De aanslagen in Bulgarije. De Bulgaarsche minister van binnenlandsche zaken heeft te Sofia verklaringen ^gelegd in verband met de laatste ont dekkingen van de politie ten aanzien van de in Sofia ge pleegde moorden. Hij zeide o.m.: De vijanden van Bulgarije trachten met alle krachten de orde, veiligheid en rust in het land te verstoren. Met dat al les hebben zij echter geenerlei resultaten behaald. Hun pogin gen ontmoeten een beslisten afweer van den kant van het Bulgaarsche volk en de staats macht. De laatste zes moorden zijn op één en dezelfde wijze gepleegd door één en denzelf den aanstichter geleid uit vijf buitenlandsche vijandelijke cen trales. De politie heeft den laatsten tijd groote successen .behaald, die echter in het belang van de zaak niet bekend gemaakt zijn. Er wordt ook ijverig' en met succes gewerkt aan de ontdekking van de kleine ter- x-eurgroepen. Twee daarvan zyn onschadelijk gemaakt. De gearresteerden waren allen werktuigen van buitenlandsche belangen. Het aandeel der jo den is zeer groot. Chineesch generaal loopt over. Het Japansche keizerlij ke hoofdkwartier maakt be kend: Generaal Pang Ping Hsoen, de opperbevelhebber van de 24e legergroep, het eenige leger onder de recht- streeksche controle van Tsjang Kai sjek in Noord-China, heeft zich met zijn 70.000 manschap pen, die het nuttelooze verzet aan de grenzen der provincies Hoenan en Sjansi hadden voortgezet, overgegeven. Zij zijn van het regiem Tsjang Kai sjek afgevallen en hebben trouw gezworen aan de na tionale regeering van Nanking, om mede te werken aan den 'opbouw eener nieuwe orde in Groot-Oost-Azië. Vliegtuig stort neer op een cricketvelu. Op een cricketveld nabij Bath zijn 8 jongelieden gedood en 12 gewond toen een Britsch vliegtuig tijdens het spel op het veld neerstortte. Ook de bestuurder van het toestel kwam om het leven. Italiaansche gevangenen. Al le pogingen van het Vaticaan om eenig levensteeken te ver nemen over de Italiaansche krijgsgevangenen in de Sovjet- Unie zijn tot dusver volkomen vruchteloos verloopen. Hoofdredacteur: J. G. Visser, Vlieain- £anAlgemeen redacteur: M. Geeree. llddolburg; Stadsnieuws: C. de Voogd, yilsslngen, en J. P. Pb. Door en bos, Oostburg: Haagsch redacteur tnr. C. de Wit; Advertentiechef: voor Mid delburg C- P. Buija, voor Vlissingen S. Rykeboer, Zóó zeker? Inderdood, zóó zeker is hef dot ieder die een levensverzekering bij „De Centrale" heeft loopen zich dccrbij wèl gevoell en geen vrees heeft dat vrouwen kinderen onver zorgd achterblijven als „er eens Jets gebeurt". DE CENTRALE« ve/i/zeJceAt weAJcmd Nede/iland Rijmtraat 2a Oen Haag MOEDERDAG IN NEDERLAND. Evenals in Duitschland, is ook in Nederland moederdag op waardige wijze in plechtige bg'eenkomsten gevierd, -waar bij de Ortsgruppen van het Arbeitsbereich der N.S.D.A.P. de kinderrijke moeders eerden. In Den Haag werd in de zaal van het gebouw Kneuter dijk 20, een plechtigheid ge houden die door een toe spraak van den ieider van het Arbeitsbereich, Hauptdienst- leiter Schmidt inhoud ver kreeg. Spr. herinnerde eraan, dat de Führer het gezin en daarmede de Duitsche moe der, in het middelpunt van het volk heeft gesteld. Zij heeft de beste soldaten gege ven, zij heeft ook de beste werklieden en boeren gegeven en steeds is het de Duitsche vrouw geweest, die in de voor ste linies van het front den strijd doorstaan heeft. Spr. bracht hulde aan de of fers, die juist in deze harde oorlogstijden van de Duitsche vrouwen worden geëischt en richtte daarbij een scherpe aanklacht tegen de Engelsche en Amerikaansche luchtpira- ten die luki-aak vrouwen en kinderen vermoorden. Nü ik u, zoo besloot Haupt- dienstleiter Schmidt, deze hoo- ge onderscheiding overhandig, verbind ik hieraan den dank van uwe 'zonen en dochters, den dank van het Duitsche volk en van den Führer. Door de Duitsche moeders te eeren, beschermen wij de jsugd en leiden wij hen veilig in de toe komst, die door de Duitsche soldaten veroverd wordt. Vervolgens overhandigden de vertegenwoordigers van het Arbeitsbereich aan de moe ders, die voor deze onderschei ding in aanmerking kwamen, de eerokruisen, terwijl B.D.M.- me.isjes bouquetten uitreikten. Het gouden eerekruis kre gen de moeders, die het volk acht en meer kinderen heb ben geschonken het zilveren kruis werd verleend aan de vrouwen met 6 resp. 7 kinde ren en het bronzen kruis aan vrouwen met minstens vier kinderen. Een 10-jarige knaap uit Leiden die met eenige vriendjes in een zeilkano op de Kagerplassen was gaan varen, geraakte door het omslaan van de kano te water en verdronk. De andere twe.3 inzittenden konden worden gered. Te Vaals is hgt tweejarig dochtertje van de familie B. in een put nabij het huis gevallen en verdronken. Verder is een 8-jarig kind uit WijkMaastricht in de Maas bij het pootjebaden gevallen en verdronken. Op de begraaf- plaats in Veendam is een elf- jdrig meisje aangerand door twee jongens van 14 en 15 jaai\ De politie heeft de kna pen voorloopig aangehouden, tot een nader onderzoek is in gesteld. Sport V o e t b a Goes wint van Breskens. Goes omzeilde de laatste, en zeker niet gemakkelijke klip door Breskens in eigen buis beide punten afhandig te maken. Reeds na 3 minuten men de gastheeren de leiding, doch reeds enkele minuten later werd een fout in de Breskens-verdediglng haar noodlottig en kwamen de partijen weer op gelijken voet. In deze pcMode was de thuisclub overwegend sterker, maar door zwak schieten van de voor hoede werd dit niet in doelpunten tol uitdrukking gebracht. Goes nam ech ter allengs het spel in handen, doch het uitstekend werk van de gebr. Fenijn stond ook haar succes in den weg. Toch wist Van der Slutjs met groote handigheid een 2e doelpunt te forceeren, waardoor hU de overwin ning voor zijn club uit het vuur sleepte. Goes is thans uitgespeeld en het wachten is nu nog op R.B.C, die nog twee wedstrijden voor den boeg heeft. Winnen de Roosendalers deze beide, dan is een beslissingswed strijd noodig, bij puntenverlies is Goes kampioen. De situatie aan den kop is nu: Goes 16 10 3 3 40—23 23 R.B.C. 14 8 3 3 39—23 19 Aarden burg wint den laatsten wedstrijd De slotwedstrijd in deze afdeeling tusschen Aardenburg en Biervliet was van geen belang meer. Aardenburg was overwegend sterker, doch Bier vliet had desondanks het eerst suc ces (01). Nog voor rust bracht de thuisclub echter de balans in haar voordeel (3—1), terwijl na de rust den stand tot 71 werd opgevoerd ling luidt als volgt: Axel Clinge Aardenburg IJzendjjke Sluiskil Corn. Boys SchoondUke Terneuzen II Biervliet 16 12 16 11 16 11 16 9 16 8 16 5 16 4 4 50—17 24' 3 60—25 24' 4 49—32 23 3 34—28 22 6 45—34 18 9 3647 12 1 11 29—57 9 16 3 1 12 32—59 7 1 13 29—68 Beslissingswedstr. AxelClinge 42 A t h 1 e t l e k. Nieuw wereldrecord snelwandelen. Bij de Zondag jl in Posen ge houden atletiekwedstrijden ver beterde Schwab Jr. het officieuse wereldrecord officieel erkent men wereldrecords in het snel wandelen pas va» 3000 meter af in het snelwandelen op de 1500 meter, dat tot nu toe op naam van onzen landgenoot Engelman stond met 5 min. 53 sec. Schwab bracht het op 5 min 51.4 sec De verliezen aan Ameri kaansche scheepsbemanningen. Het- Amerikaansche ministerie van marine heeft bekend ge maakt, dat in de maand April 357 leden van bemanningen van Amerikaansche koopvaar dijschepen als dood, resp. ver mist, zijn opgegeven. Het Ame rikaansche persbureau merkt hierbij op, dat het gezamen lijke aantal dooden en vermis ten sinds September 1941 4555 bedraagt. Koning Christiaan belast zich weer met de regeering. Koning Christiaan X heeft de leiding der Deensche regeering weer op zich genomen, welke hij op 27 October 1942 had overgedragen aan kroonprins Frederik, wegens zijn ziekte. VL1SS1NGEN De accnratie Post. Dat de Post ook in oorlogs tijd zeer accuraat kan zijn, blijkt duidelijk uit het volgen de voorval van de vorige week Een briefschrijver in. Dor drecht richtte een poststuk aan een familie aan den Singelweg alhier, doch vermeldde op de envelop per abuis „Apeldoorn" in plaats van Vlissingen. Bo vendien ontbrak zijn naam en adres als afzender. De Post werd zoodoende voor een puz zle geplaatst, maar wist noch tans raad. Te Apeldoorn £>leek geen Singelweg te bestaan. Men bevond evenwel, dat er een straat van dien naam te Groningen, Delfzijl en te Vlis singen is. Nadat de geadres seerde vergeefs in het hooge Noorden gezocht was, beland de de brief ten slotte in Vlis singen, waar hij prompt op het juiste adres werd besteld bin nen 12 dagen na de afzending. GOES Handelsavondschool. Het einddiploma werd uitge reikt aan de volgende leerlin gen: G. Almekïnders, I. Cap- pon, E. Casteleyn, D. Evers- dijk, J. Jobse. J Laport, H. v. d. Poel, J. Schipper en Alb. Zwyssen. Burgerlijke Stand OES. Geboren: Hubrecht, z. v. Cornelia Schipper en Hendrika de Vriend; Dina Neeltje, d. v. Gijsbregt HeinsdUk en Neeltje van Dalen; Cor nells Jan, z. v. Hubrecht de Blaey en Suzanna Straub. Overleden: Lelntjo Bostelaar, 74 echtgen. v. Johannes Mattheus Kem- pc, Vlissingen; Cornelia Dekker, 63 J., echtg. v. Mar in us Hemmekam le Kapclle. KAPELLE. Geboren: Jan Gerard, v. J Metfers en J. E van Wil- legen; Jacoba, d. v P Kodde en K. Maljaars; Arnold Petrus, z. v. A. J. vaxr Willegen en E. C. Ger atel; Adriana Wilhelmina, d. v M. Gelok en J A. Steutel'; Piet, "z.v. G. Eversdijk eii T. Felius. Getrouwd: Pieter Hoogstrate, 25 j., jm. en Pieternella Hoogesteger, 28 j., jd.Johannes Eliza Jacob Wabeke, 25 j., jan. en Jacoba Dek ker, 23 j jm.Adriaan de Neef. 42 j., jm en Jacoba Francina Paauwe, 46 j.,wed, van P. deNeef Jacobus Goetheer, 29 j.. jm. en Anna Rottier, 31 j., jd.; Marimis van der Male. 23 j„ jm. en Maria Johanna de Jonge, 21 j., jd. Overleden: Johanna Moerdijk, 68 j vrouw van Pieter Groenleer; Geeraard Spijk, 74 j., weduwn v. Jozina Hoogstrate. Besluiten, Benoemingen enz. De heer J. van Kasteel, onder wijzer aan de openbare lagere school te Kloetinge, is benoemd tot hoofd der O. L. school te Kats, COLLTN SPLAAT. Advertenties en abonnementen worden aangenomen door E. J. DE RIJCKE. Feuilleton 50) MUZIEK IN HET DUIVELSSTEEGJE door S. BROCKHOFF. HOOFDSTUK XVII. Frederik Kampscholte windt zieh op. Glimlachend gleed Thea Schooneman tusschen de tafel tjes. Voor Maandag was het foed bezet. Het schandaal had aar voordeel gebracht, meer dan vjjf en twintig tafeltjes waren bezet. Doch toen zij te gen de bar leunde, doorvoer haar een heftige schrik. Daar zat Herman Kampscholte Maar dat was toch niet mo gelijk! Natuurlijk, dat moest de broer zijn, die had vanmor gen haar nog getelefoneerd. Vandaag kon Thea het zich veroorloven te zuchten en dat deed ze dan ook lang en smar telijk. Haar rug deed weer pijn, en haar besluit er mee op te houden, stond nu vast. Op het tooneeltje dansten, tegen halve gage, Mily en Lily. Trude keek verveeld, toen ontdekte zij iets, dat haar we derom schrik aanjoeg. Naast Kampscholte zat een jonge man, die Joep Luiting heette en bij de politie was. Die was Zaterdagmorgen met Wieiers bij haar geweest. Het leek haar alsof sindsdien jaren wa ren verloopen Langzaam ging zij naar Kampscholte toe, die hoffelijk opstond. Op zijn tafel stond een halve flesch wijn. Beleefd liet hij .Thea voorgaan. Hope lijk is hij" niet ook vergiftigd, dacht zij, want het frappeerde haar, hoe dit alles een her haling was van het gebeurde van een paar dagen geleden. Joep zag Frederik Kamp scholte met mevrouw Schoo neman in het kantoortje ver dwijnen. Dat was veivelend, want hij had zich voorgeno men Kampscholte niet uit het oog te verliezen. Hij ging hem na en ontdekte, dat de kleed kamer van de beide bedaagde danseressen naast het kantoor tje lag. Dat trof goed. Hij be sloot de dames een bezoek te brengen. Misschien hoorde hij wat. Gelukkig was de dans juist: ten einde. Hijgend huppelden Lily en Mily de kleedkamer binnen. Zij toonden op dat oogenblik haar acht en dertig openlijk. Joep haalde aan de bar een groote doos bonbons, waarop rose engeltjes rondom een met guirlanden getooide zuil dartelden, en betrad daar mede de-kleedkamer. In het begin verklaarden Lily en Mily bescheiden, dat zij dat mooie cadeau onder geen enkele voorwaarde kon den accepteeren. Vervolgens rukten zij zenuwachtig het cel- lophaan eu de linten er van af en begonnen uitgehongerd de kosteJijke producten van de bekende chocolade-industrie op te knabbelen. Van het geheele verhoor was eigenlijk wacht meester Koekoek het eenige wat hun in de gedachte ge bleven was. Joep herinnerden zij zich heelemaal niet meer. Voor het adres en de financi- eele situatie van den bekoor lijken wachtmeester hadden zij daarentegen de grootste be langstelling. (Wordt vervolgd.) MIDDELBURG Rijwiel verdwenen. Fietsen zijn nog steeds in trek bij hen, die het met het mijn en dijn niet zoo nauw ne men. Pas dus goed op uw rij wiel, zet het op slot en laat het nergens onbeheerd staan. Ver leden week werd de fiets van mej. A. P. P. v. d. B. gestolen. Zij had haar bij een winkel ge zet en toen zij dien eenigen tijd later verliet, was de fiets er niet meer. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Jo'ngen onder auto. Gistermorgen kwam 'n vracht auto langs de Londensche kaai gereden in de richting Konings- brug—Nieuwstraat. Een fiet sende jongen, C. B., die uit te genovergestelde richting kwam meende, dat toen de vracht auto een ander voertuig pas seerde, er niet genoeg ruimte voor hem zou overblijven en stopte toen bij een stoep. Hij steunde daarop met zijn rech tervoet. Juist op het oogenblik dat de auto langs den jongen heen reed, liep een andere jon gen tegen hem aan, waardoor hij kwam te vallen en het lin ke rachterwiel van den auto over zijn linkervoet heenreed. Een arts constateerde kneuzin gen aan den linkervoet. Konijnen gestolen. Mej. M. L. deed bij de poli tie aangifte, dat uit een hok, dat op een erf stond, twee jon ge kongnen waren gestolep. Ook in deze zaak heeft de politie een onderzoek inge steld. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van politie zijn i navolgende* voorwerpen gedepo neerd: diverse sleutels, o.a. 3 huis sleutels, 3 lipssleutels, 2 sleutels aan touwtje, sleuteltje van koffer. twee schoolétul'a, twee groene ceintuurs, roode mantelband, een paar rood bruine sokken roet één sopophouder, doosje met inhoud en persoonsbewijs t.n. van F. Wlelemaker, een bril, een rol IJzerdraad, een blauwe kin- dcrportemonnale met Jnh. en boord- speldje, een rubberring van stofzui ger, een persoonsbewijs t.n.v. A. J. de Wijn, won. te Axel, twee streng Bij particulieren: knipmes, Kokke- linck, St. Jorisstraat 1; portem., inh. geld en boterbon, S. de Vos, Seis weg 89; kinderbeursje met !r,h., M. Buü'ze, Heerengracht 18; bruine mantelband, -J. Joosse, Seisweg 106; bruin beige regenjasband, C. Letzer, GrUpskerke; zilveren armband Izendoorn, Zuidsingel 30; porte- naie met inhoud., H. Schot, Wlnterstraat 20; heeren overjas. L. de Voogd, Noordweg 30; mondstuk van stofzuiger. J. Adrlaanse, Se- geerssingel 42; bos sleutels (8 stuks) I. V. d. Linde, Selsdam 12a; dop van vulpen, s. J. Bouwens, Korte Gee re 45; kindertasohje, P. Sinke, Molstraat 6; witlinnen verpleegsters- kap, J. Koster, Klein Vlaanderen 32; grijs bruine manchesterjas, C. Grlms, Segeersweg 32; paar glacé heeren handschoenen, P. Mal go, L. Geere 35; portem., Inh. aardappelbonnen en 1 reservebon, W. G. Blokpoel, Ro zenstraat 44; verm. zilveren arm bandje, Wagenaar, L. Delft 74; paar stelten, W. den Engelsman, Augus tijnenstraat 21; snoer witte koralen, C. Zeeveld, K. Geere 29t klnder- taschje, M. Smals, Singelstraat 31; dameszakdoekje, J. Melse. Rouaan- sche Kade 3; damesparapluie. winkel Simon de Wit, Lange Delft; bruine hcerenportem. met inh., J. de Vis ser, Aagtekerkc 61e; portem. zonder inh., S. de Valk, Hendrikstraat 7; mattenklopper, J. Hercules, Vliss. straat 20; schop (ipade), Vermaes, Burgerwe idesi ra at 13; zilvcrbon, dr. Ousoren, Hofplein li; damespolshor- loge. P. Willemse, Nudorstweg B 120; linkerwant van bont, S. van Sluijs, Turfkaa! 19; blauwe ceintuur, Poppe, Ter Hoogestraat 2; broodzakje, A. SemeUn, Reigerslraat 3; portem. m. inh. en bonnen, C. d. Horst, Dis- tributiebureauportere, met inh. en bonnen, S. Pouwer, Bleek 11; ge kleurde das, L. Joosse, Baanstra&t 19; zilveren vulpotlood. H. E. de Baare, Achtersingcl 36: loeren brui ne dameshandschoen, W. Swaneveld, Spanjaardstraal 41; persoonsbewijs t. n.v. Flissebaalje, J. Adam. Wagen plein 19; gehaakt klccdjo. J. Annot. Burgerwoidestraat 24; vulpen (merk Moor), B. Vroon, L. Noordstraat 23; lederen riem (4-deelig), Kieboom. Wa- lensingcl 29zilverbons, Do Jonge, Hoogstraat 13; rood bruin kinder wantje, mevr. Wagenaar. Noordeingol 142; parapluie. winkel Simon do Wit, Lange Delft: zilveren vulpotlood, Pi Semeyn, Gravenstraat 73: Duit sche herdershond, H. Step, Kuipers poort 17-19. Inlichtingen zijn te bekomen aan het bureau van politie alhier, lederen Dinsdag. Donderdag en Zaterdag tus schen 18 en 20 uur. C CV J= v. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2