PROBAX Goes Het Dultsche Arbeidsfront De hoeve Het Zwarte paard. Jarenlang hevige rheumatiek. STA D.S NIEUWS Middelburg UIT HET POLITIEK OPPORT. Tegen den directeur van een fabriek hier ter stede, V-, werd proces-verbaal op gemaakt, omdat hedenmorgen vroeg uit de fabriek licht uitstraalde. J. B, J. deed aangifte van de vermissing van een auto wiel met bijbehoorende ban den. De politie stelt een onderzoek in. CHR. GER. KERK. De ksrkeraad der Chr. Gevet, kerk al hier heeft besloten, gedurende de winter maanden de Zondagmiddagdiensten te doen aanvangen om 2.30 uur, te beginnen a.s. Zondag 8 November. STADSNIEUWS Vlissingen TERUGBETALING SCHOOLGELD. Daar het onderwijs aan de gemeente lijke scholen alhier mét ingang van 1 Mei jl. werd stopgezet, zal één derde van de schoolgeldaanslagen worden terugbetaald. In een publicatie elders in dit nummer, worden hierover nadere mededeelingen gedaan. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. Gedurende de maand October werd de leeszaal bezocht door 483 personen, waarvan 28 vrouwen en 462 mannen. Uit de bibliotheek werden 2521 banden uitgeleend, t.w. 1777 Ned. romans, 48 ro mans in vreemde talen, 459 studiewerken en 237 kinderboeken. Aanwinsten: Romans: Dommisse: Het licht op den drempel. Kramer: Onrustig is ons.hart, Par- rott: Voor ons heele leven, Streuvels: Een gang door het jaar. Visser: Woonschepen. Studiewerken: Chevalier: Ons geestelijk leven en het hiernamaals. Vrijer, De: Het ingekeerde leven. Kossmann: De Nederlandsche straatzan ger. Colenbrander: Inlijving en opstand, 1941. Nafcer: Betje Wolff en Aagje Deken. Bom, de: ..Vlaanderen, O weeldrig huis". Diks: Radio techniek, 1941. Bakker: Storm op de kust, 1912. Böer: Das Schfffbuch, Werumeus Bulling: Twee eeuwen dénskunst en curiositeit. Luns: Met wij de wiekslag dooi- het beeldend scheppen. Nie- haus: Levende Nederlandsche kunst. STADSNIEUWS GEVAARLIJKE HOND? De heer J. H. J. deelde de politie mede, dat hij een hem toebehoorend schaap dood in een weide in de Poel had gevonden. De wijze waarop het dier afgemaakt was, wekte den indruk, dat dit door een hond gebeurd was. KLEINE VAARS VERMIST. Door den heer J. G. S. wordt een kleine vaars vermist van een weide in de Poel. Vermoedelijk is het dier gestolen- De po litie heeft het geval in onderzoek. VERGADERING „LUCHTBESCHERMING". De afdeeling Goes van de „Ned. Ver. voor Luchtbescherming" kwam dezer dagen in het Schuttershof bijeen onder vooriitterschap van dr. C. van der Pol. In zijn openingswoord heette dr. v. d. Pol in het bijzonder den burgemeester en zQn .echtgenoote welkom, waarna hij zijn voldoening uitdrukte over de groote op komst. De luchtbescherming verdient in derdaad ieders belangstelling, want zij is zoowel een zaak van eigen, als van 'naas tenliefde. De secretaris, de heer A. Haeck, merkte in zijn jaarverslag op, dat het begin van 1941 voor de afdeeling rustig was. Een goede uitwerking had de circulaire van den burgemeester, waarin verorderd werd, dat ieder bepaalde bluschmiddelen in zijn woning gereed moest hebben. Er werden dertien blokploegen met blokhoofden ge vormd. De inzameling ten behoeve van den aankoöp van materiaal verliep bevredi gend. De E.H.B.O.-cursus kon niet meer in 1941 gehouden worden, en vond begin 1942' plaats. Het ledenaantal steeg met 70 tot 280. Spr. bracht vervolgens zijn finan cieel verslag uit, dat sloot met een batig saldo van 158.55, waarvan 157.50 was voorgeschoten aan de blokploegen. v Nadat beide verslagen als ingediend wa ren vastgesteld antwoordde de voorzitter op een desbetreffende vraag, dat de blok- ploegen behoorlijk voor hun taak zijn inge richt. Spr. herinnerde verder aan den door dr. Snoek gehouden E.H.B.O.-cursus voor leden der blokploegen. Daardoor heeft bij- na elke blokploeg thans de beschikking over een E.H.B.O.-er. Spr. doet echter een beroep op de blokploegen om candidaten voor een volgende E.H.B.O.-cursus te wer ven. Elke blokploeg is nog niet voorzien van een E.H,B.O.-er en \oorts zou men in de toekomst zoo noodig buiten de transportkolonne van het Roode Kruis moeten kunnen. Spr. deelde voorts Riede. dat nog drie sirenes zijn gearriveerd en in de gemeente aangebracht zullen worden. D© zelfbescherming. Dr. Van der Pol hield hierna een cause rie over zelfbescherming. Spr. wees er al lereerst op, dat het te Goes na de oorlogs dagen rustig geweest was. Dit is eenèrzqds een geluk maar heeft de schaduwzijde, dat men licht verslapt, Spr. zette daarna uit een, hoe ook Goes toch door een groot ge vaar bedreigd werd doch door geluk ver schoond bleef. Daarom dient men immer paraat te zijn, goed te verduisteren, want het licht trekt de vliegers, de afweermid delen gereed te hebben, en koelbloedig in te grijpen als er brisant- of brandbommen worden uitgestrooid. Spr. zette hierbij uiteen hoe in verschil lende omstandigheden gehandeld moet wor den, terwijl hy zjjn belangwekkende cau serie na de pauze voortzette met een filmvertooning, die een en ander op pak kende wijze illustreerde. E. PAOLI OVERLEDEN. Te Amsterdam is na een langdurig ziek bed in den ouderdom van 50 jaar overleden de heer H. A. Paauwe, in wijdei kring bekend als E. Paoli. Als dichter-zanger en als telepaat genoot Paoli groote vermaard heid, maar zqn grootste roem verwierf hij als tekstdichter. Hij was de leverancier van vele - Nederlandsche kleinkunst-artisten en ajs zoodanig heeft hjj allerwege groot suc ces geoogst. Hoofdredacteur: J. C. Visser, VlissingenAlgemeen redacteur: M. Gecrse, Middelburg: Stadsnieuws, C. dc Voogd, Vlissingen en J. P. Ph. Doorenboa, Middelburg; Gewestelijk nieuws; H. van Benthem, Goes en R. F. H. L. Sondag, Oostburg; Haagsch redacteur: mr. J. C. do WJt; Advertentieehef: voor Middelburg C. P. Butje, v. Vlissingen S. Rljkeboer. HL DE ORGANISATIE. In het vorige artikel is duidelijk ge maakt, dat er tusschen D.A.F. en N.A.F. principlëele verschillen bestaan en dat op grond daarvan vergelijkingen zeer moeilijk zijn te treffen. Het is dan ook onjuist te zeggen, dat mén in Nederland het Duit- sche Arbeidsfront klakkeloos heeft nage aapt. Er is in uiterlijkheden echter zeer veel overeenstemming en naar onzen smaak wel wat te veel. Want hierdoor krijgt het NAP. ongetwijfeld iets gewrongens en iets onpersoonlijks. Daarom zal zich in de toekomst, wanneer de verhoudingen zui verder zijn gesteld, op dit terrein een aan passing moeten voltrekken, 'waardoor het verwijt van slaaf sche navolging kan wor den ontzenuwd. Maar aan den anderen kant moge men zich opwerken tot een zoo groote objectiviteit, dat men zich spiegelt aan goede voorbeelden uit het buitenland en dit aan het adres van vele negativisten zelfs al is dit een Duitsch voorbeeld. In organisatorisch einddoel gaan het Duitsche en het Nederlandsche Arbeids front parelleL Zeker, alle initiatieven zijn er op gericht, den arbeider zijn arbeids vreugde te hergeven, hem zijn werk niet te doen zien als een last, maar als een verantwoordelijkheid, hem los te maken van het geestdoodend leven in een dage- lijkschen tredmolen, hem te bevrijden uit de obsessie slaaf van de machine te zijn. Maar einddoel is ook hier: verhooging van de capaciteit, opvoering van de productie, perfectionneering van het industriëele pro- eet; en versteviging van het bedrijfsleven, als een der steunpilaren van den staat. Het ware dwaas te veronderstellen dat het Arbeidsfront enkel een stuk arbei dersbelang is. Zeker ook dat, maar vooral en niet minder een ondernemersbelang en een staatsbelang. Daardoor wordt in den top de verhouding tusschen arbeidsfront en staat bepaald, ook voor zoover de staat de normen aangeeft, waarnaar de organi satie tot ontwikkeling komt. Hier is sprake van een wisselwerking, welke me| name in het particuliere be drijfsleven van be teekenis is, waar het gaat om de verhouding tusschen werk gever en werknemers. Want deze verhou ding is van beslissende beteekenis voor het welslagen der doelstellingen zooals deze in het Arbeidsfront zQn neergelegd. In de begrippen werknemer en werkgever ligt een tegenstelling, welke in haar uiter ste consequentie tot arbeidsconflicten aan leiding kan geven, gelijk wij dat in een achter ons liggende periode hebben onder vonden. Hitier heeft, deze verhoudingen in Mein Kampf besprekend, ontkend, dat het Marxisme in staat is, of ook maar be oogt de belangen van de werknemers te behartigen. Het Marxisme heeft, zoo be toogt Hitler, in de practjjk bewezen, dat het niet by machte is, om op de basis van het eigen beginsel een cultuur of ook maar een staatshuishouding te scheppen. Het was altijd gedwongen om concessies te doen aan de idee van het persoonlijk heidsbeginsel. Hiertegenover stelt Hitier de volksche wereldbeschouwing, welke zich vooral hierin van de marxistische onder scheidt, dat zq naast de waarde van het ras ook de beteekenis van de persoonlijk heid onderschrijft en deze principes maakt tot de belangrijkste steunpilaren van haar geheele gebouw. Want alleen zoo kan de beste staatsidee verwezenlijkt worden, deze namelijk, welke de besten van de volks gemeenschap tot leidende beteekenis en invloed weet te brengen. De voorwaarde voor het welslagen daar van is mede gelegen in het aanvaarden van geheel nieuwe verhoudingen ln de arbeidsgemeenschap, waarin het beginsel der persoonlijke verantwoordelijkheid van wederzijdschen aard is. Omdat niet het belang van den enkelen ondernemer, en ook niet het belang van een groep werk nemers beslissend is, maar omdat beide verantwoordelijk zrjn voor den bouw en de ontwikkeling van den volkschen staat. Hierin is dus de principieele tegenstelling tusschen. werkgever en werknemers uitge schakeld en het ligt wel voor de hand, dat deze tegenstelling, ook wat betreft de terminologie, in den ban is gedaan. In Duitschland spreekt men van Betriebs- fiihrer waarvoor, om den tweeledigen, den materieelen en den ethischen zin van het begrip te benaderen, het woord patroon verre van verwerpelijk schijnt en Ge- folgschaft. In het Nederlandsch hebben wij daarvoor geen behoorlijke vertaling, waar in het begrip volledig tot zijn recht komt. Onder Gefolgschaft dienen te worden ver staan de medewerkers van den bedrqfs- leidér, die zijn leiderschap ten volle aan vaarden en die zijn verantwoordelijkheid schragen door den inzet an him volledige werkkracht. Zoo ligt daarin tevens een ideëele verhouding besloten en zoo is het ook in het Arbeidsfront voor de onder der rose textielkaort zoo'n kloeke Probax scheerzeep- staaf koopt, zal 4 maanden lang het dagelijks weerkee- rende wonder beleven, dat scheren van een last, een lust wordt. Wissel dus direct Uw bon „M" in, want zelfs Probax is niet onbeperkt te leveren. Mild voor de huid slreng voor den' baard W-VLPEODtNIA scheiden bedrijven bedoeld. Eerst vanuit deze ideëele bedrijfsverhouding zijn de maatregelen ter verbetering der sociale voorwaarden, de instellingen ter verhoo ging van de levens- en arbeidsvreugde te begrijpen en waardeeren. Eerst door deze ideëele verhouding zoo ziet het het Duitsche Arbeidsfront kunnen zij tot ontwikkeling komen en de profijten af werpen, welke men er van verwacht. Het spreekt vanzelf, dat deze principi eele verhouding ook in de jongste grond wet van den arbeid ten onzent uitdrukking heeft gevonden. In den opbouw van het Duitsche be drijfsleven vallen twee polen te onderken nen: de staat en de organisatie. De staat geeft de normen aan voor de bedrijfsont wikkeling, de organisatie het Duitsche Arbeidsfront geeft de nadere uitwer king aangepast aan bedrijf, aan karakter en geschiktheid. In deze uitwerking had de leiding van het Duitsche Arbeidsfront er zich van te vergewissen, dat de Duitsche staat in zijn sociale en economische ontwikkeling ge remd werd door een ontstellende werk loosheid. In zijn verre consequentie moest deze wanverhouding ook aan de ontwik keling van de Rijksgedachte als orde ningsfactor voor een nieuw Europa in den weg staan. Vandaar dat de lei ding van het Duitsche Arbeidsfront tot taak kreeg, in de eerste plaats de werk loosheid in Duitschland zelf te verdrijven, maar ten dezen opzichte ook een Euro- peesche zending kreeg te vervullen, waar zij zich er op toelegde buitenlandsche ar beidskrachten aan te trekken, waartoe het enorme werkprogram haar de mogelijk heden bood. Het is hier niet de plaats de economi sche grondslagen van het natlonaal-so- cialisme aan een beschouwing te onder werpen, maar! wel mag er de aandacht op worden gevestigd, dat in dit enorme pro gram van werken de practische uitwer king mocht worden gezien van wat het nationaal-socialisme aan economische be ginselen bood en waarmede het jonge Derde Rijk alle sombere voorspellingen omtrent den noodlottigen afloop van een avontuur weerlegde. Hier hebben staat en organisatie in el kander gegrepen en op deze wijze werden inderdaad zeven millioen werkloozen in het arbeidsproces teruggevoerd. Zoo werd een geheel volk in beweging gebracht en het zag er de onmiddellijke tastbare resultaten van om Duitschland zijn plaats in Europa, waarop het krachtens aard en liggirg, krachtens verleden en be stemming aanspraken kon doen gelden, te hergeven. Het rederijkerstooneel. Door den leider van de groep rederij kerstooneel van het gilde voor theater en dans der Nederlandsche Kultuurkamer zal binnenkort een scheiding worden gemaakt tusschen die vereenigingen van amateur- tooneelspelers, die op ernstige wijze het tooneelspel beoefenen en die, welke zulks by wyze van amusement doen. Eerstgenoemde zullen georganiseerd worden in de groep rederijkerstooneel van het gilde voor de amusementsvereenigin- gen zal een bond worden opgericht, waar door de vereenigingen corporatief lid van de Nederlandsche Kultuurkamer worden. Aan de vereenigingen werd verzocht, op te geven tot welke categorie zy wenschen te behoonen. Het A.N.P. heeft met den leider der groep rederqkerstooneeï, den heer L. Thijssen te Den Haag een onderhoud ge had .waarin deze mededeelde, dat de eer ste groep degenen, die zich dus met het tooneel om wille van het tooneel be zighouden, en die zich bq de N.K.K. aan gemeld hebben blijft den titel van re- derijkersvereeniging behouden. Het oude, mooie Nederlandsche begrip rederykers is hiermede weer tot leven gewekt. De titel rederijkers is een eeretitel. Dat wil na tuurlijk niet zeggen, dat de tweede groep van vereenigingen minder, of zelfs niet de belangstelling van de N.K.K. zou heb ben. Maar het is duideiyk, dat als sector van het cultureele leven in Nederland de rederykers het meest belangrijke zijn. Wat de tweede groep betreft, hiervoor is den vorm gekozen van een bond. Hierin worden de zgn. amusementsvereenigingen ondergebracht, die, uiteraard met een ge ringere frequentie, en louter om den leden van de vereeniging en anderen eenof meer genoeglijke avonden te bezorgen, het tooneelspel beoefenen. De oprichting van dezen bond, die het best vergeleken kan worden met de bestaande bonden op mu ziekgebied, en welks voorzitteruiteraard lid der N.K.K. zal moeten zqn, zal binnen kort bekend gemaakt worden. Er blijft dan nog een groep over, die wij de „losloopende" zouden kunnen noe men. Dat zrjn diegenen, die voor hun eigen kring wel eens een eenactertje, of een cabaretnummertje brengen, maar wier eigenlqk doel op een volmaakt ander ter rein ligt, zoo bijv. voetbalvereenigingen, sommige bedrijfsvereenigingen e.d. Die moeten voor de enkele keeren, dat zij een uitvoering willen geven dispensatie bq de N.K.K. aanvragen en zich overigens na- tuurlqk houden aan de bestaande bepalin gen, wat betreft inzending, via de instan tie der plaatselqke politie, van de op te voeren stukken of uit te voeren teksten aan het departement van V. en K. ter keuring. Aan het lidmaatschap van de groep re derijkers zijn verschillende voordeden verbonden, zoo zullen binnenkort, te be ginnen in de groote steden, cursussen worden georganiseerd, waarin bevoegde krachten onderricht zullen geven in regie- kunst, grimeerkunst, decorinrichting, lit teratuur, declamatie. ONZEKERE STEMMING OP DE BEURS. Het zakenverkeer op de Amsterdamsche effec tenbeurs was Woensdag van kalmen aard, maar enkele fondsen brachten toch nog wat leven in de brouwerij .en daardoor had de markt geen dood ach voorkomen. De stemming was onzeker. Bij de opening werd in de meeste gevallen bene den de topprijzen van Dinsdag afgedaan, maar reeds spoedig voltrok zich een vrij sterke reactie. Daarna trad een behoorlijk herstel in, maar ver volgens liepen de koersep weer wat naar bene den. Olies openden op -941%, maar zakten in korten tüd een goede zestal punten in. Daarna volgde een behoorlijk herstel, maar vervolgens kon opnieuw een kleine reactie worden waar genomen Tot het einde toe bleef de markt een onzeker voorkomen behouden. De omzetten waren tamelijk groot, maar voor een flink gedeelte kwam dit voor rekening van de daghandelaren. Een typisch voorbeeld van de koersontplooiing vormden HVA's. Op 335 ingezet, daalde de koers ln korten tijd een tiental punten, daarna ging het weer hard naar boven en werd boven' 330 gehandeld. De tabaksmarkt was stil. Wat de rubbermarkt aangaat, zoo bewogen Amsterdam rubbers zich tusschen nauwe grenzen en bijna voortdurend tusschen 191 en 193. In de scheep vaartrubriek ging het tamelijk levendig toe in Scheepvaart Unies. De affaire in industrieelen en de beleggingsafdeelingen waren kalm. Nederland Obl. 1941 100 A 100 3/16—100%; Nederland Obl. 1941 100 397%— 97 1/16; Ba- taafsche Petroleum Mij. Obl. 4% 102%—102% Idem Obl. 3% 97* 9/16—97%A Amsterdamsche Bank 133—132%; A Incassobank 131%—131; A Rotterd. Bankver. 133—140; Lever Bros Uni lever Pr. A 1000 134—129 exd.; C Meelfabr Ned. Bakkerij 243—243; A Ned. Gist- en Spiri- tusfabr. 278—279; A Ver. Papierfabr Van Gel der Zn. 138—134; A Wilton—Feijenoord 164%— 162A Hessa "Rubber Mij. 99—102; A Arends burg TaLak My. 199; A Blauwhoedenveem Vriesseveem 112%—112%; Nederland le lng 1940 4 100%; Nederland 2e lng 1940 4 100%100%; Nederland met bel. fac. 1940 4 100%—100%; Ne derland 1000 1937 3 91 1/16—91%-5/16 Neder- 'J:000 1939 (3%) 3 96-96-96%; Indlë 1000 1937A 3 83 13/1683 13/16; A Koloniale w? A Ned.-Indische Handelsbank ViÏXT F, d" Handej-MU. 1000) 117%— 118%; A Algemeene Kunatzyde Unie 154-154%- 4~Van Berkel's Patent 134—133%; C Calvé Delft 120—120%-121; A Fokkervliegt. Fabr 221 Lv k®ver Br03 Unilever 166%—167%-164; A Ned Ford Aut. My. 291—294; A Philips' Gloeil Fabr. Gem. Bez, 270%—270-274Idem Pref. WA FEUILLETON. 55) door N, K, „Wanneer ik denken zou, dat je in moei- Iqkheden was, zou ik geen oogenblik rust meer hebben. Sta my toe, dat ik je wat geld stuur". „Jou toestaan mq geld te sturenriep hq stomverbaasd uit. ,.Ik vrees, dat ik zooiets niet kan aannemen, Eva Zoo ben ik niet bovendien zal het niet noodig zyn „Maar als het eens noodig mocht zyn?" Zq hield zyn hand vast. „Beloof je me, dat je het zeggen zult, als je je laatste geld opgemaakt hebt?" „Nee, dat kan ik je niet beloven", zei hy ernstig. „Hoe erg het ook worden mag, nooit zal ik om hulp vragen". Zq kreèg byna tranen in de oogen om haar eigen hulpeloosheid. „Dat zou ik niet tegen jou zeggen, als Ik het moeiiyk had J" fluisterde zy. „Eva. mijn liefste, jy bent een vrouw en ik ben een man", vertelde hy haar, „zoodat je die dingen niet geheel kunt vergeiyken. Ik geloof ook, dat je een beetje al te bang bent. Ik twyfel er niet aan, dat ik je spoe dig prettig nieuws kan sturen. Maar we moeten nu zorgen, dat je een plaats in den trein krf'Tt". De laatste minuten gingen snel voorby. Zy kustqn elkaar en zq klemde zich een oogenblik aan zijn arm vast en fluisterde ,,Als je het moeilijk krqgt, Maarten, laat je dan niet door je trots weerhouden, lie veling Wat antwoordde hy hierop? Zq kon de woorden niet meer verstaan, want een conducteur schreeuwde Achteruit alsje- bieft Maarten moest haar In den trein helpen, toen deze zich reeds in beweging zette, en zy leunde uit het raampje om hem toe te wuiven 'tot zy hem uit het gezicht verloor. HOOFDSTUK XXX. Goed nieuw» Eva aanvaardde haar nieuwe betrekking met groote ambitie. Een groot deel van haar werk moest zy 's avonds verrichten, omdat er overdag andere dingen te doen waren. Toen i-.y pas in haar nieuwe betrek king was, schreven Maarten en zy elkaar met groote regelmatigheid. Op het voorstel van Eva schreven zq twee maal per week. Zq postte haar brieven Zondags en Woens dags en hij de zqne Dinsdag en Vrydags. „Zoo zullen wy nauw verbonden blqven en denk er om, lieveling, dat ik alles van je Wil hooren", schreef zy. „Wanneer je teleurstellingen ondervindt, wil ik ze ver nemen en als je succes hebt, moet je me erover vertellen". Aanvankelqk kwamen de brieven regel. matig en was zy er in het algemeen tevre den mee. Maarten's brieven waren vol lief de en verlangens, maar strikt eerlqk over zijn daden was hq niet steeds. „Ik heb een tijdelijk baantje gevonden in een garage, waar iemand ziek is, maar ik ben bang, dat het niet lang zal duren", schreef hq. Een paar weken later schreef hy, dat hy chauffeur op een vrachtwagen van een pan- nenbakkerq was, maar ook dit vas slechts ter vervanging van een zieke. Eva begon te begrypen, dat, juist zooals zy gedacht had, Maarten zich met moeite staande kon houden en toen zq haar salaris had ontvan gen, stuurde zij hem er vijftig gulden van. „Ik kan het makkeiyk missen, Maarten", omdat ik nog wat spaargeld heb. Steek het dus in je zak en vergeet het, tot betere tqden aanbreken. i De bankbiljetten werden haar terugge zonden. „Doe dit alsjeblieft nooit meer, myn liefste Eva. Het eenige wat me rest zqn een paar greintjes manneiyke trots. Niet om erg over op te scheppen, dat geef ik toe, maar daar klampt een man zich aan vast. Dit en de gedachte aan je liefde hou den me staande. Ik droom soms van e©n| gelukkigen dag, dat ik zeggen kan „Èva, wil je over een maand met me trouwen?" Maar die dag ïykt nu zoo veweg, dat ik me niet durf toe te staan, er aan te den ken". (Wordt vervolgd Nu kan ik weei loopen. De Heer C. C. te B. schrijft, dd. 19-11-'40: „Jarenlang leed ik aan hevige rheumatiek. Soms kon ik heelemaal niet meer loopen en dikwijls alleen met be hulp van een stok. Ovaaltjes hielpen mij zoo goed, dat ik reeds na enkele tabletten weer gaan kon en nu ook weer mijn beroep kan uitoefenen. Ik ben nu heelemaal gezond, maar heb steeds Ovaaltjes bij de hand en kan ze iederea lijder aanbevelen." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoudheid^ griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van het Trineral AgenSchap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. .In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trineral Agentschap, Nassaukade 373, Amsterdam. 170%170; A Dordtsche Petr. Ind. My. 295 286%; A Kon. Petroleum My. 338%—3dl%-335; C Amsterdam Rubber 193193-190; A Deli- Batavia Rubber Mij. 135%—134; A „Serbadjadi" Sum.-Rubber 8587%; A Sumatra Rubber Cult. 146—149%; A Ver. Ind. Cult. Ondern. 124—122; A Holland—Amerika Lyn 141%—142-140; A Java China—Japan Lijn 122%; A Kon. Nederl. Stoomb. Mu. 172—169%-169: A Ned. Scheepvaart - Unie 159%—161-158%A Rotterdamsche Lloyd 149; A Stv. Mü. Nederland 146—146%; A Han- delsvereen. Amsterdam 330%325-332; A Java- sche Cultuur Mü. 160%—160; A Ned. Ind jSuiker Unie 162%—160%; C Deli Mü. f 1000 173-173- 174< A Senembah Mo'. 149—149. SPORT Zondag worden gespeeld le Klasse A Vlissingen 3—EMM 2; Walcheren— Goes 3; Robur—Middelburg 3; Zeelandia 2—De Zeeu wen 3. le KL B Breskens 3Schoondtjke 2. 2e KL A Vlissingen 4—De Zeeuwen 4; Middelburg 6—Middelburg 4. 2e KI. B Biervliet SNleuwvlletZutdzande IJzendtjke 2; CadzandRetranchement; Groede 2— Schoondtjke 3. Afd. A KolUnsplaatse BoysZèeuwsche Boys; CortgeneWissekerke. Afd. B 'a-Heer Arendskerke—Luctor; Patrijzen Volharding 1632. Afd. C Helnkenszand 2Kwadendamme Schelde- boys 2Luctor 3; Volharding 1932 2Hoedekenskerke. Afd. D WemeldingeYerseke 2; Robur 2Katten- dijke. Afd. E Corn Boys 2Hontenlsse 2. Afd. F HontenisseHulst; Ctlnge 2Steen. Afd. G Hulst 2Lamswaarde; Hulst 3Terhole Hontenlsse 3Steen 2. Afd. H 'Terhole 2Terhole 3; Lamswaarde 2 .Hontenlsse 4. BESLUITEN, BENOEMINGEN ENZ. Benoemd tot lid van den Dljkraad voor de wa- terkeering van den calamiteuzen Vlietepolder, als vertegenwoordiger van het waterschap Oud en Nieuw Noord-Beveland, G. M. F. Bom te Wissekerke. RADIO-PROGRAMMA VRIJDAG 6 NOVEMBER. HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Berg-echo. 7.30 Ber. 7.40 „Vroeg op reis". 8.30 Ber. £40 Voordracht. 8.50 Berlünsch Opera orkest. 9.00 Georg Freundorfer en zün or kest. Robert Renard en zün orkest en zang. 9.30 Spiegel van den dag. 9.40 Vervolg van 9.00 10.00 Sylvestre Trio. 10.30 Voordracht. 10.45 Syl'vestre Trio. 11.15 Geesteiyke werken van Max Reger. 12.00 Almanak. 12.05 Promenadeconcert. 12.45 Ber. 13.00 Otto Hendriks en zün orkest en gram. 14.00 Heinz Munsonius en zün musette-orkest. 14.20 Septet Jonny Ombach en soliste. 15.00 Gev. filmprogramma. 16.45 Ber. 17.00 Zang met piano. 17.30 Hier is de poppenkast. 18.00 Salonorkest. 19.00 Neerlands stem van het Oostfront. 19.15 Marschmuziek. 19.30 Ber. 19.40 Binnenlandsch zakelük praatje. 19.50 Piano. Van 20.15 al aileen voor radio-centrales met lünverbinding. 20.15 Zang, orgel, musette-orkest en Dick Wille- brandts en zün dansorkest. 21.45 Ber. 22.00 Dan sen of luisteren. 23.00—24.00 Muziek voor strijk en kamerorkest. HILVERSUM II. 301.5 M. 7.15—7.40 Zie Hilver sum I. 7.40 Octendgymn. 7.50 Sportnieuws. 8.00 Deskundige toelichting. 8.15 Orkestc 8.30 Ber. 8.40 Viool en piano.'9.00 Balletmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Balletmuziek. 10.00 Godsd. uitzending. 10.30 Orkestcompositiés van Smetana en Dvorak. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Kinder zang. 11.30 Gerard van Krevelen en zün orkest, solist en gram. 12.30 Programma-overzicht. 12.85 Guus Jansen en zün' orkest. 12.45 Ber. 13.00 Streekprogramma. 43.30 Fluit, altviool, gitaar en piano. 14.00 Godsd. uitzending. 14.30 Kameror kest. 15.30 Voor de vrouw. 16.00 Gevar. concert. 16.45 Ber. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Viool en piano. 18.00 Wekelüksch sportpraatje. 18.15 Mar- schen. 18.30 Ber. 18.40 Spiegel van den dag. 18.50 De Jordaner vertelt over sociale nooden. 19.00 De Kilima Hawaiians. 19.15 Hoe de W.A. groeide. 19.45 Will Glahé en zün orkest. 20 00 Engelsche uitzending. Voor de Radio-centrales: Zigeuner klanken. Van 20.15 af alleen voor radio-centrales met lijnverbinding. 20.15 Luisterspel. 20.35 Plano. 21.05 Symphonie-orkest. 21.45 Ber. 22.00 Leidende staatslieden schrijven. 22.10 Avondwüding 22 20 —24.00 Zie Hilversuh I. Officieele Mededeelingen. GEMEENTE VLISSINGEN. TERUGBETALING SCHOOLGELD. De Burgemeester van Vlissingen maakt be kend. dat tengevolge van het stopzetten van het onderwüs met ingang van 1 Mei 1942 over het schooljaar 1941/1942 slechts tweederde van de schoolgeldaanslagen ls verschuldigd. Het eventueel teveel betaalde wordt aan de rechthebbenden terugbetaald op de navolgende voormiddagen: Aan hen, wier naam aanvangt met één der letters: A en B op Maandag 9 November a.a. C t/m F op Dinsdag 10 November a.s. G en H op Woensdag 11 November a.s. I t/m K op Donderdag 12 November a.s. L en M op Vrijdag 13 November a.s. N t/m R op Maandag 16 November a.s. S t/m U op Dinsdag 17 November a.s. V t/m Z op Woensdag 18 November a.s. Voor zoover het tweederde deel van den aan slag ifog niet geheel is voldaan, dient dit te geschieden gedurende het tüdvak van 19 tot en met 26 November a.s. Daarna zal tot vervolging worden .overgegaan. Het kantoor vun den gemeente-ontvanger (Bel- lamypark 33), is des namiddags en ook op Za terdagmorgen voor het publiek gesloten. Vlissingen, 4 November 1912. De Burgemeester vnd.. VAN WOELDEREN, De Gemeente-Secretaris, F. BISSCHOP. GEMEENTE MIDDELBURG. De Burgemeester van .Middelburg maakt be kend, dat de verzending van Vitamine D-tablet- ten aan a.s. moeders en aan kinderen tot en met 3 jaar is aangevangen en wü'st er op. dat het de bedoeling is, dat 1 tabletje per week wordt in genomen. Middelburg, Z November 1942. De Burgemeester voornoemd, A. MEERKAMP VAN EMBDEN, wnd. De Secretaris, M. VAN DER VEUR.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 2