wr\ STAD ROTTERDAM A° 1720 U ER ASMUSHUIS C OOISINGEL ROTTERDAM UIT DE PROVINCIE Tariefloonen voor rooien van aardappelen, suiker- en voederbieten. De gemachtigde voor den ar beid heeft de navolgende ta riefloonen voor het rooien van aardappelen, suiker- en voeder bietten voor het jaar 1943 voor de provincie Zeeland vastge steld. Het loon bedraagt voor het rooien van aardappelen met de riek onder stroo of in den zak op den wagen geleverd 125 tot 150 per h.a.; voor rapen achter rooimachine 20 tot 24 per h.a.; voor het rooien van suikerbieten op lichten grond 60 tot 70 per h.a.; op middelzware gronden 65 tot 80 per h.a. en op zware gron den 75 tot 90 per h.a. De bieten moeten op noopen op het land gezet of op den wagen geleverd worden. Indien twee maal gekopt wordt, geldt een toeslag van 15 per h.a.; voor het rooien van voederbieten 50 tot 60 per h.a., met daarenboven 15 per h.a., in dien tevens opgeladen wordt. Het loof moet desgewenscht uit de sporen worden verwij derd. Zeeuwen te Utrecht bye en. Men schrijft ons uit Utrecht: Dinsdag zijn vele tijdelijk in Utrecht vertoevende Zeeuwen bijeen geweest in een kerke lijk samenzijn, daartoe opge roepen door ds. Hietkamp, Ned. Hervormd predikant te Vlissingen, en tot welk doel de kerkeraad der Utrechtsche Hervormde Gemeente de kerk- zaal in het Dienstgebouw op het Domplein ter beschikking had gesteld. Tot de talrijke aanwezigen behoorden Zeeu wen van alle kerkelijke gezind ten. Ds. Hietkamp zette in een begroetingswoord uiteen, dat het de bedoeling was geweest zooveel mogelijk Zeeuwen te bereiken, ongeacht hun kerke lijke oriëntatie, teneinde dezen geevacueerden een blijk te ge ven van belangstelling in deze voor hen ongetwijfeld moeilijke maanden en hen te doen ge voelen dat de kerk jegens hen zich van haar roeping bewust is. Ds. Hietkamp ontwikkelde hierna, uitgaande van de be kende woorden uit den 31sten Psalm: „Mijne tijden zijn in Uwe hand, o Heer", eenige godsdienstige gedachten. Vervolgens werd gedurende een pauze gelegenheid geboden voor onderlinge gesprekken tusschen de Zeeuwen opdat men elkander zou kunnen na der treden. Het tweede deel van den middag werd gevuld dóór me- dedeelingen van ds. Hietkamp met betrekking tot den toe stand te Vlissingen en die in onderscheidene andere Zeeuw- sche gemeenten. In verhalen- den trant schetste hij hoe het momenteel, voornamelijk op Walcheren, gesteld is met den kerkelijken arbeid en het ver- eenigingswerk. In het bijzon der stond ds. Hietkamp stil bij wat gedaan wordt ten behoe ve van de in het buitenland te werk gestelden, ook hier' weer volkomen onverschillig of deze personen als kerkelijken of als on-kerkelijken te boek staan. Ten slotte werd op voorstel van ds. Hietkamp een comité sehe geevacueerden, zoo noo- samengesteld, dat de Zeeuw- dig, ook in den komenden win ter, bijeen zal weten te roepen in samenkomsten, teneinde den onderlingen band in stand te houden en deze te versterken. In dit comité zal elke kerke lijke richting, niet ééne uit gezonderd, haar vertegenwoor diging vinden. Medewerking van predikanten van iedere ge zindte zal worden ingeroepen. Het samenzijn op dezen Dins dagmiddag, 3 Augustus, werd opgeluisterd door orgelspel en gemeenschappelyken zang. Het einde kenmerkte zich door een treffend oogenblik; een hoogbejaarde Zeeuwsche boer stond eensklaps op, om met een warm-hartelrjk woord ds. Hietkamp te bedanken voor het gesprokene bij deze eerste ontmoeting: „U heeft ons de zen middag ontroerd" zoo klonk het Zeeuwsch-rond en gemeend door de zaal „en een mensch die aldus is ge raakt in z'n binnenste, gaat beter heen dan hij gekomen is. Mag ik U daarvoor danken?" Walcheren Jeugdig zwemmer verdronken. Vrijdagmorgen omstreeks half 10 ging de 22-jarige Cor Westveer, uit Middelburg, met eenigè vrienden in Vrouwen polder in zee zwemmen. Hy raakte daarbij in een kolk, die slechts vijf meter van het strand af ligt. Zijn vrienden die het gevaar zagen, waarin Westveer verkeerde, gingen dadelijk naar hem toe. R. van Roo, die het diploma reddend zwemmen heeft en twee andere jongens slaagden erin West veer uit de kolk te halen. Door den sterken stroom gelukte het den jongens evenwel niet hem naar het strand te brengen. Westveer kreeg veel water binnen, werd bewusteloos en tenslotte waren de redders zoo moe, dat ze hun vriend, na on geveer een kwartier getracht te hebben hem te redden, moesten los laten. De stroom nam het lichaam, dat gister avond nog niet was gevonden, onmiddellijk in Noord-Weste lijke richting mee. De achter- blijvenden zagen het na eeni- gen tijd onder water gaan. Zuid-Beveland Rijkspostspaarbank. KRABBENDIJKE. Geduren de de maand Juli is bij de Rijkspostpaarbank ingelegd 5712.08, terugbetaald ƒ1798. In dit tijdvak zijn 5 nieuwe boekjes uitgereikt. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Geboren: Antonia Akkelina, d. v. C. Geensen en E. W. Schuijt; En gel, z. v. E. Ruck en S. M. Goor; Willem Lourens, D. Dijkstra; Louise Cornelie, J. Janse en L. Adr*<ian.se; Pie- ter Gerard, z. v. A. Buys en d. v. G. A. Kemper en L. P. C. Blankert; Hubertina Petronel- la Josepha, d. v. J. J. Kapel en. H. J. Bartels; Jan Jacobus, z. v. A. de Vos en N. G. Ale- wijnse; Pieternella, d. v. A. A. Geuze en J. P. Abrahamse: Jan, z. v. J. M. de Koning en H. Karei;; Annemarie, d. v. H. S. O. Herdelmann en J. J. Poschmann; Hendrik Lieven, z. v. P. Hoekstra en G. M. Du- vosel; Jacobus Pieter, z. v. M. Wattel en I. Bos; Dina, d. v. Hendrik Galenkamp en Johan na Lepoeter. Ondertrouwd: Jan J. de Jon ge, 22 j. en Janna G. Deij, 24 j.; Pieter Geelhoed, 27 j. en Gerda W. Swankhuisen, 25 j.; W. van Sluijs, 24 j. en Ursula Hart- wich, 22 i.; Cornells Bongers, 26 j. en Hildegonda J. Verwil- ghen, 28 j; Jan Vale, 26 j. en Magdalena C. den Engelsman, 25 j.; Gerrit Zuidema, 28 j. en Johanna, den Engelsman, 23 j. Getrouwd: Hermanus S. van der Staal, 26 j. en Pieternella Janse, 25 j.; Jacob Mullié, 21 j. en Helena H. Verwaal, 21 j.; Hendrik Smit, 25 j. en Cornelia J. Ragut, 24 j.; Nicolaas Brood man, 48 j. en Johanna J. van Varik, 34 j.Johannes Leendert van Ra an 30 j. en Susanna de Hond, 23 j. OverledenHendrikus Hoe- beke, 6 w., z. v. Willem Pieter en Clasina Siereveld; Johanna Penny, 78 j. ongeh. Adriana E. van Westen, 73 j., ongeh.; Huibrecht Luitwieler, 60 j., geh. met Aartje Malgo; Wil lem Jacobus van der Broek. 61 j-, geh. met Adriana Bertijn; Pieternella Grjzels. 69 j., wed. van Jan Jacob Eekhout. Radioprogramma Zondag. Hilversum I. 414.4 7.30 Graaf. 8.00 Zin van het boer zün. 8.30 Gram. 9.00 Ber. 9 15 Zon dagmorgen zonder zorgen. 10.00 De legende van Beatrijs. 11.00 Gram. 11.30 S3. 11.40 Oram. 11,50 Oost front. 12.00 Ber. 12.15 BeJaard-conc. 12.45 Sibbekunde. 13.00 Piano. 13.30 De Schijnwerper. 14,00 Het Utr. Stedel. Orkest. 15.00 Hoorspel. 15.45 Gram. 16.15 Militair muziekcorps. 17 00 Zondagmiddagcabaret. 17.30 Me- lodlsten. 18.15 Ned. Volksklanken. 19.00 Ber. 19.10 Reportage. 19.15 Sport. 19.30 Ork. Balogh. 20.00 Ver trouwd door jong en uuil. 21.35 Gram. 22.00 Ber. 22.15 Gram. Hilversum I. 10.00 Godsd. uitzen ding. 11.00 Gram. 12.00 Ber. en act. praatje. 12.15 Ork, v Krevelen. 13.00 Toespraak J. Hollander. 13.15 Amusem. ork. 14.00 Voor de Jeugd. 14.30 Varia. 15.15 Van Musette en Heurigen. 16.00 Gram. 17.30 Luister spel. 18.00 Gram. 18.15 Zie progr. Hvs I. 19.00 Ber. 19.10 Gram. 20.00 Zoeklicht. 20.15 Ork. Kok. 21.00 Gram. 21.45 Avondwijding. 22.00 Ber. Mededeelingen Plaatselijke Distributiediensten. 's HEER ARENDSKERKE. Uitreiking toewijzingen voor winkeliers. Met Ingang van 9 Augustus 1943 zullen weer eenige zittingen voor dc uitreiking van coupures aan winke liers worden gehouden en wel op de volgende vetgedrukte dagen plaatren: Maandag: 'e Heer Arendskerke, E 149, voor de detaillisten van 'a Heer Arendskerke van 8.30—12.30 en die van Hclnkenszand van 1417 uur; Gravenpolder: gem. huis, voor "s Gravenpolder van 911 en voor Heer Abtskerke 1111.30 uur; Oudelande: De Vrieze. voor Oude- lande van 13.3014.30, Baarland 14.30—15.15 en EllewoutadUk 15.15— 16 uur; Dinsdag: Ovezande. distributie lok. voor Ovezande van 9.3011 uur er Driewegen 1111.30 uur; Nieuwdorp: De Laat, voor Nleuw- dorp van 13.3015 en voor 'a Hee- renhoek 1516.30 uur; Woensdag: Kwadendamme, Verbeek, voor Kwadendamme van 9.3010.15, Hoedekenskerke 10.1511 en Nisse 1112 uur; Borssele, plein, 1416 uur; Donderdag: Kloetlnge, gem. her berg 9—11 uur; Kapelle, distributie lokaal, voor Kapelle 12.3015.30 en Schore 15.30 16 uur; Vrijdag: Wolfaartsdtjk gem. huis 9 12.30 uur; Wemeldinge: Vereen, gebouw, 9.30 Uitreiking rantsoenbonnen en textielpunten. De uitreiking van rantsoenbonnen, schoenenbonnen, textielpunten enz. zal ook op bovengenoemde zittingen ge schieden. Betrokkenen ontvangen een persoonlijke oproeping. De periodieke uitreiking van bon kaarten is ongewijzigd. Officieele mededeelingen AANVANG REGELING VERKOOP VISCH. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend, dat met ingang van Maandag 9 Augustus 1943 een aan vang zal worden gemaakt met de nieuwe regeling voor den vischver- koop op het terrein van het Gemeen telijk Vlschmijnbedrtjf aan het De Ruy terplein. Hei betreden van het terrein btj de Viachmjjn, dat door een hekwerk is afgesloten, mag alleen geschieden door personen, die in het bezit zijn van een knipkaart, welke reeds op eerder bekend gemaakte data bij de ViscbmUn verkrijgbaar i» gesteld. Ge zinnen. welke nog niet in het bezit zijn van een knipkaart kunnen deze op een in een afzonderlijke publicatie bekend te maken datum, afhalen. Nadien zullen knlpkaarten slechts op schriftelijk verzoek worden uit gereikt, 'waarvoor de aanvrage moet vorden gericht tot den administrateur an het Gemeentelijk Vischm$nbedrtjf, Badhuisstraat 105. lederen dag zal voor 11 uur bij onderstaande winkels en adressen be kend worden gemaakt op welk uur de vischverkoop begint en welke knip- kaartnummera dien dag viach kunnen bekome Poppe, melk- en boterhandel, Scheidestraat 70. DrukkertJ J. Wegeling. Jïoordstr. 44. A. Jansens. rijwielhandelaar, C. Buskenstraat 66. Garage De Dreu, Paul Kruger- raat/hoek Singel. «igarenmag. Termeulen. W&lstr. 34. Drogisterij Bliek, Bloemenlaan 14. Gemeentelijk bureau voor Sociale Zaken. Badhuisstraat 105. Vischmijn De Ruyterplein. Distributiedienst Brouwenaarstr. 4. Coöperatie „De Broederband" SchultvaartgrachtEedestraat. Bij het betreden van het terrein moet Iedere knipkaarthouder zijn kaart toonen aan den daarvoor aan- gesteiden beambte, die één der letters (voorloopig de letter A) knipt, en waarbij gelijktijdig 1 distrlbutiostam- kaart van één der gezinsleden moet worden gevoegd. Het is derhalve over bodig alle stamkaarten der gezins leden mede "te brengen. Op het terrein zal iedere knip kaarthouder bij de aldaar staande vischvcnter een hoeveelheid viach of garnalen kunnen koopen, naar den maatstaf van pond (250 gram) visch óf garnalen per gezinslid, met een minimum van 1 pond (500 gram) en een maximum van 3 kg. per knip kaart. Dc knipkaart moet ter eon- trOle van het aantal gezinsleden aan den vischventer worden getoond. Bij het verlaten van het terrein zal wor den gecontroleerd of men niet meer visch of garnalen medeneemt dan waarop de knipkaart recht geeft. Overtreding heeft intrekking der knipkaart tengevolge. Men dient ge noegen te nemen met hetgeen wordt aangevoerd, zoodat In het algemeen geen keuze kan worden gelaten tus schen visch of garnalen. Alle aan wijzingen van het Viscbmjjnpersoneel dienen inmlddellijk te worden opge volgd. Onmiddellijk na het betreden van het terrein moet aankoop plaats vinden. Het is verboden zich langer dan noodzakelijk ls op het terrein op te houden. Bet publiek wordt verzocht zooveel mogelijk op den. aangegeven tUd by de Vischmtjn te verschijnen. Op het gestelde aanvangsuur za! altijd wor den begonnen met het laagst aan wezige opgeroepen knipkaartnummer, zoodat een vroegtijdig aanwezig zijn niet noodzakelijk is. Tot nadere aankondiging Is thans de letter A geldig. Vlissingen, 7 Augustus 1943. De burgemeester voornoemd, H. B. J. KNOOP. L.B. DE PRIJS VAN LEOER EN RUBBER. Voor leder- en rubberzoolbeslag geldt de Prljzenbescbikking 1940 No. De Gemachtigde voor de Prijzen deelt echter mede, dat niet tot ver- olging zal worden overgegaan indien Ie verbruikersprtjs wordt berekend op 0.30 per hoeveelheid van minl- gr. leder of rubber. De bö- beboorende ter bevestiging dienende tacks zijn wel btf den prijs, doch niet bij het gewicht inbegrepen. Wegens een groot tekort aan oogst - arbeiders worden landbouwers In hun eigen belang gewezen op de a^ofute noodzakelijkheid aanvragen od ar beidskrachten voor bet aardappel- rooien zoo spoedig mogelijk, doch uiterlijk op 15 Augustus a.s. btj de arbeidsbureaus in te dienen. Er moet echter rekening mede gehouden wor den, dat alleen niet overdreven aan vragen in behandeltng worden geno men. GECONFECTIONNEERDE GOEDEREN. Rectificatie. Het rijksbureau voor de distributie van textielproducten door den han del deelt mede. dat een handleiding nopens de regelingen inzake de dis tributie van geconfectionueerde goe deren gratis verkrijgbaar is bt de vakgroep heerenbovenkleeding Joh. Vermeerstraat 18, Amsterdam-Zuid. G. ZUIDEMA Jr. en J. ZUID KMA— DEN ENGELSMAN, zeggen, mede namens weder- zijdsche familie hartelijk dnnfc voor de vele blijken van be langstelling voor en bü hun huwelijk ondervonden. Korte Geere 55. Middelburg. Voor de vele blijken van belangstelling bij hun jarige Echtverecniging dervonden. zeggen A.KLOET en P. KLOET—KOLE harte lijk dank. Rilland-Bath. 7 Augustus '43. Rüksweg A 53. De gezamenlijke BLOEMISTEN van MIDDELBURG. SOUBURG en VLISSINGEN verzoeken hunne cliënten beleefd doch DRINGEND, bij aankoop van een pot plant, een ledige bloempot mede te brengen. j. P. VISSER Tandarts Vlissingen. AFWEZIG tot nader aankondiging. J. C. PEECK, Middelburg, houdt tot 23 Augustus GEEN SPREEKUUR. Ontvangen: NIETMACHINES Prijs met 1000 nietjes 3.90. Ziet de etalage Walstraat. FRANS TIMMERMAN Kantoorboekhandel Telefoon 76, Vlissingen. MIDDENSTANDS DIPLOMA. Begin September aanvang van de opleiding voor het examen 1944. Spoedige aanmelding gewenscht. H. 3. TEN HACKEN Leeraar M.O. Boekhouden. Vlissingsche straat B 346, Koudekerke. DE BESTE VAKMAN [HLSL Kf)N UW SCHOENEN WETQEPHPEEQEN HES UTEMET m/GTEDPEPHOHT/E MENGT WENGT) H IMiMCIiNU

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 3