PROVINCIALE ZEEUWSCHE COUQAKT DINSDAG 20 OCT. 1942 Duitsche vorderingen in den Kaukasus. Het boeien van krijgsgevangenen. „Grondwet van den arbeid" ABONNEMENTSPRIJS 19 ct. per week of 2.42 per kwartaal Franco per post 2.63 per kwartaal Afzonderlijke nummers 5 cent AD VERTENTIEPRIJ S Per m.m 14 cent, min. per adv. 2.30. Bij abonnement speciale prijs. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 15 regels 65 ct.. iedere regel meer 13 ct., dien8taanvr. en dienstaanb. resp. 55 en 11 ct. Kabouters (alleen op Vrij dag): 15 woorden 39 ct., elk woord meer 6 ct., by vooruitbetaling. „Brie ven of adres Bur.v.d.Bl." 10 ct. meer. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE EN BRESKENSCHE COURANT gobs UITGAVE DER FIRMA'S F. VAN DE VELDE JR. EN G. W. DEN BOER POSTREKENING 359300. PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT, MIDDELBURG DIT NUMMER BESTAAT UIT 185ste JAARGANG BLADZIJDEN NUMMER 246 DIRECTIE: F. VAN DE VELDE, F. B. DEN BQER HOOFDREDACTEUR: J. C. VISSER, VLJSSINGEN De BUREAUX van de Provinciale Zeeuwsche Courant zUn gevestigd te: VLJSSINGEN: Redactie en Admini stratie Walstr. 58-60, tel. 10 (2 ïynen) Redactie na kantoortyd telefoon 578 MIDDELBURG* Londensche Kaal 29 Redactie tel. 3521, Adroinlstr tel. 3541. Red. en Admlnlstr. Turfkade 15, tel. 2863, na kantoortijd tel. 2475 SOUBURG: Kanaalstraat 45, tel. 234 OOSTBURG: Redactie en Admini stratie Breedestraat 45, telefoon 103 BRESKENS: Dorpsstraat '35, tel. 21 Het opperbevel der Duitsche weermacht maakte Maandag bekeqd: Aan den Kaukasus maakt de aanval vorderingen. De infanterie heeft nieuwe hoogten stormenderhand genomen en heeft steil stijgende een met zes kazematten sterk gefortifieerden en voor de verdere gevechtsleiding belangrijken berg genomen. In Stalingrad- is het tijdens de laatste gevechten veroverde stedelijke en industri- eele terrein gezuiverd van uiteengedreven elementen. Het luchtwapen heeft doelen in en om Stalingrad en transportbewegin gen en spoorweginstallaties der bolsjewie ken ten Oosten van de Wolga aangeval len. Elf transporttreinen, o.m. twee olie- treinen, werden vernietigd. In den centralen sector hebben forma ties gevechtsvliegers en duikbommenwer pers wederom vijandelijke spoorlijnbewe gingen met zichtbaar succes aangevallen. Een g^ot ravitailleeringskamp der bolsje wieken werd in een geconcentreerden luchtaanval zwaar getroffen. Malta is door Duitsche en Italiaansche gevechtsvliegtuigen overdag en des nachts aangevallen. STALINGRAD. De A.N.P:-correspondent te Berlijn meldt De nog overgebleven verdedigers van Stalingrad zijn op een klein- gebied van ten hoogste eenige vierkante kilometers oppervlakte samengedrongen en met de troepen opden Oostelijken oever van de Wolga hebben zij geenerlei verbinding 'meer. doordat de Duitschers deze rivier op alle punten in het ^stadsgebied bereikt hebben. De herfstregens, die den grond trans overal aan het front in een dikke mod derbrij veranderen, waarmede de bolsje wisten altijd nog beter overweg kunnen dan de Duitschers en hun bondgenooten, zullen, naar men in militaire kringen ver klaart, den definitieven val van Stalin grad geen half uur kunnen vertragen. De Wolga kunnen'de bolsjewisten alleen nog des nachts als scheepvaartweg ge bruiken en ook dan nog is het een toeval, als een schip de Duitsche bewakingspos ten weet te passeeren. DE OPERATIES BIJ RSJEF. Naar het D.N.B. van militaire zjjde ver neemt verhinderde in het gefcied van Rsjef het steeds slechter wordende weer gevechtshandelingen van grooteren om vang. Voortdurende regenval, varieerend van buien tot wolkbreuken, zetten de stellingen en kazematten onder water. D9 wegen zijn zoo doorweekt, dat alle bewegingen slechts met groote moeilijk heden kunnen worden uitgevoerd. Deson danks namen volgens de bij het opper bevel der weermacht binengekomen be richten ook den 18en October de gevechts handelingen nog geen einde. Acties van verkennings- en stoottroepen leidden tot verbitterde gevechten. De bolsjewisten poogden vooruitgeschoven Duitsche stel lingen door aanvallen met verscheidene compagnien te veroveren. De bezettingen dezer steunpunten verdedigden zich ech ter hardnekkig en sloegen in gevechten op korten afstand de vijandelijke aanvallen af. DE STRIJD IN DEN KAUKASUS. Het opperbevel van de weermacht maakt bekend Bij het breken van het verzet in fel omstreden kazematten in het Noordwes telijke deel van den Kaukasus hebben de bolsjewieken door vlammenwerpers zware verliezen geleden. Stuk voor stuk moes ten de Sovjets hun stellingen prijsgeven. Tevergeefs maakten zij van elke denk baar mogelijke gevechtstactiek gebruik om de Duitsche infanteristen en jagers tegen te houden. Hun nieuwste tactiek is thans om geheele wouden in brand te ste ken, teneinde onder de bescherming van de rookwolken tot tegenaanvallen te kun nen overgaan. Na een bloedigen strijd werden de vijandelijke stoottroepen ver dreven. Represailles zullen krijgsgevangenen aan alle fronten treffen. Het opperbevel der Duitsche weermacht heeft dezer dagen een lang communiqué met documenten gepubliceerd over dg Britsche behandeling van krijgsgevange nen. In het eerste deel van dit communiqué wordt het Britsche operatiebevel van Dieppe gepubliceerd, waarin o.m. staat: „zooveel mogelijk worden de handen der gevangenen geboeid, opdat zij hun papie ren niet kunnen vernietigen". De Engel- sche regeerig heeft het bestaan van dit bevel niet ontkend. Er wordt gezegd, dat het zonder bevoegdheid is uitgevaardigd. Het communiqué zegt hierovereen even domme als ongeloofwaardige uitleg; immers, het is niet aan te nemen, dat de Engelsche regeering niet bekend zou zijn met bevelen voor een actie, waarvoor 10 maanden lang voorbereidingen waren ge troffen. Toen de Britsche regeering met nadruk het betrokken bevel ontkende, heeft het opperbevel der Duitsche weermacht in goed vertrouwen de represaille-maatrege len nog voor de tenuitvoerlegging opge heven. Daarop heeft het Britsche ministerie van oorlog verklaard, dat alle Duitsche krijgsgevangenen in het Vereenigd Ko ninkrijk zijn verhoord en hebben eenstem mig verklaard, dat hun handen niet ge boeid en dat zij fatsoenlijk behandeld -zijn. Het cpmmuniqué merkt hierover op, dat dit een bewuste vervalsching is van de inmiddels bewezen feiten, want het Duitsche opperbevel heeft slechts ver klaard, dat tijdelijk aan het strand van Dieppe door de Britten gevangen genomen Duitsche soldaten en manschappen van de organisatie-Todt, die naderhand werden bevrgd, geboeid zgn, en dat het de bewij zen daarvan bezit. Wat was geschied met de naar Engeland overgebrachte Duitsche gevangenen, onttrok zich aan de weten schap van het opperbeyel der weermacht, en er blijft slechts over dit te onderzoe ken door bemiddeling van de beschermen de mogendheid. Het opperbevel van de Duitsche weer macht heeft inmiddels van de vele geval len bij Dieppe, waarin de boeiep werden aangelegd, niet slechts ontstellende foto's ontvangen, maar ook talrijke getuigenver klaringen van soldaten en werksoldaten der organisatie-Todt, die tusschen de tien minuten en anderhalf uur geboeid waren geweest. De overval op Sark. Het tweede gedeelte van het communi qué houdt zich bezig met den Engelschen overval op het eiland Sark op 4 October. Ook bij deze actie hebben de Britten weer alle vijf Duitsche gevangenen geboeid, zooals de getuigenverklaringen van de beide gefr-eiten van de pioniers Klotz en Just, die er levend afgekomen zijn, ondub belzinnig bewijzen. Zoowel dit misdadige voorval op het eiland Sark als hetgeen naderhand, na de landingspoging bij Dieppe, is vernomen, heeft derhalve onmiskenbaar aangetoond, dat het Britsche ministerie van oorlog toen het nadrukkelijk ontkende, dat van eenigen Duitschen gevangene de handen waren vastgebonden en toen het verze kerde, dat elk bevel van dien aard. voor het geval het mocht zijn uitgevaardigd, zou worden herroepen, twee valsche ver klaringen heeft afgelegd. Dientengevolge zag het opperbevel van de Duitsche weermacht zich gedwongen bet in de boeien slaan van alle bij Dieppe gevangen genomen Britsche officieren en soldaten aan te kondigen. In het derde deel van het communiqué wordt het beroep van de Britsche regee ring op de Geneefsche krijgsgevangenen- overeenkomst weerlegt. Volkenrechtelijk is het volgende beslis send Bovenaan in de Geneefsche over eenkomst staat als leidend beginsel de verplichting de krijgsgevangenen te allen 'tijde met menschelijkheid te behandelen en hun soldateneer te respecteerón. Als een oorlogvoerende mogendheid dezen grondslag van'de overeenkomst schendt, zooals de Engelschen in Dieppe en op Sark tegenover Duitsche krijgsgevangenen hebben gedaan, kan zij rich 'niet van haar kant te haren gunste op dezen zelfden grondslag beroepen env an de tegenpartij eischen, dat deze aan de behandeling- van haar krijgsgevangenen niets verandert. Vervolgens publiceert het Duitsche op perbevel een buitgemaakt stuk, waarin wordt gelast, dat gevangenen móeten worden gebruikt voor het opruimen van mijnen en voorts wordt een geheele reeks gevallen opgesomd, waarin is geschoten op soldaten, die op zee in nood verkeer den, hetgeen vooral bij de scheepvaart naar Kreta zoo veelvuldig is voorgeko men, alsmede de schaamtelooze en bru tale methoden van de Britten bij den strijd te land op Kreta. Aan het slot komt het opperbevel der Duitsche weermacht tot de volgende con clusies en besluiten 1. Dat de Britsche strijdmethoden uni form op alle oorlogstooneelen in strijd zijn met de Volkenrechtelijke overeenkomsten en algemeene regels van het oorlogsrecht. 2. Dat het Brjtsche ministerie van oor log reeds tweemaal onder pressie van ver geldingsmaatregelen, waarmee door Duitschland werd bedreigd, beloofde derge lijke bevelen in strijd inet het volkenrecht te willen intrekken, maar dat het zich daarbij niet ontziet ter vermijding van de Duitsche vergeldingsmaatregelen slechts te werken met gelogen verklaringen en bg de volgende gelegenheid dezelfde barbaar- sche methoden bij de behandeling van de Duitsche gevangenen weer toe te passen. Dit alleen zijn de motieven die het op perbevel van de Duitsche weermacht er ditmaal toe hebben gebracht tot vergel dingsmaatregelen over te gaan. Met het oog op deze Duitsche tegen maatregelen heeft de Engelsche radio be kend gemaakt: Te Londen wordt in over weging genomen, dat de Engelsche regee ring alle gevangenen van de asmogendhe- den uit hetzelfde oogpunt zal beschouwen en geen verschil zal maken tusschen Ita liaansche en Duitsche gevangenen. Met het oog op dit bericht ziet de Duitsche regeering zich genoopt de krÜgsgevangenen, die aan alle fronten op de verbonden vijanden zjjn gemaakt, eveneens als eenheid te beschouwen. Met het volkenrecht strijdige of on- menschelijke behandelirig van Duit sche krijgsgevangenen op eenlgerlei oorlogstoon eel, bijvoorbeeld ook in Sov jet-Rusland, zal dus van nu af het totaal van de door Duitschland ge maakte gevangenen, zonder dat met hun nationaliteit rekening wordt ge houden, hebben te ontgelden. KONING CHRISTIAAN VAN ZIJN PAARD GEVALLEN. Koning Christiaan X van Denemarken heeft Maandagochtend op zijn dagelijk- schen ochtendrit door Kopenhagen een ongeluk gehad. Bij een val van zijn paard, dat opschrikte en ging steigeren, liep de koning een vrij zware verwonding op aan het achterlichaam en enkele lichte verwon dingen, De koning zal eenigeu tijd het De suikerbietencampagne is in vollen gang. Op practische wijze worden bij de fabriek te Vierverlaten-Hoogkerk (Gr.) de vrachtauto's van hun bietenlast ont daan VNP-Folkers-Pax Holland m ENGELSCHE BOMMEN OP NEDERLAND. VIJF BURGERS GEDOOD. Bij zijn vluchten boven het Nederland- sche gebied op j.l. Zaterdag heeft de Brit wederom doelen van zuiver burgerlijken aard met boordwapens aangevallen. De aangerichte materieele schade is gering. Daarentegen werden van de burgerbevol king vijf personen gedood en verscheidene gewond. Uniforme loonregeling bij de Organisation Todt. De speciale gevolmachtigde voor den arbeid voor de organisation Todt heeft door middel van een tarief verordening uniforme loon-en arbeidsvoorwaarden vastgesteld voor de frontarbeiders van de O.T. Voor de eerste keer wordt hierbij in het bouwbedrijf het steeds als hinderlijke beschouwde systeem van het groote aan tal der loonschalen gewijzigd. Voortaan worden in de O.T. op alle bouwwerken in de Europeesche ruimte uniforme loonen betaald. De nieuwe regeling treedt op 1 Januari a.s. in werking. Engelsche luchtaanval op Creusot. Tijdens de avonduren van 17 October hebben Engelsche bommenwerpers de om geving van Creusot aangevallen. De Fran- sche burgerbevolking werd opnieuw zwaar getroffen, daar volgens-de tot nu toe bin nengekomen berichten 40. personen gedood en 80 ernstig gewond werden. Twee Duit sche soldaten werden licht gekwetst. Een Fransch hospitaal en talrijke arbeiders woningen werden verwoest. De Britten verloren een toestel. Naar de Fransche staatszender meldt, is het aantal dooden onder de Fransche bevolking, tengevolge van den Engelschen luchtaanval op het gebied van Le Creu- zot, gestegen tot 57. Het aantal volkomen verwoeste huizen bedraagt 60, dat der zwaarbeschadigde - huizen ruim 300. Vijf tienhonderd menschen zijn dakloos. De gevechten op Madagascar duren voort. Naar het staatssecretariaat voor kolo niën te Vichy met betrekking tot de ge vechten op Madagascar meldt hebben de Engelschen ondanks hevige en- dagenlan ge aanvallen de Fransche stellingen in het Zuiden van Ambosit^a niet kunnen ver overen. Naar van dezelfde zijde wordt medege deeld is de Britsche poging het Fransche verzet te breken tot nu toe steeds onder zware offers mislukt. Men verklaart 'zeer goed te kunnen begrijpen, dat de Engel schen zwijgen over de offers die de En gelschen voor eiken duim grond op Ma dagascar moeten brengen. De verklarin gen van de Britsche radio kunnen nie mand meer misleiden. HET VLIEGTUIGONGEVAL IN ENGELAND. In zake het ernstige vliegtuigongeval in de Home Counties meldt de Britsche be richtendienst, dat het aantal slachtoffers tot 25 Is gestegen. ITALIAANSCH WEERMACHTBERICHT. Het Italiaansche weermachtbericht van Maandag luidt als volgt 1 Een kalme dag aan het geheele Egyp tische front. Een luchtaanval op Benghazi veroorzaakte eenige schade aan woonhui zen. Van de burgerbevolking werd een per soon gedood en 3 gewond. In de buurt van Solloem werd de uit vier Engelschen en 1 Nieuw-Zeelander bestaande beman ning van een neergeschoten vliegtuig ge vangen genomen. Vliegtuigen der spil vielen het vliegveld van Micabba aan en plaatsten treffers op de installaties en de startbaan. Eén van' onze vliegtuigen is niet teruggekeerd. bed moeten houden. Koning Christiaan vierde 26 September j.l. zijn 72en verjaar dag. Klassestrijd uitgebannen. (Van onzen Haagschen correspondent.) De Verordening van den Rijkscommis saris betreffende de ordening van den Ar beid beteekent inderdaad een mijlpaal' in de ontwikkeling der sociale Verhoudingen hier te lande, een aller belangrijkste en ingrijpende wijziging in veel wat hier, meer of minder gelukkig, in den loop der jaren gegroeid was. Berlangrijke sociale regelin gen en instellingen verdwijnen per 1 No vember zooals het Instituut der Rijksbe middelaars, de collectieve Arbeidsovereen komst-regeling en de mogelijkheid van al gemeen verbindend en onverbindend ver klaren van bepalingen van C.A.O.. De heer Woudenberg, de leider van het Ned. Arbeids Front, dat belangrijk werk heeft verricht met het oog op de komst van dit sociale boorlingske, heeft reeds gesproken van een „Grondwet van den Ar beid". Echter blijken wij niet een volledig uitgewerkt Arbeidscharter te hebben ge kregen. Integendeel, slechts de principieele lijnen voor de toekomstige sociale regeltng- tot-4n-onderdeelen, zijn vastgelegd en zoo zou men deze verordening beter kunnen vergelijken met een borduurblad, waarop de contouren zijn aangegeven, doch waarop de kleuren nog moeten worden aange bracht. Het ideëele kader, zou men ook kunnen zeggen, dat gevuld moet worden naar de mate van de practische behoeften. Tevens is, en op dit punt heeft de heer Woudenberg zeer den nadruk gelegd, het sociale leven in Nederland thans de grond slag gegeven waarop verder gebouwd kan worden, óók in de richting van de toekom stige Europeesche gemeenschap, waarin de Nederlandsche arbeider eveneens zijn krachten zal moeten ontplooien. Zoo staat het belang van de gemeen schap thans op het sociale terrein voorop en het is voor de eerste maal, meenen wij, dat dit in de Nederlandsche wet als hoog ste doel wordt erkend. De eerste November 1942 is, zoo bezien, dus zeker een dag van historische beteekenis voor ons land. Men zegge nu niet de heer Woudenberg keer de zich met groote kracht tegen alle te verwachten critiek in dezen geest dat wij nu staatssocialisme krijgen. De Staat, de Overheid, legt niets van boven op, schept slechts de mogelijkheden en be voegdheden voor het nieuwe, dat nu zal moeten groeien uit het volks- en bedrijfs leven zelf. Het „Betrieb" heeft een eigen leven, is een-cel in het economische leven afhankelijk doch ook zelfstandig. Uitdruk- Selijk is vastgelegd dat de bedrijfsleider las is in eigen huis. Op sociaal gebied is de sociale voorman, de vertrouwensman van het personeel en van het Arbeidsfront, zijn partner. Uiteraard is de verordening gebaseerd op het' leidèrsbeginsel. De verhouding tus schen de leiding en het personeel moet zijn als tüsschen officieren en soldaten, op le ven ën dood verbonden, samenwerkend voor één doel. De klassestrijd is nu, êfticifel en for meel, uitgebannen, begrippen als werkge ver en werknemer zijn verouderd en dek ken in de toekomst niet meer-de verhou ding welke ermede pleegt te worden aan- ven, de rest moet door anderen gebeuren en dit wil zeggen: in laatste instantie door de arbeiders zelf. In de toekomst dus door het Arbeidsfront. De bedrijfsleider moet vanzelfsprekend socialist zgn, waartegenover de arbeider, die zijn plicht doet, het recht heeft, eischen te stellen. Groote beteekenis zal in de toe komst worden gehecht aan de persoonlijke verantwoordelijkheid. Alle rechten komen zwart op wit te staan. De nieuwe loonpoli tiek geeft uiting aan hetgeen binnen de economische mogelijkheden als sociaal rechtvaardig wordt erkend. Het economi sche- en sociale streven wordt thans op één noemer gebracht en die is de welvaart van het gezamenlijke volk. Zeer groot zal de persoonlijke verant woordelijkheid zijn van den Gemachtigde voor den Arbeid de naam van den te benoemen functionaris is nog niet aan de openbaarheid prijsgegeven die gemeen- schapsmensch zal moeten zijn vóór alles, kennis moet hebben van de door hem te beheerschen, zoo rijk geschakeerde mate rie, die karakter dient te bezitten en een socialist zal moeten zijn van den nieuwen stempel, dus zeker niet iemand, die aan het oude vakbondsleven nieuw leven zou willen inblazen. Wij konden slechts enkele grepen doen en moesten volstaan met eenige kanttee- keningen bij een regeling welke een funda- menteele wijziging beteekent voor ons .ge heele sociale leven. Het bedrijfsleven zal worden losgemaakt uit den sfeer van kapi talisme, klassenstrijd en onderhandelingen met soms marktachtig afdingen en over vragen. De verordening, welke de officieele sanc tie brengt op' de omwenteling der sociale verhoudingen, welke sedert het midden van 1940 hier te lande bezig is zich te voltrek ken, is geboren in denzelfden sfeer, waar uit het N.A.F. is ontstaan. Wat de positie van dit laatste betreft, heeft de heer Wou denberg nog medegedeeld, dat gedurende de vorige maand rond 40.000 arbeiders zijn toegetreden, een bewijs van gestadigen groei ondanks alle scepticisme en weerzin en een bewijs, aldus de heer Woudenberg, dat ook de Nederlandsche mensch om lei ding vraagt. t De aflevering van versnaperingen. Met betrekking tot de aflevering van versnaperingen op bon „algemeen 377", welke men destijds brj den winkelier heeft kunnen inleveren, deelt men van bevoegde zijde het volgende mede: Aangezien de winkelier, alvorens tot aflevering- over te gaan, zich eerst op dezen bon diende te bevoorraden, heeft tot nu toe de afleve ring der versnaperingen in vele gevallen nog niet plaats gevonden. Men behoeft zich hierover niet te ver ontrusten, aangezien de versnaperingen in elk geval zullen worden geleverd, zoodra de detaillisten in voldoende mate door de grossiers en fabrikanten zijn bevoorraad. In verband hiermede is de termijn, waar binnen de aflevering aan het publiek dien de te geschieden, tot nader order verlengd. Bij onze vrijwilligers. Rust tijdens den opmersch. AHijd is er voor gezorgd, dat de mannen voldoende te eten en te drinken hebben, dan een sigaret en de goede stemming is door geen vijand "meer te bederven SS PK Altstadt-Ö H-P H m geduid. Het zal voortaan immers zoo zijn, dat het Volk, de Gemeenschap, werkgever is, waartegenover ieder, in welke functie of op welk gebied arbeidend, principieel gelijk is. Te veel waren de arbeiders ook hier te lande, in het burgerlijke wegge zakt; zij moeten, naar de overtuiging van den heer Woudenberg, meer in een militaire sfeer worden getrokken. In -den arbeid zijn, zooaL dr. Ley het onlangs heeft uitge drukt, "ijf stadia te onderscheiden, brj de slaven en koelies, bg de Sovjets, bij de vakvereenigingen, bij de corporaties en wat de allerhoogste vorm is, alleen in de Germaansche landen te vinden bij een instelling als het Arbeidsfront. Hierin praevaleeren de eerbied voor den Arbeïd, schoonheid, trouw, fatsoen en der gelijke begrippen. Maar en hierop heèft de heer Woudenberg met klem gewezen de wet zal niets kunnen bereiken, wan neer het Arbeidsfront er niet in slaagt, de mentaliteit der menschen te verbeteren. In het Arbeidsfront zijn alle bg het arbeids proces betrokkenen georganiseerd en zij allen moeten doordrongen worden van den sfeer van bedrgfsvrede. De Staat kan niet op het gebied der sociale verzorging alles doen. Een duidelijk voorbeeld gaf de heer Woudenberg ter toelichtingde staat kan wèl een zoo goed mogelijke hu welijkswetgeving maken, doch niet een ge lukkig huwelijksleven garandeeren. Zoo kan hg ook wat het bedrijfsleven betreft alleen een regeling in groote trekken ge Keuringen voor Waffen SS en het legioen. Het SS;Ersatzkommando deelt ons me de, dat vrijwilligers voor de Waffen-SS en het Legioen zich op onderstaande data by de genoemde adressen kunnen vervoe gen teneinde jffckeurd te worden. Tevens wordt er de aandacht op ge vestigd en wel speciaal voor hen, die er bezwaar tegen hebben hun dienst buiten Nederland te vervullen, dat thans de mo- gelgkheld bestaat om dieust te nemen in een speciaal waehtbataillon. De opleiding vindt in Nederland plaats, terwijl de in zet van dit fcrftaillon ook in Nederland blijven zal. Tijdens de keuringen voor de Waffen- SS en het Legioen kunnen zich ook die genen melden, die tot de Germaansche-SS Nederland (Nederlandsche SS) willen toe treden. 21.10.42 10 uur, Tilburg, Werkliedenver- eeniging, Tuinstraat 68. 21.10.42 17 uur, Rotterdam, Deutsches Haus. 22.10.42 10 uur, Amsterdam, School lepenweg 13. 22.10.42 17 uur, Utrecht, Wehrraacht- heim, Mariaplein. 23.10.42 10 uur, Den Haag, Café Den Hout, Bezuidenhoutscheweg. 24.10.42 10 uur, Amersfoort, Dienstge bouw, Kapelweg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 1