(Jrotna N.V. HOEKSEMA, DOUWE EGBERTS UIT DE PROVINCIE Eén zorg voor den winter minder Winterjas of Mantel VERVEN donkerblauw of zwart f 6.50. Winterjas of Mantel chem. reinigen f 3.00, met bont iets meer. VERDUISTEREN van hedenavond 16.55 uur tot morgenochtend 7.54 uur De maan komt morgen te 11.56 uur op en gaat te 20.42 uur onder. DISTRI CTSSCHOOLARTSENDIENST. Op 9 November 1942 is door de Burge meesters van Walcheren, Noord-Beveland en Westelijk Zuid-Beveland besloten tot opriehting van een gemeenschappelQken schoolartsendienst met twee schoolartsen. Tot schoolarts zijn benoemd mej. J. C. ,P. Tazelaar te Middelburg, thans schoolarts van de gemeenten Vlissingen, Middelburg en Oost- en West-Souburg, en de heer Fransen van de Putte, arts te Baarland. Het onderzoek zal plaats hebben op alle binnen het district gelegen openbare en bijzondere scholen voor voorbereidend la ger-, gewoon lager-, voortgezet lager-, uitgebreid lager- en nijverheidsonderwijs. De dienst, die in belangrijke mate zal bij dragen tot bevordering van het lichame lijke en .geestelijke welzijn van de jeugd, zal in werking treden op 1 Februari 1943. De kosten worden gedragen door de aan gesloten gemeenten, waarvan het Rijk 1/3 gedeelte en de Provincie 10 PCt bijdraagt. DOORREIZEN DOOR WALCHEREN. Naar wij vernemen zijn de speciale ver gunningen voor het verblijf in 't Zeeuwsch Vlaamsche spergebied niet .meer geldig voor den doorreis door Walcheren. Reizi gers, niet inwoners die in dit sper gebied vertoeven moeten via Terneuzen- Hoedekenskerke reizen. ZUID-BEVELAND DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN YERSEKE. Geïnstalleerd als groepsleider der N.S.B. In de zaal van café Nolet hield de N.S.B. Maandagavond een bijzondere bijeenkomst, welke door vele leden der beweging werd bijgewoond en waarbij de heer A. A. Brou wers werd geïnstalleerd als groepsleider van Yerseke. Bij deze gelegenheid heeft de heer Jan Dekker een rede uitgesproken, waarin hij een terugblik gaf over de achter liggende periode. Velen hebben de vraag gesteld, waarom Mussert de leiding der regeering nog niet in handen heeft. Mussert, aldus spr., zal dat niet doen voordat hij zeker heid heeft, dat hij iets voor het Neder- landsche volk kan doen. Spr. dankte den aftredenden groepslei der Everse, en droeg daarna diens functie over aan den heer Brouwers. De kringleider, de heer Rosier, sprak een hartelijk woord tot den nieuwen groepsleider, waarna de heer Brouwers een dankwoord sprak. De heer Holthuizen sprak namens N.V.D. en de organisatie Moeder en Kind. De avond werd verder in gezelligheid doorgebracht. NOTABEL NED. HERV. KERK. WAARDE Maandag werd tot notabel bij de Ned. Herv. Kerk alhier, de heer J. Lagendijk gekozen, zulks naar aanleiding van het bedanken van den heer J. van Kruiningen. De hooikist Is Uw spaarpot. BURGERLIJKE STAND GOES. Geboren: Elisabeth Maatje, dochter van Pieter Cornells Voois en Johanna Zwartepoorte. Ondertrouwd: Arnold us Leonardus van Hese, 2D j. en Elizabeth de Koning, 23 J. Overleden: Maatje Nonnekes. 80 J., vrouw van Marinus Ossewaarde. Jan Zuidweg, 82 J., man van Jozina Kramer, te Kapelle. VEERE Ondertrouwd Willem Cornells Kes- teloo, 29 j. en Tona de Jonge a£5 J. Geboren Leide Catharina Johanna, d. v. M. WieLinga en J. M, Poppe, WESTKAPELLE. Overleden: Apolonla Johanna Lous, 81 J., weduwe van Andrles van RooUen. KOUDEKERKE. Geboren. Willem, x.v. Jan BuUs en van Jannetje Catharina Wisse; Tani^tje Hendrika d.v. Daniël Schroevers en van Leunt Je Kesteloo wo nende te Vlissingen; Gillis, z.v. Pieter Dingeman Ize- boud en van Kornella Davldse. Overleden: Gerrit ter Boven, 35 J„ echtgen. van Johanna Woudstra. Overleden: Gerrit van Boven, 35 J., echtgen. van Geertruida de Laat 26 J. Getrouwd: David Jozlasae, 28 J. en Wllhelmlna Schout 27 j.; Adrlaan CUvat, 27 J. en Johanna Geertruid de Laat, 26 J.; Pieter Geschlere, 37 J. en Krlna Bakker, 35 J. OOSTKAPELLE. Getrouwd: Johannes Jobse, 23 j. j.m. en Maria de Kam, 21 J. j.d, IERSEKE. Ondertrouwd: Adrlaan Harlnk. 51 J. 's Heer Arendskerke eft Johanna Cornelia van Hekke, 41 j. Geboren: Hendrika Alberta, d. v. Adrlaan Ver meulen en Martina SchellekehB te Vlissingen. Elisabeth, d. v. Maronus Hermanus van der Hof en Adriana Dierkx te Vlissingen. Overleden: Leuntje Everse, 58 j., ongehuwd, Pleternella, 7 mnd. d. van Htiibrecht Jan Dan ker en Willemina Gijzel, WOLPHAARTSDIJK. Geboren: Johanna Ja- ccba, dochter van Cornelia Frederik Moerland en Janna Pieternella Smits. Jacobus, zoon van Dingenis van de Velde en vrn Dina Sonke. Jo hanna Maatje, dochter van Relnier Moerman en Jans Wolse. Getrouwd: Wisse Bosschaart, 30 Jaar, J.m. en Maatje Cornelia Ossewaarde, 27 jaar, J.d. HOEDEKENSKERKE. Geboren: Franclscus Joatjnes z.v. Jan Adrlaan de Punder en Jacoba Wllhelmlna ZuidhofCatharina Adriana d.v. Jacobus Beulens en Adriana Molson; Cornells zv.. Maarten Paauwe en Janna Mol; Johanna Wllhelmlna, d.v. Johannes Bal en Johanna Poortvliet; Pleternella Maria, d.v. Leen- dert Grim en Catharina Wouterae. Getrouwd: Gilles Gerardus Menheere, 22 en Adriana van 't Westende 22 J. Overleden: Johan Frederik KoUJn, 75 J. echtge noot van Levlna Johanna de Wilde, eerder weduw naar van Anthonla Franclna Schrijver. WISSENKERKE. Geboren: Adrlaan Abraham, z. van S. J. Dees en J. P. Janse, Jarobus Wil lem, z. v. S. Hiuibregtse en N. Flipse. Johan Dick, z. v, D. F. van Rosevelt en L. C. S. van Overbeeke. Jacoba Willemina, d. v. W. Wattel en P. Kramer. Leendert Hendrik, z. v. P. Bou- terse en L. D. Kempe. Jan Cornells, z. v. A. I. Versluis en P. Platschorre, Elisabeth Adriana, d v. P. Flipse en C. L, de Visser, Cornelia Wil lemina, d. v. W. Geelhoed en J. S. Clement. Pau lina Adriana, d. v. A. van der Maas en M. Dees. Getrouwd: M. J. de Vos, 26 j. J.m. en A. D. Leendertse, 23 J„ j.d. Overleden: J. W. Wattel, 3 dagen. H. van der Weele. 36 j. j.m. A. C. Koster, 47 j. echtg, v. J. J. de Mul, M. Heijstek, 71 j. echtg. van E. J. Scherp. NIEUWE BOTERBON. Gedurende het tfldvak van 12 tot en met 23 November 194^ geven de met „boter 57" gemerkte bonnen van de bon kaart voedingsmiddelen elk recht op het koopen van 125 gram boter. Voorts geven gedurende het tijdvak van 12 November 1942 tot en met 10 Januari 1943, derhalve gedurende een periode van 60 dagen, de met „boter 59" gemerkte bonnen van de bovengenoemde kaart elk recht op het koopen van 125 gram boter. De aandacht wordt er op gevestigd, dat bon 59 alleen voorkomt op de bonkaarten, welke aan personen benedein den leeftijd van 21 jaar z\jn uitgereikt De distributie van zeep. Tot en met 30 November 1942 geven de volgende bonnen recht op het koopen van de daarachter vermelde hoeveelheden zeep. De met „Algemeen 431" gemerkte bon en de met „O eenheidszeep" gemerkte bon van de aan kinderen beneden den leeftijd van acht jaar uitgereikte kaarten, geven recht op hetzij het koopen van een stukje van 24% of 28 gram luchtgevulde eenheidstoiletzeep 40 of 57 hetztf het koopen van een stukje van 70 of 75 gram eenheidstoiletzeep 14, 15 of 21 hetzij op het doen wasschen van 5 kilogram droge vuile wasch. De met „Algemeen 432" gemerkte bon en de met „O waschpoeder" gemerkte bon van de aan kinderen beneden den leeftijd van acht Jaar uitgereikte kaarten geven recht op het koopen van 250 gram wasch poeder (oude of nieuwe samenstelling) of op het doen wasschen van 9 kilogram droge vuile wasch. De met „O toiletzeep" gemerkte bon van de aan kinderen beneden den leeftijd van twee jaar uitgereikte kaarten, geeft recht op het koopen van 75 gram toilet zeep oude samenstelling. Tevens is de geldigheidsduur van de voor eenheidszeep aangewezen bonnen „Algemeen 412" en „N eenheidszeep" van de voor waschpoeder aangewezen bonnen „Algemeen 413" en „N waschpoeder" en van de bonnen „N toiletzeep" verlengd tot en met 30 November a.s. Tenslotte wordt dej, aandacht er op ge vestigd, dat na 31 December a.s. afke ring van eenheidszeep, waschpoeder en toiletzeep op de bij de detaillisten inge leverde bonnen „Algemeen 335", „Alge meen 336", „Algemeen 370", „Algemeen 371f', „L zeep", „M eenheidszeep", ,,M waschpoeder", „L toiletzeep" en „M toi letzeep" niet meer geoorloofd zal zjjn. BESCHUITBOLLEN ALLEEN OP BESCHUITBONNEN. Aangezien er misverstand .blijkt te be staan, of beschuitbollen ook verkrijgbaar zijn op de brood- en bloembollen, wordt er van de zijde van het departement van landbouw en visacherij de aandacht op gevestigd, dat beschuitbollen niet op de genoemde bonnen, doch uitsluitend op be schuitbonnen verkrijgbaar zijn. PRIJSVRAAG VOOR TOONEELSTUKKEN. Het departement van volksvoorlichting en kunsten deelt mede De prijsvraag voor tooneelstukken, uit geschreven door de afdeeling theater en dans, mag, wat de deelneming betreft, een volledig succes worden genoemd. Niet min der dan 168 tooneelwerken werden ter be oordeeling ingezonden, benevens tien stuk ken in een bedrijf, welke echter voor mede dinging niet in aanmerking konden worden genomen, aangezien de prijsvraag zich niet uitstrekte tot het gebied .der z.g. een-acters. Van de 168 ingezonden tooneelstukken wa ren 20 stukken gewijd aan de behandeling van historische onderwerpen, ontleend aan de vaderlandsche of de algemeene geschie denis, er waren 111 ernstige tooneelspelen en verder 27 blijspelen of kluchten. Een groot aantal dezer stukken moest, bij eerste lezing al dadelijk ter zijde worden gelegd, omdat zij in geenen deele beantwoordden aan de vereischten. Bij verdere schifting bleek, dat voor geen der drie afdeelingen stukken ingezonden werden, die naar in houd, strekking, vorm en stijl in aanmer king konden komen voor eerste prijzen. Wegens sabotage ter dood veroordeeld en terechtgesteld. Officieel wordt medegedeeld: De Nederlander Andries Adrianus Host uit Rotterdam is bij vonnis van het Deut sche Obergericht van 14 November 1942 wegens sabotage ter dood veroordeeld. Rost heeft nog in de jaren 1941 en 1942 communistische actie gevoerd en getracht, de Nederlandsche bevolking tegen de be zettende mogendheid op te zetten. Het vonnis is na onderzoek van de mo gelijkheid van gratie gisteren, voltrokken. Nieuw contingent Ned. vakarbei ders naar het Oosten vertrokken. De persdienst van de Ned. Oost Com pagnie deelt mede Als onderdeel van de reeks uitzendingen, welke de laatste weken door de Nederland- sohe Oost Compagnie werd verzorgd, ver trok gisterochtend uit Den Haag een nieuw transport vaklieden naar de bezette, onder burgerlijk bestuur staande gebieden in het Oosten. Het transport omvat ditmaal in zfin ge heel eenige tientallen timmerlieden, stra tenmakers, electriciens, betonwerkers, schilders, monteurs, en andere vaklieden. De reis, welke eenige dagen zal duren, staat tot de Nederlandsche grens onder leiding van een transportleider van het rijksarbeidsbureau, van Bentheim af staan de arbeiders onder hoede van 'n door den N.O.C. aangestelden transportleider. Onder de groep arbeiders heerschte aan het station een opgewekte stemming. Hier aan zaf wel niet vreemd geweest zijn, dat de vrouwen, zooals steeds bij uitzendingen door de N.O.C. in het bezit werden gesteld van een afschrift van het gesloten arbeids contract, waarop zij reeds deze week een voorschot op het loon van den in het Oosten werkzamen arbeider zullen ontvangen. In de komende dagen zullen regelmatig soortgelijke transporten vakarbeiders en boeren naar het Oosten vertrekken, tenein de daar door hun inzet te getuigen van de arbeidskracht en den wil van het Neder landsche volk. Overmaken van geld door Ned. arbeiders In Duitschland. De centrale persdienst van het Neder landsche Arbeidsfront schrijft ons Helaas komt het nog al eens voor, dat vrouwen van in het buitenland werkzame arbeiden, niet regelmatig, of heelemaal geen geld overgestuurd krijgen. In deze gevallen wordt door het bureau voor so ciale zaken steun in natura verstrekt. Deze maatregel is echter niet gewenscht en bo vendien overbodig, daar iedere in Dultsch land werkzame arbeider, die zijn onder houdsverplichtingen niet nakomt, bij ge rechtelijk vonnis tot nakoming van zijn verplichtingen kan worden gedwongen. Op aandringen van het Nederlandsche Arbeidsfront zal in deze gevallen thans een anderen weg worden bewandeld. Vrouwen, wier echtgenooten niet aan hun verplich tingen voldoen, Wordt aangeraden zich met het Nederlandsche Arbeidsfront in verbin ding te stellen. Het Arbeidsfront zal dan trachten langs minnelijken we;, den man tot naleving zijner verplichtingen te bren gen. Lukt dit binnen zes we.ken niet, dan wordt door het gemeentelijk bureau voor sociale zaken een vonnis aangevraagd. Hangende de maatregelen van het Arbeids front en de procedure zal aan de betref fende vrouwen steun in contanten als voorschot worden verstrekt ZWENDEL MET BOTERBONNEN TE KERKRADE. Einde van de vorige maand arresteerde de economische afdeeling van de gemeente politie te Kerkrade zekeren N. uit Oss, die bij M. te Kerkrade boterbonnen had trachten te verkoopen. N. had 750 boter bonnen in zijn bezit, die in beslag werden genomen.. N. was al eerder in Kerkrade geweest met ruim 1000 boterbonnen bij zich. Hiervan had hij er 480 verkocht aan K. te Kerkrade voor de som van 1620 gulden. N. bekende de bonnen te hebben gekocht van B, eveneens te Oss woonach tig. B. werd in Oss gearresteerd en naar Kerkrade overgebracht. Thans bevinden zich te Kerkrade.in arrest, de twee perso nen uit Oss N. en B. en voorts K. en H. uit Kerkrade. LAATSTE BERICHTEN DUITSCHE TROEPEN BEZETTEN FRANSCHE MIDDELLANDSCHE ZEEKUST. De Führer heeft aan maarschalk Pétain een brief geschreven, dfie van ochtend door den Franschen omroep is gepubliceerd. Hierin wordt o.a. ge zegd, dat gebleken is dat het eerstvol gende doel van de Britsch-Amerikaan- sche invasie Corsica en Zuid-Frankrijk moeten vrrmen. Onder deze omstan digheden zijn de Dultsche en Italiaan- sche regeering overeengekomen ter stond maatregelen te treffen om op de meest doeltreffende wijze de voortzet ting der Engelsch-Amerikaansche aan slagen tegen te gaan. Tot afweer van het dreigende ge vaar hebben de Dultsche troepen daarom bevel gekregen langs den snelsten weg door Frankrijk heen de Middellantische Zeekust te bezettenen ten tweede deel te nemen aan de be scherming van Corsica tegen dien drei genden aanval der Amerikaansch- Engelsche strijdkrachten. EERSTE INSTALLATIE JEUGDSTORMERS IN DUITSCHLAND. Zondag 8 November zijn in Ratingen bij Düsseldorf de eerste Nederlandsche jon gens, in Duitschland wonende, tot lid van den Natlonalen Jeugdstorm geïnstalleerd. Veertig Nederlandsche jongens zijn van 1 tot 14 November in de jeugdherberg „Gauleiter Florian" bijeen, om daar de eerste beginselen van het jeugdstormwerk te leèren, waarna zij bij gebleken geschikt heid als kader zullen worden ingezet. Aan het einde van de eerste week, kwam Zaterdag de stafleider van den jeugdstorm, opperbanheer C. Quispel aan. Op den Nederlandschen „schaaravond" sprak hij de jongens .toe en wees op de belangrijkheid van de gelofte, die zij zou den afleggen. Onder groote belangstelling van Dult sche en Nederlandsche zijde vond den vol genden dag de installatie plaats in het stadion van Ratingen. De Hitler-jugend was met een groote vertegenwoordiging en een fanfare-orkest aanwezig. Na de melding sprak de stafleider een belangwekkende rede uit. „Als Nederlandsche jeugd in Duitsch land hebben jullie een grooten plicht en verantwoordelijkheid. Vele honderden Ne derlandsche arbeiders werken op het oogenblik in Duitschland en velen van hen doen den naam van Nederland alles be halve eer aan. Wij, jeugdstormers, moeten er daarom voor zorgen, niet met hen over één I:am geschoren te worden. Wij moeten het voorbeeld zijn van de beleden natio- naal-socialisten, van goede Nederlanders, opdat de naam van ons land niet alleen gehandhaafd blijft, maar nog beter wordt. Onze strijd en ons streven worden be zield door een c#lwankelbaren trouw aan den leider en den hoofdstormer, die twee groote Nederlanders en warme vaderlan ders, die ons volk weer krachtig en zelf bewust willen maken, opdat het in Ger- manje die plaats zal Innemen, waar het volgens afkomst en volkskracht recht op heeft. Ons ideaal is geen leege'phrase. Dit wordt wel bewezen door den inzet van Nederlandsche vrijwilligers, ook uit den jeugdstorm, aan het Oostfront. Hierna ging de stafleider over tot het afnemen van de gelofte „Ik, stormer, be loof, dac ik eerlijk, moedig en trouw, in godsvertrouwen alles zal geven voor het vaderland". Vervolgens reikte 'opperbanheer Quispel aan den gewestleider van West-Duitsch- land, opperhopman H. E. R. H. Kommer, een eigen vendelvlag uit. Na het zingen van de nationale liederen werd de middag besloten met een marsch door Ratingen. Ook den avond bracht de stafleider nog door bij zrin jonge kameraden. Met een indrukwekkende trouwbetuiging aan den leider eindigde deze avond. GIFT VOOR DE WINTERHULP. De stichting Winterhulp deelt mede van de „Amilco", melkbedrijf te Rotterdam, een bedrag van 50.000 te hebben ontvangen. LOOP DER BEVOLKING GOES. Ingekomen: R. A. Holland, huishoud ster, van Zwolle, J.. Valckestraat o. J P. Valk. hulp hulshouding van Haamstede, Stationsweg 17. J. H. du Bols, asa. accountant, van Middel burg, Grenadierstraat 5. J. L. de Jonge, mar®" chauaussee, van Serooskerke (S.), Kleine Kade 41. H. J. Aalbers en vrouw, radio technicus, van Breskens, Piccardtstr 72, C. Eos postbod®, van Hoedekenskerke, Westhavendök 39. J. W. D. Stee&ergen, musicus, van Steenbergen, Singel- straat 7 H. P I. de Jonge, marechaussee, van Kruiningen, Couwerveatr\ 64c. N. M Sonke, dienstbode, van Kapelle. Wtjngaardstr. 47. M de Goffau instr. maker, van Waarde, Zuldvhetstr. 41 M Muns en C van Marion, marechaussees, van Tholen. Piccardtstr. 15. C. H. van Westen, telefoniste, van Breda, Klokstraat 1. W A. Be llen en gezin, ontv. reg. en dom., van Amster dam, Groote Markt 40. Vertrokken: S. Luitwieler geb. Den Boer, naister, van Oude Singel 62, naar Vlissingen. J Poppe, pakhuisknecht van Scheldestraat 20, naar 's-Gravenpolder. K, Rijkse, electriclen, van Oude Singel 48. naar Middelburg J. de Jonge, kantoorbediende, van Piccardtstr. 67, naar Kloetlnge. L. Koppejan, hulp hulsh.. van Voorstad 41, naar Noordgouwe. H. C. Koch en gezin, chirurg, van Stationsweg 31, naar Am sterdam. G. J. Klootwijk geb. Van Zaltbommel, ronder beroep, van M.S.m.buurt 50. naar Vlis singen. M Geelhoed geb. Faaase. zonder beroep, van Kleine Kade 7 naar Middelburg. P. M. de Jager, magazijnbediende, van Ruijterlaan 22, naar Nisse. W. Kars, houtcontroleur, van Voor stad 74 naar Oss. N. S.' Rondel geb. Pilaar, zonder beroep, van 's-HJEI.kind.dijk la, riaar Den Jiaag. H. Q. Pak, marechaussee, van Pic cardtstr 57, naar Middelburg. Ph. Vermeule, winkeljuffrouw, van Stoofstraat 1, naar s-Her- togenbosch P. L. Rulsaard, dienstbode, van Korte Kerkstraat 7, naar Tilburg. A. M. de Dreu en gezin, kantoorbediende, van Leliestraat 42, naar Axel A A. J. F. Guérand. monteur, van 's-H.H.kinderendijk 10, naar Tholen. J. Ha- rlnck en gezin schilder, van Heernisseweg 107, naar Middelburg. W. A. Letzer, dienstbode, van Korte Kerkstr. 13, naar Middelburg. M. Nteu- wenhuijse, winkelbediende, van Heernisseweg 23, naar Eindhoven. OUDELANDE. Ingekomen: M:Verschuur®, hlushoudster van Goes, Mattheus Smallegange- buurt 20. naar B 50. Vertrokken: J. op 't Hof, onderwijzer, van A 16 naar Zaamslag, Polderstraat A 274. BRESKENS. Ingekomen: M. Blokker, van Middel burg, Boulevard 17; E. Scboonakker, van Zaamslag. Dorpestraat 136; B. D. Verdouw, van Gravenhage, &.b. Gideon H; 8. M. Verduijn, van Oostburg, 3a Zandstraat 0; H. W. HameliJnck, van Oostburg, Groote Kade 14; C. Keiler en gezin, van Vlissingen, Dorpsstraat 2; Th. de Smit, van IJzendUke, O 52 H. D. Beun, van 81uia, Molenwater 73. Vertrokken: E. M. Bwartelé naar IJzendUke; A. W. VerduOn naar SchoonaÖke; H. W. FenUn naar Renkum; W. I. v. d. VU ver en echtgen. naar Groede; J. Kreeft naar Dordrecht; B. Geernaert naar Burgh; Ch. M. Pieterman naar Rotterdam; J. A. Salomé paar Rotterdam; M. J. van Melle nhar 'fl-Graven- hage; H. J. Aalbers naar Goes. RECHTSZAKEN Voor de Maastrichtsche rechtbank had zich te verantwoorden de 29-Jarige vrouw H. J. B. uit Kerkrade, die daar met een mijnwerker samen woonde en diens kinderen, jongens van 12, 6 eu 5 jaar. om kleine vergrijpen met een pook mishandelde. De kinderen vertoonden kneuzingen en won den op neus armen, rug en beenen toen de politie, op klacht van buren, zich met het geval bemoeide. De oudste der mishandelde kinderen vertelde, dat „maÉt" hem eens geslagen had, omdat hij een stukje brood thuis had genomen. Zijn jongere broertjes kregen herhaaldelijk slaag als zij 's nachts htm bedjes nat gemaakt hadden. Het O.M. vroeg teg^ de ontaarde vrouw-we gens deze lafhartige kindermishandeling 6 maanden gevangenisstraf. De belangen van de kinderen zullen aan den voogdijraad worden overged ragen. HET BEVOLVERDRAHA IX EEN PEXSIOXKAMEB. De rechtbank te Rotterdam heeft uitspraak ge daan in de zaak tegen den 25-jarigen koopman J. Sch. te Rotterdam, die heeft terecht gestaan wegens diefstal met bedreiging en poging tot diefstal. Sch. lokte, onder voorgeven, dat hij 200 gouden tientjes en 40 gouden Engelsche ponden wilde verkoopen, twee personen in een door hem gehuurde k&mer aan het Henegouwer plein te Roterdam. De gegadigden waren in het bezit van 21.000, die moesten dienen als koop som voor het goud. Toen het geld door de koopers was getoond, trok Sch.^een revolver en zei, dat hij van de politie wt&. HU hield de mannen met het wapen 'in bedwang en verliet achteruitloopend het vertrek, waarna htj de deur in het slot draaide. Toen de ingeslotenen alarm maakten, was de pseudo-politieman met de 21.000 verdwenen HU werd later aangehouden, doch van het geld was geen spoor meer te vin den. De rechtbank veroordeelde Sch. tot 2 Jaar én 6 maanden gevangenisstraf. De elsch was 3 jaar. Hoofdredacteur: J. C. Visser. Vlissingen: Algemeen redacteur: M. Geerte, Middelburg; Stadsnieuws, C. de Voogd, Vlissingen en J. P. Ph. Doorenboa, Middelburg; Gewestelijk nieuws; H. van Benthem, Goes en R. F. H. L. Sondag, Oostburg: Haagscü redacteur: mr. J. C. de Wit; Advertentiechef: voor Middelburg C. P. BuiJs, v. Vlissingen S. RUkeboer. De Heer en Mievrouw JANSE DE JONGE— DEKKER geven, met dank aan God en groote blijdschap, kennis van de geboorte van hun Zoon LEENDERT ANDRIES JAN. Middelburg, 11 Nov. 1942. Langeviele 63. Tijdelijk adres: Gasthuis Mid delburg. en Behuwdki nderen A. J. ROOSE— KESTELOO. JAN KESTELOO. STIEN KESTELOO en Verloofde. ff; Vlissingen, Glacisstr. 29. jj: Gelegenheid tot felicitee- ren Glacisstraat 164, Zondag 15 Nov. a.s. ho- pen onze geliefde Ouders en Behuwdouders, W. C. J. KESTELOO en C. A. KESTELOO— BEEKMAN, hun 25-jarige Echtvereeni- ging. te herdenken. Hun dankbare Kinderen Onderget. betuigen hun har- teljjken dank voor de vele be wezen van belangstelling bij hun 50-jarig huwelijk op 4 Nov. 1.1. ondervonden. In het bijzonder aan hunne buurtbe woners, hunne dankbare kin deren, kleinkinderen, familie en het Roode Kruis. D. PEEMAN. P. PEEMAN— MINDERHOUD. Roode Kruis, Wijngaardstr. 3 te Goes. MEDEDEELEVG VAN HET BUREAU DEFENSIESCHADE KRUININGEN. Heeren Landbouwers in de inundatiegebieden in Zeeland (Mei 1940), worden hierbij, opgeroepen te verschijnen in Hotel „De Korenbeurs" te Krüiningen, van 912 uur en van 13.3017 uur teneinde inlichtingen te verstrekken ter berekening van de bedrijfsschade over het jaar 1941. U dient alle gegevens te verstrekken over '41, zooals opbrengsten, kadastrale aanduiding en grootte Uwer percee- len, gemaakte prijzen, ingezaaide gewassen, enz. enz. U moet daartoe medebrengen a. teeltvergunningen 1941 b. inventarisformulieren 1941 van de L.C.O.c. dorschbriefjes afleveringsbriefjes en afrekeningen over oogst '41 voorzoover die ln Uw bezit zijn, (reeds elders afgegeven briefjes behoeven dus niet te worden opgevraagd) d. eigendomsbewijzen/ pachtcontracten over '41. Deze oproep geschiedt als volgt letters Kole t.e.m. Koster op 17 November 1942 Kriekaard Meijer „18 Mol N. „19 O. R. 20 Sa Sinke 24 Sm Wa 25 We Z. 26 s De vorige oproep uit dit blad van 30 October 1942 komt hiermede te vervallen, vanaf de letters Koole enz. DE ADJ UNCT-SCHADECOMMISSARIS VHIe DISTRICT (Zld), Ir. J. S. MÜLSCHLEGEL. Uw wlnterkleedlng maken wij keurig ln orde door: Costuum chemisch reinigen 3. Rotterdamsche Kaai 9, Middelburg, Tel. 2621 MMA ggpily komt thans meer dan ooit tot haar recht, om de smaak van Uw soepen, groenten, jus en stamppot te verhogen. Maggi's Aroma is een voortreffelijk smaakverbeteringsmiddel! Vraagt daarom uitdrukkelijk Maggi's Aroma en let op de geel-rode etiketten met het fabrieksmerk, de Kruisster^."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 3