ca Scboonheidskoningin in één dag? ra ra DB ROOFMOORD TE ROTTERDAM. Dader en medeplichtigen gearresteerd. De politie la er in geslaagd hinnen drie dagen den dader van den roofmoord in de Oranjeboomstraat te Rotter dam. waarbij Donderdagavond de 49-jarige mevrouw M. van D.D. werd doodgeschoten, te arr jsteeren, en met hem vijf mr Leplichtigen. De dader, de 27 arige zetschipper G. J. O. ui Rotterdam heeft reeds een V .edige bekentenis afgelegd. De tasch, welke mevr. van D. ontrukt was, en ongeveer 3300, distributiebescheiden en een spaarbankboekje waar op ongeveer 1000, heeft hy in de Koningshaven geworpen. De tasch is nog niet terugge vonden. Naar men zich zal herinne ren werd mevr. van D., die met haar 27-jarige dochter op straat liep, tijdens duister door een individu haar hand- tasch ontrukt. Mevr. D. riep „Mijn tasch, mijn tasch". Een paar meter verder bleef de dader daarop staan, keerde zich om en loste drie schoten, waarvan één mevr. D. in de hartstreek doodelijk trof. Haar dochter werd door een der schoten in den rechterarm ge troffen. De dader verdween in het donker. Een der getuigen meende van een drietal jongemannen, die zich tegen den tijd waarop de overval gebeurd is, ophiel den brj de Nassauhaven een herkend te hebben als eer sportbeoefenaar. Dit leidde tot de aanhou ding van den 21-jarigen vuur werker R. C. de D., die ten slotte bekende aan den over val medeplichtig geweest te zijn. Hiermede kwam men op hét spoor van een complot van zes personen, die bij deze zaak betrokken waren. De D. noemde de namen van den 27-jarigen zetschipper G. J. O., die de revolverscho ten had gelost, en den 18-ja- rigen G. J. de B.t melkbezor ger van beroep, beiden even eens uit Rotterdam. G. J. O. was met de tasch de Nassau- kade opgevlucht, terwijl zijn beide medeplichtigen zich in een andere richting uit de voe ten gemaakt hadden. Aan de Koningshaven, zoo heeft O. medegedeeld, heeft hij den re volver in de tasch gedaan en alles in het water gegooid. Vast kwam hierna ook te staan, dat nog drie andere personen medeplichtig waren geweest en dat men hier te doen had met een vooropgezet plan mevr. van D., van wie men wist, dat zij altijd haar geheele bezit in haar tasch mede nam, te berooven. Van twee zoons der familie, waar het slachtoffer op bezoek ge weest was, had men reeds eer der vernomen, wanneer mevr. v. D. een bezoek zou brengen. Den eersten keer was het plan echter mislukt. Den bewusten Donderdag kwamen de drie andere medeplichtigen, de 29- jarige P. M., zonder beroep, diens broer G. M., bakker en de 18-jarige costuumnaaister G. E. M. de B. voldoende te weten waardoor de gelegen' held werd geboden den aan slag te plegen. De laatste drie zouden deelen in de buit, ter wijl de drie eerstgenoemden voor de uitvoering van 't plan zouden zorgen. Sport Voetbal dosko speelt gelijk IN terneuzen. Terneuzen dwong Doeko een gelijk spel af waardoor Terneuzen niet alleen zichzelf, doch ook RBC en Ooes een goeden dienst bewees. Het sag er aanvankelijk geenszins naar uit, dat de Terneuxenaren succes zouden behalen, want met rust had den ze reeds een 2-0 achterstand. Na rust echter bleek de thuisclub er veel teter in te ztjn en ze slaagde erin door twee goede doelpunten een gelijk spel af te dwingen. Ze liepen daardoor een punt uit op Middel burg, dat een flinke nederlaag in Roosendaal tegen de leiders leed. Ook hier was de ruststand 2-0 voor de Brabanders. Ondanks een korta op flikkering bij de groen witten, geen een doelpunt opleverde, kwam de overwinning geen oogenblik ln gevaar. Het einde kwam met 5-2. De plaat selijke strijd In Vlissingen eindigde met een kleine doch verdiende overwinning voor de enthousiaste De Zeeuwen- ploeg (2-1). De wedstrijd was overi gens meer spannend dan fraai. Voor t had Vlissingen de beate kansen, doch De Zeeuwen-uitvallen waren veel gevaarlijker. Kort voor rust wist mldvoor Naerebout een zui vere voorzet van Van As mooi lr te schieten. Na de rust golfde het spel op en neer met wisselende kan sen. Het was Kasteelen die na 2C min. met een mooien kopbal den ge lijkmaker bracht, doch kort voor tijd strafte Bode een fout ln de Vliss.achtertioede doeltreffend af (2-1) Zeeuwen werkten zich hierdoor naar de vierde plaats. De achter stand op de leiders is trouwens niet zoo heel groot, hetgeen uit den stand blijkt. door de grensbewoners echter toch een kostbaar puntje hebben verspeeld. Aardenburg deed het beter door het met 7 Invallers uitkomende Corn. met 7-0 terug naar Sas van Gent te sturen. De ruststand ging met 3-0. De Aardenburg-doelman kreeg den geheelen wedstrijd slechts een bal te verwerken. Axel deed een vergeefsche reis naar Souburg, het geen de hekkesluiters wel op twee liespunten zal komen te staan. De stand is thans: Axel 14 11 0 3 51-14 Aardenburg 14 10 1 3 40-27 RBC Dosk-: Goes De Zeeuwen Alliance Vlissingen Breskens Terneuzen Middelburg Kerk- en Schoolnieuws Geref. kerken. 'Aangenomen Mar Enschede (4e pred. plaats) H, Vo gel te Amstelveen. Geref. gemeente. Bedankt voor Middelharnls A. de Blools te Gouda. Doopsgez. Broederschap. Be noemd tot hulppred te Haarlem H. Britsel, em. predikant te Heem stede. Hoofdredacteur: J, C. Visser, Vllssln- gen; Algemeen redacteur: M. Geerse, Middelburg; stadsnieuws: C. de Voogd, Vlissingen, en J. P. Pb. Doorenbos, Middelburg; Gewestelijk nieuws; H. van Ben them. Goes en R. F. H. L. Bondag. Oost burg; Haagsch redacteur mr. J. C. de Wit; Advertentiechef: voor Mid delburg c. P. Bolls, voor Vüsflnger 8. RtJkeboer. Cllnge YzendUko 14 7 Sluiskil 13 7 Corn. Boys 13 4 Biervliet 15 4 schoondljke 11 4 Terneuzen H 14 3 12 7 3 2 21 7 1 17 25 15 3 29-20 10 4 3 3 26-24 11 11 4 2 5 22-30 10 10 4 1 5 27-26 7 2 2 3 13-18 10 1 3 6 26-33 10 12 7 18-40 rcs n 10 2 3 55-24 20 4 3 31-28 18 1 5 38-27 15 2 7 23-35 1 10 30-55 0 7 24-39 1 10 33-54 0 9 13-41 Eerste zege van EMM. De verrassing was de overwinning in EMM op de VIIbs. reserves. De eerste overwinning nog wel, die hen tevens van de onderste plaats bracht. Zeker zullen de blauw witten nog wel enkele punten moeten bijeen bren gen om de gehate plaats te ontloopen maar de 4-0 overwinning zal hen zeker moed geven. Breskens H boek- een kleine overwinning op D< Zeeuwen H, dank zij uitstekend werk van den Breskens-doelman. Na rust die met 2-1 inging kwam de thuis club er goed in maar ook de be zoekers zaten niet stil. In de twee de helft kregen beide partijen een strafschop toegewezen, maa doelverdedlgers Heten zich daardoor niet passeeren. Met 3-2 voor de gast- heeren kwam het einde. Opvallend is ook hier de slechte positie van de groen-witten. De stand 12 12 Yereeke Zeeland la Zeeuwen n Breskens II Vlissingen II EMM Goes H 5 13 4 2 1 11 4 1 6 7 3 2 2 13 1 3 9 37-20 11 44-18 6-25 10 8-43 16-20 20-64 23-40 11-32 Middelburg n 7 115 Cllnge en Yzendljke deelen de punten. De belangrijke wedstrijd tusschen Cllnge en Yzendljke eindigde ln een puntenverdeellng (2-2). Nadat de thuisclub met rust een 1-0 voorsprong had genomen, wisten ze hier na rust een punt aan toe te voegen. Clinge gaf echter den moed niet op en spoe dig werd het 2-1. Kort voor het einde werd bet zelfs nog 2-2, waar- Athletiek. •Jaarvergadering District Zeeland N.A.Ü. Onder voorzitterschap van den heer K. de Vries werd J.L Zater dag te Middelburg de jaarvergade ring van het district Zeeland van de NA-U. gehouden. De heer Moerman één van de meest bekende figuren uit de NA. U. was mede ter vergadering aan wezig. Dg verschillende Jaarverslagen van secretaris, penningmeester en technische commissie werden met enkele opmerkingen en een kleine wijziging goedgekeurd. Ook de be grooting ging zonder meer onder den hamer door. De verkiezingen hadden wat meer voeten in de aarde en hoewel de keuze van een nieuwen voorzitter, wegens het zich niet meer be- schikbeer stellen door den heer K. de Vries, aanvankelijk als de moeilijkste puzzle was beschouwd, bleek deze reeds vóór de vergade ring te zijn opgelost. De verschil lende candidaten hadden zich te ruggetrokken en de heer A Iman- se, die enkele minuten vóór de vergadering was aangezocht, werd bij enkele candidaatstelling geko zen. De heer v. d. Velde werd als secretaris-penningmeester herko zen. Het aantal bestuursleden werd in verband met den groei van het district tot 7 uitgebreid. Na de stemming over 8 candidaten voor 5 plaatsen, bleek dat de aftreden de en zich herkiesbaar stellende bestuursleden niet herkozen wa ren en dat dus uit het oude be stuur alleen de heer v. d. Velde terugkomt. Het bestuur is nu sa mengesteld als volgt: A. I man se, voorzitter, E. v. d. Velde, secreta- ris-penningm, Dicrick, Hoorn, Ko- lijn, Dacor en Nordlohne, commis sarissen. De T. C. werd samengesteld als volgt: Menheer, voorzitter, Kolijn, retaris, Dobbelaere, Goedee, De Looff, J. Parent en De Baare, le den. -Afgevaardigd naar de N.A.U.- jaarvergadering werden de heeren A. Imarese, E. v. d. Velde en J. Goedee en naar de technische ver gadering de heer Menheer. Plaate vervanger de heer Parent, Het werkprogramma gaf niet veel aanleiding tot discussie. Als plaats voor de volgende vergadering werd aangewezen Goes. Bij monde van den heer Menheer werden de heeren De Vries en Van Roo geschenken aangeboden bij hun aftreden als bestuurslid en werden hun groote verdiensten voor de athletiek in Zeeland ln het licht gesteld. De athleet Gerrlt de Pagter (A.V. '35) ontving een diploma van de N.A.TJ. voor zijn bijzondere prestaties in het afgeloopen sei zoen. Feuilleton. HET LATE GELUK. 63) door M. B. Ik ben overtuigd, dat de kosten van die opzichtige verf alleen al voldoende zouden ztjn om ons allemaal een heel jaar lang de kost te geven". „Manheer Van Manderen mag toch zeker wel met zijn eigen huis doen, wat hij wil?" antwoordde Toos glimlachend. „Tenslotte werkt hij toch hard genoeg voor zijn geld. Het doet mij genoegen te zien, dat hij nu ook eens iets voor zich zelf uitgeeft". „Zoolang hij het niet aan meisjes zooals u uitgeeft, kan het misschien nog niet eens kwaad", antwoordde de oude vrouw. „Het is mogelijk, dat mijnheer toch van plan is met juffrouw Garsten te trou wen. Daar heb ik altijd op ge hoopt en ik geloof, dat zij hem graag genoeg zou willen heb ben. Bij de gedachte, dat Van Manderen met die oude vrij ster in het huwelijk zou treden kreeg Toos het bijna te kwaad. Zij wist echter haar lach bh- üjds te bedwingenals d( Hendrik Koot-herdenking door de W A, Zaterdagavond heeft de W.A. te Amsterdam den op 13 Febr. 1941 vermoorden wachtmees ter Hendrik Evert Koot op plechtige wjjze herdacht. Bijna 3000 leden der W.A. uit alle deelen van het land waren bij eengekomen. Nadat de leider was binnen getreden sprak banleider J. J. van der Hout een kort ope ningswoord. Daarna hield de plaatsvervanger van den leider der N.S.B., Van Geelkerken, een rede. Hij wees erop, dat thans weer een vloedgolf van moord en terreur door ons volk gaat, zooals de N.S.B. er reeds verscheidene heeft mee gemaakt zonder van haar plaats te wijken. Hij keerde zich met scherpe woorden te gen de paniekzaaiers buiten, doch ook binnen de beweging. Tot de W.A. en de hulppo litie zeide spr., heb geduld met onze volksgenooten, wij strij den niet tegen, doch voor hen, doch wanneer noodzakelijk wees ook hard, desnoods kei hard. Wjj bestrijden de aan stichters der rampen, welke ons volk hebben getroffen, ons volk echter willen wij redden voor een betere toekomst. Thans herdenken wij, aldus Van Geelkerken, den wacht meester der W.A., Koot, die het symbool is geworden van den nationaal-socialist, die zijn plicht deed uit volle overtui ging. Symbool tevens van of ferbereidheid, welke de W.A kenmerkt. Wie thans zijn plicht ver zaakt en den strijd schuwt, is een driedubbel verrader. Dat zal niet worden vergeten, evenmin als wie zich verrijkt hebben aan dezen oorlog. Na dezen oorlog zal het bankge heim worden opgeheven en zal rekening en verantwoording moeten worden afgelegd. Van Geelkerken betoogde, dat het ideaal der N.S.B. blijft, dat het Nederlandsche volk door de N.S.B. zou worden ge red uit nood en dat Mussert zjjn leider zou worden. Vervolgens hield Mussert een toespraak. Spr. zeide, dat wij allen slechts één doel heb ben do bevrijding van ons va derland. Twee werelden botsen thans op elkaar. Het gaat tus schen nationaal-socialisme en bolsjewisme. Wij gelooven on wrikbaar, dat het goede zal winnen, dus het nat.-socialis me van de daad. Dankbaar maakte de leider gewag van de prestaties en offers der W.A. De W.A. staat pal en volbrengt haar taak ons volk te beschermen en naar de herrijzenis te leiden. Zondagmorgen had op de begraafplaats een plechtige herdenking plaats, waar ban leider v. d. Hout sprak kransen werden neergelegd. Verduisteren van hedenavond 17.53 tot morgenochtend 7.55 De maan gaat morgen te 6.23 onder en komt te 15.16 op. RYTI HERKOZEN. Met overweldigende meerder heid van stemmen is de te genwoordige president van Finland, Risto Ryti, voor een periode van twee jaar herko zen. Milaan gebombardeerd. Het Italiaansche weermacht- bericht meldtAan het Ly- bisch-Tunesische front inten sieve wederzij dsche bedrijvig heid van verkenningspa trouilles. Tijdens hevige ge vechten met de vijandelijke luchtmacht hebben Duitsche jagers elf Spitfires neerge schoten. Italiaansche bommen werpers vielen de havenwer ken van Tobroek en Algiers aan, waarbij uitgestrekte branden ontstonden. Vijande lijke vliegtuigen hebben Zon dagavond laat in verscheidene golven bommen van verschil lend kaliber en brandbommen laten vallen op de stad Mi laan, waarbij aan tal van woonhuizen ernstige schade werd aangericht. Het tot dus ver getelde aantal slachtoffers bedraagt16 dood en, 224 ge wonden. Twee vijandelijke viermotorige bommenwerpers werden door het luchtdoelge schut neergehaald. Voorts werd nog een aanval gedaan op Laspezia, waarbij één per soon werd gedood en twee ge wond werden. Mobilisatie van den arbeid in Frankrijk. Alle werkende Franschen tusschen 21 en 31 jaar, zullen thans geteld wor den. Door de telling wil men nagaan, welke personen werk verrichten, dat net land geen nut oplevert. lOp hun schoude ren zal een deel der economi sche lasten gelegd worden, waaraan het geheele land thans onderworpen is. KAT3. Abonnementen en advertenties worden unRpnomen door J. S. VERSPRILLE. oude huishoudster een vermoe den zou krijgen van de waar heid, zou haar woede geen grenzen kennen. Maar door woord noch gebaar verried Van Manderen ook iets van zijn ware gevoelens. Na dien Kerstavond waren zijn manie ren weer even gereserveerd en vormelijk als te voren. Als de werklieden niet gekomen wa ren en als zij den zegelring niet gehad had. zou Toos hebben kunnen denken, dat zij alles maar had gedroomd. De eenige, die de verande ring in haar had opgemerkt, was Rudi Bergveld. Hij gevoel de het direct, bij hun eerste ontmoeting na Kerstmis. „Wat is er eigenlijk met jou?" vroeg hij. „Eerst was zoo bleek en stil en nu zie er uit of je een erfenis hebt gehad". „Ik ben precies dezelfde. Rudi", antwoordde Toos, maar zij wendde het hoofd af, uit vrees, dat hij het licht in haar oogen zou zien. Tusschen twee haakjes, mijnheer Van Manderen vraagt of je eens 'n avond op Iepenrode komt eten. „Wat vertel je me nu?" riep Rudi hoogelijk verbaasd. „Wat zou die van me willen? Ik dacht altijd dat ik heele- maal niet welkom was op Iepenrode". „Dat is nu allemaal voorbij" glimlachte Toos. „Mijnheer Van Manderen is heusch aar dig en veel menschelijker ge worden. Als je hem maar een maal leert kennen. Je moet heusch komen". „Dat zal ik zeker doen, maak je daar maar niet on gerust over. Ik weiger ge woon te gelooven dat de man ongevaarlijk is tot ik het met mijn eigen oogen heb gezien" Toen Coba hoorde, dat mijn heer Van Manderen van plan was, de verpleegster van zijn kinderen en haar vriend met de motorfiets ten eten te heb ben, ontplofte zij bijna van woede en verbazing. „Mijnheer moet krankzinnig geworden zijn" riep ze uit. „Dat hij u aan tafel mee liet eten op Kerstavond was al raar, maar toen moest u in ieder geval toch op de kinde ren letten". (Wordt vervolgd.) Z O -» VI o j d p h b U t UI O t Radioprogramma WOENSDAG. Hilversum 414.4 m.: 12.05 ork. van Dijk; 12.45 ber.; 13.00 BNO; 13.10 kamerork.; 14.00 Amuse- mentsork.; 15.00 Koorzang; 15.15 gevar. progr.; 16.45 ber.; 17.00 trio; 17.30 Accordeon; 17.45 Zang en orgel; 18.15 ork. WUlebrandtz; 18.30 ber.; 18.40 ork. Willebrandta19.00 cau serie; 10.15 Zang en piano; 19.45 Strijkkwartet; 20.15 Orgel; 20.45 Utrecbtsch Sted. Ork. en soliste; 21.20 Piano; 21.45 ber.; 22.00 kamer orkest (gr.); 22.20 Gram. Hilversum II: 12.30 landbouw; 12.45 ir.; 13.05 ork. Hendriks: 14.00 Godsd. Uiu 14.30 gram.; 15.00 viool en plano; 15.30 voor de vrouw; 15.45 piano; 16.15 gram.; 16-45 ber.; 17.00 voor de Jeugd; 17.30 zang; 17.45 BNO; 18.00 damestrio en plano; 18.15 lezing; 18.30 opera ork.; 19.15 viool en piano; 19.30 gevr. progr.; 19.45 ber.19.56 gevar. progr.20.30 gram.; 22.55 gevar. progr.; 21.45 ber.; 22.00 BNO; 22.10 AvondwtJdlng; 22.29 zie Hilversum L Duizenden trouwen hebben het schoonheids- vitamine heren kennen. A LS iemand u komt vertellen, dat er schoonheidsmiddelen bestaan, die u op slag tot schoon heidskoningin maken, dan haalt u terecht uw schouders op. Maar toch worden verrassende resul taten bereikt met het vitamine F. Vitamine F doet uw huid op leven, zooals vitamine D (lever traan) uw kinderen opfleurt. Pas Dobbelman's Castella-ciêmes toe. Deze schoonheidscrêmes bevatten niec minder dan 2000 eenheden vitamine Fgenoeg, om uw huid te verjongen en jong te houden tl) 0 CU CU CU Sn£ CU CU U3 UkC CU C33| C3 S3

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2