Sport Voetbal Zeewsch Elftal—Dordtsch Elftal. De 3e Technische Dag was op grond van het uitspelen van de bekercompe titie uitgesteld tot 14 Juni en ook de wedstrijd Zeeu\ysch Elftal-Dordtsch Elftal was naar dien datum ver schoven. Bestuur en technische com missie van de afd. Zeeland hebben 2tcb Sn verband met de hieraan ver bonden moeilijkheden (Zeeuwsche Sportdag op 14 Juni) onmiddellijk tot ..den N.V.B. gewend met het verzoek alsnog^ te mogen Spelen op 30 Mei. Thans is van den N.V.B. telegrafisch bericht ontvangen, dat de wedstrijd Zeeuwsch ElftalDordtsch Elftal als nog op 30 Mei, dus a.s. Zondag, ge speeld zal worden te Goes. Korfbal UUBILEUf."WEDSTRIJDEN TE GOES 90 twaarftallen ne»ien deel aan Eeriewedstrüden. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van den Nederlandschen Korfbalbond vinden op Zondag 30 Mei in het geheele land korfbal-serie wedstrijden plaats, waaraanwelhaast iedere club zal deelnemen. Voor Zee land wordt het jubileum herdacht op Hemelvaartsdag. 3 Juni a.s. op de Gem. sportterreinen te Goes. Van ieder Zeeuwsch eiland, alsmede uit West-Brabant, trekken dan dc korf ballers (sters) in grooten getale op naar Goes, om elkaar op deze ju bileumwedstrijden te bekampen. Pre cies 90 twaalftallen zullen aan deze series deelnemen; dit wil dus zeggen, bijna 1100 spelers en speelsters. Nog nimmer is een dergelijk groot sport- tournooi in Zeeland gehouden. Het hoogste aantal deelnemers aan serie- wedstrijden was tot nu toe 58 korf bal twaalftallen. Wel een bewijs, dat het korfbal in Zeeland de laatste ja ren een groote vucht heeft genomen. Het ledental is sinds de laatste 2 jaar verdrievoudigd. De korfballief hebbers zullen dus- op Hemelvaarts dag hun hart kunnen ophalen! Programma voor 29 Mei. Ie klasse: Volharding IBlauw Wit 1: Zeelandia IMadjoe; Luctor 1—Swift II. 2e kl. A.: S.S.S. 1—T.O.P. 1. 2e kl. B.Seolto 1—Volharding II. S.D.O.Zeelandia II; 2e kl. C.: Z.K.C.—Blauw Wit 2. 3e kl. A.Thos 1—Animo II; S.I.W.Thos II. 3c kl. B.: Unitas H—Luctor II, V.D.B.Seolto II, TjobaDe Poel. 3e kl. C.: Olympia—D.S.V.S.V.K. K. V. W. N.-Bev.V.Z.O.D.D.O.S. Tholen: S.V.O.—S.V.S., LV.O. 2— W.H.S. Maandag 31 Mei. 3e kl. A.: De Zeeuwen—Swift VI, 6 5 ets. |>er. doosje NOURYPHARKA. 01 Nó den oorlog ZULKE OVERALLS? I Dal schijnt wel wal bar. Maar wij zijn doende, na-oorlogsche vokkleeding te ontwerpen, die alles sloal, wal er ooit is geweesf. Hebt u wenken ol 1 oonwijzingen. Schrijf ons. Woorde volle brieven worden beloond I 1 VAKKLEEDIN6 VURIG 8EL00NINGENI 6folii Bevo overalls, broeken, jassen, He. noot keuze. Alleen punlen noodig. Doe mee. k Brieven bureau von dit blad, mollo: BEVA.J Landbouw en Veeteelt Keuringen van stieren en vrouwelUk rundvee. Tijdens de keuringen van stieren en vrouwelijk rundvee, vanwege de Prov. commissie ter bevordering van rijkswege van de veefokkerij, werden de volgende dieren aangevoerd: HEINKENSZAND. Stieren. Ferdi nand van Joh. van der Does, 1ste pr. en 78,4 p.Ikje's Sikkema van C. Lokerse, 2e pr. en 74 p.; Ido van F. de Roo ('s H. Abtskerke), 778 p.; 1ste kalfskoeien: Koos vafi W. Ka- relse, 79 p.; 2e kalfskoeien: Grctha van H. B. van Iwaarden, 79 p.; Maria van W. Karelse, 78 p.; Martha van F. de Roo, 77 p. 3e kalfskoeien: Bertha van D. Ka relse, 79 p.Bles van W. Karelse, 77.5 p.; Rina van F. de Roo, 77 p.; Gretha van J. L. de Roo, 70 p. 4e kalfskoeien: Amalia van F. de Roo, 81 p.; Piëta van C. Boonman, 79 p. 5e kalfskoeien: Anna van F. de Roo, 82 p.Emma van W. Karelse 814 p.; Emma van F. de Roo, 80 Ida van F. de Roo, 81 p.; Rika, van J. L. de Roo, 78 j. Kalf vaars: Mietje van C. Boonman. Vaarskalf: Molly van Joh. v. d. Does. F. de Roo toonde moeder met 6 afstammelingen, beste melkkoeien. KRUININ GEN. Stieren: Tom van Stierenver. Kruiningen 82,7 p.; Her cules, van Stierenver. Kruiningen, 78,8 p.; Peters, van C. van Buizen, iste p. en 77 p.; Dirk m van J. van Liere, 2e pr. en 74.5 p.; Frans II van H. C. Sinke, 2e pr.Mina's Basy, Stie renver. Waarde 1ste pr.; Gerard van C. Buizen, 2e p. Willem II van Boo ne, 2e pr. 1ste kalfskoeien: Jasmijn van W. Nieuwenhuize, 80 p.: Antje van W. Nieuwenhuize 79 p.; Roza van Wed. v Iwaarden, 79 p.; Jetje van A. C. Mosselman, 79 p.; Starre, van Poley, 784 p.Boze, van A. J. Ka relse, 77 p.Martha, van A. J. Ka relse, 76 p.Lientje van G. H. Kesten, Schore, 761 p. 2e kalfskoeien: Emma van Ph. Cok, 83 p.; Starre van D. Kole, 82 p.; Beatrix, van P. H. Polderman, 81,5 p.; Jet, van Wed. v. Iwaarden, 81 p.; Gebina, van Jac. van Nieuwe- buize, 80 p.; Mina, van P. Poley, .78 p.; Bertha, van A. J. Karelse, 77 p. Mob, van L. van Houte. Waarde, 78 p.; Mina, van L. van Houte, Waar de, 76 p.Gebina, van J. C-. van Nieuwenhuize, 76 p. 3e kalfskoeien: Willy van L. van Houte, Waarde, 79 p.; Coba, van Wed. Van Iwaarden, 78 p.Siny, A. J. Karelse. 77 p.; Willy, van A. J. Karelse, 75 p. 4e kalfskoeien: Emma van Wed. Van Iwaarden, 831 p.; Maar, van L. vn Houte, .78 p. Oudere koelen: Nelly, van P. Po ley, 83 p.; Nora, van de Wed. Van Iwaarden, 83 p.; Mina, van M. Po ley, 82 p.; Bertha, van A. J. Ka relse, 80 p.; Emma, van L. Kosten, 79 p.; Clara, v. P. Polderman, 78 p. Vaarzen: 1 en 2 van J. C. van Nieuwenhuize; 3 van M. Poley. Afstammelingen van Aom. Gezon den dieren, c^ime kruisen, beste bee- nen, iets grove staartstuk, enkele lets vluchtige horens. SINT LAURENS, Stieren: Anka, m J. Koole Dz., Ie pr.Emir, van H. Lorie, 2e pr.; Dolulc 38, van K. Wouterse, le prijskl.Mina's Frans, van A. Francke, le prijskl.; Doris, tn K. Wouterse, 2e prijskl. 1e kalfskoeien: Boerlnne, van J. Gideonse, le pr.Bontje, van K. Wouterse, 2e pr.Nelly, van K. Wou terse, 3e pr. Sul, van H. Lorier, 4e pr.Lena II, van J. Koole Dz., 5e pr.; Lljda, van H. Lorier, 6e pr.; 2e Kalfskoeien: Willy UI, van K. Wouterse, le pr.; Mina, van K. Wou- Feuilleton MUZIEK IN HET DUIVELS STEEGJE 48) door S. BROCKHOFF/ HOOFDSTUK XX. Aimers wordt opstandig. Thea Schooneman zat in haar kantoortje in het Odeon- cabaret. „Ik word oud en moe", dacht Thea. „Verschrikkelijk. Ik moet een tijdje rust nemen". Toen bedacht zij zich, dat dat nu nist mogelijk was. Het telegram, dat zij gisteravond opgegeven had, maakte dat onmogelijk. Zij dacht aan alle onverkwikkelijke en gevaarlij ke dingen, die haar nog te wachten stonden. Toen er geklopt werd, keek ze snel even in haar zakspie- eltje, voor ze „binnen" riep. 'ot haar genoegen moest zij constateeren, dat het haar niet aan te zien was, dat zij de laatste week jaren ouder ge worden was, en zij besloot dat ook aan niemand te laten merken. Zij moest haar zenu wen blijven beheerschen. Tot nu toe mocht zij tevre den zijn met den loop der din-l Churchill en Roosevelt op de persconferentie. Churchill en Roosevelt heb ben het woord gevoerd op een persconferentie te Washing ton. Churchill zeide: „Wan neer de oorlog lang genoeg duurt, zal de steeds grooter wordende superioriteit der ge allieerden bij de productie van wapens beslissend zijn. Wat den oorlog in de lucht betreft, zal de steeds grooter worden de kracht der oorlogsmachine van de geallieerden in steeds sterker mato tegen den vijand gebruikt worden aan alle fronten, waar men hem maar treffen kan". Op de vraag van een journalist, wat hij van de bedreiging van Australië door Japan dacnt, antwoordde Churchill, dat die bedreiging hem minder ernstig voor kwam, dan ten tijde van zijn vorige bezoek aan Washing ton. Churchill betoogde ver volgens, dat hij eerder op de kracht van het leger r-ekent om de overwinning te behalen dan op een innerlijke .ineen storting van de asmoge-ndhe- den. Churchill stak vervolgens den loftrompet over den Sov jet-Russisch en bondgenoot en vermeldde de Britsch-Ameri- kaansche luchtaanvallen op Duitschland. De vacantie der Duitsche ambtenaren. De A.N.P.-corres- pondent te Berlijn meldt: De rijksminister van opvoeding. Rust, heeft bekend gemaakt, dat de verordening betreffende de beperking der vacanties voor personeel in overheids dienst ook geldt voor Jaet on derwijzend personeel der open bare schólen. Tegelijkertijd zijn maatrege len afgekondigd, die den af- beid der onderwijzers tijdens de schoolvacantiss regelen. In de eerste plaats zullen de on derwijzers zich tijdens de va canties moeten wijden aan de opleiding van nieuwe leer krachten, daarnaast zullen zij bijvoorbeeld bij het binnenha len van den oogst of bij d-e distributiediensten hun mede werking moeten verleenen. Japansche scheepsverliezen. Het Japansche hoofdkwartier heeft medegedeeld, dat de Ja pansche marine sedert April van dit jaar door torpedeering of zware beschadiging in to taal 19 schepen met een geza- menlijken inhoud van 70.000 ton heeft verloren. terse, 2e pr.Bontje, van J. Koole Dz.3c pr.; Nora, van K. Wouteree. 4e pr.; Annie, van J. Koole Dz., 5e pr.Nelly, van S. Kwekkeboom, 6e prijs. 3e kalfskoeien: Flora, van H. Lorier le pr.Bontje, van K. Wouterse, 2e prijs. 4e kalfskoeien: Emma. van J. van den Bosse, le pr.; Tilly, van S. Kwekkeboom, 2c pr. Oudere koeien: Bontje, van J. Koo le Dz., le pr.; Dora, van S. Kwek keboom, 2e pr.Mooi, van J. Koole Dz. 3e pr.Lena, van J. Koole Dz., 4e p^js. Nieuwe afdeeling van tien N.D.V. Rotterdam geniet thans de primeur van een nieuwe afdeeling, die bij den Neder landschen Volksdienst is inge steld:. de afdeeling kraamver- zorging is haar werkzaamhe den begonnen. Aanstaande moeders kunnen zich drie, soms vier of vijf maanden voor de bevalling hier melden. Zij krijgen dan tegelijk met haar voorrangs- kaart, indien gewenscht, hulp van gediplomeerde kraamver pleegsters en -verzorgsters. Een verpleegster komt regel matig aan huis en verzorgt het gezin voor zoover noodza kelijk. Voorts kan een maximum van 45 gulden een voorschot worden opgenomen op de uit- ke.ering van het ziekenfonds. Indien de aanstaande moeders dit noodig hebben worden zij voor de bevalling voor vier a vijf weken uitgezonden, zoodat zij bij de geboorte zooveel mo gelijk op krachten zijn. Na de bevalling gaan de moeders automatisch over naar de afdeeling moeder en kind. De kraamverzorging omvat voorts nog een uitleenmaga zijn, waar babygoed en ver- pleegmateriaal worden uitge leend en patronen en modellen van babykleertjes kunnen wor den verkregen. Gezinnen die daarvoor in aanmerking ko men ontvangen bovendien luierpakketten. De Zwolsche vierling. De Zwolsche vierling, die voor spoedig opgroeit, en binnen kort het ziekenhuis zal kun nen verlaten, om thuis verder verzorgd te worden, heeft de zer dagen van de gemeente een spaarbankboekje ten ge schenke ontvangen. De burge meester van Zwolle heeft aan den heer Kaffers vier spaar bankboekjes met elk./ 100 voor zijn spruiten ter hand gesteld. Zooals gezegd maken de kindertjes het goed. Het jongetje weegt thans 8 pond en 4 ons, de meisjes resp. 8 pond en 3 ons, 8 pond en 1% ons en 7 pond en 3 ons. Bij hun geboorte wogen de klei nen gemiddeld ongeveer 3 pond. Door onbekende oorzaak is brand ontstaan in de boerderij van W. Weezen- beek onder Kruisland, gem. Steenbergen. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat het huis en de daaraan grenzende schuur spoedig door het vuur waren verwoest. Er kon weinig worden gered. Ook een geit en een pas geslacht varken wer den door het vuur verteerd. Besluiten, Benoemingen enz. Op het gehouden examen voor het diploma „kapitein bij de binnen vaart" te Brulnisse op 20 en 21 Mei 1943 slaagden voor het diploma ge heel Nederland": J. Klos te Yerseke en R. Vlaming te Yerseke. Voor het apothekers-adsistents- examen is geslaagd mej. A. Bijlo te Middelburg gen. Alles was tot dusverre goed gegaan. Nog twee we ken, dan zouden alle angsten en gevaren achter haar lig gen. Zij beheerschte zich zeer. In de deur stond Aimers. Hij zag er verlegen en weifelend uit. Langzaam streek hij met de hand over zijn zwarte haar, dat glad gekamd, glanzend zijn hoofd omsloot. Wat wil die nu? dac^t Thea geschrok ken. Met he«m heb ik al lang niets meer te maken. Hij za! toch wel gemerkt hebben, dat ik niet meer met hem wil spreken? De lafaard. Mij te verraden. En ik zou zijn heele toekomst voor hem geëffend hebben. Dat ik mezelf zoo kon vergeten. Thea kon het zich zelf niet vergeven, dat zij twintig dagén lang zwak was feweest, dat zij Aimers pas ad doorzien toen het tè laat was. „Wat wil je?" vroeg ze barsch, terwijl zij doorging cij fers te schrijven in het boek dat voor haar lag. Aimers wist niet goed, hoe te begin nen. Dat zij het hem zoo moei lijk zou maken, had hij nieti gedacht. Na een paar dagen zal ze wel weer goed zijn, zoo had zij zich dat voorgesteld. Wat had hij trouwens vow* slechts gedaan? Hij had zich zelf geen verwijten te maken. Alles was toch goed afgeloo- pen. Hij streek zich zelf nog eens over zijn haar, nog erger verlegen dan tevoren en kuchte. Thea zei ni-ets. Zij zei niet „Nu?" of „Wat wil je?", ze zat daar maar zwij gend en teekende zorgvuldig cijfer na cjjfer in het kasboek. „Ik heb namelijk verplich tingen", mompelde Aimers na een oogenblik. „Ik heb met Richard, den nieuwen kellner, gegokt, en vrij veel verloren. Ook van vroeger staan er nog schulden" uit. Daarom wilde ik vragen of ik voorschot kon krijgen. Bovendien is het werk op het oogenblik veel zwaar der. „Zoo'n kerel", dacht Thea. Nauwelijks weet hij, dat ik geld heb kunnen leenen, of hij probeert iets van me los te krijgen. Zooals hij nu w«er den onweerstaanbaren man speelt: Nu, die zal verbaasd staan". (Wordt vervolgd) VL1SSINGEN Bakker bakte te duur brood. Voor bijzondere klanten bak te de bakker J. Roelse alhier eenigen tijd geleden nog wel eens bijzonder brood, hetgeen echter niet tegen normale, doch tegen bijzondere prijzen werd afgeleverd. De Inspecteur voor de Prijsbeheersching te 's-Gra- venhage vond dezen prijs veel te hoog en veroordeelde den bakker tot een geldboete van 350. Een booze bui en dc gevolgen daarvan. Dinsdagavond viel in han den der politie een 17-jarig meisje uit Amsterdam, dat in een logement hier ter stede vertoefde en heimelijk in het spergebied was gekomen. Reeds had zij meerdere steden in het land bezocht en was in aanra king gekomen met mannen die in haar onderhoud voorzagen. Bij hotel-contröle bleek haar onrechtmatig verblijf in het spergebied. Onder de hoede der politie is zij naar Amsterdam teruggebracht om weer onder het ouderlijk gezag, dat zij in een booze bui was ontloopen, te worden overgebracht. Gevonden voorwerpen. De Commissaris van Politie te Vlissingen, maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden is gedepo neerd: een grijs spilgoed-hondje; een sleutel; een gouden oorbel; en dat in lichtingen zijn te bekomen omtrent: zilveren ring met knopje bU M. P. Ventevogel. Ravensteijnplein 17; een medaille bij G. Goedhals, Breestraat 5; damesportemonnaie met ritssloi- ting by L. Roelse, Deurlostraat 3; een paar gymnastiekschoentjes bU De Nooyer, Ridderspoorlaan 21; een paar zwarte lakschoentjes bij Luwema, Boschjeslaan 24bril met hoornen montuur by J. M. Hubregtse, Iris- laan 10; een sleutel met plaatje by W. de Booy, Singel 134; schabeliertjc by Gelein, Noordstraat 62; groen kin derbroekje by Hollebrandse, Kasteel straat 213 zonnekleppen by Meyer, Kleine Markt 11; zilveren armband versierd met olifantjes, enz. by J. W. Bos, Koudekerkscheweg Oost 62; bril met hoornen montuur by H. van Bel- zen, v. Hoorn v. Burchstraat 1; klei ne bruine damesportemonnaie met eenfg geld bü L. Vreeke, Asterlaan 5; een kettinkje met R.K. medaille bU J. Scheers, ©bosje Buskenstraat 47 beneden; een paar dsmeshandschoe- nen (beige) by Haccou, St. Jacobs- straat 8; een tompouce, pakje met inhoud, paar glacé dameshandschoe nen en een klndertascbje bij kantoor P.Z.E.M., Lampsinsstraat alhier. MIDDELBURG Aanrijding veroorzaakt. Doordat de melkslijter W. J. de bocht BalansWagenaar- straat te kort nam, kwam hij met zijn bakfiets in aanrijding met den wielrijder R. W., die eenige lichte verwondingen op liep en wiens kleeren werden beschadigd. De melkslijter kreeg wegens overtreding van de Wegenverkeersregeling een proces-verbaal. Beleedigd. Mej J. M. C., huisvrouw van B. B„ kwam bij de politie kla gen, dat zij door zekeren K. K. beleedigd was. Een onderzoek is ingesteld. GOES Uit het politierapport. De wielrijder J. B. te Schore werd geverbaliseerd wegens het rijden over den Westwal en B. K. kreeg een procesver baal omdat zjjn rijwiel niet van een goed werkende bel was voorzien. Radioprogramma VRIJDAG 28 MEI. Hilversum I. 414.4 M. 12.05 Gram. 12.45 Ber. 13.00 Tusschen de bedrUven. 15.00 In het Relgersbosch. 15.30 Gram. 16.00 Orlv Hendriks. 16.45 Ber. 17.00 Mu- e ork. 17.3IT Orgel. IS 00 Ork. Masman. 18.30 Ber. 18.40 Voor de kleuters. 18.45 Gram. 19 00 Duïtsche Taalcursus. 19.25 Sportpraatje. 19.45 Omroepork. 20.45 Luisterspel. 21.10 Ber. 21.15 Vrooiyke Vrijdagavond klanken. 22.15 Gram. Hilversum II. 301.5 M. 12.45 Ber. 13.00 Groninger Orkestver. 14 00 Godsd. uitzending. 14.30 Salonork. 15.30 Voor de vrouw: 16 00 Zang en piano. 16.4^ Ber. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 18.00 Spiegel van den dag en B.N.O. 18.15 Zang en piano. 18.45 Voor de rijpere jeugd van het platteland. 19 00 Ork. v. Krevelen. 19.45 Ber. 19.55 Voor volks tuinders. 20.00 B.N.O. 20.45 Viool en piano. 21.15 Symph. Órk. 21.45 Ber. 22.05 Avondwydlng. 22.1524.00 Zie Hilversum L

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2