Korte Predikatie. SPELENDE KINDEREN. Toen ik nog geen gezicht had, heeft men mij niet gevraagd of ik leven wilde of maar liever niet O heithwee naar het verloren pa radijsMaar nu: ik leefin een wereld die mij te grof is. en te hprd, te luid, te leelijk. En ik ben een mensch geworden, te be perkt, te onzuiver, te dor en ook te leelijk. Ontevredenen zijn wij, want net paradijs Duizend mannen en duizend vrouwen mogen daaraan zich ge wennen; ik wil er niet aan wen nen. Hebben duizend mannen niet hun aambeeld, waarop zij slaan en slaant Hebben duizend vrou wen niet haar natte wasch waar bij zij verdorren? En noch die mannen noch die vrouwen lazen ooit in de oogen van hun kin deren de bange vraag: vader, moeder, 'waarom leven wij. wat deed gij toen gij mij ter wereld bracht Ik wil die vraag open houden, als een wond die open blijft en schrijnt en schrijnt. Misschien wil ik die open hou den. omdat de zalf gevonden werd. omdat het onzegbaar wel doet te voelen hoe de pijn ver mindert en wordt weggenomen. Omdat he{ goed ts te drinken als men versmacht van dorst. Jezus heeft mijn dorst gelescht. Zijn - Koninkrijk is mijn paradijs, niet verloren, maar herwonnen, met verleden, maar toekomende. En mijn leven werd Zijn opdracht: te spelen voor Gods aangezicht. Meestal bederven wij het spel: maar soms, door de genade van Zijn Geest, wordt een menschen- leven transparant en zie, daar is het spel, het luchte, lichte, zon nige, van de kinderen bij God, waari een oude, lieve Vader zich een oogenblik verblijden kan. God, hoe heerlijk voor Cl, dat Gij niet alleen die- bittere aarde zien moetmet onze bittere wer ken, God, hoe heerlijk voor Cl, dat er in een Igelijk, dor men- schenleven soms even ranke lij nen opgaan die U het hart ver heugen. En welk een aanbiddelijk mededoogen van U, om Uw Zoon te zenden en alzoo het spel voor ons te redden. Laat mij dan spelen voor Uw aangezicht. Eere zij God! P. De bomaanval op Amsterdam. Volgens de laatste officieele gegevens is het aantal overle den slachtoffers van den lucht aanval op Amsterdam geste gen tof 150. Hieronder bevin den zich 60 mannen, 69 vrou wen en 21 kinderen. Het aan tal zwaargewonden bedraagt 78. Verzoek aan gebruikers van KRUSCHEN Glasschaarschte bemoeilijkt de levering van Uw geneesmiddelen. Geeft daarom Uw ledige Kraschenflesch met deksel terug een Uw Apotheker oi Drogist en U on; vangt-daarvoor resp. 5, 3 of 2 ct». p- IL Kruschen wordt uitsluitend ver kocht in de bekende gele ver pakking. Maak van de nood-Qj I een deugd! Kruidenierswaren kunnen s worden bezorgd.' Dus... nu komt U teil een» kijken wet Albert Heijn U tocal biedr! En dat valt «ftijd mee! 1». soes komt er juin iets binnen, waar op U niet eens durfde hopen-en waar van U-dan toch Uw dee! omvangt En... U wordt too dienstvaardig geholpen bij MOORDAANSLAG OP POSTBODE. Op een eenzamen weg te Gortel (gem. Epe) is des middags ,op den 45-jarigen houder van het kantoor der P. T.T. te Ernst, den heer Braak man, die op zijn gewone route voor de bestelling van zijn poststukken was, een moord aanslag gepleegd door een on- f eveert 25-jarigen, net uitzien- en jongeman. Deze had hem te voren op straat- om een postzegel van V/2 cent ge vraagd. Later, buiten Gortel, ontmoette de heer Braakman den jongeman wederom. Hy kwam naast hem fietsen en sprak levendig met hem over de mooie omgeving. Op een zeer eenzaam punt haalde de jongeman plotseling een, pistool uit zijn broekzak en schoot op den potsbode. De heer Braakman, sloeg juist bij tijds het hoofd achterover, zoo dat hy alleen een licht schamp schot aan den hals kreeg. De heer Braakman reed zoo snel mogelijk weg. Toen hij later nog eens omkeek, zag hij den jongeman met groote vaart in tegenovergestelde richting naar Gortel fietsep. Vermoedelijk ligt politiek aan dezen aanslag ten grondslag. De heer Braakman, hoewel geen lid der N.S.B., staat be kend om zijn nationaal-sopi- alistiscne sympathieën. VLISSINGEN Eervol ontslag gemeente-archivaris. De burgemeester van Vlis- singen heeft met ingang van 1 November a.s. eervol ontslag verleend aan den heer H. G. van Grol, als archivaris, te vens conservator van hst Mu seum, terwijl met ingang van genoemden datum in deze va- vature is benoemd mej. I. M. J. Doornbos te Vlissingen, thans werkzaam aan genoemd archief. Predikbeurten. Geref. kerk: 9.30 en 5.30 ds. Smeenk (H.Av.). Chr.Geref. kerk: 9.30 en 5 dhr. v. Ravens- waaig Geref. gemeente: 9.30 (Glacisstr.), 2 en 6 (Luth. kerk) leesdïenst. V-er. v. Vrijz. Herv. (P. Krugerstr.) 10.30 ds. Borgman. Apotheek geopend. Van heden tot en met vol- inde week Vrijdag is des avonds en 's nachts en den geheelen Zondag de apotheek geopend van de fa. v. Ocken- burg, Singelweg 5. Besluiten, benoemingen enz Bij de gehouden'eindexamens van de opleiding volgens het leerlingstelsel aan de N.V. Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen, uit gaande van de stichting B.E. M.E.T.E.L, te 's-Gravenhage slaagden voor de afdeeling ma- chinebankwerken A. de Ha mer: metaaldraaien, P. Gel jon, P. Rijkse, H. J. Uyl en J. v. d. Zouwen; scheepsbouw, A. J. Aarnoutse, J. Cijsouw, A. A. Jobsen en P. Platteeuw; koper en pijpenbewerken, P. J. v. d. Velde en J. J. Geloof. M. Delle- beke en P. Ovaa; plaatwerken, A Tevel, R. L. I. Francois en P. J. Gommans; ijzergieters. J. Jobse; modelmakers, H. Boste laar, electriciens, M. M. M. de Joode en A. C. Vinke; timme ren en scheepsbeschietx. F. de Punder, M. J. Hintzen, K. v. d. Ven en J. C. v. Wezel. Aan de school „Nieuw Rol- lecale" te Deventer werd het diploma landbouwhuishoudkun- dige behaald door mej. A. W. v. d. Wérff te Rilland. Te Amsterdam is geslaagd voor de acte M.O. boekhouden, de heer H. J. ten Hacken te Koudekerke. (K XII). Voor het examen Fransch l.o. slaagde mej. M. E. Hey te Koudekerke. y Geldige bonnen voor voedingsmiddelen 25 Juli t.m. 31 Juli. 31a Brood 4 rts. Brood of 31b Brood 1 rts. gebak 31 Beschuit 1 rts. beschuit. 31a Aardappelen 1% kg. Aard. 31 Toeslag 1 kg. Aardapp. 25 Juli t.m. 7 Aug. 31a, 32a Vleesch 1 rts. vleesch 31b, 32b Vleesch rts. of vLw. 31 Tabak 1 rts. Sigaren. 32 Tabak 1 rts. Tabak. 11 Juli t.m. 7 Aug. 604 Algem. 1 rts. vervangings middelen. 605 Algem. 1 kg. Suiker. 606 Algem. 1 rts. Jam. 607 Algem. 125 gr. Gort. 608 Algem. 125 gr. Peulvr. 609 Algem. 250 gr. Haverm. 610 Algem. 100 gr. Vermic. enz. 611 t.m. 614 Algem. 1 rts. Bloem, brood of gebak. 615 tan. 617 Alg. 100 gr. Kaas 29 t.m. 33 Melk 1% 1. Melk 29 t.m. 31 Taptem. 1% 1. Tapt. 32 Taptem. 1% 1. Karne- of Taptem. 29b, 31b Kinderv. 250 gr. Rijst 29a, 31a Kinderv. 250 gr. Gort 29 Versnap 100 gr. Chocolade. 30, 31 Versn. 100 gr. Suikerw 13 Juni t.m. 7 Aug. 588 Alg. 250 gr. Koffiesurrog. 22 Jnli t.m. 2 Aug. 30a, 30b Boter rts. boter. 10 Juli t.m. 7 Sept. 32a, 32b Boter rts. Boter. 25 Juli t.m. 7 Aug, 621 Alg. 100 gr. chocolade of suikerwerk. 25 Juli 31 Juli. 620 Alg. 1 kg. aardappelen. MIDDELBURG Het vertrek van den heer Van Westreenen. De heer A. van Westreenen, directeur van de Amsterdam- sche Bank te Middelburg, die, zooals wij gisteren reeds in 't kort meldden benoemd is tot directeur der genoemde instel ling te Eindhoven, is sinds de oprich'ting van de Bank plhier, nu 15 jaar geleden," in deze functie werkzaam geweest. Voordien was de heer Van Westreenen verbonden aan de Amsterdamsche Bank te Hulst. De heer Van Westreenen be kleedt in het openbare leven in Middelburg verschillende functies. Zoo is -hy penning meester van de Chr. Kweek school voor onderwijzers, pen ningmeester van de ver. voor Handelsonderwijs, secretaris der Nutsspaarbank en be kleedt hij in het bestuur der Godshuizen de functie van ge committeerde voor het Burger weeshuis. Vermissing. Mej. L. J. L., deed aangifte van vermissing van een kar tonnen doosje met een bedrag aan geld van ongeveer 80. De politie alhier heeft een on derzoek ingesteld. Predikbeurten. Ned. Herv. kerk ('t Zand): 10 ds. Kroon, 7 dhr. v. Oost. Chr. Geref. kerk: 10 (H.Av.), 3 (dankz.; Jesaja 12:1-3) prof. Wisse. Geref. gemeente: 9.30, 2 en 6 dhr. Blok. Ver. v. Vrijz. Herv.: geen dienst. Ge ref. Bond (Luth. kerk): 2.30 en 6.30 dhr. Kruithof. Geref. kerk in H.V.10 en 5 ds. Bus- kes. Doopsgez. gem.: 10.15 mej. dr. Bakker. Apotheek. In de week van 24 tot 31 Juli is des nachts en des Zon dags den geheelen dag geopend de apotheek van Van Pien- broek, Lange Viele. Feuilleton MUZIEK IN HET DUIVELSSTEEGJE. 94) door S. BROCKHOFF. De waker trof altijd alles in de beste orde aan. Dat ging alles heel best, tot er een ge heel onverwachte kink in de kabel kwam. Kampscholte had de huizen namelijk alleen ge kocht om ze te laten afbreken en daarmee had Bark geen oogenblik rekening gehouden. Als u zoudt verhuizen zou de goed begonnen spionnage een ontijdig einde nemen. Een tijd lang ging het nog goed omdat u, zonder het te vermoeden, de heeren in de hand werkte. U wilde niet weg en wist de zaak te rekken. Niemand, zal u moer dankbaar geweest zijn dan Alex! Maar ten slotte wil de Kampscholte niet meer meewerken „Ik weet er alles van", knikte v. Hagen glimlachend, ,.Wat een ruzies hebben we gehad". „Maar Alex hielp u. Hij bleef glashard.verzette zich, maar Alex Bruining ver zette zich heel wat energieker. Alleen als Kampscholte uit den weg geruimd werd, was er kans de zaak tot een goed einde te brengen. Op een mor gen werd Kampscholte vergif tigd in een cabaret gevonden". „Dus, dat heeft hij ook ge daan fluisterde van Hagen. „Maar hoe kon dat? Die twee kenden elkaar toch niet eens?" Dat bleek ook niet noodig te zijn. Alex Ma dontdekt dat de bezorger van Banga Lederen avond een fleschje melk voor de deur van Kampscholte plaatste, dat een paar minu ten later door de huishoudster naar binnen werd gehaald. Er was tijd genoeg, het fleschje te verwisselen met een ander, dat vergiftigd was. Daar zorgde Borro voor. Op den avond .van den moord speelde hij „toevallig" voor het huis in de Heerenstraat.Het was voor hem dus een klein kunstje, de fleschjes te verwisselen. Alex had een gif gekozen, dat pas later werkt". „De schoft. En had hij ook gearrangeerd dat de verden king op mij moest vallen?" „Natuurlijk. Hij wist precies, wat zou gebeuren na de ont dekking van den moord. Hij had ook het gif uit uw kast gestolen en toen hij de twee glazen zag staan begreep hij dat u en Kampscholte daaruit Geldige bonnen v. diverse artikelen 09, 10 Petr. t.m Aug. 1 1 petr. 15 t/m i9 B v. tjm 31 Dec. 1 eenh. brandst. 11. t.m. 13 KF t.m. 30 April 44: 1 eenh. brandst, 1 t.m. 31 Jnli. 597 Alg 1 rants, eenheidszeep W-eenQeidszeep 1 rants. Eenheids- zeep. 598 Alg. 1 Tants Waschpoeder W-Waschpoeder 1 rants. Wasch poeder. W-Toiletzeep 1 rants. Toiletzeep, t.m, 31 Angustns: S Textiel (mannen), 45 gram scheerzeep De volgende bonnen z(jn binnen kort niet meer geldig; Na Zaterdag 24 Juli: 30 Brood, Be-schuit. Aardappelen, Tabak, 619 (Al'g.) Aardappelen, 29, 30 Vleesch, 441 Reserve. De geldigheidsduur van de vol gende bonnen Is verlengd: t.m. Zaterdag 7 Aug.: 334, 434, (Reserve) Cacao met Suiker. had gedronken. Hij goot snel een druppol van het gif in een der glazen. Geen twijfel of de politie zou de glazen laten on derzoeken. Zijn berekening klopte volkomen en u werd gearresteerd". Professor van Hagen stond op. „Zoo iets is toch niet mo gelijk". Opgewonden liep hij het terras op en neer. De gas ten keken hem aan, maar hij scheen daarvan niets te be speuren. Houd u. kalm vader, nu is toch alles gelukkig voorbij". HOOFDSTUK XXXVII. Nog meer raadsels opgelost. Toen zij weer aan hun. tafel tje zaten, vroeg Gerda: „Ik- begrijp dat niet goed. Het lijkt mij tamelijk onhandig van Alex, de verdenking op vader te schuiven. Hij kon toeh niet vooruit weten, dat da „Chefa" borg zou blijven en dat vader niet vast gehouden zou wor den en voor hem was het toch van het grootste belang, dat vader door kon werken". „Juist, maar Alex hoopte juist, dat je vader zou worden gearresteerd". (Wordt vervolgd). GOES Erwten in beslag genomen. Dezer dagen kwam by den Nederlandschen Landstand in Zeeland het bericht binnen, dat te Goes tweeduizend kilo erwten voor de consumptie verloren dreigden te gaan. Hierop werd toen door den Landstand beslag gelegd, zoo dat de bevolking van Goes, via den handel, tegen schappo- lijken prijs esnige kilo's erw ten per persoon kon koopen. Verbetering kerkzang. Uitgaande van het Classi- kaal Bestuur van de classis Goes der Ned. Herv. Kerk zal hedenmiddag 3 uur een verga dering ter verbetering van den kerkzang worden gehouden. De heer Adr. Kousemakef zal een inleiding met muzikale illustra tie houden over „de gemeente zang en^ haar begeleiding." Het hervormde jengdwerk. Onder leiding van den Her vormden Jeugdraad in deze gemeente zal het werk onder de Ned. Herv. jongeren a.s. winter geactiveerd worden. Er zullen een zestal bijbelkringen worden geformeerd onder lei ding van de lidmaten, die den cursus voor kerkelijke mede arbeider volgden. De jongere belijdende lidmaten zullen bo vendien voor een drietal bijeen komsten gezamenlijk 'worden opgeroepen. Voorts zullen nog enkele wijkavonden worden gehouden, op welke de wijk- predikant een bepaald onder werp zal inleiden. Een rijwiel verdween. De heer A. J. deed aangifte van de vermissing van zijn rijwiel, dat eenigen tijd onbe heerd voor het station stond. Vakschool voor meisjes. In de tijdelijke vakschool voor meisjes had gistermiddag in bijzijn van burgemeester Lenshoek, de uitreiking van diploma's en Ochtmanprijzen plaats. De cdrectrice, mejuffr. Weststeyn, bracht vooral dank aan de moeders door wier me dewerking de lessen een vlot verloop konden hebben. De ge slaagde rheisjes, die thuis ge mist kunnen worden,raadde zij dringend aan in betrekking te gaan om het tekort aan ar beidskrachten aan te vullen. De Ochtmanprijzen, bestemd voor de leerlingen die uitmun ten door vlijt en gedrag reikte 'mej. Weststeyn hierna uit aan Leni Dingemanse, Corry de Moort, Nelly de Jager, Nelly Nieuwdorp, Rie de Looff en- Nelly Hoek van Dttke. De voorzitter, ir. Stoel Feuer- stein, betuigde zijn bijzondere hulde aan directrice en leera- ressen ttoor de goede wijze waarop zij onder zoo moeilijke omstandigheden de belangen van de school weer behartigd hebben. t Predikbeurten. Ned. Herv. kerk: 9.30 ds. Evelein, 6 ds. Bunjes. Geref. Kerk: 10 en 5.30 ds. Timmer, van Wassenaar. Geref. gemeen te: 9.30, 2 en 6 dhr. Wijting van Amersfoort. Vrij EVang. gemeente: 10 en 6 ds. v. d. Vis. Leger des Hells (zaal Krijger): 10- Heiligingsdienst. 7.30 verlos singssamenkomst. Kap. Wes terhof f. Sport N.K.B. district Zeeland. 3e kl. B: S.V.H.—Dios 3—1. 2e kl. B: T.O.G.O.—Unitas 1 2—2 2e kl. A: Swift 3—T.O.P. 1. 3e kL A: Swift 5De Zeeu wen 03. De Jeugdstormkampioenschappen. De Jeugdstormkcmplocnschappen 1343, welke la Eindhoven gehouden worden. zUn Vrijdagmiddag officieel geopend met een ontvangst der deel nemers en deelneemsters uit de ge westen en streken, op de Harkt in Eindhoven. De burgemeester van Eindhoven, dr. A. Pulley, heette de Jeugd welkom in zijn stad. Spreker wenschte allen :n sportleven strUd toe. Vervolgens sprak de stafleider van den Natlonalen Jeugdstorm, opper- banheer c. Quispel, de Jeugd toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2