Kapsalon Morsheim VAN DEN DRIEST Verduisteren van 1 t.m. 7 Aug. van 21.30 tot 6.00 uur. De maan komt morgen te 11,31 op en gaat te: 23.41 uur onder. UIT DE PROVINCIE Walcheren Polder Walcheren. Tot commissaris van den polder Walcheren voor den ge bouwden eigendom is benoemd de heer C. Holthuijzen te Mid delburg. Hulp P.T.T. kantoor. ARNEMUTDEN. Met ingang ;van 1 Aug. jl. is het P.T.T. station te Arnemuiden omgezet in een hulp P.T.T.-kantoor. Tot kantoorhouder van dit kantoor is aangesteld de heer A. H. de Kam, besteller-sta tionhouder aldaar. Gevonden voorwerpen. WESTKAPELLE Gevonden: bou giemeter van auto. Te bevr. Su sanna de Kam, No. 5, Boudewüns- kerke. Portemonnaie met inhoud Te bevr. Johanna Minderhoud, A 33, Westkapelïe. Gewetensgeld. De ontvanger der directe be lastingen te Middelburg ont ving resp. 295, 242 en 242 wegens te weinig be taalde Inkomstenbelasting. Zuid-Beveland Rijkspostspaarbank. HANSWEERT. Aan het post kantoor Hansweert en het daar onder behoorende ambtsgebied werd gedurende Juli bij de Rijks postspaarbank ingelegd 15654.44, terugbetaald werd 14147.93 Zeeuwsch-Vlaanderen Bezoek van den wnd. Commissaris der provincie. OOSTBURG. De wnd. Com missaris der provincie bracht Dinsdag een officieel' bezoek aait deze gemeente. Ten gemeentehuize ontving mr. Dieleman 's morgens eenige ingezetenen, waarna hij de Herv. en Geref. kerk bezichtigde. Daarna werd een bezoek gebracht aan den wa tertoren, alwaar een hoofd ingenieur de noodige voorlich- ting verstrekte. Nadat, ten huize van den burgemeester de lunch was gebruikt, werd 's middags o.a. de R.K. kerk bezichtigd, waarna een bezoek werd gebracht aan het Ledel- plein, waar mr. Dieleman de brandweer inspecteerde. Rijkspostspaarbauk. BRESKENS. Aan het post kantoor Breskens en het daar onder behoorende ambtsgebied werd gedurende de maand Juli ingelegd 147611.03 en terug betaald 150530,40. Diefstal van tarwe. IJZENDIJKE. De landbou wer De B. kwam, toen hij des morgens op zijn land kwam, tot de onaangename ontdek king, dat ongenoode gasten des nachts plm. 140 schoven tarwe hadden afgedorscht. Ver moedelijk was zulks gebeurd in een zak, aangezien het stroo nog gebonden was. Aangifte bij de politie volgde. Van de daders geen spoor. Kerk- en Schoolnieuws Ned. Herv. kerk. Aangeno men naar Havelte J. J. Goor- huis, voorg. Ned. Prot. Bond te Bilthoven. Beroepen te Maartensdijk (U.) J. H. Koster, Montfoort; te St. Anthoiiiepolder (toez.) J. Haoring, Giessendam-Neder- Hardinxveld. Benoemd tot hulppred.: te Amstelveen A. Schouten, cand. te Leiden; idem te Doorn P. J. van Malssen, cand. te Leider dorp; idem te De Steeg J. Brouwer, cand. te Groningen; iedem te Y e r s e k e J. Brons, cand. te Groningen. Geref. kerken. Beroepen te Treebeek W G. Visser, cand. etn hulppred. aldaar. Chr. Geref. kerk. Bedankt voor Urk M. Baan te Bussum. Geref. gemeente. Beroepen te Middelharnis J. Fraanje, Barneveld; bedankt voor Hen- drik-Ido-Ambacht T. Dorre- steijn, Opheusden. Opwekkingssamenkomst, Dinsdagavond vond in de volle Gasthuiskerk te Middelburg de opwekkingssamenkomst plaats. Prof. Wisse sprak over de Gou den Lichtstad, uit Openb. 21,waar bij hij uiteenzette, dat de geschie denis der menschheid is die van haar heimwee naar het verloren Paradijs en van1 Gods uiteindelij ken triomf in den weg van/verlos sing, d.i. dat God zichzelf hand haven zal in Zijn wereld door het Lam. Besluiten, benoemingen enz Geslaagd voor het examen boekhouden van de Ned. Assoc voor Praktijkexamens de da mes N. Kodde en N. Meijers, Vlissingen-, M. de Dreu, Kloe- tinge, en de heeren J. Marijs, Vlissingen, D. de Jonge, Ka- pelle, B. C. Koekman, A. J. v. d. Horst, A. H, v. Schaik. J. de Bruyne en B. S. Bolier, allen te Middelburg; voor Ned. han delscorrespondentie de dames I. van Kerkvoort, Middelburg,1 en de heeren v. d. Vlist. Vlis singen en J. Looise, Middel burg; voor Duitsche handels correspondentie die heer W. A. Bos, Middelburg; voor Eng. handelscorrespondentie mej. Joh. v. d. Linden en de heer N. v. d. Heide, beiden te Vlis singen. Geslaagd voor het diploma boekhouden der Vêreeniging van Leeraren in Boekhouden enz. die heeren J. de Bruyne, A. J. v. d. Horst, F. Adriaan- se. H. Vermeule, L. S. Bolier, Ch, Verhage en W. Quist, al len te Middelburg. Geslaagd voor de hoofdakte, deel A: J. F. de Heer, Nieu- werkerk; K Koetsdrjk, St. Annaland; deel B-: A. Goet- hals, Stavenisse; H Domini- cus. Goes. Volledig: J. C. West- strate, Waarde; M. Witteveen, 's-Gravenpolder. Voor handelskennis l.o. is ge- aagd de heer K. M. Schot te Kortgene. Voor het examen nuttige handwerken slaagde te Rotter dam mej. E. van Wijck, Ter- neuzen. Filmvoorstelling N.A.F. AXEL. Dinsdagavond werd alhier in „Het Centrum" een gratis filmvoorstelling van het ST.A.F. gegeven, welke slechts matig bezocht was. Ter af wisseling werd een propagan distisch woord gesproken. Textielkaart voor kinderen van 13 jaar. Ten behoeve van kinderen, die na 13 Juni 1943 den leeftijd van één jaar bereikt hebben, reiken de distributiediensten op of na den datum van vol- .ooiïng van het eerste levens jaar dier kinderen textiel- kaarten V 515 (100 punten), bestemd voor kindoren van 1 ot 3 jaar. Hiertoe dient de textielkaart V 615, welke be- ;temd is voor kinderen tot den •eftjjd van en jaar, ingeleverc .e worden, terwjjl de stamkaart .t n n getoond moet vorden. Bij uitreiking van de xti elk aart V 415 zullen de r.nofon ««ki'e P 13 van de stamkaart afkruisen. Stopzetting Roode Kruis- telegrammen voor Ned.-Indië. Woensdagmorgen ontving het hoofdbestuur van het Neder- landsche Roode Kruis van het Comité Internationale de la Croix-Rouge te Genève het te leurstellende bericlTt, dat sinds eenigen tijd het tegrafisch ver keer van het Nederlandsche Roode Kruis met Nederlandsch Indië is stopgezet. Zrj, wier telegrammen nog niet zijn doorgezonden vanuit Genève, zullen zoo spoedig mo gelijk hun gestorte gelden te rugontvangen per giro. Rambonnet overleden. Op 79-jarigen leeftijd is over leden de heer J. J. Rambonnet, oud-minister van marine en oud-lid van den Raad van State. Moord te Zuid-Laren. Vrijdag werd in Zuid-Laren een man doodgeschoten. Het betreft hier den 65-jarigen ge huwden heer Willem Reilingh, woonachtig in Zuid-Laren, die op de Esch te Noord-Laren door een tot nu toe onbekend persoon is neergeschoten, waardoor de dood onmiddellijk intrad. De overledene was oud consul der Nederlanden en van Zweden in Liberia. In de Persoonsh ven te Rotterdam is van een sleepboot de ketel ontploft. De explosie was zoo hevig, dat het schip oogenblikkelijk zonk en huizen in de omgeving door wegvliegende onderdeelen wer den beschadigd. Een der opva renden, de 60-jarige C. S., werd in het water geslingerd en ver dronk. Sport Vijfkampen junioren en dames De athletiekvereeniging „E. :.M." te Middelburg hield de jaarlijksche onderlinge vjjf- Kampen voor juniores en da mes. De uitslagen hiervan lui den als volgt Juniores: 1. H. F. Becks 2177'/» put; J. Baas 1740; P. Koster 1585K, Bolier 1482%; L La- gaay 1382%; J. Wiegel 1277 J. van Hoepen 1252%; J. Wisse 1234 en K. de Vries 668% put. Duuies: J. Vreeswijk 825 pnt. M. v. d. Ende 77S% N Streef kerk 742%; V. Kolun 678'/2: M. Biolcpoel 668V2Jopie Rieraens 591 W v. d. Endo 581%; B. de Rëke 486%; D. Maartense 484%; C. L. Spuy 442%:Ad. Geldof 420%. S. de Rijke 416'/>; J. Elsacker 355%M. Buijs 271% en D. Geel hoed 219 pnt. De heeren-leden van „E.M.M." zijn bezig met de verwerking van tienkamp, Officieele mededeelingen Provinciale Publicatie van het Departement van Landbouw en Vlsschertj. INNAME PRODUCTEN OOGST 1943. De Wnd. VoedselcommiBsaris voor Zeeland maakt het volgende bekend: Alle granen, peulvruchten en*zaden van den oogst 1943 moeten uiterUJk binnen 7 dagen- na het dorschen op dezelfde wijze ala in het voorgaande oogstjaar ter keuring worden aange boden. De aangeboden monsters moe ten minstens 1 kg. bevatten. Voor koolzaad zie men de reeds gepubli ceerde regeling. De keuringen begin nen reeds in de week van 2—7 Aug. 1943. Uitgezonderd hiervan zijn: a. de N.A.K. gekeurde partijen; b. de ongekeurde partijen waarvoor de teler in het bezit is van een ver gunning om deze voor zaal te ver- koopen de benoodigde hoeveelheden wel ke zijn toegewezen voor eigen gebruik eigen zaai. De keuring geschiedt in 9 klassen aan de hand van door het A.V.A. '6-Gravenhag$ voor het geüeele land vast te stellen standaardmon- sters, volgens onderstaand prijssche- De kortingen op partijen met een te hoog vochtgehalte bestaan uit twee bedragen, het z.g. basisbedrag (droog- toon. extra vervoerkosten op en af) en de vochtkorting berekend naar het percentage vocht. Het toelaatbaar vochtgehalte ls voor: Granen 17 pet.erwten 18 pet. stamboonen 19 pet.veldboonen 19 maanzaad 11 pet.; karweizaad 13 pet.; overige zaden 14 pet. Bij een vochtgehalte dat maximaal 1 pet. hooger is, wordt de aan den teler te betalen prils gekort met 1 pet. van den innatneprijs vermeer derd met het halve basisbedrag. Is het vochtgehalte nog "hooger, dan wordt voor elk pet. dat het vochtgehalte hooger is 'dan het voor elk product genoemde vochtgehalte de innameprljs met 1 pet. meer, al: mede het geheele basisbedrag gekort, Voor granen en peulvruchten geldt, dat op partijen welke voor 3 Oc tober ter levering zijn aangeboden en waarvan uit het doschbrlefje blijkt, dat de dorschlng beüindlgd is, uitsluitend de korting naar het per centage vocht behoeft te worden toe gepast. De korting van het basis bedrag heeft derhalve alleen plaats bij partijen welke na 3 October 1943 of later worden aangeboden. Binnen 4 dagen na ontvangst van den keuringsuitslag, doch niet later dan bij dë levering kan de teler her keuring aanvragen. Wordt de teler bij de herclassifica tie in het ongelijk gesteld, dan wordt hem 1 per 1000 kg. of gedeelte 1000 kg. van de ter herkeuring aangeboden partij, met een minimum van 1 en een maximum van 5 per partij ln rekening gebracht. BU levering aan het pakhuis den de partijen gecontroleerd of zij aan de monsters voldoen. Is dit niet het geval, dan wordt door de op zichters een nieuw monster genomen, waarvoor de teler of diens vertegen woordiger voor accoord teekent. Dii monster wordt opnieuw door de kring keuringscommissie geclassificeerd. Ingeval het nieuwe monster door de keurmeesters als afwijkend van het oorspronkelijke monster wordt schouwd, wordt de teler een extra korting van ten hoogste 0.50 per 100 kg. in rekening gebracht. Her keuring op vocht geschiedt op de parttj, terwijldeze regelmatig door vochtproeven gecontroleerd worden. De teler is verplicht te leveren op zakken van gelijk gewicht. De volgende gewichten zijn voor geschreven: Tarwe 75 kg. netto; rogge 70 kg. netto; wïntergerst 65 kg. netto; zo- mergerst 70 kg. netto; haver 50 kg. netto; groene erwten 80 kg. netto; schokkers 80 kg. netto: paardeboo- nen 75 kg. netto; mals 70 leg. netto; bruine boonen 80 kg. netto; witte Hoofdredacteur: J. C. Visser, Vlissin gen; Algemeen redacte-ir: M. Ge er se Middelburg; Stadsnieuws: C. de Voogd. Vlissingen en J. P. Pb. Doorenbos Middelburg; Gewestelijk nieuws: H. van Scnthem, Goes en R. T. B L. Sondag. Oostburg: Haagsch redacteur mr. O. de Wit; Advertent'echef: voor Mid- ielburg C. P. Buijs, voor Vlisslngei RUkeboer. boonen 80 kg. netto; karwljzaad 50 kg. netto; mosterdzaad 50 kg, netto; lijnzaad 70 kg. netto; kanariezaad 70 kg. netto; koolzaad 65 kg. netto; maanzaad 60 kg. netto; lupinen 65 kg. netto. De kosten van het vervoer van het bedrijf naar de leverlngsplaats zijn wat betreft de eerste 10 km. voor rekening van den teler. Indien over grooteren afstand vervoerd moet wor den, bedraagt de vergoeding ala volgt: Voor 10 km. 5 cent voor 11—12 km. 10 cerrc, voor 13—14 km. 15 cent, voor 15 km. of meer 20 cent. Alles per 100 kg. Het vervoers-risico tot de leve- ringsplaata ia voor rekening van den teler. sr dringende gevallen b.v. wan neer een teler niet over bedrijfsge bouwen beschikt of kan beschikken, kan de P.B.H. vergunning geven het graan voor rekening van den betref- fenden teler in een P.A.V.A. pakhuis op te slaan. Na de gebruikelijke keu ring wordt het product in het be treffende pakhuis definitief ingeno men. In Z. Vlaanderen waar vrijwel elke dag gekeurd wordt, kan in spoedgevallen de teler met zijn mon ster naar het keuringslokaal gaan, hij .het leveringsbewlja direct kan meenemen. Er zal zooveel mogelijk naar ge streefd worden den teler te laten le veren aan het door hem gekozen pakhnis, een en ander met Inacht neming van de soorten graan die ln het betreffende pakhuis geborgen mogen worden en de stand van het aandeel in den opslag van het pak huis. De pakhuishouders zijn ver plicht op vertoon van het Inleverlngs- bewljs zakken ter beschikking te stellen, Voor de Inname van Brouwgerst gelden eveneena de bovenstaande be palingen. Uitsluitend de prima par tijen Kenia, Saxonla, Mansholt II- rijige gekeurd in klasse 2 of 3, komen voor brouwgerst in aanmer king. De toeslag op den getaxeerden prijs bedraagt 1 per 100 kg., ter wijl het vochtgehalte maximaal 10i pet. mag bedragen. Betalir*. De betaling van gele verde producten zal plaats vinden op dezelfde wijze als tot heden gebrui kelijk was en reeds vroeger werd bekend gemaakt. Zooals reeds ls bekend gemaakt, worden met Ingang van 8 Augustus telkens bonnen voor boter of mar garine geldig verklaard voor een tijdvak van veertien dagen. Hierbij zal telkens voor de helft boter en voor de helft margarine worden ge geven. Tevens zullen periodiek, te be ginnen met 8 Augustus a.s., extra bonnen worden aangewezen. Per 8 Aug. worden aangewezen: 1 bon voor 125 gram margarine, of, voor •er de voorraad van den be trokken detaillist dit toelaat, voor boter. De distributiediensten reiken aan de detaillisten naar keuze voor de Ingeleverde bonnen „Boter 31a", die tot en met 7 Aug. geldig zijn, toewijzingen voor boter of margarine uit. Op de toewijzingen voor boter kan uitsluitend boier worden ge kocht en op de toewijzingen voor mar garine uitsluitend margarine. De de taillist dient derhalve zelf te bepalen, in welke verhouding hij deze toe wijzingen wenscht te ontvangen. De bonnen 31a boter mogefi niet met andere bonnen op eenzelfde opplak- vel voorkomen. Zij moeten met een afzonderlijk opplakvel en met een afzonderlijk ontvangstbewijs MD 242- 01 worden ingeleverd. De detaillist moet op het ontvangstbewijs aan geven, voor hoeveel rantsoenen hU een botertoewijzlng en voor hoeveel rantsoenen aan margarine hij toewij zing wenscht. Ter aanvulling van de bonnen 31a boter tot een tienvoud mogen op hetzelfde opplakvel bonnen 30a en b, 32a en b, alsmede bon voor 1 rantsoen boter of 1 rant soen margarine of vet worden bij geplakt. Margarine zal niet overal aanstonds verkrijgbaar kunnen zijn. Voor de bonnen, die per 8 Augustus voor margarine of ooter naar keuze geldig zullen worden verklaard, worden toe wijzingen uitgereikt, waarop uitslui tend margarine kan betrokken wor den. terwijl voor de bonnen, waarop boter verkrijgbaar is, naar keuze toewijzingen voor boter of margarine worden gegeven. Op Donderdag 12 Aug. a.s. hopen D.V. onze ge- liefde Ouders ANTHEUNIg DINGEMANSE X CORNELIA t JONGEPIER j|c liun 40-Jnrige Echtver- ïjs eenjging té herdenken, jj: Dat ze nog lang ge- spaard mogen blijven is de wcnsch van hun Kinderen. Verlóófde jjj en Kleinkinderen. .1. Grijpskerke, Aug. 1943. jt Hoogelande B 80. Vlissingen. A.S. week GESLOTEN wegens vacantie. MEID-HUISHOUDSTER gevraagd te A'dam, in kl. gezin met 2 kinderen. Moet in staat zijn leidiqg der huishouding op zien te nemen en huisvrouw te vervangen. Behandeling als huisge- noote. Brieven No. 5274, Bureau P.Z.C., Middelburg, UW BAKFIETS WEER OP STRAAT.... Gebruik ze weer en haal ze van stal af. DEZE KANS moet U niet voorbij laten gaan, want de groote voordeelen kent U zelf het beste. BEGINT met direct onze brochure D.B. aan te vra gen, waar alle gegevens in staanen U zult zien, dat het een begin was met een GOED EINDE HEERENSTRAAT 13 MIDDELBURG VACANTIESLUITING BOEK. EN KANTOOR BOEKHANDELAREN, GOES. Van 9 tot en met 14 Aug. zijn de volgende zaken ge sloten: A. ELENBAAS, s-Heer Hendrikskinderen- straat 49. VV. VAN KLAVEREN, Lange Kerkstraat 39. Firma G. VERHEULE, Papegaaistraat 6. Alle andere Boek- en Kan toorboekhandelaren zijn deze week geopend. Gevraagd beschaafde jeug dige (20—28 j.) HULP IN DE HUISHOUDING tot alle werkzaamheden bereid, met behulp van dagmeisje met 1 maal per week werkster en onder toezicht van huisvrouw, in Prot. gezin met drie kin deken. Uitv. schrift, of pers. soil, aan Mevrouw UYTERLINDE-VOLKER, Wassenaar. Groot Haese- broeksche weg 37, Telef. 8807.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 3