X Sport De beoefening van de korfbalsport op Wakkeren. Te Domburg wordt wederom een korfbalvereeniging opgericht, ter wijl men op Oostknpelle eveneens pogingen in het werk stelt tot op richting van een korfbalvereeni- ging te komen. Op Westkapelle wordt er reeds gekorfbald, terwijl «getracht wordt aldaar een propagandawedstrijd te spe'.en. Alle teekenen wijzen er dus op. dat men in deze streek van Walcheren deze mooie sport gaan beoefenen. Swift 1 Zeelandia 1 Luctor 1 Swift 2 Blauw Wit 1 Volharding 1 Hadjoe Zc klasse A. S S.S. 1 Animo 1 T.O.P. B.K C. 1 Swift 3 3e klasse A. Swift 4 De Zeeuwen Swift 5 Swift 6 Thos 1 S.I.W. Animo 2 Thos 2 19—5 13—10 8—7 15—17 9—10 8—11 2—12 0 11 2—8 0 2 2—8 23—3 10—11 5—1 116 4—13 9—16 8—7 1—14 Besluiten, Benoemingen enz. R.H.B.S. OOSTBURG. Voor het eindexamen af deeling A zijn geslaagd: Frans Barbê, Philip pine; René Cambier, Groede; Jozef Ghijzels, Aardenburg; Bram Masclé, Aardenburg; Wim van Poelje, Bres- kens; Jaap van de Sande,. Breskens: George s.nouwaert, Aardenburg; Jo de Je Lijs,. Groede; Francien de Smit, Oostburg; Rie Verhage, Sluis. Afge wezen één. Voor het diploma zlekenhuisverpl. zijn geslaagd de zusters D. Mal, G. de Molenaar, B. Rooze, S. M. de Rid der, C. H. Tamminga. allen opgeleid in bet gasthuis te Goes. Benoemd tot lid van den Dijkraad voor de waterkeering van de cala- miteuze polders Onrust c.a., als ver tegenwoordiger van den Mariapolder, de heer E. ♦an der Maas Az. te Wissekerke; tot lid van (Jen DUkraad voor de waterk-Ting van den calamiteuzen Willem-Annapolder, als vertegenwoor diger van de waterschappen 's-Gra- vcnpolder en Ooster-Zwake, de heer J. Vermue te 's-Gravenpolder. Verzoek aan gebruikers van KRUSCHEN Glauchaarfchte bemoeilijkt de levering ven Uw geneetmiddelen. Geeft daerom Uw ledige l^rutchenfle<ch met debiel terug eenUw Apotheker of Drogist en U ontvangt daarvoor reap. 5, 3 of 2 ets. p.fl. Kruschen wordt uitsluitend ver kocht in de bekende gele ver pakking. Is Uw Baby al 7 maanden? Dan mag hij per dag 3 Nutricia biscuits, fabrikaat Victoria, in zijn pap hebben. Driemaal 'n groote kop melk, een half kopje bouillon en* 'n Nutricia-biscuit. (Op de beschuitbon) Ennamri DE STRIJD TEGEN DE PRIJSKNOEIERIJ. (Van onzen Haagschen correspondent). In een bekend Amsterdamsch café zat een ambtenaar van de Prrjsbeheersching. Bij be stelde er een glaasje cognac dat bij, als deskundig contro leur voor restaurants e.d., op zijn juiste waarde schatte. Die waarde lag ver beneden de 90 cents, die de kellner hem be rekende, zoodat hij, een dag later eens met den eigenaar ging praten. „Wat is dat voor cognac?' „Alles cognac Martell, mijn heer", was het antwoord. En de caféhouder ging hem voor naar den kelder, waar veertig leege Martellflesschen in een rek lagen. „Uit die flesschen schenkt U zeker cognac?" informeerde de opsporingsambtenaar. „Ja, inderdaad", haastte de caféhouder zich te bevestigen. „Uit één van die flesschen moet ik dus gisteren gehad hebben". „Dat kan niet anders", v het onvoorzichtig bescheid. Als eenig commentaar streek! de ambtenaar eens met zijn vinger langs één-der flesschen. Er zat millimeters dik stof op. Zoo bleek dan, dat hetgeen de caféhouder zijn klanten voor zette, niet zoo ..jer Martell was als wel doodgewone „koet sierscognac", zwart als de nacht Een simpel voorval, opgêtee- kfend uit den mond van een der deskundigen van den Ge machtigde voor de Prijzen, die nu sedert een half jaar den strijd aanbindt tegen de Prijs- knoeierij. Men ziet er uit, hoe deze ambtenaren vaak meer detective dan accountant moe ten zijn, hoewel zij, ook van de administratieve controle en in de allereerste plaats natuurlijk van het vak zelf op de hoogte moeten zijn. Het is, nu het zomerseizoen aanbreekt, van groot belang dat -de hotel-, restaurant- en pensionprijzen binnen redelijke grenzen blijven. Daar ont breekt nog al eens wat aan. Een geliefkoosde methode is, ,de prestatie op onopvallende wijze te verminderen of wel te goochelen met benamingen. In een eetgelegenheid van de C- klasse mag 2.10 berekend worden voor „Wat de pot schaft". Maar wanneer de restauranthouder soep, hoofd schotel en dessert a la carte op de nota zet, beurt hij 4,50. Een alleszins aantrekkelijke belooning, wanneer men be denkt, dat de kostprijs van zulk een maaltijd gemiddeld vijftig cents bedraagt. Tegen deze en dergelijke praktijken wordt evenzeer op getreden als tegen het veelvul dig voorkomende euvel, dat geen pension meer gegeven wordt. Men zet de gasten een voudig voor^ het feit, dat ze logies met ontbijt, koffiemaal tijd en diner afzonderlijk moe ten betalen. In overweging ne mend, dat de kostprijs der dri% maaltijc door de versobe ringsvoorschriften van - 2.25 tot 1.25 per dag is gedaald zou men eerder een prijsverla ging mogen verwachten dan een verkapte vefhooging als hier gesignaleerd. Overtredingen van deze soort vallen vaak moeilijk te consta- teeren. Een wijziging in de samenstelling van bepaalde ge rechten, het extra berekenen van kleinigheden die vroeger bij den prijs inbegrepen wa ren, het geven van onderwicht of surrogaat inplaats van het rantsoen waarop deconsumen- t-nbonnen recht geven, het zijn alles kluifjes, die .slechts de in het vak doorkneede amb tenaar vermag te verteren. Eenvoudiger vast te stellen vallen de inbreuken op prijs- ec distributievoorschriften, die door het heele land van mond tot mond gaan, in figuurlijken zin dan. Wanneer de ambtena ren ergens tijdens het lunch- uur binnenvallen en' er een kassa-ontvangst van over de duizend gulden voor die luttele! uren aantreffen, terwijl zij de asperges met ham, de blikjes sardientjes en de entrecötes aan hun oogen zien voorbij- zweven, hebben zij niet veel verbeeldingskracht meer noo- dig. En als dan later blijkt, dat de hier genoemde heerlijk heden voor onderscheidenlijk 15*10 en 10 gulden berekend worden is het nog maar een vraag, of de boete in de vier of in de vijf cijfers zal loopen. Een ander voorbeeld. Er gens in Nederland wordt een bedrijfsleider aan den tand ge voeld. Men vindt in zijn ad ministratie doorslagen van re keningen waaruit blijkt, dat een der voornaamste ingezete nen er maandelijks voor twee honderd gulden aan gerookte paling verobert. Dan is er alle aanleiding om eens wat ver der te gaan neuzen. De hooge prjjzen in gelegen heden van dit slag worden voornamelijk veroorzaakt door dat de exploitanten geen ge noegen nemen met een norma le winst, doch op zwart inge kochte artikelen ook nog eens een. zwarte winst willen ma ken. Van eenigerlei handelwij ze in het belang van de be volking een argument, dat de hoeren graag hanteeren is dan ook geen sprake. Al les is slechts gericht op het belang van him eigen beurs. Dit belang te beperken te genover het algemeen belang van diegenen, die op zaken reis of met vacantie in een inrichting van maatschappelijk verkeer hun intrek nemen, is de taak van de contróleerehde instanties. Men kan er hun slechts succes bij toewenschen. Die caféhouder komt toch wel aan zijn trek...... De vierjaige Jelle de Gorter te Alkmaar is bij een poging om vischjes te van- jen. in het Noord-Hollandsch tanaal geraakt en verdronken. Rechtszaken POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Diefstal van horloge. Een slager uit België bracht zijn horloge bij een zekeren K. in Aar denburg. om het te laten repareeren. Bü K. werd het horloge gestolen en omdat deze den slager een schade loosstelling betaalde, deed de laatste geen aangifte van diefstal marechaussee. Deze kwam de zaak toch ter oore en hield den dader, den 40- jarigen landarbeider P. - J. R. Aardenburg aan. Deze bekende werd thans veroordeeld- tot 3 weken gevangenisst- zooals de officier had gevorderd. Palen gestolen. Twee transportarbeiders uit Hans weert, de 27-jarige L. A. A. en de 40jJarige A. K. werden aangehouden, toen zij samen een viertal palen ver voerden. ZU verklaarden de palen van hun baas te hebbee gekregen. Het bleek dat deze van geen palen afwist en dat de mannen de palen van Schouwen, waar ze werk hadden moeten doen, hadden meegenomen, zonder dat zij daarvoor toestemming hadden. Eisch 1 25.sub. 10 d.h. vonnis 20.sub. 10 d.h. In de bioscoop. De 17-jarige jongedame M. A. di B. uit Hulst moest in de bioscoop aan een marechaussee haar persoons bewijs toonen. Het bleek, dat d< schoone van 17 lentes naar een film zat te kijken, waarnaar alleen per sonen boven de 18 jaar mogen kijken. Hierover werd natuurlijk een aan; merking gemaakt en dat beviel dl jongedame niet, want ten aanhoore van het publiek begon ze den mare chaussee de huid vol te schelden. Dit scheidpartijtje taxeerde de officier justiUe nu op 25.— sub. 10 d.h. De politierechter veroordeelde de Jon gedame conform. Diefstallen. De landbouwer W. uit Grijpskerke vermiste, kort nadat hij een be taling had gedaan in een bakkerij, zijn beurs. Hij ging naar de bakkerij terug. Toen hij daar aankwam, wilde de 40-jarige landarbeider A. R. zich net verwijderen. Do landbouwer riep hem terug en vroeg hem of hij tets van zijn beurs af wist. Neen, wist R. niet, maar toch weigerde hij zijn zakken leeg te maken. HU werd dus tot dat de politie verscheen in de bakkerij vastgehouden. Bij fouil leering kwam de portemonnaie voor den dag. R. bekende nu. Er zaten o.a. 17 biljetten van 10.in de portemonnaie. De officier eischte maanden gevang, R. werd tot 6 v ken veroordeeld. In een winkel nam de 18-jarige moBselpeller I. E. M. te Yerseke een pakje sigaretten weg. Conform den eisch werd hij veroordeeld tot 25. sub. 10 d.h. Een winkelier uit Cadsjand bemerk te eenige oogenblikken, nadat de 23- Jarige W, L. A.B. zijn winkel had verlaten, dat een bundeltje suiker- rantsoenen Verdwenen was. Hij ging eens informeeren, of de bonnetjes misschien per ongeluk In haar tasch waren gevallen, maar de vrouw zei van niets te weten. Toen ze evenwel door de marechaussee aan de tand werd gevoeld, was ze zoo zenuwach tig, dat de verdenking tegen haar bleef bestaan, 's Avonds bracht haar man bij de marechaussee het bun deltje rantsoenen met de mededeellng, dat zijn vrouw ze gevonden had. De officier geloofde dit verhaal niet en eischte wegens verduistering 25. sub. 10 d.h. De politierechter veroor deelde haar tot 20.sub. 10 d.h. Wegens diefstal van een paar nog goede autobanden, die de landbouwer uit Biervliet heel onvoorzichtig op een stuk land had achtergelaten, werden veroordeeld de 22-jarige land arbeider C. K. en de 19-jarige vlas bewerker E. c., beide uit Biervliet, ieder tot 14 dagen gevangennisstraf. De eisch luidde een maand. Feuilleton 59) MUZIEK IN HET DUTVELSSTEEGJE. door S. BROCKHOFF. HOOFDSTUK XXIV. Borro speelt weer. Joep zette het koffertje neer. „Maar dom kind, je hebt uitstekend werk gedaan. Men kan tenslotte van niémand verwachten, dat hij zoo maar bekent een moord gepleegd te hebben, die hij misschien hee- lemaal niet gepleegd heeft. Het verbaasd me, dat hij nog zoo veel toe gegeven heeft, ik ben met de resultaten zeer te vreden. Wij weten, dat Thea Schocxneman dien Picard be zocht heeft. Ik had nooit ge dacht, dat je zooveel geluk zou hebben, geluksvogel!" „Dien Borro vermoord ik nog eens", mopperde Gerda. De oude orgeldraaier had zijn vaste plaatsje weer ingeno men en draaide zijn eeuwige Santa Lucia,, waar nu nog weer een paar noten meer aan ontbraken. Toen zij langs hem kwamen was zij echter haar booze voornemens weer verge ten en scharrelde wat geld te voorschijn. En de pap"""** mocht wel driemaal „D; wel" lfrassen. Op haar kamer pakte zij het zwarte pak uit. „Nooit trek ik het meer aan", zei ze en ze schonk het maar ineens aan de huisdraak, die er hevig blij mee was. „Ik heb ook wat ontdekt. Aimers is weg", vertelde Joep. Gerda keek hem verbaasd aan. „Het schijnt, dat me vrouw Sehooneman hem er uit gesmeten heeft. Ik heb giste ren mijn vriendinnen Lily en Mily een bezoek gebracht. Die hebben het mij, Wieiers en allen anderen bezoekers onder de strengste geheimhouding verteld". „Dat is toch wel vreemd", meende Gerda. „Die Thea lijkt me ondoorgrondelijk. Je kunt je niet voorstellen, hoe zij mij aan het lijntje hield. En nu weer dit met Aimers. En "iarbij had zelfs Wieiers ge- lerkt, dat hij meer voor haar was dan een ondergeschikte. Ik begrijp er niets van". ,Hoe meer men over die zaak nadenkt, hoe duisterder alles wordt. Er is een moord begaan. Twee menschen wor den gearresteerd, maar moe ten weer vrijgelaten worden en dié gedragen zich dan zoo verdacht ,dat je er spijt van krijgt ,dat men ze niet kon vasthouden. En dan die zon derlinge Picard en de broer van het slachtoffer, van wien we ook niets weten. Wieiers meent een nieuw spoor gevon den. te hebben in het verleden van Kampscholte en heeft alle stukken over hem opgevraagd. Ik heb mijn hersens afgepij nigd, terwijl je weg was en nog eens met je vader gespro ken, maar hij weigerde iedere verklaring en luistert, niet eens". Gerda streed plotseling te gen haar tranen. Het is dom van me. Jiepi-Joen, maar ik ben bang. Ik heb hem getele grafeerd wanneer ik aankom en hij is niet eens gekomen en heeft zelfs geen briefje voor me achtergelaten. Hij neemt heelemaal geen notitie meer van me en denkt dag en nacht over niets anders dan over zijn werk." Verduisteren van 6 t.m. 12 Juni; van 22.00—5.15 uur. De maan gaat morgen 'te 2.25 onder en komt te 13.39 op (E.K.) VLISSINGEN Sluiting gemeentebureaux. Ingevolge het Ambtenaren reglement zullen de bureaux van alle openbare instellingen der gemeente op den 3den Pinksterdag voor hefe publiek gesloten zijn. Het bureau van den Burgerlijken Stand zal dien dag van 910 uur ge opend zijn. GOES Uit het politierapport. De echtgenoote van W. C. J. deed aangifte van de vermis sing van het waschgoed van haar bleek achter de woning dat zij des avonds te drogen had gelegd. De politie stelt een, onderzoek in. W. F. kreeg een politioneele waarschuwing met de daar aan verbonden boste, omdat een bovenvenster van zijn wo ning niet voldoende verduis terd was. Merriekeuring. Voor .de gisteren gehouden merriekeuring bestond veel belangstelling. Vrijwel alle aangegeven beesten werden voorgeleid. Op den uitslag ko men wij nader terug. Burgerlijke Stand GOES. Geboren: Anneke, d. v. Willem Leenden Schenk en Johanna van de Putte. Getrouwd: Jobannes Cornells van de Weert, 25 J. te 's Gravenhage en Jacoba Suzanna Krijger, 25 J. Jo- bannis Reijnhout, 26 j. en Pieterr.ella Adriana Gerdina de Dreu, 23 J. Overleden: Klasina Joblna Elisa beth Martein, 68 echtg. van Jo- sephus Johannes Witkam; Cornelis Kruijf, 42 j., echtg. van Cornelia Leonilda Cathafina Kalle te Krul- ningen. OOSTBÜRG. Geboren r Leonia Maria, d. v. P. var* Hijfte en M. J. Jongman (te Breskens); Clemens Antonius Hendrikus. z. v. N. M. Kolmeijer en G. M. Lootens (te Aardenburg) Emile Hans, z. v. E. A. Cauwels en E. M. Marteijn. Ber nard And ré, z. v. A. G. W. van Goor en M. L. M Heuts; Pleuntje, d. v. G. Fieret en P. Dekker; Ja cobus Cornelis, z. v. A. P." Ver- planke en J. Meerman: Hendrica Antonia, d. v. M. Bogers en A. Wierckx; Guido Eduard Aimó, z. v. U. A. de Windt en M. E. Tille- ir.an; Pieter Com., z v. P. Groen wegen en M. van den Hoek; Eli zabeth Adriana Maria, d. v. P. Ris- seeuw en M. Risseeuw; Catharina Augusta, d. v. P. Hensen en H. B. van Zandvliet; "Boudewijn, z. v, C. Impens en A. de Paepe; L'ijda Martha Maria, d. v. C. C de Cock en M. M. Cauwels. Overleden: H. J. Masseïlje, 60 3., ongeh.; C. B. Maenhout, 42 j.. man van V. IJ. P. Lecluijze (te IJzen- dijke); G. J. Dobbel-aer, 40 j.. on geh. (te Zuidzande); S. Koekhuijt, 73 j., echtg. van E. M. van der Web'de (te Groede); D. Baart, 74 j., ongeh.; P. C. A. Philips, 74 J., echtg. van M. M A. Barz; E. M. van Overloop. 67 j., wed. van R. de Bruïjne; C. Schellekens. -!0 dg., d. van R. Schellekens en P. W Nieskens (te Aardenburg). Getrouwd: Th. Scherbeijn, 2t> J. te Hoofdplaat en M. Th. de Poor ter, 21 j. te Oostburg. goetfe, aeejj stzu\t

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2