ra Sport Voetbal Do«ko ert Goes verspelen een kostbaar punt. D« belangrijke wedstrijd tuaacben Dosko en Goea eindigde 1b een pun- tenverdecling, waarb« RBC al» de lachende derde fungeerde. Door de zen uitslag al. heeft Goea haar kost baren voorsprong van 1 punt moeten afstaan. Voor de mat waa de thuis- rust waren de bordjes verhangen en had Goes het heste van het spel. De bezoekers namen, de leiding, maar Doako slaagde er in een tegenpunt te maken. Breakens wist, sa bet verdiens telijke resultaat van vorige week, weer een goede beurt te ma ken. Thans werd Middelburg met 31 verslagen. Wel namen de groen witten door 'a twijfelachtige straf schop de leiding, doch nog voor rust wist Breakens de partijen op gelij ken voet te brengen. Na de rust voerden de Zeeuwsch-Vlamingen ge leidelijk den stand op tot 1—8. De plaatselijke ontmoeting in Vlissin- gen eindigde in een verpletterende Zeeuwen-nederlaag. Vllssingen -begon goed, doch door overdreven combi natie bleef aanvankelijk succes uit. Na een Vllssingen doelpunt, ont staan uit een twijfelachtige straf schop, kreeg De Zeeuwen eveneens een strafschop toegewezen, doch deze werd tegen depaal geschoten. Bier- na namen de rood witten 't spel ge heel ia handen en met rust boekten ze reeds een 40 voorsprong. Ook na de rust wisten de Zeeuwen zich niet aan den Vltssingschen druk te onttrekken en door goed spel werd de eindstand op 70 gebracht. Goed verdedigingswerk behoedde de Zeeu wen voor een nog grootere neder laag. De stand is nu: R.B.C. 14 8 3 3 39—23 19 Dosko IS 8 3 4 43—33 19 Vllssingen 15 8 2 S 53—34 18 Goes 13 7 3 3 31—22 17 De Zeeuwen 13 8 3 4 35—33 15 Breekens 11 3 4 4 23—28 10 Alliance 13 4 2 7 2010 10 Terneuzen 13 1 4 8 3114 6 Middelburg 13 1 4 8 22—46 6 Beslissingswedstrijd AxelClinge. Zondag 18 April za'j de besliss ingswedstrijd voor het kampioen schap der 3e klass N tusschen Axel en Clinge gespeeld worden op het terrein der V.V.Hulst te Hulst, NederlandVlaanderen 24. Te Leipzig is een voetbalwed strijd Nederland—Vlaanderen ge speeld. Het wo3 een ontmoeting yan en voor arbeiders. Het Nederlandsche elftal was als volgt samengesteld: d.Kruif (Thede); a.: Brandenburg (RSV) en Wallens (Tongelre); m.: Hui- gen(SVP), Leenderts (Zeeburg Ia) en Beekman (Albatros); v.: Pfcro (Brabantia), Vroon (Zaandijk), Ca rol (Middelburg), Vermeulen (DW V) en Verbakkei (Brabantia Hoewel Vlaanderen sterkere spe- >era had o.a, eenige eersteklassers en de internationale midvoor (De Vries), heeft Nederland zich uit stekend gehouden. De voorhoede was het zwakste deel. In de twee de helft ging het beter. Toen werd we achterstand van 3—0 opgehaald tot 3—2. Beide tegenpunten wer den door Carol gemaakt. Kort voor het einde bracht Ylaanderen den stand op 4—2. K o r t b a Landelijke commissie voor schoolkorfbal. Het bestuur van den Ned. Korf- balbond heeft een landelijke com missie in het leven geroepen voor da behartiging der belangen van de scboo.korfbalsport. Amateur-detectleve. De manufacturer C. de Fouw uit Wïssekerke vermiste op een dag ln November van het vorige Jaar tien gulden uit zijn winkellade. Bi} be vestigde aan die lade een handig apparaat, waardoor er, als Iemand die lade opende, een bel in zijn woon- overging. Den volgenden dag reeds er lag weer een briefje van 10 in de lade rinkelde de echel. Haastig snelde de heer De F. naar ztJn winkel om daar de 22-Jarige Juf frouw A. K. K.Z. op heeterdaad te betrappen. Tijdens het politie-verhoor bekende de verdachte ook de eerste diefstal. Behalve voor deze winkeldiefstallen juffrouw K. ook gedagvaard wegens diefstal van drie „bonkaar ten algemeen" bij een buurvrouw. Zij was evenwel niet ter zitting van den politierechter verschenen en thans conform den elsch veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. „Het erf a*, of we slaan Je kapot". Toen de kommiezen Simon en Won- dergem vorig Jaar voorjaar op het erf van A. G. te Aardenburg kwa men om diens zoon, den 33-Jarlgen werkman C. V. -G. te verhooren, werden zij niet erg vriendelijk ont vangen. De zoon beval de kommie- het erf te verlaten, maar deze laatst en gehoorzaamden natuurlijk niet, waarop de werkman een knup pel greep en de kommiezen bedreig- „Het erf af, of we slaan je kapot", De kommiezen trokken hun revolver en wisten daarmee den woe denden werkman In bedwang te hou den. De officier elschte 3 weken gevan genisstraf tegen G. Uitspraak conform den elsch. Rechtszaken Verboden vervoer. Wegens het doen vervoeren van 1300 pakjes Boui-Fix, waarvoor geen geldig vervoerbewijs aanwezig was, werd veroordeeld de 40-Jarige H. J. C.M. uit Sluis tot 20 sub. 10 d. met verbeurdverklaring. De eisch luidde 30 sub. 15 d. h. De 56-jarige koopman J. N. uil -Heer Arendskerke liet 4000 kg. aardappelen vervoeren. Eisch en uit spraak 25 sub. 10 d.h. met ver beurdverklaring. De man die de aard- ;ls voor den koopman vervoerde, de 32-jarige vrachtrijder' J. J werd veroordeeld tot 15 sub. 10 d.b„ conform den eisch. Konijnen qedood. De 32-jarige landarbeider E. J. C. uit Aardenburg had, uit wraak, een konijn van ziin buurman doodgesla gen. Een juffrouw uit Axel, de 19- Jarig© dienstbode D. de L. bad eer andere ongegronde reden een konijn van haar buren dood te maken. Dit beestje liep .op haar erf, en omdat ze niet wist van wie het was, sloeg ze het maar dood. Deze verdachten werden tot 30 eub. 15 d.h. leder veroordeeld, dit conform den elsch. Fiets e est o I Twee maanden gevangenisstraf wer den geeischt tegen den 49-jarigen metselaar C. B. te Hulst wegens diefstal van een fiets. De uitspraak was 6 weken gevangenisstraf met opname van de gratieclausule in het vonnis. Bcleediging. „Jullie verkoopen het wel aan smokkelaars, jullie verkoopen alles ia den smokkelhandel", zei de jarigen Juffrouw A. L. Th.B. te Hoofdplaat tegen de winkelierster A. M. Martens, toen deze baar klant zei, dat ze geen bonbons in. voorraad bad. De winkelierster voelde zich hierdoor beleedigd. Juffrouw Th werd veroordeeld tot 25 sub. 10 d.b. conform den eisch. Feuilleton MUZIEK IN HET DUIVELSSTEEGJE 13) door S. BROCKHOFF. „Ik wil mijn geld terug", schreeuwde Kampscholte en de vrouw merkte dat hij beschon ken was. „De heele tent hier behoort mij toe, ja zeker, de heele tent". Mevrouw Schonneman bleef uitdagend zwijgen. Met een vriendelijkheid waartegen men zich te pletter zou kunnen loopen merkte zij op: „U zult aan mij geen cent tekort komen. Tienduizend hebt u mij geleend en tiendui- zult u ook terug krijgen" Zij rekende bliksemsnel. Die tienduizend waren het lokaas. Wanneer hij zich aan die leen- historie vast beet, kon het nog goed afloopen. Alleen over die afgeloopen drie weken mocht niet worden gesproken, niet over het gebrek aan bestellin gen en het contract. Kampscholte beet -inderdaad: „Ik wil mijn geld terug heb ben", blafte hij. „Dat is hier alles mijn geld. De schilderijen en de kostbare meubels en de Denk aan de groote goederen inzameling voor de slachtoffers van Rotterdam. De Ned. Volks dienst doet ook een beroep op US Werkvergadering van het Arbeitsbereieh der N.S.D.A.P. in den Nieter landen. Het Arbeitsbereieh der N.S. D-A.P. in den Niederlanden heeft Zondag te Den Haag een werkvergadering gehouden met de waardigheidsbekleders en Amtsleiters. Hauptdienstleiter Schmidt opende de bijeenkomst met een herdenking van het groote aan tal in het afgeloopen jaar ge sneuvelde partijgenooten uit het Arbeitsbereieh, die hun trouw aan Führer en volk met den hoogsten inzet hebben be zegeld. Vervolgens bracht hij een uitvoerig en van talrijk cij fermateriaal voorzien verslag over het politieke jaar 1942/43 uit. Steeds weer wees de Hauptdienstleiter zoowel bij het principieele als bij het klei ne werk op de kameraadschap vol vertrouwen, die Duitsehe en Nederlandsche nationaal- socialisten met elkander ver bindt. Vervolgens nam de rijks commissaris, rijksminister dr. Seyss-Inquart het woord, die in een fundamenteel overzicht over den politieken en ideolo- gischen toestand, zooals die speciaal in Nederland bestaat, de richtsnoeren gaf voor het komende werk. Van bijzondere beteekenis was dat deel van zijn uiteen zettingen, waarin hij zich bezig hield met de Europeesche taak tegenover de beide gevaren, die het continent bedreigen: het bolsjewisme en het Amerika nisme. Aan de hand van talrij ke voorbeelden zetfe de rijks commissaris op overtuigende wijze uiteen, hoe het Amerika nisme niet alleen geen begrip voor de Europeesche vraag stukken toont, maar zelfs niet bereid is zich op verantwoor delijke wijze met die vraag stukken bezig te houden en er de voorkeur aan geeft het con tinent aan het bolsjewisme over te leveren. Daartegenover toon de hij aan, hoe het nationaal- socialisme krachtens zijn we reldbeschouwing van bloed en bodem, van ras en ruimte en uit eerbied voor de individuali teit vaa den enkeling en voor de persoonlijkheid der volken er toe wordt gedreven, de in dit Europeesche gebied be staande spanningen dienstbaar te maken juist aan het belang der kleinere volken. Verboden nederlage. Wegens verboden nederlage van 221 kg. tarwe werd veroordeeld tot 40 sub. 20 dJ». met verbeurdverklaring de 29-Jarige landarbeider C. J. de P. uit Biervliet De elsch luidde 50 sub. 25 d.h. Gemengd Nieuws 5 een brand ln een woonhuis van den heer J. Zwagerman te Nieuwe Nie- dorp is de 18-jarige dochter om het leven gekomen. Het huis brandde totaal af. Bij het oversteken van de spoorrails is de 49-jari- ge lijnwachter Drenth uit West- zaan door een passeerenden tren gegrepen en op slag ge dood. Deschoorsteen van de centrale verwarming achter de gereformeerde kerk te Sap- pemeer stortte ineen en viel door het dak van het vereeni- gingsgebouw, waarin ds. Tom catechisatie gaf, met het nood lottige gevolg, dat het ca. 15- jarige zoontje van den heer Reitsma te Kleinemeer ter stond werd gedood, terwijl een 14-jarige jongen beenbreuken bekwam. Het 3-ia rig meisje van E. te Baarn is onder een enormen houtstapel, die plotse ling ineenstortte, gedolven en op slag gedood. Een echtpaar te Amsterdam, dat op zeer kor ten termijn gezinsvermeerde ring verwachtte, begaf zich des nachts met het oog op de komende gebeurtenis naar een ziekenhuis,' meldt de Tel. Zij waren echter goed en wel van huis, toen de aanstaande moe der het raadzaam achtte niet verder te gaan en haar toe vlucht te nemen in het politie bureau aan de Stadhouderska de. De wachtcommandant liet dadelijk'n cel als kraam kamer in gereedheid brengen, terwijl hjj voorts een verlos kundige waarschuwde. Toen de Geneeskundige Dienst arri veerde, was het gelukkige echt paar moeder en vader gewor- vaneen tweeling, een jongen en een meisje. Een slagersvrouw uit de Apeldoornsche laan te Den Haag bemerkte des avortds rond tien uur toen zij thuiskwam dat een man on der het stamelen van een smoesje de voordeur uitkwam. In de huiskamer trof zij weer een kerel aan, zij greep den man om zijn middel vast, waarna een worsteling ont stemd. Het paar rolde door de gang en tuimelde tenslotte al vechtend van de portiektrap. Op den beganen grond wist de man zich los te rukken. Op het moment evenwel, dat hij het op een loopen wilde zet ten, greep de vrouw een been en maakte hij een fiksche tuimelingGelukkig arri veerde op dit kritieke moment net een burger, die tevoren onraad bemerkt had, met een agent, welke laatste den in breker inrekende. Ook zijn maat kon door te hulp snelde politiemannen even ter worden gearresteerd. De mannen hadden uit de woning eenige honderden vleeschbon- nen en 525 gulden gestolen. éen vaag gebaar door de ka mer, waar hij al die kostbaar heden scheen te vermoeden. „Hij is krankzinnig" dacht Tlica, „mijn oude rieten stoe len zijn niet kostbaar, die idiote foto's zijn gratis recla me van een bioscoopfirma en tapijten liggen er heelemaal niet. Als hij nu tenminste maar die kleerenstandaard los laat, anders valt het ding om." Kampscholte was opgestaan en steunde zich met een. hand aan den ijzeren jassenhanger, die eenzaam in een hoek van de kamer stond, „Mijn hemel", dacht de vrouw. „Hij staat gewoon te wanke len, hoe kan een mensch zich zoo bedrinken!" Hardop zei zij: ,U hebt volkomen gelijk. Dat is hier alles uw geld. De meu belen, de tapijten en de schil derijen. U hebt het mij ge leend om mijn zaak te ver nieuwen en u zult het de vol gende week terug hebben", Zrj wist, dat het onmogelijk was. Waar zou zij het vandaan moe ten halen Sinds weken ging het haar slecht. Zij had de huur nog niet betaald en de artisten mopperden al over tapijten". Zijn hand maakte achterstallige gage, Bij haai leveranciers stond zij in het krijt. Alles wat binnen kwam werd door de schuldeischers opgeslokt, Kampscholte ont brak er nog maar aan. Tot nu toe was het haar gelukt hem te sussen, dat zou ook nu moe ten slagen. „Heelemaal niet zoo slecht, dat hij dronken is", dacht zij. „Tot de volgende week is nog een heele tijd". Zij zag, dat hii weer naar de flesch greep en schonk hem snel nog een glas vol. Hij zwaaide een beetje en keek de yrouw ach terdochtig aan. „Tot nu toe heb ik me wat wijs laten maken", gromde hij, „maar nu is het afgeloopen. bestelt te weiniig en u vergeet af te rekenen. In je tent was er vanavond bijna geen plaats vrij en hoe durf je dan te schrijvenhij rukte met onzekere vingers een brief uit zijn zak, dien hij trachtte te lezen, maar blijkbaar gelukte hem dat niet meer. Hij zwaai de met het papier en ging een paar schreden op de vrouw toe. ,,Je schrijft hier, dat de zaak erg achteruit gaat. Dat is een leugen, een brutale leu- géa". '(Wordt vervolgd). Burgerlijke Stand GOES. Geboren: Geertrulda Erna, d. v. Andries Hendrik Willem v. d. Berg en Erna Sophia Sabina Gaston Tieleman. Hubertus Johannes, a. v. Johannes Petrus Ploegaert en Anna Maria Garden. Adriaan Marie, d. .v Cornells de Hond en Din a Elizabeth Tii.odora vaa Hese. Jacobus Jo hannes Maria, z. v. Johannes Ger- hardua Telgenkamp en Johanna Pau lina Franclsca van der Linden. Ondertrouwd: Jan Versteeg, 41 J. i Lena KoppeJan, 27 j. to Noord- gouwe. Overleden: Frederik Valkier, 78 J., weduwn. v. Pieternella Paran. Anna Maria ten Haken, 62 J., echtgen. v. Floris van der Peijl. OOST- EN WEST-SOUBURG. Over leden: Adriaan Imanse, 92 J., wedc. J. Lous, overleden te Goea; Cor nells de Kan, 62 J., man v. P. W. Hendrikse. overleden te Vllssingen. Ondertrouwd: H. Dijkstra, 22 J. «n C. C. Hoogesteger, 21 J.H. Klop, 26 J. en C. J. B. M. Wouters, 27 J. KOUDEKERKE. GeborenPiet er, a. v. Pleter Maas en Hendrlke Bas- sie, wonende te Vlissingen; Henri Lodewijk Arthur, z. v. Arthur Mercy en Laurina Vinke, woner.de te Vlia- singen; Al wine WHhelmina Helena, d. v. Jonkheer DIgnus van Doom en Emma Manikus; Marinas, z. Lein van den Driest en Johanna Kodde; Jaeomlna, d.v. Jacobus Be- sutjen en Jozina ReJJnierse. Overleden; Maria Ross, 45 J., echtgen. van Pieter Lems. Ondertrouwd Johannes de Rijcke, 30 J. en Keeltje Wielemaker, 23 J. Getrouwd Johannes Retjnlerae, 25 j. en Elizabeth Verstraate, 21 J. KRAB BEND IJKE. Geboren: N. A. Lindenberg, z. van J. A. Lindenberg H. J Kervinck. J. W. Kole, z. van A. W. Kole en van A. Ooms. M. L. Kok, d. van A, Kok en van M. Schrier. J, LüteUn, z. van J. Lutein C. van Zweeden. A. O J. Hoekman, d. van A. Hoekman en van J. W. Hollebrandse, Overleden: K. van Boven, echtge noot van M. van Velsen, 46 Jaar, Joh. Goossens, 12 J., z. van J. Goossens en van P. M. Hage te Ka- pelle Getrouwd: J. F. K. van Houte, 22 J., en A. Westatrate, 21 J. te Krul- nlngen. Ondertrouwd: W. M. van den Ber ge, 25 J. en K. N. ZweedIJk, 27 J. J. A. Braun, 35 J. te Werkendam en N. van Koeverlnge, 32 J. C. Polder man, 27 J. te 'o-Gravenhage en M. Meloen, 26 J. SCHOONDIJKE. Geboren: Mag- dalena Elizabeth, d. van J. van de Ree en M. A. Moggré, Maria Mar- garetha, d. van Cijr, Crombeecke en Jac. van Rijk. Overleden: Maria Emelie de Badts, 6 maanden, d. van R. E. A. de Badts, en van M. E. L. van Damme. Janneke Aariana Herman, 78 j„ weduwe van M. van de Ga zelle. Pieter Bruijsschaard, 75 J., echtgenoot van J. van Kouwen- terg. li C Q i O c t c v n ra - o is Cl Nieuw ZeeJandsch korvet ver loren gegaan. Een Nieuw-Zee- landseh korvet is in het gebied der Salomonseilanden door een hevigen vijandelijken luchtaan val beschadigd en moet als verloren worden beschouwd. Vijf leden der bemanning wor den vermist. Bovendien zijn 7 leden der bemanning ernstig en 7 anderen licht gewond. Sauekel spreekt te Brussel. De Duitsehe gevolmachtigde voor den arbeid, Fritz Sauekel, heeft te Brussel gesproken over den arbeid in Duitschland. Het 1 Duitsehe volk, zoo zeide hij, 1 weet, dat het om zijn of niet- 1 zijn gaat en daarom is het vast besloten, dezen oorlog, hoe lang I hij ook moge duren en hoe j zwaar hij moge zijn, vol te hou- den. „Wij zullen de overwin- i ning bevechten en wel de vol- komen overwinning", zeide i Sauekel. Spr. wees de over den arbeid in Duitschland versprei- de onjuiste berichten van de hand. De millioenen Europea- nen, die reeds in Duitschland werkzaam zijn, hebben alle pleegd, o.a. te Meknes, waar zelfde gunsten als hun Duit sehe arbeidskameraden en de zelfde behandeling. De organi- satie van den arbeid is zóó, dat zij de fatsoenlijkste is die de wereld ooit gezien heeft. Japansche luchtaanvallen. Vrjj 1 sterke Japansche vliegtuigfor maties hebben een aanval on dernomen op een vijandelijke militaire basis in de provincie Bengalen, 200 km. ten N.W. van Tsjittagong. Er werd ern stige schade aan de militaire installaties aldaar toegebracht. De Japansche vliegtuigen keer den allen terug.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2