WH ACHT MILLIARD 'S3au Nesm'n AKKERTJE Gemengd Nieuws Nadat de twee da ders van een onlangs gepleeg de inbraak, in een villa aan de Da Costalaan te Hilversum waren gegrepen, bleek dat de buit, welke belangrijk was en door een der inbrekers in diens woning verborgen was gehou denopnieuw door andere inbrekers gestolen was. Voor deze oncollegiale daad werden drie inwoners van Bussum ge arresteerd. In de woning van een van hen werden de gesto len goederen, verborgen onder den vloer, terug gevonden. Reeds binnen 24 uur na het plegen van de inbraak bij Vroom en Dreesman in de Damstraat te Amsterdam, waarbij voor 40.000 werd ge stolen, is de recherche er in geslaagd, den volledigen buit terug te vinden en drie der be trokken mannen te arrestee ren. De goederen werden te ruggevonden in een pakhuis op den N.Z. Voorburgwal, waar de mannen juist bezig waren den inventaris van het gestolene op te maken. Ook een inbraak in een grossierderjj in textielwaren, gevestigd op de Prins Hen drikkade is gedeeltelijk tot klaarheid gebracht. In een Eerceel nabij de grossierderij on ongeveer de helft van de gestolen goederen, t.w. 300 stukken overhemdstof ter waarde, van 18.000 in beslag worden genomen. De' politie te Kaats heuvel heeft als verdacht van diefstal van 28.000 tep na- deele van V. W. aldaar aan gehouden H. E. uit Kaatsheu vel en B. uit Waalwijk. Een inbraak in 'n confectieatelier aan de Govert Flinckstraat te Amsterdam le verde den dieven voor onge veer 12.000 aan wollen stof fen en kleedingstukken op. In een schoenenzaak aan de le Oosterparkstraat werden ruim 200 paar schoenen gestolen. Uit het Noorden van Portugal komen veront rustende berichten over een groote^wolvenplaag. De uitge hongerde beesten dringen des nachts zelfs in de dorpen bin nen, zoodat in menige plaats de bewoners het niet meer wagen in donker alleen bui tenshuis te gaan. Ook overdag worden de schaapskudden door de wolven overvallen. In een bontzaak' op het Spui te Den Haag heb ben inbrekers een aantal bont mantels en andere bontgoede ren ter gezamenlijke waarde van tienduizend gulden, gesto len. Griffier van Groningse he rechtbank veroordeeld. De Groninrgsche rechtbank ver oordeelde den 67-jarigen chef van de griffie der rechtbank aldaar H. E. G. N., wegens verduistering van gelden ten nadeele van het rük tot een bedrag van 10.000 welke gel den besterad waren voor schade loosstelling aan getuigen en des kundigen, tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf met af trek van preventief. De eisch was anderhalf jaar. Radioprogramma VRIJDAG. Hilversum I 414.4 M. 12.05 harmonie ork.12.45 ber.13.00 Tusseheu de bedrijven; 15.00 gevar. fllmprogr.18.45 ber.; 17.00 yiool «n piano; 1T.30 misterfllt»; 1T.45 ork. Willebrandt»; 18.30 ber.; 18.40 Sport; 19.15 Kerkconc. en zang 19.60 Dultache taalcursus; 20.15 Vroo- hJke klanken; 21.45 ber.; 22.00 gram. Hilversum II 301.5 M. 12.15 Btreekprogr.12.45 ber.; 13.05 cello en plano; 13.35 zang met kamerork.; 14.00 Godsd. ultz.14.30 Groninger orkestver.; 15.30 voor de vrouw; 16.00 planokwintet: 16.45 ber.; 17.00 voor de Jeugd; 17.30 gram.; 17.45 BNO; 18.00 ork. van Krevelen: 18.15 kwar tier van den arbeid; 18.30 ork.; van Krevelen; 19.00 BNO; 19.15 ork.; Bacbman; 19.45 ber.; 19.55 ork.; Backman; 20.15 gram.; 20.45 Con- certgeb. ork.; 21.45 BNO ber.: 22.00 BNO; 22.10 A vond wijding; 22.20 zie Hvs. I. Hoofdredacteur: J. c. Visser, Vllssln gen; Algemeen redacteur: M. Geerse, Middelburg; Stadsnieuws: C. de Voogd, yilsslngen. en J. P. Ph. Doorenboa. Middelburg: Gewestelijk nieuw»; H. van fl^Rtfke^erf- VOOr' Kunst Adriënne Solser 70 Jaar. Heden viert Adriënne Solser, die een groote bekendheid ver wierf als chanteuse, variété-, operette- en filmartiste. haar zeventigsten verjaardag. Te vens is het 60 jaar geleden dat zij haar tooneelloopbaan begon. Adriënne Solser, die thans te Amsterdam woont, is Rotter- damsche van geboorte en een groot deel van haar successen beleefde zij ook in de Maas stad. Van den allereersten tijd van de Nederlandsche film af heeft Adriënne Solser meege werkt. Zij speelde „Na Drup- iel", in „De Jantjes" en ae ioofdrol „Kee en Janus naar Parijs". In „Cirque Hollandais" speelde zjj naast I«ouis Bouw meester en daarna heeft zij tri omfen gevierd als „Bet, de ko ningin van de jordaan", de hoofdfiguur in een gansche reeks films, die de avonturen van deze „Tante Bet" in beeld brachten. In den tijd van de sprekende film vervulde zij nog rollen in „Het meisje met het blauwe hoedje", „De Suikerfreule" en „Het leven is niet zoo kwaad". Amateurstabak vrijgegeven. Heel wat personen hebben op een klein stukje grond in hun tuin zelf wat tabak verbouwd. De groote zorg voor deze ama teurtelers was echter, wat ze met hun tabak mochten doen en wat ze tenslotte zou kosten. Immers het product moest eerst nog door fermenteeren, dit is een broeiingsproces, voor gebruik geschikt worden ge maakt. En daarna volgde nog het kerven. Thans is een regeling ge troffen, dat amateurtelers hun tabak mogen laten fermentee ren bij daarvoor ingeschreven bedrijven. Ook het kerven in loondienst van amateurs mag geschieden door kerffabrikan- ten, die een vergunning daar toe hebben. De gekorven tabak mag on der bepaalde voorwaarden aan de amateurs worden afgele verd. Behalve dat er accijns en omzetbelasting van betaald moet worden, mogen fermen- teurs en kervers aan de ama teurs ten hoogste de voor hun verrichtingen vastgestelde prij zen in rekening brengen. In dien de tabak door bemiddeling van den fermentëur aan den kerver wordt doorgezonden, wordt alleen door den kerver een bedrag voor kerf- èn fer menteerloon samen in rekening gebracht. Met inbegrip van ac cijns en omzetbelasting beloopt dat 1.20 per pond. Ontvangt de amateur de tabak ongekor- ven van den fermenteur terug, dan brengt de fermenteur ze ven cent per pond in rekening. De mijnwerker D. i9 in het gehucht te Beitel, bij Kerkrade, door een autobus overreden en gedood. Burgerlijke Stand GOES. Ondertrouwd: Abraham Hendrik Schrier, 26 j. en Adriana Tempelaar», 22 j. Geboren: Willemina Cornelia Catharina. d. v. Antonius v. Maas dam en Cornelia Catharina van Fraassen. Overleden: Tannètje de Oraaff. 47 j. WO LFAARTSDIJK. —Geboren: Hachiel, z. v. Cornells Klooster man en Maatje Geene. Overleden: Francois den Engels man, 70 J.; Laurina Francina van der Voorde, 66 J. i Getrouwd: Arie Nieuwenhuize, 34 j„ jm. en Johanna Clazina van Wuyckhuyse, 31 j., jd. WESTKAPELLB. Geboren: Wil lemina, <L v. Paulus Laevense en Pleternella Johanna Hulbrëgtse. Overleden: Neeltje de Witte, I J., vrouw *an Pieter Dagne. Sport Voetbal Wel promotie, peen degradatie. Naar het dagbl. van N.-Holland verneemt, zal het bondsbestuur van den N.V.B. hoogstwaarschijnlijk de zer dagen het besluit nemen, dat dit seizoen do kampioenen der verschil lende klassen wel zullen promoveeren, doch dat nergens een club sal degra- deeren. Hieruit volgt, dat overal grootere klassen zullen worden ingeitald, wat natuurlijk geen bezwaar ls, aange zien de dogradatlewgdztrUden zijn verdwenen. WEDSTRIJDUITSLAGEN N.V.B. Afd. Zeeland. le KL A Robur-EMM 2 15-1 Vllsslngen 3-Goes 3 1-9; De Zeeuwen 4-2; Walcheren-Zeelandla 2-3. der afdeeling le Kl. 1-3. 2e KL B: Breakens 3-Aardenburg A EMM 3-D» Zeeuwen 4 2e Kl. B Zuldzande-DzendiJke 2 2-4. Afd. AZeeuwsche Boyn-WIsse- kerke 1-1. Afd. B Aresdskerke 0-1; zen 6-1. Afd. C Hoedekenskerke-Luctor 6-2; Patrijzen 2-Kwadendamme 3-0; Volharding 1932 2-Heinkenazand Yerseke 2-Hansweertschc 3-1. Aid. D Boy» 2-3. Afd. E Rin W-Axel 2 4-6. Afd. F Hontonisse-Hulat 0-4. Afd. G Terhule-Lumswaarde 8-0; Steen 2-Hontenlsse 3 3-2. Af«L H Terhole 3-Terhole 2 3-8; Clinge 3-Hontenlaae 4 T-S. A t h 1 e t i e k. ATHLETIEK-PROGRAMMA 1943. Op de Jaarvergadering van h Distriet Zeeland van de N.A.U. werd door de D.T.C. het volgende voor- looplge athletlekprogramma voor het seizoen 1943 bekendgemaakt 14 Mrt. Marathon-veldloop te Vlls slngen 3 April Singelloop te Gooa 18 April Walcheren Parkloop te VUs- stngen I Mel E.M.M. Slngelloop te Middelburg; 15 Mei Smèrdlekveldloop te St. Maartensdijk; 27 Juni A.V/35 Regionale wedstrijden te Vllsslngen Juli E.M.M. Regionale wedstrtjden te Middelburg 11 Juli Marathon Na tionale wedstrijden te Vligslngen 18 Juli Trlalmeet Pro Patria-West-Bra- bant-Zeeland te Roosendaal; 24 Juli Smèrdlek Regionale wedBtrtJden te Maartensdijk; 22 Aug. Marathon veldestafette te Vllsslngen; 4 Septem ber E.M.M. Singelestafette te Middel- VLISSINGEN Jaarvergadering: Ned. Roode Kruis. Gisteravond kwam de afd. Vllsslngen van het Ned. Roo de Kruis in jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap van dokter H. J. Jens.- In zijn openingswoord sprak deze een bijzonder woord van wel kom tot den eere-voorzitter. burgemeester Van Woelderen en den kringcommissaris den heer H. B. J. Knoop. Voorts wees hn o.m. op de paraatheid van afdeeling, .transportcolon ne en dames en deed verder een beroep op allen te trach ten het ledental uit te breideiu Na vaststelling der notulen van de vorige vergadering bracht dokter Jens hieron het jaarverslag over 1942 uit. Op dit uitvoerige verslag ko men wij in een volgend num mer terug. Van het hoofdbestuur was op dit jaarverslag een schrij ven ontvangen, dat met waar deering was kennis genomen van de verrichtingen van de afdeeling, transportcolonne enz. Het financieel 'verslag van den penningmeester, den heer R. Sorgedrager werd goedge keurd. De inkomsten bedroe gen 786.20, de uitgaven 1632.16, alzoo een nadeelig saldo van 845.95, hetgeen ontstaan is door den aankoop van het gebouw aan de Paardenmarkt. Hierna richtte de voorzitter nog enkele waardeerende woorden aan het adres van de transportcolonnlsten Kokelaar Sr. en Nagtegaal, die meer dan 25 jaar hun beste krach ten aan de colonne hebben ge geven, en dit jaar wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd mosten uittreden. Spr. braent hen dank, voor al hun werk. Voorts memoreerde spr nog het verlies dat de colonne in Januari jl. heeft geleden door het overlijden v§tn mevr. Lamerjn en de ploegcomman- xlanten De Voogd en Pasveer. Burgemeester Van Woelde ren onderstreepte het tot den heer Kokelaar gesprokene en bracht verder hulde aan de af deeling Vlissingen en In het bijzonder aan haar voorzitter dokter Jens. Tenslotte dankte de heer Kokelaar Sr. voor de tot hem gerichte woorden. Feuilleton. HET LATE GELIJK. 65) door M. B. Zij verongelijkte met een auto en om mijn kinderen de afschuwelijke bijzonderheden te besparen, heb ik nooit ver teld, hoe zij den dood vond". Een korte stilte volgde op zijn woorden. Rudi's oogen staarden verlegen op de perzik voor hem, terwijl Toos moeite had een kreet van triomf te onderdrukken. Toen, maakte de komst van Coba die aan kondigde dat de koffie in de zitkamer was geserveerd, een einde.aan de gespannen stem ming. -Daarna hield Van Manderen het gesprek gaande met meer algemeene onderwerpen, tot Rudi tegen tien uur opstond om weg te gaan. „Ik dank u zeer voor uw gastvrijheid, mijnheer Van Manderen", zei hij, zijn hand met zoo'n ontwapenden glim lach uitstrekkend, dat Van Manderen geheel voor hem gewonnen was. „Het is een genoegen in zoo'n huis' ontvan gen te worden, nadat men tij den lang In dorpshotelletjes heeft gewoond. Wilt u zuster Peters toestaan, dat zij mij tot het hek brengt?" „Natuurlijk, beste kerel", antwoordde Van Manderen warm. „Ik ben blij, dat zuster een vriend in de buurt heeft. Wij wonen hier zoo ver van de bewoonde wereld, dat zij vaak eenzaam moet zijn, vrees ik" Rudi zij niets, terwijl Toqs en hij langs het pad wandel den dat naar het hek voerde. Hij neuriede een deuntje en keek op naar de sterren. Toen zrj bij het hek kwamen veran derde zijn houding echter. „Hij houdt van je en jij houdt van hem, is het niet? Zijn jongensstem klonk beesch „Maar Rudi, hoe kom je daarbij?" riep Toos verbaasd uit „Wij snuffelende reporters zien meer dan een ander. Ons hoeven ze niets te vertellen. Wq ruiken het Maar en ik hoop, dat je me niet ver schrikkelijk grootebroerachtig zult vinden - is hij volkomen te vertrouwen? Als ik moest denken, dat hij je eenig kwaad zou doendan zou ik hem vermoorden". DE STRIJD IN CHARKOF. De A.N.P.-correspondent te Berlijn meldt De gevechten in het gebied van Charkof spelen zich thans reeds in de onmiddellijke om geving van deze stad af. Van verschillende zijden zjjn de bolsjewisten naar de stad op gerukt Van het Noorden en Noord-Oosten uit staan zij aan den rand van het stadsgebied; terwijl zij uit Noordwestelijke richting da stad reeds zijn bin nengedrongen. Nadat Woens dagmorgen van Duitsche zijde reeds gemeld was, dat Charkof werd ontruimd, spreekt het weermachtsbericht van- Woens dag van gevechten in en om de stad. Naar van gezaghebbende militaire zijde te Berlijn werd verklaard, hebben de Duitsche troepen in de stad krachtige tegenaanvallen ondernomen, waarbij den tegenstander zwa re verliezen werden toege bracht. Men kan wel aanne men, dat deze tegenaanvallen ten doel hebben, den terug tocht te dekken. Het door de Donetz omsloten gebied wordt stelselmatig ont ruimd, waarbij ook de burger bevolking geëvacueerd wordt. De bolsjewisten In Estland. De Finsche consul-generaal te Gothenburg heeft verklaard, dat in Estland, dat van de kleinere Oostzeestaten het meest door de Sovjetheerschap pij is getroffen, 60.000 men- schen terechtgesteld zhn ge durende de Sovjetbezetting. Engelschfi vice-admiraal ver mist. Tot de. officieren, die in een door het Britsche ministe rie van marine gepubliceerde verliezenlijst als vermist en waarschijnlijk gesneuveld wor den opgegeven, behoort vice- admiraal Molr. burg; 11 Sept. Smêrdiokloop te Maartensdijk. Plaats en data voor de Zeeuwsehe en de elnbkamploenschappen zullen nader worden Vastgesteld. Wedstrijden SS. nnd. pollzel- Bport-gemeinschaft Niedexlande uitgesteld. Naar wö vernemen ztjn de boks wedstrijden. welke .georganiseerd werden door de S3, und pollzei- sport-gameinschaft Niederlande voorloopig uitgesteld. - „Maar Rudi, jij verwacht toch niet van mij, dat ik dat ooit zou toelaten, dat hij zelfs maar zou probeeren mij kwaad te doen?" Rudi bloosde tót aan zfln ooren. „Natuurlijk niet Vergeef me alsjeblieft om wat ik ge zegd heb. Mar.r je bent nog zoo erg jong en Van Mande ren is zoo'n man van de we reld". ,,Je hoeft je niet ongerust te maken, hoor Rudi. Alles tusschen ons is mooi en goed en als het dat niet was, bleef ik geen minuut langer in dat huis". HOOFDSTUK XX. De vreemde vrouw. Het scheen Toos toe, na Ru di's bezoek, dat de weken op gouden vleugelen, omvlogen. Iedere dag, naarmate de ar beiders vorderden met _hun werk, werd het oude huis mooier, totdat men eindelijk voor het eerst kon zien, wat een prachtig gebouw het fei telijk geweest moest zijn, voordat de eigenaar het zoo tot verval liet komen. (Wordt vervolgd.) In Uw "huisapotheek en ,ln Uw aak. steeds btJ de band. zijn AKKERTJES feen eerste hulp b(J onver- hoedache pijnen en ook *n opkomende griep. De Nederlandsche Pijnstiller Onderlinge OORLOGSSCHADE Verzekering Maatschappij M0LESTVERZEKER1NGEK voort beschadiging van gebouwen; inboedels, inventarissen, vaar-s tuigen, enz. bedrijfsschade en huurderving,' .ook voor binnenvaartuigen;, persoonlijke ongevallen; .geld, geldswaarden en preciosa Halfjaarlijksche Schaderegeling! Meer dan 500.000 objecten- zijn reeds verzekerd voor ruim Voegt daarbij ook Uw belang an vroogt inlichtingen bij Uw Assurontiebesorgeri Waak over Uw kind Al» het nu kou vel, tj dat dubbel erg. Houdt het met hoest en slecht weer binnen, want Vlek», Uw trouwe helper in andere t jaren, Is nu zeer] schearsch. e

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2