EEN DONKER HUIS IS EEN KRUIS De hoeve Het Zwarte paard. Jarenlang hevige rheumatiek. STADSNIEUWS Vlissingen HET WASCHGOEDNUMMER BRACHT HET UIT. Groote smokkelhandel in Belgische shag ontdekt. Maakten wij kortelings melding dat de economische dienst der politie bij een huis zoeking in een woning van een ingezetene dezer gemeente, een groote hoeveelheid Belgische shag had aangetroffen en in be- beslag genomen; het in die zaak voort gezet onderzoek heeft tot verrassende re sultaten geleid. Wat toch is gebleken? Deze ingezetene die werd aangehouden, verhandelde zijn uit België via Zeeuwsch Vlaanderen frauduleus ingevoerde tabak aan een eveneens te Vlissingen wonenden man en wel tegen prijzen welke in verband met de bestaande voorschriften ontoelaat baar waren. Deze man wist echter ook wel raad met deze tabak, keurig gebundeld in een vérpakking van 50 en 100 gram. Hij ging n.l. vrij geregeld een weekend doorbrengen bij zijn in Vlaardingen wonen de vrouw. Van deze gelegenheid maakte hij gebruik door eenige koffers, steeds ge vuld met ca. 1000 en 1200 pakjes tabak als bagagegoed naar Rotterdam aan te geven om deze daar tegen afgifte van het re?u, weder in ontvangst te nemen. De zer dagen liep dit te Roosendaal evenwel mis. Bij een steekproef door de douane in den bagagewagen, werd de tabak in de koffers aangetroffen en werden deze met den inhoud in beslag genomen. Toen de belanghebbende te Rotterdam reclameerde, werd daar ook de naam van den afzender bekend. Daar de koffers in Vlissingen ter verzending waren aangeboden, stelden de politie en de douaneambtenaren een nader onderzoek in. De afzender ontkende iets van de tabak af te weten en gaf voor de koffers slechts op verzoek van een onbe kende te Vlissingen te hebben bevracht, om deze vervolgens in Rotterdam weer aan een onbekende af te geven. De politie gewend aan de verhaaltjes van den groo- ten onbekende, geloofde hiervan natuurlijk niets. Nu was in een der koffers door de douane te Roosendaal mede ccnig wasch- goed aangetroffen. Daar de politie aan de mogelijkheid dacht dat in het w&schgoed zich een waschnummer zou kunnen be vinden, verzocht de Commissaris van Politie opzending van dien koffer met inhoud. En inderdaad vond de politie hier toen een waschnummer. Bij een hernieuwde huis zoeking werd hetzelfde waschnummer op andere onderkleeding aangetroffen. De af zender werd daarop gearresteerd en be kende alles. Hijzelf verkocht gedurende zijn weekend de pakjes tabak te Rotter dam en Vlaardingen. Ook daar stelde de politie een onderzoek in, waardoor weer anderen die de tabak opkochten om deze ook met grove winst te verkoopen, tegen de lamp liepen. Naast het feit van frauduleuzen invoer van tabak zullen de geverbaliseerden zich nog te verantwoorden hebben wegens over treding der bepalingen der prysbeheer- schingsvoorschriften. Pakjes Belgische shag ter waarde van eenige Belgische francs, werden en wor den verhandeld tegen prijzen van twee, drie en vier gulden per stuk. Tegen onmo gelijke prijzen belanden zij tenslotte bij den verbruiker. Uit de onderzoekingen blijkt dat de uiteindelijke koopers vaak men- schen zijn die over een gering inkomen beschikken. Door het koopen van een of twee pakjes shag per week tegen dwaze prijzen, wordt vaak het 'gezin te kort ge daan, Met recht kan hier dan ook gespro ken worden vah een maatschappelijk kwaad. De aangehoudenen zijn na een in verze keringstelling van eenige dagen, na beëindi ging van het onderzoek in vrijheid gesteld. Him zaak vindt straks voor de justitie hare berechting. INENTING TEGEN DIPHTHERIE. Van gemeentewege zal de gelegenheid worden gegeven kindèren van 1 tot en met 14 jaar te doen inenten tegen diphthe- rie. In een publicatie worden hierover nadere roededeelingen verstrekt. STADSNIEUWS Middelburg OPENBARE DRONKENSCHAP. De politie trof gisteravond op de Nieu we Haven J. P. van D. in kenneiyken staat van dronkenschap aan. Hij werd aanhet bureau van politie in bewaring gesteld. STADSNIEUWS Goes INENTING TEGEN DIPHTERIE. Naar aanleiding van het feit, dat in deze gemeente, zoowel als elders, ver scheidene gevallen van diphtherie zijn voorgekomen, zullen de Goesche school kinderen tegen deze ziekte ingeënt wor den. Aan de ouders der schoolgaande kin deren is daarvan bericht gezonden. De ouders, die bezwaren tegen deze inenting hebben, moeten daarvan kennis geven aan het schoolhoofd. Het betreft alleen de jeugd van zeven tot en met veertien jaar. EEN RIJWIEL VERDWEEN. Do heer J. K. deed bij de politie aan gifte van de vermissing van zjjn ry'wiel. Hij had het Zaterdag te Middelburg voor Goes op den trein gezet, doch het is te Goes nog steeds niet aangekomen. Een onderzoek wordt ingesteld. HET IS VERBODEN.......... De wielrijdster C. B., die in verboden richting door de Agnesgang reed, werd deswege geverbaliseerd. De Vlissinger M. D., die zich na des avonds 12 uur op straat bevond, kreeg daarvoor een proces-verbaal. Hoofdredacteur: J. C. Visser, Vlissingen; Algemeen redacteur: M. Gecrsc, Middelburg; Stadsnieuws, C. de Voogd, Vlisolngcn en J. P. Ph. Doorenbos, Middelburg; Gewestelijk nieuws; H. van Benthem, Goes en R. F. H. L. Sondag, Oostburg; Haagsch redacteur: mr. J. C. de Wit; Advertentlcchcfvoor Middelburg C. P. BuQs, v. Vlissingen S. RUkeboer. OE POST HEEFT GEEN KATTEN00GEN NUMMER BELEN BUS CU ZICHTBAAR CD De strijd In Egypte. In aanvulling op het weermachtbericht verneemt het D.N.B. In Noord-Egypte hield de sterke Britsche druk op de Duitsch-Italiaansche troepen aan. Groote regenval heeft de duindalen voor geruimen tijd veranderd in modderige meren. Het natte zand heeft de operaties belemmerd- Volgens de br| het opperbevel der weermacht ontvangen berichten onder nam de vyand derhalve zyn aanvallen vooral van den harden kustweg en de spoorweglyn uit naar het Westen en het Noorden, waarbij hy na sterke voorberei ding door artillerie zyn infanterie en pant- serstrijdkraehten massaal in den strijd bracht. De aanvallen mislukten echter onder hooge verliezen voor den vijand. Daardoor konden zich de in het gebied van Mersa Matroeh strydende formaties van het Duitsch-Italiaansche pantserleger van den vijand losmaken. Deze bewegingen werden ook door de Duitsche slagvliegtui gen in ononderbroken aanvallen beschermd. De bommen vernielden verscheidene Brit sche pantserwagens en sloegen op den kustweg ravitailleeringscolonnes van den vyand uiteen. De Duitsche dekkingstroepen waren ver der naar het Zuidoosten eveneens in zware gevechten verwikkeld. Hier vernietigden pantserjagers eenige Amerikaansche pant serwagens door vuur uit Britsche anti- tankkanonnen. Deze wapens waren den dag tevoren dooy de onder 'bevel van, generaal Ramke staande troepen aangevoerd, die na een driedaagsche marsch door de woestijn de Duitsche stellingen hadden bereikt. In zware gevechten hadden zy de Britsche versperring doorbroken en verscheidene vijandelijke pantserwagens vernietigd en vele voertuigen buitgemaakt. Daardoor waren zy mobiel geworden, en konden, tal rijke gevangenen en buitgebaakte wapens medevoerend, het contact met de hoofd- strydmacht herstellen. In het verder verloop van den strijd tegen de Zuidelijke bescherming van den flank leden de Britten zoo zware verliezen, dat zij hun opmarsch staakten en dieper de woestijn introkken, om aldaar aan den rand van de het verder Zuidelijk liggende rotsterras voorzichtig in Westelijke rich ting te verkennen. RUIM 1000 KOLENBONNEN GESTOLEN Inbrekers hebben uit het kantoor van den kolenhandelaar S. aan den Noorder- weg te Hilversum 8 opplakvellen met to taal 520 brandstoffenbonnen, een aantal coupures, ter waarde van. 400 eenheden brandstoffen, benevens ruim 150 losse ko- lenbonnen gestolen. Het Ziekenfonds. CEEN VERGOEDING MEER VOOR REIS. EN VERBLIJFKOSTEN. Voortaan zullen reis- en verblijfkosten die door verplicht-verzekerden ten behoeve van de verkrijging van eenigerlei genees kundige verzorging worden gemaakt, niet meer door, de algemeens ziekenfondsen mogen worden vergoed. Aan verplicht-verzekerden, die reeds zoodanige kosten hebben gemaakt in de verwachting, dat zy' deze, uit hoofde van do tot dusver gegolden hebbende usance, vergoed zouden kx-ijgen, zal alsnog door de algemeene ziekenfondsen een vergoeding mogen worden uitgekeerd, na verkregen goedkeuring van den commissaris, belast met het toezicht op de ziekenfondsen en onder mededeeling, dat dit in de toekomst niet meer zal geschieden. Dubbel Focus brillen zullen tot nader aankondiging niet meer door de algemeene ziekenfondsen aan verplicht verzekerden mogen worden verstrekt. Bij aflevering van een bril aan verplicht-verzekerden dient voortaan een étui voor den prijs van 13 cent beschikbaar te worden gesteld. Wederom knoeierijen met melk zwaar gestraft. Wederom heeft de tuchtrechter eenige veehouders en landbouwers, die in stryd met de voorschriften niet alle op hun be drijf gewonnen en daarvoor in aanmerking komende melk aan een melkverwerkend bedryf hadden geleverd, tot hooge boeten veroordeeld. Een landbouwer, tevens melk- slrjter, te Engelen (N.B.) kreeg een boete van 1000. Dezelfde straf werd uitge sproken tegen een veehouder te Krimpen a. d. Lek, die bovendien zonder »vergun- ning volle melk in zurenden tóestand voor handen had. Ook een veehouder te Alphen a. d. Rijn, die als zelfkazer de in zijn bedrijf verkaasde hoeveelheden melk niet volledig in het verplichte productie- en verkoopboek had genoteerd en die zonder daartoe gerechtigd te zijn volle melk aan consumenten had verkocht, zag zich 1000 boete opgelegd, evenals een landbouwer te Eindhoven, die zonder vergunning volle melk aan zyn biggen had gevoederd. Een landbouwer te Tilburg, die melk had ach tergehouden, werd veroordèeld tot betaling van een geldboete van 2000. Een vee houder te Sloten (N.H.), die eveneens melk had achtergehouden, was door den tuchtrechter te Alkmaar veroordeeld tot een boete van 6000. Dit uit winstbejag gepleegde feit werd echter als zoo ernstig beschouwd, dat het centraal college voor de tuchtrechtspraak in hooger beroep deze straf verzwaarde tot 7500. 60.000 VOOR TE DURE LEDERWAREN De groote uitverkoop van lederwaren, welke in de laatste 2 jaren heeft plaatsge vonden, is in vele gevallen gepaard gegaan met onnoodige en ontoelaatbare prijsver- hoogingen. Tegen dit euvel, dat spms een grooten omvang aannam, zyn de prysbe- heerschingsautoriteiten in het verleden her haaldelijk krachtig opgetreden. Dezer dagen heeft nu nog de firma C. J. Schravendijk te Amsterdam en Haar lem, die door pry sopdry ving een zeer aan zienlijk bedrag onrechtmatig had verdiend, voor den inspecteur voor de prijsbeheer- sching terecht moeten staan. De firma S. zag zich een boete van 60.000 opge legd. ITALIAANSCH WEERMACHTBERICHT. Het weermachtbericht luidt als volgt: Gepantserde vijandelijke afdeelingen heb ben tevergeefs getracht de bewegingen der astroepen 'te hinderen, die terugtrekken langs de kuststreek van de woestijn. Een groep, die omsingeld was, is er na drie dagen vechten in geslaagd zich weer by het gros der Italiaansch-Duitsche strijd krachten te voegen. Italiaansche en Duitsche vliegtuigfor maties ondersteunden doeltreffend de actie der strijdkrachten te land en belemmerden de bedrijvigheid der vijandelijke lucht macht aanmerkelijk. Twee Britsche toe stellen werden door onze jagers neerge schoten. Na het bombardement van den nacht van Zaterdag op Zondag heeft men onder de bevolking van Genua 23 dooden en 88 gewonden geteld. Tijdens dezen aanval verloor de vijand stellig vijf vliegtuigen. Een vijandelijk vliegtuig stortte brandend néér in de buurt van Cammarata (Agri- gento). Twee leden der bemanning kwa men om en het derde werd gevangen ge nomen. Een groot Engelsch-Amerikaansch con- vooi, dat op de kust van Algirië opereer de, is door luchtmacht en duikbooten der spil aangevallen. Verscheiden oorlogssche pen werden getroffen. Een kruiser werd stellig tot zinken gebracht, verscheidene vracht boo ten getroffen. SPORT Voetbal. 3e klasse M. VersekeGoes H 32. 3e klasse N. IJzendUkeTerneuzen II afg.BiervlietAarden burg 1—2; SluiskilSchoondtyke afg.; Axel Cllnge 5—1. AXELCLING E 5—1. Er ging een groote roep uit van de grensbe woners, die met een kleine 700 supporters naar Axel waren gekomen, doch het Axelsche spel bleek hun toch te sterk. Een feit is echter, dat het elftal van Clinge een ©fpvige en vlugge com binatie voipnt. Na een kwartier nam Axel de leiding door den rechtbinnen; 5 minuten later bracht de middenvoor met een ver schot den stand op 20. De linksbuiten maakte er na een half uur,met een fraaien kopbal 30 van. Axel bleef onvermoeid aanvallen en 5 min. voor de rust werd het 40 door toedoen van den rechts binnen. Even voor de rust bracht dezelfde speler den stand op 50 In de tweede helft stond het spelpeil lager en Axel deed het heel wat kalmer, waardoor de be zoekers ook in den aanval konden komen, zon der succes evenwel. Ook de Axelsche voorhoede kon het niet tot doelpunten brengen. Een kwar tier voor hetöeinde kreeg Clinge een strafschop toegewezen, die het eenige tegenpunt opleverde. BIERVLIET—AARDENBURG 1—2. Met het kleinst mogelijke verschil heeft Aar denburg gewonnen, hoewel de thuisclub mee- rendeels sterker is geweest. Na ruim 20 minu ten nam Aardenburg de leiding door den mid denvoor. Nog voor de rust wist Biervliet ech ter gelijk te maken door toedoen van den links binnen. In de tweede helft was Biervliet sterk in den a in val doch succes kwam juist van de andere zijde, toen de Aardenburgsche rechts buiten uit een doorbraak den stand op 12 bracht. Even later viel de middenvoor van Bier vliet uit, doch de druk op het doel van Aar denburg bleef aanhouden. Doelpunten bleven echter uit en zoo kwam het einde met een zwaar bevochten overwinning voor Aardenburg, Wielrennen. HET WERELDUURRECORD VERBETERD. De Italiaansche wielrenner Coppi heeft, naar de Tel. meldt, op de Vigorellibaan te Milaan het werelduurecord. dat sinds 1937 met 45.8-10 km. op naam stond van den Franschman Ar- chambaud. verbeterd en gebracht op 45.871 km. Coppi, legde dus in het uur 31 meter meer af. NOTEERINGEN OP DE BEURS ONDER CONTROLE. De berichten omtrent de ontwikkeling van den politleken toestand waren gisteren van on- overzichtelijken aard en in verband hiermede had het bestuur van de vereeniging voor den effectenhandel het klaarblijkelijk gewenscht ge acht de noteeringen in de hand te nemen. Voor alle aandeelen werd slechts één enkele noteering toegelaten, waarbij géén noteering werd toege staan, welke meer dan 3 van de reëele waar de van den vorigen koers naar boven of naar beneden afweek. Onder beurstijd moest wat de locale markt br-tieft voornamelijk op advieskoersen worden afgegaan en deze advieskoersen wezen uit. dat in zeer veel gevallen hoogere noteeringen te voorschijn zouden komen, indien men tot notee ring zou kunnen geraken. Nu was de situatie van dien aard. dat voor verscheidene fondsen vraag en aanbod moeilik met elkander ln over eenstemming konden worden gebracht zonder in botsing te komen met de uitgevaardigde bepa lingen. Het gevolg hiervan was, dat tal van aan- deelen het dan ook niet tot noteering konden brengen. Op de petroleummarkt bestond vraag voor olies. De koers die genoemd werd, was niet onbelangrijk hooger. Unilevers en Philipsaan- deelcn waren volgens de advieskoersen hocger maar het was passen en meten, om tot notee ring te komen. Aku waren bijna onveranderd. Op de scheepvaartmarkt waren de meeste soor ten tegen hoogere prijzen gezocht, maar het aanbod was niet van dien aard, dat transacties konden worden afgesloten. Op de suikermarkt werden H.V.A.'s verscheidene punten hooger aangeslagen. Met de rubbermarkt was het even eens zoo gesteld. Op de beleggin^smarkt ont wikkelde zich een vrij drukke affaire in de Nê- derlandsclie staatspapieren. Nederland Obl. 1941 100.— 4 135: Nederland Obi. 1941 100.— 3% 13$Vi; Bataafsche Petro leum Mij. Obl. 414 102: Idem Obl. 398%; Ne derland le lng 1940 4 101; Nederland 2e lng 1940 4 100%; Nederland met bél. fac 1940 4 101: Nederland f 1000— 1937 3 90-%Neder land a 1000.— (3'/2) 3 9414—95%; Indlë A f 1000 1937 3 86ViIndia h f 1000.— 1937 A 3 83%A Koloniale Bank 129%: A Ned. Indische Handels bank 81; C Ned. Handel.-Mij. 1000.—) 120%; A Algemeene Kunstzijde Unie 153; A Van Ber kei's Patent 133%; C Calvé Delft 326%; A Le ver Bros Unilever 180; A N©d. Ford Aut. Mij. 301%; A Philips' Gloeil. Fabr. Gem. Bez. 293; Idem Pref. W.A 174; A Dordtsche Petr. Ind. Mij. 307; A Kon. Petroleum Mij. 360%: C Oost kust 4 500.— 100%; A „Serbadjadi" Sum.- Rubber 88%: A HollandAmerika lijn 148; A Kon. Ned. Stoomb. Mij. 180; A Handelsver. Am sterdam 350. KOERS OOST. Het was gen. comm. Schmidt die het parool uit gaf: Koers Oost. Zoo is bet. Naar het Oosten dienen wU onzen blik te richten. Dat daar Btraks voor velen van ons een toekomst ligt, dat danken wij aan de dappere Oostfrontstrijders, die nu het bolsjewisme vernietigen en tevens de Oostgebieden voor het nieuwe Europa ontsluiten. Koers Oost. Een koers die reeds door duizenden dappere Nederlandache hian- nen gevolgd werd, ook toen daar ln het Oosten het bolsjewisme een directe bedreiging voor Europa vorm de. Deze bedreiging werd weggenomen, dat danken wU aan de Oostfrontstrijders, waartoe die mannen behooren die* wtJ door middel van ons verzorgings fonds geregeld van pakketten voorzien. Langenooten, vergeet dit fonds niet. Het giro nummer is 432100 T.N. van Verzorgingsfonds Vrij willigerslegioen „Nederland", Koninginnegracht 22 te 's Gravenhage. VRAAGGESPREK MET IR. VAN DE VEGTE. De persdienst van den Nederlands'chen omroep meldt Dinsdagmorgen 10 November brengt zen der Hilversum 1 om 10.30 uur een vraag gesprek met ir. W. L. Z. v. d. Vegte, di recteur-generaal van de P.T.T., in de serie „U kent hen, maar kent U hen ook FEUILLETON. door N. K. 59) Maar zou de oude man de boerderij mis schien aan Maarten de Roever hebben ver maakt? Neen, dat was onwaarschijnlijk. Die oude boerenmenschen waren veel te veel op de familie gesteld. Misschien had hij Maarten een legaat nagelaten of had hy' hem beheerder van de boerderij ge maakt en hem een aandeel in de winst ge geven, maar het land en de goederen zelf waren ongetwyfeld voor Nora. Waarom zou hy het dan stelen? Louis, grinnikte. Wat was hy dwaas ge weest. Het was niet noodig om met Nora te twisten en een risico te nemen hij be hoefde slechts voor haar naar den notaris van den ouden man te schreven en een af schrift van het testament te vragen. „Het is eenvoudig genoeg", zei hy tot zichzelf, en ik bereik er hetzelfde mee. Ik moet wat geduld oefenen en alles zal van my zijn". Louis wandelde, in gedachten verloren, langzaam naar het huis terug. Misschien zou het verstandiger zijn vrede met Nora te sluiten'. Als hy haar tegen zich kreeg, werd ze misschien koppig en kon ze wei geren. om hem naar willekeur met haar eigendom te laten omspringen. Hy glim lachte by de gedachte, want Louis twyfelde niet aan zyn vaardigheid om de vrouw waarmee hy getrouwd was, te beheerschen. Toen hy het huis weer binnentrad, vond hy Nora aan haar schryftafel zitten. „Ik ga naar het dorp", zei hg op een veel vriendeiyker toon dah anders. „Voel je iets voor een loopje'" „Nee. dank je wel Hy was verwonderd over de weigering, omdat ze tot nog toe zoo bijzonder op zyn gezelschap gesteld was geweest. „Zal lk je b*ief naar de post brengen?" vroeg hy. „Doe geen moeite". Hy slenterde schouderophalend weg. In De Roode Leeuw stond een biljart mis schien kon hy iemand vinden, die zyn mor gen met I.em verspillen wilde. Nora, alleen gelaten, maakte haar brief af. Hy was gericht aan Mr. 3everwyk. den notaris van haar oom, en zij deelde hem mee, dat zy hoopte, dat het nieuws in de kranten niet waar was. „Wilt u zoo vriendelyk zyn voor my een onderzoek in te stellen?" schreef zy. „Ik zal die kosten van de telegrammen gaarne betalen. Misschien wil het departement van buitenlandsche zaken ons helpen- Voor- loopig blijf ik aannemen, dat myn oom nog steeds in leven is en dat hy nog eens be houden zal terugkeeren. Dientengevolge verlang ik dus den inhoud van zyn testa ment niet te kennen en als mijn echtgenoot of eenige andere persoonom inlichtingen komt vragen, hoop ik dat u die zult wei geren". Nora las die laatste wc rden bedacht zaam over. Een nieuw besluit had zich in haar geest gevormd, zy zou Louis niet toestaan om haar oom te bestelen, of hy dood was of levend Dat kon zy niet toe laten. De gedachte deed haar reeds huive ren en dat gaf haar nieuwen moed. Zy had al haar kansen verwaarloosd en vele fouten begaan, maar in laatste instan tie was zy toch de bezitster van „Het Zwarte Paard" op het oogenblik ten minste en zy had de grens bïreikt. Voortaan nam Nora zich voo om haar plicht jegens haar oom te vervullen. HOOFDSTUK XXXII. Hereenlging. De tyden waren moeiiyk, maar Maarten liet zich niet ter neer slaan. Hij greep tij delijke baantje? aan, die net lang genoeg duurden om hém op de been te houden, maar daartusschen in was hy op de grens vari den honger. De gemeene poets, die Louis Windman hem bakken had, had zijn hoop, om een bestaan in het autobedrijf te vinden, ver nietigd. Zonder aanbeveling van Mensink zóu geen enkele groote en gevestigde firma hem ap.istellen. De flauwste aanwijzing dat men „onder den invloed van sterken drank achter het stuur is aangetroffen" is eensluitboom voor betrekkingen en eigenlijk hoort dat zoo. Wordt vervolgd). Na kan ik weer loopen. De Heer CCtcE schrijft, dd. I9-ll-'40t .Jarenlang leed ik san hevige rheumatiek. Soms kon ik heeiemaal niet meer loopen en dikwijls alleen met be hulp van een stok. Ovaaltjes hielpen mij zóo goed, dat ik reeds na enkele tabletten weer gaan kon en nu ook weer mijn beroep kan uitoefenen. Ik ben nu heeiemaal gezond, maar heb steeds Ovaaltjes bij de hand en kan ze iederen lijder aanbevelen." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoudheid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van het Trineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trineral Agentschap, Nassaukade 373, Amsterdam. BESLUITEN, BENOEMINGEN ENZ. Tot onderwijzeres aan de Herv. school te Doorn is benoemd mej. J. A. van Amerongen te Middelburg. 1 Benoemd tot plaatsvervanger van den dijk graaf van den Al te Kleinpolder (N.B.) C. P. Zuijdweg te Kats (gem. Koftgene). RECHTSZAKEN 5000.— BOETE VOOR HANDEL IN KOFFIE. In den herfst van 1941 achtte de winkelier J. Krikke te KJazienaveen-Noord den tijd gekomen om met een flinke partU koffie, welke hij reeds voor den oorlog had gekocht, zijn grooten slag te slaan. Aan en smokkelaar uit Schoonebeek verkocht hU 180 kg. voor In totaal 4140.Ruim een half Jaar later kreeg de marecbausse aanwijzingen over deze transactie in handen en de rol, welke K. ge/peeld had, werd onderzocht. K. heeft thans terecht moeten staan voor den Inspecteur voor de prtjsbeheerschlng te Leeuwarden wegens het verhandelen van koffie tegen te hooge prijzen. De Inspecteur veroordeelde hem tot een boete van f 5000.— gelastte sluiting van K.'s winkel tot 20 December 1942 en verbood hem de uitoefening van het beroep van winkelier gedurende dien tijd. Tevens werd K. veroordeeld tot betaling van proces-kosten ter bedrage van 500. RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 13 NOVEMBER. HILVERSUM I. 415.5. M. 7.15 Klanken van dichtbij. 7.30 Ber. 7.40 Tusschen opstaan en ontbijten. 8.30 Ber 8.40 De Negende, lezing. 8 50 Berlijnsche Opera Orkest. 9.00 Bekende Melodieën 9.30 Spiegel van den dag. 9.40 Bekende Melodieën. 10.00 Het Vaudeville orkest, soliste en Mannenkoor. 10.80 Reportage. 10.45 Gerard van Krevelen en zijn orkest en solist. 11.30 Piano. 12.00 Almanak. 12.05 Willebrandts en zijn dansorkest. 12.45 Ber. 13,00 De Melodisten en solist en gram. 14.00 Van bergen en lage landen, gev. progr. 16.45 Ber. van het „Bel Canto", eporaconcert. 19.00 Wat niet in de krant staat. IW Van 19.15 af alleen voor de Radio-Centrales aie over een lijnver binding met de studio beschikken. 19.15 Arne Hlilphers en ork. (gramofoonplaten). 19.30 Ber. 19.40 BND: Zakelijk praatje over den landbouw. 19.d0 Inkeer voor den spiegel. 20.15 Het Om- roep-Symphonie orkest en soliste. 21.45 Ber. 22.00 In Sprookjesland. 23.00—24.00 Rhythmische Avondfinale. HILVERSUM II. 301.5 M. 7.15—7.40 Zie Hil versum I. 7.40 Ochtendgymnastiek. 7.50 Sport nieuws, 8.00 Voor de rijpere jeugd van bet plat teland. 8.15 Vijftien vroolijke minuten. 8.30 Ber. 8.40 Viool en piano. 9.00 Amusementsorkest. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.30 Amusementsorkest. 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.40 Symphonic orkest. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Kinderkoor. 11.30 Disco-Variété. 12.30 Programma-overzicht. 12.35 Piano. 12.45 Ber. 13.00 Landbouwreportage. 13.15 Het groote Omroeporkest en soliste. 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 Zang met piano 15.30 Van vrouw tot vrouw. 15.45 Wiener Bohè me orkest. 16.00 Piano en zang met piano. 16.45 Ber. 17.00 Voor de jeugd. 18.15 Marschen en marschliederen. 18.30 Ber. 18.40 Spiegel van den dag. 18.50 BNO: Brabantsch praatje. 19.00 Saxo- foonsoli. Van 19.15 af alleen voor de radio-cen trales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Pension 't Stekeltje, luister spel. 19.30 Gevar. progr. 20.30 Snaren trillen. 20.55 Gevar. progr. 21.45 Ber. 22.00 BNO: Po litiek praatje. 22.10 Avondwijding. 22.20—24.00 Zie Hilversum I Officieele Mededeelingen. GEMEENTE VLISSINGEN. BEHANDELING TEGEN DIPHTERIE. De Burgemeester van Vlissingen, in overleg met en onder instemming van alle in deze ge meente gevestigde medici, dringt er bij de be volking ten sterkste cp aan, hunne kinderen boven 1 jaar tot en met 14 jaar te laten behan delen tegen dipliterie, teneinde uitbreiding van deze ziekte te voorkomen. De gelegenheid hiervoor wordt opengesteld dos Zaterdags- en des Woensdagsmiddags in het ziekenhuis „Bethc*da" en het ontruimde St. Jo- sepliziekenhuis aan de Van Dishoeckstraat, van half 2 tot 4 uur, voor het eerst op Zaterdagmid dag. 14 November m.s. De behandeling, welke door school- en kinder artsen wordt aanbevolen, is niet gevaarlijk en levert niet de minste risico op. VllBSlngen, 9 November 1942. De Burgemeester vnd., VAN WOELDEREN. De Gemeente-Secretaris, F. BISSCHOP. ONTHEFFING BOUW VERBOD. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis dat het den wensch is van „der Bevollm&chtigte fllr die Bauwirtschaft". dat op alle in uitvoering zijnde werken, waarvoor door hem ontheffing van het bouwverbod is verleend, dus zoowel voor de normale bouwwerken als voor de civiel-technische bouwwerken, de ver leende ontheffing van het bouwverbod van den Rijkscommissaris op het werk aanwezig is. Dit houdt verband "met de bouwcontrftle welk© zijnerzijds zal worden uitgeoefend. Indien bedoelde ontheffing voor het stadium, waarvoor deze is verleend. niet op het bouw werk aanwezig is, za! door ham worden aange nomen, dat dan wordt gebouwd zonder vergun ning en zullen degenen, die voor de opdracht tot uitvoering aansprakelijk zün, gerechtelijk wor den vervolgd. Vlissingen, 9 November 1942. De Burgemeester vnd., VAN WOELDEREN. De Gemeente-Secretarie, F. BISSCHOP. GEMELNTE MIDDELBURG. KOSTELOOZE INENTING EN HERINENTING TEGEN POKKEN. De Burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis, dat op Woensdag 11 November 1942, des voormiddags 1012 uur, gelegenheid bestaat tot kostelooze inenting en herinenting tegen pokken in het voormalige consultatiebu reau, Noordbolwerk 37. Er wordt in het bijzonder de aandacht op ge vestigd, dat de leeftijd beneden de 2 jaar als de meest geschikte voor inenting moet worden be schouwd. Voor een juiste vermelding in de vacclnebewu- zen van de namen en geboortedatums der kinde ren Is het gewenscht, dat bij de aanmelding worden medegebracht de trouwboekjes der oudera of geboortebewijzen der kinderen. Middelburg. 6 November 1942. De Burgemeester voornoemd, A. MEERKAMP VAN EMBDEN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 2