Goes De hoeve Het Zwarte paard. Neen, AKKERTJE STADSNIEUWS Middelburg VERMISSINGEN. Een smid hier ter stede deed aangifte van de vermissing van 20 meter gummi slang en een slang van 1 meter, -waaraan koperen nippels zijn bevestigd, welke zich bevonden in een Joods naast zijn woning, een en ander toebehoorend aan den ge meentelijken luchtbeschermingsdienst. De landbouwer L. J. L. vermiste gister avond zijn rgwiel, dat hjj voor een perceel in de Lange viele had neergezet. DE DAG DER POLITIE. Op'Zaterdag 14 November zal de Mid- delburgsche politie tezamen met de hier gelegerde marechaussee van 9 tot 12 uur •een huiscollecte houden en vaji 3 tot 5 uur een straatcollecte. Van half twee tot 3 uur wordt een marsch door de stad gehouden, waaraan verbonden een défilé voor den corpschef voor het tureau van politie in de Giststraat. STADSNIEUWS Vlissingen EEN GEVAARLIJK SPELLETJE. Nu op verschillende werken in deze ge meente gebruik gemaakt wordt van kip karren, heeft de jeugd weer een spelletje uitgedacht, dat lang niet van gevaar ont bloot is. De wagens worden aan het rijden gebracht, waarna de dikwijls zeer jonge kinderen er op en af springen, onbewust van het gevaar dat hun bedreigt, wanneer zg vallen of onder een wagen terecht ko men. Zooals te begrijpen, blijven ongeval len niet uit. Zoo kwam gisteren bijv. een knaap, toen hij een kipkar duwde, zooda nig te vallen dat hij een bloedende hoofd wond bekwam en bij een arts ter behan deling'móest worden binnengebracht. De ouders zullen verstandig doen de kinderen te wtjzen op dit gevaarlijke spel letje. STADSNIEtJWS UITREIKING BONKAARTEN. Morgen wordt een begin gemaakt ipet de uitreiking van nieuwe bonkaarten voor voedingsmiddelen gedurende de 13e periode van 1942. De uitreiking heeft plaats op den op de voedingsmiddelenkaart ,K 109 aange geven datum. Voor nadere bijzonderheden zie men de publicatie in het no. van morgen. GEVAARLIJKE SCHUILKELDERS. Ondanks verboden en verbalen bleef de Goesche jeugd zich vermaken in en óp de schuilkelders. De gemeente nam daarop een bijna afdoende maatregel en versperde de schuilkelders (eigenlijk afgedekte loop graven) met prikkeldraad. Niettemin, de jeugd is volhardend en dezer dagen zagen we toch nog een dreumes van een jaar of vijf onder het prikkeldraad doorkruipen om eens in die geheimzinnige loopgraaf te gaan kijken.-Wij rieden de ouders reeds vroeger aan, hun kinderen daartegen te waarschuwe -, thans blijkt er echter een nog veel dringender reden te zijn, want de Goesche schuilloopgraven zijn in den loop der jaren levensgevaarlijk geworden. Zoo is thans de schuilloopgraaf aan den Oost- wal, bij het. gasthuis, grootendeels inge stort. De zware biels, de pannen-zijwanden, de dikke laag grond er op, alles is naar beneden gestort, in de schuiliuimte, en had den er zich thans kinderen in bevonden, ge lijk het tot voor kort geregeld het geval was, dan waren er ongetwijfeld dooden te betreuren geweest. Daar ook andere schuilkelders bouwval lige verschijnselen vèrtoonen blijft het dus geraden de kinderen ernstig op het boven omschreven gevaar te wijzen. KERK- EN SCH00LNIEUWS NED. HEBV. KEBK. Beroepen te Rijssen (2e pred. plaats) J. R. Cuperus te Doornspijk. Aangenomen naar Klooster-ter Apel W. F. Tenbruggenbate te Oosterllttens. v Aangenomen naar Westmaas (toez.) K. J. Burgy, cand. en hulpprediker te Hellendoorn. Aangenomen naar Noordwijk (Gr.) drs. T, D. Berghuis, cand. te Groningen. Aangenomen naar Eabylonienbroek B. Eisen- ga. cand. en hulpprediker te Wierden. CHB. GEBEF. KEBK. Bedankt voor Rijnsburg SI. Holtrop te Hil versum. In „Do Prins van Oranje" te Goes zal op Dins dag 17 November a.s. een bijeenkomst worden ge houden voor alle zendingscommisbies, uitgaande van de Ned. Herv. Kerk in deze provincie. Als sprekers hopen op te treden: de Zendings- director ds. B. J. C. Rijnders en de heer mr. N. Stufkens, te Do Bilt (U.) MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. 10 Nov. 1942. Ter veemarkt werden aangevoerd 2212 dieren, waaronder 76 paarden. 118 veulens, 115 schapen, 1150 runderen, 215 nuchtere kalveren, 134 graskalveren, 46 big gen, 364 bokken en gelten. Prijzen per stuk: Melkkoeien 770 A 650 A 540, kalfkoeien 760 A 6-10 A 525. Varekoeien 600 A 400 A 340. Vaarzen 490 370 A 240, pinken 300 A 230 A 190, Graskalveren 210 A 165 A 95. De aanvoer van graskalveren was als vorige week met tameltjken handel en iets hoogere prij zen. Melk- en kalfkoeien aanvoer als vorige ■week met stillen handel en stijgende prijzen. Varekoeien met fllnken aanvoer, kalmen handel en prijshoudend. Vaarzen en pinken aanv.oer iets korter met tameltjken handel en onveran derde prijzen. Vlasheurs Ter beurze werd aangevoerd 200 kg. dauwrood wat onverkocht bleef. GEMENGD NIEUWS GROOTE WOLSMOKKEL ONTDEKT. De inspecteur van het centraal textiel- bureau te Tilburg: heeft in het Gooi een uitgebreide smokkelhandel in schapenwol en daarvan vervaardigde artikelen ont dekt. Ten huize van zekeren W. aan de Heide- laan, onder de gemeente Eemnes, werd een onderzoek ingesteld. Het bleek, dat de boekhouding van het wolbedrijf hier volmaakt inorde was, doch tevens werd ontdekt, dat naast dit bedrijf een groot bedrijf op clandestiene wijze werd uitge oefend, waaraan plm. 500 600 zgn. thuisbreisters verbonden waren. Het be drijf had vertakkingen in de genanten Laren, Blaricum, Hilversum en Huizen, waar in elke plaats één- of meer agenten gevestigd waren. Deze agenten' distribu eerden de schapenwol onder de zgn. thuis- breidsters, die daarvan pullovers en anr dere kleedingstukken breiden en daarna weer bij de agenten -inleverde. Ten huize van W. werd een geweldige voorraad garens, wol, spinnewielen en an der materiaal in beslag genomen. KLEERMAKERSKLANTEN DE DUPE. Twee inbraken zgn gepleegd in de Su ms tra straat te Amsterdam. Een ervan be trof een kleermakerij, waar 40 jassen en mantels, welke van klanten ter reparatie wareg ontvangen, werden ontvreemd. De andere inbraak had een sigarenwinkel tot doel. Daar verdwenen de inbrekers met 39 kistjes en 8 doozen sigaren, 585 doosjes sigaretten, een hoeveelheid shag en 350 tabaksrantsoenen. Ook een opslagplaats aan de Prinsen gracht kreeg ongewenscht bezoek. De buit bestond er uit 1500 kg. suiker, 400 liter bakolie en 10 kg. jam, benevens een bak fiets, welke de dieven waarschgnlijk benut hebben om het gestolene te vervoeren. SLACHTOFFER VAN DE DUISTERNIS. Te Rotterdam is het lijk opgehaald van den 50-jarigen nachtwaker Th. J. Sprang. Men vermoedt, dat hij door de duisternis misleid te water geraakt is en verdronken. ARBEIDER DOOR VLIEGWIEL GEGREPEN. Te 's-Hertogenbosch is de arbeider M. Wggergangs uit Rosmalen, die werkzaam was in een graanmaalderij aan de Tram kade ,door een vliegwiel gegrepen en op slag gedood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van vijf kinderen. DOOR AUTOBUS OVERREDEN. Vrijdagavond is de 36-jarige arbei der H. Olthof uit Vroomshoop onler een zwaar geladen trailer terecht gekomen. Het slachtoffer was op slag dood. MEISJE OVERREDEN EN GEDOOD. Een vierjarig meisje te Odoorn geraak te onder een boerenwagen. Het kind werd met zware verwondingen naar het zieken huis te Emmen vervoerd, alwaar het eenigen tijd later aan de. verwondingen is bezweken. Onbekende gifstof ontdekt in in beukenootjes. HET GEBRUIK WORDT DAAROM ONTRADEN. (Van onzen Haagschen correspondent.) De laatste weken hebben zich tal van plotselinge vergiftigingsgevallen voorge daan, welke, naar een onderzoek heeft uitgewezen, moeten worden toegeschreven aan het eten van beukenootjes. Het Voor lichtingsbureau van den Voedingsraad meent dan ook, het overvloedig gebruik hiervan te moeten ontraden. Met over vloedig gebruik worden hoeveelheden van meer dan 50 stuks (een handjevol) bedoeld. In de vaklitteratuur werd er onlangs op gewezen, dat beukenootjes een niet te ver smaden aanvulling van het vetrantsoen kunnen vormen, daar de gepelde nootjes 30 40 procent vet bevatten. Inderdaad is dit laatste het.geval. Het blijkt echter, dat in beukenootjes een tot dusver onbe kend vergif aanwezig is, omtrent welks aard de meeningen nog verdeeld zijn. Vast staat, dat de gifstof in water oplosbaar is, dat zij niet voorkomt in de uit beukenootjes geperste olie en dat de bereiding geen in vloed uitoefent op de stof als zoodanig. Door poffen, bakken of eenigerlei andere bewerking wordt zij dus niet vernietigd. Dé vergiftigingsverschijnselen zgn hoofd pijn, onpasselijkheid, braken, darmstoor nissen en in ernstige gevallen krampen of zelfs bewusteloosheid. Het Voorlichtings bureau van den Voedingsraad, Dr. Kuyper- straat 8 te 's-Gravenhage, zal het in het belang van het voortgezette onderzoek op prijs stellen, bericht te ontvangen van allen, bij wie zicfc deze verschijnselen na het eten van beukenootjes hebben geopen baard. Op Guadalcanar woedt een hevige vernlellngsslag. Naar te Tokio verluidt is het den Ja- panschen troepen den 8sten November ge lukt de Amerikanen op Guadalcanar op een zeer nauw gebied samen te drijven. Sedert Zondagmiddag woedt over de ge- heele breedte van het front een hevige ver nietigingsslag, waaraan ook talrijke Ja- pansche vliegtuigen deelnemen. Den eer sten dag van den slag lagen reeds 141 ka zematten en talrijke versterkingen aan de door de Amerikanen bezette Noordkust van het eiland in puin. Luchtaanvallen Dienzelfden dag vielen Japansche ge vechtsvliegtuigen de Amerikaansche steun punten in het Zuidelijk deel van den Stil len Oceaan aan. Het haventerrein en de wyk der militaire barakken van Suva, de hoofdstad van de Fidzji-eilanden, werden op groote schaal vernield. Ook de nog steeds brandende Noord- Australische havenplaats Townsville werd door Japansche gevechtsvliegers opnieuw aangevallen. De pakhuiswijk aan de ha ven, die reeds tijdens de laatste luchtaan vallen zeer groote schade had geleden, werd door de in verscheidene aanvalsgolven uitgevoerde bombardementen in puin ge legd. Ongeveer twintig zeemijlen ten Oosten van Townsville werd een stoomschip van 6000 brt., geladen met fosfaat, door bom men tot zinken gebracht. Zware gevechten In Noord-Egypte. Volgens door het opperbevel van de weermacht ontvangen berichten uit Noord Egypte kon de achtervolgende vijand in zware gevechten door de Duitsch-Itallaan- sche achterhoeden tot staan worden ge bracht. Het is den Britten dus niet gelukt de spiltroepen te beletten zich van den vijand los te maken en zich opnieuw te nestelen. De vele wolkbreuken der laat ste dagen hebben de reorganisatie van de Duitseh-Italiaansche strijdkrachten ver gemakkelijkt. Daarentegen werden de Britten door deze wolkbreuken gedwon gen hun tanks en zware wapens op vas ten grond, dus op den kustweg, te con- centreeren. In dit betrekkelijk smalle gebied rukte de vijand naar het Westen op. Daarna moest hij, als gevolg van het taaie verzet van de Duitsche achterhoeden zijn aan- valswig uitbreiden tot de zee en in het Zuiden tot aan de bergterrassen in het binnenland der woestijn. Op de modderige woestijnwegon bleven echter de tanks en kanonnen steken, zoodat alle omtrekkende bewegingen vergeefs bleven. Waar de Britten de Duitsche bewaking bereikten, werden zij door een zwaar artillerievuur onthaald. Zoo kon de vgand noch de be schermende Duitsch-Italiaansche forma ties van haar verbindingen met de hoofd strijdkrachten afsnijden, noch deze achter hoeden overwinnen. ITALIAANSCH WEERMACHTBERICHT Het Itsiiaansche-weermachtbericht luidt: In Egypte werd in hevige gevechten stand gehouden tegen den vijandelijken druk op de Italiaansche en Duitsche afdee- lingen, die bezig zijn met het betrekken van nieuwe stellingen.. Bij luchtgevechten werden door Duitsche jagers vgf Engelsche vliegtuigen neergeschoten. In het Westen der Middellandsche Zee werden de aanvallen van de luchtmacht der spil op de Engelsch-Amerikaansche vloot- strijdkrachten met succes voortgezet. Maandagnacht hebben vijandelijke vlieg tuigen brisant- en brandbommen laten val len in de omgeving van Cagliari, waar eeni- ge schade ontstond in de woonwijk van Uta. Er is een doode en zes personen wer den gewond. DE „DUNCAN" TOT ZINKEN GEBRACHT. In een communiqué van het Amerikaan sche ministerie van marine over de ge vechtshandelingen in het Zuidelijke deel van den Stillen Oceaan wordt meegedeeld, dat de Amerikaansche torpedobootjager die in den nacht van 11 op 12 October tot zinken gebracht is, de „Duncan" was. De familieleden der omgekomen of vermiste vijf officieren en 58 manschappen zijn op de hoogte gesteld. DE BRÏTSCHE VERLIEZEN OP MADAGASCAR. Churchill heeft, naar de Britsche berich tendienst meldt, in het Lagerhuis medege deeld, dat de Britten op Madagascar tus- schen 7 September en 17 October 17 man aan dooden en 45 gewonden hebben verlo ren. Omtrent de verliezen sedert 17 October is niets naders bekend, doch deze zijn uiterst gering. Op Madagascar is alles sedert de onder- teekening van den wapenstilstand op 5 November om 24 uur vlot verloopen. Jarenlang rheumatiek en ischias. Thans weer nor maal aan 't werk» De Heer E. R. te D. schrijft, dd. 27-5-'40: „Sedert jaren leed ik aan de linkerzijde van mijn lichaam zoo hevig aan rheumatiek en ischias, dat ik steeds in den herfst en het voorjaar met werken moest ophouden. Dit jaar probeerde ik Uw Ovaaltjes en kon reeds na enkele dagen weer normaal mijn werk doen. Allen, die dergelijke pijnen hebben, kan ik de Ovaaltjes ten zeerste aanbevelen." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoudheid, griep, zenuw- en hoofdpijn loipen de Ovaaltjes van het Trineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef I Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In- alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trineral Agentschap, Nassaukade 375. Amsterdam. FINANCIEN DE OVERNAME DER ZEEUWSCHE HYPOTHEEKBANK DOOR DE OVERIJSSELSCHE HYPOTHEEKBANK. Begin October heeft de combinatie Over- ijsselsche Stedelijke Hypotheekbank aan aandeelhouders van de Zeeuwsche hypo theekbank een aanbieding gedaan tot over neming van de aandeelen Zeeuwsche voor 150 procent voor elk aandeel met 10 pet. 'storting, terwijl voor onverplicht volge storte aandeelen het onverplicht gestorte gedeelte zou worden overgenomen voor 100 pet. Voorwaarde voor deze aanbieding was, dat houders van tenminste 90 pet. der aandeelen hun bereidwilligheid tot deze overdracht van de aandeelen uiterlijk 31 October 1942 kepbaar zouden hebben ge maakt. Blijkens een mededeeling der direc tie hebben voor genoemden datum houders van meer dan 90 pet. der aan deelen het voorstel aanvaard, zoodat de overname der bank thans verderen voortgang kan vinden. In een uitvoerig schrijven aan de aan deelhouders, geeft de directie van de Over ijsselsche Hypotheekbank 'n overzicht van de situatie van de Overijsselsche na de overname van de Zeeuwsche. Het bestuur heeft gemeend naar een verdere verster king van het bedrijf te moeten streven. Door de inkrimping in'den loop der jaren van de bedrijven van de Overijsselsche en de Stedelijke is het mogelijk aan beide he- drijven wederom uitbreiding te geven zon der statutair verplicht te zijn tot uitgifte van nieuwe aandeelen. In de meening, dat concentratie van be drijven een meer economische werkwijze mogelijk maakt, besparing van onkosten meebrengt en een breeder en steviger basis geeft om na de tijdelijke inkrimpings periode het bedrijf weer op te bouwen, wanneer de bouwnijverheid zich weer zal kunnen ontplooien heeft de Overijsselsche hypotheekbank voorstellen gedaan tot overname van de Zeeuwsche hypotheek bank. Het geheele bedrijf van de nieuwe combinatie zal ongeveer 49 millioen gulden hypotheken omvatten, inclusief de 15 millioen door de Overijsselsche gegarandeerde hypotheken. De nieuwe combinatie zal slechts 3 '/2 procent pandbrieven hebben uitstaan, in totaal ongeveer 34 millioen. De meest inge kochte onderpanden konden door de tijdsomstandigheden met winst worden verkocht. De 'reserves der combinatie bedragen volgens de gegevens van het laatste boekjaar 2.546.000. Ondanks de eenheid in bestunr en rationalisatie van administratie zal een uitgesproken scheiding blijven bestaan tusschen het bed ryf der Overijsselsche en de gezamenlijke bedrijven der Ste delijke en Zeeuwsche en wel om die reden dat laatstgenoemde combinatie het pandbedrjjf der vereenigde ban ken zal bljjven uitoefenen, terwyl de Overijsselsche zich steeds meer als cessiebedrijf «zal gaan ontwikkelen. NIEUWE BEUBSVOOBSCHBIFTEN. De voorzitter van de Vereeniging voor den Effectenhandel (bedrijfsgroep effectenhandel) heeft gisteren het volgende bepaald De op 9 November 1942 uitgevaardigde bepa lingen betreffende den handel in gewone en preferente aandeelen blijven heden en volgende dagen, tot nader bericht van wijziging, gehand haafd, met uitzondering van punt 2, le alinea. (Deze alinea luidt als vplgt: „Geen noteering zal worden toegestaan, welke meer dan 3 pet. van de reöele waarde van den vorigen koers, hetzij naar beneden, hetzij naar boven afwijkt.) Deze wordt in dier voege gewijzigd, dat geen noteeringen worden toegestaan, welke het ni veau van 9 November overschrijden. Dit betee- kent derhalve, dat geen noteeringen worden toegestaan, welke fracties van procenten daargelaten uitgaan boven de noteeringen van 9 November (of boven de vorige noteering, in aanmerking genomen de Maandag toegestane marge van 3 pet van de reëele waarde), FEUILLETON. door N. K. 60) Maar in zijn geval was het wreed, om dat de beschuldiging onwaar was. Kleinere zaken waren minder kieskeurig, en daar Maarten een vaardig vakman was, waren zij blij genoeg om zijn hulp te vinden als iemand van het personeel ziek was. Maarten gaf zich niet aan wanhoop over, maar hij voelde zich een blok aan het been van Eva. Zij was tegelijkertijd verloofd en tevens niet verloofd, omdat het dwaasheid was, aan trouwen të denken met een man, die zgn eigen brood niet eens kon verdienen, laat staan, dat van twee personen. Toen Eva naar Amsterdam was gekomen om Maarten op te zoeken, lag hg in het ziekenhuis met een geval van bloedver giftiging, veroorzaakt door een kleine wond aan zijn hand. Hy was niet in staat geweest om brieven te schrijven en hij was van meening, dat als hij eenigen tijd zweeg, Eva's geest zou worden voorbereid op yrat hg haar binnenkort toch zou moe ten zeggen. Hg moest haar vrijmaken. Het zou een vreeselrjken invloed op hem hebben, want alleen al de gedachte aan haar liefde was het anker dat hem nog aan zijn plannen vasthield. En al was hij minder rjdel dan eenige man, hij wist dat Eva dit bijna niet zoo voelen moest als hg. Maar de werkelijkheid moest onder oogen gezien worden. Eva verdiende meer dan hij en haar aan een belofte te binden, die nooit vervuld zou kunnen worden, was wreed. Het zou" beter zijn, de emart in eens te aanvaarden. Na zijn ontslag uit het ziekenhuis begaf Maarten zich naar de Reviusstraat 14, waar een stapel brieven op hem wachtte. De baas van het gebouw zei hem. dat er een jongedame naar hem had gevraagd, en hg beschreef haar als „een.sjieke dame". Ongetwijfeld had Eva er in deze buurt als „een sjieke dame" uitgezien, maar het woord gaf Maarten een verkeerden indruk. Eva was eenvoudig, maar netjes gekleed, en niet haar kleeding, maar haar zeld zame schoonheid en haar ongekunstelde beschaving, die haar reeds in Langeveld hadden onderscheiden, hadden den man tot dit woord geïnspireerd. Maarten dacht aan zijn eigen uiterlijk. Smerig en bijna in lompen, en kneep de lippen samen. Hij las haar brieven in het park een koude bezigheid in den herfst, als men geen overjas heeft en zij waren van innige liefde doorgloeid. Zij bevatten geen opgeschroefde frases, maar het vuur was niet gedoofd. Zij sprak over haar eigen bezigheden, maar toonde duidelijk bezorgdheid over zijn toestand. „Als je mijn brieven ontvangt, geef er dan alsjeblieft antwoord op, beste Maar ten, Laat er geen denkbeeldige slagboom tusschen ons komen. Het kan me niet sche len, dat je arm bent behalve dat ik het onverdraaglijk vind, je zonder eenige ge makken te weten als je maar van me blijft houden zooals vroeger. Waarom zond je mij de vijftig gulden, die ik je leende, terug" Was dat niet een beetje wreed? Of beteekent het dat je niet om geld ver legen zit en mijn pogingen tot hulp af wijst?" Dit waren ruiterlijke woorden en zij stel den hem voor de vraag, of hg in zijn zwij gen mocht volharden. Den volgenden dag, toen hij naar ge woonte in een openbare leeszaal de krant las om een baan te vinden, zag hij het bericht van den dood van Jacob Brakman. Het was een verschrikkelijke schok. On middellijk schreef hij Eva en vertelde haar, welk een slag hem getroffen had. „Mijnheer Brakman, was als een vader voor me, ik voel me thtns geheel verla ten, Eva" schreef hij. ,,Ik kan niet langer zwijgen, liefste". Hij vertelde haar dat hij in het ziekenhuis gelegen had, maar dat hij nu al haar lieve brieven had gelezen. Zij moest er niet aan twijfelen, dat hij haar uit den grond van z'n hart beminde en dat hij zich goed hield ondanks alle moeilijkheden, zooals zij dit van hem verwachten mocht. XWordt vervolgd.). SPORT WED STRIJDUITSLAGEN N.V.B. Afd. Zeeland. le klasse A:' Vlissingen IIIE.M.M. II 4—2; WalcherenGoes III 16. 2e klasse A: Vlissingen IV—De Zeeuwen IV 0—5. 2e klasse B: Biervliet IIINieüwvliet 34. Afd. A: Kolijnsplaatse Boys—Zeeuwsche Boy3 34, Afd. B: Patrijzen—Volharding 1932 6—1. Afd. CScheldeboys II—Luctor III 6—2; Vol harding 1932 II—Hoedekenskerke II 25. Afd. D: Wemeldinge—Yerseke II 3—3. Afd. F: HontenisseHulst 17; Cliuge II Steen 25. Afd G: Hulst IILamswaarde 65: Hulst Hl—Terhole 2—2; Hontenisse III—Steen II (Steen II niet opgekomen). Afd. H: Lamswaarde IIHontenisse IV 73. Hockey. BBEDA IV—M.M.H.O. (DAMES) 0—6. 0ndank3 het feit dat Middelburg dit keer slechts met 9 dames speelde, al weer een wed strijd gewonnen! Een welverdiende overwinning, waar hard voor is gewerkt. De mid-voor, die weinig aangevallen werd, nam weer alle doel punten voor haar rekening, waarvan voor de rust slechts één, daar ze het ongeluk had ver scheidene malen naast het doel te schieten. Na de rust speelde Middelburg nog feller, Binnen 10 minuten zaten er «1 3 punten. Toch waren er ook critieke momenten voor haar eigen doel, waarbij de nieuwe keepster uitstekend haar werk deed. Overigens had de achterhoede niet veel te doen. De voorhoede bestond uit Blechts 3 dames. Van de Bredasche dames viel de spil op door het snel verplaatsen van het spel. MAGNI VEBBETEBT HKT WERELDRECORD O VEE 100 K.M. Op de Vigorellibaan te Milaan heeft de Itali aansche renner Fiorento Magni een recordpoging ondernomen op het wereldrecord over 100 km. Hü slaagde erin dit met 16.2 sec. te verbeteren, door een tijd van 2 uur 20 min., 54.2 sec. te maken. Het oude record stond sedert 1940 op naam van Saponelti met 2 uur 21 min. 4,4 sec. Magni heeft ook het wereldrecord over 50 k.m. verbeterd en gebracht op 1 uur 7 min. 23.6 sec. "Het oude record stond eveneens op naam van den Italiaan Saponettl met 1 uur 8 min.. 2 Bec. RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 12 NOVEMBER. HILVERSUM I 415.5 M. 7.15 Gram. 7.80 Ber. 7.40 Van Noord en Zuid. 8.30 Ber. 8.40 Lezing. 8.50 Liederen. 9.00 Omroeporkest en soliste. 9.30 Spiegel van den dag. 9.40 Het Omroeporkest. 10.00 Uit roman tische en komische opera's. 10.30 Voordracht. 10.45 Uit romantische en komische opera's, 11.15 Piano en orkest. 12.00 Almanak. 12.05 Frans Woutera en zijn orkest.-12.45 Ber. 13.00 De Me- lodisten en soliste. 14.00 Melodieën uit een uit stalkast, gevar. concert. 15,00 Lezing. 15,15 Ge varieerd Barokprogramma. 16.45 Ber. 17.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 17.45 Het Amusements orkest en soliste. 18.15 -Mist, klankbeeld. 19.00 Brandende kwesties, lezing. Van 19.15 af al leen voor de Radio-Centrales die over èen lijn verbinding met de studio beschikken. 19,15 Dick Willebrandts en zijn dansorkest. 19.30 Ber.. 19.40 De wereldmeening uit vreemde kranten. 19.50 Vocale duetten met orgel. 20.15 Componisten- spiegel. 20.30 Piano. 20.40 Concertgebouworkest. 21.30 Zang met piano. 21.45 Ber. 22.00 Adalbert Lutter en zijn orkest begeleiden. 23.0024.00 Een dansje na het werk. HILVERSUM II. 301.5 M. 7.15—7.40 Zie Hil versum I. 7.40 Ochtendgymn. 7.50 Gesproken bin- nenl. overz. 8.00 Lezing. 8,15 Twee werken van A. Ponchielli 8.30 Ber. 8.40 Instrumentale soli met orkest. 9.00 Composities van Ed. Künneke. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Composities van Ed. Künneke. 10.00 Godsd. uitz. 10.30 Piano. 11.00 Luisterspel. 11.20 De Wiener S^ngerknaben zin gen volksliedjes 11.30 Orkest Rentmeester en gram. 12.30 Programma-overzicht. 12.35 Lichte gram. 12.45 Ber. 13.00 In en om den bijenstal. 13.15 Piano en het Rlele Quelingk-wartet. 14.00 Godsdienstige uitz. 14.30 Orkest WiUy Kok en gram. 15.30 En hier is de koffergram. 16.00 Het Philharmonisch kwartet. 16.45 Ber. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 18.00 Schuif heen, sla te rug, dampraatje. 18.15 Dick Willebrandts en zijn dan&orkcst. 18.30 Ber. 18.40 Spiegel van den dag. 18.50 BNO- Wat Nederland schrijft. 19.00 Piano. Van 19.15 af alleen voor de radio-cen trales met lijnverbinding. 19.15 Het Concertge bouworkest en solist. 20.15 Gevar, programma. 21.00 Het Amusementsorkest. 21.45 Ber. 22.00 .BNO: Militair overzicht. 22.10 AvondwUding. 22.20—24.00 Zie -Hilversum I. Offlcleele Mededeelingen. GEMEENTE MIDDELBURG. HINDERWET. De Burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis, dat ter Gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van J. J. DE LA VIENNE te Middelburg, om vergunning tot het oprichten van een brood- en banket bakkerij in een perceel, -gelegen aan de Graven straat, thans nog ongenummerd, kadastraal be kend in sectie L. Nr. 88. Op Dinsdag 24 November a.s., des voormid dags 11 uur, zal gelegenheid bestaan om bezwa ren tegen inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftèlUJe toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij. dje bezwaren heb ben, kunnen gedurende drie dagen vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. Middelburg, 10 November 1942. De Burgemeester voornoemd, A. MEERKAMP VAN EMBDEN, wnd, Dc Secretaris, M. VAN DER VEUR. HINDERWET. De Burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis, dat ter Gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de N.V. ZEEUWSCHE VOEDER- EN KUNSTMESTHAN DEL te Middelburg, om vergunning tot het hebben van een luchtkraan, een hooipers, een hijschlier en een vérplaatsbare kraan in de per- ceelen Loskade 47 en 51, kadastraal bekend in sectie C, nos. 2521 en 2161. Op Dinsdag 24 November a.s., des voormid dags 11 uur, zal gelegenheid bestaan om bezwa ren tegen inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren heb ben, kunnen gedurende drie dagen vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. Middelburg, 10 November 1942. De Burgemeester voornoemd, A. MEERKAMP VAN EMBDEN. wnd. De Secretaris, M. VAN DER vfüUR. SCHOENEN VOOR DOOR OORLOGSGEWELD GETROFFENEN. De Directeur van den D'riributiedienst te Middelburg maakt bekend, dat personen welke in Mei 1940 of later in Middelburg door oor logsgeweld zijn getroffen en dringend gebrek hebben aan schoenen, op Donderdag 12 Novem ber een speciaal aanvraagformulier voor schoe nen kunnen afhalen. Het schade-enquête-bewijs en de stamkaarten moeten overgelegd worden. Ook gedupeerden die reeds schoenenhebben aangevraagd, doch nog niets hebben vernamen, gelieven zich opnieuw tot mijn dienst te rich ten. eveneens onder overlegging van het schade- enquête-bewijs en de stamkaarten. Eén en ander is niet van toepassing voor de aanvragen voor werk- en beroepsschoenen. Middelburg, 11 November 1942. De Directeur .voornoemd, L. A. BOUMAN. KANTOORUREN DlSTKIBUTIEDIENST. De Directeur van den Distributiedienst te Middelburg maakt bekend, dat in afwijking van het reeds vroeger gepubliceerde bericht, het distributiekantoor des Zaterdags uitsluitend voor spoedgevallen zal zijn geopend van 1112 uur. Middelburg, 11 November 1942. De Directeur voornoemd, L. A. BOUMAN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 2