AKKER TJES 2 Sport DE 2EEUWSCHE SPORTDAG TE GOES. De eerste Zeeuwsche sportdag is niet zoo'n groot succes geworden als men mocht verwachten. Hoofdzakelijk vond dit zijn oorzaak in de onvol doende organisatie. Het bleek weer overduidelijk dat voetbal nog steeds in het middel punt van de belangstelling staat, want toen deze ontmoeting plaats vond was er zeer veel publick aan wezig. Jammer was het dat hockey niet die belangstelling wist te trek ken waarop het toch ook recht Naast voetbal wist handbal de mees te belangstelling te trekken. Het was in ieder geval een zoodanig verschei denheid van takken van sport dat er door lederen» sportliefhebber volop genoten kon worden. ATHLETIEK. Vanzelfsprekend ging hier de meeste belangstelling uit naar die nummers, waaraan door verschillende bekende Hollandsche dames- en heeren-athle- ten, werd deelgenomen. De Pagter moest op de 300 meter In Blok zijn meerdere erkennen. Btj de dames werd de 100 M. een overtuigende Hol landsche zege. De 100 M. heeren daarentegen wist Takken slechts met de grootste inspanning uit het vuur te sleepen voor Nederlof van Mara thon. Op de 800 M. was het tenslotte Verhoek die zegevierde over de gebr. Harting. Hier was het de eindspurt die de beslissing bracht. De gebr. Harting zijn zuiver tempo-loopers die niet over een eindspurt beschikken. Zooals algemeen verwacht werd was de 1500 M. voor de Haarlemmer De Roode. Op de uitslagen komen wij morgen terug. HANDBAL. De handbalwedstrijd Zeeland Bondselftal eindigde in een 9—4 over winning voor het Bondselftal. Reeds ln de eerste minuten gelukte het aan Zeeland de leiding te nemen, doch de gelijkmaker liet lang op zich wachten. Het Bondselftal dat uit zeer goede spelers bestond wist haar tech nisch overwicht nog voor de rust tot uitdrukking te brengen door den stand tot 51 op te voeren. Ook in de tweede helft demonstreerde men ver rassend goed samenspel. De geheele voorhoede bestond uit goede werpers. Tegen vier doelpunten van het Bonds elftal wisten de Zeeuwen er nog drie te stellen (4—9). KORFBAL. Ook het Zeeuwsche korfbal-twaalf- tal moest met flinke cijfers het on derspit delven tegen Brabant. Het dekken en vrijspelen was bij Bra bant veel beter verzorgd. Vrtj spoedig was de stand 2O voor Brabant na de vakwisseling bleef heizelfde spelbeeld behouden. De Zeeuwen wis ten zich geen doelkansen te schep pen, terwijl do tegenstanders binnen korten tijd de score tot 40 opvoer den. Voor de rust werden er nog twee doelpunten aan toegevoegd (6— 0). Na de hervatting ging de strijd meer gelUk op en wist de Zeeuwsche verdediging den Brabantschen aanval goed in bedwang te houden. Ook de Zeeuwen wisten zich weinig kansen scheppen. Tenslotte werd door beide partijen nog eenmaal gescoord (17). HOCKEY. Het waren Juist onze hockey-spelers die voor de eenige Zeeuwsche over winning zorgden. Nadat de rust met blanken stand was geëindigd, wisten zij na de rust drie doelpunten te ken, waartegen Breda geen enkel doelpunt wist te stellen. De uitslag 30 was alleszins verdiend voor de Zeeuwsche vertegenwoordigers. Ook de dames hebben het er tegen Thor verdienstelijk afgebracht. Nadat zij met de rust een 20 achterstand hadden, wisten zij het tenslotte tot 'n puntenverdeeling te brengen (22). VOETBAL. Het zag er in de eerste helft niet naar uit dat onze Jongens nog een 41 nederlaag zouden HJden. Af en toe werd er aardig gespeeld en daar R.F.C. het ln de eerste helft nogal kalm opvatte, wisten de Zeeuwen vele aanvallen op te zetten, ook al om dat zij goed werd gesteund door de middenlinie. Na 8 minuten gelukte aan v. d. Schraaf een hoekschop zoo scherp te nemen, dat de bal ln hc. doel verdween. Eerst 3 min. voor het verstrijken van de eerste helft lummel, gelukte het den Roterdammers gelijk te maken. In de tweede helft was R. F.C. veel sterker en wist dit over- icht door 3 goede doelpunten tot uitdrukking te brengen, waarmede zij den eindstand op 41 bracht. Na de rust stelde het Zeeuwsche elftal te leur Ook werd nog de finale gespeeld van het jeugdvoetbal tusschen Vlis- singen en De Zeeuwen welke eindig de in een 40 overwinning voor Vlis- slngen. GYMNASTIEK-DEMONSTRATIE. In de rust van den voetbalwedstrijd ZeelandR.F.C. werd nog een gym- nastiek-demonstratie gegeven door meisjes, waaraan medewerking werd verleend door de vereeniglngen Vol harding uit Goes. Achilles, Middel burg, Middelburgscbe Turnvereeni- glng. Volharding, Wissenkerke en P. Z.O.S., Yerseke. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Geboren: Hc Maria, d. v. J. Geertse en Keur; Cornells Johannes, z. v. P. Smolders en B. C. Caluwé; Leu- nis, z. v. W. L. C. Versluijs en J. Alewljnse; Annie Jacoba, d. v. A Scheers en E. Friesema; Johannes, z. v. J. C. Hendrikse en L. Werk; Jan Melndert, z. v. W. van Nederveen en G. Mange; Adrlaan Gilles, z. v. C. J. de Bree en J. van den Berge; Pieter Joost, z. J. S. Blokpoel en A. Dourleln; An- toon Lcendert Jacobus, z. v. J in den Bosch en J. Wlchman. Eliza beth, d. v. P. Verhage en M. Da- vldse; Pieternella, d. v. W. Acda en E. Boone. Overleden: IJsbrand Boers, 84 J. weduwn. van Leuntje Langejan, der weduwn. van Maria C. van Arent- hals. Jozeph Arnoldus van Dijk, 4 J. Hendrikus J. van Dijk en Maria ,an der Linden; Josephus Jacobus van Weljnsbergen, 69 J.. echtgen. van Hendrika F. van den Broeck. Ondertrouwd: Joos Dekker, 27 J. en Neeltje Boone, 25 j. te Vlissingen Gilles de Looff, 23. J. en Elizabeth Maljaars, 24 J.; Jan Verstclle, 26 J. Frederlka Elisabeth Geertrulda Guequierre. 28 J. te Vlissingen; Cor nells Johannes van Leest, 22 J. te Arnemuiden en Martha Vinke, 20 j. Johannes Moes. 22 j. en Margareta mma Back, 19 j. Getrouwd: Wilhelmus van Zand- voort, 27 J. en Maatje de Bree, 24 J. N.V. „Defa" - Arnhem succes voor de huis» vrouw; tien maal te ver dunnen, dus: voordeelig tiOYLcLAaaft DE VOETBALUITSLAGEN. Onx het kampioenschap van Ne derland: ADO--Enschede 10(ADO kampioen). 3e ki M: ZeelandïaMiddelburg n 4—0. Om den Ned voetbalbeker: Ajax H.S.C. 2—0; MVV—DOS 3—2; DFC Excelsior 41Wageningen HBS 4—2. GOES KAMPIOEN. R.BX3. met 81 verslagen Voor den te Bergen op Zoom op het Dosko-veld gespeelden beslis- sings-wedstrijd tusschen R.B.C. en Goes bestond zeer groote belang stelling Over het geheel genomen stond deze wedstrijd op behoorlijk peil. Aan beide kanten werden goed sluitende aanvallen opgezet, zoo dat de verdedigingen het zwaar te verantwoorden hadden. Goes begon met een flink overwicht uit te oefenen Zij kon reeds na een paar minuten, na handig combineeren, door Leynse de leiding nemen. Ook hierna werd R.B.C. volkomen over- Feuilleton GOES. Getrouwd: Willem Jacob West-eer, 25 J. eu Jannetje Meulen- berg, 28 J. Geboren: Cornells, z. v. Hendrik Dimmen Breen en Catharina Geertrui- KRUININGEN. Geboren: Marlnus Leendert, z. v. Jan de Kok en Pau lina Adriana Lavooij; Magdalena Adriana Maria, d. v. Marlnus Poort vliet en Maria Bal; Jacoba Kaatje, d. v. Iza&k Jacobus Quaak en Jo hanna Butijn. Overleden: Francina Bruijnzeel, 7ï j echtgen. van Jan van Iwaarden; te Goes: Cornells Kruijf, 42 j., echtgen. van Cornelia Leonllda Ca tharina Kalle. speeld en ontkwam haar doel for tuinlijk aan nog eenige doelpun ten. Hoewel de Roosenda'.-ers er al spoedig beter inkwamen, bleef Goes tot rust toch het gevaarlijkst, maar liep ontelbare malen in den buitenspelval. Na rust had R.B.C. aanvankelijk het beste van het spel en kon Goes slechts weinige aan vallen opzetten De roodwitte ver dedigers lieten zich echter niet passeeren. Tot Paauwe een foutje maakte en zich den bal liet ontne men. Hierdoor ontstond een vaarlijke situatie waaruit de bal tenslotte, na eerst tegen den paal geschoten te zijn, in doel belandde (11). Dit tegenpunt scheen Goes te insplreeren en dadelijk waren nu de roodwitten weer het gevaar lijkst. Toch duurde het tot 5 minu ten voor het einde tot uit een voor zet van Lockefeer, Leynse den bal- doorgaf naar De Pan, die zuiver inschoot. Goes was daarmede kam pioen. Na dit tweede doelpunt van Goes kregen een achterspeler en de doelman van R.B.C. ruzie.waar- op de doelman zijn doe'j verliet en demonstratief van het veld stapte Na den wedstrijd werd de Goes- aanvoerder door zijn medespelers ■an het veld gedragen én heersch- te in het Goes-kamp groote vreug de. K o r f b a Voor de competitie is gespeeld Swift n—Madjoe I 1—4. Uitreiking nieuwe bonkaarten. De plaatselijke distributie diensten zullen op nader te be palen tijdstippen van 20 Juni t/m. 10 Juli 1943 tegen over legging van de stamkaart en tegen in ontvangstneming van een- bon van het inlegvel bon kaarten „voedingsmiddelen 8e periode 1943" en, in bepaalde gebieden, klantenkaarten voor groente uitreiken. Er wordt wederom onderscheid gemaakt tusschen stad- en landkaarten. Houders van L-inlegvellen ontvangen bovendien een bon kaart L 118, welke van 11 Juli t/m 25 Dec. a.s. geldig zal zijn voor nader aan te wijzen arti kelen. Deze bonkaarten worden na afloop van bovengenoemd tijdvak niet meer uitgereikt, dus ook niet bij vermindering van het inkomen. Slechts in geval van geboorte of vestiging uit het buitenland zullen de diensten deze kaarten nog uit reiken. Bij vermeerdering van het inkomen behoeven deze kaarten niet ingeleverd te worden, terwijl in verband hiermede de L-inlegvellen eerst bij de uitreiking voor de le pe riode van 1944 geruild kunnen worden. Zij, die geboren zqn tusschen 13 Juni en 12 Juli van de jaren 1922, 1929 en 1939 moeten hun inlegvellen ruilen, alvorens hun bonkaarten in ontvangst te nemen. Verbod koopen, verkoopen en afleveren van meubelen. Het verkoopen en afleveren van meubelen door fabrikanten is sinds 12 Februari j.l. verbo den. Blijkens een publicatie in de Nederlandsche staatscou rant van 11 Juni 1943, is dit verbod thans uitgebreid tot het koopen, verkoopen en afleveren vanongebruikte al dan niet houten meubelen zoodat hét ook aan grossiers en detaillisten, alsmede aan ambachtslieden verboden is ongebruikte, al dan niet bekleede houten meubels zonder vergunning te verkoo pen en/of af te leveren Ook aan gebruikers is het zonder Verduisteren fc van 13 tm. 19 Junij van 22.155.15 uu< De maan gaat morgen te 2 4.25 onder en Komt te 19.47 MIDDELBURG 1 Zwemschool geopend. Hedenmorgen is ae zwem- H school welke thans onder leU.2 ding staat van de afd. „Vreug- 'g de en Arbeid" van het Ned. Arbeidsfront, geopend, Dt Vj uren van openstelling zijn on.— veranderd gebleven. £S gestoffeerde ho in 't algemeen, vergunning koopen dezer meu belen verboden. Van het verbod zijn o.a. uitgezonderd bureau meubelen, waaronder uitslui tend te verstaan: bureaux, schrijftafels, schrijfmachineta fels, kartoheekkasten en la den en registerkasten. Aanvra gen om een vergunning tot verkoop en aflevering aan ver bruikers en aanvragen om koopvergunningen door ver bruikers kunnen tot nadere mededeeling niet in behande ling worden genomen. Besluiten, Benoemingen enz. Benoemd tot onderwijzer ln vas ten dienst aan een O.L. school te Rotterdam de heer A. de Nooijer te Goes. Bij het voorbereidend examen van het Ned. Instituut van Accountants, slaagde voor de onderdeelen techniek den Handel en Recht, de heer C. Duljm, te Axel. MUZIEK EN HET DUIVELSSTEEGJE. 62) door S. BROCKHOFF. „Ik verzoek de betreffende dames en heeren met mij naar het hoofdbureau te willen ko men. Daarna kunnen we naar de verschillende woningen gaan om vast te stellen, wat er vermist wordt. De familie Mesius, de familie Hofman en de familie Van de«n Arend". Men hoorde een gil. Me vrouw Van den Arend was bij kans bezwijmd in een stoel neergezegen. ,De politie heeft een van de misdadigers gevat", ging Wie- Iers voort. „Ik verzoek de be treffende dames en heeren in de hal te willen komen". De opwinding was gewéldig Van alle kanten werd Wieiers bestormd. Men riep hem alle mogelijke adressen toe om te vragen of déér nu werkelijk vragen of d-élr nu werkelijk niets gebeurd was. „Zie je wel dat ik het goed gevoeld heb. Er zijn griezelige dingen ge beurd", fluisterde de doodefu'k bleeke mevrouw van den Arend, toen ze snel afscheid van mevrouw Muls nam. De families Hofman, Mesius en Van den Arend verlieten snel de zaal. Geheel uit het veld gesla gen, zagen de achtergebleve nen hen na. Van buiten klon ken nog de rommelende don derslagen tot in de zaal door, de koele nachtlucht kwam door de geopende deuren naar binnen. Zonder succes trachtte de muziek de stemming te herstellen.' Maar de stemmen der instrumenten klonken schel en gevoelloos in de nu stil geworden zalen Slechts enkele paren waagden zich nog op net parket en ook hen kon men ae moeite aanzien, die zij zich moesten geven de ontstellende gebeurtenis in een kunstmatige vroolrjkheid te vergeten. De gedachten en ge sprekken bepaalden zich na tuurlijk slechts tot de inbra ken. „Hoe vreemd en dan nog wel bij drie tegelijkertijd". Me vrouw Borghart merkte dit met ©en verwonderd optrek ken van de wenkbrauwen op en Ida vond het romantisch. „Dat moet een echte bende zijn, die in dezelfde buurt w-erkt". „In onze buurt", merkte Ida trotsch op. Het feestcomité trachtte met alle geweld de gasten bij elkaar te houden. Het was pijnlijk het feest voor den directeur-generaal op zoo'n wanklank te doen ein digen. Maar alle pogingen faalden. Ten slotte nam me vrouw Muls een besluit Slank en sierlijk stond zij op het po dium. „Ik wil u allen dank zeggen voor den prachtigen avond die u ons bereid hebt maar tevens zou ik uitdruk king willen geven, aan de ge voelens, die ons allen op het oogenblik bezielen. Het zou dwaasheid zijn nog langer te trachten dit feest te rekken. Er is een schaduw over ons gevallen en daar kunnen wij ons niet van los maken. Ik geloof, dat het het beste is, dat we naar huis gaan. En ik hoop dat u allen, ondanks de opwinding, rustig zult slapen". Vervolgens sprak haar man nog een paar hartelijke woorden van dank. En daarna gingen allen naar huis. (Wordt vervolgd). VLISSINGEN E Gevonden voorwerpen. 8 Commissaris van politie t« Vlissingen, maakt bekend, dat aai^ zijn bureau als gevonden is gedepo neerd: een zwarte boodschappentascli met een roode kussenzak en twee" zandschoppcn; en dat inlichtingen zijn" te bekomen omtrent: babymuts blj_ De RUke, Dorpstraat A 103 te Seroos» m kerke; portemonnaie met eenig gel4" bij J. de Ridder, Begonialaan 2;C bruin damesregenkapje bij Hoofdcom* mandopost LuchtbeschermlngsdienstHJ slesutel bU Daane, Qlacisstraat 130; een bedrag aan papiergeld en eenpa ziekenfondsbriefje bü Rietbergen»*"* Badhuisstraat 16; groene omslag waarin 2 pasfoto's zijn geplakt btj V K. Sprong, Sottegemstraat 77; me-'t! daille. gouden damesring of kinder» ringetje bij M. Everaars, Schuitvaart» gracht 199linnen zakje, inhoudende ring met sleutels, zakdoek en naam-iW kaartje ,,A. de Visser" bij D. Bos- «g chaart, Noordstraat 80; zilveren da-C mesarmband met lichtbauw steentje" bij C. Theune, Van Dishoeckstraat 39;; zwarte vulpen bij J. van Oorschot.' a Breewaterstraat 36; handschoen (don-Q ker met lichtblauw) bij Hubrechtsen, r— Hobeinstraat 45; rozenkrans bü C. J. van Wezel, Singel 148b en een blauwp kinder jasje of -manteltje bü De Clercg— Bellamypark 1. J? GOES Zak suiker vermist. S3 De heer ,C. P. deed aangif» C te van de vermissing van een zak met suiker en distribu» g tiebonnen die aan een beurt. D schipper waren meegegeven maar hem niet bereikten. «3 De Lange Kerkstraat. 22 Proces verbaal werd opge» O maakt tegen E. D. C. en P. C H. te Heinkenszand, N S. eu CJ C. P. S. te Yerseke, C'. J. L„ 00 J. A. J B., M. D., te Goes wegens het berijden op Zater- *1 dagavond na zes uur van deijï Lange Kerkstraat. Voetbalcauserie. r- Zaterdagavond werd in het— Schuttershof voor voetbal- 2Z liefhebbers een lezing gehou- Q) den door ir. Van Emmenes,.*""? hoofdredacteur van de „Sport- "2 kroniek", over de techniek eu tactiek van het voetbalspel. Spr. zette op vlotte en be- Q> langwekkende wijze zijn op- M vattingen over deze onderwer- O pen uiteen ,mede aan de hand g van tallooze voorbeelden uit D de praktijk. Vervolgens hield a scheidsrechter Pijnenborgh een E lezing over de spelregels. De CD mjÊ 'tig. ED opkomst was matig. Middelburg; Stadsnieuws: C. de Voogd, Vlissingen, en J. P. Ph. Doorenbos, Middelburg; Gewestelijk nieuws: H. van Benthem, Goes en R. F. H. L. Sondat Oostburg: Haagsch redacteur mr. j. C. de Wit; Advertentiechefvoor Mid» n ~j T voor VlissingeD Kiespij1* Tandpij» Een tergend borende pijn zonder op houden, mor gen naar den tandarts, doch neem nu dadelijk „AKKER TJES". die de ptJn verdre ven. Ge leeft dan weer op binnen 'n kwartier en kunt rustig slapen, Wr 3 mm 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2