SAV©RA Ha-ha! Savora! Burgerlijke Stand GOES Overlieden r Marie Jacque line Hesse, 77 j., wed. van Johan Abraham August Marcussen. 's-GRAVENPOLDER. Geborenï Leendert, a. v. J, Hoekman en N. Goud. Ondertrouwd: Jan Gerardus Mie ras, 32 j. en J. Evertee, 29 j. VROUWENPOLDER. Ondertrouwd: Pleter Tevel, 30 eu Maria Pieter- nella Jobse, 27 Bernd Funtre, en Antonta Jacoba Grootbod, 27 j. Getrouwd: Pleter Cornells Diele- man, 27 J. en Janna van Wallen burg, 22 j. Sport Voetbal Wedstrijd uitslagen N.V.B.. 'Aid. Zeeland. Ie klasse A: Middelburg ÏII- De Zeeuwen Hl 3—2; Zeelandiall R.C.S ni R.C.S. niet opgek.; E.M M.HVlissingen III 2—2; Walcheren Robur 18. Ie kl. B: Biervliet IISchoon- dtjke II 61. 2e kl. A: Middelburg IV^Vlis singen IV 2—1: R.C.S. IV—DE Zeeuwen IV OS. 2e kl. B: ÏJzendijke HGroede II 4-2. 2e kl. C: Noordgouwe II—Schou wen n 15. Afd. A: Cortgene—Wissekerke 7—2 Afd. B: HeinkenszandPatrijzen 81Volharding 11932Luctor 17; 'a Heer ArendskerkeScheldeboys 3—1. 'Afd. C: Kwadendamme—Hein kenszand II, Heinskenszand II n.o. Afd. D: KattendijkeHansw. Boys 8—7; Verseke H—Wemeldin- SC 2—4. 'Afd. E.' Sluiskil II—Hontenisse H 2—6; Ria W—Terneuzen IV *r-2. 'Afd. H: Terhole HLamswaar- do H 4—1. School voet b al wed strijd en. In de Paaschvacantie zal de af- deeling Zeeland van den N.V B. te Goes schoolvoetbalwedstrüden houden, waarvan de organisatie en leiding is opgedragen aan heer J. Goedee te Goes. Reeds 10 scholen hebben zich Voor deelname aangemeld. De wed strijden, welke in de week na Pa- schen gespeeld zullen worden op de gemeentelijke sportterreinen te Goes, nemen nu reeds twee volle eil i/UJluclung oo- oventueele beslissingen later ge speeld zullen worden. Besluiten, Benoemingen enz. .Geslaagd voor costumière, dlpl. mej. P, van Poperingen te Vassingen. Benoemd tot dijkgraaf van den Prosperpolder (Ned gedeelte) de heer P. K. M. Vercauteren te din ge. BIJ besluit van den secretaris ge neraal van bet departement van fi nanciën zön, gerekend te zijn inge gaan 1 April 1943, benoemd tot ont vanger der invoerrechten en accijnzen ter Inspectie der Invoerrechten en ac cijnzen te Amsterdam de surnume rairs der Invoerrechten en accijnzen, A. M. Borg te Terneuren en nr. L. W. van Os te Rotterdam. HET LAATSTE DUIKBOOTSUCCES. Betreffende het nieuwe suc ces van -Jitsche duikbooten, deelt het opperbevel der weer macht nog de volgende bijzon derheden mede: Ten Oosten van de kust van Newfoundland heeft een groep Duitsche duikbooten 'n zwaar beladen van Amerika naar En geland varend convooi aange vallen. De onder sterke bevei liging varende scheepsforma- tie hield aanvankelgk eer Noordoostelijke koers om in de dekking van de van Groen land startende landvliegtuigen te komen. Toen de schepen de Zuidpunt van Groenland na derden, veranderde het con vooi van koers naar het Oos ten. Intusschen hadden de ver uiteen liggende duikbooten zich geformeerd tot een aan valsgroep. De vijand trachtte het effect van den geconcen treerder: aanval met behulR van zijn bijzonder krachtig op- tredenden afweer tegen te gaan. Op het oogenblik van de eerste torpedo-ontploffin gen was de nachtelijke hemel door lichtgranaten en raket ten daghelder verlicht. In dien schijn werden enkele duikboo ten zichtbaar en dus het mid delpunt van het vijandelijke artillerie- en lichtgranaten- vuur. Een duikboot maakte zich. om van den haar achter- volgenden^torpedojager los te komen, gereed voor een tor pedo-aanval op dit schip. De ontwijkingsmanoeuvre deed 't effect van den torpedo niet geheel tot zijn recht komen, zoodat de commandant besloot den torpedobootjager te ram men. Enkele oogenblikken la ter boorde de neus van de duikboot zich met de grootste kracht in den wand van den beschadigden torpedojager, die terstond zware slagzij ver toonde. Ofschoon de duikboot daarbij zelf beschadigd werd, kon zij dienzelfden nacht nog een volgeladen tankschip van 9000 brt. in den grond boren. ""«sA. tot afkomstig uit het voor Enge land bestemde Noord-Atlanti sche convooi. Tegelijkertijd zijn echter ook by deh afzon derlijken jacht in de tropisch heete wateren van de Caribi sche Zee successen behaald Voojj de Zuid-Afrikaansche kust kon onder een reeks schepen ook een met levens middelen van Australië naar Engeland varend schip tot zin ken gebracht worden. Mussert bjj de N.S.K.K- tmuiiiAn, Enkele honderden N.S.K.K.- mannen, die met verlof in het vaderland vertoeven., zijn te Amsterdam bijeen geweest. Na een plechtige doodenherden- king hebben verschillende Ne derlandsche verbindingsofficie ren van het N.S.K.K. 't woord gevoerd. Ook de leider bezocht de bij eenkomst. Mussert herinnerde in een toespraak aan de harde jaren van strijd. Had men tij dig naar ons geluisterd, aldus de leider, ons volk zou op het beslissende oogenblik aan de goede zijde hebben gestaan. Na dien heilloozen broederstrijd heb ik, aldus Mussert, in het belang van land en volk, een politiek ingeleid. die be- heerscht wordt door het de vies: van vijand tot bondge noot. Mussert zeide, dat op de >.000 mannelijke leden thans duizenden direct bij den oorlog betrokken zqn. Indien ik vandaag zou zeggen, aldus spr., er is geen N.S B.-er meer. zou het er voor de toekomst van ons land en volk duister uit zien. Een nederlaag- van Duitschland zou Europa het bolsjewisme brengen met zijn vernietiging van alle cultuur en beschaving. In zeer scherpe bewoordin gen richtte Mussert zich tegen de reactionnairen en enkele an- nexionisten in eigen gelederen, die de poliaiek van Europee- sche samenwerking pogen te ondergraven. In een nieuw, op samenwerking gericht Euro pa, is plaats voor eeti nieuw Nederland. Van dit nieuwe Ne derland zijt gij de pioniers, zei- de Mussert. Daden van sabotage tegen Amerikanen in N.-Afrika. Naar te Vichy vernomen wordt, zijn er onder de nationale Ma rokkaans che leringen te Fez arrestaties verricht. Elders werden daden van sabotage ge pleegd, o.a. te Meknes. waar een opslagplaats^ van militaire gestoken. Nabij Fez werd-een benzinetank aangestoken en op 'n Amerikaansche opslagplaats van artilleriemunitie werd een aanslag gepleegd. Bij Sidi Ambark tusschen Meknes en Petitjean maakten Marokka nen zich van handgranaten meester en slingerden die naar Amerikaansche soldaten. Daar bij ontstónden aan beide zijden verscheidene dooden en gewon den. Rechtszaken Ongehuwde moeder beaam haat kindje het leven. De rechtbank te Arnhem heeft vonnis gewezen tegen de 24-jarige ongehuwde moeder C. M. P. uit Nijmegen, die op 15 December van het vorige jaar haar anderhalf jarig dochtertje door ophanging van 't leven had beroofd en tegen wie de officier van justitie vijf t Nq. 1. Aledln met de wonderlamp. Het de wonderlamp kon Aladin De schoonste wensch voor zich bedenken; Toen viel hem iets verrukkelijks in Den heelen dag SAVORA sdienken! NIEMEIJER'S wt surrogaat dot als thee smeekt jaar gevangenisstraf had geëischt. De vrouw, die vele teleurstellin gen in het leven luid ondervonden en die moeilijkheden over de huis vesting had gekregen met haar moeder en haar broer, bij wie zij inwoonde, das in een bui van vol slagen pessimisme tot haar vree- selijke daad gekomen. De rechtbank veroordeelde haar than3 tot acht jaar gevangenis- Straf, met aftrek GOES „Onbestelbaar". De fa. Wilking alhier ont ving Maandag jL een brief kaart als „onbestelbaar" terug, daar men verzuimde het adres in te vullen. Deze briefkaart werd door de fa. verzonden... in 1021, dus 22 jaren geleden! Verboden hazardspel. Tegen den caféhouder E. C. den D. werd procesverbaal op gemaakt wegens het gelegen heid geven tot hazardspel. Te ren degenen, die aan het spel Jeelnamen W. de W.. A P. L-, C. P. P. en A. D. F. werd even eens procesverbaal opgemaakt. Een zilveren jubileum. Heden herdacht de heer B. van den Berg, directeur der Rotterdamschc Bankvereeni- ging N.V, kantoren Goes en Kortgeae, dfen dag, dat hij vóór 25 jaar bij deze instelling in dienst trad. Hij werd dezen morgen met zijn familie door den procuratiehouder ontvan gen en In de directiekamer, in tegenwoordigheid van het ge- heele personeel, hartelijk toe gesproken, waarbij hem, na mens de hoofddirectie, een mand bloemen en na mens het personeel een ets werd aangeboden. Ook van verschillende andere zijden ont ving de jubilaris nog blijken van medeleven. „Euphonla". Woensdagavond vergaderde Euphonla" in de Prins van Oranje, onder leiding van den secretaris, den heer J. M. van Bommel van Vloten. Mr. Stie- ger was wegens ziekte ver hinderd. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat de deelnemende leden aan het so listenconcours goede resultaten behaalden. In Maart 1942 stierf het be stuurslid Traas, een trouw en ijverig medewerker. De tijds omstandigheden bemoeilijkten de ontplooiing van Euphonia, om welke reden ook het 45- jarig bestaan zonder eenig ver toon voorbijging, dank* zrfdêrf sïeïïn val? tot het redelijke beperkt. Het jaarverslag van den penning meester, dien heer Pilaar, sloot met een nadeelig saldo vain f 73. Plm. 100 werd in ingeteerd. Tót dekking van dit tekort werd overge gaan tot contributie verb ooging voor werkende leden. De heeren W. Kerkhove en J. M. van Bommel van Vloten werden herkozen. De voorzitter betuigde ïn zijn slotwoord zijn spijt dat men het kernachtige en hartelijke woord van mr, Stieger had moeten missen. Voorts wees hij er op dat de deelname aan het solistenconcours wel ge ring maar de prestatie goed was, waarvoor in het bijzonder een woord van lof aan de gebrs. P. en C. Schrijver. Spr. besloot met den goeden geest onder de leden te prijzen. Feuilleton MUZIEK IN HET DUIVELSSTKEGJE 15) door S. BROCKHOFF. Kampseholte greep Aimers arm, hij wist zeker niet dat het de arm was van een man, die hem zoo Juist de deur had ge wezen. Hij klemde er zich aan vast, omdat het een houvast was in de wilde golven, die hem op dat moment omspoel den. Daarbij zei hij en dat was zijn fout iets beleedi- gends. Ongeveer van den in houd, dat de dame, die zoo juist de kamer uit was gegaan een bedriegster was, een ge vaarlijke bedriegster. Toen had hij ook op het zelf de oogenblik een oorvijg te pakken, dat hij tegen een stoel aanviel en op den grond rolde Hij voelde nog. dat hij een schop kreeg en een zware slag in den rug. Daarna voelde hij niets meer. Nauwelijks was Thea Schoo- neman aan den dreigenden di recteur van de N.V. „Vinum" ontsnapt of zij hoorde ge schreeuw. Het was afkomstig van twee danseressen, die ru zie hadden over een kwestie, die het noemen niet waard was. Terwijl zij naar de kleed kamer liep. hoorde zij beneden uit het kantoor een doffe slag de val van den heer Kamp seholte doch zjj lette er niet verder op. In de kleedkamer had zij moeite, de ruziemakende meis jes te scheiden. Zij profiteerde van de gelegenheid om de dan seressen te ontslaan, maar zij dacht er niet aan, ze te laten gaan. Zij wilde alleen maar de gelegenheid gebruiken en de gage naar beneden drukken ,,De Torpedogirls kunnen jul lie plaats best innemen", merk te zij nog even op en wachtte af of dat schot raak was. Het was niet alleen raak, het pro jectiel ontplofte boven ver wachting. Lily en Mily spuw den een stortvloed van verwen- schingen uit tegen de onschul dige rivalen en gilden, dat zij liever tegen de halve gage zou den dansen, dan dat zij die twee beginnelingen een kans gunden. Mevrouw Schooneman open de haar taschje en haalde een vulpen en een groezelig can- tract te voorschijn, waar zij iets in veranderde. Zonder een bfik op het papier te werpen teekenden de beide meisjes met kinderlijke hanepooten. Per week 70 gulden ge spaard, berekende Thea. Zij was tevreden. Zoo tevreden, dat zij niet meer dacht aan dien doffen slag, die haar ver ontrust had. Zij blikte snel naar het privëkantoortje. Uit de zaal klonk weer hét dempte applaus. Het klonk als ver verwijderd ruischen van de zee en herinnerde haar aan haar plicht. Zij gevoelde iets als triomf. Alle vermoeidheid was vervlogen. Met Kamp seholte breng ik het nog wel in orde, dacht zij. Zij herstelde haar glimlach en met een Voor gevoel van de overwinningen, die zij nog zou behalen, gleed zij stralend de zaal binnen. VLISSINGEN HOOFDSTUK VU. Een vreeselijke ontdekking. „Ik ga er vandoor", zei Ka- rel, de ober „Het is twee uur en ik heb er genoeg van. Moet e weer overwerken, baantjes ager.t," .{Wordt vervolgd). Een afscheid bij het Roode Kruis. Wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd is de heer R. Kokelaar, commandant van de transportcolonne van het Ned. Roode Kruis alhier, ge noodzaakt geworden deze func tie neer te leggen. Daar ser geant-majoor Kokelaar sinds de oprichting in 1914 steeds de ziel van de transportcolonne is geweest en veel werk heeft verzet, had het afdelingsbe stuur gisteravond in de garage van de brandweerkazerne een bijzondere bijeenkomst belegd, om afscheid te nemen van aen heer Kokelaar, althans als ser- geant-maioor, want in de toe komst zal lig zich als instruc teur en als adviseur van het bestuur aan het Roode Kruis werk blijven geven. De voorzitter van de afdee- ling Vlissingen, dokter H. J. Jens opende de lange rij van sprefcers en begon met de vele verdiensten van den heer Ko kelaar te schetsen. Hij is steeds de man geweest die de zaak bij elkaar hield. Namens de afdee- ling bood spr. een fraaie ets aan. De secretaris, dé heer N. C. J. van Delft, deed daarop voor lezing van een waaraeerend schrijven van het Hoofdbe stuur, dat den heer Kokelaar een eere-getuigschrift uitreikte, Vervolgens sprak dokter Sta- verman als oyd-voorzitter van de afd. Vlissingen. Spr. gaf een uitvoerig en interessant over zicht van de oprichting der af- deeling en het vele werk dat de jonge afdeellng in den vo- rigen wereldoorlog verricht heeft. Ook toen was het steeds de heer Kokelaar waarop nim mer tevergeefs een beroep werd gedaan. Spreker booa den scheidende een rookertje aan. Hierna sprak de heer A J. van Ockenburg, die als bestuurslid het langst met den heer Kokelaar heeft sa mengewerkt. Ook deze spreker wees op de aangename samen werking. De grootste verdien- van den heer Kokelaar is geweest aat to) de trans por tcolonne door zijn ijver en ambitie steeds in stand heeft weten te houden. Mede namens zijn echtgenoote, eveneens oud bestuurslid, bood de heer van Ockenburg een aandenken in enveloppe aan. Namens de transportcolonnó Vlissingen, Souburg, Koude- kerke en de Vlissingsche brand weer bood de heer Hubregtse met eenige toepasselijke woor den een verrekijker aan, en een mand bloemen voor zijn vrouw, die echter door omstandighe den niet tegenwoordig kon zijn. Burgemeester van Woelde- ren die inmiddels met den heer H. B. J. Knoop, kringcommis saris van het Ned. Roode Kruis, ter vergadering was verschenen, bracht den heer Kokelaar dank voor alles wat hij voor de Vlissingsche ge meenschap heeft gedaan. Zgn werk zal niet vergeten worden, aldus spr. Vervolgens voerden nog het woord de kringcom missaris, de heer Knoop, de voorzitter van de afd. Souburg, de heer Leenhouts en de heer Tange namens de afdeeling Koudekerke, welke laatste twee dankten voor het werk dat de heer Kokelaar voor de oprichting dezer afdeelingen heeft verricht. De heer v. d. Velde, voorzitter van de ver. v. transportcolonnisten, deed me- dedeeiing van de benoeming tot eere-Iid van den heer Koke laar, terwijl commandant van Dorp namens de Vlissingsche brandweer den heer Kokelaar dankte voor het onderricht aan zijn mannen gegeven. Dokter Jens dankte daarop de verschillende sprekers en deelde mede dat de neer M. D. P. Liebers sergeant-majoor Kokelaar zal opvolgen. Tenslot te sprak de voorzitter nog na mens dokter Detmar, chef van den geneesk. dienst der lucht bescherming, zijn waardeering uit voor het werk van den heer Kokelaar, terwijl deze laatste daarop nog met enkele woor den allen dankten voor den on- vergetelijken avond dien hem werd bereid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2