LUYCKS' SPORT RECHTSZAKEN BESLUITEN, BENOEMINGEN ENZ. RADIO-PROGRAMMA De hoeve Het Zwarte paard. Pijnen in de ledematen verdwenen. STADSNIEUWS Middelburg AFSCHEID MAGAZIJNMEESTER. Het bestuur van de Groenè-Kruis-ver- eeniging alhier, verleende op zqn verzoek, wegens vertrek uit de gemeente, aan haar magazijnmeester, den heer G. F. Bouwens, op de meestvolle wijze het gevraagde ont slag. Ruim 17 jaar heeft hij de belangen der vereeniging in alle opzichten, op voor beeldige wijze behartigd. Niet alleen door het bestuur maar zeker ook door talrijke leden, zal het heengaan van den heer Bou- wens als een groot verlies worden be schouwd. Woensdag 18 November kwam het bestuur bijeen om afscheid van den magazijnmeester en zijn echtgenoote te nemen. Als aandenken en blijk van waar deering werd een ets van het Middelburg- sche stadhuis aangeboden. Ingaande 20 November 1.1. werd als magazijnmeester aangesteld de heer H. Asscheman uit Vlissingen. STADSNIEUWS Goes BELEDIGING DER WA Door commandant Zondervan. Zaterdagmiddag stond de Zeeuwsehe W.A. op do Groote Markt aangetreden en werd door den commandant, mr. A, J. Zondervan geïnspecteerd. Mr. Zondervan werd begeleid door den banleider J. J. v. v. d. Hout en ook de gemachtigde van den leider der N.S.B., de heer Jan Dekker woonde deze en de andere plechtigheden bij. Na de inspectie maakte de W.A carré voor het bordes van het' stadhuis, waar de belofte afgelegd werd en door mr. Zon dervan de beëediging plaats vond. Mr. Zondervan sprak vervolgens de W.A. toe en wees er op, dat het afleggen der belofte het belangrijkste moment is in het leven van een W.A-man. Hij belooft alles te willen geven voor het vaderland, voor het volk d.w.z., dat hij het volk wil dienen: niet: er aan verdienen. Spr. stelde daartegenover de velen, die schelden op de Duitschers, maar er gaarne aan verdie nen.. Spr. wees er vervolgens o.a. op, dat 60 pet. der W.A. naar het front trok 15000 W.A. mannen, die bereid bleken het hoogste offer, hun leven te willen bren gen die zoo hun volk willen dienen, op dat Nederland weer een toekomst zal heb ben. Wat wij wenschen is het nieuwe Euro- pa gelijkgerechtigd met de andere volken te zijn, Spr. schetste voorts den strijd tegen ka pitalisme, jodendom en bolsjewisme én ging nader in op den hoogen inhoud der afgelegde belofte. Wij zullen strijden tot het einde toe, aldus besloot spr., trouw aan onzen leider Mussert. Vervolgens sprak banleider Van den Hout ,die er op wees, dat de W.A. in volle openbaarheid de belofte aflegde, omdat zy uit het volk voortkomt en met en voor dat volk een toekomst zal veroveren. Spr. herinnerde aan de oprichting der W.A., tien jaar geleden. Toen stonden er 30 man aangetreden; in hen brandde het geloof, dat er voor "ons volk slechts één toekomst was. Spr. schetste dan den strijd, de ter reur, de gevangenzetting in de Mei-dagen van 1940, en zette daartegenover de hui dige omstandigheden. Degenen, die aan de andere zijde staan hoopten op Joegosla vië, op Rusland, thans weer op Afrika en gelooven, dat dan alles weer het oude zal worden, maar wij weten, datwat in het verleden gebeurde, in Nederland nooit weer gebeuren zal. Na dezen oorlog zal er weer recht en orde in Nederland zijn. Nadat nu het zesde couplet van het Wilhelmus was gezongen, marcheerde de W.A. naar het Schuttershof, waar in de groote zaal, die spoedig met de W.A.- mannen geheel gevuld was, een bijeen komst plaats vond. In het Schuttershof. De bijeenkomst der W.A in het Schut tershof werd o.a. bijgewoond door den Beauftragte van den Rijkscommissaris in Zeeland, den heer Münzer, die vergezeld was van den Sozial-referent den heer Korte, en voorts door eenige hooge Duit- sche militairen. Na het zingen van eenige liederen door de W.A. werd het woord gevoerd door banleider Van den Hout, die een schets gaf van degenen, die nog afzijdig staan. Er is nog slechts een kleine groep felle, openlijke tegenstanders, doch juist die moeten gewonnen worden, want die too- nen tenminste, dat zij- zich om het lot van land en volk bekommeren. De W.A. noem de spr. de stoottroep der beweging, die hij vergeleek met de stoottroepen aan het front, die de vijandelijke stellingen het eerst doorbreken. De W.A mag nimmer verslappen èn spr. omschreef de zware taak van den W.A,-man ,die er voor zal zorgen, dat Nederland zijn plaats in het nieuwe Europa zelf verdiend heeft. Vervolgens hield mr. Zondervan een uitvoerige rede, waarin hij de opkomst der W.A schetste en hoe de W.A. de melkkoe werd, waaruit men de menschen haalde voor het front, arbeidsdienst, luchtmacht, politie, het legioen, organisatie Todt, frontarbeiders, boerenleiders achter het Oostfront enz. Dat drukte zijn stempel op de W.A. en daar zijn wy trotsch op. Maar niet allen die gingen, of die bleven zijn idealisten. Spr. critiseerde vervolgens, dat velen ingedut zijn en zette uiteen, hoe hij reeds een zuivering hield, in het zonder onder het kader, en hoe die zuive ring voortgezet zal worden. De W.A. man moet de straat op, het volk veroveren. De W.A. heeft fouten gemaakt, er is veel op aan te merken geweest, aldus besloot spr. zijn geestdriftig betoog, maar nooit is getwijfeld en zal getwijfeld moeten wor den aan de trouw van de W.A. aan den leider. Met het zingen van het zesde couplet van het Wilhelmus -werd deze bijeenkomst besloten. BANK VOOR ZEELAND. In de Vrijdag in Hotel Centraal gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der Bank voor Zeeland N.V. te Goes, werd de heer A. J. Koppe te Yerseke, met in gang van 1 Januari 1943 tot mede-direc teur benoemd. HUISMOEDERS de bereiding van een smakelijke,krachtige jus is voor U een vraag- stuk. De oplossing ligt niet in 'n mooier) naam, fe) maar in kwaliteit. W JUS EXTRACT is goed, gezond, sma kelijk en 10 x te verdun* ^nen, dusi voordeelig. uvicUÖ' CJZlS4*x£uict M0STRD TXZUN - TAFEIZUUÏ BOUfllON -UM0NADE Mussert spreekt voor het Zeevaartfront. Zaterdag hield het 'zeevaartfront te Rotterdam een groote betooging waar het woord werd gevoerd door den leider der N.S.B., ir. Mussert en den heer Wouden berg. Ir. Mussert gaf een schets van de ont wikkeling der zeevaart, waarbij hij wees op de groote vlucht, welke de zeevaart heeft genomen en hoe zij zich ontwikkeld heeft tot de beste der wereld. Hij stelde haar naast de politieke en militaire ont wikkeling en besprak vervolgens den stand van den oorlog van zeemansstandpunt. In dit verband wees de leider op de groo te toekomstmogelijkheden, welke voor da binnenzeevaart geopend worden, wanneer de Europeesche binnenzeeën geheel door Europa zullen worden beheerscht. Ir. Mus sert legde den nadruk op de oude banden met Zuid-Afrika, welke weer zullen wor den aangeknoopt. Er is geen macht ter wereld, die uiteindelijk in staat is, een bloedsband definitief te breken. Mussert schetste nogmaals de komende zes arbeidsgemeenschappen waarin het Ne- derlandsche volk zal worden georganiseerd. De zeevarenden behooren bij het economi sche leven en dus in het arbeidsfront. Hij kondigde daarop aan, da1> de beweging een afdeeling zeevaart heeft ingesteld, vallen de onder de hoofdafdeeling arbeidszaken van het hoofdkwartier. Deze afdeeling zal zuiver de nationaal-socialistische stoottroep zijn,-die het leidend beginsel moet uitdra gen, dat spreekt van het zelfrespect van de natie, of in zeemanstermen: het hoog houden van de eer van de vlag. Zij moet ook zorgdragen voor de herleving van de zeevaart en belangstelling wekken voor alles wat daarmede samenhangt. Zij moet zich bemoeien met de opleiding, het socia lisme van het nationaal-socialisme in prac- ttjk brengen en bovendien ook het natio naal-socialisme in de zeevaartkringen in woord en daad doen doordringen, hetgeen in dezen tijd beteekent, dat daadwerkelijk moet woren meegeholpen den oorlog te winnen. Wij willen zoo graag, dat ook Nederlandsche schepen deel hebben aan den oorlog, terwille van de solidariteit met Duitschland op leven en dood. Mussert besloot zijn aandachtig toege hoorde rede, die herhaaldelijk door applaus werd onderbroken, met het doopen van de nieuwe afdeeling, die zal heeten „Nieuw Zeeweaen", welke naam in overeenstem ming is met de omwenteling der tijden, met de verliezen van dezen tijd, maar meer nog met ons onwrikbaar geloof in de over winning van Europa en de herrijzenis van ons volk en vaderland. „Zoolang er een Nederlandsch volk is, zoolang zal er ge varen worden. Wij houden zee". Storingsvluchten boven Zuld-Dultschland. Britsche vliegtuigen hebben in den a£- geloopen nacht naar het D.N.B. verneemt, storingsvluchten boven Zuid-Duitschland gemaakt. Slechts in één Zuld-Dultsche stad veroorzaakten brandbommen geringe schade; De Engelschen verloren bfl deze acties volgens de tot dusver ontvangen berichten acht vliegtuigen, - AARDBEVING IN TURKIJE. Baliesrips in Turkije is door een aard beving geteisterd. Tot dusver zjjn 7 dooden geborgen Ruim 600 huizen zfln verwoest. Door de buitengewoon hevige orkaan is in de haven van Is tanboel een aantal schepen gekanteld. INNING VAN KLEINE GELD VORDERINGEN VERGEMAKKELIJKT. Heden is in het verordeningenblad een besluit van den secretaris-generaal van het departement van justitie verschenen, dat de bedoeling heeft de inning van kleine geldvorderingen te vergemakkelijken. Een schuldeischer, die een uit overeen komst voortspruitende geldvordering tot een maximum van 500.heeft, kan nu ter griffie van het kantongerecht een ver zoekschrift indienen tot uitvaardiging van een dwangbevel. Wordt door den schulde naar tegen dit verzoekschrift binnen 14 dagen geen bezwaar aangeteekend, en acht de kantonrechter het verzoek niet onrecht matig of ongegrond, zoo vaardigt deze laatste het dwangbevel uit en doet dit op een afschrift van het verzoekschrift stel len. Het dwangbevel staat, wat de tenuit voerlegging betreft, gelgk met de grosse van een vonnis en kan derhalve op de ge wone wtjze geëxcecuteerd worden. Aange nomen mag worden, dat in de meerder heid der gevallen de schuldenaar het niet op een executie zal laten aankomen, doch, indien eenmaal een dwangbevel zal zijn uit gevaardigd, vrijwillig zal betalen. Alsdan zal de schuldeischer met een mi nimum aan moeite en kosten zijn recht hebben verkregen. Wordt tegen het verzoekschrift wèl be zwaar aangeteekend, zoo Verwast de kan tonrechter de zaak naar de gewone te rechtzitting en treedt de normale kanton gerechtsprocedure in werking. UITBREIDING POLITIEBEVOEGDHEDEN. In het heden verschenen verordeningen blad is een besluit opgenomen betreffende uitbreiding van de bevoegdheden van de politie. Met betrekking tot de opsporing van strafbare feiten wordt daarin bepaald, dat thans alle ambtenaren van rijks- en ge meentepolitie daarmede belast zijn. Ten behoeve van de opsporing van strafbare feiten, kunnen zij te allen ttfde iedere plaats betreden. Woningen mogen tegen den wil van den bewoner slechts worden betreden in te- gewoordigheid van een hulpofficier van justitie of op. vertoon van een algemeenen of byzonderen schriftelijken last. Het recht tot het binnentreden van wo ningen sluit de bevoegdheid in om de wo ningen en de zich daarin bevindende voor werpen te doorzoeken. De ambtenaren kunnen In omschreven gevallen tot inbeslagneming van daarvoor vatbare voorwerpen overgaan. Voor zoo ver zij hulpofficier van justitie zijn, kun nen zij bij dringende noodzakelijkheid ook buiten deze gevallen, tot inbeslagneming overgaan. Kan het optreden van een hulp officier niet worden afgewacht, zoo heeft bij dringende noodzakelijkheid ieder ander ambtenaar van rijks- en gemeentepolitie gelijke bevoegdheid. Hij, die zulk een voorwerp onder zich heeft, is verplicht dit op eerste aanma ning te vertoonen of uit te leveren. De voorschriften van dit artikel zijn niet van toepassing op brieven of mededeelin- gen, welke aan de post, de telegrafie of aan een andere instelling van vervoer zijn toevertrouwd. De politieambtenaren kun nen voor bepaalde opdrachten of in drin gende gevallen ook optreden buiten het grondgebied, waarvoor zij zijn aangesteld. In geval van dringende noodzakelijk heid kan bij misdrijven, alleen op klachte vervolgbaar, ook voordat een klacht is in gediend, tot aanhouding en inverzekering stelling van den verdachte en tot inbe slagneming van voorwerpen worden over gegaan. De ambtenaren van rijks, en gemeente politie kunnen ter voorkoming van straf bare feiten: personen naar 'n politiebureau geleiden en daar voor ten hoogste acht en veertig uren in verzekering stellen, elke plaats, die geen woning, i# .betreden en woningen binnentreden op algemeenen of bijzonderen last van den hoofdcommissa ris van politie of in gemeenten, waar geen hoofdcommissaris is, van den burgemees ter. Deze bevoegdheden kunnen ook hier niet worden uitgeoefend met betrekking tot boven omschreven brieven of mededee- lingen. De ambtenaren van rijks- en ge meentepolitie kunnen de bevoegdheden ter voorkoming van strafbare fedten, op alge meenen of bijzonderen last ook uitoefenen bij het treffen yan andere politiemaatre gelen. MASSA VERGIFTIGING IN KRANKZINNIGENGESTICHT. In een krankzinnigengesticht te Salem in den Amerikaanschen staat Oregon zijn 400 zwakzinnigen na het eten ernstig ziek geworden47 verpleegden zjjn gestorven, 12 verkeeren nog in levensgevaar. Uit het onderzoek bleek, dat een der verpleegden natriumfluorzout in de soep had ver- j mengd. Voetbal. WEDSTRIJDUITSLAGEN. 1e klasse. DISTRICT I HBS-De Volewtjckers 13: Stormvo gels-Hennes DVS 00; Sparta-Xerxes 40; DW8- ADO 0—3; EDO-DFO 3—2. DISTRICT II: Emma-Blauw Wit 22; DHC-Haar» lem 51; Feyenoord-RFC 11; VUC-'t Gooi 62; Ajax-VSV 3—2. DISTRICT III: Quick-AGOW 1—1; Enschede-Tu- bantla 5—0; Go Ahead-PEG 82; Heracies-NEC 13; Wagenlngen-Enschedeacho Boy» 00. DISTRICT IV: NAC-Roermond 3—0; BW-Wlllem II 31; Noad-Maurita 07; Longa-PSV 41; Eind- hoven-MW 62. DISTRICT V: GVAV-Heerenveen 1—3; Be Qulck- Sneek 9—1; Veendam-HSC 4—4; LSC-Velocltas 4—3. 2e KLASSE E: Temeuzen-Goes 31; R.B.C.- Dosko 31; VlIssiBgen-De Zeeuwen afg.; Breiken»- Middelburg 1—1. E.M.MVLISSINGEN II 3—3. In een wedstrijd, die zich door behoorlijk spel ken merkte, hebben E.M.M. en do VUssIngen-resorves de puntjes broederlijk gedeeld. De uitslag geeft de ver houding goed weer. Over het geheel genomon wai E.M.M. Iets meer ln den aanval, maar ook nu was de voorhoede te weinig doortastend. Van do Vlissingen-voorhoede, waarin rechtsbuiten Barten een goede party speelde ging meer kracht uit. De belde mlddenllnle» waren vrywel van gelöke kracht. By E.M.M. was het achtertrio het beste deel van het elftal Vooral rechtsback Heyman Jr. blonk uit. De Vllsslngcn-backs en doelman waren voldoende. De le helft kenmerkte zich door een lichte E.M.M. meerderheid. Na 20 min. opende rechtsbuiten Bosse- laar Jr. de score Cl0). Nog voor de rust bracht de Vlissingen linksbinnen Wlelemaker de partyen weer op geiyken voet (11). Na nist was Vlissingen aanvankeiyk Iets sterker, maar do E.M.M.-achterhoede was niet gemakkeiyk te paseeren. Na een kwartier moest zy echter zwich ten (12). Even later werd het zelfs 13. Na dit doelpunt kwam E.M.M. geweldig opzetten. Rechts buiten Bosselaar Jr. wist dan nog tweemaal het doel te doorboren (3—3). G0E8 II—YERSEKE 4—6. Het begin van den strijd tusschen de Goes-reserves en Yerseke kenmerkte zich door een hopeloos uit vorm zyn van het Goes elftal waarvan Yerseke op handige wyze gebruik maakte. Reeds na tweo mi nuten werd het 10 voor de gasten toen één der Goes-speler» te zacht op zyn doelman terugspeelde. En daarna kwamen nog drie goede doelpunten uit voorzetten van Nolet Pas daarna ging het by Goes beter vlotten en zoo was het met rust 24, na goed Inschieten van Kryger. Na rust was Goes ge middeld het meest ln den aanval, maar do uitvallen van Yerseke waren steeds gtvaariyk. Belde partyen vonden nog tweemaal het net (46). DUITSCHLAND WINT VAN SLOWAKIJE. Te Presburg behaalde het Dultsche nationale elftal niet alleen de vierde overwinning op het Slowaak- sche nationale elftal, doch vierde tevens de hon derdste overwinning, behaald ln 198 landenwedstrtj- den. Bovendien werd met dezen tienden landenwe- stryd ln het afgeloopen Jaar dit seizoen besloten met een fraaie 52 overwinning. In booger beroep tegen verdachten levenslang geëischt. Op 12 November 1940 werd de Bredasche koopman P. van Aart in een woning te Rotter dam, waarheen men hem gelokt had ln verband met den handel ln textielgoederen, vermoord. Als verdacht van dezen moord werden gear resteerd T. A. F. Slant en J. H. J. DHb, beiden te Rotterdam. Zij werden door de Rotterdamsche rechtbank tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld. In hooger beroep heeft deze zaak tb6ns voor het Haagsche Hof gediend. Na uit gebreid verhoor van verdachten en getuigen heeft de advocaat-generaal, mr. Polman, thans bevestiging van dit vonnis geëischt. VAKDIPLOMA KRUIDENIERS. Voor het vakdiploma kruideniers slaagden te Goes: J. G. Rotte, GriJpskerke; mej. Joh. Seymoer, L. J. Nyaso, L. Roth, J. Jonkheer, P. Wattel, M. Abra- hamse, mevr. But-Avot allen Middelburg; J. Kamp huls, A, Mercy, O. Labruljero, C. Woltering, F. de Nooyer allen Vlissingen; mej. Joh. Besuyen, Klevers- kerke; N. de Ryke, Arnemuiden; mej. F. Keur, mej. Jo Baas belden Nleuwland; J. Dlngemanse, Gaplnge; mej. T. Dlngemanse, 'SL Laurens; J. Jobse, C. Don belden Oostkapelle; mej. S. Goedbloed, C. Goedbloed beiden Veere; mej. S. den Hollander, Aagtekerke; J. de Bree, mej. L. de Witte belden Souburg; mej. M. de Vo», Koudekerke; J. v. 't Hof, M. Bruel, C. Schipper, C. Anthonlsse, mevr. J. Boutens-Krijnse allen Goe»; mevr. Hoekman-v. Oos ten, mej. T. Slabbekoorn heiden Biezëlinge; J. Be- belaar, A. v. Baaien belden WolfaartsdUk; A. Con stant, Helnkenszand; P. J. de Regt, 'sH. Arends- kerke; K. A. Vroegop, Kruinlngen; M. A. Dlngen- manse, Coiynsplaat; H. Flllus, Yerseke; P. v. 't Westelnde, Lewedorp; N. Biersteker, Nieuwdorp; J. de Maagd, Groenendyk; mej. J. Duym, mej. A. v. Kampen, mej. J. Goossen, mej. G. Heynsdyk, allen Axel; mej, T. v. Hecke, Sluiskil; H. v. d. He mel, Sas van Gent; A. de Vrie», Philippine, J. Hulssen, Hoek; mej. M. wynacker, C. de Bruyn, belden Hulst; C. Baert, D. Pladdet, J. DIeleman, J. M. den Ruysen, P. Janse allen Neuzen; H. den Decker, Nlsse; K. N. de Ouden, Zierlkzee; H. N. Boot, Haamstede; A. Krynse-Locker, mevr. L. Blene- feld-Polderman belde Renesse; G. A. Fellus, Burg- sluis; G. Moerland, St. Annaland; M. Schot, Tholen; C. den Braber, Stavenlsse. DIN8DAQ i Hilversum I 416,6 m.i 12e Almanak: 12.05 dansork. Masman; 12.46 ber.; 13".00 etrykork. 14.00 septet en gram.; 15.00 luisterspel; 15.20 Sted. Ork. Maastricht; 16.45 ber.; 17.00 Gevar. progr.; 18.00 cello en plano; 18.30 ber.; 18.40 lezing; 19.15 kamer- muz.; 20.15 Om en om progr.; 21.45 ber.; 22.00 fllm- Uedje8; 22.40 operette conc. Hilversum II 301,5 m.j 12.30 landbouw; 12.48 ber.; 13.05 Melodisten, 14.00 Godsd. ultx.; 14.30 salonork.; 15.30 voor zieken; 16.00 Ork. v. Krevelen; 16.45 ber 17.00 de Jeugd; 17.30 meisjeskoor; 17.45 B.N.O.; 18 00 meisjeskoor; 19.00 Eng. ultz.; 19.15 musette; 20.15 Gram.; 2L45 ber.; 22.00 B.N.O. Van 22.10 zie Hilv. L FEUILLETON. door N. K. 69) Hij zou vroeg vertrekken, waarschijnlijk met den eersten trein. Ze zag hem al in gedachten over den weg naar het dorp loopen, zijn koffer in de hand, terwgl iedereen hem hartelijk groette. Haar voorstelling van Maarten's han delingen was merkwaardig precies. Inder daad nam hij den eersten trein en hy werd door iedereen met lachen en grapjes be groet. Hij ging den dorpswinkel voorbij en hief de oogen -van verbazing op. De verandering van een bloeiende zaak in een die op den rand van het bankroet stond was duidelijk genoeg. Toen hij de boerderij bereikte, liep hij langs het raam van de eetkamer, waar hij Louis Windman aan het ontbijt zag zitten, hoewel het nu by na elf uur was. i Juffrouw Janna ontving Maarten met een verrukt gebaar en vertelde hem, dat de bazin het werk op was. „Zy is veel veranderd, meneer De Roe ver", beweerde zij. „Maar het werd tgd, dat u terugkwam. Binnen korten tqd zou er weinig anders dan het kale land van de boerderij zijn overgebleven". Maarten drukte haar de hand. maar had geen lust om den woordenstroom van de goede vrouw aan te hooren. Zyn eigen oogen konden hem alles vertellen, wat hij wenschte ta weten. En dat was een mee lijwekkende gewaarwording. Alles was verkeerd. Een veestapel was gesloten, omdat er geen beesten meer voor waren en elk deel van de boerderij was verwaar loosd. Ondergang Dat was de beteekenis hiervan. En rechtstreeksche diefstal Een cf twee der arbeiders waren nog oude bekenden, maar sommigen waren hem vreemd. Zij zouden eens flink aange pakt moeten worden, als men daar eerste rangs arbeiders van wilde maken. Maarten kwam Nora in de buurt van de kippenren tegen. Zij was in een overall gekleed met rubberlaarzen en handschoe nen aan, terwyi ze trachtte het hok te reinigen. Zy trok een handschoen uit om hem de hand te drukken en Maarten vond haar er beter uitzien dan hy verwacht had. De oude aanstellerij was volledig verdwenen. „Ik ben biy, dat je er bent, Maarten groette ze harteiyk. ,.En je komt maar juist op tijd. Als je de boerderij voor bank roet kan bewaren, ben je een knappe kerel. Maar daar wilde ik nu niet over spreken. Wil je vooruitgaan? Ik kom over een paar minuten. Ik denk, dat r yn man met zijn ontbyt klaar is, maar. ga in ieder geval rechtstreeks naar de eetkamer. Ik wil onze plannen vrijuit bespreken, zoodat elk weet waar lijn plaats is". Maarten verliet haar dadeiyk, zich ten volle bewust van de verandering van Nora. De verandering was grooter dan hy dacht. Zy wilde alles zeggen in het byzyn van haar man. „Het ïykt er wel op, of ze les genomen heeft uit het boek van Eva", dacht hy. .,Ik zal vanavond een langen brief moeten schrijven Maar hoe zal Louis Windman zich in den nieuwen gang van zaken schik ken?" Hy liep snel voort, want het kwam in hem op, dat het goed zou wezen, als No-" ra's echtgenoot en hij - rst eenige duide lijke woorden wisselden, voor Nora zelf verscheen. Het was zelfs mogeiyk, dat Nora hem opzettelijk daartoe had vooruit gezonden. De deur van de boerdery stond open, want het was een rrooie wintermorgen en Maarten trad zonder aarzelen binnen. Louis drionk juist zijn derde kop thee. Hy had een sigaret in den mond. „Daar hebben we de nieuwe baas groette hy spottend. „We moeten zeker allen 1 wat jij gelast, De Roever l" „Op de boederdery zeker, Windman", antwoordde Maarten op zpn gemak. „Nie mand zal zich met mijn leiding mogen be moeien". „'Vel, welJe bent nogal onafhanke- ïyk ,,Ik - -et, welke schurkenstreek je met my hebt uitgehaald", vervolgde Maarten. (Wordt vervolgd.) Ik kan weer wan delen als vroeger. Mevrouw M. L. te W. schrijft, d d. 25-l-'40 „Sedert jaren leed ik aan scheuten in de ledematen en pijn in de kniege- wrichtcn, zóó hevig, dat ik af en toe een stok gebruiken moest. Reeds na het gebruik van enkele Ovaaltjes kon ik des nachts weer slapen en thans na eenige maanden zijn de pijnen heelemaal ver dwenen en kan ik ondanks mijn 62 jaren en 106 Kg. lichaamsgewicht weer loopen als vroeger." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoudheid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van het Trineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trinera! Agentschap. Nassaukade 373, Amsterdam Keuringen voor Waffen-SS en het Legioen. Het SS-Ersatzkommando deelt ons mede. dat vrijwilligers voor de Waffen-SS en het legioen zich op onderstaande data by de genoemde adressen kunnen vervoegen ten einde gekeurd te worden. Tevens wordt er de aandacht op geves tigd en wel speciaal voor hen, die er be zwaar tegen hebben hun dienst buiten Ne derland te vervullen, dat thans de moge- ïykheid bestaat om dienst te nemen in een speciaal wachtbataljon. De opleiding vindt in Nederland plaats, terwyi de inzet van dit bataljon ook in Nederland blijven zal. Tydens de keuringen ,voor de Waffen-SS en het legioen kunnen zich ook diegenen melden, die tot de Germaansche-SS in Ne derland willen toetreden. 24.11.42 10.00 -ur Amersfoort, Dienstge bouw. Leusderweg. 25.11.42 10.00 uur Den Haag, Café den Hout, Bezuidenhoutscheweg. Bij onze vrijwilligers. Wat onze jongens al niet zien en beleven. Op het .schip der woestijn" wordt een verkennings tocht gemaakt. Met elan worden de kameelen bereden, alsof zij nooit een ander rijdier gewend zijn geweest SS PK Möbius-O H-P H m Officieele Mededeelingen. GEMEENTE VLISSINGEN. UITREIKING VITAMINE-D. TABLETTEN. De Burgemeester van Vlissingen maakt be kend; dat voor kinderen op den leeftijd van 3 maanden tot 3 jaar en voor zwangeren geduren de de laatste 3 maanden van de zwangerschap, ge durende de wintermaanden vitamine D.-tablet- ten zullen worden verstrekt. De uitreiking zal plaats hebben op het Bureau voor Sociale Zaken. Badhuisstraat 105. telkens van des middags 2 tot 4,30 uur- en wel op de vol gende dagen: op Woensdag, 25 November voor hen, wier fa milienamen beginnen met A tot en met M; op Donderdag. 26 November voor hen, wier familienamen beginnen met N tot en met Z. De aandacht wordt erop gevestigd, dat de stamkaarten der in aanmerking komende kinde ren moeten worden overgelegd. De verstrekking aan zwangeren kan uitslui tend geschieden op vertoon van een bewijs van een arts of vroedvrouw. Vlissingen, 23 November 19-12. De Burgemeester voorn., VAN WOELDEREN. GEMEENTE MIDDELBURG. EXTRA MELK VOOR „GIFTIGEN (ARBEID". De Directeur van de Distributiedienst te Mid delburg maakt bekend, dat de aanvraagformu lieren MD 223-72 ter verkrijging van melk voor ,Glftigen arbeid", voor zoover dit nog niet is geschied, vóór 26 Nov. rf.s. moeten zijn ingele- Ve;Het Indienen van een lijst, vermeldende naam, adrea, enz. van de betrokkene arbeiders kan achterwege' blijven. Voor bet afhalen der rantsoenbonnen zal t.z.t. worden opgeroepen. Middelburg. 23 November 1942. De Directeur voorn., L. A. BOUMAN. DISTRIBUTIEKRING ST. LAURENS. ZEEP VOOR VUILEN ARBEID. De Plv. Leider van den Distributiedienst. Kring Sint Laurens maakt bekend, dat de for mulieren MD 233-71, ter verkrijging van extra rantsoenbonnen eenheidszeep en/of waschpoeder wegens het verrichten van vuilen arbeid, inge diend moeten worden voor 5 December a.s. bij de plaatselijke agentschappen. Na dien datum worden geen formulieren ineer in behandeling De Plv. Leider voorn.. W, J, C, WEEDA, De Plv. Leider van den Distributiedienst, Kring Sint Laurens maakt bekend, dat de for mulieren MD 233-72 ter verkrijging van extra melkbonnen wegens het verrichten van giftigen- arbeid voor de 13e periode ulterlub 26 Novem ber a.s. bij de plaatselijke agentschappen moeten worden ingediend. Sint Laurens. 21 November 1942 TTrc,__ De Plv. Leider voorn., W. J. C. WEEDA. GEMEENTE O.- EN W.-SOUBURG. De burgemeester van O.- en W.-Souburg maakt bekend dat aangifte van oorlogsgeweld- schaden worden ingewacht ter gemeente-secre tarie eiken dag des v m. 1012 uur O.- en W.-Souburg, 23 November 1942. De burgemeester vnd., STEMERDING. 'S-HEER ARENDSKERKE. LEGGER DER WEGEN. De Burgemeester van 's Heer Arendskerke brengt ter ke»mis, dat een exemplaar van het door hem ingevolge het bepaalde bij de Wegen- wet opgemaakte ontwerp van den legger van de wegen op 26 November 1942 op de secretarie der gemeente wordt nedergelcgd Het ontwerp ligt aldaar van dien dag tot 30 December 1942 voor een ieder ter inzage. Bezwaarschriften tegen het ontwerp worden bij den Burgemeester ingediend en worden bU het ontwerp voor een ieder ter inzage gelegd. De bezwaarschriften kunnen worden toege licht en bezwaren kunnen worden ingebracht m een zitting, te houden door den Burgemeester in het Gemeentehuis, op 30 December a.s., des voormiddags 10 uur. 's Heer Arendskerke 21 November 1942 De Burgemeester vnd., J. HOMMES. Wnd. De Gemeente-Secretaris, M. VOGELAAR.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 2