UIT DE PROVINCIE De vorming van Zeeland. Gelukskantoor lanCardon IVIO Accordeon-Muziek Vertrouwt V €.Joo5S& Stoomtram-Maatschappij Breskens-Maldeghem N.V. Eiken fusten en kuipen Kappersbediende VERDUISTEREN van Zaterdagavond 18.14 uur tot Zondagochtend 8.34 uur van Zondagavond 18.12 uur tot Maandagochtend 7.36 uur Zondag gaat de maan te 15.20 onder (8.18 u. L.K.), Maandag komt de maan te 0.53 op en gaat te 14.50 onder. WALCHEREN GEVONDEN VOORWERPEN. O. EN W. SOUBURG. Gevonden: Blauwe ga bardine jas bij Jansen, Beciusstraat 21; stofjas bij De Voogd, Groote Abeele 32; damesparapluie bij Overbeelte, Nwe Vliss. weg 51; portemonnaie met inhoud, politiebureau; twee verschillende kinderhandschoentjes, politiebureau. GEVONDEN VOORWERPEN. WESTKAPELLE. Gevonden: Bol machinetouw bij W. Westerbeke, Koestraat D 36; vier snoer tjes koralen met koperen slotje bij Apolonia Roelse, Noordstraat B 61. ZEEUWSCH-VLAANDEREN GEMEENTEREKENING SCHOONDIJKE. SCHOONDIJKE. De gemeenterekening over 1941 werd aan den Commissaris der Provincie ter vaststelling aangeboden met de volgende cijfers Gewone DienstIn komsten 88.363,76, uitgaven 79.264,30, batig slot 9.099,46. Kapitaaldienst uit gaven 62.199,75, inkomsten 35.667,12, nadeelig slot f 26.532,63. DE TWEEDUIZENDSTE. SCHOONDIJKE. Nadat het bevolkings cijfer dezer gemeente reeds jaren constant gebleven was en sedert ongeveer 20 jaar het zielental de 2000 niet kon bereiken, werd vorige week in het landarbeidersge zin van I. de R. de 2000ste ingezetene gebo ren. SCHOUWEN EN DUIVELAND EERVOL ONTSLAG. ZIERIKZEE. In verband met de tot standkoming van de centralisatie van bouw- en woningtoezicht en het toezicht op gemeentewerken voor Schouwen-Duive- land-Tholen en Sint Philipsland per 1 Ja nuari 1943 is door den burgemeester van Zierikzee met ingang van genoemden datum eervol ontslag verleend aan P. M. Panny en aan R. Ornée, resp. als tijdelijk gemeentebouwmeester en als tijdelijk hulp kracht van den gemeentebouwmeester. Nieuwe Japansche landingen op Guadalcanal-. Naar de Londensche correspondent van Stockholms Tidningen meldt, zijn de ge allieerde troepen op Guadalcanar samen gedreven op een 10 k.m. lange en 5 k.m. b re ede landstrook en reeds van drie kanten door Japansche troepen omsingeld. De Jal panners, die bij de operaties van de zwaarste wapen? gebruik maken, beheer- schen het luchtruim boven de Zuidelijke Salomonseilanden. Steeds nieuwe massale landingen van Japanners op Guadalcanar duiden er op, dat zij ook de zee in dit ge bied beheerschen. Mac Arthur doet wat hij kan om den druk der Japanners weg te nemen. De correspondent te Sydney van een Londensch blad constateert, dat het bezit van Guadalcanar de beheersching der Sa lomonseilanden en daarmede van het ge- heele Zuidwestelijk deel van den Stillen Oceaan beteekerft. Zou Guadalcanar vallen dan zou een nieuwe crisis in het opperbevel van den Stillen Oceaan onvermijdelijk zijn. engelsche aanvallen op fransche visschersbooten. In d-3 laatste dagen zijn opnieuw Fran- sche visschersbooten aan de kust van den Atlan-tischen Oceaan door Engelsche vlieg tuigen. met bommen en mitrailleurs be stookt, zoo melden' de Parijsche bladen. Zoo (is de vischkotter La Mouette op 25 October tijdens het visschen door een Brits-ch vliegtuig met drie bommen be stookt, die vlak bij het vaartuig in zee terecht kwamen. Op 27 October werd de- zelfide kotter opnieuw eerst met mitrail- leulrvuur en vervolgens met vier bommen bestookt, waardoor zware beschadigingen ontstonden. Een andere visschersboot werd op'-25 October eveneens door een Britsehen bpijn getroffen en zwaar beschadigd. Bij de?h terugkeer in de haven \*an Madeo gawen de Fransche visschers hun veront waardiging te kennen over deze aanvallen v<an Britsche vliegersop ongewapende ÈTansche vaartuigen, die werken in het bïelang van de voedselvoorziening van het Wolk. h v DOOR GAS BEDWELMD. Te Bergen op Zoom heeft zich in het feezin van de familie Schot aan de Minder broederstraat een geval van gasbedwel- ming voorgedaan, dat bijna 5 jeugdige slachtoffertjes heeft geëischt. Gelukkig dat de vader, door het klagelijk gehuil van een der kinderen opmerkzaam gemaakt, eens naar zijn 5 kinderen, resp. 2, 5, 7, 9 en 11 jaar oud gin(£i kijken. Op de trap reeds werd hij een sterke gaslucht gewaar en beneden gekomen vond hij 2 van zijn kinderen geheel bedwelmd op den grond liggen. De 3 anderen lagen nog te bed. Op het geroep van den van angst ver vulden vader stonden zij op om echter terstond bewusteloos ineen te zakken. Direct gooide <ie man de ramen en deu ren open en met behulp van gewaarschuw de buren bracht hij de kinderen in dekens gewikkeld naar buiten, waar de spoedig aanwezige geneesheer ze weer bij kennis wist te brengen. BQ onderzoek bleek, dat de gasslang van het kookfornuis was geschoten en de gas kraan was blijven openstaan zoodat het gas vrij de woning in kon stroomen. AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Op den onbewaakten overweg nabij <ïe zg. Blokhut te Soest op de lijn Baarn Utrecht, is een nu to met drie inzittenden - door een passeerenden trein gegrepen. Het voertuig, dat ongeveer 16 meter werd meegesleurd, was vrijwel geheel ver nield. De drie inzittenden waren ernstig gewond en zijn vervoerd naar een zieken huis te Amersfoort. Luitenant-generaal H. A. Seyffardt 70 jaar. Op Zondag 1 November a.s. zal luitenant- generaal H. A. Seyffardt, commandant van het Nederlandsch Vrijwilligers Le gioen, den 70-jarigen leeftijd bereiken. Luitgen. H. A. Seyffardt, geboren 1 No vember 1872 te Breda, stamt uit een mi litair geslacht, afkomstig uit Duitschland. Zijn bet-overgrootvader, geboren i_. 1723 te Erbach in Nassau was in 1748 Ffihn- rich in het voor den dienst in de Nederlan den opgerichte „regiment -te voet no. 14 Baden-Baden". In 1778 was hij kolonel commandant van het regiment Hessen- Darmstadt, tevens, stadscommandant van Kampen. Zijn overgrootvader, geboren in 1761 te Erbach werd luitenant-kolonel van den generalen staf, belast mét de werving in Zwitserland. Zijn grootvader, in 1830 wegens de verdediging van de hoofdwacht te Antwerpen tegen de Belgische opstan delingen benoemd tot ridder der Militaire Willemsorde, stierf als majoor-comman dant der troepen in Curasao. Zijn vader diende als artillerie- en als generale staf officier en was later minister van oorlog. Na zijn lagere- en middelbare school opleiding werd H. A. Seyffardt in 1888 cadet der artillérie aan de Koninklijke Mi- litairé Academie. In 1892 benoemd tot 2e luitenant der vesting-artillerie, diende hij daarna achtereenvolgens als instructeur aan de artillerieschietschool en als leeraar öi de artillerie-wetenschap aan de K.M.A. Na van 1905 tot 1908 als leerling te zijn gedetacheerd bij de hoogere krijgsschool, diende hij daarna afwisselend bij de veld artillerie en in den generalen staf, tot zijn benoeming in 1926 totkolonel-comman dant der le artillerie-brigade. Als kapitein was hij in 1920/'21 gedurende een jaar ge detacheerd geweest bij de Fransche artil lerie en had daarna als majoor, een hoo gere tactisch-artilleristische cursus gevolgd te Metz. In 1928 benoemd tot generaal-majoor, commandant der le divisie, trad -hij een jaar later op als chef van den generalen staf, 'werd in 1630 luitenant-generaal en in 1934 gepensioimeerd. Na zijn pensionneering trad hij in de ja ren 1934 en 1935 in tal van belangrijke plaatsen op in de vergaderingen van het Verbond voor Nationaal Herstel om de noodzakelijkheid te betoogen de Nederland- sche weermacht uit haar verval op te hef fen en om te protesteeren tegeiji de nog steeds voortdurende afbraak van het leger door de ministers Colijn en Deckers. Ook kwam hij als voorzitter van de afdeeling Den Haag van dat verbond in een verga dering in October 1935 met kracht op tegen de onverantwoordelijke daad van onze regeering om zich als haantje de voorste aan te sluiten bij de sancties tegen Italië. In Juli 1941 nam hij op verzoek van rijkscommissaris dr. Seyss-Inquart de taak op zich tot het vormen van een Ne derlandsch Vrijwilligers legioen voor den strijd tegen het bolsjewisme. onderhoudswerkzaamheden aan zender hilversum i. De persdienst van den Nederlandschen Omroep meldtWegens noodzakelijke on derhoudswerkzaamheden zal de zender Hil versum I gedurende 4 dagen, nl. vanaf Maandag 2 November tot en met Donder dag 5 IJovember niet te beluisteren zijn. De programmal over de radio-centrales vinden normaal doorgang. nederlandsche kinderen van vacantie uit duitschland terug Opnieuw is een transport Rotterdamsche kinderen uit Duitschland teruggekeerd, thans het grootste, dat ooit uit Rotterdam is uitgezonden, n.l. 500. De meisjes en jon gens waren hoofdzakelijk bij boeren in Thüringen ondergebracht.Het is zonder uit zondering allen uitstekend bevallen en de eenige klacht, die de leiding van den volks- dienst bereikte was, dat de tijd te vlug was gegaan en dat men liever maar weer tegelijk zou willen vertrekken. Dr. W. S. Unger schrijft ons De Studiedienst van den Rijkswaterstaat, die als onderdeel van de "Directie Beneden rivieren eenige jaren geleden is ingesteld, heeft als onderwerp harer werkzaamheden de bestudeering van de geschiedenis der Nederlandsche kust aan de orde gesteld. Zich baseerend op de twee hulpmiddelen, die hiervoor ten dienste staan, de geologie, met name grondboringen, en de historische gegevens, stelt men zich voor de Neder landsche kust in ruimen zin genomen te beschrijven van het Zwin tot aan de Eems. De wetenschappelijke assistente bij dien Dienst, mej. A. W. Vlam, heeft zich ten behoeve hiervan jarenlang met de be studeering der Zeeuwsche eilanden bezig gehouden het resultaat van haar arbeid is thans verschenen in het academisch, proefschrift*), waarmee zij te Utrecht den 30en October den graad van doctor in de Letteren en Wijsbegeerte verwierf. Daar dit voor allen, die belang stellen in ons gewest, stellig bekendheid verdient, willen wij- de voornaamste resultaten van dezen arbeid hier gaarne mededeelen. De eerste, die omtrent de vorming van den Zeeuwschen archipel een theorie heeft opgesteld, is mr. J. Verheye van Citters (17501823) geweest. Volgens hem zou deze zijn ontstaan danken aan het lang zamerhand opwassen van kleine eilandjes, die later door kunstwerken werden ver- eenigd tot onze tegenwoordige groote eilan den door dr. J. ab Utrecht Dresselhuis is deze „eilandentheorie" verder uitgewerkt. Zooals meestal, heeft zij een taai leven gehad zelfs een geleerd^ als dr. A. A. Beekman, de nestor onzer geografen, wist zich daaraan niet geheel te onttrekken, hoezeer hij ten aanzien van verschillende punten, juister inzicht bracht. Steunend op het resultaat van 5748 grondboringen van bovengenoemden Dienst (2665 op Walcheren, 1133 op Zuid-Beve land, 1950 op Schouwen) aangevuld met boorgegevens van andere diensten t en ge wapend met een grondige kennis van het terrein en van de beschikbare gegevens, heeft dr. Vlam, voortbouwend op hetgeen ir. dr. J. van Veen op het Internationaal Aardrijkskundig Congres van 1938 heeft voorgedragen, hierover thans nieuwe en verrassende resultaten verkregen. De gegevens der boringen, met name betreffende het 'al dan niet voorkomen van veen in kaart brengend, werd een systeem van veenlooze strooken ontdekt, dat op het eerste gezicht aan het door Verheye van Citters ontworpen beeld doet denken, doch waarvan de verklaring een gansch andere is. Want juist omgekeerd als Van Citters en zijn navolgers dachten, ztjn deze strooken niet het overblijfsel van ingedijkte stukken zee, die van den aan vang de landopwassen scheidden, doch geulen, die het Noordzeewater in de oor spronkelijke eenheid der Zeeuwsqhe aarde in voorhistorischen tijd vertoonde onze huidige archipel het beeld van een steppe (toendra) langzamerhand heeft gevre ten. Deze geulen zijn door de werking van het water met afzettingen langzamerhand opgevuld, eerst met zandige, daarna, bij het ondieper worden en dus afnemen der stroomsnelheid, met meer kleiige sedimen ten. Na de verlanding dezer geulen vond onder invloed van klink 'n omkeering van het relief van den bodemplaats het oude, veenhoudende land daalde sterker dan de veenloos geworden, met zandige sedimenten opgevulde geulen. Wat oor spronkelijk lage geulen waren, werden nu in het landschap hoogere „ruggen", 0.50 tot 1 M. N.A.P. dr. Vlam stelt hun ontstaan'op de eerste eeuwen onzer jaar telling in den. Karolingisehen tijd was het proces goeddeels voltooid, terwijl in den Romeinschen tjjd (le en 2e eeuw n. Chr.) de geulen nog aanwezig waren. Zooals uit het bovenstaande al wel dui delijk blijkt, is de vaak verkondigde mee ning, dat de Walchersche wegen, als oude dijken zijn te beschouwen erf* daarom zoo kronkelen, volkomen onjuisteen betere verklaring ligt hierin tevens opgesloten. De morfologie geeft het overtuigend be- wtjs, dat Walcheren reeds vóór zfc't beda king één geheel uitmaakte en op -het tijd stip van inpoldering, geen gettf geulen meer bezat Terloops mag in dit verband worden opgemerkt dat de bedjjking van dit eiland niet tot stand kwam uit een oogpunt van landaanwinning, d.l. verovering op het water, doch veeleer als verdediging er tegen. En tevens dr. Beekman heeft er tegen de opvatting van Van Citters-Dres- selhuis reeds op gewezen dat de ver deeling van Walcheren in vier „waterin gen" niets heeft te maken met de oude geografische gesteldheid, doch zuiver ad ministratief moet worden opgevat. De bovengenoemde „ruggen" werden wegens hun hoogere ligging al spoedig ge zocht voor bewoning zoowel de dorpen als de voornaamste wegen liggen er op, en ieder kan ze in het landschap onder kennen. Zoo bijv. de oudst bekende woon- centra, de uit het midden der 9e eeuw dateerr ide vluchtburgen, Middelburg (sa men loop van Noordweg en Seisweg, zich vervolgend in den Segeersweg) en Sou burg evenzoo de oudste kerkdorpen. Dezelfde ontwikke^ng als Walcheren, doch minder opvallend, hebben Zuid-Be veland en Schouwen doorgemaaktmen kan deze op de bij het proefschrift ge voegde kaarten, duidelijk aflezen, gelijk men daarin een schat van gegevens betref fende de wijzigingen in het landschap kan aantreffen ik noem slechts de beschou wingen over de Wrjtvliet en over de Schel- veringC op Schouwen. Maar ik moet mij beperken. Uit het bovenstaande, uiteraard beknopte overzicht zal de beteekenis van dezen arbeid, duidelijk zijn. Maar ook zal blijken het nut van den Studiedienst van den Rijkswaterstaat, wiens doeleensdeels uitbreiding van onze kennis omtrent de ontwikkeling oiizer kust teneinde met be hulp daarvan de vermoedelijke toekomsti ge ontwikkeling te kunnen nagaan, ander deels het dienen van het belang, dat land bouw, drinkwatervoorziening en het ma ken van wegen en andere openbare wer ken uit het opsporen van de ligging der oude, nu verzande geulen kunnen winnen door deze eerste publicatie zoo uitnemend wordt verwezenlijkt. Historisch-morfologisch onderzoek van eenige Zeeuwsche eilanden (Leiden, E. J. Brill, 1942). BURGERLIJKE STAND MIDDELBURG. Van 22—29 October. Geboren: Bernard Joseph Maria, zoon van J. G. M. Meijer en M. C. A. H. van den Bergh; Willy, zoon van J. Minnaar en C. de Ruijsscher: Magdalena Pie- teinella, dochter van A. Poortvliet en Th. P. Kufc's; Anna Jozina, dochter van J. Iv. d. Putte en D. C. Griep; Lein, zoon van J. Lovrws en L. Provoost; Kees André, zoon van A. C. Frederika en C Schoe; Adriaan Jan, zoon van J. J. Flo- resse'en M. J. J. Vermeulen; Andries, zoon van L. Boogaard en C. den Hollander. Ondertrouwd: Cornells. J. G. Roose, 21 j. en Maria Hooftman, 23 j. Willem G. de Konink, 22 j. en Janna L Holster. 21 j. Cornelis Moens, 26 J. en M S Wondergem. 22 j. Gerrït Holtkamp. 25 j. te Vlissingen, en Cornelia Simonse 20 j. Marinus H de Wilde, 47 J.. te Oud-Vossemeer. en Geertje W. Roth, 39 j. Bastiaan van der Stelt. 24 j. en Pieternella Cevaal, 22 j. Getrouwd: D. F. Versteeg. 25 3. en H. M. C. Boel. 19 j. C. J. Stoel, 35 j. en J. Scharpentier. 25 J K. Rijkse. 25 j. en I. J. Roskam, 22 j. J. C. van Eek, 22 j. en L. L. Akkenaar, 23 j. M. Meijers, 23 j. en P. Wondergem. 23 j. Overleden: Adriaan Corbün. 30 m., zoon van H. Corbijn en G. Boot. Jan Dingemanse, 68 J„ te Vlissingen. Willem Hfendrlkse, 23 j., zoon van A. Hendrikse en G. Schuit. Te Breda: Adriana van Peene, 75 j., wed. van M, A. Bergman. Te Barneveld: Jan Cornelis de Vos. 38 j., zoon van C. de Vos en J. FilluB. Te Klundert: Maatje Remijn, 84 j. GOES. Ondertrouwd: Pleter Kribbe, 26 te 'sHeer Abtskerke en Rachel Francina Knuist, 24 J. Gehuwd: Marinus Geelhoed, 22 J. en Maatje Faas- se, 27 j. BESLUITEN, BENOEMINGEN ENZ. Geslaagd voor het examen voor scheeps- werktuigkundige de heer J. P. de Lange te Middel burg. Op een proefschrift getiteld .hlstorisch-Morfoio- gis ch onderzoek van eenige Zeeuwsche eilanden" pro moveerde heden tot doctor in de letteren en wijs begeerte aan de rijks-unlversltelt te Utrecht mej, Aiida Wilhelmina Vlam geboren te Hoorn. Offlcleele Mededeellngen. KORRELMAI8VERBOUW. Het bedrijfschap voor granen, zaden en peulvruch ten maakt, in aansluiting aan een reeds eerder ver schenen publicatie van het rijksbureau V.V.O., bekend, dat verbouwers 'van korrelmals de opbrengst van 10 are geheel voor eigen gebruik mogen behouden, zonder dat hun daarvoor eenige korting op andere producten wordt toegepast Verbouwt men meer dan 10 are, dan mag men ten hoogste 500 kg. voor eigen gebruik behouden; dé rest moet worden Ingeleverd. Indien echter de verbouwer van korrelmals ls aan te merken als fokker of houder van een vermeerderlngs- bedrljf ia den zin van het crisis-pluimveehouderij be- slult 1938, dan mag hij boven 500 kg. een hoeveel heid zelf geteelde mals behouden ten bedrage van ten hoogste 10 kg. voor elk stuk pluimvee, waarvoor hU een voedertoewtJzlng heeft; in dit laatste geval zal evenwel de toewijzing van gemengd graan met een nader te bepalen hoeveelheid worden verminderd. CACAO- DI STft IBUTI E. In verhand met de distributie van cacaopoeder met suiker, dienen detaillisten de gedurende de eerste week van de dlstrlbutleperlode, derhalve van 1 tot cn met 7 November 1942, van hun klanten ontvangen bonnen reserve 3-65 en reserve 4-65 gedurende de tweede week, d.L van 8 tot en met 14 November 1942, bU de plaatselijke distributiediensten Jn te leveren ter verkrijging van de toewijzingen. ZIJ dienen deze toewijzingen toe te zenden hetzij aan hun grossier, hetzU aan een der volgende fabrieken, nl. de N.V. Wessanen te Wormerveer of N.V. Cacao fabriek „De Zaan" te Zaandijk. Grossiers dienen de ontvangen toewijzingen ln te wisselen tegen ver- zameltoewljzlngen en deze vervolgens eveneens op te zenden aan een der belde bovengenoemde fabrieken. Dit geldt niet voor Grossiers, die nog cacaopoeder met suiker ln voorraad hebben. Deze dienen de toe wijzingen, waarop zij uit eigen voorraad aan den kleinhandel leveren, op te zenden aan de Nederland sche Meelcentrale, Wassenaarschevreg 80 te 's-Graven- hage. Handelingen In strijd met dere bepaling verricht, zullen worden gestraft. De detaillisten kunnen ge durende de derde en vierde week der periode de cacao afleveren, zoodra zij deze van hun grossier, respectievelijk fabrikant hebben ontvangen. DE VERPLICHTE RUNDVEELEVERING 1943. In verband met de wenscbelljkheid, dat do vee houders reeds vroegtijdig op de hoogte zouden zijn van den omvang der verplichte rundveelevering 1943, werden reeds ln Juli 1942 de normen bekend ge maakt, volgens welke het rundvee in 1943 zou wor den aangeslagen. Hierbij werd uitgegaan van de toen gewettigde veronderstelling, dat ©enerzijds tengevolge van den op dat tijdstip nog resteerenden Ieverlngs- pllcht 1942 de rundveestapel In December 1942 een omvang zou bezitten, welke als doelmatig kon wor den beschouwd in verband met de veevoederpositle terwijl anderzijds hierdoor de vleeschvoorzlenlng voor het Jaar 1943, zU het ook in zeer bescheiden mate, gewaarborgd zou zUn. De thans ter beschikking staande gegevens hebben echter tot de conclusie geleid, dat het noodzakelijk ls ln de vastgestelde hoeveelheden kilogrammen, die per vrouwelijk rund boven 1 jaar moeten worden opgebracht voor den leverlngspllcht 1943, eenige wij zigingen aan te brengen, welke hieronder zijn aan gegeven: Het aantal kg. voor leverlngspllcht 1943, welke thans als norm moet worden aangenomen bedraagt: bU een bedrljfsmaxlmum van 1 rund boven 1 jaar 0 kg/ per rund; bi) een bedrljfsmaxlmum van 2 rund boven 1 Jaar 20 kg. per rund; bij een bedrljfsmaxlmum van 3 rund boven 1 Jaar 50 kg. p.er rund; bU een bedrljfsmaxlmum van 4 rund boven 1 Jaar 100 kg. per rund; bij een bedrijfsmaxlmum van 5 of meer boven X jaar circa 120 kg. per rund. Op grond van de conclusies, welke getrokken kun nen worden uit het verloop van de levering In het afgeloopen Jaar van het rundvee boven 1 Jaar, kan hierbij vermeld worden, dat deze verhoogingen niet van dien aard ztjn, dat daarvan de melkveestapel een nadeeligen Invloed zal ondervinden. Aangezien er echter veehouders kunnen zijn, die een lager be drljfsmaxlmum zouden hebben opgegeven btj den'pro vincialen voedselcommlssarlz, indien zij van deze verhoogingen tijdig op de hoogte waren gesteld, wordt hun tot en met 7 November 1942 nog de mogelijkheid gelaten, een verlaging van hun bedrijf#- maximum bij den P.V.C. op te geven. RUNDVETTOEWIJZINGEN. In verband met de beschikbaarstelling van rund- vet op de bonnen „58" der boterkaarten, dienen slagers de gedurende het tijdvak van 4 tot en met 7 November 1942 van hun klanten ontvangen bonnen, op Maandag 9 November 1942 bij de plaatselijke dis tributiediensten in te deveren ter verkrijging van vettoewtjzlngen. AFHALEN VEEVOEDERBONNEN. De Wnd. Prov. Voedselcommissarls voor Zeeland brengt bet volgende ter kennis van de georganiseer- den. In verband met de bevoorrading der veevoeder- handelaren ls het noodzakelijk, dat de veehouders de bonnen voor de periode 29 Nov.26 Dec. 1942 bU de PI. Vertegenwoordigers afhalen voor of op 2 No vember a.s. en deze bU hun leverancier Inleveren voor of op 5 November a.s. Veehouders, welke aan deze publicatie géén of niet voldoende aandacht schenken en te laat met het af halen of Inleveren van hun bonnen zijn, zullen deze periode van voedertoewijzing verstoken blijven. Als basis der voedertoewtJzlng geldt de registratie van 18 October J.L AANKOOPVERGUNNINGEN VOOR VOEDERBIETEN. De Wnd. Voedselcommlssaris voor Zeeland maakt belanghebbenden erop attent, dat ztj die een aan koopvergunning voor voederbieten hebben ontvangen, hun aankoopvergunning voor 7 November 1942 moeten afgeven aan een erkend ruwvoederhandelaar. Een lijst van erkende ruwvoederhandelaren ligt, btj de PI. Vertegenwoordigers ter Inzage. AD. BAL en ANNIE GROENE VELD zeggen, mede namens we der zij dsche ouders, hartelijk dank' voor de vele blijken van be langstelling, vóór en bij hun huwelijk ondervonden. Middelburg, Bogardstraat 31. Hoogezand, Sportterreinstr. 120 Tijdelijk adres Sportterreinstr. 120, Hoogezand geliefde Ouders, Behuwd-, Groot- en Overgrootouders D. FEEMAN «jC gjj P. PEEMAN— MINDERHOUD, hun 50-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Hunne dankbare Kinde- ren, Behuwd-, Klein- en Achterkleinkinderen. Ten huize Vlissingen, J Hurgronjestraat 24. De Heer en Mevr. BLOOS VAN DEN BERG zeggen hier door hartelijk dank voor de vele blyken van belangstelling, welke zfl 24 October j.L ont vingen. Souburg, 31 October 1942. Magdalenastraat 12 - GOES. Giro 472578. Alles uit één trekking de 100000 1000 met premie van 30000 en de 5000. GEHEIMHOUDING VERZEKERD. Maandag a.s. nieuwe nummers. U komt toch ook eens luisteren naar het onderwerp „CHRISTUS DE STEENROTS" (1 Cor. 10 4). Christus een ergernis en dwaasheid? (1 Cor. 1 23). Evangelisatie-Lezingen Goes, Nieuwstraat, Prins van Oranje, kwart over drie, eiken Zondagmiddag, beginnende 1 Nov. 1942. Ref.: C. A. Leader Havenstroom. Kom zelf en breng anderen mee! Allen welkom! Toegang vr(j! Schriftelijke cursussen Algemene Ontwikkeling Vakken van Mulo Kinderverzorging Huishouding Technische Vakopleiding Practjjkexamens Middenstandsdiploma Lesgeld 2.103.15 per maand. 4 Vraag gratis Studiegids. Westelnde 13—17 Amsterdam IVIO. HEDEN en ZONDAG in het Café „Schippershuis" Middelburg. Mevrouw HACKENBERG, Koepoortstraat 1, Middelburg, vraagt met 1 Dec. een nette DIENSTBODE niet beneden 16 jaar. DOOBN. Te huur aangeboden gestoff. of gemeub. Zitkamer en Slaapkamer m, gebr. v. keuken. Br. Beu- kenrodelaan 5, Doorn. de boekhouding toe aan een betrouwbaren boek houder. Joosse beschouwt Uw zaken als „ambtsge heim". Vraagt U eens naar de tarieven Wacht nu niet totU 't ver geet. Doet 't vandaag nog. BOEKHOUDER EN BELASTINGADVISEUR Noordweg B 33 te St. Laurens. Gewijzigde dienstregeling, aanvangende 2 November 1942 Treinnummers Breskens Schoondifke Oostburg Draaibrug Draaibrug Aardenburg Eede V. V. V. A. V. 7.15 V. 7.30 A. 9.30 9.50 10.10 Z.N. 10.28 11.— 11.20 11.39 8.40 8.55 10.39 10.54 9 11 13 15 12.45 14.40 17.15 13.05 15.— Z.N. 17.35 13.25 15.20 16.35 17.55 13.43 16.53 18.14 13.50 16.55 18.24 14.05 17.10 18.39 14.17 Treinnummers 2* 4 6 8 10 12 14 16 Eede V. Z.N. 15.— Z.N. Aardenburg V. 7.33 9.— 11.— 15.12 17.12 18.40 Draaibrug A. 7.48 9.15 11.15 15.27 17.27 18.55 Draaibrug V. 7.53 9.52 11.20 15.35 Oostburg V. 8.11 10.10 11.39 13.40 15.53 Schoondijke V. 8.30 10.29 11.58 13.59 16.12 Breskens A.- 8.50 10.49 12.18 14.19 16.82 TE KOOP, nog eenige voor handen van 200 tot 240 liter. Geschikt voor het opvangen van regenwater. DENEVERS WIJNHANDEL, Kuiperspoort, Middelburg. Terstond gevraagd bjj H. J. LIJNBACH, Dames- en Heerenkapper, Heerenstraat, Middelburg. FOUTEN In Uw naam of voornamen? Zoo ja, meldt U voor verbe tering of aanvulling btj de Heeren F. BAZEN, Voorstad 74e of J. M. MEIJLER, W. de Zwijgerstraat 60 te Goes. Kosten zeer laag. Treinnummers 3b 4b 6b 8b 10b Breskens V. 9.25 12.35 17.10 Groede V. 9.40 12.50 17.25 Nieuwvliet V, 9.48 12.58 17.33 Cadzand-dorp V. 10.03 1343 17.48 Retrancbement V. Z.N. 10.10 13.20 Z.N. 17.55 Sluis V. 9.35 10.23 13.33 17.45 18.08 Draaibrug A. 9.50 10.38 13.48 18.— 18.23 Treinnummers lb 2b 5b 7b 9b Draaibrug V. 7.35 9.18 11.15 15.30 17.28 Sluis V. 7.55 9.33 11.32 15.50 17.43 Retranchement V. 8.08 Z.N. 11.45 16.03 Z.N. Cadzand-dorp V. 8.15 11.52 16.10 Nieuwvliet V. 8.30 12.07 16.25 Groede V. 8.38 12.15 16.33 Breskens A. 8.53 12.30 16.48 Treinnummers la 3a 5a Oostburg V. 11.40 12.50 15.30 Zuidzande V. 11.51 13.01 15.41 Cadzand-dorp V. 12.03 13.13 15.53 Cadzand-strand A. 12.08 15.58 Treinnummers '2a 4a 6a Cadzand-strand V, 12.10 16.— Cadzanddorp V. 12.15 13.15 16.10 Zuidzande V. 12/27 13.27 16.22 Oostburg A. 12.38 13.38 16.33 Z.N. Rijden niet op Zondag en van 20 December tot en met 16 Januari 1943.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 3