E s 5 E 3 ^gezellige kamer s 3 a 3 3 3 3 3 C S ENGELMAN ka ba 41 w i jj Verduisteren van 16 t.m. 22 Mei: van 21.455.30 uur. De maan gaat morgen te 5.29 onder en komt te 19.35 op. MIDDELBURG Portefeuille vermist. Bij de politie werd aangifte gedaan door J. M. C., dat hy zijn zwart lederen portefeuille vermiste. Dezer dagen had hij een boodschap gedaan bij een drogist hier ter stede en daar zijn portefeuille te voorschijn gehaald. Vermoedelijk heeft C. haar even op de toonbank ge legd en er geen acht op gesla gen, want enkele oogenblikken later was zij verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. Troost-in-nood-avond. De derde en laatste Troost- in-noodavond zal Woensdag avond in de Gasthuiskerk ge houden worden GOES Al is de leugen nog zoo snel. Mej. A. K. raakte onlangs in een winkel haar bruin hand- taschje kwijt, inhoudende o.a. haar persoonsbewijs, textiel - kaart, vulpenhouder en geld. Het bleef zoek al gaf het meis je M. V. aan, dat zij een tasch- je gevonden had, maar dat was zwart en kon het vermiste dus niet zijn. Enkele dagen later werd het echter door een ander meisje gevonden op een bank in de Katholieke kerk, maar toen was de inhoud verdwenen. Maar er zat nu ook een notitie boekje in, en daarin stond de naam der nieuwe eigenares... het meisje dat z.g. een zwart taschje gevonden had. Het meisje werd verhoord en be kende. De inhoud werd ook teruggevonden, behalve de tex tielpunten, die zij verbrand zou hebben. De vulpen had zij in middels aan haar broer ver kocht. Voor het meisje was het- een raadsel, hoe haar naam in het notitieboekje gekomen was. Later bleek nog, dat haar zus je deze er ingeschreven had. Het meisje werd geverbali seerd wegens verduistering. Onder trein ge- raakt en overleden. Een 56- jarige man, die op het station H.S. te Den Haag onder een naar Rotterdam vertrekken- den trein raakte en met ern stige verwondingen in een zie kenhuis werd opgenomen, is •daar aan de gevolgen over leden. Een dezer dagen is een 58-jarige voerman te Groningen van zijn wagen ge slagen, doordat het paard op hol sloeg. Ernstig gewond is de man naar het academisch ziekenhuis overgebracht en j daar thans overleden. UIT DE PROVINCIE Zuid-Beveland Jubileum 's-GRAVENPOLDER. Zon dag 16 Mei j.L was het 25 jaar geieden dat de heer H. Tol- hoek, wonende alhier, in dienst trad als brievenbesteller by de P.T.T. Het overgroote deel van deze dienstjaren was hij in deze gemeente werkzaam. Bekeuringen. YERSEKE. M. E. alhier werd verbaliseerd aangezien hij zich na 21 uur in de open lucht ophield en C. W. v. O. kreeg een proces-verbaal omdat hij achter op zijn tweewielig rij wiel een persoon vervoerde, die den leeftijd van tien jaar reeds bereikt had. Zeeuwsch-VIaanderen De brutale overval te 'Hcille. SLUIS. Zooals reeds gemeld, is Woensdagnacht een brutale inbraak gepleegd bij de familie Ki'iekaert, landbouwers te Heil- le nabij Sluis. Nader vernemen wij nog, dat de woning van de landbouwers K. aan de grens is gelegen, niet ver van de Bel- ische gemeente Lapscheure. 'oen een der landbouwers des nachts gestommel bij zijn wo ning hoorde, wekte hij zijn broer, waarop zy samen een onderzoek instelden. Zij waag den zich echter niet buiten. In, de gang gekomen, werd plotse ling van buiten af op hen ge schoten. De eene landbouwer werd aan de hand getroffen, terwijl zijn broer een schot in het been kreeg. De bandieten, zich ontdekt ziende, namen daarop ijlings de vlucht. De politie die gewaar schuwd werd, liep de hulp in van een speurhond uit Terneu- zen. Het dier had spoedig een spoor ontdekt, dat leidde naar het genoemde plaatsje Lap scheure. By een rijwiel, dat voor een woning in deze ge meente was geplaatst, bleef de speurhond staan. De vrouw des huizes werd verhoord, doch wenschte aanvankelyk geen in lichtingen over de herkomst van het rijwiel te verstrekken. Na een streng verhoor noemde zij tenslotte den eigenaar van de fiets. Spoedig kon de politie daarna drie mannen aanhou den, afkomstig uit Gent. Men vermoedt dat zij meer van de zen brutalen overval afweten. Zij schonen goed op de hoogte geweest te zijn van de afgele gen boerderij, alsmede met de inrichting van de woning Naar reeds is medegedeeld zijn de beide landbouwers ter verpleging in het ziekenhuis te Oostburg opgenomen. Oud-burgemeester van Vessem overleden. ZUIDZANDE. In den ouder dom van 66 jaar is Vrijdag alhier overleden de heer F. H. van Vessem, oud-burgemees ter dezer gemeente. De mooiü aan den Winterweg te 's-Gravenhage. Met betrekking tot den moord op het 16-jarig meisje B. de V., gepleegd op 21 Maart j.l. te Den Haag kan nog wor den gemeld, dat bij het on derzoek is gebleken, dat het. slachtoffer, een Jodin, gedu rende eenigen tijd clandestien was gehuisvest bij de ouders van den 22-jarigen jongeman H., die in verband met dezen moord is gearresteerd. Daarna werd het meisje door mej. N. op illegale wijze geholpen. De familie H. wilde haar niet langer in huis hebben, waarna zij bij een andere kennis on derdak vond. Zij hield het al daar niet uit en verdween. Na eenige dagen dook zij weer op en ontmoette zij op straat den 22-jarigen jongeman H., aan wien zij om geld en distributie bescheiden vroeg. H. vernam in dien tijd van twee kennis sen, waaronder mej. N., dat het meisje hen had bedreigd hen aan te geven bij de Duit- sche politie, omdat zij haar hadden verborgen en op an dere wijze behulpzaam waren geweest, indien zij haar geen geld en distributiebescheiden gaven. De betrokkenen hebben geen kans gezien zich van deze ernstige chantage, bij voortduring door B. de V. ge pleegd te bevrijden. In stede van bij de politie-autoriteiten aangifte van deze afdreiging te doen hetgeen onder allé omstandigheden beter ware geweest hebben zij het plan gevormd hun kwelgeest uit den weg te ruimen. Voor kaas normale prijzen. Daar de kaas, afkomstig uit de voorraden van het in- en verkoopbureau voor zuivel, in gevolge de door het bedrijf schap voor zuivel gegeven voorschriften volledig geruimd moet zijn, komt het voor schrift, dat kaas, voorzien van ongekleurde kaasmerken,als belegen kaas moet worden be schouwd, waarvoor een hoo- gere prijs mag worden bere kend, thans te vervallen. Hier uit vloeit voort, dat met in gang van 22 Mei 1943 voor alle kaas de normale prijzen, zonder de prijsverhooging voor belegen kaas, moeten worden berekend. Bij het koopen van kaas op of na 22 Mei 1943 zie men er nauwlettend op toe, dat geen hoogere prijzen in rekening worden gebracht dan voor jonge kaas gelden. Luchtspiegeling bij Kopen hagen. Van een aantal punten de omgeving van Kopenha gen kon Vrijdag laat in den avond gedurende twee uur een ongewone luchtspiegeling aan den Noord-Noord-Westelijken horizon waargenomen worden. Zij toonde een uit een groote zee oprijzenden, op Gibraltar gelijkenden rots. Palmen en andere boomen en boschjes waren aan de kust duidelijk te zien. Kerk- en Schoolnieuws Afscheid, bevestiging: cn intrede. Zondag 23 Mei a s. zal hulppred. Saraber. beroepen te Hontenisse, des middags afscheid nemen van de Ned. Herv. kerk van Koucie- kerke en des morgens op het Zand Den volgenden Zondag za\ zooals gemeld, de nieuwe predikant van Koudekerke, ds J. Kroon van Hontenisse, in den middagdienst zijn intrede doen, na des morgens bevestigd te zijn door ds. Hokwer- da van Kollumerzwaag Ned. Herv. kerk. Eeroepen te Eindhoven (5e pred.pl.) (toez.) J. J H. v. d. Ree te Viancn. Bedankt: voor Wirdum (evang. als voorg.) C. M. Graaf stal, cand. en hulppred. te Amsterdam; voor Nijverdal (2e pred.pl.) J. J. Pol dervaart te Vriezenveen. Drietal te Zeist (4e pred pl.) J. C. J. Dijkstra te Meppel, C. M. v. Endt te Amstelveen en P. J. Mackaay te Nieuw-Amsterdam. Benoemd tot hulppred te Gla- nerbrug J. J. P Valeton, cand. te Delfzijl. Aangenomen Geref. kerken. Aangenomen de benoeming tot hulppred. te Lut- ten a.d. Dedemsvaart S. Cnossen. cand. te Hoogeveen, die bedankte voor benoemingen te Bennebroek- Nieuw Vennep en voor Goënga- Sybrandaburen Tweetal- te Axel (2e pred.pl.) H v. d. Berg te Scharcndijke en D Zemel te Vianen. Aangenomen naar Ameide (Z.H.) J M. Vlijm, rand.en hulppred aldaar Benoemd tot hulppred. te Treebeek W. G. Visser, cand. en hulppred. te Voor burg, die deze benoeming ook aan nam. Radioprogramma DINSDAG. Hilversum I. 414,4 M. 12.05 Ork. Willebrandta. 12.45 Ber. 13.00 Neerlands schoone stemmen. 13.20 Gram. 14.00 Gram. 14.45 Gram. 15.00 Gram. 15.30 Ork. Kok. 16.00 Zang, fluit en clavocimbel. 16.45 Ber. 17 00 De Lichte Toets. 18.00 Gram. 18.30 Ber. 18.40 Voor de kleuters. 18.45 Gram. 19.00 Dull- sche taalcursus. 19.25 Ork. v. Kre- velen. 20.30 Klankbeeld. 21.10 Ber. 21.15 Melodlsten. 22.15 Gram. Hilversum II 301,5 M. 12.30 Voor jaar op de Zuid-Hollandsche eilan den. 12.45 Ber. 13.00 Ork. Hen driks. 14.00 Godsd. uitz. 14.30 Ka- merork. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Orgel. 16.45 Ber. 17.00 Voor de Jeugd. 17.15 Gram. 18.00 Reportage en B.N.O, 18.15 Kleine wenschen van groote menschen. 18.45 N.S. antwoordt. 19 00 Omroeporkest. 19.45 Ber. 19.55 Voor boer en tuinder. 00 B.N.O. 20.15 Scandinavisch progr. 21.15 Gram. 21.45 Ber. er act. beschouwing. 22.05 Avondwij ding. 22.15—24.00 Zie Hvs. I. Officieele Mededeelingen GEMEENTE MIDDELBURG. Hoofden van gezinnen, die in aan merking wenschén te komen om bii toerbeurt vleesch te betrekken bij voorkomende noodslachtingen, kunnen zich hiertoe voor 21 dezer schrifte lijk aanmelden bij den Burgemeester, onder duidelijke opgave van naam, adres en aantal gezinsleden. Middelburg. 15 Mei 19-13. De Burgemeester voornoemd, A. MEERKAMP VAN EMBDEN, wnd HINDERWET. De Burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis, dat hij zijn beslissing op het verzoek van L. TIMMERMAN te Middelburg om ergunning Ingevolge de Hinderwet oor perceel Nederstrant 28, sectic B no. 2170, heeft verdaagd. Middelburg, 12 Mol 1943. De Burgemeester van Middelburg, A. MEERKAMP VAN EMBDEN, De Secr., M. VAN der VKUr! SUIKERTOEWIJZINGEN. De plaatselijke distribuliedlcnsten zullen op Maandag 17 Mei geen toe wijzing aan bakkers en banketbak kers uitreiken. De meelcentrale zal deze toewijzingen ditmaal rechtstreeks per post aan de belanghebbenden toezenden INLEVERING TAPTEMELKBONNEN De standaardisatlebedrljven dienen alle ter verkrijging van taptemelk aangewezen bonnen „Reserve 222" en „Reserve 322" In de periode van 17 tot en met 21 Mei a.s„, Sa te leveren .Dit kan geschieden teza men met de bonnen „Taptemelk 17", ..Taptemelk 18" en „Taptemelk 19". De bonnen „Reserve 222" cn „Re serve 3—22" mogen niet op hetzelfde opplakvel voorkomen, terwijl zij ook niet op hetzelfde opplakvel als de bonnen „Taptemelk 17", „Tapte melk 18" en „Taptemelk 19" mogen voorkomen. DISTRIBUTIE VAN LAND BOUWERSGEREEDSCHAPPEN. Met ingang van 14 Mei '43 is het in voorraad houden van diverse soor ten landbouwersgereedschappen verbo den. De directeur van het bureau voor de metalenverwerkende Industrie heeft aan handelaren ln en fabrikan ten van bedoelde landbouwgereed schappen .een algemeene vergunning tot het ln voorraad houden dezer ge reedschappen verleend, indien aan enkele voorwaarden wordt voldaan. Voor deze voorwaarden wordt verwe zen naar de Staatscourant van 34 Sfei 1943 en de publicaties in de vak- RANTSOENBONNEN VOOR PETROLEUM. Handelaren in petroleum dienen de oude rantsoenbonnen voor petro leum, welke recht gaven op het koo pen van een geheel rantsoen (2 liter) en waarvan de geldigheidsduur tot en met 15 Mei 1943 Is gesteld, voor 12 Juni 1943 ter verkrijging van toe wijzingen bij den dlstributiedlenat In geleverd te hebben. INLEVERING PEULVRUCHTENBONNEN, Detaillisten dienen de ter verkrij ging van peulvruchten aangewezen bonnen „Algemeen 552", gedurende het tijdvak«vr- - - 17 t.m. 21 Mei a.s. - distributiedic-nsten zullen geen toewijzingen uitreiken. De handelaren moeten de ontvangst bewijzen zorgvuldig bewaren. INLEVERING VLEESCH- EN VLEESCHWARENBONNEN. Slagers en handelaren in vleesch- aren dienen op Maandag 31 Mei a.s. de bonnen „Reserve M 27", „Re serve M 2S", „Reserve M 31", „Re serve M 32" en „Reserve M 33" bij de plaatselijke distrlbutlediensten In te leveren ter verkrijging van een „Ont vangstbewijs Vleesch". Restantbonnen tot een maximum van 99 rantsoenen, kunnen zij op Maandag 14 -Juni a.s, inleveren. Ter verkrijging van een toewijzing voor vleeschwaren dienen zij de genoemde bonnen in te leve ren gedurende den geldigheidsduur en gedurende de week na afloop van den geldigheidsduur. Eventueele restant bonnen kunnen zU gedurende de twee de week na afloop van den geldig heidsduur inleveren tot een maximum van negen rantsoenen. Deze bonnen mogen niet met hetzelfde ontvangst bewijs als de bonnen „Vleesch 19a", „19b vleesch", „Reserve 4—24". „Re serve M 20", „Reserve M 22" en „Reserve M 24" worden ingeleverd. De afzonderlijke opplakvellen moeten worden gebruikt voor: le. ae bonnen 19a, 2e de bonnen 19b, 3e de bon- -m „Reserve 4-24" en „Reserve M 1", 4e de bonnen „Reserve M 22" „Reserve M 24". In verbaudt met de verlenging van den geldigheidsduur der bonnen „Vleesch 19a". ,,19b Vleesch", „Re serve 4-24", „Reserve M 20". „Reser ve M 22" en „Reserve M 24" kunnen deze bonnen zoowel op Maandag 17 Mei a.s. als op Maandag 31 Mol a.s. worden ingeleverd, ter verkrijging van een „ontvangstbewijs vleesch". Ter verkrijging van een toewijzing voor vleeschwaren moeten deze bonnen inge leverd worden gedurende den geldig heidsduur en in de week na afloop den geldigheidsduur. B. J. SANDEBS en D. J. NAEZEB geven uitsluitend langs dezen weg kennis van hun huwelijk, dat heden to Amsterdam werd gesloten. Amsterdam, 17 Mei 1943. Voorloop tg adres: Okeghemstraat 38 III. OEVEgTIGD aan den Noord weg- B 49 bij Middelburg: P. H. BROERSE Jr. Muziekleeraar MjO. (Ned. Staatsdiploma) Orgel-, Piano- en Muziek theoretische lessen. Oplei ding voor diverse examens DUITSCH of ENGELSCH II. 2.- p.m. Nieuwe ichrfttel. me thode. MIDDENSTANDSDIPLO MA. Ned. Teal en Corretp. Boek houden: II. 1.- p.m. Vul o.«. BON In. Plaat, Uw naam op echtere, env. NE0. TALEN INSTITUUT, R'DAH BON: Gretl» proeflci vani 36 Tandheelk. Inrichting Gevestigd 1872. Rotterdam, Bergen op Zoom, Goes, Middelburg. Spreekuren Bergen op Zoom: Stationsstraat 42A Donderd. 102; Goes. Ja cob Valekestr. 15 Maan dags 12.30430. Correspondentie-adres Antwerpsclie straatw. 431 Bergen op Zoom, Tel. 728. RECTIFICATIE. In de advertentie Uitlo ting N.V. Houthandel voorheen G. ALBERTS Lzn. Co. te Middelburg, geplaatst 19 April j.l. staat 375, dit moet zijn 373. VERLOREN Dinsdag in Goes, LICHT BEIGE ZEILTJE van kin derwagen, Tegen bel. te rug te bezorgen. Adres: Bureau P.Z.C., Goes «oa is dit geworden sedert op hel oude behong 'n {oog VLO EBA zil Ook "t plofond en alle muren in de gong. die vroeger gewil F'. waren, werden bijzonder fraai door L'LOEIBAfiR UllllVLOERA Vraagt inlichtingen aan: Vlissingsche Verf- en Glasliandel F. D. G. PRINS ZONEN Vlissingen. Telefoon 52. IbS I BUif i 5 f iif Wenscht U op zeer discrete «W ww wijze in kennis te komen? Wendt U dan tot het grootste, meest vooraanstaande bonafide Bur. in ons land. Volkomen ser. bemiddel. Discretie voor ons persoonL eerezaak. Alle inlicht, geheel vrijbl.. in blanco couvert, door Bur. ..Succour", Agathastr. 145. Den Haag, Tel. 2 lijnen 770754— 770713. Kantooruren 109 uur. Dinsdag 18, Woensdag 19 en Donderdag 20 Mei DE MOORDZAAK FRANCHETTI (Gang in die Nacht) met Benjamino Gigli en Kirsten Heiberg. Een schitterende drama tische speelfilm. Aanvang iederen avond 7.30 uur. Toegang 18 jaar. Plaatsbesprekeu dagelijks van 45 uur. Toelating leerlingen Burgemeester van DusseldorpschooL De Burgemeester van Goes brengt ter kennis, dat de aangifte van leer lingen voor de Burgemees ter van Dusseldomschoo! (hoofd dhr. K. H. van Faassen. Oostwal 79)* moet geschieden bij het hoofd der school tot 1 Juli 1943. ;yi.is!jix(ió' Dinsdag 18, Woensdag' 19 en Donderdag 20 Mei We zijn toch alle maal geen engelen? (Wenn wlr allen Engel waren) met Heinz Rühmann, Leny Marenbach 'en Harald Paulsen. Een overmoedige film vol komische verwik kelingen. Aanvang iederen avond 7.30 uur. Toegang 18 jaar. Nette hulp in de huishou ding gevraagd te Goes, liefst met eenige ervaring op dit gebied. Brieven met verl. salaris enz. No. A 804, bur. P.Z.C. te Goes. Voor onmiddellijke in diensttreding gevraagd TYPISTE. Zich aan te melden bij de Incasso-Bank N.V., Kan toor Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 3