imëm Ha-ha! Savora! Inbrekers neergeschoten. Dp klaarlichten dag is ingebroken in twee naast elkaar gelegen woningen aan den Orthensche- weg te 's-Hertogenbosch. Eeni- ge uren later ontdekte een po- litïe-agent op den Graafsche- weg twee opgeschoten jongens, die op één nets waren gezeten en een grooten zak meevoer den. Hij gelastte hen af te stappen, daar de zaak hem verdacht leek, waarop de hee- ren zoowel de fiets als den zak in den steek lieten en op de vlucht sloegen. E'én van hen, zekei'e L., werd echter reeds direct gegrepen, de ander was een huis binnengevlucht en had zijn toevlucht op het dak ge zocht. De politie-agent som meerde hem naar beneden te konvsn, aan welk bevel de man niet voldeed. De agent loste daarop twee schoten en trof den man, die omlaag stortte en zwaar gewond bleef liggen. De twee aangehoudenen ble ken de daders van de beide in braken te zijn? De getroffene is de onlangs uit een opvoe- dingsgsticht ontvluchte v .d. S. uit Den Bosch. Te Delft is de 48-jarige ar restant v. d. S. bij een ont vluchtingspoging door een re chercheur neergeschoten. De man, die gezocht werd wegens diefstal van een groote partij gedistilleerd in Schie dam. trachtte over de daken te vluchten en sloeg geen acht op een herhaalde sommatie om te blijven staan noch op een waarschuwingsschot. Door een tweede pistoolschot werd de man doodelijk getroffen. Binnenkort conductrices op de treinen. Naar wij vernemen, zal bin nen afzienbaren tijd worden overgegaan tot het aanstellen van conductrices op de trei nen. Alle voorbereidende maat regelen daartoe zijn reeds ge troffen en het is thans zoo, dat voor ieder ongehuwd meisje van 23 jaar en ouder de gelegenheid bestaat in dienst te treden bij de spoor wegen. Voor men echter over gaat tot het aanstellen van conductrices, zal men eerst vrouwelijk personeel voor de ingangsbewaking in dienst ne men. De eerste groep meisjes, dertien in getal, treedt a.s. Maandag in Amsterdam in het openbaar op. Uitbreiding gestroomlijnd electriseli materieel der spoorwegen. Naar wij vernemen hebben Nederlandsche spoorwegen besloten tot uitbreiding van het gestroomlijnde electrisehe materieel door de bestelling van 11 vier-wagentreinen. Voorts zal een aantal van twee wagentreinen gewijzigd worden in drie wagentreinen. De rijtuigen waaruit de vier wagentreinstellen worden sa mengesteld worden gebou\Vd volgens de reeds bestaande teekeningen, zoodat zij volko men identiek zullen zijn met de reeds bestaande vierwagen- treónen. Tot de bestelling is overgegaan met het oog op de ■eventueele vervanging van het materieel dat rijdt op de lijn Rotterdam - Hofplein- Scheve- ningen-Kurhaus. Dit materieel is verouderd en geheel afge schreven. Dit houdt echter niet in, dat het nieuwe mate rieel ook op bedoelde lijn zal ijden. De dader van den moord op den 62-jarigen vee houder D. van Heerde te Ech ten bij Lemmer, heeft een be kentenis afgelegd. Het is de 24-jarige neef van het slacht offer. De man schijnt zijn oom wegens een familiekwestie om het leven te hebben gebracht. Met ingang van 12 Juni a.s. wordt een "aantal producten als bouillonblokjes, soeptablet ten, jusblokjes, spijs- en soep aroma en ketchup in distribu tie gebracht. Deze artikelen z\jn derhalve van genoemden datum af uitsluitend nog ver krijgbaar tegen inlevering van de daarvoor aan te wijzen bonnen van de bonkaart voor voedingsmiddelen. In verband met de voorbe reiding van deze distributie is gedurende het tijdvak van Woensdag 26 Mei tot Zater dag 12 Juni a.s. het koopen, verkoopen en afleveren van de volgende producten verboden: Bouillonblokjes, bouillontablet ten. bouillonkorrels, bouillonpoe der, bouillonpasta, extracttablet ten. extractblokjes, soepkon-els, soeppoeder, soeppasta, gedroogde soep of soep in drogen vorm. jus- tabletten. jusblokjes, juskorrels, juspoeder, juspasta. spijsaroma, soeparoma, spijs- en soeparoma, plantenextract, pikante saus, ket chup en alle producten, welke kun nen worden gebruikt voor de ver grooting van het olie-, vet- of bo- tervolume, of ter vervanging van Olie, vet, boter, botersus, room, slasaus af mayonaise Bovenstaand verbod geldt zoowel coor het publiek als voor den han del'. Handelaren mogen bovenge noemde producten met ingang van Woensdag 26 Mei a.s. uitsluitend nog betrekken tegen inlevering van toewijzingen voor vervangingsmid delen. Ten einde den handel in staat te stellen op 12 Juni te kunnen afleveren, dient het publiek van Woensdag 26 Mei tot en met Zaterdag 30 Mei bon „577 algemeen" van de bonkaart voor voedingsmidde- No. 3. Tafaltjo dok-Je I Tafeltje dek-je, sprak de snaak, 'k Zal later op jouw gaven klinken, Ik kan nu eten naar mijn smaak En dagelijks SAVORA drinken I NIEMEIJER'S (iel surrogaat dat als thee smaakt. Die snoeperij brengt in de das Sal men de roede niet bespaeren! Want snoepen comt hier niet ie pas. Selfs niet wanneer het Kriek-Kracks waeren. Vraag Uw winkelier, mluchUn haafl hij PEYNENBÜRG Rechtszaken Kind vermoord. De officier van justitie heeft 15 jaar gevangenisstraf met ter be schikking stelling van de regeering geëischt tegen den 34-jarigen land bouwersknecht D. J. P., die jop 2t Februari j 1. het zesjarig jongetje Jans van Zadel-hoff onder Humme ls heeft vermoord Het jongetje, dat naai- de schuur was gegaan om de konijnen te voeren, werd door den onverlaat met een stok neer geslagen Daarna heeft P. een bijl gepakt en den jongen de hersens ingeslagen. Toen. na een half uur de vader van het kind in de schuur kwam, viel- P. hem met een schop aan, verwondde hem cn vluchtte daarna. De verdachte heeft twaalf jaar geleden zijn broer gewurgd. Uitspraak 8 Juni. Feuilleton MUZIEK IN HET DUIVELSSTEEGJE 47) door S. BROCKHÜFF. Duidelijk was de verklaring nu niet bepaald, maar zeker was, dat oom Otto vriendelijk voor kinderen scheen te zijn. En het scheen Gerda een lof felijk werk, dezen oom bij zijn liefdadig werk te steunen. „Kom, dan gaan we samen nootjes koopen", zei ze. Op koopen was ze dol. Ook al wa ren het maar pinda's. Liesje, snel getroost, leidde het twee tal naar een winkel voor dieren en vogelvoer. Joep en Gerda bleven verbaasd staan. Met sierlijke letters stond daar ge schreven: O.'Bark. Gerda trad met het kind den winkel binnen. Het leek wel een vogelhuis in den dieren tuin. vond Gerda. Papagaaien, parkieten, kanaries, krijschten en twetterden door elkaar. Een aapje, dat wel. wat op een oud mannetje leek, sprong op en neer in een klein kooitje. Stom en traag zwommen een paar goudvisschen rond in een kom en op alle mogelijke planken lagen honderden zakjes, die blijkbaar voer bevatten. Ver der waren er nog slangen, DISTRIBUTIE VAN PRODUCTEN TER BEREIDING VAN SOEPEN EN SAUSEN. len bij den handelaar in te le veren. Met den meesten nadruk wordt er op gewezen, dat het den detaillisten verboden is vóór 12 Juni tot aflevering over te gaan. De hoeveelheid van de in distributie te brengen produc ten, die per bon telkens voor een tijdvak van vier weken beschikbaar zal worden ge steld bedraagt: of 50 gram bouillontabletten, bouillonkorrels. bouillonpoeder, bouillonpasta, extract tabletten, ex tractkorrels, extractpoeder, ex tractpasta, soeppasta, spijsaroma, soeparoma of spijs- en soeparoma. of 50 gram bouillonblokjes of ex tractblokjes, met dien verstande, dat deze hoeveelheid in njaximaal 12 blokjes verpakt mag zijn. of 100 gram soepblokjes, soepta bletten, soepkorrels of soeppoeder, met dien verstande dat deze hoe veelheid in maximaal 4 blokjes, ta bletten of pakjes verpakt mag zijn. of 100 gram gedroogde soep of soep in drogen vorm, uitgezonderd vermicellisoep, of 100 gram jusblokjes, justa- ttetten,juskorrels of juspoeder, met dien verstande, dat deze hoe veelheid verpakt mag zijn in ma ximaal 7 blokjes, tabletten of pak jes, of 100 gram juspasta, of 125 gram planten-extract, of 200 gram pikante saus of ket chup, of 100 gram van die producten, welke gebruikt kunnen worden ter vergrootïng van het olie-, vet- of botervol-ume, of ter vervanging van olie. vet, boter, botersaus of room, of 200 gram van die producten, welke gebruikt kunnen worden ter vervanging van mayonaise. of 400 gram van die producten, welke gebruikt kunnen worden ter vervanging van slasaus. VLISSINGEN Uitreiking Vitamine-C- taoletten. Wij brengen nogmaals onder de aandacht van belangheb benden, dat de uitreiking van de Vitamine-C-tabletten nog kan plaats hebben op Woens dag en Donderdag a.s., des middags van half 3 tot 5 uur aan het Bureau voor Sociale Zakebj Badhuisstraat 105. Daarna kunnen beslist geen tabletten meer worden uitge reikt. Sport Voetbai Dordtsch elftal Het Dordtsch elftal-, dat gekozen is om op den Technlschen Dag uit te komen tegen het Zeeuwsch elf tal, is samengesteld als volgt: Doel: J. Liefaaxd (D.F.C.); ach ter: A J. Foots, (Fluks); G. Schlelchbj-, "(DF.C.); midden: S, Groen (D.F.C.)"; D. Bergeijk, (D. F.C.); S Roubos, (EMMA); voor: J. v d. Grijp (EMMA); L. Lee mans. (ÈMMA); P. Punt, (D.F.C.) C in 't Veld. (D.F.Cen J. Ockenburg (EMMA). Een zeer sterk elftal, dat de Zeeuwsche jongens zeker een har de noot te kraken zal geven. Tech nisch komt het Zeeuwsch elftal aan deze spelers zeker te kort. Wat on ze ploeg aan techniek tekort schiet zal vergoed moeten worden door enthousiasme en dat onze ploeg een enthousiast partütje geven kan hebben we in de vorige wedstrij den reeds kunnen constateeren. Juniores-wedstrijden elftallen A 12—14 Jaar. Hansw, BoysDe Zeeuwen I 011 Robur IDe Zeeuwen II 40; Pa trijzenRobur II 6—0; GoesVlissin gen 42; De Zeeuwen IRobur I 12—0; Patrijzen—Goes 0—13. Elftallen B (15—17 Jaar). Hansw. BoysVlissingen 04: Ro burDe Zeeuwen 1B 05; Patrijzen •De Zeeuwen 2B 24: LuctorWe- raeldlnge 01: GoesYerseke 11 (Na strafschoppen Yerseke winnaar), Elftallen A. (12—14 J.) HontenisseLaraswaarde 41. Elflallen B. (75—17J.) Hontenisse ITerhole 43; Hon tenisse IILamswaarde 18. SelectiewedstrijdHeinkenszand Groen/WitOranje/Wit 57. Korfbal N.K.B. District Zeeland. Uitslagen van 22 Mei. - Ie kl. Mad joe—Swift 1 14; Luc tor 1—Volharding 1 20. 2e kl. SSS 1—Swift 3 4—0; BK C 1Animo 1 22. 2e kl. B: Zeelandia 2Vitesse 1; TOGO—Vio3 1—2; SDOSeolto 1 3—3. 2e kl. C: Blauw-Wit 2Willemstad 0—7. 3e kl. A: Thos 2—Swift 5 0—3. 3e kl. B: Unitas 2—SVH 4—3; Dios —Luctor 2 50. 3e kl. C: KVWZeelandia 3 2 5; Volharding 3—Waarde 1—3. N. Beveland: DOS—SSS 2 8—1; Be Quick—ONDA 3—0. Zwemmen Ragnhild Hveger zwemt niet meer. De Deensche wereld recordhoudster in het zwemmen, Ragnhild Hveger, heeft den Deenschen zwembond la ten weten, dat zij thans definitief de wedstrijdsport vaarwel zegt. GOES Vereeniging Tuinbouw- en Plantkunde. De afd. Goes der vereeni ging voor Tuinbouw- en Plant kunde vergaderde Dinsdag avond in melksalon „De Land- bouw", onder voorzitterschap van den heer Goudzwaard. Be sloten werd dezen zomer een excursie naar Dordrecht te maken, benevens een avond excursie naar Zeelands Proef tuin. Over eventueel te houden cursussen in tuinaanleg en -onderhoud en het schikken en opbinden van bloemstukken kon nog geen beslissing wor den -genomen. De avond werd besloten met een geanimeerde bespreking over het medege brachte bloemen- en planten- materiaaL Waar bleef die broek? Toen de jeugdige voetballer P. van L. zich in een der kleedgelegenheden op het sportterrein weer in zgn daag- sche plunje wilde steken, bleek zijn broek verdwenen te zijn. De politie onderzoekt of hier van diefstal sprake is. Jubileum Jacoba van Beieren. Zaterdag 29 Mei zal de Kon. Handboogsocieteit Jacoba van Beieren een concours op de stang houden ter eere van den heer E. Vervaat, die dien dag 50 jaar boogschutter zal zijn. De heer Vervaat, die thans 68 jaar is, was steeds een der beste schutters en vervulde ook vele jaren een bestuurs functie. Vooral ook om zijn persoonlgke eigenschappen staat hij bij allen die hem ken nen hoog aangeschreven. schildpadden en kikvorschen. De winkel was erg donker. Achter een lessenaar zat Bark, gebukt over een stapel papie ren. Gerda was zoo geïnteres seerd in den winkel, dat de kleine oude man, die naast Bark stond, haar pas opviel, toen hg snel in een zitkamertje verdween. Dat ging zoo snel, dat Gerda niet kon zien wie hij was. Bark stond op: ,,U wenscht?" en Gerda kon uit znn manier van doen niet opmaken of hij haar herkende of niet. „Voor -twee stuiver pinda's", piepte het meiske. Maar weer zoo'n groote zak. Het is im mers voor Koko." - „Voor zes stuiver", verbe terde Gerda grootmoedig. Lies- je keek haar met een open mond aan van verbazing, alsof zij een fee was, zoo maar uit haar sprookjesbeeld weggeloo- pen. Terwijl Bark een grooten zak vulde, waarbij hij haar telkens een verstoten blik toe wierp, nam Gerda den winkel nog eens op. En nu wist zij opeens ook, wie daar zoo snel in dat zijkamertje verdwenen was. Onder de toonbank, ach ter het aquarium en de vogel kooien, stond een draaiorgeltje aan een lederen draagriem. Het was Borro geweest. Snel verlieten zij den winkel. Liesje met haar zes-stuiver- zak vast tegen zich aan ge klemd. .Dit keer heeft hij te weinig gegeven", constateerde zij kwaad, toen zij weer buiten waren. „Dat is toch zeker niet voor zes stuiver. En vriendelijk was hij vandaag ook al heele- maal niet. „Maar toen bedacht zg zich, dat dat niet heel dank baar klonk en zij. voegde er hoffelijk aan toe: „Maar ik ben toch heel blij met den zak, hoor. Daar heb ik lang- genoeg aan Vast tot het einde van de volgende week. Nu maak ik lekkep morgen nóg een vlek in mijn schrift. Maar den zak verstop ik onder rnrjn bed." Met deze goede voornemens bezield nam Liesje afscheid en verdweeiF huppelend. Joep was zeer verbaasd. Vreemd, dat Bark dien Borro ook al kende. En waarom ver dween die zoo snel in een zij kamer? Dien Bark zou hij toch eens een beetje in het oog houden. Trouwens dat zou Alex ook al doen. Zonderling, dat Bark een orgeldraaier in zijn zakenpapieren liet kijken. Ja, Gerda herinnerde zich duide lijk. dat het zakenpapieren waren. (Wordt vervolgd) Besluiten, Benoemingen enz. Op 20 Mei slaagden te Goes voor het Broodbakkersvakdiploma de heeren: P. Grool, M. Meulenberg, D Roelse. allen te Middelburg; F de Smit en D. Vreke, beiden te Vlissingen; L Sturm en J. v. d. Broeke beiden te Vrouwenpolder; P. Biiijze. Kamperland: G. Re- meijn, Kwadendamme; J. Bartelse, Goes; J. J. Weststrate, 's- H H.- Kinderen: L. Eckhartft en G. Eek- hardt. beiden te "s-Gravenpolder; J. C Nijsse te Kapelle; J. G. Rot te on A. J. Rotte te Oosterland, A. Rotte, Nieuwerkerk en mej A. Strik te Middelburg. (Als bijzon derheid kan vermeld worden dat mej. Strik in Zeeland de eerste vrouw is. die het bakkersdiploma heeft behaald, en de 2de in Neder land!) Benoemd tot lid van den dijk- raad voor de waterkeering van den Calamiteuzen Leendert Abraham polder. als vertegenwoordiger van de polders Kats en Al te Klein, de heer L. M. de Vos te Kats (Kort- gene). Hulp aan begaafden. De lei der van het N.A.F., Wouden berg, stelt dit jaar voor het eerst een aantal vrij© plaatsen ter beschikking van de ge meente-instellingen voor hoo- ger onderwijs. In aanmerking voor een vrije plaats komen jongeren, die met goed gevolg de H. B. S. hebben doorloopen, of die een tenminste daarmee gelijk te stellen vooropleiding hebben genoten en waarvan de vader of de verzorger lid is van het N.A.F. Zij moeten een bijzondere begaafdheid bezit ten en een zekeren waarborg bieden, dat zij zich later waardevolle leden van de volksgemeenschap zullen too- nen. Tegelijkertijd wordt voor een aantal 'begaafde jongeren uit do bedrijven de mogelijkheid geopend om middelbaar, voor bereidend hooger of hooger onderwijs te genieten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2