Juist juffrouw Schaap! 2 Verduisteren van 16 t.m. 22 Mei: van 21.455.30 uur. •g De maan gaat morgen te 5.29 g onder en komt te 19.38 op. UIT DE PROVINCIE ■A Benoemingen. -M Bij besluit van den secretaris. 2 generaal van het departement van justitie is benoemd tot rechter in de arrondissements rechtbank te Middelburg mr. J. A. Barbas, thans substituut- B griffier bij de arrondissements rechtbank te Breda; tot kan tonrechter te Terneuzen, tevens belast met de waarneming van de werkzaamheden van kan tonrechter te Oostbutg, is be noemd mr. P. W. C. C. M. van Meerwijk, advocaat en procu reur en kantonrechter-plaats- vervanger te 's-Hertogenbosch. Walcheren Gevonden voorwerpen. MELISKERKE. Gevonden: een da mes handtasch. Inlichtingen bU den gemeenteveldwachter. Zuid-Beveland Stierenkeuring. HOEDEKENSKERKE. In deze gemeente zijn de navol gende stieren goedgekeurd: 1. Albert, eig. I. Groenewege; 2. Gorris van Heron, eig. Mart. Steijn. Gevonden voorwerpen. WEMELDINGE. Gevonden een zil veren collier, een portemonnaie met Inhoud, een glacé dameshandschoen en een dameshoedje. Inl. bü de ge meente politie. Zeeuwsch-VIaanderen Trambotsing. BRESKENS. Door het wei geren der remmen reed Zater dagmorgen een van de haven komende goederentram, ter hoogte van den Boulevard, op een andere goederentram, ko mende uit de Dorpsstraat. De machinist van deze laatste zag het gevaar tijdig aankomen en wist zrjn machine tot stilstand ,te brengen. Niettemin-was de botsing zoo hevig dat twee goederenwagens bijna recht standig naar boven kwamen te staan. Het mag een wonder heeten, dat hierbij geen per soonlijke ongelukken z'jn voor gekomen en dat ook de mate- rieeele schade beperkt bleef. Na enkele uren werken had men de baan weer vrijgemaakt. Zilveren jubilea. BRESKENS. Onder* groote belangstelling herdachten Zon dag m'ej. Risseeuw, wonende te Groede en den heer I Vasseur, den dag waarop zij vóór 25 jaar bij het kantoor der poste rijen in dienst traden. Zwembad geopend. BRESKENS. Zaterdagmiddag heeft de burgemeesterZhet ge meentelijk zwembad geopend. Ook de voorzitter der zwem- vereeniging „Scheldestroom". de heer H. Kofwe, sprak nog eenige toepasselijke woorden tot de aanwezigen. Kerk- en Schoolnieuws Bevestiging ds. J. Kroon. Naar wij nader vernemen, zal ds. J. Kroon op 30 Mei a.s. te Koude- kerke niet bevestigd" worden door ds. Hokwerda, doch door ds. G. W. Ko- revaar van Goes, Part. synode der Chr. Geref. kerk van het Zuiden. De Particuliere synode van liet Zuiden van de Chr. Geref, kerk. omvattend de classes Dordrecht (waartoe alle gemeenten in Z e e- 1 a n d behooren), 's-Gravenhage en Rotterdam, zal. naar wij verne men, Woensdag 9 Juni te Rotter dam-West worden gehouden Vereeniping van kerkvoogden. De kerkvoogdijen der Ncd. Herv. Gem. van Ammerzoden, 's-Graven- polder en Idsegahuizen zijn toegetre den tot de vereeniging van kerkvoog dijen in de Ned. Herv. kerk. Kerkelijke examens. Tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk zijn toegelaten door het Prov. kerkbestuur van: Groningen: de heeren J. Veen te Vorden en G. v. Zebcn te Zutphen, beiden cand. aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, en R. Boonstra te Leeu warden, idem aan die te Groningen; Drenthe: Jac. Colijn te Utrecht en A. v. Herwaarden te Soest, bei den cand. aan de R.U. te Utrecht i P. J. de Geeter te Assen, Idem in die te Groningen; Overijssel: J. H. Breukelman te Voorschoten en J. de Zwaan te 's-Gravenhage, beiden cand. aan de R.U. te Leiden; Gelderland: C. B. Th. Enklaar te Haarlem^ en Jkr. J. C. Meyer te Bilthoven, beiden cand. aan de R.U. te Utrecht; H. F. Winterterp te Epe, idem aan die te Groningen en A. J. van Oost te Tholen, cand. aan de universiteit te Montpeilier; Utrecht? A. Th. v. Leeuwen te Utrecht en J. J. Stoutjesdijk te Oud- Vossemeer, beiden cand. aan de R.U. te Utrecht en L. Cannegieter te Oosthuizen, idem aan die te GroDin- gen; Noord-Holland: J. J. Brijker te Oegstgeest, cand. aan de R.U. te Leiden en J. J. Ph. Valeton te Delfzijl, idem aan de R.U. te Gro ningen; Zuid-Holland: A. Brill te Nieuw- Buinen en E. J. Loor te Hijkersmil- de, beiden cand. aan de R.U. te Gro ningen en J. W, de Bruyn te Bode graven, idem aan die te Utrecht. De heeren G. S. Fernhout te AI- phen a. d. Rijn, D. Krijger te Am stelveen en J. H. Zei ie te Leeuwar den. allen cand. aan de Vrije univer- sieti, zijn resp. door do classis Woer den, Amsterdam en Leeuwarden ge ëxamineerd en beroepbaar verklaard in de Geref. Kerken. Noord-Brabant en Limburg: G. A- Waardenburg, cand. en bulppred. te Enschedé. Rechtszaken 25 jaar bij de P.T.T. GROEDE. Zondag- was het 25 jaar geleden, dat de heer Ph. A. Petegem, alhier, in dienst trad als brievenbesteller bij de P.T.T. De textielschool te St. Jansteen De lessen aan de textiel school te St. Jansteen hebben vorige week een aanvang ge nomen. Voor den dagcursus hebben zich 26 en voor den avondcursus 35 leerlingen aan gemeld, terwijl er zich nog da gelijks jongens en meisjes op geven. Gezien de vele moeilijk- ïeden, welke er door de tijds omstandigheden bestaan, mag deze opkomst van ruim 60 leer lingen zeer bevredigend ge noemd worden. ECONOMISCHE RECHTER TE MIDDELBURG. Zonder bon. Voor den Economischen Rechter moest terecht staan de 47-jarige land bouwer C. L. Pyfferoen uit Aarden burg, die zonder dat hij daarvoor bon nen ontving, een hoeveelheid groene erwten aan een Belg afleverde. De officier van justitie vroeg 75 sub. 30 d. h. voor deze overtreding van de Distributiewet. Daar het hier slechts 30 kg. erwten betreft, vroeg mr. Groe- newegen voor verd. oplegging lagere geldboete. P. werd veroordeeld tot 50 sub. 20 d. h. Do Belg werd conform den clsch veroordeeld tót 30 sub. 15 d. h. met verbeurdverklaring. Goesche bonnenhandel. In October van het vorige jaar kwam een handel in brooddislributle- bonnen aan het licht, waarbij een 6- tal Goesenaren en een woner van Hoedekenskerke betrokken zün. Op den zestienden van die maand werd den trein bij contröle te Roosendaal de 33-Jarige chauffeur Th. Briefjes aangehouden. Onder zijn overhemd had hij een doos verborgen, waarin 800 broodbonnen. Hierover werd hij □atuurlijJt onmiddellijk gehoord langzamerhand sloten de schakels van dit kettinghandeltje ineen. De chauf feur had de bonnen gekocht van den 40-jarigen keliner L. H. v. d. Schel de, die ze van een hotelhouder, den 27-jarigen J. H. Jacobs had betrok ken. Een minderjarige, de 17-Jarlge bakker D. W. den Herder had de bonnen aan den hotelhouder geleverd. Deze verd. bekende na eenige aarze ling, dat hij de bonnen, met geld van den hotelhouder, had gekocht van den koopman D. J. Jacobs. Ook een 44- jarige J. H. Jacobs, een werkman, had aan bakker den H. bonnen ge leverd. De koopman J. had de bon nen betrokken van een collega, den 23-jarigen koopman J. van 't West einde, bij wien men, toen hij gefouil leerd werd, nog 333 broodbonnen aan trof. Deze laatste verd., die reeds gerulmen tijd van bonnenhandel werd verdacht, is afkomstig uit Hoede kenskerke. De officier eischte tegen Briefjes 3 weken gev.straf, tegen v. d. Schelde 200 sub. 2 mnd„ tegen de drie Jacobsen ieder 150, sub. 1 mnd., tegen van 't Westeinde 2 mnd. gev. en tegen den Herder 1 mnd. tuchtschool. De vonnissen luidden resp. 14 d. gev.straf, 150 sub. 2 voor de Jacobsen en v. d. Schelde, 6 weken gev.straf voor 't Westeinde en 50 sub 1 mnd. tucht school voot Den Herder. Veulen verkocht. Wegens het koopen van een veu len' van ongeveer acht maanden in strijd met de voorschriften, die de Paardenverordening daarover geeft, werd A. Maasman, 29 J., lompenkoop- te Kruiningen veroordeeld tot 50 sub, 20 d. h., conform den elsch. Hnngsclie Gerechtshof. Tot f 10 boete subs. 5 dagen hechtenis was E. A. de B te Bier vliet door den politierechter te Middelburg veroordeeld. In hoo- ger beroep meende de "adv,-gene- raal dat entslag van rechtsvervol ging zou moeten plaats vinden, omdat niet bleek of het feit in bijzijn van beleedigde, of in het publiek werd gepleegd Het Hol' heeft verdaente thans ontslagen van rechtsvervolging. Wegens het vervoer van goede ren zonder geldig vervoerbewijs, was roej. B. M. de K. te Biervliet veroordeeld tot een maand tucht school, van welk vonnis zij in hoo- ger beroep kwam. Het Hof heeft verdachte thans veroordeeld tot 100 boete subs. 30 dageu hech tenis Bordeaux gebombardeerd. Naar Ofi meldt, hebben En- gelsch-Amerikaansche vlieg tuigen Maandagmiddag om 12.45 uur Bordeaux gebombar deerd. Bij dezen luchtaanval zijn circa 200 personen ge dood en 300 gewond. Bij het beoefenen van jiu-jutsi tijdens een gym nastiekles is een 13-jarige jon gen te Groningen op zijn hoofd gevallen. sHij bekwam een zwa re hersenschudding en* is tij dens het vervoer naar de ouderlijke woning aan de ge volgen overleden. Radioprogramma WOENSDAG. Hilversum I. 414.4 M. 12.05 Ork. Wlllebrandts. 12.45 Ber. 13.00 BNO. 13.10 Werkp: .e concert. 1-1.00 Operette. 15.05 Halfweg. 16.45 Ber. 17.00 De huismuziek in den loop der tijden. 17.30 Klankbeeld. 18.00| Ork. Hendriks. 18.30 Ber. 18.40 Voor' kleuters. 18.45 Ork. Hendrik9. 19. Wat niet In de krant staat. 19.15! Utr. Stcd. Ork. 20.05 Gram. 21.15 Gram. 21.45 Orgel. 22.15 Gram. Hilversum II. 301.5 M. 12.30 Ned. boeren in het buitenland. 12.45 Ber. 13.00 bariton en piano. 13.25 Gram. 14.00 Godsd. uitzending. 14.30 Solis tenconcert. 15.30 Voor de jeugd. 15.45 Clavecimbel, viool en viola da gamba. 16.15 Orgel. 16.45 Ber. 17.00 Jeugd stormkwartier; 17.15 Ork. 18.00 Re portage. 18.15 Meisjeskoor. 18.45 Landbouw. 19.00 Cabaret-revue. 19.45 Ber. 19.55 Gram. 21.15 Ork. Wou ters. 22.45 Ber. 22.05 Avondwijding. 12.1524.00 Zie Hvs. I. OHicieele Mededeelingen KAASPRIJZEN. Aangezien ingevolge de door het bedrijfschap voor zuivel gegeven voor schriften de kaas, afkomstig uit de voor rekening van het in- en ver koopbureau opgeslagen hoeveelheden sedert eenigen lijd verkocht en afge leverd moet zijn en dientengevolge uitsluitend van jonge productie af komstige kaas In circulatie mag zijn. z!U met ingang van 22 Mei 1943 geen onderscheid meer mogen worden gemaakt tusschen kaas, voorzien van roode of ongekleurde kaasmerken. Alle kaas, ongeacht de kleur van het daarop voorkomende kaasmerk, moet dus van 22 Mei 1943 af wor den verhandeld tegen ten hoogste de prijzen, aangegeven In artikel 7 onder 1, 2 en 3 van de prUzenbe- schikking 1942 (kaaszuivelproducten). Dit zijn dus de prijzen, welke geiden voor jonge kaas. Provinciale publicatie van het dep. van landbouw en visscherU. HUREN VAN KROMHOUT MOTOREN. De Wnd. Prov. Voedselcommissaris .-oor Zeeland maakt bekend dat nog enkele Kromhout motoren van 72 P-K. elk, ter beschikking komen. Deze motoren, welke van gasgenera toren voorzien zijn, staan op wagen tjes gemonteerd. Loondorschers, die één dezer 'oren wenschen te huren, moeten hiervan voor 20 Mei a.s. kennis geven aan Afd. Motorbrandstof te Goes, onder opgave van het merk en type van de dorschmachine, waar voor de motor zal worden gebruikt, alsmede het toerental en de diameter •ande riemschijf. RESTANTEN GOEDGEKEURD POOTGOED. De Wnd. voedselcommiesaris voor Zeeland maakt bekend, dat met in gang van heden het afleveren van goedgekeurde pootaardappelen voor consumptie doeleinden aan het Pr. Bureau V.B.N.A. zonder zijn toe stemming is toegestaan. Indien par tijen pootgoed niet meer als zoodr geschikt of geschikt te maken,, kunnen deze na uitreiking van veevoederverklnring voor veevoeder worden bestemd. Het bovenstaande geldt voor alle rassen, klassen en maten met uit zondering van Bintje, klasse A, B en C maat 35/45 en 45/60 m.m. en C maat Furore, Klasse A, 45/70 m.m. In Zeeuwsch Vlaanderen ban ook de Industrie, klasse A, B en C in dc maat 45/70 m.m. voorloopig nog niet voor consumptie- of veevoeder doeleinden worden vrijgegeven. Van bovengenoemde nog niet vrij gegeven rassen zal vermoedelijk Dog een bepaalde hoeveelheid door de B.E.A. II worden aangekocht. Voorts worden de telers er met nadruk op gewezen, dat deze vrij gave nog geen directe afname door de V.B.N.A. beteekent, voorzoover dit voor consumptie geschikte partijen betreft. Indien in verband met de onhoud baarheid directe afname noodzakelijk Is, kunnen de desbetreffende telers zich onder vermelding van hoeveel heid, soort, klasse en maat wenden tot de landkoopiieden V.B.N.A, of tot het kantoor van den P.V.C. Afd. Akkerbouw V. Ter voorkoming van moeilijkheden moeten de telers bij aflevering als consumptie of bü vrijgave als vee voeder er terdege rekening mede hou den, dat zij aan den landkoopman resp. opzichter de klasse van het pootgoed opgeven. FOKZEUGENTOEWIJZING. De Wnd. Voedselcommissaris voor Zeeland maakt bet volgende bekend: Georganiseerden die in 1943 een toewijzing voor één of meer fokzeugen is verleend zullen inmiddels'hun toe- wilzingskaart hebben ontvangen. De varkensfokkers rtjn verplicht om voor l Juni a.s. de oude gele vergunning om te rullen tegen een nieuwe bij hun P.V. Ook zij die een fokzeug in hun bezit hebben en niet in het bezit zijn van een geio vergunning dienen deze voor 1 Juni af te halen. Tevens wordt er de aandacht op gevestigd, dat men voor elk varken, boven 25 kg. dat op het bedrijf aan wezig is, een mest- of leveringscon- Offlcleele publicatie van den directeur-generaal van politie. VUURWAPENEN VOOR DE BESTRIJDING VAN VOGELSCHADE Namens den secretaris-generaal van het departement van justitie brengt de wnd. directeur-generaal van politie het navolgende ter kennis van be langhebbenden: Ingevolge het bepaalde bö de be schikking van den secretaris-generaal van het departement van opvoeding, wetenschap en kultuurbescherming van 31 December 1942 no. 7313, 1, af- deeling K.W.. is aan de hoofden van plaatselijke politie de bevoegd heid verleend om, In gevallen van ernstige schade door onbeschermde vogels, vergunningen af te geven tot het door middel van vuurwapenen dooden van deze vogels. Daar de vraag is gerezen, welke soorten vuurwapenen daarbij mogen worden gebruikt, wordt medegedeeld, dat voor dit doel in den regel slechta vergunningen ingevolge de wapen verordening tot het onder zich heb ben van flobertgewercn kunnen wor den verleend. Hierbij worden onder flobertgeweren verstaan geweren waar van het kaliber niet grooter is dan 9 mm. bij wapenen met een gladden loop en 6 mm. bö wapenen met een getrokken loop. Flobertgeweren met een getrokken loop mogen niet zwaar der zijn dan 2 kg. Vergunningen in gevolge de wapenverordening voor jachtgeweren kunnen uitgezonderd ten behoeve van bezoldigde politie ambtenaren, die reeds ,v o o r 31 Oc tober 1941 in bet bezit warén van een jachtgeweer voor de bestrij ding van vogelschade niet worden verleend. Teruggave van ingeleverde en naar elders overgebrachte jacht- flobertgeweren is niet mogelijk. Voorts zer op gewezen, dat aan regen om vergunningen ingevolge do wapen verordening tot het onder zich hebben van flobert geweren sléchts in behandeling worden genomen, indien de aangerichte vogeiscbade de alge- meene voedselvoorziening dreigt to benadeeleD. Aanvragen tot het be komen van deze vergunningen dienen te worden gericht tot de plaatselijke poütiegezagdragers. Namens den se cretaris-generaal van het departement van opvoeding, wetenschap en kul tuurbescherming wordt tot slot de aandacht er op gevestigd, dat slechta tot uitreiking van vogelvergunningen G. kan worden overgegaan, indien belanghebbenden in het bezit zijn ge steld van een vergunning ingevoige de wapenverordeDing. waarbij zij de bevoegdheid hebben verkregen tot het onder zich hebben van een vuurwapen. Met dankbaarheid geven wij kennis van de voorspoedige geboorte van onze Dochter en Zusje ADRIANA JOHANNA MARIA. J. I», R. VAN HECKE J- TH VAN HECXE VERHEUVEL PEET Middelburg. 15 Mei 1943. Spanjaardsti aat «2. Getrouwd J. KRUZE en P. VETTER, die, mede namens wederajjd- sche familie, hartelijk dank •/.eggen voor de groote be langstelling, vóór en bij hun huwelijk ondervonden. Eindhoven, Drebbelstr. 31. Voor de vele blijken van belangstelling bij onze 40- n jarige Echtvereeniging onder- vonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. J. MEIJERS. J MEIJERS— VAN DE PI.ASSE 's Heer Arendskerke. Zaterdag 22 Mei a s. ho- pen onze geliefde Ouders PETRUS 1ÏRAAT CHRISTINA J. M. BKAAT— 1 SCHUMACHER hun 25-jarige Echtver- ringing te herdenken. T Dat God hen nog lang T moge sparen, is de wens 5! van hun dankbare Kin- H= deren. Vhssingen, Scheldestrnat 32. WEGENS HUWELIJK is mijn zaak a.s. Vrijdag 21 Mei GESLOTEN. S. J. KLEINEPIER, Middelburg. Dr. M. SCHREUDER Oogarts, Vllssingen, is wegens familie-omstan digheden Woensdag 19 Mei AFWEZIG. D.V hopen op Don- ;v derdag 20 Mei a s. onze J geliefde Ouders, Be- T -je huwd- en Grootouders C. VAN WAARDE en J M. VAN WAARDE— HO V KIJN J hun 45-jarige Echtver- Hj Ij. leniging te herdunken. i Dat zij nog lang ge- spaard mogen blijven, is de wensch van hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Klein- ik kinderen. T Driewegen, Dorpsstr. 36. Evacuatie-adres: Klundert, Molenstr. 165. MEDD. MUZIEKCORPS. A.s. Vrijdagavond half 8 Repetitie. RUIME WONING te Middelburg te huur gevraagd voor gezin van 5 perso nen. Aanbiedingen onder No. 5061, Bureau P.Z.C., Middelburg. Een - twee - terug er mee k Wou, dat iedereen dat deel Juffrouw Schaap, zegt U dat wel.», Lcege potten zijn in teil" N.V ZEEUWSCHE CONFECTIE FABRIEK Middelburg. Ingevolge de plaats ge had hebbende statutenwij ziging onzer N.V. zijn alle oude aandeelen en winst- bewij zen ingetrokken en vanaf heden verwisselbaar tegen nieuwe ten kantore der Incasso-Bank N.V., Houtkade 11, Middelburg. Op deze nieuwe aandee len en winstbewijzen is tegelijk het eerste divi dendbewijs betaalbaar met resp. 80 en 25,85 onder aftrek van dividendbelas ting, bij deze zelfde instel ling. De Directie. Terstond gevraagd voor tijd.: HEERENKAPPER. Zelfst. kunn. werken, des noods intern. Paulussen, Rijksweg 22, N. en St. Joosland. NETTE MEISJES gevraagd. Aanmelden N. Vliss. weg 62, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 3