PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT DINSDAG 10 NOV 1942 Amerikaansche terreinwinsten in Marokko. itBONNEMENTSPRÏJS: 19 ct. per week ot 1 2.42 per kwartaal Franco per post 2.63 per kwartaal Afzonderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIEPRIJS Per m.m. 14 cent, min. per adv. 2.30. Bij abonnement speciale prijs. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—6 regels 65 ct., Iedere regel meer 13 ct, dienstaanvr. en dienstaanb. resp. 55 en U ct Kabouters (alleen op Vrij dag): 15 woorden 30 ct, elk woord meer 6 ct., bU vooruitbetaling. „Brie- ven of adres Bur.v.d.BL" 10 ct. meer. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE EN BRESKENSCHE COURANT UITGAVE DER FIRMA'S F. VAN DE VELDE JR. EN C. W. DÏN BOER POSTREKENING 359300, PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT, MIDDELBURG DIT NUMMER BESTAAT UIT 185ste JAARGANG BLADZIJDEN NUMMER 264 DIRECTIE: F. VAN DE VELDE, F. B. DEN BOER HOOFDREDACTEUR: J. C. VISSER, VLISSINGEN De BUREAUX van de Provinciale Zeeuwsche Courant zijn gevestigd tei VLISSINGEN: Redactie en Admini stratie Walstr. 58-60, tel. 10 (2 lijnen) Redactie na kantoortijd telefoon 678 MIDDELBURG: Londensche Kaal 29 Redactie tel. 3521.' Administr. tel. 3541, GOES: Red. en Administr. Turfkade 15, tel. 2863, na kantoortijd tel. 2475 SOUBURG: Kanaalstraat 45, tel. 234 OOSTBllRG: Redactie en Admini stratie Br eedestraat 45, telefoon 102 BRESKENS: Dorpsstraat 35, teL 21 DUITSCHLAND OVERWINT OP ALLE FRONTEN. Weer 16 vijandelijke koopvaarders vernietigd. Engelsch-Amerikaansch convool bij Algiers aangevallen. Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: In het gebied van Toeapse werd de vij and door .plaatselijke aanvallen van Duit sche en Roemeensche troepen uit zgn stel lingen geworpen. Bij den verbitterden strijd werd een gevechtsgroep ingesloten en ver nietigd. Op een andere plaats werd een sterk bezet steunpunt genomen. Ten Oos ten van Alagir won de Duitsche aanval opnieuw aan terrein, terwijl krachtige te genaanvallen werden afgeslagen. Aan het front van een beneden-Don zetten Duitsche en Roemeensche lucht strijdkrachten haar aanvallen *op veldstel- lingen en troepenverblijfplaatsen voort. Italiaansche troepen verijdelden een po ging van den vijand om de rivier over te steken. Ravitailleeringsspoorwegen der bol sjewisten in den centralen sector werden door luchtaanvallen op verschillende puf ten -vernield. Bij den strijd tegen den scheepsaanvoer voor Leningrad heeft de luchtmacht op het Ladogameer drie vaartuigen tot zin ken gebracht. In het gebied om Mersamatroeh hebben Duitsche slagvliegers verscheidene Brit- sche tanks en autocolonnes vernield. Een Duitsche afdeeling onder bevel van gene- raal-majoor Ramcke, die tijdelijk was af gesneden, heeft den "vijand in driedaagsche zware gevechten groote verliezen toege bracht, een aanzienlijk aantal auto's buit gemaakt, zich met behulp daarvan mobiel gemaakt en de verbinding met het groi hersteld. De Amerikaansch-Britsche oorlogssche pen en troepentransportschepen in de wa teren ten Noorden van Algiers zijn sedert 6 November overdag en des nachts door afdeelingen Duitsche en Italiamsche ge vechtsvliegers aangevallen. Volgens de tot dusverre ontvangen berichten zijn 6 oor logsschepen en 4 koopvaarders door zware bommen getroffen. In het Westen der Middellandsche Zee heeft een Duitsche duikboot een torpedotreffer geplaatst op een Britschen kruiser van de Leander- klasse. Aan de Kanaalkast schoten jachtvlie- gers Zondag overdag van een gemengde Britsche formatie 12 vliegtuigen, waar onder 2 viermotorige bommenwerpers, neer, zonder zelf verliezen te lijden. De vijand verloor bovendien 7 vliegtuigen bij losse stoorvluchten boven de Fransche wa teren en de Duitsche Bocht. Zooals in een extrabericht gemeld, hebben Duitsche duikbooten opnieuw succes gehad in den strijd tegen ge- escorteerde convooien en tegen afzon derlijk varende schepen. Z\j hebben in het Noorden van Jen Atlantlschen Oceaan, in de Caraiblsche Zee, bij Tri nidad, in de Golf van Guinee en in de wateren van Kaapstad 16 vijandelijke koopvaarders van 103.000 brt. in to taal in den grond geboord en twee getorpedeerd en zwaar beschadigd. De lading van verschelden schepen was bestemd voor den Amerikaan- schen étappendienst op Afrikaanschen bodem en bestond uit vliegtuigonder- deelen, munitie en ander oorlogstuig. De Fransche radio heeft bekend ge maakt, dat de toestand in Marokko ongun stiger is geworden. Amerikaansche landin gen zijn ondernomen ten Oosten en Wes ten van de kuststeden Oran, Algiers en Casablanca, waarbij zooals reeds gemeld, Algiers in Amerikaansche handen is geval len, terwijl voorts landingen zijn onderno men te Safi, Mogadir, Agadir. en Mehdia en Fedala. Bij Oran zijn talrijke landingen vol voerd, en deze stad is nu practisch inge sloten- Tegenaanvallen worden gedaan, waaraan Fransche vlootstrfjdkrachten ener giek deelnemen. Twee Fransche torpedo booten en een adviesjacht zijn buiten ge vecht gesteld; twee vijandelijke korvetten werden tot zinken gebracht. De ring rond om de stad wordt echter steeds nauwer. De Amerikaansche troepen staan ten Wes ten van St. Cloud en ten Zuiden van Val- my. Ze hebben de toegangswegen* tot Per- regeaux bereikt. De landingen te Arzeu, ten Oosten van Oran worden voortgezet. Mers el Kebir, tusschen Algiers en Tunis is nog steeds in handen van de Fransche troepen. Kustbatterijen hebben zich in den strijd gemengd toen twee groote Ameri kaansche marine-eenheden de haven pro beerden te naderen. De oorlogsschepen werden verdreven. In het N.W. van Fransch Noord Afrika waar aan de Atlantische kust verschillende landingen door de Amerikanen zijn uitge voerd is ten Noorden van Casablanca bij Mehdia en Fedala hard gevochten. De bezetting van Port Lyautey gelukte het aanvankelijk door tegenaanvallen den vijand aan het strand van Mehdia achter uit te drukken en de contröle over weg en spoorlijn van Port Lyautey naar Rabat te herstellen. Noordelijk van dit gebied werden echter nieuwe Amerikaansche troepen aan land v gezet. Hedenmorgen werd gemeld, dat de stad Mehdia is gevallen, terwijl volgens Havas- Ofi ook Lyautey door de Amerikanen is bezet. Zeven km ten Oosten van Sasablanca wordt nu fel gestreden. Voor Casablanca is een hevig zeegevecht geleverd. De ha ven werd zwaar beschoten. De Fransche vlootverliezen zijn ernstig. Voor de eerste maal is het Fransche slagschip „Jean Bart" in actie gekomen. Tevoren was de kust slechts door torpedobooten verdedigd. Aan de Atlantische kust zijn verder naar het Zuiden nieuwe landingen uitgevoerd te Safi, Mogadir en Agadir. De stad Safi werd bezet. Van. hieruit zijn de Amerikanen een opmarsch begonnen. De wapenstilstand te Algiers. Naar radio-Paris mededeelt zijn de Fran sche troepen in de stad Algiers gedwongen geweest den strijd te staken door het mee- doogenlooze optreden der Amerikaansche en Engelsche landingsstrijdkrachten ten aanzien van de burgerbevolking. Men heeft de burgers niet tijdig uit de gevaarlijke zone kunnen verwijderen, zoocfat de Fran sche autoriteiten gedwongen waren een wapenstilstand overeen te komen. Een Amerikaans-Britsche vlootformatie is Maandagochtend de haven van Algiers binnengeloopen. Op de reede bevinden zich enkele torpedobooten. Een in de omgeving van Algiers door ge neraal Bethouard aangestichte afvalligen beweging is snel onderdrukt. De generaal 'is gearresteerd. Tunis. In Tunis is tot dusver nog geen Anglo- Amerikaansche landingspoging gedaan. Admiraal Esteva verwacht echter een aan val en heeft de verdediging van het protec toraat reeds ter hand genomen. Alarmtoestand In Dakar. De gouverneur van Fransch West-Afri- ka, Bouisson, heeft medegedeeld, dat in Dakar sinds het begin van de landingen in Noord Afrika de alarmtoestand is ingetre den. Amerika verklaart Frankryk tot vfiandelgk gebied. De Amerikaansche minister van finan ciën heeft verklaard, dat het continentale Frankrijk, in overeenstemming met de voor vijandelijke landen bestaande handels- en verkeersverboden, tot vijandelijk gebied is verklaard. Den Franschen ambassadeur te Washington zijn de passen overhandigd. Alle schepen van Vichy, welke zich in de Amerikaansche havens bevinden, zijn-door de Ver. Staten in beslag genomen. .Ook Canada heeft de betrekkingen met Frankrijk verbroken. DORIOT EISCHT OORLOGSVERKLARING. Op de vergadering der Fransche volks party van Doriot, die te Parijs is gehou den, heeft de leider onder stormachtigen bijval van omstreeks 200 partijgangers uit Frankrijk en de koloniën, onder wie oo1c inboorlingen, de onmiddellijke oorlogsver klaring van Frankrijk geëischt. Voorts verlangde hij, dat terstond een bongenootschap met de asmogendheden wordt gesloten en Frankrijk toetreedt tot het anti-kominternpact. Als grondslag van den strijd noemde hij een imperiaal pact ter verdediging van het Fransche koloniale bezit. WILHEJLMSTR A S SE OVER FRANSCH-NOORD-AFRIKA. Frankrijks wil om verzet te bieden tegen den overval van Amerikanen en Engel- schen teniet de sympathie en den moreelen steun der as, naar in de Wilhelmstrasse wordt verklaard. Uit de beschikbare berichten blijkt, dat de Fransche tegenstand reeds een streep door de Engelsch-Amerikaansche rekening heeft gehaald- De Fransche regeering heeft duidelijk doorzien, dat deze aanval op Frankrijks koloniale rrjk een bedreiging van Frankrijks bestaan vormt en tevens van zijn positie als Europeesche groote mogendheid. Stellingsoorlog in den midden-sector van het Oostelijk front Overal In de wijdvertakte loopgravenstellingen van het afweerfront zijn stevige woon- bunkers ontstaan, welke niet alleen tegen bom- en granaatscherven, doch ook tegen de slechtste weersomstandig* len beschutting bieden PK Vorpahl-Atl-H-P H in MENIGTE TE HELSINKI DOOR BOMMEN GETROFFEN. Zondag heeft een vijandelijk vliegtuig van groote hoogte twee bommen op Hel sinki laten vallen, die terechtkwamen in een menigte, welke uit 'n bioscooptheater kwam en zich niet bijtijds in een schuil plaats in veiligheid kon stellen. Er werden 45 personen gedood, onder wie 17 kinderen tusschen 8 en 17 jaar en 13 vrouwen. INSTALLATIE NIEUWE BURGE MEESTER VAN YERSEKE. Voor de installatie van den heer A. A, Brouwers als bijrgemeester van Yerseke bestond groote belangstelling. De ruime raadzaal was geheel bezet en onder de aanwezigen bevonden zich tal van voor aanstaande functionarissen der N.S.B. De nieuwe burgemeester werd geïnstal leerd door wethóuder J. C. Cornelisse, die gedurende de vacature het burgemeester schap had waargenomen. De wethouder dankte allen, die hem de vervulling van deze taak hadden vergemakkelijkt en hem in de uitoefening zgner plichten hadden bijgestaan. Zich tot den burgemeester wendend zeide wethouder Cornelisse, dat in Yerseke vele zaken op afdoening wachten. Deze ge meente drijft op land- en tuinbouw en vis- scherij, op de oester- en mosselcultuur en den handel en daarop zijn de toekomst plannen gericht, met betrekking tot de haven en met betrekking tot den verbin dingsweg naar spoor en veer. De ruilver kaveling, het woningvraagstuk, het uit breidingsplan en het stratenplan vragen zeer veel aandacht en voor den burgemees ter ligt hier een uitgebreid werkterrein. Met het uitspreken van den wensch. dat de arbeid van den nieuwen functionaris moge strekken tot heil van Yerseke ver klaarde de wethouder den heer Brouwers voor geinstalleerd. Deze ving zijn redevoering aan met het brengen van dank aan de autoriteiten, die zgn benoeming hebben bevorderd en dankte daarna den wethouder voor de wijze, waar op hy de installatie had geleid. (Familiefoto). Zich tot de bewoners van Yerseke wen dend zeide spr., dat Yerseke voortaan na- tionaal-socialistisch zal worden geregeerd, voor zoover dat althans onder de huidige omstandigheden mogelgk zal zijn. Wij kun nen thans slechts voorbereidingen maken en heel langzaam voorwaarts gaan. Voor alles gaat het winnen van den oorlog. Hier voor zal ieder belang en iedereen moeten wyken en daarvoor zal iedereen de kleine dageiyksche ongeriefelijkheden moeten dra gen. Al deze beslommeringen zgn belache lijk klein in vergelijking tot de ontzaglijke opofferingen van andere volkeren en van onze eigen vrg willigere. In het vervolg van zyn rede werkte spr. de gedachte uit, dat het r.-.tionaai-socialis- me nooit de bedoeling heeft zich in te zetten voor bijzondere belangen en zoo zul len ook de belangen van Yerseke moeten worden gezien in het kader van den grootea Germaanschen Statenbond. Willen wg Mn dezen statenbond vrij zijn, dan is daartoe slechts één middel: trouw te staan achter den leider der N.S.B. Indien wij blijven af wachten, dan maken wij ons zelf tot sla ven en knechten van andere volken- Spr. stond vervolgens stil bij den afkeer welken velen nog hebben van het nationaal- socialisme. Wie eenmaal met de beginse len heeft kennis gemaakt, die zal in kor ten tyd een strijder voor de beginselen worden. Overwint de vooroordeelen tegen het nieuwe, vooroordeelen, die meestal zijn ontstaan door opzettelijk onjuiste voorlich ting. In dit verband richtte spr. zich tot allen, die aangewezen zijn om voorlichting te geven. In het bijzonder, aldus de burge meester wil ik nog eens de opvoeders van de jeugd op hun plicht wijzen. De jeugd zal mijn bijzondere aandacht hebben, om dat de jeugd de toekomst van de natie is en eens het volk zal zgn. Het is naar mijn meening niet zoo dat wie de jeugd heeft, de toekomst heeft. Neen, wie de toekomst heeft krijgt de jeugd, want de jeugd kgkt uit en herkent tenslotte het ware en zal dan 90k spoedig tot de ontdekking komen, dat de nieuwe rijd haar een toekomst waar borgt Valsche voorlichting en ophitsing van de jeugd acht ik niet meer of minder dan een halsmisdaad. Opvoeders, leeraren en onder wijzers te Yerseke, ik doe een ernstig be roep op U, helpt my de jeugd den geest van den nieuwen tijd te doen begrypen, laat ons de jeugd eensgezind verzameld zien in den Nat. Jeugdstorm; daar wacht haar ka meraadschap, opgeruimdheid, tucht, orde en discipline. Het oude gezegde: „De eeuw van het Vrtd" heeft afgedaan. Geen pap- jeugd, geen bandeloosheid zoodra toezicht ontbreekt, neen, een jeugd, die op zgn beenen staat, soldaatje durft te spelen en liederen zingt, waar pit in zit. Spr. zeide vervolgens het werk van W-H.N. en N.VJD. met alle kracht te zullen bevorderen. Ook deed spr. een beroep op de ambtenaren, van wie hij verwacht, dat zjj zich zullen beschouwen als dienaren der gemeente, die bereid zijn, ten allen tyde poot haar belangen op de bres te staan. De Technische Noodhulp In een der groote steden hield In verband met het één-Jarig bestaan grootsch opgezette oefeningen. Vrijwilligers slaan een noodbrug v. Rhijn*r over een oude gracht Pax Holland m Goedkoope margarine voor werkloozen en armlastigen. In verband met het feit, dat krachtens de algemeene distributiebepalingen de gel digheidsduur der boterbonnen momenteel 12 dagen is, terwijl de verstrekking van goedkoope margarine en bak- en braadvet aan werkloozen en armlastigen in beginsel wekelijks plaats vindt, zal in den vervolge ook deze verstrekking eenmaal per 12 da gen (overeenkomstig de geldende distribu tieperiode) plaats vinden. Aan gezinnen met kinderen beneden 4 jaar, zal voor elk kind beneden de 4 jaar, om de andere periode één pakje margarine worden uitgereikt. Alleenwonenden, (geen kostgangers) hebben thans de keuze tusschen 1 pakje margarine öf 1 pakje vet, terwijl gezinnen van twee personen 1 pakje margarine èn 1 pakje vet kunnen verkrggen. Vuurvaste schotels e.d. vallen onder de distributie. Met Ingang van heden vallen vuurvaste schotels, vuurvaste casserollen, vuurvaste pasteivormen, vuurvaste melkkokers, vuur vaste pannen, vuurvaste kookpotten en spoelkommen, onder de distributie van serviesgoed. Zg mogen mitsdien slechts gekocht, verkocht m afgeleverd worden tegen geldige punten of toewijzingen. De puntenwaardeering voor deze arti kelen zal over eenigen tgd bekend worden gemaakt. Tot zijn kameraden zeide spr.: Meent niet, dat, nu er een kameraad als burge meester is gekomen, wij er nu zgn. Neen, nu begint het pas. Tracht door uw houding en uw voorbeeld den tegen standers te overtuigen. Door zoo te han delen voldoet gg aan het bevel van uw leider Mussert. Men hééft mg verteld, dat de Yersena- ren een lastig volkje zgn. Eerlijke men. schen zgn niet lastig. Zg zeggen wat zij op hun hart hebben en met zulke men- schen kan ik praten. Kom met uw bezwa ren tot mij en gezamenlijk zullen vrij alle moeilijkheden overwinnen. Na het uitspreken van deze rede, die met applaus werd begroet, sprak de ver tegenwoordiger van den Beauftragte, de Sozialreferent H. Korte, een gelukwensch uit. Voor Uzelf en voor Yerseke is dit een zeer belangrgke dag. Het schip heeft een nieuwen kapitein gekregen. Wanneer men in U alleen maar een N.S.B.-er ziet en op gfond daarvan zgn houding bepaalt, laat den moed niet zakken. Gij hebt een op dracht van de gemeenschap. Gg zult hier moeten werken met -visschers en zeelie den, die bereid zgn iederen dag de geva ren van hun beroep te trotseeren en met strijdvaardigè menschen is het een voor recht te werken. Zg zullen het schip en den kapitein niet in den steek laten,en den enkele onwillige kimt gij gerust laten staan. Wanneer de menschen zullen merken, dat gg voor hen optreedt zooals de vader voor zijn gezin, dan zullen de inwoners dezer gemeente u ook gaan zien als de vader dezer Yerseksche familie. Zoo zult gij Uw taak als nationaal-socialist vervullen: als dienaar der gemeenschap. Men moet het gevoelen: hier is een kameraad. De districtsfcider der N.S.B.' van Zee land, de heer Jan Dekker constateerde, dat de benoeming van den heer Brouwers op nationaal-socialistische wgze tot stand is gekomen. Hij heeft er niet om gevraagd, hg werd er voor gevraagd. Daarvoor wil hg geen dank, zijn schoonste lof zal zgn, dat hij als burgemeester zgn plicht mag doen. Spr. wees er op, hoe thans de ver- antwoordelgk van den burgemeester veel zwaarder is, maar aan den anderen kant is het ook zoo: aan den burgemees ter zult ge zgn gemeente kennen. Hier is het leidersprincipe ingevoerd- De vraag of hier een nat. soc. als bur gemeester moest komen beantwoordt spr. bevestigend. Er zyn hier nog veel dingen te doen niet alleen die dingen, welke de wethouder opsomde, maar ook dingen, waaraan speciaal het nationaal-socialisme zgn aandacht heeft te wgden. Bovendien, er wordt een nat. soc. staat gebouwd. Uit het nat.-soc. beginsel komt voort dat de kleinen altyd op U kunnen rekenen en hier zult gij een gemeenschap bouwen, welke gegrond is op de drie bronnen van het nationaal-socialisme, zooals Mussert die heeft omschreven, Uw taak zal zyn: lek dien. Namens de N.S.B. in Yerseke bood de heer Evertse den nieuwen burgemeester een portret aan van den leider der bewe ging, waarvoor de heer Brouwers zijn' er- kenteüjkheid betuigde. Na afloop vond in hotel Nolet een re ceptie plaats, terwgl des avonds een ka meraadschapsavond plaats had, waar de heer Brouwers als groepsleider werd ge ïnstalleerd. INENTING TEGEN DIPHTERIE. EEN SOCIALE PLICHT. Wanneer wfl de jongste gegevens, be treffende de besmettelgke ziekten in deze provincie raadplegen, blijkt, dat met name in het aantal geconstateerde gevallen van diphterie een stijging is opgetreden, welke aanleiding geeft tot bezorgdheid. De omstandigheden voor de besmetting zgn door verschillende oorzaken gunstig en een bgzondere voorzorg is niet slechts dringend noodig, ter wille van het kind, dat voor besmetting bg uitstek vatbaar is, maar moet vooral gezien worden als een plicht tegenover de gemeenschap. Blgkens een schrijven van den Genees kundig Inspecteur van de Volksgezondheid aan de burgemeesters in de provincie Zee land bestaat de beste bestrgdingswijze uit inenting. Wel is waar geeft deze wgze van bestrgding geen absolute immuniteit, doch wel verminderde vatbaarheid, terwgl de ziekte, zoo zij mocht uitbreken, milder verloopt. De Inspecteur van de Volksgezondheid heeft er daarom bg de burgemeesters op aangedrongen, ten spoedigste te doen overgaan tot een algemeene inenting van alle kinderen boven 1 jaar tot en met 14 jaar, waarbg het belang medebrengt, dat vooral de kleine kinderen voor wie de ziekte het gevaarlgkst is, worden bereikt. In een aantal gemeenten zgn daartoe reeds de voorbereidende maatregelen ge troffen en heeft het gemeentebestuur reeds contact gezocht met de geneeshee- ren. Het is dringend noodig, dat de noodza- kelgke maatregelen met den meest moge- lgken 3poed ten uitvoer worden gelegd, waarbg het dringend noodig is, dat van de zyde der ouders alle medewerking wordt verleend. Want hier loert een zeèr ge vaarlijke vgand, die het speciaal voorzien heeft op de jonge kinderen. Wie ten deze nalatig of onverschillig is, verwaarloost zgn sociale plicht. Want hy werkt zg het ook ongewild een uitbreiding van de ziekte in de hand. Het is waar, over het algemeen mag men in onze provincie bogen op een vrij gunstige gezondheidsstatistiek. Daarom moet een toename van het aantal diphteriegevallen een ernstige waarschuwing zgn. Want dit gevaar bedreigt allen, temeer daar het al gemeene weerstandspeil achteruit gaat. Zulks valt reeds af te leiden uit het veel- vuldiger optreden van andere ziektegeval len. De algemeene vatbaarheid is grooter geworden en reeds daarom is het noodig en nuttig, die maatregelen te treffen, wel ke de vatbaarheid voor een zeer gevaar- lgke besmettelgke ziekte doen verminde ren. Daarbg moge de aandacht er op worden gevestigd, dat de inspuiting welke drie maal dient te worden herhaald, om het nuttig effect te sorteeren absoluut ge vaarloos is. Als voorbeeld diene, dat de patiëntjes van Zonneveld allen reeds zgn ingeënt. Het is plicht tegenover de gemeenschap, dat iedereen aan de inperking van dit ge vaar naar zyn vermogen medewerkt. Nalatigheid is misdaad tegenover de gemeenschap. Waar van de zgde der ge meentebesturen alles in het werk wordt ge steld om het inentingsproces zoo gemakke- lgk en zoo vlot mogelgk te doen verloopen, terwgl de medici volledig medewerken, daar mag niemand zich aan zijn verplich ting onttrekken. Een vgand loert op Uw kind. Wapent Uw kind tegen zgn verraderlijken aanslag. Een aanslag, die gedaan wordt op een oogenblik, dat Uw kind er het minst tegen bestand is. BIJDRAGEN WINTERHULP. Winterhulp Nederland heeft in de peri ode van 26 t/m 31 October j.l. in totaal aan bgdragen ontvangen een bedrag van 604.624,66. Controleert Uw gas- en electriclteltsverbruik geregeld. Storingsaanvallen op op N.W.-Dultschland. Een vry gering aantal Britsche bom menwerpers heeftgisteravond laat, zoo verneemt het D.N.B., storingsaanvallen gericht op Noordwest-Duitsch gebied. De door bommen aangerichte persoonlijke en materieele schade is gering en militair zonder belang. Daarentegen werden den Britten weer gevoelige verliezen toege bracht, Volgens tot dusver ontvangen be richten zyn minstens 15 vliegtuigen het slachtoffer geworden van de geconcen treerde Duitsche afweer,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 1