KRUSCHEN eTV* *utfvWia- \iAttyd Pudding j Sport V o e t to BreskensAlliance 73. Aanvankelijk komt Alliance goed opzetten en neemt reeds na 6 minuten de leiding. Kort daarna vergroot xij haar voorsprong tot 20. Breskens herstelt zich echter vlug en In 10 min, maakt zij een 3-tal tegenpunten. Hierna gaat het spel op en neer. Tegen de rust die met 42 Ingaat, moet Neuïeglise van Breskens het veld verlaten met een gescheurde spier. Hij wordt vervangen door D. Klaassen. Ha de rust zijn de Bressiaanders niet meer tegen te houden. Toch weet Al liance nog g'e'stuik te maken van eer iout in de Breskenscbe achterhoede en maakt baar derde en laatste doel punt. Ook Breskens scoort nog drie maal en als de scheidsrechter fluit is de stand 73. Clinge: Afd. elftal O.Z.-Vlaanderen B—N.V.B. O.Z.-Vlannderen AxeljunïorenwedstrijdAxel A Temeuzen A 1—6; Axel BTerneuzen 3 10—0. De kampioenscompetitie. He stand in de kampidenscorrfpetltie voetbal luidt: Feyenoord Willem II A.D.O. Enschede Heerenveen 5 13 1 6 2 13 6 2 13 17—19 7—8 11—10 14—14 5 De technische dag verschoven tot 14 Juni. Naar wtJ van het bestuur van den N.V.B. vernemen, is de technische dag van 30 Mei tot 14 Juni a.s. verschoven, zulks in verband met de bekerwedstrijden, welke voorrang moe ten hebben Naar wij' vernemen zal voor den wedstrijd in Goes een nadere geling worden vastgesteld. Atbletlek. Een Zeeuwsch athleet heeft medaille ter beschikking gesteld van, de Districts Technische Commissie voor de eerste Zeeuwsche record- verbetering. Hockey Venlo kampioen van Nederland. Met 'een 41 overwinning op 1 W. heeft Venlo het hoekeykampioen- schap van Nederland veroverd. Rechtszaken RECHTBANK TE MIDDELBURG Beëediging. Ter Openbare terechtzitting van de Arrondissements-Rechtbank te Middelburg is beëedigd als Kan tonrechter in het Kanton Terneu zen, belast met de werkzaamheden in het Kanton Oostburg, de heer Mr P. W. C. C. M. van Meerwijk, voorheen advocaat en procureur en kantonrechter plaatsvervanger 's- Hertogenbosch. Neem de oorzaak weg. Uw rheumatische pijn verdwijnt voor goed. Rheumatische pijn, spit, etc. worden veroorzaakt door on zuiver bloed, De zes minerale zouten in Kruschen zuiveren Uw bloed en voeren Uw lichaam nieuwe levenskracht toe. Kruschen zal ook U snel en af doende helpen. Wy ondheid voor een cent per dag Bij Apoth. en Drog. 0.41,0.76,1.47 DE NOODZAAK DER ZELFBESCHERMING. (Van onzen Haagschen correspondent Het is een tragische erva ring, dat ondanks den duur van den oorlog de Nederland- sche bevolking haar zelfbe schermingsmaatregelen nog steeds niet zoozeer heeft ge troffen, dat zij in staat is, de gevolgen van den luchtoorlog tot de kleinste verhoudingen terug te brengen. De bevolking is er nog steeds niet van door drongen, dat deze luchtoorlog onvermoede en onverwachte bezwaren voor haar meebrengt. Dagelijks gaan menschenlevens verloren en dagelijks gaan groote waarden teloor. Door het niet onmiddellijk ingrijpen van elk individu zooals bij branden, ontstaat een groote uitbreiding van het gevaar, ter- wijl onmiddellijk ingrijpen di rect na het neerkomen van brandbommen, groot onheil had kunnen voorkomen. Aldus de luit. kol. der Staatspolitie A. van Batenburg, die op de pers conferentie de noodzaak der zelfbescherming in dringende bewoordingen heeft betoogd. De groote luchtaanvallen van den laatsten tijd, zoo zside hij, hebben telkens bewezen, dat de zelfbeheersching van de Neder landers nog te wenschen over laat en deze zelfbeheersching is eerste voorwaarde voor het juist toepassen van de eenvou dige zelfbeschermingsmaatre gelen. Om hierin zoo spoedig mo gelijk verandering ten goede te brengen, wordt door de rijks inspectie voor de bescherming van de bevolking tegen lucht aanvallen een vöorlichtings- actie georganiseerd, welke ten doel heeft, intenser dan voor heen en op grooter schaal, de bevolking in zelfbescherming te scholen. Bij deze scholing wordt in de eerste plaats ge dacht aan het instrueeren ten aanzien van de brandbestrij ding. De voorlichting zal wor den gegeven door zoogenaam de luchtbeschermings-voorlich- tingsgrpepen. waarin als in structeurs zullen worden sa mengevat krachten van de po litie, van de brandweer, van den geneeskundigen dienst en van de zelfbescherming. Maandag 24 Mei zal deze campagne een aanvang nemen. Het spreekt vanzelf dat tegelijkertijd be gonnen wordt met het doen treffen van zelfbeschermings maatregelen in alle woningen. Hieronder valt het gereed zet ten van emmers met water, bakken met zand, zakjes met zand, op - de verschillende ver diepingen, het aanmaken van zuurzwepen, dat zijn lange lap pen aan lange stokken beves tigd om het vuur mee uit te slaan, het opruimen van zol ders en bovenverdiepingen, het gebruik zoo mogelijk van tuin slangen, gieters, badkuipen met water. Iedere man vrouw en elk kind van het vijf tiende levensjaar af wordt op de scholingscursussen met de Eractische toepassing van het egrip zelfbescherming ver trouwd gemaakt. Meer dan ooit is het thans tijd om de handen ineen te slaan en het algemeen dreigende gevaar voor vernietiging van leven en bezit af ts weren, te verkleinen en in elk geval de uitwerking van de luchtaanvallen zoo .ge ring mogelijk te doen zijn. De luchtaanvallen van den laatsten tijd in ons land hebben geleerd, hoeveel de bevolking kan meewerken. Als voorbeeld diene een stad in het Westen van het land, waar de bevol king uren lang door het elkaar aangeven van emmers water een huis wist te behouden, waardoor een geheele wijk be houden bleef. Elders daaren tegen liet men de huizen in de steek en trachtte zooveel mo gelijk meubilair te redden om er vervolgens van door te gaan. Het brandgevaar blijft het grootste gevaar bij lucht aanvallen en het is wel degelijk mogelijk hier tegen op te tre den als de burgerij direct de handen uit de mouw steekt. Zoo is het voorgekomen dat bij een luchtaanval, waarbij dui zenden brandbommen werden uitgegooid, door snel ingrijpen de branden tot een 14-tal te beperken. Het is een nationaal belang van de allereerste orde dat men de zelfbescherming zoo scherp mogelijk doorvoert. Aan het slot van zijn betoog had men nog gelegenheid bij een oefening in het departe ment de veiligheidsmaatrege len bij een luchtaanval te con troleeren. zoodat hier theorie en practijk goed aan elkaar aansloten. Burgerlijke Siand MIDDELBURG. GeborenGertrude Frederique. d. v. J. F. Springer G. C. de Looff; Nicolaaa Johannes Hubertus, z. v. N. J. Rolfes en ria J. P. Quite; Rosalia Jacobs, d. v. J. Kroon en R. Schuurbiers; Adrians Johanna Maria, d. v. J. R. van Hecke en J. Th. Verheuvel; Johanna Maria, d. v. L. Sturm er S. Boone; Adriana Rozetta d. v J. W. Leiendecker cn J. J. Kokke Willem, z. v. A. P. Rouffaer en W Midavaine. Overleden: Peter Nico, 4 mnd., v. P. A. Hocfeijzers en P. I. van den Hoven; Johanna Antonla de Waal, 71 j., wed. van A. C. van Loon; Janna Kosten, 53 j., geb. met J. Geldof; Mattheus Osté, 10 z. L. Oslé en A. Marijs; Adriana Gerardina Bevelander, 82 j„ wed. W. J. Hendrikse; Neeltje Antho- nia de Fuuw, 70 wed. van Abr. Davidse; Nicolaas Johannes Hubertus Rolfes, 3 d.. z. v. N. J. Rolfes en J. P. Quite. Ondertrouwd: J. Wielemaker, 28 en E. Willeboordse, 25 j.P. J. jn der Geest, 27 J. en J. M. Kempe, 19 j. Getrouwd: M. Zwtjnenburg, 24 j. i J. C. Gast, 21 J.J. de Steur, 23 j. en L. Jacobse. 17 J.C. L. Homburg 28 j. en T. Start, 23 J. MIDDELBURG Stelende knechts. De firma M. deed bij de po litie aangifte, dat twee by haar in dienst zijnde knechts, J. W. en J. de R. zich resp. schuldig hadden gemaakt aan diefstal en heling van eenige tabletten chocolade. De beide knechts werden op het politiebureau ontboden, waar zij een beken tenis aflegden. Proces-verbaal werd opgemaakt. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau v&n politie zijn de navolgende voorwerpen gedeponeerd: Huissleutel, ring met sleuteltje, sleu teltje, aardappelmesje, schooltui, bol papiertouw, transportrijwicl, bruine portem. met inhoud, roode das, bood- schaptasch inh. motorkap, portefeuil le met inhoud t.n.v. De Wijze, grijze mantelband, een gewicht van 1 H.G., lederen étui Inh. Tramabonnement en persoonsbewijs t.n.v. W. van Rooyen, een zwemlcaart t.n.v. Jo Janse, num merbord van auto. Bij particulieren: Een grijze cein tuur. C. Huibrechlse. Nadorst weg 26; zilveren oorknopje, H. van Uxem, K. Singelstraat 51; dubbele fietstasch. Bakker, Domb. Schuitvlot 6; zwarte portem. m. inhoud. J. P. Joosse, L. Delft (kapper)zilveren armband, A. de Visser, Winterstraat 13: gekleurde vulpen, E. van Overbeke. Seisweg 141; gouden broche met granaatjes, C. Ferwerda, Zuidsingel 80; Engelsch woordenboekje, M. R. Koppejan, L. Giststraat 12; zilveren broche, J. Pe tiet, BagiJnhof 20; kralen broche, J. Jellema, Breestraat 7; penteekening van de Lange Jan, J. C. Heeren, Kr. Wéeie 7: kinderportem. m. inhoud, M. de Lange, Lange Geere 52; rol letje pleisters, V. de Kamer, Lange Viele 15; roode kinderportem. met inh,. J. S. Adriaanse, Verwerijstraat 19; een puntenslijper, C. Schuyer, N. Vliss. weg 266; een rood etui, inh. vulpen, Twentsche Bank, Rouaansche kaai 17; muts van de jeugdstorm, de Bussche, Korte Delft 4; gebreid kinderleidsel, C. de Wolf. Brakstraat 24; zilveren kettingtje met kruisje, S. Boon, Jacob Catsstraat 36; een zak met Inhoud, G. de Loof, Oude Arnem. Voetpad 41; vulpen in étui, D. Mul- lie,Jasmijnstraat 10; zilveren arm band, L. W. de Waardt, Noordsïngel 72; wit wollen sokje, Labruyère, Ro zenstraat 2; schooltasch met boeken t.n.v. C. Theune, W. Petiet, hof 20; portem. (gebreid oranje met inh.). Kousemaker. Molenberg 67. zakdoek, C. Zandjjk, Noordsingel 7; gouden broche, J. Davidse, Arnem. Voetpad 42; portem. met Inh. ec broodboh, A. Overweei, Ba gijnhof 26; dameshoed, J. Timmerman, Laan van NIeuwenhoven 26; zilveren armbandje, W. van de Roost, Breestraat 69; kort kruidcnlersjasje, A. Gillissen, Penning- hoeksingel 69; bruin lederen cein tuur, J. van Helleman, Veerscheweg 13; gebloemde sjaal. Mondeei, Zuidsln- gel 72; een zilverbon, J. A. Dille, Dampoortstraat 6; vier zakken, J. Pouwer, Leliestraat 48; portem. met A. Geldof, Jacob Catsstraat 72. Inlichtingen aan het bureau van po- yitie op Dinsdag, Donderdag en Za terdag, tusschen 18-20 uur. Verduisteren van 23 t.m. 29 Med: van 21.455.30 uur. De maan komt morgen te 2.40 op en gaat te 12.45 onder (L.K.) GOES. Ondertrouwd: Jacobus Jo- sephus Hoovers, 23 j. en Henriette Franclsca van Stee, 23 j. Overleden: Jan Adam Schouwen burg, 77 j.. echtgen. van Cornelia Johanna Steutel; Johannes Schipper, J., te Kapelle. S«"VÏ. ffi „„O y.«aI°en ges»"4® Feuilleton MUZIEK IN HET DUIV ELSSTEEG JE 46) door S. BROCKHOFF. ,Maar Joepiejoen. wat zit je hier eenzaam!" riep Gerda en wierp de zware actentasch op divan. „En dan met die zware rimpels op het voor-' hoofd Zij begroetten elkaar harte lijk en Joep mocht zelfs een heelen tijd lang het venster sluitenomdat men anders binnen kon kijken Maar daarna moest het toch weer open. Gerda luisterde ademloos. Die geschiedenis met Peppie leek ongelooflijk. Alles moest ze er precies van weten. Dat Joep niets tegen Wieiers gezegd had, vond zij erg ver standig. En daarbij had zij ook nog een goed idee. Men moest eens informeeren bij Banga. Natuurlijk zou die wijzen op haar ongeëvenaarde hygiëni sche verpakking en de be trouwbaarheid van de knechts, maar wie weet, misschien kreeg je een nieuw aanknoo- pingspunt. Eén ding begreep zij goed, men kon niet zeggen dat haar vader nu opeens vrij gepleit was. Men zou beweren, dat de kater van een geheel andere zijde vergiftigd was ge worden, ten slotte bleef de aanwijzing in het laboratorium bestaan. Gerda bemerkte een bekende gestalte in het Duivelssteegje. Het kleine meisje van de pin da's kwam langzaam met ge bogen hoofd de trappen af. Gerda was verbaasd. Vandaag speelde Borro toch niet? Het kleine meisje kwam langzaam dichterbij. Het huilde, dat zag Gerda duidelijk. Het hield de vuile handjes voor het gezicht en struikelde bij iederen stap. Joep moest niet veel van hui- lendef kinderen hebben, maar Gerda trok hem gewoon mee de straat op. Zij was eenvoudig te nieuwsgierig. „Waarom huil je zoo?" vroeg ze vriendelijk en hield het kind staande. Het kleintje gaf geen antwoord en snikte verder. Gerda liet zich echter niet ont moedigen. „De papegaai komt toch vandaag heelemaal niet? Die rust uit en droomt van de pinda's die hij van je zal krij gen. Maar die mag hij niet iederen dag hebben, want dat zou te zwaar voor zijn maag zijn." Het meisje nam de handen van het gezicht dat vol vuile strepen van de tranen zat. „Ik heb vandaag van moeder geen geld gekregen om nootjes te koopen," jammerde zij. „En nu kan ik ze morgen niet aan Koko geven. Omdat ik ze niet heb." Tegen deze logica was inder daad niets in te brengen. Zon der geld kun je nu eenmaal niets koopen. Maar Gerda was toch tamelijk verbaasd. „Koop je dan de nootjes altijd 'n dag tevoren?" Het kind knikte, al weer half getroost. „Morgen kan ik toch niet omdat ik dan school heb. Daarom haal ik ze altijd van te voren. Maar moe- dzr wil me nu geen geld ge ven omdat ik een vlek in mijn schrift heb gemaakt." „Waar haalde je je nootjes informeerde Joep. „Ik heet Liesje", snikte het kind, zonder te bedenken, dat dat nu niet bepaald het iuiste antwoord was. „Liesje Tom- berg." vLiesje is w&t een mooie naam", zei Gerda. „Maar nu moet je me eerst vertellen waar je je nootjes haalt." ,Bij dikke oom Otto", ver klaarde Liesje, heel verwon derd dat groote menschen zoo dom zijn zoo iets niet te we ten. „Die geeft voor een stui ver dubbel zoo veel als een ander. Maar daarom zeg ik ook oom." (Wordt vervolgd) VLISS1NGEN Hij had een goede klant aan zich zelf Zondagavond moest de poli tie assistentie verleenen bij een caféhouder, die zijn ontvangen maandrantsoen sterken drank zelf had opgedronken en in een dronken bui zijn huisge- nooten bedreigde». Diefstallen. Daar er in den laatsten tijd weinig berichten over diefstal len in Vlissingen zijn gepubli ceerd, zou de meening kunnen postvatten, dat het met de eer lijkheid niets te wenschen over laat. Om ons hiervan te over tuigen, hebben wij nog eens bij de politie geïnformeerd. Het antwoord viel niet mee. De politie zeide dat de dief stallen hier ter stede zoo steeds meer en meer aan de orde van den dag zijn, dat het geregeld melden voor de lezers h.i. wel wat eentonig zou worden. Zij gaf ons een opgave van bin nengekomen aangiften in de laatste dagsn, waarmee de illu sies omtrent het begrip van mijn en dijn in de Scheldestad wel eenigszins worden ver stoord. Aangiften zijn binnengeko men van diefstallen van rijwie len welke onbeheerd stonden op den Boulevard Bankert en in het Groenewoud. Uit een weide nabij Zwanenburg werd een lam gestolen. Uit een tijdelijk verlaten wo ning in de Paul Krugerstraat namen onbevoegden een naai machine en een fietspomp mee. Op een woonschip werd uit een kast een geldsbedrag ont vreemd. Uit een kleedlokaal aan de buitenhaven nam een niet- rechthebbende een portefeuille met wat geld mee. Een man, werkzaam op het terrein aan de Binnenhaven, had zijn jas bij zijn werks-neer- gelegd en moest na eenigen tijd tot de ontdekking komen dat hieruit een belangrijk geldsbedrag was verdwenen. Van het bagagedepót van de Ned Spoorwegen werd een deur geforceerd. Eenige colli worden vermist. Uit een werkkeet aan den Koudekerkschen weg miste een werkman zijn colbertjas, die door een ander moet zijn mee genomen. Uit een stal verdwenen een paar schoenen, terwijl uit een overall een portefeuille met eenig geld was meegenomen. GOES Tennisavond. De heer C. Vreedenburgh hield namens de Centrale Pro paganda Commissie van den Nederl. Lawn Tennis Bond in hotel Centraal een causerie over tennis-technische onder werpen. De vele aanwezigen genoten zeer van de boeiende voordracht, die nog verduide lijkt werd door eenige films, waarin slagen en houding der spelers, alsmede de vervaardi ging van ballen en rackets op aijzonder fraaie wijze werden weergegeven. De heer .Nord- lohne bracht den spr dank voor de leerzame en vaak hu moristische voordracht. juist thans.... want zij staat in je j maag en smaakt j zoo heerlijk ■t e Jt e

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2