PATER!K UIT DE PROVINCIE Het Verzekerings Centrum 't Modehuis BLAUWDRUKKEN HYGIDENT Dames ZICHTZENDING THANS VERDUISTEREN van hedenavond 18.52 uur tot morgenochtend 8.01 uur De maan komt morgen te 21.59 uur op en gaat te 21.56 uur onder WINTERHULP NEDERLAND. In de periode van 21 September tot en met 3 October kwamen o.m. de volgende giften binnen ten bate van Winterhulp N.V. Tapijtfabriek „Clinge", Kapellebrug 200 Stoomwasscherij „Zeeland", Middel burg 250. NED. ORGANISTENVEREENIGING. Het district Zeeland der Ned. Organis- tenv-sreeniging kwam Zaterdag jl. in ver gadering bijeen. Deze keer in de consisto riekamer der Ned. Herv. Kerk te Kapelle. Besproken werd o.a. op welke wijze, met meerdere organisten contact zou kunnen worden verkregen. De organist der kerk, de heer P. M. A. Vos., bespeelde daarna het orgel. Dit in strument verdient werkelijk het praedicaat „koninklijk". Te betreuren v§lt slechts, dat het geen vrij pedaal bezit. Verder werd van cfen heer Lako te Ar- nemuiden een referaat voorgelezen. On derwerp: Samenwerking tusschen predi kant en organist. Beiden hebben, aldus referent, eener- zrjds een aparte, anderzgds een gemeen schappelijke taak. Samenwerking en be spreking van den dienst zijn ten zeerste gewenscht. Zoo noodig neme de organist zelf daartoe het initiatief. De predikant behoort eenig inzicht in de kerkmuziek, de organist in de liturgie te hebben. De taak van den organist wordt niet slechts door ernstige, studie, maar mede door persoonlijk geloof gedragen. Dan helpt hij mede om den dienst tot „eeredienst" te maken, anders is hij slechts leverancier van kerkmuziek. De volgende vergadering werd bepaald op 19 December a.s. te Goes. ZEEUWSCH-VLAANDEREN TRAGISCH STERFGEVAL. AXEL. De ongeveer 75-jarige O. F. uit d« Oosterstraat alhier, is toen hij zijn woning had verlaten voor een wandeling te maken, op straat plotseling, onwel ge worden. De man zakte in elkaar en was binnen enkele oogenblikken overleden. BURGERLIJKE STAND GOES Geboren Jan Adrlaan Pieter, z.v. Jan Schrijver en Elisabeth Maria den Herder; Marijke, d. v. Jacobus Jan Vermaas en Margrleta van der Weele; Jacob Elisabeth, d.v. Willem Fredrlk ^ohan van Riet en Elisabeth Boutens; Danker Jan. z.v. Pieter Cor nells Polderman en Pleternella de Kam. Overleden Willem MatthiJsse, 5S J.. echtgenoot van Lena Lokerse, wonende te Kapelle. KOUDEKERKS. Geboren: Daniël Abraham, aoon van Daniël Bommeljé en Elisabeth Koole; Pieter, 'zoon 'van Martinus Brasser en Leiintje Harthoorn: Sara. dochter van Lambertus Boone en Elizabeth Marinusse; Jacobus, zoon van Adrlaan Stroo en Pieternella Francke; 'Maatje Cornelia, dochter van Pieter Vader en Johanna Harpe: Leendert, zoon van, Caaper Meulmeester en Jannetje de Ridder; Geertruida Johanna, dochter van Hermanus Bartel Woltering en Catholijntje Kommers; Maarten, zoon van Arend Hollander en Maartje Lems. Overleden: Abraham van de Vijver, 57 jaar, man van Johanna Verstraate. Ondertrouwd: Hendrik van Belle. 37 j., te Vlissingen en Janna Boone, 29 j.;.Pieter Gesehie- re, 37 j. en Krina Bakker. 35 j. te Schoondijke. David Joziasse. 2S j. en Wilhelmina Schout, 27 j. Getrouwd: Willem Vader, 21 j. te Vlissingen en Adriana Aamoutse, 21 j. Cornelia Bosschaart, 35 J. ep Helena Reljnierae, 35 j. OOSTKABELLE. Getrouwd: Marcus Jakob Marcusse, 36 j. jm. en Jacomina Maria Maljaars, 2-1 j. jd. Geboren: Pieter, zoon van Laurena van den Bioeke en Neeltje Wattel. VROUWENPOLDER. Van 4—10 Oct. Geboren: Ja- coba, d. „v. P, Polderman en C. DuvekoL HOEDEKENSKF.RKE. Over de maand Septem ber. Geboren: Johanna, d. v. Jan Cornelia Johan nes Boone en Klazina van Houte: Pieternella Maria, d. v. Jan Labrujere en Maria Eckhardt. Overleden: Maria Pieternella Moreauw, 17 j„ ongeh.; Maria Cornelia Rijk, 36 j„ ongeh.; Pie ternella Duijnkerke, 75 j„ vrouw van Machiel de Pree. 's HEERENHOEK. Geboren: Neeltje Jacoba, d. v. P. Rijk en J. J. Knopjes: LaurenUue. z. v. C. Grim en A. M. Schrieks; Jacobus, z. v. P. Martens en P Verschragen; Johannes, z. v. A. Remljn en J. Boonman. Overleden: J. A. de Vos, 23 J. (overL te Goes). GROEDE, Geboren: Jacobus Izaak. zoon van Arie Faas en Paulina Maria Verdujjn: Izaak Pieter. zoon van Jacob Izaök Becu en Johanna Cornells. GEMENGD NIEUWS VIJF POSTBEAMBTEN WEGENS DIEFSTAL AANGEHOUDEN. Gedurende de laatste maanden heeft de Schiedamsche politie verschillende klach ten ontvangen, dat postpakketten met le vensmiddelen en brieven met distributiebe scheiden, welke van elders naar Schiedam werden gestuurd, niet op de adressen aan kwamen. In verband hiermede heeft de politie de hand gelegd op een aantal brie venbestellers, die zich den laatsten tijd schuldig maakten aan het stelen van den inhoud van postpakketten. De 24-jarige hulpbesteller P. J. T., haal de tezamen met den 39-jarigen bestelld!" A. S.. uit een pakje eenig fruit en aange moedigd door dit succes legde hij zich toe op het achterhouden van brieven met le- vensmiddelenbonnen. Hy had hiervan dus danig de smaak te pakken, dat hij op een ochtend, toen hij op zijn ronde was, uit een pakketje chocolade opat. Dit was echter gezien door een voorbijganger, die het voorgevallene te bevoegder plaatse ver meldde, De 32-jarige besteller J. H. O. be kende eenige malen een pakketje te heb ben geopend en den inhoud daarvan te hebben opgegeten of verdeeld onder de hulpbestellers M. K. en J. v. d. D. Dit vijf tal onbetrouwbare postbeambten is aange houden. TWINTIG DUIZEND KILOGRAM GROENTE EN FRUIT IN BESLAG GENOMEN. In het tijdvak van 1 tot en met 10 Oc tober heeft de economische dienst der Haagsche politie in totaal 20.000 kilogram groente en fruit in beslag genomen. Hier onder waren 9600 kg appels en peren, 4025 kg roode en witte kool, 3175 kg druiven en 1050 kg boonen. Deze groenten, die buiten de veiling om waren opgekocht en bestemd waren voor den sluikhandel, werden in beslag genomen op de toegangswegen en vaarten naar Den Haag. Zij werden vervoerd per schuit en per vrachtauto. Een dezer vrachtwagens vervoerde, naar het uiterlijk te oordeelen, balen stroo. Het inwendige bleek echter groenten te bevatten. Tegen een groot aantal telers, vervoer ders en koopers is proces-verbaal opge maakt. In overleg met den voedselcom- missaris zijn de in beslag genomen hoe veelheden via de veiling aan te goeder naam en faam bekend staande grossiers toegewezen, die ze voor de verdere ver deeling zullen distribueeren onder hande laars in de arbeiderswijken. INBRAAK DOOR ONTVLUCHTE GEVANGENEN. Binnen korten tyd is voor de tweede maal ingebroken in de goederenloos van het station Hoogezand, waarbij thans een groote partij goederen en eenige manden met sterken drank werden ontvreemd. De marechaussee kon spoedig de daders, twee ontvluchte gevangenen arresteeren. Het zijn A.'J. R. en P. B. uit Muntendam. BADHUIS AFGEBRAND. De oudste badinrichting van Loosdrecht ,,de Dri^prong" aan de Loenerveensche plas te Loosdrecht is geheel afgebrand. De bewoners hadden voor de eerste maal de kachel aangestoken, waardoor brand in de schoorsteen is ontstaan. Het badhuis, de woning van den badmeester en het café benevens vele hadhokjes brandden af. De inboedel ging verloren. OUDE MAN VERDRONKEN. De Amsterdamsche politie heeft uit den Schinkel nabij de Sluisstraat het lijk opgehaald van een 73-jarigen man, die se dert eenige dagen werd vermist. Klaar blijkelijk was de man toen, misleid door het duister, te water geraakt. RECHTSZAKEN ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK MIDDELBURG. De volgende vonnissen werden uitgesproken: J. H., 19 jaar, werkman te Middelburg, wegens diefstal, 14 d. gevang.; A. O., 17 jaar. werkman te Middel burg, wegens diefstal, 1 mannd tuchtschool; R. E. de C., 20 jaar, werkman te Middelburg, wegenfc dief stal, 14 d. gevan.M. J. V.. 20 jaar. werkman te Middelburg, wegens diefstal, 30 of 15 d, h.P. C. v. d. W., 32 j., chauffeur te Breskcns. wegens ver voer van goederen ln een strook van 1000 m. breedte langs de Rtlksgrens, 100 of 21 d. h.. met beves tiging vonnis kantonrechter; C. G., 17 j., landarbei der te Rilland-Bath, wegens poging tot beleedtging, 30 of 1 week tuchtschool; H. d. L., 19 Jaar, land- arbélder te Rilland-Bath, wegens poging tot belee- diging, 30 of 10 d. h. Hoofdredacteur: J. C. Visser, Vlissingen; Algemeen redacteur: M. Gaerae, Middelburg; Stadsnieuws: C. de Voogd, Vlissingen en J. P Ph. Doorenbos, Middelburg; Gewestelijk nieuw»H. vso Benthem, Goes en R. F. H. L. Sondag. Oostburg. Haagsch redacteur; C. KnUff; Advertentiechef: voor Mid delburg C. P. BuiJs. voor Vlissingen 8. RiJkeboer. LANDBOUW EN VEETEELT LOONEN EN ARBEIDSVOORWAARDEN IN DE ZUIVELINDUSTRIE. In de provincies Friesland, Noord-Hol land, Noord-Brabant en Drente waren de loonen en andere arbeidsvoorwaarden van de personeelen der coöp. zuivelfabrieken in de laatste jaren na gepleegd overleg tus schen commissies vkn arbeidsvoorwaarden uit de bonden van coöp, zuivelfabrieken en de zuivelbewerkersorganisaties vastge legd in z.g. reglementen van arbeidsvoor waarden. Deze reglementen waren slechts bindend voor de personeelen der tot de commissies toegetreden fabrieken, terwijl ten aanzien van loonen en arbeidsvoorwaar den onderling nogal groote afwijkingen en verschillen bestonden. In Groningen, Gel derland, Overijssel, Utrecht, Zuid-Holland en Zeeland ontbraken deze reglementen van arbeidsvoorwaarden zelfs nog geheel. In deze provincies waren de arbeidsvoor waarden fabrieksgewijze geregeld. Boven dien waren in alle provincies de loonen enz. van de personeelen der coöperatieve fabrieken anders geregeld dan die van de particuliere fabrieken. De dezer dagen door het College van Rijksbemiddelaars vastgestelde landelijke regeling van arbeidsvoorwaarden in de zui velindustrie brengt in den tot dusverre be- staanden toestand belangrijke wijziging en ontegenzeggelijk verbetering. Met uitzondering van de loonbepalingen zijn voor de personeelen van de ongeveer 600 coöperatieve en niet-coöperatieve zui velfabrieken in alle gewesten van ons land dezelfde arbeidsvoorwaarden vastgesteld. Deze uniforme arbeidsvoorwaarden heb ben onder meer betrekking op de waarde van verstrekte emolumenten (vrije woning en bouwland), frgze van loonbetaling, beta ling overwerk, doorbetaling loon Chr. feestdagen, geoorloofd verzuim met behoud van loon, uitkeeringen bij ziekte en onge val, verstrekking van vacantiedagen en be ëindiging dienstbetrekking. Belangrijk is verder, dat het College van Rijksbemidde laars heeft bepaald, dat met ingang van 2 November 1942 het weekloon der ge huwde arbeiders van 25 jaar en ouder met 2, van de ongehuwde arbeiders van 25 jaar en ouder met 1 moet worden ver hoogd op die zuivelfabrieken, waar geen goedgekeurde ouderdoms- en/of weduwen- en weezenvoorziening bestaat. Voor de loonbepalingen heeft het Col lege uniforme regelingen vastgesteld voor de volgende zuivelgebieden: Friesland, Groningen, Drente, Gelderland-Overrjssel- Utrecht, Noord- en Zuid-Holland, Zuid- Nederland (Limburg, Noord-Brabant en Zeeland). Voor de gebieden Friesland en Gelder- land-Overijssel-Utrecht zijn de zuivelonder nemingen ingedeeld in vier gemeenteklas sen, en de werknemers verdeeld in: vak arbeiders, geoefenden en ongeschoolden. Voor de volwaardige werknemers van 23 jaar en ouder bedraagt ln de gemeente klasse I het minimum-weekinkomenvak arbeiders 29, geoefenden 26 en onge schoolden 24. in gemeenteklasse n resp. 27, 24 en 22: in gemeenteklasse Hl resp.. 26, 23 en 21 en in gemeente klasse IV resp. 24, 21 en 20. Voor Groningen zijn 3 gemeenteklassen gevormd met voor de klasse I*: vakarbeiders 29, geoefenden 26 en ongeschoolden 24; klasse II resp. 26, 23 en 21 en. klasse m resp. 24, 21 en 2ö. Alle onderne mingen in Drente behooren tot één klasse met de volgende minimum-weekloonen vakarbeiders 24, geoefenden 21 en on geschoolden 20. De Noord- en Zuid-Hollandsche onderne mingen zjjn ingedeeld in 3 gemeenteklassen met de volgende minimum-weekloonen klasse I vakarbeiders 31, geoefenden 28 en ongeschoolden 26, klasse II resp. 29, 26 e~ 24; in klasse III resp. 26, 23 en 21; die in Zuid-Nederland even eens in drie klassen met de volgende week- loonen: klasse I vakarbeiders 27, ge oefen den 24 en ongeschoolden 22, klasse II resp. 26, 23 en 21 en klasse m resp. '24, 21 en 20. In alle gebieden z(jn de werkgevers ver plicht voor de volwaardige melkbezorgers van 23 jaar en ouder een zoodanige provi sieregeling, te treffen, dat hün weekinko- men ten minste 10 uitgaat boven een loon van 21 per week, berekend op basis van een 48-urige werkweek. Van de volwaardige jeugdi&e werknemers bedraagt het minimum-weekinkomen op 22-jarigen leeftijd 90 pet., 21 jaar 80 pet., 20 jaar 70 pet., 19 jaar 60 pet., 18 jaar 50 pet., 17 jaar 40 pet. en 16 jaar 30 pet. van het minimum-weekloon van volwaardige L0TSVERB0NDEN. De Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, Rijkscommissaris dr. Seysa Inquart, heeft Zondag bij de her denking van den tweeden verjaardag van het Arbeitsbereich der N.S.D.A.P. een re devoering uitgesproken, waarvan de in houd niet slechts bestemd was voor intern gebruik. Dr. Seyss Inquart heeft deze ge legenheid aangegrepen, om over de hoof den van zijn hoorders heen behartigens waardige woorden te spreken voor het Ne derlandsche volk. Hij constateerde name lijk, dat de bydrage, welke ons volk levert voor de nieuwe toekomst de vergelijking niet kan doorstaan met de offers, welke het Duitsche volk in dezen harden tjjd brengt. Dit is een harde waarheid, waaraan nie mand zich mag onttrekken. Want dat geldt niet alleen voor hen, die. hoewel zulks op grond van de ideologische verbonden heid van hen mocht worden verwacht, ver zuimden hun actief aandeel te nemen aan den strijd tegen het bolsjewisme. Het geldt ook voor de anderen, van wie de Rijkscom missaris moest constateeren, dat zij nog vreemd en afwijzend staan tegenover de nationaal-socialistische gedachtenwereld. Dr. Seyss Inquart gaf in het vervolg van zijn betoog met betrekking tot deze ver houding, een nadere toelichting op hetgeen Rijksmaarschalk Goering in zijn redevoe ring te berde bracht over de voedselvoor ziening in de bezette gebieden. Indertijd werd uitgegaan van het begin sel, dat de levensmiddelenvoorziening in Nederland niet zou achterstaan bij het Rijk, wijl hier Immers, naar Duitsche op vatting, moest worden gesproken van een lotsverbondenheid tusschen beide vOlken en landen in de velerlei schakeeringen van hun economisch en geestelijk leven. Op al deze punten van verwantschap is reeds meermalen de aandacht gevestigd. Rechtsgelqkheid. zoo heeft de Rijkscom missaris thans betoogd, moet ook worden beoordeeld vanuit de geleverde prestaties. Rechtsgeiykheid is maar niet een recht zonder meer dat Iemand by wijze van erfe nis in den schoot valt. Rechtsgelijkheid kan slechts bevestigd worden in het offer van gemeenschappeiyk gedragen leed, in het offer der lotsverbondenheid op een tijd- stip, dat deze lotsverbondenheid metter daad de zwaarste proef krijgt te doorstaan. Uit deze offerbereidheid volgt als een van zélf sprekendheid de gelpkheid met het Duitsche volk. ook in de dingen van het dagelijksche leven. Lotsgemeenschap bestaat er dan ook slechts voor de Duitschers hier te lande, die zich ook zullen hebben te schikken in de lagere rantsoenen in Nederland, die ove rigens tot den volgenden oogst gehan- haafd zullen biy'ven. Daartegenover kon de Rgkscommissaris de lotsverbondenheid tusschen N.S.D.A.P. en N.S.B. nadrukkeiyk onderstreepen. wy staan aan één front, aldus dr. Seyss In quart. In deze strijdgemeenschap wordt de kameraadschap gelouterd. Een kame raadschap welke hecht is gefundeerd in de ideologische verbondenheid en in de over tuiging eener groot-Germaansche zending tot éénwording van Europa, onder leiding van Adolf Hitler. De Rijkscommissaris heeft deze lotsver bondenheid gesteld tegenover de afwijzende houding van een groot deel van het Neder landsche volk. Daardoor wint deze lots verbondenheid aan kracht en beteekenis. Wanneer daaruit een tegenstelling wordt verdiept ten opzichte van dat afwijzende deel van het Nederlandsche volk, dan moge deze overweging, thans nu het nog tyd is- mede aanleiding zyn voor velen, om zich nogmaals te bezinnen. De woorden van den Rijkscommissaris zijn te dezen aanzien een duidelijke vingerwijzing. Hij heeft met nadruk op de consequenties gewezen. LANDGENOOTEN ANTWOORDEN. lederen dag ■weer geven honderden landgenoo- ten uit het geheele land een spontaan antwoord op onze vraag ohb verzorgingsfonds te steunen. Landgenooten antwoorden door middel van over- schrijvingen\en stortingen op onze girorekening. Het is eert verheugend verschijnsel dat wö steeds meer van dergelijke klinkende antwoor den ontvangen, want dat bewijst ons, dat men zich ook in ons land er van bewust wordt, dat het onze plicht is den strijd van onze dappere vrijwilligers aan het Oostfront te steunen. Landgenoot, zendt ons uw antwoord In den vorm van een flinke overschrijving op qns giro nummer 432100, t. n. verzorgingsfonds Vrijwilli gerslegioen Nederland. Koninginnegracht 22, te 's-Gravenhage. werknemers van 23 jaar en ouder. Van geoefende werknemers, die niet in het bezit zg'n van een algemeen erkend vak diploma mag het weekloon 50 ct. minder, van vakarbeiders in hetzelfde geval verkee- rende 2 minder zijn dan de vastgestelde weekloonen. LOOP DER BEVOLKING O.- EN W.- SOUBURG. Ingekomen: P. de Vos, kantoorbed., van Middelburg, naar Mtddelburg- scbestraat 25. A. Bronke met gezin, scheepsma ker, van Zoutelande, naar Burchtstrnat 49. A, P Leijnse, met gezin, metselaar, van Middelburg, naar Middelburgschestr. 36: W. Midavaine, zon der, van Vlissingen. naar Ritthemschestraat 25. A F Meijers metaaldraaier, van Ritthem, naar Middelburgschestraat 12. J. Kaashoek, stoker, van Vlissingen, naar Beciusstraat 23. A. P. C. Baas, met gezin, sjouwerman, van Vlissingen. naar Vrijburgstraat 21. A. Janse. met gezin, sla ger. van Vlissingen, naar Middelburgschestraa- 45. W Minderhoudt-Riemens, met gezin, zonder, van Vlissingen, naar Nieuwstraat 73, L, Melse, met gezin los werkman, van Vlissingen, naar Buteuxstraat 22 J. G. Strikker. met gezin, kraan machinist van Uden naar Buteuxstraat (wagen Nat. Weg. B.). J. Stroo. met gezin. mach. bank werker. van Westkapelle. naar Beciusstr 7. J W. Zachariasse, stuurman gr. vrt., van Rotter dam. naar Nwe Vlissingscheweg 337. L. van Liere, met gezin, autog. lasscher, van Middel burg. naar Nieuwstr. 71. M. Minderhoud, zonder, van Westkapelle. naar Braamstraat 45. Vertrokken: P. H. de Wagter. met gezin, sjou werman, van Vrijburgstr. 8 naar Middelburg. Ja. Ch Sanderse. zonder, van Padweg 18. naar Mid delburg. A. M. Bruijnooge, bankwerker, van Voorstraat 15, naar Middelburg. J. A Piters, machine-bankwerker, van Vrijburgstraat 43, naar Middelburg. J. Hox, grondwerker, van Paspoort straat 3, naar Niltterden (Did.). H. van Dijk Soe- rewijn, studeerend, van Abeelscheweg W 15, naar Haarlem. F. Poortvliet, mach.-bankwerker. van Nwe Vlissingscheweg 193. naar Middelburg. A. van Abel met gezin. insp. levensverzekering, van Nwe Vlissingscheweg 363, naar Oss. A. Vermeu len. met gezin, tremmer, van Nwe. Vlissingsche weg 43, naar Vlissingen. A. Willeboordse, plaat werker. van Buteuxstraat 16, naar Midd^Jburg. A J. van der Noll, zonder, van. Nwe. Vliss.weg 309. naar Nijmegen. P J. van Houte, met gezin, ass bedrijfsleider, van Nwe Vliss. weg 377. naar ZwiJndrecht. J. de Steur, teerl. vliegtuigbouwer, van Van Teijlingenstr. 9. naar Middelburg. J. P. Wolfert, marechaussée. van Middelburgschestraat 22 naar Oostburg. C. Dierickx, met gezin, werk man, van Braamstraat 7. naar België. G. Boeat. bankwerker smid, van Spoorstraat 76. naar vlis singen G. Deegens, wachtmeester marechaussee, van Dijkstraat 52, naar Sommelsdijk. J. P. Boo gaard. timmerman, van Middelburgschestraat 15, naar Middelburg. E. Willeboordse. zonder, van Spoorstraat 38. naar Middelburg. WEMELDINGE. Ingekomen: Cathallna Cor nelia Wagenaar. van Rotterdam, naar 8te!ger Midden- sluis aan boord; M. G. van Oudesluljs. van Scherpe- nisse. naar Dorpsstraat B 187: J. 8inke, van Yerseke, nqfr BonzUweg C 40 aC. A. Vermeulen, van Bora- sele. naar Oranjeboomstraat B 70; G. H. van den Adel, van Brouwershaven, naar Oranjeboomstraat BS8: A. Rietveld, van Rotterdam, naar Oranjeboom- straat B 88: A. Haan. van Middelburg, naar Emma- straat C 2q: J. 'Glpee. van Middelburg, naar Sluis- plateau C. 76; I. A. Mulder, van Middelburg, naar Wemeldingsche Zandweg A 52 m; P. M. Bos. van Middelburg, naar Bierweg A 102 a; C. A. Bos, van Middelburg, naar Oude Polderscheweg A 18 a; J, Ko- HJn, van Middelburg, naar Schuttershof B 155; G. J. PleUte, van Middelburg, Daar DaniSlstraat B 69; C. van der Meule, van Middelburg, naar Kanaaldijk C 2: L. de Witte, van Middelburg, naar Bonzijweg C 27: C. Bouterse en gezin, van Vreeswijk, naar Slulsplateau C 79; A. van der Meule, van Middelburg, naar Dorps straat B 10. Vertrokken: C. de Zeeuw, van Zuidelijke Achterweg A 52 b naar Goes; C. P. Mannl, van Dorpsstraat B 47 naar Kapelle: M. G. LIndenbergh. van Chezeeweg A 88. naar Breda: R. Boerman, van Dorpsstraat B 188. naar Hardlnxveld: L. A. Knrelse. van Emmastraat C 1 m. naar Bussem: J. L. dc Korte, van Westelijke Kanaaldijk C 4 d. naar Kortgene; M. J. Korstanje, van Dorpsstraat B 40. naar Dordrecht; P. Karelse, van Emmastraat C 1 m. naar Wormer- veer: H. Seinen, van Z. Achterweg B 274, naar Am sterdam: A. P. Polie, van Emmastraat C 2 h, naar Kruiningen; J. Sinke. van Bonzijweg C 40 a. naar Yerseke: D. van Elracker, van Dorpsstraat B 233, naar Rotterdam: J. Tuit. van Dorpsstraat B 10. naar Papendrecht; K. A. van Daler, van 8chuttershof B 156. naar Goes: L. van der Heijden, van Oranje- boomstraat B 88. naar Rotterdam; P. Tolhoek en gezin, van NieuwendUk C 102, naar Yerseke: C. 8. Klap. van NieuwendUk C 89. naar Goes; C. van der HeUden. van Oranjeboomstraat B 88, naar Rotterdam; J. K. Domlnicus, ^-an Schuttershof B 52, naar Zie- rihzee. OOSTBURG. IngekomenC. J. Vijnckier. dienstbode, uit Retrnnchement. Wede. J. F. E. Roegiers, geb. C M. Maenhout en gez.. zonder beroep, uit Waterlandkerje. C. v. Wijk—Moer kerk e. zonder beroep, uit Wassenaar. Wede. J.. Moerkerke. geb. D. Trapman, zonder beroep, uit Wassenaar. J. P. L. Stallaert. ontv. dir. bel. en reg.. uit Hontenisse. Wede. J. Barra, geb. C. P. van Schoote. zonder beroep, uit Hoofdplaat. J. G. van der Stel, opper-wacbt.meester marechaus-" see. uit Noordwijk J. de MeijerRissceuw, zon der beroep, uit Vtissingen. C. M. Rijk. landbou- wersknecht. uit Aardenburg. A. L. Lehr, leeraar, uit Bloemendaal. J. Bom. marechaussee, uit Vlis singen. Vertrokken: D. E. Fremouw, bedrijfsleidster heerenkleedingraagazijn. naar Sluis. E. A. v. d. Hemel, zonder beroep, naar Hulst. W. E. P. Lsuret. zonder beroep, naar 's-Hertogenbosch. R. J. Rijoma. zonder beroep, naar Vught. A. Butler, dienstbode, naar Groede. P. A. Erades, leeraar R.H.B.S., raar Bloemendaal. M. J. v. d. Boomgaard, marechaussee, naar Sluis. W. v d. Gevel en echtg., tijd. -hulokommies, naar Mid delburg. A. E. van Eldik Thieme. leerl. ver pleegster, naar Bergen N.H. A. J. Weeda en echt gen., landarbeider, naar Groede. A. M. van den Broeke. dienstbode, naar Schoondijke. Officieele Mededeelingen. NON-FERRO METALEN VOOR UITVOERING DUITSCHE ORDERS. De directie van het rijksbureau voor non-ferro metalen maakt bekend, dat de geldigheid van de ,Metalldeckung8bescheide", die zijn gedateerd op 31 Maart 1942 of eerder, verlengd ls tot 30 November 1942. Koopvergunningen en ,,Beschaftungsbest8.ntlgun- gen" kunnen derhalve op deze „Metalldeckungsbe- schelde" nog worden aangevraagd tot 30 November 1942. De Heer en Mevrouw LAMBOOY—VAN AMEN geven met 'blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon JOHN" BERNARD. Vlissingen, 11 October 1942. Badhuisstraat 39. Tijdelijk adres Rijksweg 96 A, 's Heer Arendskerke. De Directrice der Industrie- en Huishoudschool te Middel burg zegthierbij allen, die 8 October blijk van hun belang stelling gaven, hartelijk dank. Ondergeteekende zegt harte lijk dank voor de vele büjken van belangstelling op haar SOste jaardag ontvangen. Wed. J. DE MEYER— v. d. PLASSCHE. P.T.T.-kantoor Oud-Vossemeer. CARTONNEN SUIKERDOOZEN of andere sterke doozen te koop gevraagd, DENEVEES' wynhandel, Kuiperspoort, Mid delburg. •Vraag, alvorens Uw V E R Z E K ER ING te sluiten, inlichtingen aan bij Hoofdvertcgenw. voor Zeeland W. L. HARTHOORN, Schuttershof 3, Yerseke. BEKENDMAKING. Do Commissaris der Provin cie Zeeland brengt naar aan leiding van het bepaalde in art. 10 lid 2 der Wegenwet ter ken nis van belanghebbenden, dat hy zich voorneemt het gedeelte van den Breedsche-dijk, no. 56 van den legger der wegen in de gemeente Yerseke van den •binnendgk van den Kaarspolder tot den Tweeden weg, no. 51 van dien legger aan het open baar verkeer te onttrekken. Een desbetreffend ontwerp besluit ligt ter inzage van be langhebbenden ter Provinciale Griffie van Zeeland, Seissingel 4, te Middelburg, ter secretarie van. de gemeente Yerseke en ten kantore van den Ontvan ger-Griffier van het water schap De-breede-watering-be- westen-Yerseke te Goes. Bezwaren tegen de voorge nomen onttrekking kunnen bij den Commissaris voornoemd worden ingediend uiterlijk tot en met 31 October 1942. De 'Burgemeester der ge meente GOES maakt, onder in trekking van zyn publicaties d.d. 16 September en 9 Octo ber 1942, bekend, dat op 13 en 27 October, 27 November en 29 December 1942 te Goes Taxatie-Paardenmarkten zullen worden gehouden. De Burgemeester voornoemd, C. E. P. LENSHOEK. Goes, 12 October 1942, TRANSPORTCOLONNE NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS Afd. Middelburg. Zij, die wenschen te worden opgeleid tot helper bij het Ne derlandsche Roode Kruis, kun nen zich daartoe aanmelden by den Administrateur, P. J. G. KENTIN, Seisweg 182, Mid delburg. VOOR HAARVERVEN (geheimhouding verzekerd). Maison QUAGHEBEUR Dames- en Heerenkapper. TELEFOON 41, OOSTBURG. WIJ STELLEN HET ZEER OP PRIJS het groote vertrouwen dat U ons geeft in ons maatwerk, maar door den grooten toeloop verzoeken wg U vriendelijk met werk te wachten TOT JANUARI 1943. W. J. DOMINICUS Goes Korte Kerkstraat 13 Vermoeidheid Slapte „B-TABLETTEN" Vitamine B - Druivensuiker - Vitamine C rol a 10 tabletten van 5 gram 0.64. DROGISTERIJ SCHULTE THIEME in het Huis met de Roode Pilaren, M'burg DRUKKERIJ G. W. DEN BOER Londensche Kaai 29. Middelburg, Tel. 3545. SCHUREN Gebruik nooit schuurmid delen of bijtende stoffen, die het kostbare materi aal aantasten. leg Uw gebü't nachts een- voudig in een HYGIDENT oxygeenbpd. HYGIDENT reinigt en steriliseert het grondig, is volkomen on schadelijk en daarom do beste bescherming! Gewone flacon 0.46, groote flacon 0.87. OUDSTE NE0ERLAN0SCHFABRIKAAT Adverteert in dit Blad indien U ons door omstandig heden niet kunt bezoeken, zullen 'wij U gaarne een in GEKLEEDE of CHIQUE DAMESHOEDEN doen toekomen. U geeft ons even duidelijk op wat U verlangt en wij zullen, onver schillig waar U verblijft, U zoo goed mogelijk trachten te vol doen. hebben wij nog een flinke sor- teering goede kwaliteite-' ver schillende prijzen. Londensche Kaai 39 MIDDFi BlI'M

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 3