PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT ZATERDAG 7 NOV. 1942 Zware gevechten in den sector Toeapse. De slag in Afrika in een nieuw stadium. De dag der Nederlandsche politie. ABONNEMENTSPRIJS 19 ct. per week of 2.42 per kwartaal Franco per post 2.63 per kwartaal Afzonderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIEPRIJS Per m.ra. 14 cent, min. per adv. 2.30. Bij abonnement speciale prijs. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 15 regels 65 ct., iedere regel meer 13 ct., dienstaanvr. en dienstaanb. resp. 55 en 11 ct. Kabouters (alleen op Vrij dag): 15 woorden 30 ct, elk woord meer 6 ct, bü vooruitbetaling. „Brie ven of adres Bur.v.d.Bl." 10 ct. meer. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE EN BRESKENSCHE COURANT UITGAVE DER FIRMA'S F. VAN DE VELDE JR. EN G. W. DEN BOER POSTREKENING 359300, PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT, MIDDELBURG DIT NUMMER BESTAAT UIT 4 BLADZIJDEN 185ste JAARGANG NUMMER 262 DIRECTIE: F. VAN DE VELDE, F. B. DEN BOER HOOFDREDACTEUR: J. C. VISSER, VLISSINGEN De BUREAUX van tie Provinciale Zeeuwsche Courant zijn gevestigd te; VLISSINGEN: Redactie en Admini stratie Walstr. 58-60, tel. 10 (2 lUnen) Redactie na kantoortijd telefoon 678 MIDDELBURG: Londensche Kaai 29 Redactie tel. 3521, Administr. tel. 3541* GOES: Red. en Administr. Turfkade 15, tel. 2863, na kantoortijd tel. 2475 SOUBURG: Kanaalstraat 45, tel. 234 OOSTBURG: Redactie en Admini stratie Breedestraat 45, telefoon 102 S: Dorpsstraat 35, teL 21 Het opperbevel der Duitsche weermacht deelde Vrijdag mede: ,.In den sector-Toeapse zijn in zware aanvalsgevechten, welke door de lucht macht op doeltreffende wijze gesteund wer den, talrijke vijandelijke gevechtsstelllngen genomen en tegenaanvallen afgeslagen. In het gebied van den boven-Terek zijn Duit sche en Roemeensche troepen in samen werking met afdeelingen gevechtsvliegers nog steeds in den aanval tegen een ver beten vijandelijken tegenstand. Alleen in dit gebied al werden gisteren 35 Sóvjet- vliegtuigen neergeschoten. Te Stalingrad bleef de gevechtsactie op 5 November beperkt tot een levendige be drijvigheid van stormtroepen aan weers kanten en afweer van enkele vijandelijke aanvallen. De spoorwegen ten Oosten van den Wolga werden den geheelen dag door gevechtsvliegers aangevallen. Aan het Don- front trokken Hongaarsche stormtroepen over de rivier en vernietigden aan den Oostelijken oever verscheidene vijandelijke steunpunten en 34 kazematten. Verschei dene stukken geschut alsmede zware en lichte infanteriewapenen wejden buitge- maakt. De luchtmacht deed aanvallen op vijan delijke stellingen en colonnes voertuigen ten Zuiden van Ostasjkof. Het station Ostasjkof werd overdag en des nachts ge bombardeerd. Ten Zuidoosten van het H- menmeer werden bij een plaatselijken aan val tegen krach'tigen vijandelijken tegen stand 37 gevechtsstellingen stormender hand genomen en 9 stukken geschut als mede 68 machinegeweren en granaatwer pers buitgemaakt. Op het Ladogameer bracht de lucht macht een sleepboot en twee vrachtbooten tot zinken. Een kanonneerboot, een lucht- afweervaartuig en 6 ravitailleeringsvaar- tuigen werden beschadigd. Gevechtsvlieg tuigen en stuka's zetten met goed gevolg het bombardement van de Moermansk en den Moermankspoorweg voort. Op de Noor delijke IJszee werd een koopvaardijschip van 6000 ton door bomtreffers tot zinken gebracht, een vrij groot vrachtschip werd zwaar beschadigd. Duitsche en Italiaansche afdeelingen hebben gisteren in hevige gevechten de ge pantserde formaties van den- vijand in het gebied van Poeka en Mersamatroeh aange vallen. Tegen den avond duurde de slag tegen den aanhoudenden druk van den vij and met onverminderde hevigheid voort. Gevechtsvliegtuigen hebben overdag aanvallen ondernomen op verschillende plaatsen in het Zuidoosten van Engeland- Ter aanvulling van het weermachtbe- richt wordt gemeld, dat de slag in Afrika in een nieuw stadium gekomen is. Onder de bescherming van strijdvaardige afdee lingen en zware wapens heeft maarschalk Rommel profijt getrokken van zijn nim mer verloren bewegingsvrijheid, zich van den vijand losgemaakt en hem tusschen Poeka en Mersa Matroe aangevallen. Deze bewegingen zijn stelselmatig uitge voerd. De Britten hebben geen bruikbaar oorlogstuig in handen gekregen. Rommel heeft met zijn Duitsch-ïtali- aansche formaties stellingen betrokken, van waaruit energieke tegendruk kan worden geoefend op de Britten, die in grooten getale oprukken. Bij een beoordeeling van den toestand mag niet buiten beschouwing worden ge laten, dat de moestijnoorlog zijn eigen wetten heeft. Daarbij komt het niet aan op het vasthouden van een bepaalde stel ling, maar op het toebrengen van zoo groot mogelijk nadeel aan den tegenstan der. Het Duitsch-Italiaansche tankleger be zit een tot in de kleinste kleinigheden georganiseerden étappedienst, dien de Britten eerst nog moeten inrichten in het terrein, waar zij thans opereeren. Inmid dels worden deze gevechten nog altijd honderden kilometers ten Oosten van de Lyrisch-Egyptische grens geleverd. VAN STELLINGOORLOG TOT BEWEGINGSOORLOG. De A.N.P.-correspondent te Berlijn meldt i Van Duitsche zijde toont men zich om trent het verloop van den strijd in Egypte nog steeds zeer terughoudend, doch uit de uitlatingen van bevoegde kringen blijkt, dat men groot vertrouwen stelt in de veldheerseigenschappen van generaal-veld- maarschalk Rommel, een vertrouwen, dat op grond van vroegere ervaringen alles zins gerechtvaardigd schijnt te zijn. Van een stellingoorlog is de stryd thans geworden tot een bewegingsoorlog,' waar in de wederzijdsche pantserformaties de grootste rol spelen. Rommel heeft zijn troepen teruggetrokken en zijn verdedi ging is thans elastischer. De gevechten vertoonen thans het typisch beeld van den woestijnoorlog, waarin de opperbevelheb ber van de pantserarmee Afrika een meester is gebleken. Meermalen reeds heeft hij met zijn eliteleger, dat zijn kracht minder aan numerieke sterkte dan wel aan superieure kwalitatieve eigenschappen ontleent, massale aanval len van den tegenstander in zijn voordeel doen eindigen. Militaire kringen leggen er den nadruk op dat de Engelschen, niettegenstaande hun uiterste krachtsinspanning en de dienovereenkomstig zware verliezen aan menschen en materiaal, nog steeds geen enkel operatief doel hebben kunnen berei ken. De 90 km. lange strook woestijn, die Foeka van El Alamein scheidt, is als zoodanig niet te beschouwen. Het doel van de Engelschen is, daaromtrent be staat te Berlijn geen twijfel, de Noord- Afrikaansche havens in handen te krijgen om van daaruit een tweede front te openen. Daarentegen zijn thans de Vavitaillee- ringswegen voor het Britschs achtste le ger langer geworden en voor de Duitsch- Italiaansche strijdkrachten korter. Deze omstandigheid is in dezen materiaalslag van groote beteekenis en zij zal zich voor de Engelschen, die hun kracht zoeken in massale aanvallen, in sterkere mate doen gevoelen dan voor de tegenpartij. Het ravitailleeringsprobleem is voor de En gelschen ongetwijfeld grooter dan voor Rommel's troepen. Vijandelijkheden op Madagascar gestaakt. Te Vichy is een officieel communiqué uitgegeven waarin gezegd wordt, dat na tWee maanden van fel verzet de vijande lijkheden op Madagascar zijn gestaakt. Ambalavao had acht dagen lang verzet gepleegd en in den nacht van 3 op 4 Nov. moest het stadje onder druk van 2000 aanvallende Engelschen capituleeren. De opperbevelhebber der Fransche strijdkrach ten op Madagascar had van toen af nog slechts 27 Europeesche soldaten ter be schikking. In overleg met de regeering en wegens het nuttelooze van verder verzet heeft hij derhalve op 5 Nov. met den vij and onderhandelingen geopend om de vij andelijkheden te staken. Het communiqué eindigt met een schildering te geven van het geheele verloop van den strijd op Ma dagascar. De Amerikaansche en Japansche vlootveriiezen. In een door radio Tokio verspreide sa menvatting van de Amerikaansche en de Japansche verliezen wordt gezegd: In den tijd tusschen 25 Augustus en 26 October heeft de Amerikaansche vloot in het Zuidelijke deel van den Stillen Oceaan verloren: een slagschip, vijf vliegkamp schepen 16 kruisers, 14 torpedojagers, negen duikbooten, een mijnenveger en een oorlogsbodem van onbekend type, dus in totaal 47 oorlogsschepen, alsmede 16 trasportschepen. In hetzelfde tijdvak gingen aan Japan sche zijde verloren: twee kruisers, drie torpedojagers, een duikboot, dus zes oor logsschepen alsmede vijf transportsche pen. De verhouding tusschen de Ameri kaansche en de Japansche verliezen be draagt dus 7 te'gen 1. De Amerikaansche luchtmacht heeft In denzelfden tijd 577 vliegtuigen, de Japan sche luchtmacht 185 vliegtuigen verloren, hetgeen overeenkomt met een verhouding van 3 tegen 1. ITALIAANSCH WEERMACHTBERICHT. Het 894ste communique van het Italiaan sche hoofdkwartier luidt: „Italiaansche en Duitsche afdeelingen hebben gisteren hevige gevechten geleverd tegen vijandelijke gepantserde formaties in het gebied tusschen Foeka en Mersama troeh. Tegen den avond duurde de strijd met onverminderde hevigheid yoort." Van het Wolchow front. De geheel uit hout gebouwde „Wolchow-express" dient voor het transport van boomstam men. PK Freckmann-Transo*F-P H m DE KRIJGSGEVANGENEN IN JAPAN. De Japansche minister van buitenland- sche zaken, Tani, heeft de volgende ver klaring afgelegd De Japansche regeering, die door de Duitsche in kennis is gesteld van de menschonwaardige behandeling der Duit sche krijgsgevangenen door de Britsche autoriteiten en van het Britsche voor nemen tot uitbreiding der represailles over Italiaansche krijgsgevangenen, kan deze ontwikkeling niet onverschillig gadeslaan. De Japansche regeering vestigt de aan dacht der Britsche autoriteiten op het feit, dat, ingeval de Britsche regeering haar houding in deze aangelegenheid niet wij zigt, de Japansche regeering genoodzaakt zou zijn in overeenstemming met de ver geldingsmaatregelen der Duitsche regee ring nieuwe stappen te overwegen, om een verandering van de houding der Britsche regeering te bewerken- En wel zou de Japansche regeering de behandeling, welke tot dusverre aan de Britsche gevangenen in haar handen worden toegestaan, met betrekking tot de menschelrjkheid herzien, zooals geëischt wordt door de vriendschap met de verbonden landen. 7 NOVEMBER DAG DER OUDE W.A. Het is vandaag tien jaar geleden, dat Mussert, de leider der N.S.B., voor het eerst de W.A. in het leven riep. Er zullen buiten de enkele tientallen, die vol geest drift en vuur voor de totstandkoming van een dergelijke weerbare formatie op de bres hadden gestaan, w-einig Nederlanders geweest zijn, die beseften, welk een groo ten invloed deze daad op de politieke ont wikkeling in Nederland zou hebben. En zelfs die enkele tientallen, die op den eersten landdag der N.S.B. gehoond, bespot en gesteenigd door een vijandig publiek, uittrokken in hun zwarte hemd, zullen niet allen hebben kunnen gelooven, dat tien jaar later hun opvolgers door alle steden en dorpen van Nederland zou den marcheeren zonder dat practisch nog een tegenstander zal spotten en hoonen, laat staan steenigen. Weinig formaties in Nederland sullen dan ook kunnen terugzien op een meer wisselvallig en belangwek kend bestaan dan de W.A- Uit enkele tien tallen, die vooralsnog moeite genoeg had den zich staande te houden tegen de ter reur der vijandige meerderheid en die zich menigmaal letterlijk met de vuist een weg moesten banen, groeide een hechten ge meenschap van omstreeks vijf en twintig duizend man, waarvan meer dan zestig procent thans zijn dienst doet aan een fder fronten, waar om het leven van Eu ropa en ons vaderland wordt gestreden. In de jaren, dat de oude W.A. heeft bestaan, heeft zij over de belangstelling van vriend en vijand niet te klagen ge had. Waar propaganda voor de nationaal- socialistische beweging moest worden ge voerd, waar werk moest worden gedaan of bereikte resultaten moesten worden verdedigd, daar was de W.A. steeds voor aan en veroverde zich aldus een bijzon dere plaats in de harten van alle Neder- landsche nationaal-socialisten. Ook den vijanden van het nationaal- socialisme ontging de beteekenis van een dergelijke actieve weerbare en strijdbare foi-matie niet. Zij toonden hun belangstel ling echter op een andere wijze: verbod op verbod volgde en het eene was nauwe lijks afgekondigd of de speciale wensch van de joden van „Het Volk" ten aanzien van het volgende werd reeds ingewilligd, totdat tenslotte Mussert juist enkele da gen voor de afkondiging van het totale verbod de W.A. vrijwillig ophief. Dat het den leider en zyn weermannen beiden zeer zwaar viel, blijkt wel uit ös wijze, waarop de opheffing der W.A. in plechtige bijeenkomsten overal plaats greep. Alom zwoeren de zwarte kerels den duren eed trouw te blijven en gereed te staan op het oogenblik, dat zij opnieuw met vliegende vaandels en slaande trom men in het zwarte hemd zouden kunnen uittrekken. Overal bewaarden zij op verschillende manieren den onderlingen band en toen na den vijftienden Mei 1940 het zwarte hemd opnieuw te voorschijn kon worden gehaald, stonden honderden „oude" weer mannen op het eerste sein gereed om overal afdeelingen op te richten en uit te bouwen. Duizenden nieuwe kwamen er bij en in enkele maanden was de W.A. zoover gevor derd, dat op 9 November 1940 meer dan vijftienduizend geüniformeerde weerman nen met vaandels en trommen en eigen muziek voorbij den leider marcheerden, die hen op den Dam in oogenschouw nam. Sindsdien is de W.A. in aantal gegroeid en heeft zij haar mannen zien uitgaan naar alle hoeken van on£ werelddeel, naar Afri ka en naar de zee om ook daar te getuigen, dat de trouw aan het gegeven woord en de trouw aan de toekomst van ons volk hoogste wet voor de W.A. waren en zijn. Wanneer Nederlanders thans den naam van den Nederlandschen soldaat in de we reld opnieuw vestigen, dan zijn onder hen minstens drie kwart mannen uit de W.A. Wanneer in het vaderland de propaganda voor het nationaal-socialisme haar uitwer king niet mist en steeds nieuwe we£en worden gegaan en mogelijkheden worden geopend, dan is dat veelal te danken aan het onvermoeide werk der W.A. Arbeidsdienst, politie, brandweer en tal rijke andere formaties hebben uit de W.A., een deel van him kader betrokken. Her haaldelijk worden tot openbare ambten mannen geroepen die in de W.A. hun op leiding en hun vorming genoten. Waar in 1932 de nadruk lag op het ver nietigende deel van de taak, heeft in 1942 ongetwijfeld het positieve, stuwende en bouwende deel de meeste aandacht. Niemand die het nationaal-socialisme in Nederl-.nd wil binnen leiden, zal daarbij kunnen voorbijgaan aan de W.A., die thans tien jaar naar het woord van Mussert de kern, de keurtroep der beweging is ge weest en als het ware de beschaming is van den nieuwen Nederlandschen mensch van morgen, die geestelijk en lichamelijk weerbaar een gemeenschapsmensch zal zijn. OPDRACHT VOOR GENERALKOMMISSAR SCHMIDT. Gauleiter Saukel heeft den Generalkom- missar z.b.v, Schmidt benoemd tot gevol machtigde van den algemeenen gevolmach tigde voor het gebruik der arbeidskrachten in het bezette Nederlandsche gebied. MINISTER SFEER BENOEMT GEVOLMACHTIGDEN VOOR DE BOUWNIJVERHEID. Krachtens een decreet van den Fiihrer heeft minister Speer als algemeen-gevol machtigde voor de regeling der bouwnijver heid in het vierjarenplan in de bezette en bij het Duitsche rijk ingelijfde gebieden ge volmachtigden benoemd voor de bouwnij verheid- De gevolmachtigde voor Frankrijk heeft zijn dienstzetel in Parys, de gevol machtigde voor België en N.-Frankrijk in Brussel en de gevolmachtigde voor de be zette Nederlandsche gebieden in Deo Haag, De pulp vormt een waardevol veevoeder tijdens de wintermaanden en overal zijn de boeren in de weer om een voorraad op te slaan i. C. Stevens-Pax Hofland m Het programma voor 14 November a.s. VRIEND EN HELPER VAN ZIJN VOLK. .(Van onzen Haagschen correspondent. Al zal in het bijzonder de baldadige straatjeugd, die sedert vele geslachten voor den politieagent een keur van bij- en scheldnamen heeft verzonnen, met groote plaatselijke variaties, er waarschijnlijk nog wel anders over denken: de politie wil slechts vriend, helper en beschermer van het publiek en in het bijzonder ook van de jeugd, zijn. Dat die bescherming tevens beteekent, dat hij die meer of minder erg wat op zijn kerfstok heeft, op zyn tellen moet passen, spreekt daarbij vanzelf en verandert niets aan de princi- pieele verhouding en geaardheid. Om bevolking en politie dichter tot el kaar te brengen, is naar het Duitsche voorbeeld, waar men reeds veel ten deze bereikt heeft, ook hier te lande nu inge steld de „dag der Nederlandsche politie", welke voor de eerste maal dit jaar zal worden gehouden op 14 November a.s. Op dien dag zal voor de radio van 11.45 tot 12.30 een uitzending worden gegeven betreffende de nieuwe politieopleiding te Schalkhaar. Van de verdere plannen voor dien dag heeft de gevolmachtigde voor de reorganisatie van de politie, mr. L. J. Broersen, dezer dagen een en ander ver teld. Ook hij begon met te constateeren, dat helaas niet kan worden ontkend, dat langen tijd in ons land de verhouding tus schen het volk en de politie in verschil lende opzichten veel te wenschen heeft overgelaten. Van de zijde van het publiek was en is er Aog steeds over het alge meen een opvallend gebrek aan begrip voor de hoogst belangrijke dienende taak van den politieman te constateeren en een feit is ook, dat de politie uit het volk weinig blijken van waardeering ontvangt, een waardeering, waarop hij toch opgrond van zijn onvermoeiden arbeid tot bescher ming van de volksgemeenschap een onbe twistbaar moreel recht kan doen gelden. Men dient in ons land toch te beseffen, dat de politieman ook onder de moeilijke omstandigheden der oorlogsjaren in alle stilte en bescheidenheid zijn plicht heeft gedaan en doet en zich met volledige toe wijding inzet voor het heil van ons volk. Dag en nacht bij regen en bittere koude iè de politie in de steden en op het platte land op haar post als hoedster van de ge meenschap. Vaak ook deed de eenvoudige politieman in deze laatste jaren meer da gen achtereen zonder rust,' dienst. Nu we ten wij zeer wel, dat het niet aangenaam is, wanneer men in het openbaar van een politieman een waarschuwing of bekeu ring krijgt, omdat men bijv. een eenvou dige verkeersovertreding beging. Bij eenig nadenken moet men echter toch beseffen, dat de politieman daarmede niet anders dan zijn plicht doet, zijn plicht tot be scherming van de gemeenschap. Ook, u of uw kind, zou immers slachtoffer kunnen worden van zulk een verkeersovertreding, door een ander begaan. De politie heeft o.m. tot taak erop toe te zien, dat de re gelen van orde en verkeer worden nage leefd om aldus ernstig leed te voorkomen. Als men slaapt kan men zichzelf en zijn bezit beschermd weten door de oplettend heid van den man, die buiten loopt en voor de veiligheid waakt. Hy staat klaar, dag en nacht, als men in nood verkeert of hulp behoeft. En niet zelden riskeert hij voor uw veiligheid en voor de bescher ming van uw bezit zijn leven. Daarom, aldus mr. Broersen, is de po litie in waarheid en in de nobelste betee kenis van het woord: vriend en helper van zijn volk. Het is om deze zinvolle en schoone taak van de Nederlandsche Politie door ons volk te doen beseffen en tevens om den politieman zelf in de gelegenheid te stel len, op bijzondere wyze het dienende van zijn taak tot uitdrukking te doen brengen, dat is ingesteld de „Dag der Nederlandsche Politie", welke voortaan regelmatig zal worden gehouden en wel, als gezegd, voor de eerste maal op I4 November a.s. Op dezen dag zal de politie-man in ons geheele land getuigen van zyn geest van paraatheid en van zyn wil om slechts de vriend, helper en beschermer van zijn volk te zijn. De politie zal zich daartoe onder het volk begeven, zy zal door marschen en sport-wedstrijden haar lichamelijke ge traindheid bewijzen, zij zal maaltijden voor kinderen uit behoeftige gezinnen organisee- ren en ook gezellige kindermiddagen.Voorts zullen er in verschillende groote gemeen ten concerten van politiemuziekkorpsen op pleinen en straten worden gegeven, er zal hier en daar ook gelegenheid tot het be zichtigen van de politie-bureaux zijn en voorts staan politiehonden-demonstraties en sportdemonstraties door politiemannen op het programma. En dan zal de politie, overal, ïn stad en land er op dezen dag met de collecte-bus van winterhulp op uittrekken en U verzoe* ken om uw bijdrage, teneinde daarmede da nood van vele behoeftigen te kunnen Ieni* gen. Aan deze collecte zullen ook de hoog* ste politie-autoriteiten deelnemen en d4 totale opbrengst ervan zal op passends wijze door een deputatie bestaande uit po litiemannen van alle rangen, aan de Stich- ting Winterhulp worden aangeboden. De programma's van de verschillende ste den voor den Dag der Nederlandsche Politld zijn ontworpen en zullen worden uitgevoerd door de politie-mannen zelf. Wanneer men kennis neemt van de verschillende ontwerp* programma's dan beseft men wel heel dui delijk, hoe goed de politie in ons land de diepe beteekenis van haar taak onder ons volk begrijpthoe zy doordrongen is van haar plicht, te dienen en te helpen. Als uitzondering volgt als voorbeeld van deze geestesgesteldheid het programma, ontwor pen door een politie-coips uit een onzer groote steden. Op 14 November toch zal dit politiecorps geheel op eigen initiatief en bekostigd door het gezamenlijk personeel het peetvaderschap op zich nemen van een aantal daartoe door de politiemannen zelf aangewezen gezinnen. Het geheele corps zal gedurende den komenden winter voor deze gezinnen zorgen: het zal erop toezien, dat het deze behoeftige gezinnen aan niets ont breekt In deze geste vindt het dienende en zorgende karakter van de taak der politie wel een zeer nobele expressie. Doch daar blijft het niet bij, eveneens op 14 November zal deze politie een inzameling houden van gedragen winterkleeding, die dan door haar zal worden verdeeld onder gezinnen, haar door de Stichting Winterhulp opgegeven. En ten slotte zal dit corps een Kindermaal- tijd organiseeren, waaraan 1000 arme kin deren zullen worden onthaald op soep* stamppot met een bal gehakt, ijs en fruit. Ook dit alles wordt door de politiemannen zelf bekostigd. Moge ons geheele volk dit prachtige voorbeeld van de politie ter harte nemen, en moge het zich op den 14 November, op den Dag der Nederlandsche Politie, bezin nen op de taak, dien de politie-man in alle bescheidenheid voor de gemeenschap ver richt en dit tot uitdrukking brengen in een ruime gift gedeponeerd in de collecte-bufl door de politie aangeboden. Ook in het Zeeuwsch Vlaamsche land zal de dag der politie op 14 November a.8, niet ongemerkt voorbij gaan. Tn vele gemeentenzal men de dienaren van den heiligen Hermandad, zoowel de marechaussee als de gemeentepolitie op dien dag gewapend met de bussen van Winterhulp. Vele politiemannen uit Zeeuwsch Vlaan deren zullen zich dien dag naar Terneuzen begeven waar een politie-sportdag zal wor den gehouden. 's Avonds zullen in de kazernes kameraad schapsavonden worden gehouden, welke ge leid worden door de brigadecommandanten* KEURING RUKSDUTTSCHERS. Met verwijzing naar de bekendmaking betreffende de keuring van alle mannelijke rijksduitschers der lichtingen 1904 en 1905, opgenomen elders in dit nummer, wordt be langhebbenden erop gewezen, dat ook die genen zich voor de keuring moeten aan melden, die reeds voor of tijdens den oorlog gediend hebben of door Wehrersatzdienstel- len in het vaderland opgeroepen, gekeurd* of misbaar verklaard, ter beschikking ge steld of in reserve gehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 1