Sport Voor Zondag 15 Aug. Is vast gesteld de 2e klassewedstryd MiddelburgTemeuzen. Bondsschaakvvedstryden te Den Bosch. De 's-Hertogenbossche schaak- vereeniging heeft van den al- gemeenen Ned. Schaakbond de organisatie van de jaarlyksche bondswedstrijden voor Zuid- Nederland, nl. voor Limburg, Brabant en Zeeland, opge dragen gekregen. De wedstrijden zullen op 10, 17 en 18 Aug-ustus gehouden worden. Willy den Ouden. Naar de Berlijnsche corres pondent van de N.R.Ct. meldt heeft hem via Zweedsche zijde uit Engeland het bericht be reikt, dat Willy den Ouden zich heeft verloofd met den attaché bij het Zweedsche ge zantschap in de Engelsche hoofdstad, den heer Staffan Broms. Het huwelijk zal bin nenkort worden gesloten. Te Stockholm wordt aangenomen, dat Willy den Ouden, die ook in Engeland geregeld aan zwemwedstrijden heeft deelge nomen, de zwemsport trouw zal blijven en dat Zweden bij landen'ontmoetingen op haar steun zal kunnen rekenen. Ned. Korfbalbond. -Naar wU van de zijde van het bestuur van den Ned. Korfbalbond vernemen, moeten de besluiten, welke op de laatste jaarvergadering ztin genomen als volgt worden geïnterpre teerd. Ten aanzien van het recht van pro test in den N.K.B. is besloten, dat de vereenigingen In het volledig bezit zullen blijven van het recht om na afloop van een wedstrijd tegen de be slissingen van een scheidsrechter te protesteeren. Ten aanzien van de pro motie- en degradatiewedstrijden werd besloten de bestaande regeling te ver vangen door de automatische promo tie- en degradatie. Echter is nog geen beslissing genomen over het tijdstip, waarop deze wijziging zal worden uitgevoerd, zoodat ae reglementen van den N.K.B. in dit opzicht voorloopig ongewijzigd blijven. SCHOOLBOEKEN SCHOOLATLASSEN SCHOOLAGENDA'S Voor elke school de vereischte uitgaven! Kon. Boekhandel E. B O O M—B L I E K Breskens. LEVENSMIDDELEN WASCH- POETS ARTIKELEN met DIT merk LEIDERDORP TEL. ECONOMISCHE RECHTER TE MIDDELBURG.. Koudekerke 'onveilig gemaakt. Een Koudekerksche landbou wer vermiste op een zekeren dag twee schapen, die hg op stal had staan. De marechaus- vond bloedsporen, die lie pen van den stal van den be nadeelden boer, naar de oude trambaan en vandaar liep een wagenspoor naar de woning van M. J. W. Brasser, een 25-jarigen landbouwer, 't Wa genspoor kon niet anders dan een spoor van een kruiwagen- wiel zijn. Het kwam bovendien overeen met het wiel van den kruiwagen van Brasser. Deze, hierover gehoord, bekende da delijk de diefstal gepleegd te hebben. Het vleesch van de schapen, die hy geslacht had, trof men in zijn woning aan. Er kwam ten lasten van Bras ser nog meer aan 't licht. Het bleek, dat hij Koudekerke on veilig maakte met diefstallen. Brasser nam nog twee scha pen en een kalf weg en boven dien boonen, gereedschappen en Jiout. De officier vond het een zeer ernstig geval en eischte 1 jaar en 6 maanden gevang. Mr. Dieleman vroeg de straf te beperken tot 1 jaar en de gratie-clausule toe te voegen. De uitspraak luidde 1 jaar ge vang. met aftrek van het voorarrest plus verbeurdver klaring van het inbeslag geno- mene. Zierikzeesche zonden. De 41-jarige Zierikzecsche landbouwer M. de Bakker, moest een weiland scheuren, hetgeen 800 kostte .welk be drag hg niet bezat. Hij begon in November van het vorige jaar uit schuren tarwe en gerst te stelen. Bij niet min der dan negen verschillende personen nam hy in het to taal 855 kg. tarwe en 450 kg. gerst weg. De officier eischte een jaar gevangenisstraf. De economische rechter veroor deelde verd. tot 8 mnd. met aftrek van het preventief. De 20-iarige landarbeider A. J. Struijk, stroopte een hoe veelheid klavers. Conform den eisch we.rd hg veroordeeld tot 10 sub. 5 d.h. Bonnen vcrvalscht. Het vervalschen van distri butiebonnen is een misdrijf, waaraan den laatsten tyd veel domme huisvrouwen zich schuldig maken. De opplak- vellen met bonnen worden nauwkeurig gecontroleerd. Zit ten er verkeerde bonnen op de vellen, dan worden de betrok ken winkeliers ter verant woording geroepen en deze gaan natuurlijk in hun geheu gen na, wie hun die valsche bonnen gegeven kan hebben. En op deze wyze komen vele bonnenvervalschingen uit. Dit ondervond de 25-jarige Z.Wijk huis uit Serooskerke, .die tot 14 dagen gevangenisstraf ver oordeeld werd. De officier had een mnd. geëischt. De schoon zuster van deze vrouw had zich ook aan vervalsching schuldig gemaakt, maar was niet ter terechtzitting ver schenen. Haar zaak werd aan gehouden. Geknoei met brandstoffen- bonnen. Bh den 61-jarigen kolenslij- ter J. de Jonge te Zaamslag werden de boeken gecontro leerd en toen kwam er aan het licht, dat hij 350 kolen- bonnen onbevoegd voorhanden had. Hij bekende dadelnk, dat hg deze bonnen gekocht had van zijn collega den 44-jarigen J. Hofman. Met zijn clande stiene kolenhandeltje had hij een aardig winstje weten te maken. De officier eischte 750 sub. 3 mnd. h. tegen De Jonge en tegen Hofman 400 sub. 3 mnd. h. De uitspraken luidden resp. 600 sub. 3 mnd. h. en 250 sub. 50 d. h. Kantongerecht. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Verkeersovertredingen: C. T. te "s Heer Arendskerke 6 s. 3 d. h. J. R. te Ovezaode, J- W. te Vlissin- gen, leder 4 s. 2 d. h.J. S. te Arncmuiden 7.50 s. 5 d. h.Ph. P. te Yerseke 7 s. 3 d. h.: W. S. to Goes 10 e. 5 d. h.W, de K. te Middelburg 30 en 15 s 15 en 6 d. h.J. L, te Krabben dijke, teruggegeven aan zijn ouders; M. L. te 's Heer Arenjlskerke en A. C. v. L. te Souburg en P. G. L, Wisscnkerke en J. W. W. te Oost- burg, ieder Is. ld. h.W. J. R. te St. Laurens, H. J. L. Middel burg, iedet /2s. ld. h.; G. J. J. P. te Kwadendamme, vrijspraak; A, de H. te Wlssenkerlce Is. 1 wk tuchtschool. Overtreding Leerplichtwet: M. L. V. te Middelburg, B. de R. te Ar- nemulden. P. P. te Goes, leder 6 s. 3d. h.; M. S. te Goes 7.50 s. 5 d. b. Overtreding verduisteringsvoor-scbrlf- ten: J. de R. te 's Heer Abtskerke. W. M. te 'b Heer Arendskerke. leder ƒ3 8. 2d. h.A. v. 8. te Wol- phaartsdljk, H. M. B. te Vlisslngen, A.A.Z. te Krabbendljke. ieder ƒ2 8. 1 d. h.J. v. S. te Vrouwenpolder. C. M. M. te 's Heer Arendskerke leder 3 s. 2 d. h. en 2 s. 1 d. h.H. S. te Heinkenszand 4 s. 2d. h.; J. de K. te 's Heer Arendskerke 3 en 2 s. 2 wk. tuchts; A. M. K. te Kruinlngen 2 s. 1 wk. tuchisch. Overtreding Jachtwet: P. B. te Co- lljnsplaat 10 s. 5 d. h.; C. de W. te Goes 2 x 10 8. 2 x 5 d. h. Overtreding Spoorwegwet: M. de V. te Kapelle 6 s. 3 d. h.; J. W. te Souburg 5 8. 3 d. h M. V. te Kapelle 3 s. 2 d. h J. B. te Kapelle. geen straf opgelegd." Loopen over bezaaiden grond: M. W. te Arnemuiden. 5 s. 3 d. b. Overtreding Besluit Persoonsbewij zen: J. B. te St. Maartensdijk 2 s. 1 d. h.; D. v. S. te Goes 6 s. 1 wk tuchtsch.H. D. te Vlis- Singen 10 e. 5 d. h.L. M. te Westkapelle, J. S. te Souburg, C. v. S. te Borssele. F. G. L. te Wlssen- kerke, A. C. K te Middelburg, leder ƒ3 8. 2 d. h J. v. E. te Nw. en St. Joosland, M. H. de J. te Kats ieder 3 s. 1 wk. tuchtsch. Overtreding MelkbeelultA. Th. te Goes (de veroordeeldo heeft tegen het vonnis hooger beroep ingesteld) 1000 s. 3 mnd. hechtenis. Overtreding Alg. Pol. verordening: M. P. te Kansweert 10 s. 5 d. h. J. K. te Koudekerke. berisping. Overtreding Visschertjwet: M. C. L. 23920 Feuilleton DE MAN UIT DE WILDERNIS 12) door B. REEN. „Wat is dit voor gekheid?" begon Henneman. „A!s het je om geld te doen is „Ssst!" De waarschuwing klonk als het gesis van een slang. „Kom naar buiten en vlug wat! We willen je geld niet en evenmin je brutale praatjes! Je krijgt alleen maar een datum te onthouden, dat is alles". Henneman aarzelde, maar er kon geen sprake van zijn. dat hij den man met het zware Ëistool niet zou gehoorzamen 'e jjskoude toon van zijn woorden, liet geen twijfel be staan. Hg zou niet aarzelen te schieten. Henneman liet de telefoon los en liep met zgri handen om hoog naar de deur. Maar hij had zich al eerder in penibele zigen. Ik moet ze op de Maat schappij laten wachten. Be langrijker zaken. Ik moet je spreken en ik heb een idee, dat ik me gelukkig zal voelen als ik veel verder kom. Nee, stel situaties bevonden en zijn her sens werkten met de nauw keurigheid van een machine. Hg had vergeten, dat hij zich in de beschaafde wereld be vond en dat er ergens vlakbij een politieagent moest zijn. Al les. waar zrjn brein zich mee bezig hield, was, dat hij omge ven werd door v^anden en ven werd door vijanden en dat die onschadelijk moesten wor den gemaakt, zooals voorheen al zoo dikwijls met vijanden was gebeurd. Neg-en en negentig menschen van de honderd zouden de kans niet gezien hebben, die geboden werd. Henneman zag haar wel en greep haar aan De man met het pistool stapte terzgd-e om hem aoor te laten. Een andere man maak te de deur open. Gedurende een ondeelbaar oogenblik be vond deze laatste zich tus- schen Henneman en 't pistool. Geen luipaard sprong ooit met zooveel behendigheid als de tropenvorscher op dat mo ment. Hij hoorde verwarde uitroepen en voelde iets in zijn schouder steken. Warm bloed druppelde langs zijn arm. Een Het veranderen van betrekking. Verschillende werkgevers en werknemers blijken zich niet in voldoende mate rekenschap te geven van de verplichtingen welke de verordening veran deren van betrekking, die op 1 Maart j.l. in werking is ge. treden, voor hen in het leven heeft geroepen. Daarom zij er nog eens aan herinnerd, dat zoowel de werkgever ais de werknemer de toestemming van het gewestelijk arbeids bureau van noode heeft voor een opzegging van de dienst betrekking. Eveneens is een vergunning vereischt voor het in dienst nemen van perso neel. Deze voorschriften gel den zoowel voor mannen als voor vrouwen, ongeacht de leeftijd van de betrokkenen. Voor het huishoudelijk personeel (mannelUk en vrouwelijk) geldt e- wel een uitzondering. Hier ls voor oen opzegging der dienstbetrekking geen vergunning vereischt. De huis vrouw behoeft derhalve voor ontslag van een huishoudelijke kracht geen vergunning bü het gewestelijk arbeidsbureau aan te vragen. Ander zijds Is ook het huishoudelijk preso- neel vrU ontslag te nemen. Bij eer en ander houde men echter in het oog. dat voor het ln dienst nemer van huishoudelijk personeel wel ver gunning vereischt is, terwUl een huis houdelijke kracht, die haar of zijn dienstbetrekking verlaat zich s stonds bi) het naastbijsljnde gewes telijk arbeidsbureau of bijkantoor daar van moet melden. Deze laatste ver plichting geldt trouwens voor alle werknemers, die hun dienstbetrek king verlaten. Wat betreft de op den w'erkgcver rustende verplichting tot het vragen van een aanstelllngsvergunnlng, deze geldt niet, wanneer het om werk- krachten gaat, die In bedrijven van den mijnbouw, van den land- tulnbouw, bij de zee- en binnenvaart. bU de zee- of binnenvisscherlj of op het gebied van de gezondheidszorg moeten worden aangesteld of tewerk gesteld. Voorts zij nog meer Sn het bijzon der onder de aandacht van de werk nemers gebracht, dat wie zijn dienst betrekking verlaat zonder toestemming van het gewestelijk arbeidsbureau, zich aan moeilijkheden blootstelt bij het aanvaarden van een andere be trekking. Bij de razzia, wel ke de nieuw ingestelde preven tieve politie kort geleden te Oss heeft gehouden, konden verschillende prominente leden der weder opgerichte Ossche bende, worden ingerekend. Hee- le reeksen inbraken en diefstal len konden in den laatsten t(jd worden opgehelderd en een groot aantal medeplichtigen aan deze misdrijven worden opgespoord. Zoo heeft men ook een zeer groot aantal rijwiel diefstallen tot klaarheid ge bracht. Opmerkelijk is wel, dat na deze zuivering op groote schaal, geen nieuwe wandaden meer waren gemeld. te Sas van Gent 5 s. 3 d. h. Als opkooper geen doorloopend gister houden: J. T. te Middelburg 30 i, 10 d. h. Dier op pijnlijke wijze arbeid doen verrichten: H. K. te Wissenkerke 30 s. 15 d. h. kogel uit het zware pistool had hem geraakt. Maar de mist omhulde hem. Zyn uitgestrekte hand vond een opening in den muur en, hö rende een stegje in. Aan het einde daarvan straalde hem licht tegemoet, dat uit een deuropening bleek te ko men. Hg liep op die deurope ning af, struikelde toen hij op den rand van eon trottoir stootte, besefte dat de deur opening zich aan den overkant van de straat bevond, liep snel door. Maar een zware schaduw dook plotseling vlak voor hom op en verduisterde grooten- deels het licht. Henneman liet zijn hoofd zakken en ging als ©en stier tot den aanval over. Hij hoor de een verraste kreet, toen hij tegen den ander opbonsde. Een pistool viel op den grond. Doch voetstappen klonken van alle kanten. Het duister scheen mannen te regenen die zich op den tropenvorscher wier pen. (Wordt vervolgd). Burgerlijke Stand GOES. Geboren: Adriana Neeltje, d. v. Jan Wondergem en Jannetje Bliek, wonende te 's-Heer Arendskerke; Adriaan Cornelis, z. v. Izaak Sinke en Jacoba Strijd. SEROOSKERKE. Geboren: Maria Sara, d. v. J. J. Cappon en J. S. A. van Tatenhove; Cornelis. z. v. A. Cevaal ert J. Kasse; Neeltje, d. v. G. Chris- tiaanse en C. Pieterse; Jacob Abraham, z. v. P. C. Dronkers en C. Luitwieler; Adriana Wil-* helmina, d. v. J. Kodde en M. Pattenier. Ondertrouwd: Willem Lou- werse, 27 j. en Cornelia Janse, 21 j. Getrouwd: Martinus Jan Willem Brasser, 25 j. en Zoetje Wgkhuijs. VROUWENPOLDER. Gebo ren: Jacobus, z. v. Willem Vermeulen en Pieternella Job- se. GetrouwdPieter Luitwie ler, 26 j. en Wietske Roeleden, 20 j. KAPELLE. Geboren: Stoffel Pieter, z. v. P. Groenleer en S. iOele; Janna Johanna, d. v. A. J. van Stel en P. Schout; Re- migius Cyrillus, z. v. L. Ver- durmen en R. C: de Wael; Su- ^.nna d.v. if. Bruinoo^.e en A. J. Sinke; Margaretha Adriana, d. v. D. Meijer en J. J. Slabbekoom;; Leuntje Wil- helmina Digna, d. v. J. Poort vliet en D. van der Jagt; Adri ana Janna, d.v. A. Slabbekoorn en J. P. Balkenende; Maria Anna, d. v. F. P. van der Vliet en M. M. M. Haldrich; Jacobus, z. v. W. Rijk en M. M. Boon man; Willemina Francina d. v. A. M. Verhulst en J. A. Hooge- steger Nicolaas Jan, z. v. M. Eversdyk en F. J. Rijnhout. Getrouwd: Adriaan Lepoeter. 23 j. en Sara van de Linde, 20 j. Jan de Blaeij, 29 i. en Gizella Vas. 28 J. Overleden: Jacob de Roo, 62 j., echtgen. v. N, Sinke; Jaco bus Govert van der Kurjl, 21 j., z. v. C. van der Kuijl en W. \Valrave; Adriana v. willigen, 70 j. echtgen. van Jac. Evers- dijk; Jacobus Rjjk, 3 d., z. v. W. Rijk en M. M; Boonman. KRUININ GEN. Overleden: Johannes Boone, 5 dagen, z. v. M. Boone en D. Koster; te Goes: Jan Wisse, 65 j., wedwn. van Johanna Paauwe. KRABBENDIJKE. Geboren: Jacoba. d. v, J. de Kok en J. de Goffau: Jacobus Johannes, z. v. J. Nieuwenhuize en M. Lobbezoo. Getrouwd: N. Kievit, 23 j. en E. A. v. d. Berge, 21 j. Overleden: Janna van Alten, 52 j; Adriaan Joossen, 74 j.; Elisabeth Koeman, 65 j. OOSTBURG. GeborenJo hanna Emma Caesarina, d. v. F. Lagendijk en J. B. F. van Hal; Teadora Johanna Louisa Maria, d. v. P. B. van Zeele en E. M. van den Bossche te Schoondgke; Leuntje Cornelia, d. v. J. C. van Doeselaar en Th. Vermeulen; Nico Ray mond Johannes, z. v. D. L. v. Daele en C. V. M. van de Vij ver te Sluis: Cathérine Marie Petronella, d. v. L. Groosman en E. M. J. Gheysens te IJzen dijke; René Gustaaf, z. v. R. G. Gillis en C. de Betue te IJzendijke; Ria Caesarina, d. i v. J. I. van Dale en C. E. de i Keuninck te Cadzand; Catha- rina Johanna Maria, d. v. L. P. Jtisseeuw en F. M. de Kra mer; Margriet, d. v. G. J. 1 Beun en D. N. van den Heu vel te Cadzand. Overleden: Pieternella Jaco ba Verschore, 83 j., wed1, v. A. Masclé te Sluis; Suzanna de Wolff, 57 j., echtg. v. K. Voorhans te Middelburg; Eli sabeth Esther Maria Stofberg, 53 j., wed. v. F. J. van Daa- len te Sluis; Marie Louise Dolieslaeger, 73 j., echtg. v. J. B. de Koek te Aardenburg. Getrouwd: A. M. A. Uytde- wllligen, 37 1., te IJzendijke en M. M. de Bruijne, 37 j.; H. M. Legrand, 28 j. en J; J. Man neke, 21 J.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2