7wm „Pijn"-lijke momenten. Spoorkaartje kwijt? Dat is „pijn"-lijkt Tegen deze soort pijn helpt Aspirin niet. Maar wèl helpt Aspirin onovertroffen bij hoofdpijn, griep, verkoudheid en rheumati- sche pijnen. Buiije ft 20 tabletten 50 et. Zokjo 2 tabletten 6 ct. Stadsnieuws VLISSINGEN Algem. ledenvergadering Openb. Leeszaal en Bibliotheek. Zaterdag hield de Openbare Leeszaal en Bibliotheek haar door de tijdsomstan digheden uitgestelde jaarvergadering welke 'door slechts enkele leden werd be zocht. Nadat do voorzitter, ds. L. J. C. Vis- beek, de vergadering had geopend, werd het jaarverslag van de directrice en dat van den penningmeester voorgelezen en goedge keurd. Daarna kwam de bestuursver kiezing aan de orde. Aangezien mevrouw R. Paap-Ritmeester en de heer H. C, Wesseling zich uit het bestuur hebben teruggetrokken waren er 2 vacatures. Tot nieuwe bestuursleden werden benoemd de heeren H. van Tijen en H. P. Veening. Na de rondvraag, waarby geen verdere punten ter sprake werden gebracht, sloot de voorzitter de vergadering. Met pensioen. De heer W. Roelse, die 33 jaar als kan tonnier by den Rijkswaterstaat alhier werkzaam was, zal 1 December a.s. den dienst met pensioen gaan verlaten. Stadsnieuws MIDDELBURG Haar vriendin nam geld weg. Een filiaalhoudster uit deze gemeente, mej. C. A. B. vermiste uit haar handtasch die in de huiskamer op een stoel lag een aantal zilverbons van 1.Zy verdacht haar vriendin, mej. M. K. die al eerder iets dergelyks had gedaan, er van het geld te hebben weggenomen. Mej. B. deed aangifte by de politie die mej. K. aanhield. By haar verhoor bekende deze den diefstal gepleegd te hebben. Nadat proces-verbaal was op gemaakt werd zy heengezonden. Stadsnieuws GOES De inspuiting tegen diphterte. De eerste inspuiting tegen diphterie heeft alhier een vlot verloop gehad. Ruim 1600 kinderen hebben een inspuiting gehad. De 2e inspuiting zal plaats vinden in het tydvak van 7 tot en met 17 Dec. a.s., ter- wyi de laatste behandeling zal geschieden in het tijdvak van 21 Dec. tot 7 Jan. Alle belanghebbenden ontvangen, gelijk den eersten keer, een oproeping op welken dag en uur de kinderen moeten verschynen, ter- wyl de schoolgaande kinderen wederom per school en klasse behandeld worden. Kinderen, die ziek zyn, zullen later be handeld worden, waarvoor tydig overleg dient plaats te vinden met de secretarie. Dit zal ook raadzaam zyn, indien kinderen met Kerstvacantie niet in Goes aanwezig zyn. KERK- EN SCHOOLNIEUWS a.i hulppred. r_ Biezen te Drelschor, te Olrschot J. Alllard, cand. en hulppred. te Arnhem; benoemd tot hulppred.: te Utrecht D. Jallnk, theol. cand.; t© Valkenswaard Th. C. E. da. Costa, cand. en hulppred. te Gelder- Qeref. Kerken. Aangenomen naar KraHngscheveer Ph. Baardman te Den Bommel, naar Rotterdam- Charlols J. Thomas te Ulst; benoemd tot hulppred. te Kollum G. E. Arnold, idem te Rotterdam-C. 'Aangenomen naar Delft (voor werk onder studenten) dr. J. J. Koole te Naaldwijk. Tweetal te Amerongen C. H. Appelo te Harmeien en H. Brinkman te Elburg. Chr. Geref. Kerk. .Tweetal te Bunschoten D. Heo- Stra te Haarlem N. en J. Tamminga te Enscheae. Bedankt voor Rozenburg R. Hofstra te Noordelooe. Geref. Gemeente. Bedankt voor Kampen J. v. d. Berg te K r a b b e n d if ke Bapt. gemeénte. Aangenomen naar Noordbergum L. de Haan te Haarlem. DS. N. ZWIEP, f In den leeftijd van 48 Jaar is overleden ds. N. Zweip, Sredikant der Ncd. Herv. Gemeente van Enschede. arbeidde sinds 1920 te Brielsch—Nleuwland, Oost- saan, Hoorn en sinds 1929 te Enschede. Prof. dr. A. A. v. Schelven. Naar wij vernemen heeft prof. dr. A. A. v. Schel ven te Overveen, hoogleeraar aan de Vrije universiteit a&a de classis Haarlem bericht gezonden dat hU af stand doet van zijn recht om in de Geref. kerken in de classis Haarlem een stichtelijk woord te spreken wijl de hoogleeraar van oordeel Is dat thans een over vloed is van proponenten. Prof. v. Schelven, wienB va der, wijlen ds. B. v. Schelven predikant was te Am sterdam, werd in 1908 predikant te Maarssen welke standplaats hU in 1914 met V 1 1 s s i n g e n ver wisselde. Sedert 1918 Is dr. v. Schelven hoogleeraar in de vaderl3ndsche en de aigemeene geschiedenis aan de Vrije Universiteit. Aangezien hU door zijn profes soraat overging tot een anderen staat des levens wil den de meerdere vergaderingen der Geref. kerken hem geen emeritaat verleenen en verloor btj zijn radicaal als dienaar des Woords. Hij had het recht om binnen de classis Haarlem waar hij woonachtig was een stich telijk woord te spreken. Vakopleiding in het bank- of effectenbedrijf.. De hoofdgroep banken zal ter behartiging van de vakopleiding, in het bijzonder voor hen, die buiten Amsterdam en Rotterdam in het bank- of effectenbedrijf werkzaam zijn, een schrifae- lijken cursus inrichten. BESLUITEN, BENOEMINGEN ENZ. Voor het examen staatsinrichting M.O. is ge slaagd de heer C. J. Butssïng te Vlfeslngen (verb, bericht). Hoofdredacteur: J. C. Visser. Vllsslngen; Algemeen redacteur: M. Geerse, Middelburg; stadsnieuws. C. de Voogd, Vllsslngen en J. P. Pb. Doorenbos, Middelburg; Gewestelijk nieuws; HL. van Bcnthem, Goes en R. F. H. L. Bondag, Oostburg; Haagsch redacteur: nr. J. C. de Wit: Advertentiechef: voor Middelburg C. P. ButJs, v. Vllsslngen S. Rijkeboer. DE NEDERLANDSCHE VRIJWILLIGERS AAN OOSTFRONT. De A.N.P.-Correspondent meldt dat dr. Franz Pesendorfer, Sonderführer bij de Duitsche propagandacompagnieën aan het Oosteiyke front in een rapport met waart deering over het optreden der Néderland- sche vrijwilligers aan den Wolchof voor Leningrad heeft gesproken. Het rapport begint met een uitvoerige beschryving van het strydtooneel, waarop de Neder- landsche legioensoldaten zich bevinden. Een taaie leem,die by iederen stap de zware „pantoffels" vastgry'pt, geelvuil re gen- en grondwater in de smalle greppels, witte nevelsluiers over de grauwgroene weidegronden van het niemandsland, stuk geschoten, bladerlooze boomruïnes, resten van kleine bosschen op de zachtglooiende heuvels rondom Leningrad, dat is het terrein, dat door de Nederlandsche vrywil- ligers gehouden wordt. Wolchof, dat was het gebied, waar de vrijwilligers voor de eerste maal in de2;en oorlog in een groo- ten slag betrpkken werden. De Neder lander moest met een geweldigen stap de kloof overbruggen ,die tusschen zijn vaderland en Sovjet-Rusland bestaat. Uit een land van vrede en cultuur, van orde en zindelykheid kwam hy in een gebied, waarin de ontaarding en de verwording hoogty vieren en hij vond tegenover zich een verdierlykten vijand, die in de moe rassen van den Wolchof klaar stond om hom aan te vallen. Hier werd de geweldigste verdedigings slag aller tyden geleverd en hier was het ook de Nederlander, die zyn leven feil had voor hêt „to be or not te be" van Europa. Maandenlang duurde de slag, die ten slotte in een geweldige overwinning voor de verbonden legers eindigde. De Nedèr- landers beleefden hier hun eerste groote overwinning. Harde, strenge gezichten zyn het, aldus dr. Pesendorfer, die ik rondom mij zie. Waarachtige soldaten, die wetgn waarvoor zy vechten en wie hun tegenstander is. HET EERSTE GEWESTELIJKE BUREAU DER N.K.K. GEOPEND. Zaterdag werd in tegenwoordigheid van vele vooraanstaande figuren uit de Ne derlandsche Kultuurkamer te Groningen, in het gebouw „Pictura" het eerste gewes- teiyke bureau van de N.K.K., dat de cul- tureele verzorging van Groningen en Drente op zich zal nemen, officieel inge wijd. Ook waren enkele vertegenwoordi gers uit de naburige gewesten van het Ryk aanwezig, o.m. de Landeskulturwalter des Gaues Weser-Ems, de heer fprnst Schulze, die namens ryksminister dr. Goeb- bels een groet overbracht aan de kunste naars uit zijn gebied. Na een kort woord van den bestuurder van het gewestelyk bureau, den heer W. B. van Marle, hield de secretaris-generaal van het departement van volksvoorlichting en kunsten en president van de N.K.K., prof. dr. T. Göedewaagen, een inleidings rede en beëedigde vervolgens de leden van den raad van advies. In den middag vond een feesteiyke ope ning plaats in den Stadsschouwburg, waar prof. Göedewaagen zyn officieele feestrede uitsprak. Voorts sprak degewestelyk lei der, de heer Ger. Grlever. Geen te hooge pryzen by onderverhuur Van bevoegde zyde wordt, er nogmaals na drukkelijk op gewezen, dat het Vragen van een hoogeren prys voor kamers of gedeel ten van woningen, dan die, welke op 9 Mei 1940 redelyk en gebruikeüjk was, als prijs opdrijving zal worden aangemerkt en dus strafbaar is. Indien een huurder vermoedt, dat hij te veel huur betaalt, kan hy zich wenden tot de pryzenbureaux voor onroerende zaken, welke gevestigd zijn in de gemeenten, waar een kantongerecht zetelt of tot de plaatse lijke politie. Inmiddels zal in verschillende gemeenten een onderzoek worden ingesteld en by ge constateerde overtreding zal zoowel tegen huurders als tegen verhuurders streng wor den opgetreden. Gij gaai aan Uw werk - maar liever was U In bed gebleven., Steeds dat loodzware gevoel in Uw ledematen... dojie hoofdpijn... zoo'n geradbraakt gevoel. En dan die tegen zin in 't werk, terwijl gij vroeger blaakte van werklust. Al die verschijnselen kun nen 'n gevolg zijn van onzuiver bloed. Duizenden mannen en vrouwen hadden dezelfde klachten, die bij velen ontaardden in rheumatische pijnen. Maar die hielden op, toen zij Kruschen als versterkingsmiddel namen. Mej. C. H. te Den Haag schrijft: „...c/en laaisien tijd had ik veel last van hoofdpijnen, enzwilde het eens met Kruschen probeeren en na ver loop van enkele dagen merkte ik reeds verbetering... Na geregeld gebruik heb ik nergens geen last meer van en voel mij opgewekter dan vroeger". N««m óók Krutchen I Klachten verdwijnen Uw werklust keert terug en- dat lustelooze gevoel maakt plaats voor energie en gezondheid. Kruschen is verkrijgbaar bij alle Apoth. en Drog. 1.47,0.76,0.41 - N.V. Rowntree. GEMENGD NIEUWS Een chauffeur te Kessel (L.) werd gearresteerd wegens afpersing. Hrj had twee dreigbrieven geschreven aan een bekend inwoner van Wassenaar. In de brieven werd geschreven, dat resp. bedra gen van 15.000 en 5000 ergens gedepo neerd moesten worden. Zoo niet. dan zou den onthullingen volgen. De geadresseerde waarschuwde wyselijk de politie, hetgeen uiteindelijk de arrestatie van den dreig- briefschryver tengevolge had. Dezer dagen werd des avonds by een familie aan den Melkweg te Laren gebeld. Toen de deur werd openge daan zag men niemand, doch wel bemerkte men een meisje van ±2% jaar. Het had een stuk speelgoed bij haar èn een brief waarin verzocht werd goed voor het kind te zorgen. Voorts was nog een pak kleer tjes by het kind neergelegd. In het Spaansche plaatsje Cueto bij Santander is de vorigé week Maandag een 18-jarig meisje gestorven. Toen den volgenden dag nog geen ontbin dingsverschijnselenwaren waar te nemen en het lichaam niet styf was geworden, terwijl de gelaatskleur niet veranderd was, weigerde de pastoor tot de teraardebestel ling over te gaan, hoewel een dokter het overlijden had bevestigd. Men heeft daarop het- lyk voortdurend gadegeslagen. Zater dag waren er nog geen ontbindingsver schijnselen te zien. De spieren fcadden hun soepelheid behouden, het gezicht de frissche kleur nog niet verloren. De dokters, die ditmerkwaardige geval onderzoeken, staan voor een raadsel. Bij een brand, die in den nacht van Zaterdag op Zondag in een nachtclub te Boston (V.S.) ontstond, zijn 460 personen om het leven gekomen, ter wijl er nog 200 worden vermist. De oorzaak van den brand zou nog niet bekend zyn. Op den Singel te Amster dam werden onlangs uit een grossierdery van tabaksartikelen 150.000 sigaretten ge stolen. Rechercheurs zagen des morgens vrqeg drie mannen goederen inladen in een vrachtauto. Daar zy het zaakje niet ver trouwden, hielden zy de mannen van resp. 25, 19 en 17 j^ar aan. De chauffeur wist met den wagen en 150.000 sigaretten te ontkomen en is sindsdien spoorloos. De dieven waren door een leeg huis in de Spui straat en over verschillendedaken in de grossierdery gekomen.'Nog een half mil- lioen sigaretten stond klaar om meegeno men te worden. Toen de 11-jarige Geegt Jansen te Gieten zich des ochtends naar school wilde begeven, werd hy in het bosch aangehouden door een gemaskerden man. Deze trok den knaap van de fiets, bond hem met touwen aan het rywiel en mis handelde hem. Toen de onverlaat onraad bespeurde, ging hy *aan den haal Eenigcn tijd later werd de knaap gevonden. De da der is spoorloos. Twee broers gingen in de keuken v£tn de ouderlijke woning aan de Lystenstraat te Tilburg aan het stoeien, waarbij een van hen met zijn hoofd op den scherpen rand. van de gootsteen kwam te vallen. Na eenigen tyd werd hij onpasselyk terwyl zich verschynsèlen van hersenschud ding voordeden. In een ziekenhuis is hy daarop aan de gevolgen overleden. Op het terrein van een borstelfabriék te Overschie is een 54-jarige .portier "'s morgens vroeg dood in zyn* loge aangetroffen. Het bleek, dat de man door kolendampvergiftiging om het leven was gekomen. In eenfabriek van chemi- caliën te Den Bosch heeft tydens de berei ding van boenwas, vermoedelyk tengevolge van overmatige verhitting, een ontploffing plaats gehad. Twee personen werden hierby vry ernstig gewond. Te Heerlen zyn drie chauf feurs van een expeditiefirma gearresteerd, die goederen, welke ter verzending waren aangegeven, verduisterden, o.m. rookarti kelen, chocolade, drank en wollen stoffen. Zy werden ten deele voor eigen gebruik aangewend en verdwenen voor een deel in den zwarten handel. De 78-j arlge J. B. d i te Den Haag op de Heerengracht uit een ry- denden wagen van iyn 6 is gesprongen en daarby onder den aanhangwagen terecht kwam, is aan de gevolgen overleden. Bescherming van toekomstige moeders. D, N.V.D. .heéft legitimatiekaarten uitge reikt aan toekomstige moeders en moeders van groote gezinnen. Deze kunnen in win kels en aan loketten van overheidsbyreaux, enz. aanspraak, maken op voorrang en in overvolle trams en treinen op een zitplaats. Duitsche vrouwen in Nederland krygen der gelijke bewyzen van de N.S.V. Alle wankeliers worden verplicht hun* personeel instructie te geven de houdster van deze kaarten overeenkomstig den opzet te behandelen. Dit geldt eveneens voor de ambtenaren en employé's van openbare lichamen, die aanraking met het publiek hebben. SPORT VOETBALUITSLAGEN. 1e klasse: District I: ADO-Volewtjckers 3-3; Her mes DVS-HBS 2-1; Xerxes-Stormvogcls 1-2; DFC- Sparta -1-3; DWS-EDO 2-2. District II: VSV-Blauw-Wtt 4-2; Haarlem-Emma 0-2; RFO-DHC 5-1; 't GooljFeyenoord 0-4; Ajax-VUC District III: Ensch. Boys-AGOW 1-3; Tubantia- Quick 2-3; PEC-Enschede 0-2; NEC-Go Ahead 1-2; Wagenlngen-Heracles 2-1. District IV: MVV-Willem II 2-5; Roermond-NAC 1-2; Maurits-BVV 4-0: Plcus-PSV 2-1; Longa-Noad 3-1; Spckholzerh.-EiDdhoven 1-0. District V: Leeuwarden-Heerenveen 1-2; Velocltaa- GVAV 2-1; Sneek-HSC 2-2; AchilleB-Veendam 3-2. 2e klasse E: De Zeeuwen-RBC 1-1; Dosko-Mlddel- burg 3-1; Alllance-Vllssingen 1-5: Goes-Terneuzen 2-L 3e klasse M.: Zeelandla-EMM 7-2; Vllsslngen II- De Zeeuwen II 3-1; Yerseke-RCS 0-2. Goes behoudt de leiding. Door een schrale maar nuttige overwinning op Terneuzen bleef Goes aan de kop, maar de Brabantsche concurrenten blijven gevaar lek dicht In de buurt. Dosko, dat van Middelburg won en R.B.C. dat tegen De Zeeuwen gelijk speelde, staan er relatief zelfs beter voor, maar de weg Is voor hen nog lang. Vlissingen werkte zich door een fraaie overwinning op Alliance naar de bovenste helft. Terneuzen en Middelburg (de laatste nog zonder een overwinning) betwisten elkaar de onderste plaats, ter wijl ook Breskens nog danig op haar tellen moet passen, zooals uit den stand blUkt: Goes 9 6 0 3 24—18 Dosko 7 5 0 2 26—14 R.B.C. 6 4 11. 19—8 Vlissingen 7 3 13 18—17 Alliance 7 3 13 14—20 De Zeeuwen 6 2 2 2 17—17 Breskens 0 1 2 3 915 Terneuzen 1 11 4 17-r21 Middelburg 6 0 2 4 8—22 Dc ZeeuwenR.B.C. 11. Aan spanning heeft het in dezon wedstrijd niet ontbroken, maar het vertoonde spel stond op een zeer laag peil. De sporadisch goed opgezette aanvallen strandden meestal op de backs. De achterhoeden van beide elftallen waren het beste deel en mede door het zwakke voorhoedespel was er van werkelijk ge vaar voor de doelen bijna geen sprake. Van eenïg overwicht van een der partijen is geen sprake geweest. Bij de Zeeuwen speelde Danck- aerts spil, terwijl Van Hoek de plaats van Van Poelje bezette. Na 20 min. spelen gelukte het R.B.C. met een prachtig doelpunt de leiding te nemen, door een keurigen kopbal van den RBC-rechtsbinnen, die onhoudbaar was. (01). Reeds 6 min. na rust wist De Zeeuwen den gelijkmaker te scoren. Rechtsbinnen Bode schoot in, «maar de van de lat terugspringende bal werd door Van As en Smit ln het doel gewerkt (11). De Zeeuwen begingen nu de fout een van haar voorhoede-spelers in da middenlinie terug te trekken, waardoor de toch al zwak spelende voorhoede weinig meer presteerde. De scheidsrechter wist den wedstrijd, die som tijds verruwde, binnen de perken te houden. GOES-TERNEUZEN 2-1. Goes begon dadelijk met tegen Terneuzen flink aan te pftkken. Van der Sluis werd speciaal bewaakt, maar toen deze even de kans kreeg glipte hij tusschen de achterspelers door en schoot onhoudbaar In (10).. De gasten geraakten be ter Ingespeeld en ook hun aanvallen werden gevaarllj- Velde, met een verren sohulver, den uitloopenden De Munck wist te passeeren (1-1). Dit gaf Terneu zen blijkbaar moed want het elftal werkte voor twee en het Goes-doel ontkwam enkele malen niet zonder fortuin aan een tweeden treffer. Daarna kwam Goes weer vinniger opzetten. Ook de T.-verdedlglng hield dapper stand tot men een door Lockefcer schérp ge nomen hoekschop liet passeeren, die door Beuns in doel werd gelóopen (2-1). De strijd bleef hierna vliv nig en snel tot bet einde. ALLIANCE*VLISSINGEN 1-5. De uitslag doet aan een groot overwicht vanVlissingen denken. Dit is slechts ten deele waar. Het verschil lag hoofdzakelijk ln het verrassoide open spel der Vltssingen-voorhoede, v. d. Schraaf, Hendriks, v. d. Eyk, v. d. Velde en Burgerhof. De Invallers voldeden goed. Keeper Steyn was betrouwbaar. De achterhoede Butz-Burgerhof had soms wel veel moeite met de AHance-voorhoede, de verdediging zegevierde. De Vlfss. rechtervleugel was zeer actief. Midvoor v. Eljk doelpuntte driemaal. De linkervleugel was voldoende. Alliance was eerst ln de meerderheid, hetgeen Kruisbergen ln een doelpunt uit drukte (1-0). Vllsslngen kwam nu opzetten. Hendrlkae maakte gelijk (1-1), terwijl even later v. Eljk In schoot. Na rust scoorde v. EUk tweemaal. Alliance Etrandde steeds op de Vliss. verdediging. Uit een straf schop brengt v. d. Schraaf den stand op 1-5. Hocky LOOP DER BEVOLKING MIDDELBURG. Ingekomen: J. J, Saraber, hulpprediker. N. Vliss. Weg 220, van Utrecht; K. van Loon, marechaussee, Dam 45, van Vlis singen: M. J. van Meenen, Bree 7. van Deinze; J. A. Dekker, schoenmaker, L. Delft 129, van Budel: W. J. F. Wille, electricien. Rozenstr. 8, van Nijmegen; -A. Remijnse, schilder, met vr., Noordsingel 82, van £t. Laurens; M. Nijsse, bTOidmnonteur, met vr. en 2 kind., Vlisslngsche- 6tr. 41, van 's-Heer Arendskerke: M. J. J. van Beveren. bouwk. opz., met vr. en 2 kind.. Gort straat 30, van Veere; G. C. Kooman, kantoorbed., m. vr. en 3 kind., Poeledaeleweg. 15. v. Souburg. Vertrokken: S. Gabriëlse, dienstb., van Sta- tionsstr. 19, naar Westkapelle, 't Hout D 38; G. W. Roth, huish., van Havendijk 11, naar Oud Vossemeer, Zilverstr. A 47; H. Coumou, win- keljuff., van K. Noordstr. 38, naar Heemstede, Hsasstr. 11; G. de Leeuwen, zeeloods, met vr. en 2 kind., van Jodengang 25, naar Stein, Oude- postlaan 6; A. M. D. van den Berg, journalist, met vr. en 2 kind., van Rouaansche kaai 23, naar Breda, Dr. van Mielostr. 2; L. S. Grims, win- keljuff.. van Veerscheslngel 13, naar Haren Gr., Rijksstraatweg 213; P. Jobse. dienstb., van Lan- geviele 26. naar Oostkapelle, Noordweg 5; J. Hollebrandse, dienstb.. van Kanaalweg 14, naar Koudekerke, Breeweg B 47: M. Boone, z.b., van Lageweg 63, naar Scherpenisse, Weststr. 317; D. de Koning, dienstbode, van Koudekerksche weg 33, naar Hontenisse, Tasdijk C 199; P. Fr. Uyt- tendaele, mattenmaker, van Beenhouwerssingel 37. naar Bergen op Zoom, Gesticht St. Katrien- tje; W. van der Kleyn, vertegenw., met vr., van Houtkaai 15, naar Breukelen, Nieuwstr. 1; J. D. Slooves, z.b., van Poelendaelesihgel 12, naar St. Philipsland, Schoolstr. A 48d; A. H. Best, 1.1. verpleegster, van Beenhouwerssingel 81, naar Dordrecht, Bakastr. 7; A. Visser, scheepsbouwk. opz., met vr., van Rozenstr. 51, naar Rotterdam, Mathenesserplein 41a. GOES. Ingekomen: A. J. v. Guchte en vr., boom- kweeker, van Arehdskerke, Westwal 48; C. W. Baars, z.b., van Oudenbosch, PIccardtstr. 38; J. Wisse, dienst bode. van Kattendljke, W. de Zwljgerstr. 92; G. E. E. de Klerk, monteur, van Waarde, Couwervestr. 53; M. B. Rijn, scheepswerktuigkundige. van Amsterdam, O. Sirgel 52; P. Kribbe, kantoorbediende, van *s H. Abtskerke, 's Gravenp.weg 6; W. C. van Velzen, dienstbode, van Venlo, Nieuwstr. 52; M. Westdorp geb. de Bart, z.b., van Helnkenszand, Ruljteriaan 12; A. J. W. Dons en gezin, besteller PTT, van Rotter dam, M. Smallegbuurt 21; G. C. de Dreu, leerl. ver pleegster, van Zeist, Oostwal 31; M. J. v. d. Klïppe, 11. verpleegster, van Domburg, Oostwa! 31; H. Pro voost, winkelbediende, van Den Haag, Westsingel 133; P. A. Lohman en vr., fotograaf, van Den Haag, Scbeldestraat 44; J. Hamelink, dienstbode, van 's Gra venpolder, Opril Groote Markt 8.. Vertrokken: A. P. van Letli, wlnkelbed., van Ko ningstraat 6 naar Schoondijke; M. H. Hofstede en gesin, monteur, van 's H. H.klnderendljk 7 naar Dor drecht; G. W. van Kulk, electro monteur, en vr. van Westsingel 47 naar Rotterdam; A. de Visser geb. Schijf,, zonder beroep, van Eversdijkstr. 7 naar Kloe- tinge; A. Wauters, reiziger, van Koningstraat 6a naar Bergen op Zoom; A-. J. Kersten, kantoorbediende, van Violenstraat 30 naar Rotterdam. FEUILLETON. DE HOEVE 'T ZWARTE PAARD 74) door N. K. Brakman's oude gezicht was wat ver trokken, alsof hy by deze ontmoeting met zijn jongen vriend zyn gevoelens nauwe lijks beheerschen kon. Maarten, schudde den ander licht by de schouders, alsof hy zeggen wilde „Daar heb ik je dus weer Ik zal je nooit meer laten gaan Maar het was de stilte, die zoo vreemd aandeed, en toen Maartentenslotte sprak, schenen de woorden by na belachelijk. Men zou den ken, dat er niets ongewoons gebeurd was. „Neem een stoel, meneer ,,Ik zal nog een bord halen", voegde Eva er buiten adem aan toe. Maar eerst .slpeg ze haar arm om den hals van den ouden man en gaf hem 'n zoen. „U weet niet, hoe blij wy zyn, dat u er weer bentr! Ik kan het niet uitspreken Wij zyn verloofd en we gaan in Augustus trouwen", zei zij. „Ik werk in Gelderland op een huishoudschool, Hebt u al gehoord van van vader?" „Neen mijn lieve kind. Ik heb niéts ge hoord". Eva vertelde het hem en even bleven zij allen in gedachten verzonken. Later ruimde Eva het eetgerei weg, terwyi de mannen een gesprek voerden. Voor Maarten iets wilde vertellen, moest hij- eerst iets hooren van de belevenissen van Jacob Brakman. Brakman vertelde het hem kort, omdat hy verlangend wa3 te hooren, wat er allemaal in Langeveld was gebeurd. Het eerste deel daarvan klonk donker het huwelijk van Nora met Louis Windman en de roekelooze oneerlijkheid van dien man maar het vervolg, zooals Maarten het vertelde, was geheel anders. Het bericht van den dood van haar oom had een merkwaardige uitwerking op Nora gehad. Zij had zich vastberaden tegenover haar echtgenoot geplaatst en had Maarten laten komen om de boerdery te beheeren. Maarten neigde ertoe om eenige belang rijke details weg te laten. Maar Eva vulde hem aan. „Wat zeker is, meneer Brakman maar ik vind da't ik u oom Jacob moet noemen", zei ze, ,.dat is, dat onze Maarten een wonder heeft verricht. Hy heeft op de boc-rderij heldendaden gedaan en u zult er schik in hebben, als u eens rondziet en de boekhouding bekijkt. Maar dat mocht u van hem verwachten. Het grootste wonder is wel, wat hij met Louis Windman gedaan heeft". Maarten maakte een afwerend gebaar, maar Eva stoorde zich er niet aan. „Nora en haar man hebben zelf de zorg voor den winkel op zich genomen, en zy slaan er een uitstekend figuur in", sprak zy. ,,De omzet neemt geleideiyk toe en staat byna weer op het oude peil. Meneer Wind man doet eerlyk zijn best en werkt hard. Nora is zéér bevriend met my geraakt". Brakman knikte en glimlachte. „Ik weet iets meer dan jullie wel den ken", vertelde hy hen. „Ik heb met nota ris Beverwijk gesproken. Ik ben ook op het etensuur by den winkel aangeloopen en zag, data die Windman daar aan het werk was. En^nu denk ik, dat de jongelui aan hun werk willen". Zy verlieten hem om zyn plannen te beramen. Deze reikten ver, en Maarten en Eva, Louis en Nora zouden er later alles van vernemen, maar aller eerst moest hy Maarten een tehuis ver schaffen. Hy wilde niet, dat hy met zijn toekomstige vrouw in dat kleine hutje bleef wonen. Nora en haar man moesten de boerdery krijgen. Zy was van zyn eigen vlepsch en bloed en zij had, als de eigenaresse van „Het Zwarte Paard" zich na vele zware fouten weer op het goede pad begeven. .(Slot volgt.). Uw gift aan Winterhulp moet een offer zijn Giro 5553. BURGERLIJKE STAND MIDDELBURG. Géboren: Janneke, d.v. J. Spruit en P. van Sorgen: Jacomlna Jobanna, d.v. J. Castel en A. H. Visser; Willem, z.v. A. Koeman en J. Leljnse; Frans, z.v. F. dc TroUe en M. P. Janse; Leuntje, d.v. I#. Catsman en L. Bruvenboer; Aaldert, z.v. J. BooU en M. H. C. Faro; Erica Jeannette, d.v. 3. P. Ilmer en F. H. Sehadee. Overleden: te Souburg: Engel Ruck, 30 J. eentgea. van 8. M. Goor; Anthenls de Bree, 79 J., eccbtgen. v. A. Pouwelse; te Goes Jannetje Meljers, 66 J., echt- gen, van J. v. Belzen; Pleter Willem Akkerman, 51 J., echtgen. van C. öanderse; - Pleter Jongepler, 31 J., te Serooskerkete Amsterdam, Johanna Jacoba For- no, S3 J., echtgen. van 8. -Waterman; te Amsterdam Simon Waterman, 85 J.r weduwn. van J. J. Formo; te Etten en Leur, Pleter Ale'wünsa, 67 J., weduwn, v. M. MattiJsse. Ondertrouwd; Hendrik de Heer, 28 J. en Geertlena Hendrika Albertlena GraafhulB, 22 J.Marinus Kerk- hove, 26 J. en Marina Julia de Munck, 20 J.: Petrus- Franclscuö Streefkerk, 23 J. en Wilhelmina Danleise, 23 J.Abraham Lo Due, 23 J. en Lena van der Wecle, 20. J. Leunis Adrlanus Verhulst, 28 J. en Neeltje Post, 23 J.Willem Gerardus Van der Werf, 24 J. en Johanna Kolk, 20 J.Ebe Rlnderts MetJer, 31 J. en Margaretha Theodora Petronella Verkloü, 28 t; Leendert Maljers, 58 J. en Hendrika Johanna Óver- amp, 53 J.; AnthonU Suurmond, 29 J, en Cornelia Schout, 32 j. Getrouwd: Pleter LUcken, 31 J. en Jacoba Maria Hooftman, 24 J.; Jasper Hendrikse, 27 J. en Jacomlna Ailriana van Tiel, 24 J.Bastiaan van der Stelt, 24 J. en Pieternella Cevaal, 22 J.Willem Jacobus Lou- werae, 25 J. en Neeltje Klazina v. Klinken, 22 J.; Roe lof Dozeman, 30 J. en Johanna Engelberta Stam, 30 J.; Johannes Pleter smolders, 24 J. en Johanna van der Zwan, 25 J. KRUININGEN. Getrouwd. Willem Junianus Broek man, 33 J., te IJsselsteln en Paulina Marina van Poelje, 26 J. Geboren: Marina Laurina, d.v. Geeraard Tramper, en Elizabeth Waterman. RADIO-PROGRAMMA - DINSDAG 1 DEC. Hilversum I 415.6 Ütf. 12.05 ork. Masman; 12.45 ber.13.00 Symphonle ork.; 14.00 radio-potpourri15.00 voordracht; 15.20 lsamerork.; 16.45 ber.; 17.00 lichte toets; 18.00 viol, hoorn en piano: 18.30 ber.; 18.40 Rubber; 19.15 Schubert—Brahms; 20.15 gevar. progr.; 21.45 ber.; 22.00 Zigetmerork.22.20 Grazn. Hilversum II 301.5 M. 12,30 landbouw; 12.45 ber.; 13,06 ork. Woutera; 14.00 Godsd. uitz.; 14.30 salonork.-; 15.30 voor zieken: 16.00 melodis- tcn; 16.45 ber.; 17.00 voor de jeugd; 17.30 jeugd koor; 17.45 BNO: 18.00 jeugdkoor; 18.15 Neer- lands stem van Oostfront: 18.30 cabaretfevue 19.00 Eng. uitz.; 19.15 ork. v. Krevelen: 19.45 ber.; 19.55 ork. v. Krevelen; 20.15 Toskaansche Rispetti; 21.00 Mozart-Reger21.45 ber. 22.00 BNO: 22.10 avondwijding; 22.20 gram. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN GEMEENTE MIDDELBURG. MAATREGELEN IN VERBAND MET RATTENBESTRIJDING. De Burgemeester van Middelburg brengt ter open bare kennis: dat wederom kosteloos een preparaat beschikbaar zal worden gesteld voor de bestrijding van ratten. ZU, die een dergelijk preparaat wenschen t© ontvangen, gelleven dit op te geven ann den Relnl- Kngs- en Ontsmettingsdlenst, kantoor Gemeentewerken, het tijdvak 30 November-5 December 1942 en daar bij een kleine hoeveelheid brood in te leveren voor het bereiden van het vcrdelglngsmlddel. Middelburg, 27 November 1942. De Burg. voorn., A. MEERKAMP VAN EMBDEN, w. De Secretaris, M. VAN DER VEUR. GEMEENTE VLISSINGEN. UITREIKING VITAMINE-D TABLETTEN. De Burg. van Vlissingen maakt bekend: dat op 3 Dec. a.s. van n.m. 2-4 uur op het Gem. Bureau voor Sociale Zaken, Badhuisstraat 105 alhier, alsnog-gele genheid bestaat tot het ontvangen van vitamine D. tabletten voor hen, die bij vorige verstrekking zich niet hebben aangemeld. De aandacht wordt erop gevestigd, dat de tabletten worden verstrekt voor kinderen van 3 maanden tot 3 Jaar en voor zwangeren gedurende de drie laatste maanden der zwangerschap. De stamkaarten der In aanmerking komende kinde ren moeten worden overgelegd. De verstrekking aan- zwangeren kan uitsluitend geschieden op vertoon van bewUs van arts of vroedvrouw. Vllsslngen, 30 November 1942. De Burg. voorn. VAN WOELDEREN. INKWARTIERING. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend: dat de inkwartieringsbilje'.ten voor verleende Inkwartiering aan ieden van de Duitsche Weermacht voor of op Vrijdag 4 Dec. 1942 ter gemeente-secretarie, 3e afd., moeten worden ingeleverd, dat na dien datum Inge leverde biljetten niet meer in behandeling kunnen worden genomen, dat de biljetten eerst op de Ortskom- mandur moeten worden geteekend. Vllsslngen. 30 November 1942. De Burgemeester voorn., VAN WOELDEREN. AANMELDING EN AANGIFTE VOOR DE BEVOLKINGSREGISTERS. Do Burgemeester van Vlissingen, waanemende de be voegdheid van het college van B. en W.brengt als voornaamste ter openbare kennis: 1. dat aangifte van vertrek of van verhuizing bin nen de gemeente mondeling moet geschieden op den dag van of uiterlijk 5 dagen na vertrek of na adres verandering; 2. dat ieder, die In de gemeente nachtrust of daar voor in de plaats tredende rust geniet en nog niet Sn het bevolkingsregister dezer gemeente Is opgenomen zich binnen 5 dagen na zijn, aankomst in persoon moet aanmelden; 3. dat overtreding der voorschriften wordt gestraft volgens de wet; 4. dat aangiften moeten geschieden ter gemeente secretarie, 3e afdeellng, Ballamypark 5. Vllsslngen, 28 Novomber*1942. De Burgemeester voorn., VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. DISTRIBUTIEKRING ST. LAURENS. VASTÉ BRANDSTOFFEN VOOR KAMER- EN PENSIONBEWONERS. De Plv. Leider van den Distrlbutledlenst Kring 8L Laurens maakt .behend, dat kamerverhuurders en pen sionhouders aanvraagformulieren MD 333-11 ter ver krijging van vaste brandstollen voor Dcc. 1942 en Jatn 1943 v o o r 5 Dec. a.s. bU de pl. agentschappen dle- ueu af te halen. Ingevulde formulieren moeten van 7 t.m. 19 Dec. 1942 weer bö de agentschappen Inge leverd worden. Distributiestamkaarten van kamer-* huurders of pensiongasten moeten worden getoond. De Plv. Leider voorn. W. J. C. WEEDA. EXTRA RANTSOENBONNEN VASTE BRANDSTOFFEN GROOTE GEZINNEN. De Plv. Leider van den Dlstributiedlenst Kring St. Laurens maakt bekend, dat aan hooiden van gezin nen, die 7 of meer leuen tellen, tegen overlegging van de stamkaarten van alle gezinsleaen, rantsoenOOnnen voor vrfste brandstoffen kunnen worden uitgereikt. Belangnebbenden dienen aanvraagformulieren MD 333-05 tot hei verkrijgen van deze extra rantsoenen voor 5 Dec. e.k. bi) dc pl. agentschappen in te leveren. De Plv. Leider vuorn. W. J. C. WEEDA. DISTRIBUTIEKRING 'S-HEER ARENDSKERKE. NA-U 1TREI KING BONKAARTEN. Na-ultreiking van bonkaarten 13e periode en toeslag- kaarten bijzonderen arbeid vindt plaats op: Maandag 30 Nov. 1942 te: 's Heer Arendskerke, E 66, 9.30-12 uur, N louwdorp. De Laat, 14.30-16 uur. 's Heer Abtskerke, gemeentehuis, 10-11 uur, s Gravenpolder, distr. kantoor, 11.30-12.30 uur. Hoodekeusüerke, gemeentehuis, 14-15 uur. Dinndag 1 December 1942 te: Ovezande, distributielokaal, 10-11 uur. Driewegen, gemeentehuis, 11.30,12.30 uur. Borssele, Scoikker, 14-15: Wemeldinge, gemeentehuis, 13.30-15.30 uur. 8chore, hulpsecretarie, 10.30-11.30. Kapelle, distributielokaal iü-12.30 en 13-30-14.30 u. Woensdag 2 December 1942 te: Woipnaarudük, distributielokaal. 9.30-11 uur. Wllhclminadorp, Lookcnan, 11.30-12.30 uur Klocunge, genieeniehci berg, 14-15.30 uur. lCUewoutsdijK, gemeentehuis. 10.30-11.30 uur. Oudelande, gemeentehuis, 13-14 uur. Baarland, Van Doorn, 14.30-15.30 uur. Donderdag 3 December 1942 te: Nlsse, gemeentehuls, 9.30-10.30 uur. Helnkenszand, Vermeulen, 11-12.30 uur. Heerenhoek. distributiekantoor, 14-15 uur. Dl6trlbutledlenst 's Heor Arendskerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 2