zachte werking! De hoeve Het Zwarte paard. STADSNIEUWS Middelburg BEGRAFENIS DR. J. W. GOEDBLOED. Op de 1 egraafplaats „Rhijnhof" bij Lei den, had gistermiddag de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer dr. W. Goedbloed, voorzitter van den Raad van Arbeid te Middelburg, die te Leiden is overleden. Onder de aanwezigen merkten we o.m. op oud-minister mr. dr. L. N. Deckers, vriend van den overledene, mr. H. Bijle- velt, voorzitter van het bestuur van de Rijksverzekeringsbank, verschil" nde be stuursleden en voorzitters van de Raden van Arbeid, vertegenwoordigers van de be sturen der Ned. Middenstandsbank en van de Onesiforusbar.k. Voorts waren aanwe zig mr. H. B. Wildt Meyboom, wnd. voor zitter van den Raad van Arbeid te Middel burg en voorzitter van den R. v. A. te Dordrecht, de heeren R. Buitenhuis, B. C. Sliggers en C. de Bruin, afdêelingschefs en J. C Ithoffbestuurslid van den R. v. A. te Middelburg de heeren S. Caljouw, be stuurslid' en dr. K. Huizenga, dir. van dè Chr. kweekschool voor onderwijzers te Middelburg, A. D. Littoorj, bestuurslid van de N.V. „Luctor et Emergo", A. van Weststreenen, bestuurslid van beide laatst genoemde instellingen en enkele vrienden uit Zeeland, o.w. de heer J. Donner uit Goes en de heer. C. Zandee* uit Middelburg. Nadat de baar in de aula was geplaatst met de onder bloemstukken bedolven kist, en daar rond de familieleden, vrienden en belangstellenden waren geschaard, ver leende de leider der begrafenis, dr. J. N. Hommes, geref. predikant te Middelburg, het eerst het woord aan den heer A. D. Littooij, die namens het bestuur van de N. V. „Luctor et Emergo" oprechte dank bracht voor wat de overledene voor de N. V. heeft gedaan. De heer S. Caljouw sprak namens het bestuur van de Chr. Kweekschool en prees het vele dat de heer Goedbloed voor het Chr. onderwijs in het algemeen en voor de Kweekschool in het byzqnder heeft gedaim. De heer mr. H. B. Wildt Meyboom ge tuigde van .de groote waardeering, die mr. Goedbloed genoot in den kring van bestuur, collega's en ambtenaren van den Raad van Arbeid, dank zij zijn groote welwillend heid. Er is dan ook een oprechte deelne ming met dit heengaan. De heer M. J. Harts, uit Wassenaar, vroe ger voorzitter van den R. v. A. te Middel burg;- sprak namens het bestuur der Ver- eeniging van Raden van Arbeid, en als col lega en voorganger van den overledene. Spr. schetste den heer Goedbloed als een hoogstaand en bescheiden persoon. Óud-minister mr. L. N. Deckers sprak als groot vriend van den overledene en schetste diens liefde voor zijn geboorte streek en het vele, dat hrj voor Zeeland en de Zeeuwsche bevolking heeft gedaan. Dr. Hommes sloot de rij van sprekers en bepaalde de aanwezigen bij 2 Corinthe 5 vers 1 tot 10. Spr. wees ook op de moeilijke omstan digheden die mr. Goedbloed de laatste maanden heeft doorgemaakt. De kist werd daarna uit de aula gedragen naar de groeve. Hier werd gezongen „Jezus Uw verzoenend sterven". Een zoon van den overledene, de heer J. Goedbloed, bracht dank voor de belangstel ling. Dr. Hommes besioot met het „Onze Vader". FIETS GESTOLEN. W. K. deed- aangifte van vermissing van zijn rijwiel dat hij ei'gens had neer gezet en op slot gedaan maar dat toch na eenigen tijd verdwenen was. DIEFSTAL VAN APPELEN. C. F. H. kreeg oen proces-verbaal we gens diefstal van een hoeveelheid appelen. INDUSTRIE- EN HUISHOUDSCHOOL TE MIDDELBURG. Op 8 October was het 25 jaar geleden, dat mej. M. J. H. Bomer in functie trad als directrice van de Industrie- en Huis houdschool te Middelburg. In verband met de tijdsomstandigheden werd dit zilveren feest op intieme wijze gevierd. In een daartoe speciaal belegde bestuursvergadering werd de directrice door mevr. Alberts-Salberg gehuldigd voor de uitnemende wijze, waarop zij haar taak steeds heeft vervuld. Ook van de zijde van het personeel en de leerlingen was een huldiging gearran geerd. Bij beide plechtigheden werden bloemen en geschenken aangeboden. Verder kwamen huldebetuigingen in van het hoofdbestuur van* den Bond van Leerkrachten bij het Nyverheidsonderwijs voor Meisjesvan de Commissie inzake Huishoudelijke Vqprlichting te Middel burg van mevr. M. J. W. Hartman, die vele jaren secretaresse van het bestuur wasvan directeur en personeel van de Ambachtsschool te Middelburgvan de directrice en het personeel van de Vak school voor Meisjes te Goes. Ook werd attentie betuigd door oud-bestuursleden, leerkrachten, die vroeger aan de school verbonden waren, oild-leerlingen en vrien- den. De dag werd verder in eigen kring geviferd. APOTHEKEN. Vanaf hedenavond is .des nachts en »ok Zondag den .-geheelen dag geopend de Apotheek Van der Garde. Korte Noord-, straat. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk, 't Zand 10 u. ds. Wa-ners (H. Av.), 2.30 u. geen dienst. Kvang. Luth. Kerk. 6 u d§, Nolte: „Abraham's pleidooi" (Gen. 15:23 v.v.) Gcref. Gemeente. 10.30 en 2,30 u. preek lezen. Chr. Geref. Kerk. 10 u. „Jezus de Werkmeester. Leermeester en Heelmeester" en 3 u. prof. Wisse. Doopsgez. Gemeente. 10.15 u. ds. Koekebakker. Waalsche Gemeente. Geen dienst. Ver. v. VrUr.. Herv. 2.30 u. ds. Oort van Oostburg. Geref. Bond. (Luth. Kerk) 2.30 u. dhr. Romein v. Vlaardingen. Geref. Kerk in H.V. 10 en 5 u. dsa Hasper v. 's-Gravenhago. VROUW DOOR GASVERSTIKKING OM HET LEVEN GEKOMEN. Een bejaarde weduwe te Steenwyk is in haar woning door gasverstikking om het leven gekomen. De vrouw had de gaskraan niet gesloten. STADSNIEUWS Vlissingen VEREENIGING ZIEKENHUISVERPLEGING. Aan het jaarverslag over 1941 van bo vengenoemde vereeniging, uitgebracht door den secretaris-penningmeester, den heer A. Korteweg, ontleenen wy het volgende: Voor onze vereeniging is het verslagjaar belangrijk geweest in verband met de ver andering die het nieuwe Ziekenfondsbesluit te weeg bracht ten aanzien van de zieken- huisverpleging voor verplicht-verzekerden, die vanaf 1 December ten laste kwamen van de Algemeene ziekenfondsen. Het Algemeen Ziekenfonds „Walcheren" heeft als gevolg van een en ander de zie- kenhuisverpleging in eigen beheer geno men. Onze vereeniging boekte daardoor een zielenafname van 7843 zielen. In October waren de leden van de ver eeniging „Gelijke Plichten-Gelijke Rechten" te Vlissingen (afd. ziekenhuisverpleging) met direct ingaande rechten overgenomen, hetgeen een toename van 1765 zielen be- teekende. Óndanks het belangrijk verminderd zie lental (per 29 Dec. '41 5618) kan het be stuur mede in verband met de aanzienlyke reserve, die in totaal per 31 Dec. 24.951.45 bedroeg, de toekomst hoopvol tegemoet zien. In 1940 vorderden 507 opnamen met 6534 ligdagen 22.997,85 verpleeglcosten; in 1941 waren deze getallen resp. 511 opn., 6579 ligdagen en 22.894,88 verpl. kosten. De gemiddelde verpleegduur bedroeg 12,9 dag, evenals in 1940. Slechts 6 patiënten verbleven langer dan 30 dagen in een zie kenhuis. De vervoerkosten bedroegen 228,50 (tegen 284,20 in 1940) terwjjl 94 patiën ten buiten Vlissingen werden verpleegd. De premie-ontvangst verminderde - van 28.694,24 in 1940 tot 26.159.55 voor 1941 tengevolge van de vermindering in het aantal zielen vanaf 1 Dec. 1941. Ook het aantal verzekerden voor de specialistische kosten in een ziekenhuis, die in samenwerking met Middelburg nu twee jaar werkt, onderging een vermin dering van 702 per 1 Jan. 1941 tot 658 ner 1 Dec. 1941, tot 558 per 31 Dec. 1941. De vermindering tot 1 Dec. met 44 zielen kan toegeschreven worden aan het vertrek van velen uit onze stad. De grootere ver mindering met 100 zieien werd grooten- deelS" veroorzaakt door den overgang naar de verplichte verzekering. De samenwerking met de gemeente, zoo wel met de beide ziekenhuizen, liet weer niets te wenschen over. De secr.-penningm. brengt nog een woord van grooten dank aan wijlen dr. Van der Bijl, die gedurende zoovele jaren belangeloos de medische con trole verrichtte. Het exploitatie-overschot 1941" bedroeg 199,83, tegen 2682,91 in 1940. In het St. Joseph-ziekenhuis werden 197 patiënten met 2556 verpleegdagen opge nomen, in „Bethesda" resp. 270 en 3166, buiten Vlissingen 44 patiënten met 857 verpleegdagen. DE WERKTIJDEN BIJ „DE SCHELDE". De volgende week zal in de niet verduis terde afdeelingen van de NA". Kon. Maat schappij „De Schelde" als volgt worden gewerkt werklieden van 16 en ouder: Maandag tot en met Donderdag 8.1512.45 uur en 13.3018 uur, Zaterdag 8.1513 uur. Werklieden beneden 16 jaar Maandag tot en met Vrijdag 8.1512.45 uur en 13 30—17.30 uur, Zaterdag 8.1513 uur. HERBOUWD WINKELPAND GEOPEND. Hedenmorgen heeft de fa. v. d. Kop in de Scheldestraat op dezelfde plaats waar haar in Mei 1940 verwoeste pand was gelegen, een geheel nieuw gebouwden bakkerswinkel geopend. Uit architectonisch oogpunt be keken, beteekent dit nieuwe pand dat met de twee naastgelegen in herbouw zijnde woonhuizen als het ware één geheel vormt, een verfraaiing van het stadsbeeld ter plaatse. Vanzelfsprekend is ook aan het interieur alle zorg besteed en modern en naar de eischen des trjds ingericht. APOTHEEK GEOPEND. Van heden tot en met volgende week Vrijdag is des avonds en 's nachts en den geheelen Zondag de apotheek geopend van den heer A. J. van Ockenburg, Singelweg. PREDIKBEURTEN. Ned, Herv. Kerk. (Groote kerk) 10 u. Jeugddienst. Geref, Kerk. 9.30 en 5.30 u. ds. Smeenk (Bed. H. Av.) Chr. Geref. Kerk. 9.30 u. Voorb. H. Av., 5 u. leesdienst. Evang. Luth. Kerk en Doopsgez. Gem. 10 u. ds. Nolte. Geref. Gemeenten. 10.20 u. leesdienst (Glacisstraat), 2.30 u. lees dienst (Luth. kerk). STADSNIEUWS Goes WEER KERMIS TE GOES. Naar wy vernemen zal van 31 October tot 4 November te Goes weer kennis ge houden worden. DE GOESCHE BIBLIOTHEEK. De „Goesche Bibliotheek" heeft gelyk sinds vele jaren, op den eersten Zaterdag middag in October, met de uitleening van boeken weer in het Beursgebouw een aan vang gemaakt. De vele jaren van haar bestaan heeft de -he bibliotheek e.n be* elijk bescheiden bestaan gehad. Dank zij echter een indertijd gevormd fonds; dat daarna aangevuld werd met de lage leesgelden, was haar bestaan verzekerd, tot de laat ste jaren èen aanmerkelijke uitbreiding van den lezerskring was te constateeren. Dat bracht meer inkomsten en daar het „personeel" (waaronder te verstaan het bestuur) dn „Goesche .bliotheek" uit lief de voor het goede doel beheert, en ook geen winst-maken beoogt, konden de meerdere inkomsten weer besteed worden aan een verdere uitbreiding van den boe- kenvoorraad. Zoo is deze ook dit jaar weer met enkele honderden goede romans, detective-verha" jeugd- en kinderlectuur aangevuld. Deze gang van zaken is verblijdend, niet alleen omdat daaruit blijkt, dat ook in kringen voor welke de particuliere biblio theken wat duur zijn, het lezen steeds meer toeneemt, maar vooral ook, omdat deze opleving mogelijk in de toekomst zal leiden tot het groote doel uitbreiding tot een openbare leeszaal en bibliotheek. W(j hebben deze wenschelykheid reeds vroeger betoogd en nog op de kortgeleden gehouden vergadering van de „Vereeni ging voor Vreemdelingenverkeer", wees de heer Houtekamei*, secretaris der Prov. V.V.V., ook op dit groote gemis te Goes, waarby hij er de plaatselijke V.V.V. op wees, dat het op op haar weg ligt aan het tot standkomen van een Goesche openbare leeszaal en bibliotheek mede te werken. Zulks, omdat, naar zijn inzicht, de V.V.V.'s alleen tot taak hebben stad en land aantrekkelijker te maken voor de tijdelijk verpozing zoekende vreemdelin gen, maar ook als gebied voor hen, die zich blijvend vestigen willen, of er zich blijvend vestigen moeten. Goss groeit voortdurend, Goes wordt mooier, en dat brengt verplichtingen me de. Er zijn er meer. Goes zou ook een badhuis moeten hebben, en liefst ook een zweminrichting in dé nabijheid der stad, maar aan een openbare leesbibliotheek is niet minder behoefte. En hiervan is het be gin er reeds in de „Goesche Bibliotheek", een plantje, dat reeds groei vertoont. Wy hopen, en zeker talioozen uit Goes en om geving met ons, dat het binnen niet al te langen tijd zal wassen tot een „openbare". PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. 10 u. d». Odé (H.A.) 2 u. ds. Korevaar (H.A.) 5 u. dr. Dankbaar en de beer v. d. Maden (berd. 50- Jarig bestaan C.J.V.). Doopsgez. Gemeente. Geen dienst. Leger des Hells. 10 u. Heiliglqgsdienst 7.30 u. Verlosslngssamenkomst. Kap. Westerboff. BURGERLIJKE STAND WEMELDINGE, Geboren Irene Marleentje, d. v. Petrus Johannes Sponselee en Maria Fhilo- thee' van Overmeire Willem, z.v. Jan Kole en Martha Johanna Dussel Pieter Cornells, z.v. Pieter Dingenis Paauwe en Leuntje Jannetje Reijerse. Gehuwd Marinus Scbouwenaar, 31 j. en He lena Klap, 32 j. Overleden: Nicolaas Pelius. 36 j., echtgen. van Kaatje Jakoznlna van Weele Machiel Bredow, 73 j.. weduwn. van Poulina Bal. KRABBENDIJKE. Geboren Maria Jacoba, d. v. Jacob Tilro en Maria Anna van Nieuwkerk; Maria, d.v. Marinus Traas en Janna Jacomina 'Nieuwenhuize. Overleden Geertruida Huissen, 53 j., echtg. var. Gerard van Velzen Teunis van de Vlag, 29 j. Ondertrouwd K. F. Roth, 32 j„ te Kiel en A. C. Wabeke, 22 j. J. van Baren, 49 j„ en M. A. van Beest. 42 j. W. Mieras, 23 j te Kapelle en J. C. Kriekaard, 22 j. A. I. J. BaaiJ, 38 j„ te Tholen en P. Huissen, 37 j.M. C. bij de Vaate, 24 j., te Oosterland en E. Huissen, 24 J. M. Kopinels. 25 j„ te Waarde en N. de Jonge, 22 j. G. Houtekamer, 25 j. en J. Lobbezoo, 21 j. P. Nagelkerke, 23 j. en K. Vos, 26 j. Getrouwd: W. Mieras, 23 j. en J. C. Kriekaard, 22 j.; P. W. Smallegange, 31 j. en E. H. Boone, 23 j.; J van Barentsen. 49 j. en M. A. van Beest. 42 j. Hij heeft recht op zeep van Schrale zeepen schrijnen de huid van uw peuter. Hij heeft recht op zeep van zachte werking: Castella Schoonheids- zeep. rijk aan milde olijfoliën, en bereid door Dobbelman. die reeds 'n halve eeuw terug zijn patmoliezeepen fabriceerde] BIOSCOPEN ALHAMBRA-THEATER VLISSINGEN. Gier Wally. „Gier Wally" Js een dramatisch filmwerk opgebouwd op een gegeven dat reeds meermalen door auteurs als een dankbaar onderwerp voor een spannend boek of tooneelwerk werd gekozen. Een boer, levend ln een bergdorp wil ze|f voor zijn dochter een man zoeken, wlen b(J ztjn bezit kan nalaten. De dochter wil echter met deze oude gebruiken breken en kiest zelf de man dien zij liefheeft. Het is echter niet de jongeman die de vader voor haar bestemd heeft, zoodat zich hier over een zware strijd ontwikkelt. Vele verwikkelingen zijn het gevolg van deze botsing tusschen vader en dochter. Een cn ander wordt door de verschillende spelers zoo natuurlijk uitgebeeld dat het den toeschou wers van begin tot het eind de aaDdacht geboeid weet te houden. De Voogd. SCHOUWBURG-BIOSCOOP MIDDELBURG. Jalouzle op bestelling. Ursula is een aardig meisje, zbo juist van school, die zich thuis verveelt. Haar vader Is dokter en heeft .een drukke praktijk haar moeder is beeld-1 houwster en brengt den geheelen dag op haar atelier door. Bovendien is de vriendin, die bij Ursula logeert, veel uit. Met haar broer, zooals ze zegt, maar Ursula ontdekt, dat haar vriendin Eva 's avonds met haar 'vader vertrekt. Het is wel is waar onschuldig, doch dat weet Ursula niet in haar pogingen om haar ouders weer tot elkaar te brengen. Ze slaagt eerst niet, ze maakt de zaak zelfs nog erger Een gelukkig einde besluit even wel deze aardige, pretentïelooze film, waarin Han- nelore Schroth, jong en ondeugend, de rol van Ursula speelt. ELECTRO-BIOSCOOt9 MIDDELBURG. Piraten, ZIJ, die houden van romantische sensatie zullen zich door dc film „Piraten" te gaan zien een aangenaam oogenblik bezorgen. In deze Italiaansche rolprent wordt de hoofdral vertolkt door Fosco Giathetti. Hij is hier de zoon van den gouverneur van een kleine kolonie, die door zeeroovers wordt geteisterd. De zoon, die eerst wegens wangedrag uit het leger ontslagen wordt, blijkt later heel moedig te zijn Hij redt zijn land van een over- neersrhing door piraten. Door de geschiedenis vol verwikkelingen, degengevechten, worstelpartijen en echte zeerooverstafereelen, is 09k een liefdesge schiedenis geweven. A. L. de Muynck. GRAND-THEATER GOES. Het meisje uit Fanoe. Ipke en Frerk, stoere zeelieden en vrienden, ra ken met hun boot in een storm en komen dan, gehavend, op de reede van Fanoe terectit. Daar maken zij kennis met „het meisje uit Fanoe" cn gevoelen zich belden tot liaar aangetrokken. Het meisje zelf gevoelt zich sterk tot Ipke aangetrok ken. Ipke heeft echter een jonge, lieve vrouw. Niettemin blijven zijn gedachten bij het meisje uit Fanoe, en het komt tot een breuk tusschen hem en Frerk. De verwikkeling wordt nog dramatischer als het meisje uit Fanoe, in wanhoop over haar liopclooze liefde voor Ipke met Frerk trouwt, en er is een hevige storm noodig op zee en In de ziel der hoofdpersonen om voor allen de horizon te doen klaren. Deze film is er een van bijzondere klasse, een die boeit enontroert, zeer goed gespeeld, door alle hoofd- en bijfiguren en knap gereglseerd door Hans Eckhardt H. van Benthem. Hoofdredacteur: J. C. Visser, Vlissingen: Algemeen redacteur: M. Geerse, Middelburg; Stadsnieuws: C. de Voogd, Vlissingen en J. P. Pb. Doorenbos, Middelburg; Gewestelijk nieuws; H. van Benthem, Goes en R. F. H. L. 8ondag, Oostburg; Hnagscb redacteur: C. KMjff; Advertentiechef: voor Mid delburg C. P. Buljs, voor Vlissingen 8. RtJkeboer. FEUILLETON. door N. K. 34) „Hoe lang blijft u weg?" vroeg Maarten. „Drie maanden of iets langer was het antwoord. Zij gingen samen eten daarna nam Ja cob Brakman afscheid. Hij aanvaardde een langere en gevaariyker reis dan Maarten vermoedde. HOOFDSTUK XX. Eva wordt gevolgd. Met een goedkoop retourtje was Eva naar Amsterdam' gegaan om inkoopen te doen en enkele andere zaken te behartigen. By die andere zaken behoorde een bezoek aan de garage, waar Maarten werkte. Maarten wist, dat zy komen zou, en hy had zich in zijn beste pak gestoken en een das aangedaan, die Eva zelf in den dorpswin kel had uitgekozen. „Een goedkoop dagretour, alstublieft", zei Eva aan het loket, en de bediende over handigde het haar alsof zij een prinses was. „Een plezierige dag, juffrouw Toevallig ging Nora met denzelfden trein naar Amsterdam, maar zy reisde tweede kjasse. Zy kreeg Eva in het oog, en haar gelaat betrok, want al kon haar kleeding van haar hoed tot haar schoen tjes nauwelyks meer dan enkele tien tallen guldens gekost hebben, toch zag Eva er goed gekleed uit. Nora was sedert haar verloving met Louis Windman verscheidene malen naar de stad geweest en zij had schrikwekkende uitgaven gedaan. Maar zij twyfelde eenigs- zins, of zij er werkelyk wel aantrekke lijker uitzag dan Eva. „Zou ze Maarten gaan opzoeken?" zei Nora tot zichzelf. Nora dacht niet graag aan'Maarten de Roever. Nu zij zich had neergelegd by een huwelijk met Louis, was al haar gevoel van vriendschap jegens Maarten verdwenen. Hij vormde thans een bron van gevaren. Zij trachtte zich te herinneren, wat haar oom indertijd van hem had gezegd. Het had geklonken alsof hy, indien zy niets van het boeren terecht zou brengen, de boer- dery aan Maarten wilde geven. Oom Jacob was weer op reis gegaan en zou denkelijk niet binnen drie of vier maanden terugkeeren. Tegen zijn inmen ging gevoelde zy zich gevrijwaard. Lang voor hy terug wa-s, zou zij mevrouw Wind man zyn. Intusschen was ze de meening toegedaan, dat zy het geld van de boer derij kon besteden zooals het haar beliefde, en zij had zich een rterste-klas uitzet aan geschaft. Er waren reeds vyfhonderd gul den aan besteed. Maar al dien tyd had ze zich by de ge dachte aan Maarten niet op haar gemak gevoeld. Denk eens aan, dat de „malle oude man" terugkwam en haar em Louis inder daad uit de boerderij zette? Het zou on aardig van hem zijn, maar het kon gebeu ren, temeer daar hij, om het zoo uit te drukken, Maarten achter de hand had, die klaar stond om haar plaats in te nemen. Geleidelijk was Nora Maarten als mede dinger gaan beschouwen en zy was zoo bezorgd gewórden, dat zij Louis een voor- zichtigen wenk had gegeven over deze din gen. „Ik ben nog steeds niet gerust over Maarten de Roever", had zij gezegd. Louis had de ooren gespitst. „Wie is Maarten de Roever?" bad hy gevraagd. „Hij was vroeger de voorman van myn oom." Herinner je je niet? Je overreed zijn ellendigen hond, den eersten keer dat je hier kwam". „Om het eerlijk te zeggen", antwoordde Louis, „ik had die zaak totaal vergeten. Hij zag er nog al lummelachtig uit „Het ergste is, dat oom hem als iemand van de familie behandelt. Hij scheen te vergeten, dat Maarten maar een boeren arbeider is". Louis had daar eenigen tijd over nage dacht. Hij had de beteekenis van haar woorden begrepen. „Waar is hy nu'" vroeg hy eensklaps. „Kun je niet te weten komen wat hij doet en waar hy woont?" (Wordt vervolgd.) WEINIG HANDEL OP DE BEURS. Het wilde niet den handel op de effectenbeurs te Amsterdam Vrijdag niet bijzonder vlotten. Het beleggende publiek hield zich op den achter grond. De stemming was onzeker. Bij de opening was er blijkbaar eenig aanbod te verwerken, tenminste bewogen de fondsen waarin het on middellijk tot zakendoen kwam, zich beneden het laagste peil van gisteren. Geleidelijk aan voltrok zich nog een kleine reactie, maar midden beurs kwam er een kentering en gingen de koersen weer langza.am aain naar boven toe zoodat ten slotte gehandeld werd ln de omgeving van het beginpunt of nog zelfs iets daarboven. Toch moesten vergeleken mot Donderdag, in de mees te gevallen toch nog nadeelige verschillen wor den opgemerkt. Oliën werden op kalme wijze verhandeld. De handel in de industrieelen was van geringe afmetingen. In de scheepvaartafdeeling waren scheepvaartunies aanvankelijk een paar punten lager, maar het slot kwam op ongeveer het peil van Donderdag. De cultuuraandeelen lagen aan vankelijk gedrukt in de markt. H.V.A.'s, op 284 ingezet, daalden tot 281. maar liepen vervolgens weer een viertal punten naar boven. De tabakken waren bij zeer geringe affaire eenigc procenten lager. Op de rubbermarkt was bijna niets te doen. De beleggingsmarkt was kalm. Nederland Obl. 1911 100 4 10014 100%; Neder land Obl. 1941 100 8% 99 5/16 99%: Bataafsche Petroleum Mij. Obl. 4%- 103% 103 7/16; Idem Obl. 3% 98% 98%: A Amsterdamsche Bank 132% 132%; A Incassobank 132% 131; A Rotterd. Bank- ver. 188% 138: Lever Bros Unilever Pr. A 1000 136 136%; C Meelfabr. Ned. Bakkerij 240 240; A Ned. Gist er. Spiritusfabr. 295 296: A K.M. „De Schelde" Nat. Bez. 123% 123%: A Ver. Pa- pierfabr. van Gelder en Zn. 152 153: A Wilton Feijenoord 167 165: A Hessa Rubber Mij. 100 100; A Arendsburg Tabak Mij. 206% 206; A Blauw- hoedenv.Vriesseveem 110% 112%; A Houthan del v.h. G. Alberts 145; Nederland le lng. 1940 4 101% 101%; Nederland 2e lng. 1940 4 100% 100%; Nederland met bel fac. 1940 4 101% 101%: Ne derland A 1000 1937 3 93 11/16 99%—%; Neder land a 1000 1938 (3%) 3 98% 97 7/16—11/16; Indië a 1000 1937 3 87 15/16 87 15/16: Indië a 1000 1937 A 3 86 11A6 S6 11/16: A Koloniale Bank 123% 125: A Ned. Indische Handelsbank 83% 82%; C Ned. Handel.-Mij. 1000) 123% 121%: A Alge meene Kunstzijde Unie 152%—152%—151% A Van Berkel s Patent 136% 134%—134: C Calvé Delft 122%—121 122%; A Fokker Vliegt. Fabr. 220 223: A Lever Bros Unilever 159% 154157%; A Ned. Ford Aut. Mij. 300 299; A Philips Gloeil. Gem. Bez. 262 259—255; Idem Pref. W.A. 168 168; A Dordtsche Petr, Ind. Mij. 255 250; A Kon. Pe troleum Mij, 293%283-287%; C Amsterdam Rub ber 180% 174%—177; A Bandar Rubber Mij, 124; 'A Dell Batavia Rubber Mij. 129 125%: C Oostkust A 500 100; A „Serbadjadi" Sum.-Rubber 85 84; A Sumatra Rubber Cult. 142; A Ver. Ind. Oult. Ondern. 127% 125, A HollandAmerika lijn 139 134—137%; A Java-China-Japan lijn 124 123%; A Kon. Ned. Stoomb. Mij. 161% 16154—164%: A Kon. Ned. Scheepvaart Unie 161 156%—162; A Rctterdamsche Lloyd 145 145: A Stv. My. Neder land 145 145; A Handelsver. Amsterdam 293 281— 286; A Javasche Cultuur Mij. 154 152; A Ned. Ind. Suiker Unie 155 154%; C Deli Mij. a 1000 170% 167%—68; A Senembah Mij. 150 150. RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 11 OCTOBER. HILVERSUM I. 415.5 M. 7.30 Gevar. Zondagmorgenconcert. 8.15 Gram. 8.30 De zin van het boer zyn. 8.45 Friesche lie deren. 9.00 Ber. 9.15 Lezing. 9.30 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.30 Deutsche Stunde. 11.30 De stem der S-S. 11.45 Neerlands stem van het Oostfront. 12.00 Ber. en populair actueel praatje. 12.15 Nederl, Kamerkoor, Amsterdamsch Bach- orkest en'orgel. 12.40 Uit Berlijn; „Het Duïtsche Volksconcert". 14.00 Omroep-Symphonie-orbest. en solist. 15.00 Europeesche schrijvers in dezen tijd. 15.20 Omroep-Symphonie-orkest en solist. 16.00 Omroeporkest en solist. 17.00 Zondagmiddag- cabaret. 17.45 Sportuitslagen en Oostlandpraatje. 18.00 Sport, van den dag. 18.30 Gerard van Kre velen, soliste en orgel. 19,30 Ber. 19.50 Cello en piano. Vanaf 20.15 alleen voor radio-centrales met lijnverbinding. 20.15 Voordracht met gramo- foonmuziek. 20.45 Kamermuziek. 21.15 Composi ties van Peter Kreuder. 21.45 Ber. 22,00 Van stad tot stand. 23.0024.00 Avondmelodieën. HILVERSUM II. 301.5 M. 7.30—9.15 Zie Hil versum I. 9-15 Luisterspel voor de jeugd. 9.4a Voordracht. 10.30 Studiodienst. 11.30 Gewijde inu. ziek. 11.45 Lezing. 12.00 Ber. en populair actueel praatje. 12.15 Programma-overzicht. 12.20 Bios cooporgel. 12.30 Toespraak door den heer H. J. Woudenberg. 12.43 Bioscooporgel. 13.00 Nederl. Verbond voor Sibtekunde, 13.15 Opera-fragmen ten. 13.30 Muzikaal programma. 14.00 Luisterspel, 14.45 Parade d°.r prominenten. 15.45 Operette. 17.00 Nederl. Boekenschouw. 17.20 Septet-con cert. 18.00 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 18.30 Ber. 18.40 Spiegel van den dag. 18.50 Mili tair weekoverzicht. 19.00 Nederl. taalclub. 19.30 Cabaret Cameleon. 20.00 Engelsche uitzending. (Voor de radio-centrales: Gram.). Vanaf 20.15 alleen vcor radio-centrales met lijnverbinding. 20.15 Symphonle van Schubert. 21.45 Bér. 22.00 Militair overzicht. 22.10 Avondwijding. 22.20 24.00 Zie Hilversum I. MAANDAG 12 OCTOBER HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Lichte gram. 7.30 Ber. 7.40 Wordt wakker. 8.30 Ber. 8,40 Voordracht. 8,50 Sympho- nie-orkest. 9.00 Ochtendvaria. 9.30 Spiegel van den dag. 9.40 Ochtendvaria. 10.00 Musiquette, en solist. 10.30 Voordracht. 10.45 Helmut Zacha- ria3 cn zijn orkest. 11.30 Zang en piano. 12.00 ALmanak. 12.05 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.45 Ber. 13.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest, soliste en gram. 14.00 Gevarieerd pro- giamam. 15.00 Causerie. 15.15 Gevar. progr; 16.45 Ber. 17.00 Orgel. 17,30 Luisterspel. 18.00 OttO-, Hendriks en zijn orkest. 19.00 Politiek weeK- praatje. 19.15 Valse miffiette. 19.30 Ber. 19.40 In ternationaal zakelijk praatje. 19.50 Gerard van Krevelen en zijn orkest. Vanaf 20.15 alleen voor radio-centrales met lijnverbinding. 20.15 Concert- gebouw-orkêst en solist. 21.30 Zigeunerliederen. 21.45 Ber. 22.00 Will Glahé en-zijr^musette-oi-kest en het orkest van Eduardo Bianco en solisten. 23 00—24.00 Met n.uziek den nacht in. HILVERSUM II. 301.5 M. 7.15—7.40 Zie Hil versum I. 7.40 Ochtendgymnastiek. 7.50 Sport nieuws 8.00 Actueel nieuws voor boer en tuinder. 8 15 Lichte gram. 8.30 Ber. 8.40 Piano. 9.00 Om roeporkest en soliste. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.45 Omroeporkest en soliste. 10.00 Godsd. uit zending. 10 30 Kamermuziek. 11.00 Voor de kleu ters. 11.20 Kinderkoor. 11.30 Sylvestre Trio en gram. 12.30 Programma-overzicht. 12.35 Berlynsch Opera orkest. 12.45 Ber. 13.00 Op bezoek bij de familie De Boer. 13.15 Orkest. 14.00 Godsd. uit zending. 14.30 Orkest. 15.30 Voor de vrouw. 15.45 Tito Schipa zingt. 16.00 Viool en piano en zang met piano. 16.45 Ber. 17.00 Luisterspel voor de jeugd. 17.30 Zang en piano. 18.00 Van hinde en verre klinkt het nieuws. 18.30 Ber. 18.40 Spiegel van don dag. 18.50 Friesch praatje. 19.00 Marsch- muziek. 19.15 Lezing. 19.30 Piano. Vanaf 20.15 alleen voor radio-centrales met lijnverbinding. 20.15 Gevar. programma. 21.45 Ber. 22.00 Politiek praatje. 22.10 Avondwijding. 22.20—24.00 Zie Hil versum I. KRUININGEN. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent: A. ML WESTVEER. Officieele Mede'deeHngen. GEMEENTE GOES. De Burgemeester der gemeente Goes maakt bekend, dat de oorspronkelijk voor de maand October te Goes vastgestelde Taxatie-Paarden markt is gewijzigd In 13 cn 27 October 1942. Beide dugen aanvangende 10.00 uur aan de M. A. do Ruyterlaan. Goöb, 9 October 1942. De Burgemeester vnd. C, E. P. LENSHOEK, INENTING TEGEN POKKEN. Dc Burgemeester van Goes brengt ter open bare kennis, dat door den Gemeente-Geneesheer op Zaterdag 17 October a.s„ des namiddags om 3 uur te zijnen huize. Wijngaardstraat 51, zit ting zal worden gehouden voor kostelooze inenting' cn herinenting. Trouwboekje moet meegebracht worden. Goes. 10 October 1942. Do Burgemeester van Goes, C. E. P. LENSHOEK.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 2