VERBOD TOT HET IN BEPAALDE Het verordeningenblad van Maandag bevat een beschik king van den Rijkscommissh- u ris voor het bezette Neder- landsche gebied (commissaris- generaal voor bijzondere aan gelegenheden) betreffende eèn veldbod tot het in d'lenst heb ben van bepaalde personen. Hierin wordt bepaald: 1. (1) Werkgevers in het be zette Nederlandsche gebied mogen zonder toestemming van den secretaris-generaal van het departement van so ciale zaken of van 't bevoegde gewestelijk arbeidsbureau geen Ïiersonen als werknemer, leer ing of volontair met of zon der toelage, dan wél als thuis werker in dienst hebben, voor zoover dezen behooren tot, de door dezen secretaris-géneraal bepalen lichtingen. (2) Personen, die op grond van een beschikking, als be doeld in het eerste lid, niet in dienst gehouden mogen wor den, mogen bij werkgevers in het bezette Nederlanasche ge bied geen werk aannemen of verder verrichten. (3) Op het tijdstip, waarop een verbod tot het in dienst hebben, als bedoeld in het eer ste lid, wordt uitgevaardigd, eindigt de betreffende ienstbe- trekking. t. De werkgevers zijn ver plicht, zoodra een beschikking, als bedoeld in het eerst© lid, is uitgevaardigd, onverwijld te onderzoeken, of zich onder hun personeel personen bevin den, die behooren tot de in de beschikking vermelde lichtin gen. De werkgevers zijn ver- DIENST HEBBEN VAN PERSONEN. plicht deze personen terstond aan het bevoegde gewestelijk arbeidsbureau op te geven. 3. (1) HU die in strüd handelt mol de- bepalingen van dezè beschikking t>f met de ter uitvoering daarvan uit gevaardigd» beschikkingen, dan wel tracht deza te ontduiken of opzette lijk of door schuld onjuiste opgaven doet, wordt gestraft op grond van ar tikel 4 dep verordening no. 16/1943. voorzoover niet volgens andere bepa lingen een zwaardere straf is ver- 'beurd. (2) Uitlokkers, medeplegers en me- ideplichtigen worden als daders ge- i straft. 4. De bepalingen van deze beschik king zijn tevens van toepassing óp ambtenaren van eénlg .publiekrechte lijk lichaam. 5. De secretaris-generaal van het de partement van sociale zaken is be last met de uitvoering van deze be schikking. 6. Deze beschikking treedt heden in werking. BESCHIKKING van den secretaris-generaal van het departement van sociale zaken ter uitvoering van de beschikking van den rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied (commissaris- generaal voor bijzondere aangelegen heden) betreffende het verbod, be paalde personen In dienst te t,ebben. Overeenkomstig 1, eerste lid, en V van de beschikking no. 66/1943 be treffende het verbod, bepaalde perso nen in dienst te hebben, bepaal ik: N.V. „BEFA", Arnhem BELAH6RUK NIEUWS (voormannen tot twee jaar) Tot het 2e levensjaar blijft Molenaar's Kindermeel verlcrüg- baar. Geef Uw kindje in dien tijd dit bekende Kindermeel,'flat bewezen heeft een deugdelijk, betrouwbaar kindervoedsel te zijn - ook nü nog. Zie toe, dat u Molenaar's Kindermeel op Uw bon krijgt. Uitsluitend verkrijgbaar op de daarvoor bestemde nummers van de leaart Kindervoedsel. 1. (1) Werkgevers mogen man. neljjke werknemers met inbe grip van leerlingen, volontairs met of zónder toelage en thuiswerkers, die in 1924 gebo ren zijn, niet in dienst hebben, tenzij deze in het bezit van een bewijs van een gewestelijk arbeidsbureau zijn, waaruit blijkt, dat de houder voor den arbeidsinzet behoorlijk geregi streerd en met toestemming van het gewestelijk arbeidsbu reau in dienst is. (2) Personen, die als bedoeld in het eerste lid, niet ln dienst gehouden mogen worden, mogen bij werkgevers geen werk aannemen.- of verder ver richten. (3) De bepalingen van deze be schikking zijn tevens van toepassing op personen, die werkzaam zijn als ambtenaar in een publiekrechtelijke d lenstverhoud in g. 2. De werkgevers zijn ver plicht, onverwijld na te gaan, of zij in bovengenoemd jaar geboren personén in dienst hebben. De werkgevers zijn verplicht, deze personen on middellijk bij het bevoegde ge westelijke arbeidsbureau aan te melden. 3. (1) Wie in strÖ<j met deze be schikking handelt of haar tracht te ontduiken, of opzettelijk of door schuld onjuist.» gegevens verstrekt, wordt overeenkomstig artikel 4 vac de verordening no,( 16/1943 gestraft, voor zoover niet vblgens andere be palingen een zwaardere straf ver beurd Is. Sport Singelloop der Marechaussee sportvereeniging. De Manechaussee-sportver- eeniging „District Middelburg" organiseerde een Singelloop over 350U meter. Start en fi- .nish op het Nadorstterrein, 3 terwijl h>et parcours liep over 6 singels en bolwerken. Deelnemers waren aanwezig uit het district marechaussee 's-Gravehhage en Dordrecht, benevens leden der vereeni- png uit alle hoeken van Zee- De onderluitenant D. VerslutJs, afdeelingscommaudant Marechaussee te Middelburg gaf het startsein. Ter stond ontspon zich een heftiger strijd, welke, tot het einde toe is blijven be staan. De uitslag is eerst beslist ln een (raaien hek-aan-hek-sprint op de laatste 50 meter. Als eerste prijs was een wissel beker met medaille beschikbaar ge steld, terwijl de 9 daarop volgende prijzen bestonden uit fraaie luxe voor werpen. 'Alle deelnemers die het par cours binnen den vastgestelden tijd van 16 minuten aflegden ontvangen bet fraai in kleurendruk uitgevoerde clubdiploroa. De eerste 6 aankomenden waren le pr. H. v. d. Steenhoven, distr. M'burg in 12.21 min.: 2e pr. G. J. C. Wouters, distr, M'burg in 12.21 min.; 3e pr. N. Scheer, distr. 's-Hage, 12.39 min.; 4e pr. J. C. v. d. Schraal, distr. M'burg, 12.47 min.; 5e pr. H. Hommes, distr. 's-Hage, 12.48 min.; 6e pr. P. Antheunissen, distr. M'burg, 12.52 min. Estafettekampioeuschappan van Nederland. Te Amsterdam werden wed strijden ora de estafettekampi oenschappen van Nederland gehouden. Kampioen werden: 10 x 100 m.: A.V. '23, 1 m. 51,3 sec.; 4 x 1500 m.: Haar lem 17 m. 24,2 sec.," 4 x 100 m.: Trekvogels. 43,1 sec.; 4 x 400 m.: Trekvogels 3 m. 26,4 sec.; dames: 10 x 100 m.: Zee burg, Amsterdam 2 m. 10 sec. 4 x 100 m.: Sagitta Amster dam 50,9 sec.; Relay race (200, 100, 80, 60 m.) Sagitta 56,7 Radioprogramma WOENSDAG 14 JULI. Hilversum I. 414.4 M. 12,15 Ork. Van Beeck. 12.45 Ber. 13.00 Land en volk brengt...... 13,10 Ork. Hendriks, 13,45 De vrije Woensdagmiddag. 15.00 Godsd. uit zending. 15.15 Gevar. programma. 16.45 Ber. 17.00 Schottische Lieder. 17.35 Kinderkoor. 18.00 B.N.O. 18.05 Hongaarsch ork. 18.45 Oostfront. 18.55 Gram. 19.00 ber. 19.10 Reportage. 19.15 Symphonie Ork. 19.45 Bij de familie Speelman. 20.15 Symph, Ork. 21.00- Volksconcert. 22.00 Ber. 22.15 Gram. Hilversum II. 17.30 Gram. 19.00 Ber. 19.10 Voor de kleuters. 191.5 Melodist-en, 20.15 Voor de volkstuin- ders en bloemenliefhebbers. 20.30 'Gram. 21.45 A vond wijding. 22.00 Ber. (2) Uitlokkèrs, mededaders en me deplichtigen worden op gelijke wijze gestraft als de dader. 4. Deze beschikking treedt ln werking met ingang van, Juli 1943. Amsterdam,x den 10 Juli 1943. De waarnemende secretaris-generaal van het dep. van sociale zaken, VERWEY. MUZIEK IN HET DUIVELSSTEEGJE. 85) door S. BROCKHOFF. Eindelijk was het zoo ver. Als een der eersten verliet .Gerda het gebouw., De heete wind sloeg haar in 't gezicht. Het stof woei hoog op en deed haar hoesten. Is het al herfst, dacht zij verwonderd, de boomen zien er al zoo hopeloos, uit. Nee, het is nog Juli. De wind woei schérp en droog uit het Zui den. De hemel glansde nog blauw, maar in de verte dre ven de eerste wolkenmassa's aan. De straten waren leeg, alsof het onweer ieder oogenblik kon losbarsten. Gerda werd bang. Zij liep snel naar huis Het klinken van haar eigen voetstappèn verschrikte haar. De wind speelde fel in de hoeken van het oude steegje, de luiken rammelden. „Het klinkt, of er iemand huilt", dacht Gerda. „Is, dat verbeelding? Nee, het was zoo. Nu hoorde zij duidelijk een dun kinderstemmetje snikken. Die kan tenminste i huilen, dacht zij bitter. Ik zou ook willen huilen. Reden daar toe heb ik genoeg. Telkens moest zij eraan denken hoe de agenten gisteren haar vader gehaald hadden, hoe hij haar treurig en hulpeloos de hand tot afscheid had gereikt. Het kinderstemmetje hield niet op te jammeren. Toen Gerda het steegje inkeek, zag zij,, dat op een der treden een klein meisje zat, dat snikte. Naast haar .lag een groote zak, waaruit een paar pinda's gevallen waren. Met een paar passen was Gerda bij haar. „Maar Liesje, waarom huil je zoo Watis er dan?" „Koko.,. Koko... is vandaag niet gekomen en ik wacht al zoo lang". Natuurlijk, nu viel het Ger da pas in, het was Woensdag en de orgeldraaier was er niet. Zoo lang zij zich kon herinne ren, was dat nog nooit ge beurd. Waar hing. die vandaag nu uit „Hij is ziek en omdat hij zoo oud is zal hij wel gauw dood. gaan", huilde het kind. „Maar Liesje, je moet nfst direct denken, dat een menseh sterven, omdat hij oud is". GOES Onderlinge wedstrijden ,,'t Halve Maantje". De tennisclub ,,'t Halve Maantje" te Goes heeft dit jaar wederom haar onderlinge wed strijden gespeeld. De uitslagen waren als volgt: Damesenkelspel I: Mevr.' Koopa wint van mej. Baljé met 6—3, 62. Damesenkelspel II: mej. Schuilwer- ve wint van mej. B. den Herder met 6-r-2, 01, Damesdubbet I: mevr. Koopa en mej. Wiskerke winnen van mevr. Wal ter en mej. v. Darome met 64, 6—1 Damesdubbel U: mej. •Schullwerve en mej. Noordhoek winnen van mevr. v. d. Peljl en mej, E. den Herder met 62, 6J. Gemengd dubbelspel: mej. M. den Herder en de hr. Waller winnen van mej. Baljó en den hr. Nordlohne 7—5. 6—2. Heerenenkclspel'Kreugel wint van Waller met 46. 64. 86. Heerendubbelspel: Waller en Wol zak winnen van Geüzon Kreugel met 9—7, 4—6, 64. De prijsuitreiking werd verricht door den heer Hamelynck, waarna men dea verderen avond doorbracht ln ge zellig samenzijn. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. GeborenLu- do vicus M. D. M., z.v. L. M. D. Bisschops en C. P. M. van der Wiel; Larry, z. v. A. Snijder en P. Keersemaker; Gerardi- na E. C. M., d. v. J. Sturm en A. Koning; Johan, z. v. G. Rosier en W. G. H. Maalde- rink; Cornells, z. v. D. de Vis ser en M. J. Babiin; Johannes Pieter, z. v. A. Grootjans en M. de Voogd-; Wilhelmina Pie- ternella, d. v. D. Boogaard en P. J. Louws; Hubrecht, z. v. ;H. Bravènboer en Bernardina van jlen Berge; Jacobus David, z. v. W. J. van Maaren en T. J. Klaassen. Ondertrouwd: P. Provoost, 33 j. en K. Olijslager, 26 j.; J. F. J. de Looff. 32 j. en A. Willems, 30 j=; P, F. M. Adri- aansens, 23 j. en W. A. C. Pouleijn, 21 j.; N. Broodman, 48 j., en J, J. van Varik, 33 j. Getrouwd: J. van' Beveren, 23 j. en A. van der Horst, 20 j.; W. van der Hoek, 27 j. en J. M-. van .den Boudt, 25 j. J. Moes, 22 j. en M. EL Back, 19 j-„; J. C. Kasse, 22 j. en C. van Schelven, 20 j.; J. A. Ver- brugge, 24 j. en M. Kampman, 21 j.; P. Provoost, 33 j. en K. Olijslager. 26 j. Overleden: H. M. Kingmans, 24 j,, z. v. C. J. Kingmans en J. Louws; A, van Moólenbroek, 32 j., geh. met P. L. Pikkaart; Lein in 't Anker, z. v. -A. in 't Anker en J. Kasse (te Vee- re) M. Leijnse, 59 j., geh. met C. Gideonse. GOES. Geboren: Hendrika Klazina, d. v. Jacobus Zuidijk en Adriana Dekker. Overleden: Willem Theodorus Baarends, 74 j., echtg. van Maria Burgs. Martina Maria Vermoet, 65 j. echtgen. va^i Geerard Zoutewelle „Koko is toch geen mensch?" protesteerde Liesje. „Koko is toch een echts Braziliaansehe papegaal". „O bedoel je Koko, ik dacht dat je aan Bono dacht", merk te Gerda peinzend op, Maar de orgeldraaier inte resseerde het kind heelemaal' niet. Haar gedachten bepaal den zich uitsluitend tot het lot van Koko. Gerda vond plotseling het wegblijven van Borro niet minder opwindend dan Liesje. Weliswaar niet, omdat zij, zich bezorgd maakte over Koko. Maai' de vermoedens, die zij sinds Zondag koesterde, wer den nu bijna zekerheid. Toen zij in de krant de beschrijving van den onbekende had gele zen, die Willem SmaWenberg opdracht had gegeven tot de inbraak, had zy gemeend Bor ro daaruit te herkennen. De beschrijving klopte precies. Daaraan kon feitelijk geen twpfel bestaan. En nu bleef hij opeens weg. Als de politie hem te pakken had gekregen, zou zij het al lang van Joep gehoord- hebben. Misschien was hy gevlucht. Het zou- de- moeite waard zijn te weten waarheen. MIDDELBURG nets gestolen. M. A. B., die zyn fiets Vrij dag om ongeveer 9 uur 's mor gens in de gang van het Ge westelijk Arbeidsbureau alhier plaatste, vond dit vervoermid del na twee uren niet meer. Aangifte van vermissing bij de politie volgde. Verloren en gevonden. Begin vorig j&ar verloor me juffrouw L. J. een mantelpak je. De rok van dit pakje kreeg ze als gevonden voorwerp te rug, maar het manteltje bleef zoek. Ei?n dezer dagen even wel zag de juffrouw het doch tertje van A. J. v. d. M. fietsen met een windjack waarvan de klèur en de stof geheel over een kwain .met die van het ver loren manteltje. Zij gaf hier van kennis bij de politie, die een onderzoek instelde. Het bleek, dat de landbouwer C. het manteltje op den Veer- schen weg had gevonden, het aan de moeder van het meisje had gegeven met de boodschap er bij, dat ze het moest bewa ren. Nu, meer dan een jaar later, had mevr. v. d. M. er een windjack voor haar doch tertje van laten maken. De po litie maakte pro<fts-verbaal op. Tijdens vervoer verdwenen. Geruimen tijd geleden ver zond P. J, v. d. S. mét den beurtschipper op Breskens een blikken bus, inhoudende zes kokertjes „Akkertjes", een brief en een bankbiljet van 20.naar Nieuwvüet. Tot op heden is de bus niet op de plaats van bestemming ge arriveerd. De politie heeft een onderzoek ingesteld. De rijdende tra.m. C: v. H. kreeg- een politio- neele waarschuwing, omdat hij op (len Vlissingschen weg uit een rijdende tram staptéT Vreugde en Arbeid. Voor een geheel gevulde Schuttershofzaal gaf hetzelfde gezelschap, dat vorige week fe Go.es voor Vreugde en" Ar beid is opgetreden,, alhier een cabaretvoorstelling, die zeer in den smaak van het publiek viel. Het openingswoord voor dezen avond werd door den heer De Jonge Baas plaatse lijk leider, uitgesproken. Examens Veilig Verkeer. Ter verkrijging van het Ver- kaarsdiploma heeft een aantal leerlingen van de lagere scho len alhier gisteren het prak tijk-gedeelte van het verkeers- examen afgelegd. De schrifte lijke examens waren reeds ge daan. Er waren niet abo veel deel nemers voor dit examen als andere jaren. De oorzaak hier van ligt waarschijnlijk in het feit, dat veèl kinderen geen fiets meer te hunnerbeschik king hebben en het examen als voetganger lang zooveel aspec ten niet biedt als het wielrij dersexamen. Langs de route, die onge veer door- het centrum van de stad was uitgestippeld, ston den op vele plaatsen posten om de eventueel© fouten te no- teeren, terwijl op andere plaat sen politiemannen verkeerstee- kens gaven, die natuurlijk keu- rig opgevolgd moesten worden. Met ernstige examen-gezich ten reden of liepen de jongens en meisjes hun route, gaven bijtijds richting aan, hielden goed: rechts namen hun boch- :en op de juiste wijze, kortom, gedroegen zich zooals. ze zich moeten .gedragen in het ver keer. Natuurlijk zal hier en1 daar wel eene' een foutje zijn gemaakt, maar als iedere jon gen en ieder meisje zieji voor neemt om behalve op dezen examendag, zijn of haar ver dere leven tè trachten zich altijd voorbeeldig te gedragen in het verkeer,, dan zullen er de toekomst veel minder ongelukken door onvoorzichtig heid voorkomen en zal de Ver- eeniging voor Veilig Verkeer metvoldoening terug kunnen denken aan den tijd en de moeite, besteed aan het orga- niseeren van de verltecrsexa- niens* 2 ■sa ag II 5 SS oa 09 31 3 3= co E LlJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2