1596 BOOG AZIJN Gemengd Nieuws Bij werkzaamhe- den is de 59-jarige verver P. D., uit Elden, op het terrein van de N.V. Metallurgische bedrij ven te Arnhem, van een 2.70 m. hooge roertank gevallen en gedood. In den IJssel te Pist is de 25-jarige G. van Soeren bij het zwemmen ver dronken. Het zesjarig j on- getje C. J. W. te Rotterdam is in de ouderlijke woning van de waranda gevallen en omge komen. HUISMOEDERS de bereiding van- een tmakelljltc, krachtige jui it voor U een vraag stuk. De oplossing ligl niet in 'n mooien naom, oiaor in kwoliteit.' LUYCKS' PLANTEN EXTRACT is goed, gezond, sma kelijk en 10 x te verdun. voordeelig. jut|cb [lüMdtuuJi ftM/alihU VA T GEBEURDE ER TO Elf Cornells Houtman voer als eerste Nederlander naar de Oost. Aan boord nam hij mee: Sinds 1564 Sport Zwemwedstrijden „Luctor et Emergo" te Middelburg. De Middelburgsche Reddingsbrigade t Zwemvereeniging organiseerde J.l. Zaterdag zwomwedstrljdcn, welke een vlot en geanimeerd verloop hadden. De uitslagen zijn: Elerlepelzwemmen (meisjes t.m. 12 jaar) 1. Corrie v. Zweden 35 1/5 sec. 2. Annle Antheunissen 40 4/5 sec. 3. Lenie Antheunissen 45 4/5 sec. 4. Magda v. d. WeUe. 5. Cath. Tlssink. 25 M. schoolslag: (meisjes t.m. Jaar)1. Tanny Dingemanse 26 1/5 sec. 2. Tiny de Munck 28 3/5 3. en 4. Jopie Mol en Willy Waegeningh beiden 28 4/5 sec. 5. Bep- ple Wondergem. 6. Ineke Jansen. 7. Lien de Munck. 8. Paula Louwcrse Tiny Blok. 10. Lennle Flierenburg. 11. Jeanne de Steur. 25 M. schoolslag (Jongens t.m. 12 Jaar) 1. Frits Tavenler 28 4/5 sec. Piet Renting en 3. Wim Kramer, beiden 31 4/5 sec. i M. schoolslag (meisjes t.m. 16 Jaar) 1. en 2. M. den Engelsman en F. Blokpoel beiden 48 4/5 sec. (na overzwemmen); 3. 4. en 5. M Kampman, B. Sinke en S. Cense, al len 50 1/5 sec. (na loting); 6. M. Buijs; 7. W. van Schalk; 8. F. de Kat. 50 M. schoolslag (jongens t.m. 16 Jaar): 1. W. Joziasse 54 2/5 sec.; S. Ventevogel 56 4/5 sec. 5 OM. gekleed drenkeling vervoeren kopgreep. (Dames reddingsbrig.) 1. Loutje Joosse 1 min. 30 1/5 sec.; Koba v. d. Driest 1 min. 313/10 sec.: 3. Corrie Joosse 1 min. 32 4/5. Idem voor heeren van de Reddings brig. 1. A. Eikelenboom 1 min. 11 5/1 Osec.2. P. de Kuiper 1 min. 25 sec. Onderwater zwemmen dames (Red- dingsbr.) 1. Corry Joosse 24» M. Jeanne Vreeswijk 23 M. Idem voor heeren: 1. P. de Kuiper 36 M.; 2. J. Aliewijn 35 M.3. C. de Wolf 21 M. Popdulken (leden Redd. brig, da mes): 1. Loutje Joosse 56 4/5 sec.; Corry Schippers 1 min. 20 3/5 sec. Popduiken (heeren)1. A. Elkclen- boom 44 sec.; 2. P. de Kuiper 44 1/5 sec. 3 x 50 M. wisselslag (dames)1. Manneke (Scheldestroom) 2 min. 34 sec.; 2. M. Claessens 2 min. 38» sec. x 50 M. wisselslag estafette (Jon gens t.m. 16 jaar): 1. Brulnvisch I min. 9 4/5 sec.2. Luctor et Emergo 2 min. 13 2/5 sec. 100 M. schoolslag (heeren): 1. F. Cambier (Scheldestroom) 1 min. 31 2. J. Rubie (Zeehond) 1 m. 34» sec. i0 M. schoolslag (meisjes (t.m. 16 jaar): L H. Maas (Scheldestr.) m. 40 1/5 sec.2. R. Verschelling (Scheldestr.) 1 min. 42 s. 50 M. Rugslag (Jongens t.m. Jaar): 1. J. v. d. Steen en 2. Bockstael (Bruinvisch) beiden 50 4/5 sec. (na loting). Schoonspringen dames: 1. R. v. d. Velde (Scheldestr.) 26.77 pnt.2. M. Verschelling (Scheldestr.) 23.26; 3. C. Kras (Bruinvisch) 22.64; 4. F. Walbroek Bruinvisch)5. N. Man neke (Scheldestr.). Schoonspringen (heeren)1. A. Ven- teville (Luctor et Emergo); 30.69 pt: I. v. d. Steen (Bruinvisch) 23.30 pnt.; 3. M. v. Ooteghem (Bruinvisch) 19.59; 4. W. Wondergem (Luctor); 5. P. Oosterling (Scheldestr.); 6. van Liere (Scheldestroom). Zeeuwsche athleten te Amsterdam. Te Amsterdam vond een ont moeting plaats.tusschen athle ten uit N.-Holland, Z.Holland en de rest van Nederland. N.- Holland behaalde 134 punten tegen Z.-Holland 119 en de rest 69 p. Bg de rest van Ne derland was ook Zeeland door enkele athleten vertegenwoor digd. Nederlof (Marathon) werd zesde op de 100 en 200 M. Op de 800 M. bezette Raben (Walcheren) de vijfde plaats, terwijl (Pelle (Marathon) als zesde op de 1500 M. eindigde. Zeeuwsche successen te Bergen op Zoom. Te Bergen op Zoom zijn Zon dag atletiekwedstrijden ge houden, georganiseerd door „Achilles'. De Zeeuwsche ath leten boekten aardige succes sen. Zoo wist Jacobs van „Goes" het Zeeuwsch record polstokhoogspringen te verbe teren en te brengen op 3 m. 25. De voornaamste utislagen zijn Verspringen heeren D-klasse: 1. G. van Schagen (Mar.) 5.70 m. 2. Hoogesteger (Robur) 5.63 m. Hoogspringen heeren klasse B 1. v. d. Sluis (Goes) 1.68 m. 100 m. heeren klasse C: 1. v. d Put (Sprint) 11.9 sec.! 3. d( Muynck (Goes) 12 sec.; 4. Fou- draine (Robur) 12.10. 100 m. dames C: 1. N. Westdorp (Goes) 14 sec. Polsstok-hoogspringen heeren klasse C: 1. A. Jacobs .Goes) 3.25 100 in. heeren D-klasse: 1. Paa- nen (Moe) 12.10; 2. A. Jacobs (Goes) 12.3 sec. Speerwerpen klasse C: 1. F. Muynck (Goes) 42.98 m. 800 m. heeren D: groep'I: 1. H. vanVliet (Goes) 2.15.4; groep II: 1. T. Leunen (Mar.) 2.16.5; groep III: 1. P. Korte (E.MM) 2.12 Hoogspringen heeren junioren A: 1. Steendijk. Smèrdiek, 1.60 n 4 x 100 m. estafette heeren: Goes 47.8 sec. Uit do N.S.B. De Leider heeft den heer P. F.Tammens, burgemeester van Groningen, bij besluit van 2 Aug. benoemd tot zgn gemach tigde voor landbouw en vis- scherij. Met ingang van 1 Aug. heeft hij ingevolge haar verzoek, eervol ontslag verleend aan mevr. O. de Ruitervan Lan- keren Matthes als landelijk leidster N.S.V.O. en in haar plaats benoemd mej. L. M. Cousy. Met ingang van 1 Aug. is tot hoofd van de afd. theoreti sche vorming van de hoofdafd. Vorming benoemd de heer J. C. Nachenius. Met ingang van 1 Aug. is. naar Volk en Vaderland meldt, de afdeeling sibbekundc als onderdeel van de hoofdafdee- ling Vorming opgeheven.Hier- voor in de plaats heeft de Lei der met ingang van dien da tum als zelfstandige afdeeling van het hoofdkwartier inge steld de afd. afstammingson derzoek, onder leiding van den heer L. ten Cate. De Sovjetregeering heeft De situatie aan het Oostclyke front. De militaire correspondent van het D.N.B. schrijft: De bolsjewisten zijn in het bezit van Orel, terwijl om Bjelgorod nog gevochten wordt. Welke strategische beginselen voor de Duitsche oorlogvoering van dezen zomer in het Oosten gel den, is reeds meermalen uit eengezet. Hoe doelmatig juist de bewegelijke gevechtsvoe ring geweest is, blijkt reeds hieruit, dat de bolsjewisten een volle maand noodig heb ben gehad, om in het kader van hun grootscheepsche of fensief slechts enkele kilome ters vooruit te komen, en dat met ongewoon zware verliezen. Door de ontruiming van Orel volgens de plannen en de daar mede gepaard gaande front verkorting in dezen sector is een versterking verkregen. Dat Orel eerst thans is ont ruimd en niet, hoewel de mo gelijkheid daartoe volkomen bestond, reeds eerder, berust hierop, dat de uitputting der bolsjewistische strijdkrachten door den stormloop tegen het vooruitgeschoven front bij Orel zooveel mogelijk bevorderd moest worden. De bolsjewisten verloren in dezen tot dusver grootsten slijtageslag van de zen oorlog meer dan 580.000 dooden, gewonden en gevan genen, alsmede meer dan 7500 tanks, zoo verneemt het DNB. De basiliek San Lorenzo. In de door den vijandelijken luchtaanval van 19 Juli bijna geheel vernielde basiliek San Lorenzo te Rome zijn Vrijdag de godsdienstige handelingen in de voor kerkelijke doelein den ingerichte sacristie hervat. Volgens mededeeling van het Amerikaansche departe ment van marine bedragen de verliezen der vloot aan dooden, gewonden en vermisten krach tens de jongste verlieslijst 27.713 manschappen. De uitgeweken Zuid-Sla vische regeering te Londen be reidt zich voor om met ex-ko ning Peter naar Cairo te ver huizen. Radio Londen heeft be kend gemaakt gemaakt, ver neemt S.P.T., dat generaal Eisenhower zijn hoofdkwartier naar Malta heeft verplaatst. Alle geallieerde commandanten hebben sedert eenige dagen hun bureaux naar ondergrond- sche verblijfplaatsen op het eiland overgebracht. In Gibraltar is in zwaar beschadigden toestand binnen- geloopen het Britsehe vlieg tuigmoederschip „Formidable", een der modernste Engelsché vliegtuigmoederschepen met een waterverplaatsing van 23.000 ton. Het vliegtuigmoe- het diplomatieke corps te derschip werd herhaalde malen Koeibysjef verzocht naar Mos- door luchttorpedo's getroffen kou terug te keeren. tijdens een aanval bij Sicilië. Feuilleton DE MAN UIT DE WILDERNIS 10) door B. REEN. „Rotterdam met een politie agent steeds binnen het bereik en het geheele apparaat van wet en orde achter zich" mompelde Henneman. „Ik lijk wel een nerveuze oude vrouw. Wat zou me hier kunnen ge beuren Wat heb ik te vree zen Maar zijn zesde zintuig bleef het hem lastig maken. Er was iets in zijn omgeving, dat hem bedreigde. Hij stond stil en even klonken voetstappen in den mist, die dan ophielden. „Hallo daar! Verdwaald in den mist?" riep Henneman, die zich een oogenblik amu seerde met de gedachte, dat hij, die juist van het andere einde van de aarde was geko men, in Rotterdam als gids zou moeten optreden voor iemand, die waarschijnlijk op een af stand van nog geen honderd meter woonde van de plaats waar hij verdwaald was ge raakt, Maar zijn roep werd niet be antwoord. De mist dempte alle geluiden. Ofschoon het nog geen tien uur in den avond was, scheen de stad als uit gestorven. Het was alsof Hen neman heelemaal niet naar Ne derland was teruggekeerd, doch zich alleen in een onbewoonde wildernis bevond. Zelfs in de rimboe van Borneo had hij zich niet zoo omgeven gevoeld dóór stilte en gevaar! Want hij was niet alleen. Daar was hij zeker van. Er bevond zich iemand vlak bij hem. Zijn scherp gehoor raakte gewend aan de omstandighe den en nu kon hij de snelle ademhaling hooren van een op gewonden iemand, niet ver van hem vandaan. Hij greep in zijn zak, maar het kleine automa tische pistool, dat hij bij zich had gestoken voor hij aan land ging. Hij had zich een dwaas gevoeld, toen hij besloot, het wapen mee te nemen, want het leek belachelijk, gewapend Rot terdam in te trekken; maar nu was hij er blij om. Het speet hem verder, dat hij niet had toegegeven aan een plotselingen inval, zich niet vrienden in verbinding te stel len en met hen een afspraak te maken om hem te ontmoe ten toegewijde vrienden, die al evenzeer als hg gewend wa ren aan gevaarlijk werk in verre uithoeken maar de gedachte Rotterdam onder be scherming van een soort lijf- garde^Jinnen te gaan, was hem al te "dwaas voorgekomen. En toch zijn gedachten verplaatsten zich naar Indië. Twee aanslagen waren er op zijn leven gepleegd, terwgl hij op het schip wachtte. In zijn kamer in 't hotel was ingebro ken en zijn bagage had men onderweg naar de haven door snuffeld. En do reis was al evenmin zonder incidenten ver- loopen. Hij was er zeker van, dat zijn hut meer dan eens doorzocht was, terwijl het geen toeval genoemd kon worden, dat een zwaar blok enkele cen timeters van hem vandaan op het dek viel, een onverklaar bare kogel vlak naast hem in een dwarsschot drong en een slang in zijn hut werd aange troffen. Verduisteren van 8 t.m. 14 Aug.f van 21.156.00 uur. De maan gaat morgen te 0.54 ondier en komt te 16.14 op. MIDDELBURG Zwemwedstrijden. Een bonte menigte waarvan de Middelburgsche jeugd het grootste deel uitmaakte, een gegons van stemmen, een ge joel en gejuich en af en toe een applaus, vormden de voor naamste omlijsting van de zwemwedstrijden, die „Luctor et Emergo" Zaterdagmiddag bij de gemeentelijke zwem school aan den Havendijk or ganiseerde. Het programma omvatte een groot aantal nummers, die in een vlot tempo werden afge werkt. Ieder nummer had zijn eigen karakter en was span nend, maar toen de beste Zeeuwsche zwemmers van de verschillende provinc. zwem verenigingen aan den start verschenen steeg de spanning ten top. De meeste deelnemers waren aan elkaar gewaagd.Er werden mooie tijden gemaakt. Bij het popduiken en gekleed zwemmen toonden de leden van de reddingsbrigade wat zij door een trouwe training bereikt hadden. Het schoonspringen viel over het algemeen wat tegen, maar dit vindt waarschijnlijk zijn oorzaak in de vreemde spring plank. Dit laatste nummer werd evenwel weer vergoed door de mooie demonstratie schoonspringen van dr. Ger ritsen uit Veere, die van de hooge springplank af een keur van sprongen uitvoerde. Voor de uitslagen zie men de Sportrubriek. Vermissingen. Eenigen tijd geleden verzond J. A. F. zijn fiets per spoor van Bussum naar Middelburg. Tot op heden arriveerde het rijwiel niet. zoodat diefstal ver moed wordt. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Ook werd een onderzoek in gesteld naar den diefstal van een paar werkschoenen en een tabakskaart, die door L. P. aangegeven werd. GOES Openluchtvergadering N.S.B. De heer C. Thoen, van 's- Gravenhage, sprak Zaterdag op de Groote Markt over „De N.S.B. in tegenwoordigen tijd". Spr. betoogde, dat de N.S.B. meer dan ooit van plan is den strijd voort te zetten, tot de overwinning is behaald. Het is van geen beteekenis als de le gers in het Oosten eenige ki lometers oprukken of terug trekken, maar als de roode legers werkelijk zouden win nen, dan zouden zij aan onze grenzen geen halt houden. De honderden millioenen Europea nen zouden slaven worden. De nat.-socialisten hebben echter de zekerheid, dat de Duitsche legers zulen winnen en gaan voort het nat.-socialisme te verkondigen, tot dit ons volk gewonnen heeft. - Evenals verleden jaar, zal ook dit jaar de Ned. Ar beidsdienst bij het aardappels rooien worden ingeschakeld. De inzet voor dezen oogst zal hoofdzakelijk in het Noorden van het land plaats vinden. Met de campagne zal aange vangen worden in de tweede helft van Aug. Deze zal in to taal een vijftigtal afdeelingen met ongeveer 10.000 man om vatten. Hoofdredacteur: J. C. Visser, Vllssin- cen; Algemeen redacteur: M. Geerse Middelburgs Stadsnieuws: C. de Voo?d, Vlissingen en J. P. Pb. Doorenbos, Middelburg: GewesteltJIc nieuws: H. wan Benthem, Goes en R. F. H. L. Sondag, Oostburg: Haagsch redacteur ntr. J. de Wit; Advertentiechefvoor Mid delburg C. P. Buijs, voor Vlissingen (Wordt vervolgd-)a. RUXeboer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2