HUISPERSONEEL VALT ONDER DE ZIEKTEWET. De hoeve Het Zwarte paard. lEMDE tafelzuren zijn nog voldoende leverbaar. Ze zijn smakelijk, rijk apn vitaminen en ge zond en doen U van Uw eenvoudig maal méér genjeten. U dient echtef ledige Resch en sluiting in te leveren. STAD SN IE U W S Middelburg GESTOLEN ONDERGOEDEREN TE KOOP AANGEBODEN. Alhier werd aangehouden zekere W. T., die aan een koopman ondergoederen te koop aanbood, die van misdrijf afkomstig waren. De goederen waren n.l. gestolen. Na verhoor en bekentenis werd T. op vrge voeten gesteld. VER E ENIG ING KINDERVOEDING. Gistermiddag kwam de Vereeniging Kin dervoeding alhier in algemeene ledenver gadering bgeen. Na de opening door de presidente, me vrouw S. M. van Walré de Bordes-Grothe, bracht vervolgens de penningmeesteresse, mevrouw G. de Graaf-Bloemendaal, verslag uit over den financieelen toestand. De re kening sloot met een batig slot van 225. Dit bedrag is hooger dan andere jaren, daar in den afgeloopen winter slechts de helft van het gemiddelde aantal kinderen voedsel ontving. Het voordeelig saldo wil ook geenszins zeggen, dat de vereeniging zich zelf kan bedruipen, daar eenige jaren geleden 1000 van het kapitaal in de kas is gestort. i Mevrouw De Bordes zette hierna uiteen op welke wijze dezen aanstaanden winter de voedseluitreiking geregeld zal zijn. Ook dit jaar zal de centrale keuken voor de vereeniging koken, maar thans een apart vleeschloos menu. Daar een en ander een belangrijke verhooging der uitgaven met zich meebrengt, is door de Vereeniging subsidie 'aan de gemeente aangevraagd. Dezen winter zullen niet alleen kinderen uit gezinnen tot een zekere inkomstengrens voedsel kunnen ontvangen, maar alle kin deren, die ondervoed zijn. De schoolartse heeft hiernaar een onderzoek ingesteld. Een tweehonderdtal kinderen komt thans voor de voedseluitdeellne in aanmerking. Nadat de helpbeurten der leden en help sters waren vastgesteld, sloot mevrouw De Bordes de vergadering. VERZOEK AAN PENSIONHOUDERS. In verband met de vele vragen om onder dak verzoekt de politie de pensionhouders die nog kamers ter beschikking hebben, dit aan het politiebureau te willen opgeven. STADSNIEUWS Goes BURGEM. VAN DUSSELDORPSCHOOL. Wij verwijzen belanghebbenden naar een advertentie in dit nummer, waarin den leerlingen der Burgem. Van Dusseldorp- school (openbare U.L.O.-school) een mede- deeling gedaan .wordt betreffende de her vatting der lessen. HET WACHTEN OP HET POSTKANTOOR. Regelmatig bereiken ons klachten over het lange wachten voor de loketten op het postkantoor en eenige malen gaven wjj daar op deze plaats reeds uiting aan. In antwoord op een vraag van een abonné, waarom dan geen derde loket geopend wordt, kunnen wij na onderzoek mededee- ren aangesteld worden, en de beschikbare van het postkantoor beantwoordt niet meer aan de eischen, die er de laatste ja ren aan gesteld wordt, en de beschikbare ruimte is te gering om daar verbetering in te brengen. Vandaar dat reeds drie jaar plannen voor een nieuw postkantoor ge reed zijn, die uitgevoerd zullen worden, zoo spoedig de omstandigheden dit moge lijk maken. Toch zal zeer waarschijnlijk binnenkort een verbetering in kunnen treden, naar de directeur, de heer Visser ons mededeelde, daar hij hoopt de pakketpost in een ander pand te kunnen onderbrengen. Dit zal dan dus een derde „loket" worden en een aan merkelijke verlichting voor het beruchte tweede loket beteekenen. ONDERWIJZER SCHOOL A. De heer Callaart, te Lisse, is benoemd als onderwijzer aan school A. .MUTATIES LANDSTAND. Naar men ons mededeelt werden ten kantore van den Ned. Landstand in Goes benoemdals leider van het kantoor, hoofdafd. I, drs. G. Th. Schuerman te Mid delburg en als leider der afd. „Recht en Pacht" de heer C. Welleman te Krabben- dgke. Voorts werd eervol ontslag verleend aan "mej. C. Brakenhoff, als leerares aan de Landbouwhuishoudschool te Terneuzen, in haar plaats werd benoemd mej. G. T. Dijkstra,, te Balk (Friesland). Duizenden vragen. U hunt nog geven! Geejt dus aan Winterhulp! Giro 555S. Hoofdredacteur: J. O. Visser, VHssIngen; Algemeen redacteur: M. Geerse, Middelburg: Stadsnieuws, O. de Voogd, Vllsslngen en J. P. Pb. Doorenbos. Middelburg: Gewestelijk nieuws; H,.van Benthem, Goes en R. F. H. L. Sondag, Oostburg: Haagsch redacteur: mr. J. C. de Wit: Advertentiechef: voor Middelburg C. P. BuUs, v. Vllsslngen S. Rljkeboer. Verplichtingen van hulsvrouw en dienstbode. (Van onzen Haagschen correspondent.) De huisvrouw die er personeel op na houdt, ziet zich, evenals de dienstboden en werksters, met ingang van 1 November voor een nieuwe situatie gesteld, nu per dien datum ook het huispersoneel onder de Ziektewet gaat vallen. Dit personeel zal nu voortaan bij ziekte aanspraak kunnen gaan maken op 80 van het loon; het zal, als alle werknemers die minder dan 3000 gulden per jaar verdienen, onder de bepalingen vallen van 't Zlekenfondsenbe- sluit. Een en ander brengt met zich, dat beide partijen zekere wettelijke verplich tingen moeten nakomen, die in het be drijfsleven al reeds burgerrecht hebben verkregen, doch waartegenover deze nieuwe groep van bij de sociale verzekering be trokkenen wellicht wat onwennig staat. Vandaar dat wij meenen goed te doen, hieronder een overzicht te geven van deze verplichtingen. De taak van de werkgeefster begint reeds spoedig. Tusschen 26 October en begin November moet zij aan het postkantoor een aanmeldingsformulier afhalen, dat zij moet invullen en vervolgens opzenden naar den Raad van Arbeid voor het district, waar zij woont. Wil zij zich bij een bedrijfs- vereeniging verzekeren hetgeen meestal wel niet het geval zal zijn dan moet zij op het formulier tevexfs vermelden, welke bedrijfsvereeniging zij heeft uitge kozen. Ten opzichte van de bepalingen van de Ziektewet heeft zij dan haar plicht ver vuld; zij zal dan t.z.t- wel merken, dat haar op grond van deze aanmelding twee maal per jaar teert premie-aanslag wofcdt opgelegd voor een bedrag* dat bij de ver schillende bedrijfsvereenigingen een weinig kan uiteenloopen, doch dat bij de Raden van Arbeid 1,7 <7o van het loon fincl. voe ding en huisvesting) bedraagt. Ook het nakomen van de verplichtingen tav. het Ziekenfondsenbesluit, begint voor de huisvrouw met een gang naar het post kantoor. Daar toch moet zij een coupon boekje koopen, noodig voor het betalen van de ziekenfondspremie. Er zijn drie soorten boekjes: dagzegelboekjes, die mi nimum 2 kosten, weekzegelboekjes van 5 en maandzegelboekjes van 25. De meeste inwonende dienstbodenontvangen haar loon per maand, zoodat de werk geefsters uit dien hoofde voor een min of meer onverwachte uitgave van 25 zouden komen te staan. Aan dit bezwaar hebben de voor de uitvoering verantwoor delijke instanties willen tegemoet komen door te bepalen, dat voor huispersoneel, dok al ontvangt dit hét loon per maand, toch weekzegelcoupons gebruikt mogen worden. Wordt van deze faciliteit gebruik gemaakt, dan moeten aan het personeel maandelijks zooveel coupons worden ter hand gesteld als er Zaterdagen in die maand zgn. Aar. de voorzyde van eiken coupon moet de werkgeefster duidelijk de loonperiode invullen, waarop de premie betrekking heeft; aan de achterzijde moet zij haar naam en adres vermelden. De schutbladen der couponboekjes moet zg met de grootste zorgvuldigheid bewaren. Zij dienen later niet slechts als bewijs, dat aan de wette lijke verplichtingen is voldaan, doch kun nen tevens fungeeren als restitutiebewijs, waarop, van overheidswege het verschil wordt terugbetaald tusschen de totale waarde der uitgereikte coupons en de nauw keurig berekende werkelijk verschuldigde premie. De werkneemster vervult tegenover dit alles aanvankelijk een min of meer passieve rol. Wel dient j$, voor zoover dit niet reeds is geschied, er zorg voor te dragen dat zg zich uiterlgk 1 November heeft aangemeld bij een algemeen ziekenfonds. Doet zij dit niet, dan vervalt haar recht/ op uitkeering (ook op bevallingsgeld). De haar door haar werkgeefster bij de loon- betaling uitgereikte coupons moet zij den bode van het ziekenfonds ter hand stellen; wanneer deze de premie, in welken vorm ook, komt innen. Die coupons dienen ter betaling vandeze premie en het is dus zaak, dat zij ze tot de komst van den bode zuinig bewaart. De dienstbode of werkster moet verder weten, by welken Raad van Arbeid of bedrijfsvereeniging haar werk geefster verzekerd is. Op haar immers rust de plicht, ingeval van ziekte daarvan bin nen 24 uur melding te maken bg een dezer beide instanties, daar anders haar recht op uitkeering van ziekengeld gevaar loopt. Zoowel het bedrag van» den premie-aan slag als de waarde van de coupons mogen door de werkgeefster voor de helft worden verhaald op de werkneemster. In de prac- tgk zal het er vaak op neerkomen, dat de werkgeefster den premie-aanslag geheel voor eigen' rekening neemt. Dit bedrag toch komt overeen met de jaarpremie van eeg Dienstbodeverzekering, welke vele werkgeefsters reeds eigener beweging had den gesloten om het wettelijkN risico van maximaal zes weken verpleging te dekken. Deze verzekeringssom behoort 4 thans tot het verleden, aangezien daarvoor in de plaats de couponbetaling is gekomen. Wel iswaar betaalt de werkgeefster daar even eens aan mee, doch daartegenover staat, dat het ook in het zakenleven min of meer gebruikelijk is geworden, dat de patroon de ziektepremie uit eigen zak bekostigt onder het hoofd „Sociale Lasten". Deze geheele materie mag stellig wor den beschouwd als een belangrijke.ontwik keling op het gebied der sociale verzeke ring. Een groote groep arbeidsters, die tot dusver eigenlgk steeds tusschen twee stoeltjes kwam te zitten, is thans de soci ale voordeelen deelachtig geworden, die door werkneemsters in industrie en land bouw reeds tal van jaren als volkomen natuurlgk werd beschouwd. KERK- EN SCH00LNIEUWS NED. HERV. KERK. Benoemd tot hulpprediker te Amsterdam J. M. de Jong te Stompetoren. Benoemd tot hulppredikster te Diepenveen mej. A. M. Ruys, candidate te Arnhem. Beroepen te Klooster-Ter Apel (toez.) W. F. ten Bruggenkate te Oosterllttens. Aangenomen naar Stegerda (toez.) H. Nobel te Reltsum. Aangenomen naar VHJmeü J. v. d. Berg, cand. en hulppred. te Baarn. 1 Bedankt voor Beesterzwaag K. H. Clccema te Arum. GEREF. KERK. Tweetal te 's-GravenbageZuid (2e pred. plaats) J. A. *van Arkel te Diever (Dr.) en J. M. Mulder te Glessendam. voorheen te Haamstede. Benoemd tot hulppredikant te Hardenberg 3. v. d. Veen te Leeuwarden. Aangenomen naar Oudewater G. R. Visser te Mon nikendam. CHR. GEREF. KERK. Bedankt voor Zwljndrecht M. Holtrop te Hilver sum. BEGRAFENIS DS. J. R. VAN OORDT. Onder ontzaglijke belangstelling uit alle deelen van het land ls gistermiddag te Zeist ter aarde besteld 't stoffelijk overschot van wtJlen ds. J. R. van Oordt, ln leven predikant bij de Geref. gemeente van Zeist en de nestor van de predikanten dezer kerkengroep. Aan de teraardebestelling ging een rouwdienst voor af, die geleld werd door ds. G. H. Kersten van Rot terdam. die sprak over Openb. 14:1. Terwijl een half uur tevoren het kerkgebouw van Zeist tot de laatste plaats bezet was, stonden nog honderden bulten het kerkgebouw te wachten. Achter den Hjkwageo sloten rich 20 rouwkoetsen aan, waarin naast de familie, 12 predikanten van de'Geref. gemeente hadden plaats genomen, w.o. ds. A Visser van Aagtekerke en ds; Van Neerbos van Rilland-Bath. Achter den stoet volgden bonderden leden der Geref. gemeente van Zeist en omliggende gemeenten. Op het graf had de politie uitgebreide maatregelen van orde' genomen. Leden van den ker- keraad droegen bet stoffelijk overschot .grafwaarts. Aan de geopende groeve werden -toespraken gehou den door de predikanten, ds. M. Heikoop van Utrecht, ds. J. Fraanje van Barneveld, voorheen te Goes en ds. A Verhagen van Llsse, tot voor kort te Middelburg. Laatstgenoemde bracht den dank der Zeeuwsche gemeenten over voor wat ds. Van Oordt als predikant te Terneuzen en Middelburg voor heb gedaan had. Een zoon van de overledene dankte voor de be langstelling, waarna gezongen werd Ps. 72:7. Aspirin EEN DIEF OP HET KERKHOF. Dat zélfs een kerkhof niet veilig is voor dieven bewgst de ontvreemding van een partg houten deelen, ter waarde van eenige duizenden guldens, wejke op e?n begraaf plaats aan den Sloterweg te Amsterdam waren opgeslagen. Een 28-jarige grondwerker, die, verdacht van dezen diefstal, werd gearresteerd, be riep zich op een onbekenden opdrachtgever en zeide, het hout te goeder trouw naar een timmerman-makelaar in het centrum der stad te hebben vervoerd. Inderdaad werd het daar voor het grootste gedeelte terug gevonden en in beslag genomen. GEMENGD NIEUWS HIJ ZAMELDE DEKENS EN VOOR HET OOSTFRONT De Utrechtsche recherche is er in ge slaagd den 38-jarigen koopman A. D. te arresteeren. Deze man belde,., by verschil lende burgers aan, voorgevende dat hg dekens inzamelde ten behoeve van de Duitsche weermacht aan het Oostfront De man bleek echter een gewone oplichter te zgn, die op deze w(jze zgn slag trachtte te slaan, waarbg hij geassisteerd werd door een anderen man, die tot dusverre nog niet gevat kon worden. OOK EEN VONDELING IN BLOEMEND AAL. Bij een villa in Bloemendaal is een jon getje van naar schatting acht maanden te vondeling gelegd. UIT HET RAXM GEVALLEN EN OVERLEDEN. De 76-jarige alleenwonende J. G. R. te Ede had veel last van de jeugd, die peren bg hem stal. Om dit tegen te gaan betrok R. telkens een uitkijkpost voor een raam, vanwaar hij een goed uitzicht had op zgn boomgaard. Vermoedelgk heeft R. zich Zondagavond te ver uit het raam gebogen. Den voigenden morgen vonden buren hem althans buiten onder het raam liggen, bewusteloos, met een wonde bij zyn linker oog. Zonder tot bewustzgn te zgn gekomen is R. in het Joanniten ziekenhuis te Benne- kom, \vaarheen hij werd overgebracht, over leden. DE ZIEKENAUTO DIENDE TER CAMOUFLAGE. Dat smokkelaarslist het meermalen moet afleggen tegen de waakzaamheid der poli tie, werd te Putten bewezen, waar de aan dacht der beambten getrokken werd door een groote uit Noord-Holland afkomstige ziekenauto, die opvallend lang ter plaatse verbleef, en nu eens hier dan weer daar parkeerde. Toen de wagen tegen het inval len der duisternis de gemeente wilde ver laten, was de politie op haar post en moest de chauffeur stoppen. De wagen werd ge opend en bleek in plaats van een zieke een groote hoeveelheid rogge te bevatten. De bestuurder, zekere H. uit Hilversum, bekende dat de rogge uit Putten afkomstig was en bestemd voor den sluikhandel. Brj het onderzoek naar de herkomst van het graan, boekte de politie een tweede succes. Bij een huiszoeking te Putten werd nl. een groot bedrag aan zilveren rgksdaalders, guldens en koperen pasmunt opgespoord én in beslag genomen. SLACHTOFFER VAN DE DUISTERNIS Te Groningen is de 43-jarige gehuwde heer U. Wielinga bij het Hoendiep door de duisternis te water geraakt en verdron ken. Het lijk is den volgenden ochtend op gehaald. WEINIG HANDEL OP DE BEURS. Terwijl de .handel op de effectenbeurs te Ara sterdam Dinsdag wederom van geringe afme tingen was, was de koersbeweging onbereken baar. In de meeste gevallen werd gehandeld op het peil van de vorige slotnoteeringen. zoodat enkele kleine variaties, welke vielen op te mer ken, per saldo geen mutaties van beteekenis ver oorzaakten. Olies openden omstreeks 302%, tipten even beneden 300, doch liepen naderhand op tot omstreeks 303. Voor dé industreelen was de be langstelling evenmin groot, unilevers waren bijna onveranderd.. Aku waren eveneens onveranderd. De Philipsaandeelen waren door elkaar genomen een kleinigheid lager. De scheepvaartmarkt en de tabaksafdeeling waren stil. Met de rubbermarkt was het ongeveer hetzelfde gesteld. De suiker markt was eveneens stil. Voor de beleggingsmarkt was de belangstel ling eveneens niet groot, de Nederlandsche staatspapieren waren echter vast gestemd. Nederland Obl. 1941 100 4 100%—100%; Ne derland Obl. 1941 100 3% 99%—99%Bataafsehe Petroleum Mij. Obl. 4% 103 7/16—103%; Idem Obl. 3% 93 13/1698 9/16; A Amsterdamsche Bank 102—131 A Rotterd. Bankver, 138—138% Lever Bros Unilever Pr. A. 1000 136%—136%; C Meelfabr. Ned. Bakkerij 236—230; A Ned. Gist en Spiritusfabr. 276-276%; A K.M. ..De Schel de" Nat. Bez. 127—126%; A Ver. Papierfabr. van Gelder Zn. 150—148; A Wilton—Feijenoord 165%—165; A Hessa Rubber Mij. 100%; A Arendsburg Tabak Mü. 199%195%; A Blauw- hoedenv.Vriesseveem 112%112%; A Houthan del v/h G. Alberts 141%: Nederland le Ing 1940 4 '101%—101%; Nederland 2e lng 1940 4 100%100%; Nederland met bel. fac, 1940 4 101%—101%; Nederland 4 1000 1937 3 93%— 93%-%Nederland 1000 1938 (3%) 397 1/16—% 97 5/16-%; Indië a 1000 1937 3 87%—87%; Indië 1000 1937 A 3 86%—85%; A Koloniale Bank 123%—119%; A Ned. Indische Handelsbank 8L—80; C Ned. Handel-MtJ. 1000) 122%—117%; A Algem. Kunstzijde Unie 149%149%150% A Van Berkel's Patent 135%—136-135C Calvé Delft 119%—119%-120; A Fokkervliegt. Fabr. 216: A Lever Bros Unilever 158%159-157%; A Philips' Gloeit. Fabr. Gem, Bez. 261%—261- 258%; Ldem Pref. W.A. 166%—167; A Dordtsche Petr. Ind. Mij. 260—261; A Kon. Petroleum Mij. 302%299%-303%; C Amsterdam Rubber 186% 187%-184; A Deli-Batavia Rubber Mb". 132; C Oostkust A 500 97—96%; A Ver. Ind. Cult. Ondern. 126; A HollandAmerika Lijn 137% 135-133; A Java—China—Japan Lbn 120%—123; A Kon. Ned. Stoomb. MU. 160%160: A Ned. Scheepvaart Unie 160-159-157; A Rotterdamsche Lloyd 145—143%; A Stv. Mb. Nederland 145— 142; A Handelsver. Amsterdam 300295-300% A Ned. Ind. Suiker Unie 154—154; C Deli Mb. h 1 1000 1673/4—166 A Senembah Mb. 146. FEUILLETON. 42) „Morgen vroeg zal ik het paard naar een boer brengen, die ik goed ken. En u moet dadelgk naar uw verblijf gaan, me neer Brakman", zei de zendeling. „Het ver baast me, dat uw achtervolgers hier nog niet geweest zgn, maar ik twgfel er niet aan, of ze zullen morgen komen". Jacob Brakman aarzelde, de gastvryheid te aanvaarden, omdat hg vreesde den zen deling last te bezorgen, maar Wimborn hield aan. „Ik ken China beter dan u en ik heb eenigen invloed zelfs op de menschen van Tsji", sprak hg kalm. „U moet ons toe staan, u te verzorgen tot men de achter volging heeft opgegeven al vrees ik, dat dat wel lang zal duren. De Chineezen zgn geduldige menschen". Een half uur later lag Jacob Brakman op een veldbed en viel uitgeput in diepen slaap. Zooals de zendeling vermoedde, za ten de achtervolgers hem al vlak op de hielen. En indien zij hem doodden, zou Nora vrg zijn om met de boerderij te doen. wat zij beliefde J HOOFDSTUK XXIV. Het einde van de reis. Het was Zaterdagmorgen en Eva had haar boodschappen bg den dorpswinkel be steld. Het was tegenwoordig een zeer kleine bestelling, want het echtpaar Tre- vers was vertrokken om een winkel in Bernhuizen te gaan beheeren en zij be hoefde nog slechts voor haar vader en zichzelf te zorgen. Na een drukken morgen van bezoeken aan dorpsbewoners haastte zij zich naar huis. In de verte zag ze Nora. Nora was op Coba aan het paardryden. Nooit zag ze er zoo aardig uit als wanneer ze te paard zat en Eva bleef staan om haar te bewon deren. By haar thuiskomst ging Eva recht streeks naar de werkkamer van haar va der. „Wel vaderlief, schiet je al op met de preek?" vroeg ze. Verwonderd zag ze, dat haar vader in gedachten verzonken voor het open raam zat. Dat was niets voor hem. De Zater dagmorgen was altgd gewgd aan de preek voor Zondagmorgen. Maar het papier op zijn schrijftafel was nog wit. Het was een vreemde dag en Eva kon zich later alles nog herinneren. 'S Middags moest ze de boeken bghouden en wat brie ven schrijven. Zij schreef ook een brief aan Maarten,, maar maakte deze niet af. Het was hun gewoonte om elkaar tgdens het weekeind te schrijven, zoodat ze Maan dags, als het werk begon, ^en brief von den. Toen ze de thee naar haar vaders kamer bracht, merkte z dat de preek nog weinig voortgang gemaakt had. Er ston den enkele regels, maar het eerste vel pa pier was nog niet vol. „Gaat het niet, vadéfrtje?" vroeg zy. „Ik ben een beetje lui zei de dominee met een glimlach. ,,Ik heb alles in myn gedachten maar ik kon me er niét toe zet ten om het neer te schryven". „Wat geeft het, schatHet zal' in ieder geval wel goed -ijn. En drink nu je thee eens uit". Daarna maakten zij een kleine wandeling door de laan langs de pastorie en de oude man sprak over Maarten en over de men geling van geluk en leed van het huwelgks- leven. Daarna richtten zijn gedachten zich op Jacob Brakman. „Ik hoop dat hij veilig terugkeert", merkte hg bezorgd op. „Ik heb zoo'n ge voel, dat het in sterke mate van zyn in zicht zal afhangen". Toen zg de kerk passeerden, trad hg binnen en Eva begreep dat hij, al zei hy niets, alleen wilde zyn. Ze bleef dus wach ten bg de poort. Er scheelde vader niets, vertelde zy zichzelf telkens weer. Hij had wat kou gevat, maar daar was hij de laatste dagen al bgna overheen. „Maar ik moet toch meer on hem let ten", dacht ze. „Ik hoep, dat ik-hem ertoe kan brengen om Maandag een paar uurtjes in bed te big en. '{Wordt vervolgd.) Neem'r, RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 22 OCTOBER. HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Blelefelder Kinderkoor (gr.). 7.30 Ber. 7.40 Klein maar fijn (gr.) 8.30 Ber. 8.40 „Fin de siècle", voordr. 8.50 Orkestconc. 9.00 Bakende orkestwerken. 9.30 Spiegel van den dag. 9.40 Be kende orkestwerken. 10.00 De Melodlaten en so list. 10.30 ..Kampen, stad van steur en uien", klankbeeld. 10.45 Melodisten en solist. 11.15 Viool en piano. 12.00 Almanak. 12.05 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.45 Ber. 13.00 Otto Hendriks en zijn orkest, soliste en gram. 14.00 Gooisch Strijk orkest en soliste. 15.00 „Kermis in het Vlaam- sche land", voordr. 15.15 Arnhemsche orkestver en solist. 16.45 Ber. 17.00 Orgel en gram. 17.30 Omroepharmonie-orkest. 18.15 „Plakboek 1900", gev. progr. 19.00 Brandende kwesties. 19.15 „Walsencyclus I" 19.30 Ber. 19.40 De wereld- meening uit vreemde kranten. 19.50 Gevraagde platen. Vanaf 20.15 alleen voor de radio-centrales met lijnverbinding. 20.15 Componistenspiegel Ca. 20.40 Concertgebouwork. 21.20 Piano-, viool- en cellosoli. 21.45 Ber. 22.00 Variété internationale. 23.0024.00 Melodieën klinken bij maanlicht, HILVERSUM n. 301.5 M. 7.45—7.40 Zie Hilver sum I. 7.40 Ochtendgymn. 7 50 Gesproken binnen- landsch overzicht. 8.00 ..Oostland roept!" 8.15 Twee ouvertures van Frans von Suppé. 8.3Ó Ber 8 40 Tenoren zingen aria's. 9,00 Morgenconc 9.15 Voor de huisvrouw» 9.20 Morgenconc. 10 00 Gods dienstige uitz. 10.30 Symphonie-ork 11.00 Voor de vrouw. 11.20 Kinderkoor. 11.30 Orkest Willy Kok en gram. 12.30 Programma-overz. 12.35 Brahms Fantasie. 12.45 Ber. 13.00 Klelile tuin bouw. 13.15 Alt, Röntgenkwartet en piano 14 00 Godsdienstige uitz. 14.30 Een Strijkorkest' 15'30 En hier is de koffergr. 16.00 Zang met piano en pinandsolï. 16.45 Ber. 17.00 Het Kinderkoor van den Nederlandschen Omroep. 17.30 „Wij maken U goede vrienden metgram. 18.00 „Hoe was het in Milaan". 18.15 MArscbmuziek. 18 30 Ber. 18.40 Spiegel van den dag.-18.50 Wat Ne derland schrijft. 19.00 Twee violen en piano. 1915 Concertgebouwork. Van 20.15 af alleen voor de radio-centPales met lijnverbinding. 20.15 Gerard van Krevelen en zijn orkest en soliste 21.00 Will GJahé en zijn orkest. 2L45 Ber. 22.00 Militair overzicht. 22.10 Avondwijding. 22.20—24.00 Zie Hilversum I. Officieele Mededeelingen. GEMEENTE VLISSINGEN AANVRAGEN EXTRA EENHEIDSZEEP EN WASCHPOEDER VOOR KAPPERS, ARTSEN. ENZ. De Burgemeester van Vlissingen maakt be kend. dat van heden af tot 1 November 1942 aanvraagformulieren ter verkrijging van extra zeep voor: a. Praktizeerende artsen, b. Vroedvrouwen, c. .Kappers, kunnen worden afgehaald door belanghebbenden oo het Distributiekantoor, Brouwenaarstraat 4. Deze formulieren moeten vóór 1'November we der worden ingeleverd bij voornoemden Dienst. Vllsslngen, 21 October 1942 De Burgemeester voorn., VAN WOELDEREN. DISTRIBUTIEKRING ST. LAURENS. INLEVERING DER BONNEN, AANGEWEZEN VOOR KOFFIESURROGAAT. De Directeur van het distributiekantoor kring Sint Laurens maakt bekend, dat, nu de geldig heidsduur van den bon 400 „Algemeen", aange wezen voor koffiesurrogaat, acht weken be draagt. ten aanzien vaiï de inlevering het volgen de is bepaald. De bonnen 400 „Algemeen" kunnen uitsluitend, in de vijfde week van de geldigheidsduur, der halve in de week van 2 tot en met 6 November, alsmede in de week na afloop van den geldig heidsduur, derhalve in de week van 30 November tot en met 4 December a.s. worden ingeleverd, ter verkrijging van een toewijzing voor koffie surrogaat. In de week van 30 November tot en mpt 4 December a.s. mag bovendien nog een restant van^dé bonnen 390 „Algemeen" worden ingele- S:nt Laurens, 20 October 1942. De Directeur voorn., L. A. TORENVLIET. UIT TE REIKEN TOEWIJZINGEN OP BON 404 „ALGEMEEN" EN 405 „ALGEMEEN". De Directeur van het distributiekantoor kring Sint Laurens maakt bekend, dat bU de inlevering van de bonnen 404 „Algemeen" aangewezen voor 125 gram peulvruchten en de bonnen „405" „Algemeen", aangewezen voor 125 gram haver mout, in de week van 19 tot en met 23 October a.s., alsmede in de week van 2 tot en met 6 No vember a.s. toewijzingen peulvruchten en respec tievelijk toewijzingen havermout zullen worden uitgereikt. Deze bonnen voor peulvruchten en havermout moeten derhalve op aparte opplakvellen en met één ontvangstbewijs MD 201b worden ingeleverd. Daar twee bonnen van de nummers 404 of 405 „Algemeen" één Rantsoen vertegenwoordigen, dient derhalve de 'inlevering te geschieden in veelvouden van 20 bonnen (10 rantsoenen) met een minimum van 40 stuks (20 rantsoenen). Bij inlevering in de week van 2 tot en met 6 November a.s. kunnen ten hoogste 9 stuks van de bon 384 „Algemeen" worden ingeleverd bij de bonnen 404 „Algemeen", waarbij U er rekening mee dient te houden, dat de bon 384 „Algemeen" één rantsoen vertegenwoordigt. Sint Laurens. 20 October 1942. De Directeur voorn., L. A. TORENVLIET. EENHEIDSZEEP EN WASCHPOEDER VOOR KAPPERS, VROEDVROUWEN, ENZ. De Directeur van het distributiekantoor kring Sint Laurens maakt bekend, dat de hieronder genoemde categoriën wederom in anmerking komen voor extra rantsoenen eenheidszeep en/of waschpoeder of toiletzeep. A. Medische studenten. Medische studenten komen met ingang van 1 November 1942 voor een periode van 3 maanden in aanmerking voor: 3 bonnen „één rantsoen 3. Praktizeerende artsen. Praktizeerende artsen, tandartsen en vee artsfen komen 'eveneens von 1 November 1942 af voor een periode van drie maanden in aanmer king voor extra rantsoenen toiletzeep en wel: 6 bonnen „één rantsoen toiletzeep". C. Vroedvrouwen. Vroedvrouwen komen, met ingang van 1 No vember, 1942 af, in aanmerking voor 3 bonnen „één rantsoen toiletzeep" voor een periode van drie maanden. D. Kappers. Zij, die zeep voor hun bedrijf wenschen te ont vangen, dienen een aanvraagformulier MD 233 41 in te vullen, hetwelk gedurende het tUdvak van 19 tot en met 23 October 1912 bij de plaatselijke agentschappen moet worde» afgehaald. Deze volledig ingevulde en onderteekende for mulieren dienen vóór 7 November 1942 bij de plaatselijke agentschappen te worden ingeleverd. Sint Laurens, 20 October 1942. De Directeur voorn., L. A. TORENVLIET. UITREIKING TOEWIJZINGEN MAÏZENA. De Directeur van het distributiekantoor kring Sint Laurens maakt bekend, dat bij Inlevering van de bonnen 407 „Algemeen", aangewezen voor vermicelli of maïzena, in de week van 19 tot en met 23 October a.s., alsmede in de week van 2 tot en met 6 November a.s., toewijzingen maïzena zullen worden uitgereikt, waarvan de linkerbovenhoek niet is afgeknipt. Op deze toewijzingen maïzena kan zoowel vermi celli enz., als maïzena worden betrokken. Sint Laurens. 20 October 1942. De Directeur voorn., L. A. TORENVLIET,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 2