UIT DE PROVINCIE K0FFIESURR0G 2 Hoofdvertegenwoordigers VERLOVINGKAART JES TROUWKAARTEN DRUKKERIJ VAN DE VELDE „Ons klimaat is vochtig'zegt Santéa. VERDUISTEREN van hedenavond 18.48 tot morgenochtend 8.05 Be maan komt morgen te 15.01 op en gaat te 23.54 onder. ZUID-BEVELAND VOORBEREIDENDE L ANDBO U W WINTERCURSUS. KLOETINGE. Alhier Is een voorberei dende landbouwwïntercursus geopend, waaraan 15 leerlingen deelnemen. De les sen worden in een lokaal der openbare lagere school gegeven. FIETSENDIEFSTAL. KLOETINGE. Er is reeds meer tegen gewaarschuwd 'vooral geen waardemate- riaal in afgelegen schuurtjes te laten staan ,dit ter voorkoming van diefstal. Toch komt het blijkbaar nog steeds voor dat men materiaal achterlaat. De heer M. M. alhier moest tot de onaangename ontdekking komen dat zijn fiets uit hot schuurtje in den boomgaard van de gez. Jobse aan het Noordeinde ontvreemd was. De politie heeft een onderzoek ingesteld. KONIJNEN ONTVREEMD,. KLOETINGE. Wederom is in deze ge meente een konijn ontvreemd, ditmaal bij den heer J. E. Van een en ander is aan gifte gedaan bij de politie. GEMEENTE-REKENING 1941. KLOETINCE. De gemeente-ontvanger heeft de gemeente-rekening over het 'dienstjaar 1941 aangeboden. Deze reke ning geeft voor wat den gewonen dienst betreft de volgende cijfers* aan: ontvang sten 90715.18, uitgaven 76251.68. De ontvangsten op den kapitaaldienst bedroe- gen 57970.16, de uitgaven .46374.67. GEMENGD NIEUWS BELANGRIJKE BONTDÏEFSTAL. Inbrekers zijn een bontatelier aan de Amstelstraat te Amsterdam binnengedron gen. Hoewel nog niet volledig bekend is, wat de dieven hebben meegenomen, staat reeds vast, dat er voor meer dan 40.000 aan goederen is verdwenen. Ook een bontzaak aan de Kalverstraat is het doelwit van dieven geweest. Eenige bontmantels ter waarde van 7500, heb ben zij zich toegeëigend. INBREKERS GEARRESTEERD. Dezer dagen werd inbraak met diefstal gepleegd ten huize van den winkelier J. te* Putten, waar de dieven, behalve een partij levensmiddelen en een groot aantal levsmiddelenbonnen, een bedrag van tien duizend gulden aan contanten wisten buit te maken. Een spoor leidde naar Amster dam. Aldaar werden verschillende huis zoekingen gedaan, waarvan er egn succes opleverde en arrestatie van de daders tot gevolg had. De Amsterdammer A. bleek de inbraak op zjjn geweten te 'hebben en werd in bet bezit gevonden van het gestolen geld. Zijn medeplichtige, zekere S., kon te Putten worden aangehouden. BESLUITEN, BENOEMINGEN ENZ. In de Pitmanechool te Goes werd een examen marhlneschrUven afgenomen, vanwege den Alg. Ned. Bond ter verspreiding van het stenografiestelsel "I. Pitman". Aan het examen namen deel 26 candldaten. Het diploma kantoortypist kon worden uitgereikt aan dames F. A. Bezemcr, E. H. van Enennaam, W. Fraanje, H, Kopmcls, K. Mackenze, S. A. Blanker, J. H. Hermes, C. van Westen en de heeren D. J. Ver maas. I. Hoclt van Dijke en J. P. Clement (met aant. .Duftsch) allen uit Goes. De dames J. Bom, Yerseke, J. Harms, Terneuzen, P. H. van Fraassen. Waarde. J. Trimpe, Kloetinge en de heeren J. Verbart. 's-Heer Arendskerke. J. Harts- hoorn Czn., Krabb,endijke, A, Bauwer, Krulningen, J. Bolier, Hoedekenskerke. W. Hamelinck, Wemeldinge en M. Argeerts. Kapelle. Aan 5 candldaten kon het diploma niet worden uitgereikt. SPORT Voetbal. CLINGE IN DE Se KLASSE N.V.B. Naar uit het door den N.V.B. voor a.s. Zondag vastgestelde programma blijkt, la de voetbal- vereeniging Clinge toegelaten tot de 3e klasse N van den N.V.B. Zondag zal reeds gespeeld wor den Clinge—Axel. WEDSTBIJDPBOGRAMMA N V JJ .AFD. ZEELAND. Zondag 18 October 1942. Ie klasse A: Robur—Zeelandia III: De Zeeu wen III—Vlissingen III; E.M.M. II—Walcheren Goes III— R.C.S. III. Ie klasse B: Groede—Sclioondijke II; Aarden burg II—Sluis; Breskens III—Biervliet II 2e klasse A: De Zeeuwen IV—Middelburg IV: R.C.S. IV—Vlissingen IV; Middelb Boys Middelburg V: Vlissingen V—E.M.M.' III. 2e klasse B: ZuidzandeSclioondijke III; IJzendijke II-^Cadzand; Biervliet III—Retran- chement; Nieuwvliet—Groede II. Afd. A: CortgeneKolijnsplaatse Boys; Zeeuwsche Boys—Wissekcrke Afd. B: Luctor—Volharding 1932; Scheldeboys Heinkenszand; 's Heer Arendskerke—Patrijzen Afd. C: Heinkenszand II -Luctor II; Patrij zen IIScheldeboys II; Hoedekenskerke—Vol harding 1932 II. Afd. D: Hansweertsche BoysGoes IV; We meldingeRobur II. Afd. E: Honteni'sse IICorn Boys II; Axel III Ria W.: Axel II—Terneuzen IV; Sluiskil II— Sluiskil Hl. Afd. F: Terneuzen IIIHontenlsse; Clinge II Douane v.v.; SteenHulst. Afd. G: TerholeDouane v.v. IT; Steen II Lamswaarde; Hulst III—Hulst II. Afd. HSteen IIIHontenisse IV; Lamswaar de II—rClinge III; Terhole II—Hulst IV. GymuaBtleb. DISTRICTSBONDSKEFRWEDSTKIJDEN. De Haag3che gymnastiekvereeniging W.I.K. or ganiseert 3 Januari 1943 ter gelegenheid van haar 80-jarig bestaan district-bondskourwedstrjjden. De wedstrijden, die voor het eerst op deze wijze zullen worden georganiseerd, omvatten; a. voor turnsters een wedstrijd In knotsoefeningen en b. een wedstrijd in klassikaal brugturnen; c. voor de heeren oen wadstrijd in vrije oefeningen niet wederkeerde ondersteuning. Dit district omvat de provincies Zuid-Holland, Zeeland, Brabant en Limburg. Het is echter ook vereeniglngen buiten deze pro vincies geoorloofd, aan deze wedstrijden deel te nemen. DE GESCHIEDENIS HERHAALT ZICH. STRATEGIE DER OORLOG. VOERENDEN BEPAALD DOOR HUN VERBINDINGSWEGEN. (Van. onzen Haagschen correspondent.) Tengevolge van een samenloop van om standigheden schijnt de oorlogvoering in een meer statisch stadium te komen en partieel reeds gekomen te zijn. Het jaar getijde werkt hiertoe óók mee, doch véél belangrijker is het tonnageprobleem aan geallieerde zijde, dat immers beslissend voor de vorming van het tweede front en voor de materieel-aanvoeren naar de Sovjet-Unie en naar Engeland. Omtrent de opvattingen dienaangaande aan Duitsche zijde hebben kortelings de redevoeringen van Hitler, Von Ribbentrop en Goering nog weer een duidelijk licht verspreid en ook Churchill heeft in zijn te Edinburgh gehouden redevoering er kent, dat de duikbootoorlog nog altijd het grootste probleem voor de geallieerden vormt. De Duitsche minister van buiten- landsche zaken heeft, nu ruim een week geleden, betoogd, dat het transportvraag- stuk noodzakelijkerwijze voor de gealli eerden tot eeh steeds meer onoplosbaar probleem moet worden en na hem heeft de Rijksmaarschalk nog eens uiting ge geven aan het rotsvaste vertrouwen der Duitsche Rijksleiding in het welslagen van de Europeesche autarkie als tegen- hangsber van de Amerikaansche autarkie, waardoor Engeland over zee van vrijwel alles moet worden voorzien. Hitier heeft, met andere woorden dan, als kenmerk van de komende periode aangekondigd een wedloop tusschen den Duitschen onderzee- bootaanbouw en de geallieerde koopvaar- dijwerven; hij heeft immers gezegd, méér tonnage te zullen torpedeeren naarmate de geallieerde werven méér bouwen. In dit verband is zeer belangrijk een artikel van de „Times", waarin in verband met de tweedefront-aangelegenheid met klem betoogd is, dat het Britsche belang eischt. dat het scheepvaartprobleem vóór aan dient te staan in de reeks voorwer pen der officieele en oublieke belangstel ling en zelfs belangrijker is dan de hulp aan de Sovjet Unie. Blijkbaar moet de openbare meerling in Engeland er op worden voorbereid, dat men ten aanzien van het tweede front geduld moet heb ben, iets waarvan men toch al wel door drongen zal zijn zoo langzamerhand, maar ook' geeft deze beschouwing een onge vraagde bevestiging van de genoemde Duitsche opvatting inzake het aangebro ken zijn eener periode van minder dyna mische oorlogsvoering. De „Times" for muleert de, waarschijnlijk van officieele zijde geïnspireerde opvattingen ongeveer in deze woorden: „Het is zeer waarschijn lijk, dat de geallieerde offensieven, die ongetwijfeld plaats zullen hebben, andere vormen aan zullen nemen, als het publiek verwacht. De strategie der oorlogvoeren den is door de verbindingswegen bepaald. Duitschïand is van zijn verkeerswegen te land afhankelijk, terwijl de geallieer den den gezamenlijken oorlog over de verbindingslijnen buiten de' eigen territo ria té voeren hebben. Daarom moet het ook voor- iedereen ter wereld duidelijk zijn, dat alleen de kwestie der scheeps- ruimtevoorziening, de beveiliging en het behoud van tonnage, en zeewegen voor de geallieerden beslissend zijn moet". Met andere woorden, ook Engeland wil het in den strijd tegen Duitschïand voorshands meer in de defensieve richting zoeken. De chef van de Britsche koopvaardij vloot, Sir Arthur Salter, een der gealli eerde experts op het gebied van scheeps bouw en zeeverbindingen, heeft onlangs in een radiorede medegedeeld, dat de ge allieerden in September voor het coast meer schepen gebouwd hebben dan in diezelfde maand tot zinken gebracht zijn: „Indien de vijand, zoo zeide hij, van nu af aan niet nog grootere geallieerde tón- nageverliezen zal kunnen veroorzaken, zullen de Geallieerden van maand tot maand meer schepen voor het transport van troepen en materieel ter beschikking staan." Het is niet oninteressant, in dit verband nog eens te herinneren aan een uitspraak van dezen Britschen deskundige betref fende den vorigen oorlog en meer in het bijzonder over de geallieerde scheepsver- liezen als gevolg van het. optreden der Duitsche duikbooten. In zijn door de Carnegie-Stichting uitgegeven boek „Al- lied Shipping Control" schrijft Salter in verband met de positie der Geallieerden in 1917 o.m., dat de tonnageverliezen ge durende de eerste drie maanden van den onbeperkten duikbootoorlog „schrikwek kend" waren. „Zij werkten als het hame ren van de sappeurs bij het leggen van een vijandelijke mijn, welke degenen, te gen wie de mijnen gelegd worden, niet ontdekken kunnen. Men wachtte veeleer op de laatste onheilspellende stilte voor de explosie. In Mei 1917 werd het convooi- systeem ingevoerd, waardoor de toestand, hoewel nog steeds uiterst gevaarlijk, niet meer een geheel hopeloos aanzien kreeg." Ook £oen dus het spel van werking en tegenwerking, het plaatsen van een be strijdingsmiddel tegenover een nieuw strijdmiddel dat in den huidigen oorlog op menig gebied een tot voor esnige jaren onvermoede intensiviteit heeft bereikt. Nu zijn er in dezen oorlog véél meer Duitsche duikbooten op zee dan in den vorigen wereldoorlog ooit het geval is geweest. Duitschïand had er toen in to taal 140, waarvan er in Januari 1917, 103, einde Mei 130 in den strijd waren. In deze vijf maanden werd een seheepsruïmte van 2,7 millioen ton naar den zeebodem gezonden. In de eerste vijf maanden van het loopende jaar heeft dit totaal een half millioen ton minder bedragen, doch volgens Duitsche deskundige verklaringen is dit niet een gevolg van de geringere trefzekerheid van het Duitsche onderzee bootwapen, doch juist oen gevolg van de verbeterde afweermiddelen. Hoe staat nu de geallieerde koopvaar dijvloot er voor? De militaire medewerker' van het D.N.B. heeft begin September uit gerekend, dat toen ruim 20 millioen ge allieerde schocpsruimte tot zinken was gebracht, overeenkomende met een maand- gemiddelde van 550.000 ton. In het eerste halfjaar van 1942 zijn echter bijna vier millioen ton tot zinken gebracht, waaruit volgt, dat het maandgemiddelde belang rijk gestegen is in het vex-loop van dezen oorlog. Voor September j.l. komen de of ficieele Duitsche opgaven tot een vernie tigde scheepsruimte van één millioen ton, dat is dus ongeveer het dubbele van het algemeen gemiddelde voor dezen oorlog. Alleen voor Mei 1941 (Kreta!) is het tonnagegemiddelde nog hooger geweest. Von Ribbentrop heeft in zijn bovenaan gehaalde redevoering de ramingen tot de zijne gemaakt, volgens, welke de mogend heden van de As in het afgeloopen jaar tenminste tweemaal zooveel, waarschijn lijk echter nog méér, handelstonnage ver nietigd hebben dan de Britsche en Ameri kaansche werven in hetzelfde tijdvak kon den bouwen. Toen Sir Arthur Salter zijn radiorede hield, waarover wij hierboven schreven, waren de laatste verliescijfers nog. niet bekend, zoodat aangenomen kan worden, dat hij zinspeelde op een recente produc tie van rond 1,1 millioen ton. Dit zou dan beteekenen, dat de geallieerde werven thans viermaal de topprestatie van No vember 1918 hebben gebaald, waartoe men toen was gekomen om de torpedeeringen van 10 millioen ton per jaar, gebaseerd op de" ervaringen van 1917 en 1918, te boven te komen en te blijven. De geschiedenis herhaalt zich dus na een kwart eeuw, nu in dezen nieuwen wed loop. Hierbij dient dan echter in het oog te worden gehouden, dat de capaciteit der Amerfkaansche werven voor 1942 aan vankelijk was opgegeven als maximaal 2.5 millioen ton, welk totaal, volgens som mige berichten tot dusver niet gehaald kon worden. Volgens Salter zou men er dan nu opeens in geslaagd zijn, den aan bouw over één maand op te voeren tot één achtste gedeelte van de geprojecteerde jaar-capaciteit, welke aan Duitsche zijde needs als bluf geoordeeld en te licht be vonden is. 'S GRAVENPOLDER. Advertenties en Abonnementen worden aangenomen door BOEKHANDEL DE JONGE. RECHTSZAKEN POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Een opllchtster. „Dat is een gek geval hé. wat Je hebt uitge haald", begon de politierechter tegen de 25-ja- rige M. L. B. uit Aardenburg. „Ja. ja", zei de juffrouw en begon rad de ge schiedenis uit te leggen. B(j aankomst van de boot te Breskens was ze naar den dekknecht gegaan en had aan hem* koekjes gevraagd, die hij bü zich moest hebben voor den buurman van de juffrouw. De dek knecht gaf de koekjes en de juffrouw bonnen, maar de buurman had ook al bonnen gegeven en de juffrouw niet gevraagd de koekjes te halen. Zb' maakte zich dus schuldig aan oplichting. Conform den elsch veroordeelde de politierech ter haar tot 20.— sub. 10 dg. Burenruzie. Een werkman uit Yerseke, 62 jaar, J. P., ge naamd, was op een morgen gaan varen. Toen hij thuis kwam. was zijn vrouw bont en blauw ge slagen door zijn buurman. P. nam toen revanche door diens zoon op den mond te slaan, zoodat diens lip bloedde. Hoewel ander.en ook gezien hebben, dat P. geslagen heeft, ontkende hij. Hoe buurman's zoon aan een gezwollen en ontvelde lip kwam, wist hU niet. Hü wist alleen, dat hU zoo onschuldig was als den politierechter. 20 subs. 10 dagen eischte de officier, want deze achtte hem niet onschuldig. P. werd ver oordeeld tot 15 subs. 10 dagen. Beleedlglngen. De 18-jarige P. V., uit Schore, ging op zeke ren morgen naar den melkboer. Maar op haar vraag of ze melk kon krijgen, werd haar door hevig neen-knikken te kennen gegeven, dat dit niet kon. Eenlgszins gebelgd ging ze naar huis. Later op den dag ontmoette zij den melkboer met zijn vrouw. Tegen- haar zuster, die bij haar was, praatte ze toen heel leelijke woorden, die bedoeld geweest moeten zbn voor den melkboer. De juffrouw ontkende dat. De woorden waren tot haar zuster gericht. De officier kon dit niet acnnemen en eischte 15 subs. 10 dagen. Ook de politie-rechter meende, dat de woorden alleen tot een man gericht konden zijn en veroordeelde juffrouw V. conform. In den tijd dat juffrouw S. van de G. bij de eehtgenoote van M. W. B te Goes werkte, miste déze laatstgenoemde eenige pakjes zeeppoeder. Zij vermoedde toen dat de werkvrouw deze pak jes had weggenomen en ^ing op informatie naar deze vrouw uit. Daarbij sprak zij haar vermoeden uit. De wekvrouw voelde zich. toen zb later vernam, wat haar werkgeefster vermoedde, ber leedigd. Verd. zag evenwel niet in. dat zb iemand beleedigd bad. De officier vond het nogal ergerlijk om iemand, die goed bekend staat, zoo verdacht te maken en eischte 15 subs. 10 da gen wegerts smaad. Vonnis conform. Een Arnemuidsohe slipperpelster, de 20-jarige Cl. S.. vervoegde zich op het distributiekantoor voor de tabakskaart van haar vader. De ambte naar zei, dat er geen P-bon van de textielkaart ingeleverd was en dat ze dus geen kaart kon krijgen. Het meisje werd kwaad en zei. dat hij de bon zelf van de textielkaart had afgeknipt. „Het wa3 toch maar in zün eigen voordeel", veegde ze er aan toe. Dit was een leelijke insi nuatie. al begreep de Amemuidsche dat zelf niet goed. Zü werd veroordeeld tot 10 subs. 5 dagen. De officier had 15 subs. 10 dagen geëischt. Een tienjarige dorpsgenoot had een stok ge haald van bet erf van den 34-jarigen landbou wer A. C. M. te Gapinge. Deze werd hem bu een jongensruzie afgepakt, maar naderhand bracht hij hem terug. De landbouwer kwam juist uit het huis. Hij is driftig en kort aange bonden van aard en werd kwaad, toen hij den vreemden jongen op zijn hof zag. Hij pakte den jongen beet en sleepte hem het erf af en deed den knaap daarbb flink pijn. Tegenover zoo'n kleinen jongen vond de politie-rechter zijn op treden zeer ergerlijk. M. zei dat er niets gebeurd was en dat hij niet mishandeld had. Eisch 20 subs. 10 dagen. Vonnis conform. Een groofe en een kleine jongen kregen ruzie en de 41-jarige sjouwerman A. de V. uit Koude- kerke kwam tusschenbeide. Hü sloeg daarbb den grooten jongen met een sikkel op den arm, zoo dat deze bloedend werd verwond. Het was niet de bedoeling om den jongen met den sikkel te lijf te gaan, maar onnadenkend had hij vergeten dezen uit zbn handen te leggen. Hij werd ver oordeeld tot 20 subs. 10 dagen. De eisch luid de 25 subs. 10 dagen. BU verstek. Bb verstek werden veroordeeld J. de W.. 18 jaar. werkman te Goes, conform den eisch tot 2 weken gevangenisstraf, wegens diefstal van eenige zakken: H. A„ 53 jaar, landarbeider te Koudekerke, confonm den eisch tot 10 subs. 5 dagen, wegens vernieling van eenige aardappel- bossen: J. F. W.. 32 jaar, werkman te Goes, con form den elsch 'tot drie weken gevangenisstraf wegens mishandeling: J. P. de R.. echtgen. van S. R., 53 jaar. te Zicrikzee. tot 15 subs. 10 da ger. wegens beleediging. De eisch luidde 20 subs. 10 dagen. RECHTBANK MIDDELBURG. De Arrondissements-Rechtbank te Middelburg heeft failliet verklftard Klazina Benou en Susan na Benou, beiden winkelierster, wonende te Krabbend jjke. Recbter-Commïssaris: Mr. B. V. A. Röling. Curator: mr. J. F. C. van Deinse, Advocaat te Middelburg. 7.709.425 INWONERS IN PORTUGAL. Volgens de laatste volkstelling in De cember 1940, bedroeg op dat tijdstip het aantal inwoners van Portugal 7.709.425 zielen. Op de bij Portugal behoorende eilandengroepen de Azoren en Madeira wonen 535.000 menschen. Lissabon, de grootste stad, telt 702.000 zielen. LOOP DER BEVOLKING KAPELLE. Ingekomen: C. P. Mannl, van Wemeldinge, n. Oostetraat A 15: L. Brouwer, van •Goes, naar Ooststraat A 35: H. J. Bakker, van Roo sendaal. naar Noordstraat D 225; M. C. Kik, van Goes, naar Dreef A 281. Vertrokkene Ca. de Bart. van Kerkplein A 253, naar Kloetinge; H. M. Blok en I. A. Blok, van Kerkplein A 262, naar Breda; M. J. Ie Clercq. van OoBtstraat A 22, naar Dordrecht; J. D. Blok. van Kerkplein A 257, naar Amsterdam; W. L. Harthoorn en gezin, v. Spaarllngsstraat A 57. naar Yerseke; W. Mlcras, van Schore, G 4, naar Krabbendijke; H. Galenkamp en echtgen., van Nieuwe Kerkstraat D 173. naar Middelburg; A. C. Nells, v. Lurpscheweg B 58, naar Krulningen 8. Tuilhof, v. DijkwelBChestraat A 301, naar Kruiningcn; M. J. Vermue, van Wemel- dingscheweg B 2, naar Werkendam; N. RUk, van Schore, F 13, naar Ovezande; G. A. Bakker, van Spaarlingestraat A 67, naar Roosendaal; A. van Ha- lem, van Nieuwe Kerkstraat D 160, naar Goes. YERSEKE. Ingekomen: M. C. Daansen, onder wijzeres te Kruiningen, van Krulningen naar Kaaistraat 3; E. Raam3, ambt. ter secr., van Krimpen a. d. IJssel, naar Damstraat 109; B. Kievit en gezin, transportarbeider van Kruinin gen naar Dreef 3; W. L. Harthoorn, en gezin, hoofdvert. verz. My., van Kapelle Z., naar Schut tershof 3: A. Eckhart en gezin, schipp. b. d. visscheröpolitle, van Zierikzee, naar Vierstraat 10; J. Bazen, -dienstbode, van St. Maartensdijk, naar Damstraat 95: J. Sinke. dienstbode, van Wemeldinge. naar Kerkhoekstraat 57; P. Tolhoek en gezin, landarbeider, van Wemeldinge, naar Damstraat 179; A. van der Linde en gezin, zonder beroep, van Breda, naar van Randwyckstraat 49; A. P. Koole, zonder beroep, van Vucht, naai; van Randwyckstraat 24. Vertrokken: G. Arendzen. onderwijzeres, van Olzendepolder 2. naar 's-Gravenhage: J. B. Kor- stanje, bakkersbediende. van Damstraat 49. naar Goes: P. Sanderse, zonder beroep, van Haven straat 9, naar Rotterdam; M. Wesdorp en gezin, opz. b. d. visscherlien, van Vierstr. 10, naar Zie rikzee: N. Bazen, dienstbode, van Damstraat 95, naar St. Maartensdijk: J. Sinke. dienstbode, van Kerkhoekstraat 57, naar Wemeldinge: W. West- strate, dienstbode, van Kerkhoekstraat 36, naar Kattendijke; A. Nelisse en gezin, grondwerker, van Damstraat 9. naar Rotterdam L. A. Droog en gezin, scheepsboórder. van Schuttershof 17, naar Vlaardingen; A. Salni, bakkersknecht, van Kaaistraat 5, naar Amemuiden; A. Post. huis timmerman, van Scheldestraat 7. naar Kortgcne; J. A. Stobbelaar. corresp. bankinstelling, van Molenpolderweg 12, naar Ovezande. KRABBENDIJKE. Vertrokken: I. M. Joosse, van A 179 naar Eoskoop, Zuidkade 306. Ingekomen: P. M. Kloet, van Noord- gouwe. A 45 naar A 146. M. Kuzee en echtg. van Kruiningen, Lavendeldbk 22 naar B 69. P. Huis- sen, van Tholen, Korfstraat 5 naar A 206. J. C. van den Berge, van Rilland-Bath. Hoofdweg 57.' naar B 64. J. Moerman, van Rilland-Bath, A 88 naar A 128. G. H. Wagenvoort, van Soest, Anna PaulownaJaan 12, naar A 296. W. Mieras, van Kapelle, Schore G 4, naar B 63. A. J. de Bel, van Anna Paulowna. naar A 373. E. H. Boone, van Kruiningen, Kaasgat 1. naar B 102. J. de Jonge, van Midelburg, VerwerijStraat 23, naar A 18. HOEDEKENSKERKE. Ingekomen: Maria Se- raphina Ara zonder beroep, v. Borssele, le Mon- sterweg 136 naar B 122; Maria Walhout, zonder beroep, van Borssele Westsingel 36 naar A 103. Vertrokken: Maria van 't Westende, dienstbo de, van B 121 naar Wassenaar, Burchtlaan 4: Johanna Remün. leerllng-varpleegster, van B 46 naar Venray. Sint Annalaan 5: Elizabeth Poort vliet, dienstbode, van B 112 naar 's Heer Arends kerke H 130: Jacob Heemskerk en gezin, sleep bootkapitein. van A 169 naar Dordrecht, Noor derstraat 20rood. 's-HEERENHOEK. Ingekomen: J. M. Stokx, z. b„ van Breda, Molendijk 14a; G. E. Stokx, x. b., van Breda, Molendijk 14a: W. Geijs, z. b.. van Weert, Molendijk 44: C. Rentmeester. R.K. priester, van Weert, Molendijk 12a; J. M. Rijk. dienstbode, van Heinkenszand. Molendijk 24; J. Ch. wan Zunderen, bakker, van Nieuw-Vosmeer, Burg. Timansweg 13. Vertrokken: J. F. W. Tertoolen, van MolendUk 17 naar Rotterdam, P. de Raadstraat 54a; G. F. Stokx. dienstbode, van Molendijk 14a naar Goes; W. W. Meynen, ambtenaar ter secretarie, van Stoof laan la naar Goes, Tulpstraat- 38: C. de Jonge, melkventer, van Molendijk 20 naar Ovezande. B 110; R. M. Spe ller, x. b., van Burg. Timansweg 3 naar Etten en Leur; Th. Vreeke, electrisch lascher, van Kerkstraat 10 naar Heinkenszand, Dorpstraat A 48; M. Bordui, dienstbode, van Dorpstraat i naar Heinkenszand C 49: H. M. Knopjes, scheepsbouwer, van Burg. Ti mansweg 7 naar Heinkenszand C 49; B. M. Rijk, dienstbode, van Molendijk 24 naar Heinkenszand. Kerkdreef A 100: M. J. Stokx. dienstbode, van Mo lendijk 14a naar Goes. Trompstraat 4: E. Knuit. dienstbode, van Werrllaan 14 naar Heinkenszand, C 69. Officieele Mededeelingen. Prov. Publ. van het Dept. van Landb. en VisscheriJ. TAXATIEM ARKTEN PAARDEN. De Plv. Voedselcommissaria voor Zeeland maakt bekend dat de voor de maanden November en Decem ber 1942 vastgestelde taxatlemarkten ala volgt zijn ge wijzigd Zierikzee 4 November 2 December IJzendijke 10 November S December Axel 11 November 9 December Tholen 16 November 15 December Middelburg 20 November 18 December Oostburg 21 November 22 December Hulst 25 November 23 December Goes 27 November 29 December Belanghebbenden dienen hiermede wel rekening te houden. Met blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van onzen Zoon KEES. G. HARINCK. N. HARINCK—SINKE. Middelburg, 14 October 1942. Eigenhaardstraat 37. Ondertrouwd: WIM ROOSE en WELL S. KOOLWIJK. Vlissingen, 15 October 1942. Acacialaan 10. Ieplaan 14. Huwelijksvoltrekking 25 No vember a.s. Huwelijksbevestiging in de Groote Kerk om 2.45 uur door den Weleerw. Heer Ds. L. J. C. Visbeek. Gevraagd aan de rijwielstal ling naast het Station Middel burg een RIJWIELBEWAARDER voor den Zondag. Zich aldaar aan te melden Vrijdag tusschen 19.30 en 20.30 uur. NET DAGMEISJE gevraagd, van half negen tot vijf uur. Lunchroom PETERSE, Dam, Middelburg. Grote Assurantie-Mij. vraagt voor Zeeland voor afdeling „VARIA" en Paarden-Veeverz. Bij gebleken geschiktheid aanstelling op vast salaris. Uitv. br. m. vermelding leef tijd onder letters 'U. T., bureau van dit blad, Vlissingen. WALSTRAAT 58-60, TELEF. 10 (2 lijnen), VLISSINGEN En .zoowel voor de thee van vroeger als voor de Santé-tabletjes van nü is vocht heel verkeerd! Daarom: bewaar Uw Santé-tabletjes in een klein, goed sluitend blikje of fleschje; dan smelten ze niet weg en ze blijven gemakkelijk te gebruiken! Het beste tbeesurrogaat No. 3 octt vervaardigd! De reddingsboeihet alom bekende merk der N.V. Koffie Hag Maatschap* pij, is evenals in vroeger jaren voor haarberoemde cof- feïne-vrije koffie - de waarborg voor de uitmuntende kwaliteit van HAG-koffiesurrogaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 3