Vlissingen De hoeve Het Zwarte paard. STADSNIEUWS Middelburg MR. H. DOORENBOS OVERLEDEN. Te Bussum is Zaterdag na korte onge steldheid op 65-jarigen leeftijd overleden mr. H. Doorenbos, sedert 15 Mei j.l. ge- pensionneerd als secretaris van de Kamer van koophandel eri fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden te Middelburg. In de najaarsvergadering van de Kamer voor de Zeeuwsche eilanden in 1941 werd hem eervol ontslag verleend ingaande 15 Mei 1942. Toen op 1 April j.l. de Kamer van Zee land haar werk begon heeft de heer Doo renbos nog 1% maand daarvan het secre tariaat bekleed. Nog slechts enkele maanden van de wel verdiende rust te hebben genoten, maakte thans een korte, doch hevige ziekte een einde aan zijn leven. De overledene was destijds werkzaam in besturen van verschillende vereenigingen o.a. van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer op Walche ren, van het departement van het Nut voor 't Algemeen en de daaronder resorteerende instellingen. Voorts was de overledene o.a. werkzaam in de afdeeling Zeeland van den Ned. Toeristenbond (A.N.W.B.). Mr. H. Doorenbos werd geboren op 12 Mei 1877 te Middelburg. Na het gymnasium aldaar te hebben doorloopen, studeerde hy in de rechten aan de Rijksuniversiteit te Utrecht en promo veerde aldaar in Februari 1909. H\j begon zijn loopbaan bij de gemeen te-administratie. Eerst was de overledene korten tijd werkzaam ter secretariën te Middelburg en Vlissingen om als hoofd commies naar zijn geboortestad terug te keeren. Op 19 Februari 1913 benoemde de gemeenteraad hem tot gemeente-ontvan ger als opvolger van den heer M. Fokker. Deze functie bekleedde hij tot 1 April 1922, toen hij optrad als secretaris van de toen opgerichte Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden, na reeds deze functie te hebben bekleed bij de toen opgeheven K~mer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg. DIEFSTAL VAN AKKERVRUCHTEN. Eenigen tijd geleden meldden wij dat van een stukje land in de omgeving van Middelburg bruine boonen waren gestolen. Hot ingestelde onderzoek heeft thans tot resultaat gehad dat de politie den dader van dezen diefstal kon verbaliseeren. Er kwam echter weer een diefstal van akker vruchten binnen. Nu miste W. R. uit zijn volkstuintje eenige bloemkoolen. Een on derzoek is ingesteld. FIETS GESTOLEN. Hoe vaak is er al niet gewaarschuwd togen het onbeheerd laten staan van rij wielen. Helaas zondigen telkens weer menschen tegen de voorschriften maar dan tot hun eigen schade. Twee Arnemui- denaars, M. L. en H. L. heten hun fietsen gedurende de avonduren voor een café staan. Toen ztf het na eenigen tijd ver lieten, waren de karretjes verdwenen. Waarheen Het is aan de politie dit uit te zoeken. KLEEREN UIT WONING ONTVREEMD De Middelburger C. K. liet zijn woning enkeLe uren alloen. In dezen korten tijd waren evenwel nieuwe en gedragen klee- ren uit het huis verdwenen. Een onder zoek naar dezen vermoedelpken diefstal is ingesteld. ERNTEDANK^TCST. In de groote zaal van het Schuttershof, die in de Duitsche en N.S.B.-kleuren was versierd en waarin de oogstkrans was op gehangen kwamen gisteren de Duitsche en Nederlandsche nationaal-sociallsten bijeen, om het Erntedankfest te vieren. Hooge ver tegenwoordigers #van partij en de onder scheiden deel en der Weermacht woon den het feestelijk samenzijn, dat door mu ziek van een militaire kapel werd opge luisterd, bij. Nadat de heer H. Korte de bijeenkomst met een kort welkomstwoord had geopend, sprak de heer Hendriks namens de natio naal socialistische beweging der Nederlan den. In zijn toespraak wees hij er op, dat met de viering van het oogstdankfeest een goed oud Germaansch gebruik in eere is hersteld. Op deze wijze willen wij onzen dank brengen aan den Schepper. Daarvoor is te meer reden, nu er ondanks den har den winter en den slechten zomer gespro ken mag worden van een zeer goeden oogst. Want mede daardoor is de voedsel voorziening van Europa verzekerd en de blokkade krachteloos gemaakt. De viering van dit oogstdankfeest doet ook uit komen het verschil in opvatting, met betrekking tot de waardeering voor den boer tusschen het nationaal-socialis- me en het kapitalistisch-plutocratisch bols jewisme. De boer is de groote bloedgever van het volk, speciaal van het Germanen- dom, want hierin komt het hoerendom, met zyn sterke en gezonde bindingen aan ras en bodem tot volledige ontplooiing. In den vro'egeren tijd leefde de kracht van dit hoerendom voort in zijn gebrui ken, waarvan spr. eenige voorbeelden aan haalde. Na de kerstening is het er bij ons volk echter niet beter op geworden en zijn tal van oude, goede gebruiken ver onachtzaamd. Dat geldt ook voor het oogstdankfeest, want wel werd hier en daar een kerkelij- ken dankdag gehouden, maar die ontaard den vaak, aldus spr. in drinkgelagen, waar bij cabaret-artisten en varieté-meiden het hoogste woord voerden. Spr. oefende scherpe critiek uit op de politiek der vroegere regeering en hekel de de opvatting, dankdagen te houden, ter wijl het kostelijke voedsel in groote hoe veelheden moest worden prijsgegeven aan de vernietiging. Met het herstel van het oogstdankfeest is een oud-Germaansch gebruik hersteld, waarin het nationaal-socialisme mede zijn verbondenheid met den boer tot uitdruk king wil brengen, maar bovenal wordt hierin de groote Germaansche verbonden heid achter den Führer aller Germanen onderstreept. Het onrecht den boer aangedaan, zal worden hersteld, want eens zullen wij, ge leid door dén Führer het groote oogst dankfeest der bevrijding van de kapita- listisch-bolsjewistische machten vieren. Referent Korte, in zijn kwaliteit van leider der N.S.D.A.P. in Zeeland sprak daarna een kernachtig woord. Uitgaande van den eeuwigen kringloop STADSNIEUWS ONAANGENAME THUISKOMST NA VOETBALWEDSTRIJD. Gisteren kwam een caféhouder, thuis komende van een voetbalwedstrijd, tot de onaangename ontdekking dat ongenoode gasten zijn café dat hij tijdens zijn af wezigheid tjjdelijk gesloten had, waren binnengedrongen en zich meester hadden gemaakt van den inhoud van de toon banklade. Door een luik in de straat waren zij in den bierkelder gekomen en vandaar waren zij door middel van een trap in de gelagkamer gegaan. De politie stelde ter plaatse een onderzoek in. GEEN DEURRAAMPJES OPEN LATEN STAAN! Vele ingezetenen hebben de gewoonte het raampje in dê voordeur open te laten staan omdat de huisgenooten van buiten af de deur kunnen ontsluiten. Zoo doen ook meerdere menschen opdat 's morgens het dienstmeisje zich toegang tot de wo ning kan verschaffen. Dat een dergelijke handelwijze ook haar schaduwzijde heeft, ondervond een bewoner van den Koude- kerkschen weg. - Voordat vanmorgen het meisje was binnengekomen, was de deur geopend en een rijwiel d$t in de gang stond, weggenomen. Toen het meisje later kwam, constateerde zij den diefstal. De politie stelt een onderzoek in. BURGERLIJKE STAND OOST- EN WEST-SOUBURG. Over de week van 23 t/m 29 Sept. Geboren: Tannetje Cornelia, d. van J. L. Meerman en van M. E. M. de Nooijer. Leendert Anthonie, z. van J. Duijzer en van J. Griep. Pieternella Johanna, d. van C. J de Vlieger en van M. Ots. Overleden: Francina van Sluijs, 70 j. d. van Willem van Sluüs en veen Jozina Joziasse. Wil- 1 omina Dingemanse, 74 J. echtgenoote van Jan Berend Werkman. Getrouwd: A. J. van Eenennaam, 30 j. en A. S. Roose, 24 j. SINT LAURENS. Geboren: Justine, dochter van Hendrik Hugo Gijzeis en Alida Cornelia Cammenga. Ondertrouwd: Pieter Polderman. 24 j. en Wil- helmina Hillebrand, 23 j. Adriaan Louws, 22 j. en Maria Kwekkeboom. 21 j. Jacobus Wisse, 25 j. en Johanna Bakker, 25 j. Getrouwd: Pieter Polderman, 24 j. en Wiljiel- mina Hillebrand, 23 j. Adriaan Louws, 22 j. en Maria Kwekkeboom, 21 J. Overleden: Louise Wijnberg, 57 J., vrouw van Maurits Joseph Cohen. Abraham de Nood, 71 j. man van Johanna Catharina Maljaars. SEROOSKERKE (W.) Geboren: Jan Simon, zoon van Bartel Meijers.en Sara Maljaars: Maria Johanna, dochter van Leendert Jobse en Maria Johanna de Voogd: Pieter, zoon van Adriaan Janse en Maria Pieternella Marijs: Cornelia, zoon van Lein Ton en Anna de Visser. Hoofdredacteur: J. O. Viseer, VUselngeh; Algemees redacteur: M. Qeerse, Middelburg; 8tadanleuwe: C. de Voogd, VUealngen en J. P. Pb. Doorenboe, Middelburg; Gewestelijk nieuws; H. van Bentbem, Goes en R. F. H. L. Bondag, Oostburg; Haags eb redacteur; C. Knöff; AdvertenUecbefvoor Mid delburg C. P. Buija, voor Vlissingen a Rijkeboer. der dingen bracht spr. in herinnering het werk van den Führer ter bevrijding van den Dultschen boer, die hij ontrukte aan de joodsche overheersching, toen hij hem zich zijn verbondenheid aan zijn ras en zijn bodem wederom bewijst deed worden. Spr. wees er op, dat het aan de prestaties van den Duitschen boer te danken is, dat Duitschland sterk kon blijven, sterk ook in den strijd voor Duitschlands vrijheid. Komende tot het principieele deel van zijn redevoering betoogde spr., dat de boer door geboorte en door roeping natio- naal-socialist is. Wanneer hij weet, dat het niet alleen gaat om de productie van zgn land, maar ook om het erfelflke bezit van zijn grond, waar zijn zonen zijn werk zullen voortzetten en op zijn heilige tra dities zullen voortbouwen, dan is hij natio- naal-socialist. Deze dank gaat ook uit naar de Duitsche boerin en naar de Duit sche moeders. Het zaad in den vorigen oorlog uitge strooid, scheen verloren te zijn gegaan, maar het was Adolf Hitler die in dit zaad geloofde en dit geloof heeft ons een volks gemeenschap geschonken hecht en sterk. Het zaad, dat thans in den gemeens chap- pelijken strijd wordt uitgestrooid zal ook zijn rijke vruchten dragen. Thans zijn ook de zonen van Nederland er mede garant voor, dat dit volk weer een volk van boe ren wordt. Daarom kan ook weer geloofd worden aan de toekomst van dit volk, zoo als ook hecht ls het geloof aan Adolf Hitler. Sta dan schouder aan schouder; niets zal ons kunnen schelden, want'wjj stammen uit hetzelfde Gernianendom en hetzelfde hoerendom, dat thans tot red ding van Europa staat aangetreden. Ortsgruppenführer Höfeleln bracht ver volgens een Sieg Heil uit op den Führer, waarna het Deutschlandlied, het Horst Wessellied en het zesde couplet van het Wilhelmus gezongen werden. STADSNIEUWS Goes DANKFEEST VOOR DEN OOGST. Zondagmiddag werd door den kring „De Bevelanden" van de N.S.B. in het Schut tershof onder groote belangstelling het „dankfeest voor den oogst gevierd". De kringleider, de heer Rosier, die de bijeenkomst opende, sprak in het bijzon der woorden van welkom tot de heer W. Münzer, Beauftragte van den Rijkscom missaris en Jan Dekker, gemachtigde van den Leider der N.S.B. Toespraak van den Beauftragte. De heer Münzer herinnerde aan de viering van het oogstfeest in Duitschland, om vervolgens de beteekenis te belichten van de viering met door het bloed ver bonden vrienden, het Nederlandsche volk. Zoo wordt het ook gevierd door andere, met ons verbonden Germanen volken, waaruit straks onstaan zal den Europee- schen Statenbond. Zjj, die in ons vijanden zien, zullen niet kunnen verhinderen, dat het Germaansche bloed tenslotte tot zijn recht zal komen. Het oogstfeest, is hst feest van den bodem. Bloed en bodem zjjn de funda menten der nationaal-socialistische idee. En deswege eeren wij de bewerkers van den bodem op dezen eersten Zondag in October. De ménsch in zijn natuurlijken vorm, is boer. De boer is het fundament van het volk, en den boer en boerin, hier en in Duitschland, danken wij voor hun zweet, hun vlijt, die ons dezen oogst gaven. Spr. herinnerde vervolgens aan den joodschen ondermijningsarbeid. In dien tijd ging het den boeren slecht. Ook hier in Zeeland, Boer was een scheldwoord geworden. De boer verloor den lust in zijn arbeid. De boeren werden door het jodendom ver nietigd. Zoo was het ook in Duitschland, tot de Führer ingreep. Geen opkomst van een volk, die niet begint met den op komst der boeren. Het nationaal-socialisme gaf den boer weer zrjn waarde en zijn rechten; voor kwam bodemspeculatie, maakte den grond onvervreemdbaar, onbelastbaar, ondeelbaar. En de boer moet van het eigen bloed zijn. Bloed en bodem zijn onscheidbaar. Zoo zal het thans zijn, van geslacht tot geslacht. De bodem hoort aan het volk; van zijn ar beid en ztjn bodem zal het vruchten pluk- kan en niet van zjjn bankconto. De bodem levert het voedsel, maar ook het bloed aan het volk. En de boer moet ook zjjn brood op dien bodem kunnen ver dienen en niet meer naar de fabrieken der steden gedreven worden Spr. wees in dit verband op de geweldige mogelijkheden, welke in het Oosten geopend worden. Thans is het nog oorlog, maar een einde als 1918 zal men niet meer zien. De tijd ls ook voorbij, dat men stad en land tegen el kaar opzette. Hand in hand staat het ge- heele Duitsche vaderland achter en één met het front. De angst voor een tweede „1918" is thans niet bjj ons, maar bjj onze tegen standers. Wjj vieren het oogstfeest van het brood en wjj denken ook aan een anderen oogst. Bjj onzen dank vergeten wjj niet, de hon derdduizenden, vrouwen die ons weer hon derdduizenden kinderen schonken. Dit is wel de schoonste oogst. ZjJ bouwen mede aan de eeuwigheid van ons volk. Spr. wees er dan op, dat deze oorlog ook allen achter het front zware eischen stelt, doch denkt men aan den strijd onzer soldaten, dan spoort dat ons aan tot steeds noester arbeid, dan geelft dit ons moed en kracht mee te strijden. En straks, als het bolsjewisme, dat ge reed was op Europa losgelaten te worden, verslagen is, dan zal dit de grootste oogst aller tijden zjjn en deze oogst zal na eeuwen nog den naam „Adolf Hitier" dragen. Na deze met applaus ontvangen rede sprak de Gemachtigde van den leider der N.S.B., de heer Jan Dekker, op wiens redevoering wjj in ons volgend no. térug- komen. JUBILEUM P. VISSER. Zondagmiddag recipieerde in de zaal Krijger de heer Visser ter gelegenheid van zjjn 40-jarig ambtsjubileum bij de poste rijen. Referendaris De Lint heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom in het bijzon der inspecteur Wijsfeit en echtgenoote. Een dameskoortje zong vervolgens een wel komstlied, vervaardigd door mej. Everse van het telefonisten-corps. Inspecteur Wjjsfelt complimenteerde den jubilaris, die *eeds 17 jaar in Zeeland plichtsgetrouw zijn postale loopbaan vol-» tooide. 40 jaar alleen is niet altjjd een fe licitatie waard, wel als men na 40 jaar nog zoo vitaal in het leven staat met een open oog voor alle moeilijk- en mogelijk heden, zooals de heer Visser. Naast plichts betrachting munt de jubilaris uit door zjjn hart voor en zjjn medeleven met het perso neel. Spr. bood, na mevrouw Visser in zjjn hulde betrokken te hebben, de oorkonde voor 40-jarigen dienst aan. Namens het kantoorpersoneel sprak de heer A. C. de Kok woorden van waardee ring en dank jegens den directeur, die in den ambtenaar steeds den evenmensch ziet. De heer J. Fait sprak namens de hulp bestellers waardeerende woorden, terwijl de heer Beaufort, van Heinkenszand, het woord voerde namens de kantoorhouders van het ressort Goes. De heer De Lint memoreerde geestig den loopbaan van den jubilaris, en vooral zijn tijd op de mailboot. Ook mevrouw betrok hjj in zjjn huldi ging. Spr. bood namens het personeel een album met de namen der gevers en peri odes uit de ambtsloopbaan van den jubi laris aan, alsmede eenige boeken en een mooie ets. Referendaris P. van Dalsum haalde eenige prettige herinneringen uit de sa menwerking tusschen technischen en ad ministratieven dienst aan. De chef-telefoniste, mej. Njjsse, gaf uiting aan de gevoelens van aller sym pathie, terwijl mej. Everse in een zeer goed door haar gecomponeerde en gezegde de clamatie den levensloop van dén directeur beschreef. Hierop volgde een tractatie. De jubilaris dankte op de hem eigen vlot te, geestige en toch harteljjke wjjze alle sprekers, en "allen die dezen dag tot een onvergetelijken maakten. Binnenkort verplicht opschrift op groenten- en frultwagens. Naar wjj van bevoegde zijde vernemen, zal dezer dagen aan groenten- en fruit handelaren, die met een wagen voorzien van groenten en/of fruit hun klanten aan huis plegen te bezoeken, de verplichting worden opgelegd op hun wagen op duide lijk zichtbare wijze een bord mee te voe ren met het opschrift „verkoop aan vaste klanten". Deze verplichting zal niet gelden voor wagens, bakfietsen en dergelijke, waarmede bestelde groenten en/of fruit aan huis wordt bezorgd. Belanghebbenden zullen er goed aan doen met het te verwachten voorschrift reeds thans rekening te houden. RIJWIELBANDEN VERVAARDIGD UIT OUDE AUTOBANDEN. Vanwege het departement van handel, nijverheid en scheepvaart verzoekt men ons de aandacht er op te vestigen, dat, aan gezien het verboden is rubber en rubber artikelen te verwerken indien men daartoe geen vergunning heeft van den directeur van het rijksbureau van rubber, allen, die rijwielbanden vervaardigen van autobanden in overtreding zijn.' Vergunningen voor het vervaardigen van dergelijke banden wor den niet gegeven. Het ligt in het voornemen tegen de over treders streng op te treden. Het publiek dient er rekening mede te houden, dat ge noemde banden kunnen worden In beslag genomen en verbeurd verklaard. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. 1 1000 No. 9301 21567 400 No. 6411 7729 16101 17247 18496 20660 200 No. 11016 11579 11287 11458 11899 12426 12554 14473 20815 100 No. 4899 5339 6680 7320 8522 10200 10604 RADIOPROGRAMMA DINSDAG 6 OCTOBER. HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Coro Belmonte. 7.30 Ber. 7.40 Mor genwerk, gulden werk. 8.30 Ber. 8.40 Herfst rozen. 8.50 Liederen van Franz Schubert. 9 00 Orkestcomposities van W. A. Mozart. 9.30 Spie gel van den dag. 9.40 Opera aria's. 10.00 Musette- orkest en soliste. 10.30 U kent hen. maar kent U hen ook?: Prof. mr. dr. R. van Genechten. 10.45 Orgel. 11.15 Carlo Carcassola en solist. 12.00 Almanak. 12.05 Muziekkorps Duitsche Weer macht. 12.45 Ber. 13.00 Kamerorkest. 14.35 Zang solisten en piano. 15.00 Voordracht. 15.20 Haar- lemsche Orkestvereen. en solist. 16.45 Ber. 17.00 „De lichte Toets". 18.00 Voordracht. 18.30 Orgel. 19.00 Neerlands stem van het Oostfront. 19.15 Zang en accordeon. 19.30 Ber. 19.40 ÊNO: Gespro ken binnenlandsch overzicht. 19.50 Chansons. Van 20.15 af alleen voor radio-centrales met lijn verbinding. 20.15 Omroeporkest en orgel. 21.45 Ber. 22.00 Kunstenaars brengen eigen werk. 23.00 24.00 Semi populair programma. HILVERSUM n. 301.5 M. 7.15—7.40 Zie Hil versum I. 7.40 Ochtendgymn. 7.50 Operettefrag menten. 8.00 Politiek weekpraatje. 8.15 Orkest concert. 8.30 Ber. 8.40 Strijkkwartet. 9.00 Om roeporkest en solisten. (Ca. 9.15—9.20 Voor de huisvrouw). 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.30 Orkestcomposities van Jos. Haydn. 11.00 Vrouwenmozaïek. 11.20 Karl Schmitt-Walter. bariton. 11.30 Friesche pianotrio. 12.15 Voor dracht. 12.30 Prgramma-overzicht. 12.35 Opera fragmenten. 12.45 Ber. 13.00 Wat doet de Direc tie van derf Landbouw? 13.15 Otto Hendriks en zijn orkest. 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 Tweeërlei rhythme. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Orkest Willy Kok. 16,45 Ber. 17.00 Voor de jeugd 17.30 Amusementsorkest en gram. 18.30 Ber. 18.40 Spiegel van den dag. 18.50 BNO: Twentsch praatje. 19.00 Landman's Lust. 19.30 Liedjes in den schemer. 20.00 BNO: Eng. uitz. (Voor de radio-centrales: Zangpro gr.) Van 20.15 af alleen voor de radio-centrales met lijnverbinding. 20.15 Piano. 20.45'. Spaansche orkestwerken. 21.45 Ber. 22.00 BNO: Militair overzicht. 22.10 Avcmdwij- ding. 22.20—24.00 Zie Hilversum I. FEUILLETON door N.K. 31) „De nieuwe koelen zijn niet half zooveel waard als je ervoor betaald hebt. Waar schijnlijk heeft hij zjjn eigen zak gespekt. De opbrengst van de melk is te weinig en ik zag dat drie of vier van onze beste af nemers hun rekening hebben opgezegd. Dat wijst op de slechte voeding en knoeierjj met de melk. Het hoenderpark ziet er af schuwelijk uit en ik ben ook eens naar den winkel gaan kijken. Je nieuwe vrienden daar zijn een stel ezels en onze klanten loopen weg. En nu moet je eens naar me luisteren, jonge dame Nora schreide en haar tranen waren echt. Haar oom had in een half uur meer ontdekt dan zij in maanden. - „Je hebt aHe misslagen begaan, die een vrouw maar doen kan", vertelde hij haar. „Je hebt Maarten ontslagen en mijn oude vrienden, de Trevers die betrouwbaar en capabel waren en je hebt je laten bedriegen. Je houdt je boekhouding niet in drde en je bent lui „Ik ben niet lui", snikte zij. „Ik werk van vroeg tot laat maar in vijf minuten kan ik niet overal verstand van krijgen. U hebt me een jaar beloofd". „Dat deed ik ook En je hebt beloofd om je best te doen", antwoordde haar oom. „Ik geef je nog drie maanden. Denk niet, dat ik je rustig mijn eigendom zal laten verspillen Je moet om zeven uur ontbijten en vóór je gaat zitten, behoor je persoon lijk naar het hoenderpark te gaan zien en je kon het best de Balmans eruit gooien en Trever en zijn vrouw, terugnemen. Dat is alles Nu zal ik open kaart met je spelen". Nora was verstandig genoeg om te zwij gen. „Je schijnt lui en dom te zijn en dat stelt me teleur. Maar ik geef je nog een maal de kans. Tenzij je je in dc komende drie maanden betert, zal ik je naar Am sterdam terugsturen. Ik houd van deze boerderij en ik ben niet van plan om me door jou in het bankroet te storten „Zal ik zal ik Maarten vragen om terug te komen?" „Dien kun je nu niet meer krijgen Hij heeft nu ander werk. Van Waveren ver staat zijn vak, -maar jij hebt hem niet meer in de hand. Ik heb hem een duidelijke wenk gegeven, en hij zal, als je goed oplet, niet veel kwaad meer doen. Ik g;„ nu naar de stad terug. Denk maar eens over wat ik je heb gezegd, Nora. Je bent mijn nicht, en ik ben bereid iets door de vingers te zien maar ik kan je niet veel verder te gemoet komen. Nora was geheel ontdaan. De naakte waarheid was haar voor de voeten cgwor- pen en zij kon zich niet verdédigen, xoch deed ze nog een laatste poging. Ze ver zocht haar oom te bleven eten, in de hoop, dat zij zijn woede met praten en vleien wel zou kunnen verzachten. Maar de oude man ..lachte. „Ik heb je niets meer te zeggen, jonge dame, en ik verlang geen verontschuldi gingen. Drie maanden en dan naar Am sterdam terug, tenzij je je betert. Je weet het nu". Nadat haqr oom naar het station was gegaan, stampvoette Nora van woede. Zoo, had nog niemand tegen haar gesproken en zij was niet verstandig genoeg om in te zien, dat de oud man haar eigenlijk vrien delijk had behandeld. Wat moet Zij doen? Zij had nog steeds geen besluit genomen, toen ze de claxon van den auto van Louis Windman hoorde en zij snelde naar bove 1 om de sporen van tranen van haar gezicht te verwijderen. Dit was immers een uitweg Zij geloof de, dat Louis rijk was en hjj bewonderde haar. Zou ze hem tot een aanzoek, kunnen brengen? Indien ze zijn vrouw werd zouden al haar -moeilijkheden opgelost zjjn dat meende zij althans. Zij keek uit het venster en zag den auto den weg afkomen. Louis wuifde haar toe. Zij wuifde terug. Speelsch wierp hij haar een kushand toe uj deed hetzelfde ten antwoord. Daarop snelde zij de trap af om Janna te gelasten een bijzondere maaltijd klaar te maken. „Meneer Windman is er", verklaarde zij opgewonden. .(Wordt vervolgd.) DOOR TREIN OVERREDEN EN GEDOOD. Te Culemborg werd de 47-jarige L. J. Salari, die zich op de spoorljjn tusschen de spoorbrug en het station bevond, door een passeerenden trein gegrepen en op slag gedood. Het slachtoffer laat een vrouw met negen kinderen na. DOÓDJELIJKE VAL. De 59-jarige landbouwer D. te Vjjlen- Vaals had het>ongeluk, uit een appelboom te vallen. De man liep daarbjj zoo ern stige verwondingen op, dat hjj kort daar op overleed. Officieele Mededeelingen. GEMEENTE VLISSINGEN. Rectificatie wegens miMplaatsing. HET VERKRIJGEN VAN VASTE De Burgemeester van Vlissingen maakt be kend. dat voor het stookseizoen 1942/43 door de kamerverhuurders of pensionhouders aanvraag formulieren ter Verkrijging van extra brand stoffen voor kamer- en pensionbewoners bij den Distributiedienst, Brouwenaarstraat 4. kunnen worden ingediend. Deze formulieren zijn verkrijgbaar aan loket 11, kamer 2, van dezen Dienst en zü moeten uiterlijk 10 October 1942 weder ingevuld worden terug bezorgd. Pensions met 10 of meer gasten vallen buiten deze regeling. f Geen extra brandstoffen mogen worden aan gevraagd voor of door personen, die niet in bet bezit zijn van een distributiestamkaart (bijv. ingekwartierde Duitsche militairen). Voor kost gangers of inwonend dienstpersoneel ook al hebben zij aparte kamers, worden geen extra brandstoffen verstrekt. Onder kostgangers wor den verstaan personen, die huiselijk verkeer genieten. Aanvragen kunnen worden ingediend zoewel voor kamers, die met een haard of kachel als die met centrale verwarming worden verwarmd. Na de indiening der aanvraagformulieren zul len de aanvragers allen persoonlijk worden opgeroepen. De toegekende rantsoenbonnen voor brand stoffen zullen het eigendom worden van den KAMERHUURDER of pensiongast. Bovenstaande wijze van aanvragen dient iedere periode van 2 maanden te geschieden. De eerste periode geldt voor de maanden October en No vember. Bij tusschentijdsche vestiging dienen belanghebbenden zich te vervoegen bij den Dis tributiedienst. Vlissingen, 2 October 1942. De Burgemeester vnd„ W. P. EDELMAN, L.B. gen kunnen worden ingediend door pensionhou ders van pensions met minder dan 10 gasten voor vaste brandstoffen ten behoeve van de be reiding der maaltijden, bij den Distributiedienst, Brouwenaarstraat 4. Verklaringen van voorgeschreven model, waar mede de aanvrage moet worden ingediend, zijn daartoe verkrijgbaar aan loket 11. kamer 2, van voornoemden Dienst. De aandacht wordt er op gevestigd dat deze regeling alleen geldt voor pensions, welke voor het bereiden van warme maaltijden uitsluitend of hoofdzakelijk zijn aangewezen op vaste brand stoffen. Hotels, restaurants en pensions met meer dan 10 gasten kunnen, bij gemis aan andere verwar mingsmogelijkheden dan met kolen, vaste brand stoffen voor de keuken en tan behoeve van de warmwatervoorziening aanvragen per formulier Br.C.250, dat eveneens bij den Distributiedienst verkrijgbaar is. Vlissingen, 3 October 1942. De Burgemeester vnd., W. P. EDELMAN, L.B. GEMEENTE OOST EN WEST SOUBURG „PROEF ALARM". Op Vrijdag den 9en October 1942 zullen de luchtbeschermingssirenes tusschen 12 uur en 12.15 uur bij wijze van proef in werking worden gesteld. Daarbij zal het signaal „luchtalarm ge ëindigd" (één minuut gelijkmatige toon) gege ven worden. Voor het geval deze proefneming om bijzon dere redenen niet zou doorgaan, volgt voor het eerstvolgende proefalarm een nieuwe bekend making. De Burgemeester, Plaatselijk Luchtbeschermings leider, STEMERDING. „PBOBEBETRIEB" des Luftschutz-AlarmgerHta (Sirenen) find et am 9 Oktober 1942 in der Zeit zwischen 12. Uhr und 12.15 Uhr statt. Es wird der lange Dauerton (Entwarnungs- signaal) einmal (eine Minute) zu hören sein. Findet der „Probebetrieb" aus besonderen Grtln- der. nicht statt, so erfolgt neue Bekanntgabe. Der Ortliche Luftschutzleiter. STEMERDING. GEMEENTE ST. LAUREN^. VASTE BRANDSTOFFEN VOOR KAMER- EN PENSIONBEWONERS. De Directeur van het distributiekantoor kring Sint Laurens maakt bekend, dat voor het stook seizoen 1942/'43 door kamerverhuurders ql pen sionhouders aanvraagformulieren MD 33311 bij de plaatselijke agentschappen kunnen worden afgehaald Deze volledig ingevulde formulieren dienen ulterlük 10 October a.s. door den kamerverhuur der of pensionhouder bü de plaatselijke agent schappen te worden ingeleverd. Voor woningen met centrale verwarming moet het aanvraagformulier in tweevoud worden in gediend. Geen extra brandstoffenbonnen mogen worden aangevraagd voor of door personen, die niet in het bezit zijn van een distributiestamkaart (bv. ingekwartierde Duitsche Militairen). Pensions met 10 of meer gasten of pensions, waarin geen hoofdbewoner aauwezig is, vallen buiten deze regeling. Voor kamers, welke zijn verhuurd aan, afge staan aan, of in gebruik bij kostgangers of in wonend dienstpersoneel, worden geen extra brandstoffen verstrekt. Onder kostgangers wor den in dit verband verstaan personen, die huise lijk verkeer genieten. De brandstoffenbonnen zullen het eigendom worden van den kamerverhuurder of pensiongast. De huurder of pensiongast is verplicht de kolen te betrekken bij den leverancier van den be trokken kamerverhuurder of pensionhouder. De aanvragen dienen steeds te geschieden voor _.*n periode van 2 maanden. De eerste aanvraag geldt voor de maanden October en November. Sint Laurens, 3 October 1942. De Directeur voornoemd, L. A. TORENVLIET, De Directeur van het distributiekantoor kring Sint Laurens maakt bekend, dat ten behoeve van hotels, restaurants en pensions, welke voor het bereiden van warme maaltijden, uitsluitend of hoofdzakelijk op vaste brandstoffen zijn aange wezen vaste brandstoffen kunnen worden aan gevraagd. Hotels en restaurants en groote pensions. Hotels, restaurants, pensions met 10 gasten of meer, alsmede pensions, waarin geen hoofdbe woner aanwezig is, kutfnen vaste brandstoffen voor de keuken en ten behoeve van de warm watervoorziening aanvragen per formulier Br. C. 250, hetwelk bi: de plaatselijke agentschappen kan worden afgehaald. Kleinere pensions. Aanvragen om vaste brandstoffen door pen sions met minder dan 10 gasten dienen te ge schieden door middel van een verklaring, welke bij de plaatselijke agentschappen kan worden afgehaald. Deze verklaring mag slechts worden ingevuld door pensionhouders, die een kookkaart DZ of EA hebben ontvangen. Deze regeling geldt van 1 October 1942 tot 1 Mei 1943. welk tijdvak is verdeeld in drie perio den. Aangezien de aanvraag slechts voor één periode geldt, dient bij het begin van elke pe riode opnieuw eer. verklaring te worden inge vuld. De aanvragen voor de 1ste periode mogen Uitcrlük tot 10 October a.s. bij de plaatselijke agentschappen worden ingediend. Sint Laurens, 3 October 1942. De Directeur voornoemd, L. A. TORENVLIET.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 2