DE HEER PIETERSE Nillmijvanl 859 Fa. A. J. WITTE ZONEN Kerstrozen, witte Cyclamen witte Begonia's LEERLING- BEDIENDE Boekhoudbureau 1. VERMEER Te koop gevraagd Oude Gramofoonpiaten 30 cent per stuk RADIO VAN DEN BROEK Öe Goesche Tweedehandschzask G DROr is 1 Van Duitsche militaire zijde bindingswegen van het achtste worden thans nadere bijzonder heden meegedeeld over de tak- tiek, die Rommel gevolgd heeft teneinde den opmarsch van het achtste Britsche leger in Libve op te houden, meldt de A.N.P. correspondent te Berlijn. Naar thans onthuld werd, was het betrekken der afWeer- stellingen by El Agheila door het Duitsch-Italiaansche pant- serleger niets anders dan een misieidingBmanoeuvre, die den Engelschen generaal Alexander gedwongen heeft, in wekenlan- gen arbeid uitgangsstellingen voor een frontalen aanval op de stelling van El Agheila op te bouwen. Hiertoe moest door een gebied zonder havens, zon der spoorwegen en met ver nielde wegen over grooten af stand de hoodige artillerie wor den aangevoerd. De moeilijkhe den bH de ravitailleering over een afstand die ongeveer zoo groot is als die van Berlijn naar Parys hebben ertoe ge leid, dat de voorbereidingen voor den Britschen aanval veel tijd hebben gekost. Dezen tijd heeft Rommel gebruikt om achter El Agheila waar dit precies is, blijft natuurlijk ge heim nieuwe stellingen op te bouwen. Toen nu het achtste Britsche leger tot den moei zaam voorbereiden aanval over ging, stootte het als het ware in net luchtledige, daar Rom mel zyn strijdkrachten stelsel matig had teruggetrokken. De misleidingsmanoeuvre was vol komen geslaagd. Het gevolg is, dat het achtste leger, dat thans met de Duitsch-Italiaan sche achterhoeden strijd levert, voïledig moet worden omge- grQepeerd. Rommel heeft door het oponthoud van het achtste leger volledige bewegingsvrij heid herkregen. Hij kan zich thans vastzetten op een punt, dat door de nabijheid van het Duitsch-Italiaansche brugge- hoofd aan de Straat van Sicilië uit een oogpunt van ravitail leering uiterst gunstig gelegen is. Daarentegen worden de ver- Britsche leger nog verder ver lengd. Deze leiden thans in Li- bye door een waterarm gebied met geen enkele haven in de nabijheid, waar weinig begaan bare wegen zijn. Montgomery behoort tot de woestijn-verzamelaars. De militaire correspondent van het D.N.B. schrijft, dat Rommel opnieuw een manoeu vre gelukt is, waarvan de moeilijkheden niet ontkend kunnen worden, doch waarvan de gevolgen. vo%r Montgomery echter noodlottig kunnen zijn en wel te meer omdat de he vigheid van de achterhoedege vechten in liet gebied van El Agheila den vijand gevoelige verliezen heeft %ege bracht. Montgomery heeft getracht hier eindelijk datgene te berei ken wat hem tusschen El Alamein en El Agheila niet mogelijk was, nl. om door een omsingeling het Duitsch-Ita liaansche pan tserleger te ver nietigen. Wat is van het plan van Montgomery overgeble ven? Woestijnen, steenachtige vlakten, 'een paar vernielde ha vens en een lange ravitaillee- ringsweg rijk aan verliezen. Waarlijk zeer weinig, wannefer men dit resultaat vergelijkt met het oorspronkelijke plan. Nog kariger is het resultaat van de huidige gevechten voor Mo#gomery. Wanneer men de z.g. terreinwinsten bekijkt, welke Montgomery hier sedert het begin van zijn offensief heeft behaald, wordt de Indruk werkelijk sterker, dat de Brit sche generaal zich geschaard heeft in de rijen van woestijn verzamelaars, waarbij dan nog het feit komt dat de Engel schen in dit gebied niet kunnen beschikken over één aanleg steiger. Rommel heeft hier een tac tiek gevolgd waarvan men tot dusver niet heeft durven droo- men en die en dit wordt reeds door verstandige Engel schen gevreesd haar vruch ten nog zal afwerpen. ITAL.IAANSCHE TORPEDOBOOT GEZONKEN In het Italiaansche legerbe- richt van gisteren wordt me degedeeld, dat bij een Brit schen luchtaanval op Lampe- dusa onder de burgert>evol- hing twee personen werden gedood en zes gewond, terwijl lichte schade werd aangericht. Een torpedoboot die een con- vooi voor de ravitailleering begeleidde, werd In den grond geboord. Een deel van de be manning is gered. Oe schoenenproductie Ir Duitschland. Teneinde arbeid en materiaal te sparen zullen de Duitsche schoenfabrieken van 1 Febr. af nog slechts een beperkt aantal modellen mo gen vervaardigen. Er moet 'n eenvoudige solide schoen wor den vervaardigd, die het ge- heele jaar en bij elke weersge steldheid kan worden gedra gen. Bulgarije bevordert het hu welijk. De Bulgaarsche minis ter van binnenlandsche zaken beeft den ministerraad meege deeld, dat de Bulgaarsche vrij gezellen en vrijgezellinnen on der bepaalde omstandigheden door de overheid tot het hu welijk zullen worden genoopt Het betreft ongetrouwden van 27 jaar en ouder, die een mid delbare school hebben bezocht en academisch gevormden van 30 jaar en ouder. Indien zij niet binnen de anderhalf jaar zijn getrouwd, zullen zij uit hun betrekkingen worden ont slagen, terwijl zij dan boven dien ln de zwaarste belasting klasse zullen vallen. Hetzelfde wetsontwerp bepaalt talrijke voorrechten voor kinderrijke families. Moeders, die veel kinderen ter wereld hebben gebracht, zullen onder ande ren een onderscheiding kragen met daaraan verbonden net recht, im winkels, trams, trei nen enz. voor te mogen gaan. Echtparen zonder kinderen zullen, ovenals ongehuwden, in hoogere belastingklassen wor- Een artikel van dr. Goebbels. In „Das Reich" publiceert dr. Goebbels een artikel waar in hij uiteenzet, dat tot dusvei bijna alle gebeurtenissen ir dezen oorlog ten gunste van Duitschland zijn verloopen en waar eens een moeilijke situa tie ontstond is het Duitschland tenslotte steeds nog gelukt door een nieuwe concentratie van krachten den toestand meester te blijven en den ouden stand van zaken, meest al onder veel gunstiger voor waarden. te herstellen. Naar mogelijkheid is de oorlog steeds offensief gevoerd. Goeb bels wijst voorts op het begin sel der Duitsche strategie, om dén oorlog zoo ver mogelijk de vijandelijke ruimte in te brengen, niet slechts met het doel, dat den tegenstander zooveel mogelijk menschen materiaal zou gaan ontbreken, maar ook, dat het Duitschland ten goede zou komen. Oat te gelukt In een omvang waarvan de vyand geen voor stelling heelt. Oe Duitsche oorlogvoering kan thans als verzekerd beschouwd worden, deren, maar harde feiten en Thans -beslissen geen won die staan bijna uitsluitend aan Duitsche zijde. Wanneer men over den afloop van dezen oorlog een prognose zou willen opstellen, zou deze ongeveer zoo luiden, dat degene zal overwinnen, die beschikt over het meest superieure génie in de leiding, over de beste men schen, het grootste potentieel, de stoutmoedigste koenheid, het hardste' moreel en de meest draagkrachtige wereld opvatting. Wie zou aldus, vraagt de schrijver, naar den stand van zaken, durven be- twpfelen, dat dat Duitsch land is den geplaatst. Weduwen wor den opgewekt, na het verloop van den door de wet bepaal den termijn wederom een hu welijk aait te gaan. KOSTBAAR SCHILDERIJ VAN REMBRANDT ZOEK. De geheele politieele we reld in Nederland is op het oogenblik op zoek naar een kostbaar schilderij van Rem brandt, dat waarschijnlijk ver duisterd is ten nadeele van 'r kunsthandelaar, woonachtig aan een der Amsterdamsche grachten. Een paar weken ge leden vervoegde zich bij den kunsthandelaar een zekere dr. F. N. d. D., een Nederlander, woonachtig in Amsterdam (Z.). De man vroeg naar oude schilderijen en weldra had hij zijn keus gevestigd op het schilderij van Rembrandt „Man die ganzeveer slijpt". Hij maakte op den kunsthandelaar een betrouwbaren indruk, zoo dat deze er geen bezwaar te gen maakte, hem het sclfilde rij korten tijd af te staan, om het te laten taxeeren. Een de finitief antwoord bleef echter uit en langs een omweg hoorde de kunsthandelaar, dat het schilderij, dat hij aandr. D. had' medegegeven, elders ten verkoop was aangeboden. Dr. D. had zich-met 'n zekeren V. in verbinding gesteld, die het doek bij den tweeden kunst handelaar afhaalde. De oor spronkelijke eigenaar, nodh dr D. hoorden echter meer iets van V. Tevens zouden, naar wij verneipen, een schilderij van Willem Maris en een van Si mon Maris, verdwenen zijn. Deze schilderijen zouden aan dr. D. in commissie zijn gege ven. Het schilderij van Rem brandt is verzekerd voor 150.000. De twee schilderijen van de Marissen worden ge schat op 4000 h 5000. Bij de onderhandelingen schijnt ten aanzien van het schilderij van Rembrandt een bedrag van 250.000 te zijn'genoemd. Inmiddels is dr. D. voor ge heel andere feiten gearres teerd. Het schilderij van Rem brandt is waarschijnlijk tus schen 1626 en 1630 geschil derd. Hét is voorzien van een expertise van dr. Bredius. De werkverruiming en de feestdagen. Het N.A.F. meldt, dat een regeling is tot stand gekomen, volgens welke de arbeiders, geplaatst bjj werken, die van- de cultuurtechnischen 'dienst gesubsidieerd worden, voor zoover de weersomstan digheden dit toelaten, in de weken, waarin de Kerstdagen en Nieuwjaarsdag vallen, zul len doorwerken, uitgezonderd 25 en 26 Dcc. en 1 Jan. Over bedoelde drie dagen, wordt vergoedflng verleend op grond slag van geoorloofd verzuim, echter slechts aan hen, die zoowel op 24 Dec. 1942 als op 28 Dec. 1942 by den werk gever in dienstverband werk zaam zyn geweest. Voor zoover bovenbedoelde arbeiders van 21 Dec. t.m. 4 Jan. niet werken wegens stop zetting van treinvervoer, zal eveneens een vergoeding op grond va» geoorloofd verzuim worden gegeven. Dit geldt zoowel voor hen, die dagelijks reizen, als voor hen, die ln kampen zyn gehuisvest- Voor de berekening der ver goeding zijn nadere richtlijnen aangegeven .welke verband houden met het basisuurloon, alsmede met de bestaande loontoeslagen. De landhonw In Engeland. De Engelsche minister van landbouw heeft de boeren op geroepen hun productie te ver- hoogen om scheepsruim te te sparen Do boeren zeggen van hun kant. dat vergrooting van de productie wordt verhinderd door het groote gebrek aan landbouwmachines. Agenda Qrand-Theater Goes. Van 18 t.m. 20 Dec.: Do Jaren Kingen voort»tl. Van 22 t.m. 23 Dec.: Bevrijding. Alhambra-Theatcr Vlltiingen. Van 18 t.m. 21 Dcc.: Het zeegat uit. Van 22 t.m. 23: Renate in bet kwartet. Schouwbur-bloacooo Middelburg. Van Vrijdag 18 t.m. Maandag 21 Dec. Janssen# en Pleters dikke vrienden Electro-bioscoop Middelburg: Van Vrij dag 18 t.m. Woensdag 23 Dec. Menschen, dieren, sensatie. POLITIE WORDT STAATSZAAK. In het verordeningenblad is een verordening van den Ryks- commissaris opgenomen be treffende de organisatie der politie. Hierin wordt o.m. be paald dat het politlegezag, voor zoover niet aan andere instanties opgedragen, door staatsinstanties wordt uitge oefend. Onder den ten aanzien van de politie bevoegden secr.- generaal komt een direc toraat-generaal van politie. In enkele groote gemeenten tre den politiepresidenten op als leiders der staats-politieinstan- ties. Enkele van dez§ staats- politiegezagdragers nemen te vens de taak der gewestelijke politiepresidenten waar. Zoo o.m. die te Rotterdam voor Zuid-Holland en Zeeland. In gemeenten zonder rijkspoli- tie-mstanties wordt het poiitle- gezagv opgedragen aan de bur gemeesters als politie-gezag- dragers. De secretaris-generaal kan in plaats van de burge meesters de staatspolitiegezag dragers belasten met bepaalde politie-aangelegenheden. Aan den gewestelijken politie-presi- dent zyn de staatspolitiegezag- dragers en de marechaussee in zyn ressort ondergeschikt. Verder wordt o.m. bepaald dat onder den secretaris-gene raal een recherche-centrale wordt ingericht, o.m. voor diensttoezicht op staats- gemeente-recherche en mare chaussee, voor zoover deze re cherche-werkzaamheden ver richt. Voorts voor centrale be handeling van gewone misdry- ven, en voor centrale opspo- rings- en identificatiedienst. in enkele groote gemeenten wor den recherche-hoofdafdeelingen ingesteld. De op het depar. van bin- nenl. zaken behandelde aange legenheden van gemeentepoli tie en brandwezen (hoofdin specteur van het brandwezen) worden overgedragen aan den Ien aanzien van de politie-aan gelegenheden bevoegden secre taris-generaal. Op hem gaan verder o.m. over de aan den secretaris-generaal van 'l oe- partement van justitie toeko mende bevoegdheden en taken van poxitioneelen aard en cicr luchtbescherming Qioofdinspec- tcur van de luchtbescherming). In de gemeenten met staats- ■politie-instanties oefenen de staatspolitie-gézagdragers de aan <le burgemeesters toeko mende bevoegdheden met be trekking tot de handhaving van de openbare orde of vei ligheid uit. Alle bestuursaangelegenhe den betreffende de amotenaren van politie en de dienstgebou wen der politie gaan van de burgemeesters over op de staatspolitie-gezagdragers ter eigener behandeling. De gemeente-amu „cnaren wel ke by de afkondiging van deze verordening geheel of voor een overwegend deel werkzaam zijn op een gebied, hetwelk op de staatspolitie-gezagsdragers overgaat, gaan als ambtenaren in ryksdienst over. Is de bezoldiging, door een gemeente-ambtenaar vóór zyn overgang naar den rijksdienst genoten, hooger dan de hem op grond van de bezoldigings- bcpalingen der rijksambtenaren toekomende bezoldiging, dan ontvangt hij een vereffenings- bijdrage ten bedrage van het verschil tusschen de tot dus verre genoten bezoldiging en de nieuwe bezoldiging. l>c gemeenten met staatspoli- tie-instanties betalen een bij drage in de kosten, welke het rijk heeft door de overneming van de politie. Korte predikatie DOXOLOGIE. Slot. Koninkryk, krachtheerlyk- heid.Dit zijn zinverwante \voor- den. Het gaat om de aanbid ding. Maar het is toch niet on verschillig met welke woorden wij aanbidden. Men voelt de be- teekenis misschien aan wan neer wij ze naast hun aardsche vormen stellen. KONINKRIJK. Hoe weinig edel en hoe weinig vast zijn de rijken dezer aarde. Diplomatiek spel en als dat vit geweld en als dat uit is diplomatiek spel... en nergens zekerheid. Uio is het Koninkryk. Dat Rijk is edel en vast. Wal God om zich heeftis doorlicht van Zijn we zen. God is vast en zijn Rijk is vast. En het heeft het edele van den Heiland der wereld. KRACHT. Kracht, macht, dat. is voorons het laatste wanneer wij alle zachte krach ten van Christus achter ons hebben gelaten. Als toy zeg gen: een volk dat zich niet verdedigen kan is niet waard te bestaan, dan beteekent dit, dat de laatste waarde voor ons ligt in de krachtsontplooiing. Dat is kracht zonder heerlijk heid. Uw is de kracht. Maar dat is de kracht der liefde, kracht die 'n zachte, feestelijlce lichtglans uitstraalt„Uw rechterhand, o Heere, is ver heerlijkt door kracht". Dat is de Icracht non het hart van Christus, Christus, „de kracht Gods". Dat is de kracht, die hier in zwakheid wordt vol bracht. HEERLIJKHEID. Glorie, straling. Wat is de glorie voor een wereld die aan Christus den rug toekeerde f Ik denk de roem.Zichzelf toejuichen of zich laten toejuichen, en dat ta hetzelfde. Uw is de heer lijkheid. Eens zagen drie disci pelen het gelaat van Christus blinkende van innerlijk licht. Gods stralende liefde verheer lijkte Hem. ,J>c Zoon, de af straling Zijner heerlijkheid en de afdruk Zijns wezens". God is een heerlijk licht. Het was ontoegankelijk, maar het is open gegaan en tot ons geko men. Het licht schijnt in de duisternis. En dit alles is eeuwig, boven de tyden. Wanneer deze aarde voorbij zal zijn gegaan, zullen nog wezen Gods koninlcrjjk, kracht en 'heerlijkheid. Zoo antwoordt de kerk op iet Onze Vader. Zoo antwoordt mijn ziel. En ten slotte zeggen wy: Amen. ^Het zal waar en zeker zijn; want mijn gebed veel zekerder van God verhoord is, dan ik in myn harte gevoel, dat ik zulks van Hem begeer F. In bestaande rechts- en be- stuursvoorschriften worden de woorden „hoofdcommissaris van politie" vervanren door „staatspolitie-gezagsdragcr" „plaatselijk hoofd van politie" of „hoofd van plaatselylte po litie" door „politie-gczagsdra- ger" en „procureur-generaal, fungeerend directeur van poli tie" of ..gewestelijk directeur van politie" door „gewestelijk polltiepresldent". De commissarissen van poli tie in gemeenten zonder njks- poll tie-instanties oefenen dc hun toekomende politie-be- Rechtszaken De kindermoord te Oiiterwijk. De Bredasclie rechtbank heeft uitspraak gedaan in do «aak togen den 35-jari- gen Tiiburgschen monteur Th. van B. ala verdacht van den kindermoord to Otsterwijk. De elsch luidde levens lange gevangenisstraf. Uitspraak vijf tien Jaar gevangenisstraf. Controleur door landbouwer ge dood. Een eenzelvige, alleenwonen de 33 jarife boer. A. J. II. K. uit Raalte, kreeg op^22 Sep" J.l. on- eenigheid met den controleur van den C.C.C.D., W. J. Sessink, die den boer bcBchuldigde rogge ge smokkeld te hebben. De landbou wer sloeg den controleur met een bezemstee! neer. S. is later aan de gevolgen overleden. Voor de Zwolsche rechtbank ont kende verdachte de bedoeling te hebben gehad S, dood te slaan. De officier van justitie eischt tegen den landbouwer, die een eenigszina afwezigen indruk maakte, 2% jaar gevangenisstraf. Uitspraak SO Dec. Het groote gebouw Hydepark nabij Doorn is door een heviren brand totaal ver woest. De brandweren uit Doom, Driebergen en Utrecht bestreden het vuur. voegdheden uit namens en in overeenstemming met de be velen van dc burgemeesters als politïegezagsdragers. Tot nader order wordt de op (ten secretaris-generaal rusten de taak waargenomen door den secretaris-generaal van het de partement van justitie. Deze verordening treedt in werking op 1 Maart 1943. neemt 't er vanl Geen wonderzijn oude dag wordt niet door geld- of beleg- gingszorgen veront rust. Hij zorgde voor een lijfrente voer zich zelf en zijn vrouw. N.V. Levensverzekering Mij. 's Graveiiin^. Vraagt inlichtingen omtrent onze lijfrente- tarieven. 'S HEERENHOEK. Advertenties en abonnementen worden aangenomen door G. J. MEN HE ERE, LNDUSTHIICKLKN VAST. De aandacht ging gisteren op de beurs weer in hoofdzaak uit naar industrie-aandeelen. Unilevers werden weer (huk verhandeld en waren vast gestemd. Ook Calvé's liepen op. Philips-aandcelen ga ven drukke affaire te zien en lie pen In vrij snel tempo op. Ook de gewone en preferente nandeelen Peruvian Corp. wuren vast ge stemd. Slechts enkele echeepv.- papieren werden genoteerd. De belcgging3markt was kalm. De Ned. staatspapieren wnren niet noemenswaardig veranderd. Ncd. Obl. 1942 100 3% 97%- 97Ned. Obl. 3912 500 3% 98%—98%; Ned. Obl. 1941 100 4 160%100%Ned. Obl. 1941 100 3% 97%—97%: Batdhfache Petr. Më. Obl. 4% 103%— 103%Idem Obl. 3% 99%—99%; A A'dn-msche Bank 145145% I A Incasso bank 142%—143; A Rdbaver 151—154% Ned. te lng 1940 4 102 Ned. 2e lng 1940 4 101%—101%; Ned. met bel. fac. 1940 4 101%—102; Ned. 3942 3 98%—98%-99; Nederl. UK» 1937 3 92%—92%; Ned. 1000 1938 (3%) 3 96—90-%; Indië 1000 1937 3 89%—89%; Indië h 1000 1937 A 3 87,:,-87%: A Kol Bank 151—163: A Ned. Ind. Han delsbank 92—92%; C Ned. Handel Mij. 1000) 126%—137%; A Akus 154%—154%-155: A Van Berkei's Pateht 131%134% C CaNé Delft 136%—137-140; A Fokker 240-2-11; A Lever Bros Unilever 213*6 216-219; A Ford 310 - 318: A Phi lips' Gem. Bez. 300% - 305-309% Idem Pref. W.A. 106-163; A Java- China—Japan Lijn 129130% A Rotterd. Lloyd 155155, Gemengd Nieuws Een jongem a.n e n vrottw uit Amsterdam, zyn op een onbewaakten overweg te Maarn (Utr.) door een uit Arnhem komenden electri- schen sneltrein gegrepen en op slag gedood. De slachtof fers waren vermoedelijk zoo in hun gesprek verdiept, dat zy den sneltrein niet bemerkten. Aan de Kerkhof- laan te Ede heeft ,F. S., die reeds lang naar een gelegen heid had gezocht om met H. van M. een oude veète uit te vechten, zijn slachtoffer met een mes in den linkeronder- arm gestoken- en ernstig ver wond. De dader is gearres teerd. 'Tjjdens een be- grafenis in de r.k. kerk te Wierden zakte een der dragers van de baar, J. L., plotseling in elkaar. Eenige minuten la ter overleed de man. Hij laat een vrouw en 5 kinderen ach- ter. Bjj het Instappen in een trein is de 75-jarige I. J. M. uit Bermehorn, op het station Ede-Wageningen tus schen het perron en dén trein gevallen. Toen de trein was vertrokken vond meil zijn lijk op de rails. Ruim 40 ambtena ren van den C.C.D. hebben in de gemeente Laren (N.-H.) een ware razzia gehouden. Bijna huis man huis werden de woningen doortocht, Tegen ruim 70 personen werd proces verbaal opgemaakt wegens het onbevoegd in bezit of voor raad hgbben van schapenwol. Er werden meer dan 50 spin newielen in beslag genomen, benevens 'talrijke groote en kleine partyen schapenwol. Voorts werd tegelijkertijd nog een half varken, vet, vleesch. rogge, tarwe en kaas in beslag genomen. Uit een weide in den Riekerpolder onder Am sterdam zijn 19 schapen gesto len. De daders vah dezen .bru talen diefstal een 23-jarige melkslijter en een 27-jarige werkman zyn gearresteerd. In de woning van den eerstge noemde werden vijf levende en een geslacht schaap aange troffen. De-overige 13 schapen bleken inmiddels in Purme- rend verkocht te zijn. Het on derzoek wordt voortgezet Op een avond stap,- te de 20-jarige J. S. uit Maas tricht het politiebureau te Bussum binnen en vertelde, dat hem ln een bioscoop zijn portemonnaie was ontrold, waarin o.a. het bewaarbiljet van zijn fiets, welke hij in een stalling had ondergebracht, was geborgen. De poiitie en de eigenaar van de rywieistalllng vlogen er in; De man wees een fiets als zijn eigendom aan en vertrok er mee. Later kwam evenwel de echte eige naar om zyn fiets. De politie arresteerde spoedig den jonge man, die ook in andere plaat sen onder fantastische verha len zijn oplichterspraktijken had uitgeoefend. De groentengro sier A. Scherpenhuizen te Gro ningen heeft op verschillende data in den afgeloopen zomer fruit van mindere kwaliteit voor den prijs van betere kwa liteit verkocht, terwijl hij door het geven van onderwicht zijn afnemers benadeelde. Op klach ten antwoordde hij: „laat maar staan, ga maar naar een an der". De inspecteur voor de prysbeheersching heeft Scher penhuizen voor dit schromelijk misbruik van de rechtspositie veroordeeld tot 1500 boete en hem verboden van 1 Dec. j.l. tot 1 Mei 1943 als grossier in groenten en fruit op te tra den. De weduwe M. v. Ber genBerendsen te Beuningen, in Maas en Waal, viert op 5 Jan. haar 104en verjaardag. Een 5-jarig knaap je te Midlaren klom op een geladen wagen, kwam te val len en geraakte onder een wiel. De dood trad onmiddel lijk in. Te Oegstgeest kwam een 6- jarig meisje door onvoorzich tigheid onder een met 12 ton beton geladen vrachtauto. Het meisje was op slag dood. Bei den bestuurders treffen geen schuld. Een echtpaar, dat uit de bioscoop kwam, is des avonds laat op een stil ge deelte van de Bilderdijkkade te Amsterdam aangevallen door een vrouw, die het paar eenigen tijd had gevolgd. De aangevallen vrourw kreeg een stomp in den rug en werd een doek voor de oogen geworpen, terwyl den man den hoed over de oogen werd geslagen. De poging om het handtaschje van de aangevallene te roo- ven mislukte. De „aanvalster" nam daarop de vlucht. Men vermoedt dat het een verklee- de man is geweest. 3 e n 12-j arige lon gen, die in de Czaar Peter straat te Amsterdam op den rijweg speelde, geraakte daar bij onder een paard en wagen. De knaap is aan zyn verwon dingen overleden. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Geboren Söteke Cornelia, d. M. Mol en C. S. Ludlkhuize; Jan Laurens, z. v. a. v. Moolenbroek en T. L. Pikkaart. Ondertrouwd Pleter Petiet, 28 J. on Antonetta J. d« Jonge, 28 J.David Boogaard, "22 J. te Ritthem en Pie- ternella J: Louwa. 21 J. Getrouwd AnthonU Suurmond, 29 J. en Cornelia Schout, 32 J.Petrus Fr. Streefkerk, 23 J. en Wllhelmina Danlelse, 23 J.Petrus J. Valk, 24 J. en Margaretha Lnmpert, 22 J. Overleden: Lourua Houmes, 44 J., cchtgen. v. J. Verhnge (wonende te Westkapelle)Nico Wlldcboer, 1 j., z. v. R. Wildeboer en N. Otter (wo nende te Viissingcn; te 's-Gravenhage, Wllhelmina Ruitenbeek, 65 J-, wed. v. C. J. de Wolf: te 's-Gravenhage, Francina Timmerman, 70 J.te Rot terdam, Wilhelmina M. van der Beek, 94 J., wed. v E Fllpse GOES Ondertrouwd: Hendrik Pie- ter Loneox, 26 J. en Johanna Chris tina de Witte, 27 J. Getrouwd: Gilles Jacobus van Oos ten, 25 j., te Kapclle en Leuntje Jo hanna Schijf, 19 J.Arnoldus Leo- nardus van Hese, 29 J. en Elizabeth Koning, 23 J. Overleden: Jannetje de Nooljer, 86 J.f te Goes. O.- EN W.-SOUBURO. Geboren Irene, d."v. J. de Smit en v. A. J. Lnngbein; Johanna, d. v. J. J. Stan- daert en v. J. M. Robesin; Pleter Jo hannes, z. van A. A. Los en v. A. v. Noort. Ondertrouwd T. Janssen, 21 J. N. P. Wisse, 20 J.A. Caljouw. 82 J. en C.'Koppejan, 35 J. Loop der Bevolking MIDDELBURG. Ingekomen P. v. d. Lek, monteur K.L.M., met vr. en 1 kind, St. Sebastiaanstraat 11, v. Vllsslngen; J. E. v. d. Velde, dlenstb.. Heerengracht 14, van Terneuzen; P. J. Bliek, rü'ksamb., Stattonstr. 22, van Roosendaal en Nispen; M. J. d. Jonge, fabrieksarb.. Korte Geere 13, v. Breda; P. Touw, electric., N. Vlis- slngsche Weg 120, V. Vcere; A. Boon, marech-, Dam 45, v. St. Laurens; A. v. Waart, marech.. Dam 45, v. St. Laurens; Y. S. Tan, huiskn., Jo- dengang 14, v Ternruren; J. A. v. Dalen, wachtgelder, m, vr. en 3 kind., Pottenbakkersslngel 14, v. Souburg: A. Asscheman, rijkswerkman, m. vr. en 4 kind., Gortstr. 63, v. Vllsslngen; ~l. G. d. Graaf, kantoorbed., Bleek v. Vllsslngen; M, E. Brakman, z. b„ Langevlelesingel 46, van NOmegen M. GlJs, dienstb., Molenwater 71, v. Vil bs ln gen. Vertrokken K. Quaak. z.b., v. Segeersweg 56,'n. Nlouwveen, „Jo hannes Stichting"; J. J. Franke, marech., v. Slngelatr. 3, n. Oostburg. Zuldzandschestr. 75; J. A. Dekker, schoenmaker, v. L. Delft 129, n. Serooskerke, A 134. Officieele mededeelingen GEMEENTE VLISSirAlEN. WERKWIJZE DISTRIBUTIEDIENST IN DE KERSTWEEK. De Burgemeester van Vllsslngen maakt bekend, dat in de week van 21 t.m. 26 Dec. i.v.m. de sluiting van den Distributiedlenst op 25 en 26 Dec. nlle detaillisten l.p.v. op dc gebruike lijke dagen Woensdag, Donderdag en Vrijdag, moeten komen op Maandag 21, Dinsdag 22 of Woensdag 23 Dec. Deze zelfde regeling wordt ook toe gepast voor de NieuwJaarsweek. De grossiers en het publiek dienen op de normale voor hen aangegeven dn gen te verschijnen, behalve des VrtJ- dags, waarvan de werkzaamheden aar Donderdag worden verschoven. Vliasingen, 18 December 1942. De Burg. vn„ VAN WOELDERBN* KOSTELOOS INENTEN TEGEN POKKEN. De Burgemeester van Vlissingen: brengt tor openbare kennis, dat voor kinderen beneden den leeftijd van 2 Jaar op Dinsdag 22 Dec. 1942 des namiddags 14 u. in het ziekenhuis „Bcthesda" gelegenheid bestaat tot kosteloos Inenten en herinenten tegen de pokken. Men wordt verzocht alsdan bet trouwboekje mode te brengen. Vllsslngen, 19 December 1942. De Burg. vnmd, V. WOELDEREN. De Gem.-Secr., F. BISSCHOP. VERGOEDING VERGOEDING VOOR HET GEBRUIK VOOR HET IN GEBRUIK NEMEN" VAN WONINGEN, PAKHUIZEN, LANDERIJEN enz. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend, dat vergoeding over de maiand Nov. 1942 voor het in ge- orulknemeo vaa woningen, pakhuizen, landerUen, enz. ten behoeve van de Duitsche Weermacht, zal worden uit betaald op Maandag, 21 Dec. a.s. tusschen 9 en 12 uur op bet kan toor van den Oem.-Ontv., Bellamy- park 33, alhier. (St. Annaschool). Vlissingen, 19 December 1942. De Burgem. vad., V. WOELDEREN GEMEENTE MIDDELBURG. HINDERWET. De Burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis, dat bet verzoek van J. Bliek te Middelburg om vergunning tot bet bijplaatsen van drie electromotoren in perceel Breestraat 43 door hem is lngewillegd. Middelburg. 15 December 1942. De Burgemeester voornoemd. A. MEERKAMP V. EMBDEN. wnd. De sccr., M. VAN DER. VEUR. BEKENDMAKING. NENTING TEGEN DIPHTHERITIS. De Burgcmoester van Middelburg brengt ter openbare kennis dat do 3o inenting tegen dlphtheriiis eerst nn. afloop van de Kerstvacantie zal plaats vinden. De Julate data zullen nog nader bekend worden gemaakt. Deze en volgende week zal derhalve geen Inenting plaata vinden. Middelburg. 16 December 1942. Dc Burgemeester voornoemd, A." MEERKAMP V. EMBDEN. wnd. De Secr.. M. VAN DER VEUR, Óe Dlrectetur ran den Dlstribut ia- dienst te Middelburg maakt bekend, dat de aanvraagformulieren MD 223- 72 ter verkrijging vnn melk voor „giftlgen arbeid", voor zoover dit nog niet Is geschied, voor 22 Dec. a.s. moeten «tjn Ingeleverd. Het indienen van een lijst, veruit dende naam, adres enz. van de be trokken arbeiders kan achterweg» blijven. Voor het afhalen der rantsoenbonnen J men t.*.t. worden opgeroepen. Middelburg. 19 December 1942. De Dir. vnmd, L. A BOUMAN. Jan. 1913. Dinsdag 9—10.15 u. BIggekerke 9.3012 u. Sint Laurens 13.3»— 16.00 u. Oost kapclle; 14—15 u. Ga- pinge. o ^oe,n„adna 8.30—9.30 Aagtekerke 9.4515 u. Domburg. Donderdag. 9.30—11 u. Veere 14 -14.30 u. Vrouwenpolder. Ritthem levert In te Souburg. bij?™ e° De Plv. Leider v. d. Distributiedlenst Kring 8L Laurens, W. J. C. WEEDA. 'S- HEER ARENDSKERKE. EXTRA MELK .QIFTIGEN ARBEID'. Aanvragen ter verkrijging van extra melk wegens het verrichten van „glf- tigen arbeid" gedurende de periode 27 Dec. 19-12 t/m 23 Jan. '43 kun nen t/m 21 Dcc. worden Ingediend het krlngkantoor of btj een der waar zijl §!j BIZONDKRK JEUGDDIENST VOOR JONGE MENSCHEN VAN 16—30 JAAR in de Groote- of St. Jarobskerk te - Vllsslnq-en, op ZONDAG 20 DECEMBER a.s. (4e Adventszondag), des namiddags te 8.30 our. Voorganger: Ds. J. J. HIETKAMP, Ned. Hcrv. pre dikant .te Vlissingen. Solozang van den Heer J. C. VISSER te Vlissingen, bariton. Alle ouderen zjjn ook hartelijk welkom. Zitplaatsen, behoudens enkele banken, vry. U komt toch ook? Brengt anderen mee! De Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Vlissingen. ARTISTIEKE BLOEMBINDERIJ STEENENBEER 15 VLISSINGEN. Telefonisch 141 te bereiken. met Hulst garneering, 1 en 2.50. VERZENDEN NAAR ALLE PLAATSEN VENDUTIE. Deurwaarder J. M. DE KOK te Goes, zal op Woensdag 23 Dec. 194.2, 's voormiddags 10.30 uur, in de zaal bij den Heer J. C. Krijger, aan de Bees tenmarkt te Goes, A con tant, VERKOOPEN: Kasten, tafels, ameuble ment, spiegels, klokken, nachtkasten, ledikanten, kachels, naaimachine, aan hangwagen voor rijwiel, trappen, uitneembare mu ziektent, 22 lessenaars, 20 bankjes, keuken* en huish. gerief,' glas- en aar dewerk enz. Zindelijke goederen kun nen worden bflgebracht, waarvan opgave te doen ten kantore van genoem den deurwaarder, aan de Kleine Kade No. 11 of bij den vendumeester J. Ef Jacobs, St. Jacobstraat, Goes. Kykdag Dinsdags te vo ren van 115 uur DIENSTBODE gevraagd voor d. 'en n. Zelfstandig kunnende wer ken. N- Aanmelden 's avonds na 6 uur. Mevr. DE NOOIJER, Dam 41, Middelburg. Gevraagd: een nette Leeftijd 15-17 jaar. Eigenhandig ge schreven brieven aan de Coöperatie „VOORUIT" U.A., Wagenaarstraat 13, Middelburg. LANGE VORSTSTRAAT 86 GOES Gebroken geen bezwaar GOES heeft weer van alles te koop. Partij kachels, ledikanten, matten, stoe len, tafels, 2-persoons bed, matrassen, spiegels, partij deurkrukken, radio's en onderdeelen, klokken, boeken en nog veel meer. KOMT ZIEN. Aanbevelend, GANZEPOORTSTRAAT 1, 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 2