PROVINCIALE ZEEUWS» COURANT Üsü Acties van Duitsche stoottroepen aan het Oostelijk front WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE EN BRESKENSCHE COURANT goes: M «n T^d. UITGAVE DER FIRMA'S F. VAN DE VELDE JR. EN G. W. DEN BOER POSTREKENING 359300, PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT, MIDDELBURG SOUBURG: Kanaalstraat 45, tal. 234 OOSTBURG: Redactie en Adxalnl- DIT NUMMER BESTAAT UIT 4 BLADZIJDEN A A A MPl AP, IR NTH V 1 QAO DIRECTIE: F. VAN DE VELDE, F. B. DEN BOER «tratie Breedestraat 46, telefoon 102 185ste JAARGANG NUMMER 269 UlWJ. 10 iNvV. 1 HOOFDREDACTEUR: J. C. VISSER, VLISSINGEN BRESKENS: Dorpsstraat 85. teL 21 ABONNEMENTSPRIJS 19 ct per week of 2.42 per kwartaal .Franco per post 2.63 per kwartaal Afzonderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIEPRIJS Per m.m. 14 cent, min. per adv. ƒ2.30. Bü abonnement speciale prijs. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—5 regels 65 ct, Iedere regel meer 13 ct., dienstaanvr. en diehstaanb. resp. 55 en 11 ct. Kabouters (alleen op Vrij dag): 1—5 woorden 30 ct, elk woord meer 6 ct, bij vooruitbetaling. „Brie ven of adres Bur.v.d.Bl." 10 ct. meer. Het opperbevel van. de Duitsche weer macht maakt bekend „Duitsche en Roemeensche troepen sloe gen Zaterdag overdag in het Kaukasusge- bied hevige vijandelijke aanvallen af. In het stadsgebied van Stalingrad werden vij andelijke tegenaanvallen afgeslagen. De luchtmacht steunde de gevechten op doel treffende wijze door aanvallen op artillerie stellingen en vliegvelden der bolsjewisten ten Oosten van de Wolga. Veldstellingen en vijandelijke concentra ties aan den benedenloop van den Don wer- .den in duik- en scheervluchten aangevallen. Aan het overige front werden door acties van stoottroepen kazematten en gevechts- stellingen van den vijand opgeblazen, ge vangenen en buit gemaakt. Plaatselijke aanvallen der bolsjewisten in het gebied van het Ilmenmeer en aan de Wolchof mis lukten door den DuitSchen afweer. Door eskaders gevechtsvliegtuigen en duikbom menwerpers werden stations en treinen van den vijand overdag en 's nachts zwaar ge troffen. In de Cyrenaica boden de Duitsch-Itali- aansche troepen aan den onveranderlijken vijandelijken druk taai verzet. Zij trokken onder gevechten, die vele verliezen oplever den, verder naar het Westen. In den. strijd tegen de Amerikaansch- Britsche landingsstrrjdkrachten in Noord - Afrika brachten Duitsche duikbooten het transportschip „Warwick Castle" met een inhoud van 20.107 brt., alsmede een vracht schip ,van 6000 brt. tot zinken. Bovendien kregen vier groote transportschepen toppe- dotreffers. In het gebied van Bougie wer den een vliegveld en de haven met succes aangevallen. Voor Bougie werden twee groote, geheel geladen transportschepen door bommen beschadigd. Een vijandelijke duikboot werd door bommen vernield. Duit sche jachtvliegtuigen en jachtkruisers schoten voor* de kust van Tunis drie vijan- delgke vliegtuigen neer". Een neergeschoten Britsche Vickers -Wellington'-bommenwerper, In wijden omtrek liggen de resten verspreid. Aan de typische constructie van het gedeelte, dat men links boven ziet, kan men met zekerheid vaststellen, dat dit een Britsche bommen werper van het model Vickers .Wellington* is Stapf-Pax Holland m Groote zeeslag bij Guadalcanal HELFT DER AMERIKAANSCHE VLOOT VERNIETIGD. In de omgeving van de Salomons-eilan- den met als centrum het strategisch zeer belangrijke Guadalcanar woedt sinds eeni- ge dagen een zeeslag van groot formaat. In een communiqué dat cloor het Ja- pansche hoofdkwartier werd uitgegeven, wordt o.m. het volgende medegedeeld: Japansche marinevliegers hebben op 12 November een vijandelijken kruiser van vrij nieuw type tot zinken gebracht. Een andere kruiser van de B-klasse en drie transportschepen werden in brand gescho ten en 19 vliegtuigen neergeschoten. In een daarop volgenden nachtelijken aanval van Japansche vlootonderdeelen werden nieuwe successen geboekttwee kruisers van vrij nieuw type in den grond geboord, nog twee groote krui sers tot zinken gebracht, benevens een torpedojager. Japansche verliezen: een slagschip zwaar beschadigd, twee torpe dojagers gezonken, meer dan 10 vliegtui gen niet teruggekeerd. Door deze succes sen is bijna de helft der vijandelijke vloot bij het eiland Guadalcanar vernietigd. In kringen, die in nauw contact staan met de Japansche marine, wordt mede gedeeld, dat sedert het uitbreken van den Groot-Aziatischen oorlog de Japansche vlootstrijdkrachten 370 oorlogsschepen tót zinken hebben gebracht of zwaar bescha digd en dat zij voorts 897 transportsche pen tot zinken hebben gebracht, beschadigd of buitgemaakt hebben en meer dan 3744 vijaAdelgke vliegtuigen hebben neergescho ten of vernield. Gespecificeerd ziet deze Ijjst er uit als volgt. Tot zinken gebrachte oorlogsschepen: fi slagschepen, 13 vliegtuigmoederschepen, 38 kruisers, 37 torpedojagers, 3 vaartuigen yoor speciale doeleinden, 89 duikbooten, 8 kanonneerbooten, 5 mijnenleggers, 7 mij nenvegers, 9 torpedobooten, 16 andere kleine vaartuigen, 3 hulpschepen en 2 schepen van .onbekenden aard. Beschadigde oorlogsschepen: 9 slag schepen, 4 vliegtuigmoederschepen, 20 kruisers, 18 torpedojagers, 2 vaartuigen voor speciale doeleinden, 39 duikbooten, O kanonneerbooten, 2 mijnenleggers, 1 rdg- nenveger, 2 torpedobooten, 24 andere kleine vaartuigen en 2 hulpschepen. Opgebrachte schepen: 2 kanonneerboo ten, 2 mijnenvegers, 2 torpedobooten, 2 andere kleine vaartuigen. Het aantal der tot zinken gebrachte of beschadigde transportschepen bedraagt 394. Het aantal gekaperde schepen is 503. Strategische punten aan Fransche Middellandsche zeekust bezet. Alle strategische punten aan de Zuid- Fransche Middellandsche zeekust staan thans, naar het D.N.B. verneemt, onder de bescherming van de Duitsche en Itali- aansche wapens. De doortocht door het onbezette Frank rijk heeft zich verrassend snel en zonder wrijving voltrokken. Het zakenleven gaat ongestoord zijn gang. DE FRANSCHE VLOOT. Het in de haven van Toulon liggende Fransche eskader heeft bevel gekregen in de haven te blijven. Alle admiraals en Darlan en Glraud gedesavou eerd. De Fransche omroep heeft de volgende mededeeling voorgelezen om-.het Fransche volk in te lichten „Nadat de heldhaftige tegenstand van onze marine en onze troe pen aan de kusten van Marokko en Algiers gebroken was, heerschte in Noord-Afrika een zeer verwarden toestand. Als gevolg van de moeilijkheden, die 't tot stand bren gen van een verbinding met admiraal Dar lan in den weg stonden, wisten de maar schalk en zijn regeering niet precies, of admiraal Darlan onder den druk van ge weld slechts onderhandeld had over het neerleggen van de wapens, of dat hij zich had ingelaten met andere overeenkomsten met de Amerikanen, die zijn bevoegdheden te buiten gingen en in elk geval niet over eenkwamen met het bevel van den maar schalk. Een radiorede, die Darlan Vrijdagavond heeft gehouden en zijn antwoord op het telegram van den chef der regeering, waarin deze om een verklaring verzocht, hebben bewezen, dat hij een initiatief heeft genomen, dat in tegenstelling is met de ontvangen instructies. Daarop heeft de maarschalk hem het volgende telegram ge zonden „Ik heb kennis genomen van uw tele gram aan het hoofd der regeering. U moest Noord-Afrika tegen den Amerikaan- schen aanval verdedigen. De beslissing, die u met overtreding van mijn bevelen hebt genomen, is precies het tegendeel van de opdracht, die u hebt gekregen. Ik geef aan het leger in Afrika het bevel onder geen voorwaarde eenigerlei actie tegen de strijd krachten der spil te ondernemen en het ongeluk van het vaderland niet nog te vergrooten". DE ROL VAN GIRAUD. Zondagavond laat heeft de Fransche regeering het volgende bekend gemaakt: „Volgens buitenlandsehe radio-uitzendin gen heeft generaal Giraud, die zoo juist door Roosevelt tot „opperbevelhebber in Afrika" benoemd is, een oproep uitge vaardigd, die een rechtstreeksch appèl be- teekent tot afvalligheid. Eenige dagen ge leden, toen er beweerd werd, dat generaal Giraud zich voor radio-Algiers ten gun ste van den Amerikaanschen aanval had uitgesproken, heeft dé Fransche regeering daarover haar verbazing te kennen gege ven. Inderdaad had generaal Giraud na zgn terugkeer in Frankrijk in een brief aan maarschalk Pétain van 4 Mei hem van zijn trouw verzekerd en tevens de verplichting op zich genomen, op geener lei wijze de politiek van Laval te hinde ren. Thans proclameert generaal Giraud zelfs zijn verraad. De Fransche regeering moet derhalve constateeren, dat hg zfln eerewoord van officier op ondubbelzinnige wfze en ejnstig gebroken heeft. In een boodschap aan het Fransche le ger in Afrika heeft Pétain het optreden van Giraud als verraad gebrandmerkt en het leger opgewekt aan dezen generaal iedere gehoorzaamheid te weigeren. officieren van de vloot hebben den eed van trouw jegens maarschalk Pétain af gelegd. De commandant van de In Alecwmdriö liggende Fransche schepen, admiraal Go- defroy, heeft verklaard, zich uitsluitend te zullen houden aan de bevelen van maar schalk Pétain. DUITSCHLAND OVERWINT OP ALLE FRONTEN. EXTRA BERICHT. ZWARE VERLIEZEN AAN GEALLIEERDE VLOOT TOEGEBRACHT. 119.000 ton. Het opperbevel der weermoe! iakt bekend: Duitsche duikbooten hebben in een aan val op de Amerikaansch-Britsche landings strrjdkrachten in Noord-West-Afrika en in den slag op den Atlantischen Oceaan den vijandelijken oorlogs- en trans po rtvloten opnieuw ongewoon groote verliezen be rokkend. Zij hebben In de Noordelijke IJszee, in het Noorden van den Atlantischen Oceaan, aan de Canadeesche kust, in de Caraïblsche Zee, bij de Kaap-Verdlsche Eilanden, in de Golf van Guinee en bi de wateren ten Oosten van Kaapstad van geëscorteerde convooien en in afzonderlijke achtervolging 20 schepen in den grond geboord van 119.000 t. in totaal benevens een torpedo jager. Twee andere schepen werden ge torpedeerd. In het Westelijk deel der Middellandsche Zee hebben zij van de Britsch-Amerikaan- sche trans po rtvloot weer Z transportsche pen en een groote tankboot van 20.000 ton In totaal vernietigd, benevens een torpedo jager, zoodat de successen der onderzeeërs aan de kust van Algiers en Marokko zijn gestegen tot 11 transportschepen van 99.100 U in totaal. Na het extra bericht van 9 November'v hebben de duikbooten,in de Middellandsche Zee en op het Atlantische oorlogstooneel 31 koopvaarders van 218.100 t. tot zinken gebracht en nog 6 door torpedotreffers beschadigd. Bovtendlen werden na 9 No vember 2 Britsche kruisers en een torpedo jager in den grond geboord, een vliegtuig- moederschip, een torpedojager en een kor- ve: beschadigd. 89 schepen vernietigd of beschadigd. Zondagmiddag werd het volgende extra- bericht van het Duitsche opperbevel uit" het hoofdkwartier van den Führer ontvan gen „Bij de gemeenschappelijke actie van de Italiaansche en de Duitsche luchtmacht en van de Italiaansche en de Duitsche marine werden b"* den strijd tegen het vijandelijke convooi aan de Noord-Afrikaansche kust in het Westelijke deel der Middellandsche Zee de volgende successen behaald Vernietigd of beschadigd werden in to taal 89 schepen en wel14 koopvaarders en groote transportschepen met een geza- menlijken inhoud van 162.600 ton werden tot zinken gebracht, een groot tankschip (ongeveer 10.0PO ton) werd getorpedeerd en in zinkenden toestand achtergelaten, 7 koopvaarders en groote transportschepen met een gezamenljjken inhoud van 71.000 ton werden zoo zwaar beschadigd, dat hun verlies zeker geacht kan worden. (Daar mede werd in totaal; 183.000 ton van de waardevolste vijandelijke vracht-, tank- en transportecheepsruimt© vernietigd. Hiervan zjjn reeds 8 schepen met een gezamenijjken inhoud van 76.000 ton in het extra-bericht van 14 November vermeld. 35 andere koopvaarders en transport- .schepen met een gezamenijjken inhoud ran 234.000 ton werden beschadigd, ten deelel zoo zwaar, dat verwacht kan worden, dat zjj geruimen tjjd niet voor transportdoel einden gebruikt kunnen worden. Bovendien weid een slagschip bescha digd, 3 vliegtuigkampschepen werden be schadigd, waarvan één zoo zwaar, dab aangenomen kan worden, dat het geruimen 'tjjd geen dienst zal kunnen doen, 3 krui-» sers tot zinken gebracht, 14 kruisers en groote torpedojagers beschadigd, 4 torpe dojagers en bewakingsvaartuigen tot zin ken gebracht en 7 torpedojagers en bewa kingsvaartuigen beschadigd". Tobroek ontruimd. In de Marmarisehe woestijn heeft de vjjand de laatste dagen met onverminderde kracht over een breed front aangevallen. De Duitsch-Italiaansche troepen hebben na vernieling van alle militaire installaties, Tobroek ordelijk ontruimd. Het' zich van den vijand losmaken in Westelijke richting wordt door de Duitsch-Italiaansche forma ties voortgezet. De Engelschen hebben tijdens hun groot offenskf belangrijke terreinwinst behaald, doch het is hun tot nu toe niet gelukt het gros van het Duitsch-Italiaansche pantser- leger te vernietigen en te verhinderen, dat dit nieuwe, voorbereide verzetlinies be reikte. Bovendien brengen vliegtuigforma ties der spil den achtervolgenden Britschen voorhoeden dagelijks rware verliezen toe. Duitsche pantser- en Italiaansche infan- terie-eenheden, die zdch van den vjjand had den losgemaakt, hebben het bevolen doel bereikt. Zonder noemenswaardige verliezen en met alle zware wapens benevens den tros, legde deze formc.ties een inspannen- den marsch van verscheidene dagen door de woestjjn ten uitvoer. De Duitsche tanks brachten als achterhoede den Britten zware verliezen toe. Volgens de „Berliner Nachtausgabe" is Tobroek zoodanig achtergelaten dat de En gelschen geen kans meer hebben er een steunpunt achter hun front of een verde digingspunt van te maken voor het geval, dat, volgens de wet van den woestjjnoorlog er wee- een Duitsch-Italiaansche troepen beweging van het Westen naar het Oosten plaats vindt. Tusschen de inneming van Tobroek in Juni van dit jaar door de Duit sche en Italiaansche troepen en deze tijdige ontruiming bestaat dus zoowel strategisch als tactisch gezien een belangrijk onder scheid. HET ARNHEMSCHE SAB0TAGEPR0CES. Voor het Deutsche Kriegsgericht - heeft dezer dagen een groep van 17 personen terechtgestaan, wegens het plegen van sa- botage-handelingen, of het verleenen van mêdewerking hiertoe. Deze groep van per sonen allen inwoners van eenige plaat sen in het Oosten des lands had zich schuldig gemaakt aan een aantal brand stichtingen in de omgeving van Deventer. Er werd o.m. brand gesticht in een meel fabriek, in eenige opslagplaatsen der Duitsche weermacht en in verschillende voorraadschuren, welke eigendom waren van Duitsch-gezinde boeren. Het betrof hier een soort georganiseer de sabotage, want alle acties gingen van een centraal punt uit. Had déze groep van 17 personen tot taak de oogst en voorraden te vernielen, andere groepen richtten zich op spoorwegaanslagen. Ook laatstgenoemde groepen zijn evenwel* door de Duitsche overheid achterhaald. Zü zullen eveneens voor den Duit- schen rechter terechtstaan. Tezamen met dit eerste, thans gevoerde proces - betreft het ruim honderd personen. Onder de 17 mannen, wier leeftijd varieerde van 16 tot 47 jaar, bevonden zich studenten, arbeiders, een zaken- man, technici, maar over het alge meen waren het handwerkslieden. Een van hen was lid geweest van de so ciaal-democratische partij. De jonge ren behoorden meestal niet tot eenige politieke partij. De meeste sabotage- handelingen werden verricht om streeks den tijd, dat de oogst binnen .was. Per fiets of loopend werden dan tochten door de landerijen gemaakt en steeds in het avonduur werden de brandhaarden gelegd, welke zoodanig werden aangebracht, dat het vuur eerst eenigen tijd daarna uitbrak. Op deze wijze zijn de voorraadschuren van een aantal landbouwers in de asch gelegd, terwijl in enkele gevallen de brand zich zoodanig uitbreidde, dat ook de bóeren-behuizing verloren ging. De verdachten hebben op den eersten dag der terechtzitting uitvoerig gelegen heid gekregen te motiveeren, hoe zij tot hun wandaden waren gekomen. De mees ten van hen waren zich er volkomen >e- wust van, dat zjj de Duitsche weermacht moeilijkheden in den weg hadden gelegd en de voedselvoorziening van het Neder- landsche volk schade hadden berokkend. Dat was echter niet van allen de be doeling geweest. Dezen hadden zich naar zij verklaarden alleen maar willen wreken op boeren, die tegen woekerprijzen hun producten in .den clandestienen handel brachten. Er was een enkeling, die be weerde gehandeld te hebben uit antipathie tegen de N.S.B.* Als hoofddader werd beschouwd een ge wezen sociaal-democratisch gemeente raadslid, die leiding had gegeven aan vrij wel alle brandstichtingen. Er zjjn duizen den kilogrammen graan, hooi en stroo vernietigd. Bij den brand in de meelfabriek werd een schade aangericht van 250.000. Vrijwel alle verdachten legden een volle dige bekentenis af. In zjjn requisitoir heeft de openbare aanklager er op gewezen, dat de sabo- tage-verordening van den Rijkscommissa ris van October 1941 door deze groep verdachten overtreden is. De artikelen 1 en 2 geven een omschrijving van de straf bare feiten, welke met den dood gestraft worden en daaronder vallen naar de open bare aanklager verklaarde 15 van de 17 verdachten. Zijns inziens valt geen van deze verdachten onder de bijzondere bepa lingen, welke omschreven zijn in ar tikel 3 der verordening, waarbij le venslange tuchthuisstraf of N tenminste tien jaar tuchthuisstraf kan worden gegeven. AUe vijftien verdachten heb ben bewust nadeel berokkend aan het Nederlandsche volk en de Duitsche weermacht en hebben daarmede den vijand begunstigd. Nadat hg een samenvatting had gege ven van de gepleegde misdrijven, schetste hij uitvoerig het aandeel dat ieder der verdachten daarin heeft gehad. Commu nistische en a-sociale invloeden blijken hun aandeel te hebben gehad'in het ge beurde. Het optreden der saboteurs is zoo scrupuleus gemeen en laaghartig geweest, dat een afschrikwekkend voorbeeld moet worden gesteld. Daarom eischte hjj tegen vijftien beklaagden de doodstraf en ten aanzien van de overige twee een nader onderzoek naar hun aandeel in deze wan daden. De beklaagden werden verdedigd door vier advocaten, die in hun pleidooien aan drongen op mildere straffen. De president van het Kriegsgericht heeft na een korte schorsing de vonnis sen bekend gemaakt. Vijftien beklaagden werden ter dood veroordeeld, terwgl ten aanzien van de andere twee eerst een beslissing zal volgen na een nader onderzoek. Het Kriegsgericht acht alle veroor deelden in het volle bezit van hun geestvermogens en zich volkomen be wust van de draagwijdte van hun handelingen. Voor de patriottistische opoffering van twee der beklaagden beeft het Kriegsgericht hoogachting, maar dat doet aan hun strafbaarheid niets af. Wat de strafmaat betreft, 13 het Kriegsgericht van oordeel, dat aJle gevallen moeten worden gevon nist volgens de artikelen 1 en 2 der eabotage-verordening van den Rijks- oommissaris van October 1941. Controleert Uw gas- en electrlclteitsverbrulk geregeld. Zeep voor „vullen arbeid". Personen, die zgn. „vuilen arbeid" ver richten, komen met ingang van 1 Decem ber 1942 wederom in aanmerking voor extra rantsoenen eenheidszeep enfot waschpoeder. Deze personen dienen zich gedurende het tijdvak van 23 tot en met 30 "November a.s. tot de plaatselijke dis tributiediensten te wenden, ten einde het hiervoor bestemde aanvraagformulier MD 233-71 af te halen. De inleveringsdatum zal nader plaatselgk bekend gemaakt worden. De uitreiking zal geschieden voor een periode van twee maanden. Belanghebbenden worden voorts verwe zen naar de publicatie van den dlstribu- tiedienst hunner gemeente van inwoning. Kindervoeding voor ziekenhuizen, sanatoria e.a. De Secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherij maakt be kend, dat (kinder-) ziekenhuizen, (kinder-) sanatoria en andere instellingen; waar kin deren beneden den leeftijd van vier jaar verblijven, hun toewijzingen voor beschuit, melk en rijst desgewenscht kunnen gebrui ken ten einde daarop kindervoeding als gemengd meel, zuivere tarwebloem, maï zena, als kindervoeding bereide gortbloem, kinderbiscuits, gecondenseerde karnemelk, voedingssuiker, kindermelk en dergelijke te koopen, op dezelfde wijze als dit thans mogelijk is op de beschuit-, rijst- en melk- bonnen. Britsche vllegtulgverllezen boven de bezette gebieden. TWEE BOSTONS BOVEN DE SCHELDEMONDING VERNIETIGD. Het Britsche luchtwapen heeft bg pogin gen om de bezette gebieden op 13 Novem ber aan te vallen, naar het D.N.B. ver neemt, wederom verscheidene waardevolle jagers en bommenwerpers verloren. Bij de Kanaalkust werden twee Hurricanes neer gehaald, twee bommenwerpers van het type Boston werden boven de Schelde- monding vernield, een derde Boston ging verloren boven Nederlandsch gebied. TOT MINISTERIALIST BENOEMD. De Führer heeft Kammergerichtsrat dr. Werner Seiffert, leider der Hauptabteilung Justiz bij den rijkscommissaris voor de be zette Nederlandsche gebieden, Generalkom- missar für Verwaltung und Justiz, tot Mi nisterial rat benoemd. Bij onze vrijwilligers. Een van onza fotoverslaggevers in actie. Ze zijn altijd ver naar voren en beleven den strijd uit de eerste hand SS PK Wiegand-O H-P H m Keuringen voor Waffen-SS en het Legioen. Het SS-Ersatzkommando deelt ons mede, dat vrijwilligers voor de Waffen-SS en het legioen zich op onderstaande data bij de genoemde adressen kunnen vervoegen ten einde gekeurd te worden. Tevens wordt er de aandacht op geves tigd en wel speciaal voor hen, die er be zwaar tegen hebben hun dienst buiten Ne derland te vervullen, dat thans de moge lijkheid bestaat om dienst te nemen in een speciaal wachtbataljon. De opleiding vindt in Nederland plaats, terwijl de inzet van dit bataljon ook in Nederland blgven zal. Tgdens de keuringen voor de Waffen-SS en het legioen kunnen zich ook diegenen melden, die tot de Germaansche-SS in Ne derland willen toetreden. 17.11.42 10.00 uur Den Bosch, Hotel Noord-Brabant, markt 45. 17.11.42 16.00 uur Eindhoven, Huis Ma ria, Kruisstraat. 18.11.42 10.00 uur Roermond, NSDAP* Swalmerstraat 6L 18.11,42 16.00 uur Arnhem, Weverstraat 16b. 19.11.42 10.00 uur Deventer, NSDAP, Parkweg 2. 19.11.42 16.00 uur Hengelo, Deutsche# Haus. 20.11.42 10.00 uur Zwolle, Hotel Peters, Markt. 20.11.42 16.00 uur Assen, Frieslandka zerne, Vaart, Zuidzijde. 21.11,42 10.00 uur Groningen* .Concert huis, Poelestraat. 21.11.42 16.00 uur Leeuwarden, Huize. Schaaf, Breedstraat. 22.11.42 10.00 uur Amsterdam, School, Iepenweg. 23.11.42* 11.00 uur Utrecht, Wehrmachts» heim, Mariaplaata 24.11.42 10.00 uur Amersfoort, Dienstge bouw. Leusderweg. 25.11.42 10.00 uur Den Haag, Café dea Hout, Bezuidenhoutscheweg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 1