THEE GENOT Déviftran SHE TIME N.V. Rotterdamsche Hypotheekbank voor Nederland <J/fveo UIT DE PROVINCIE GELDEN BESCHIKBAAR voor eerste HYPOTHEEK op billijke voorwaarden. INSTITUUT „HERMES" Steenpuin een meisje ENGELSCH-DUITSCH I B I I I I I I doc^ VERDUISTEREN van hedenavond 19.26 tot morgenochtend 7.36 De maan gaat morgen te 12.42 onder en komt te 22.05 op. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 13 tot en met 19 September kwa men In deze provincie 13 gevallen van besmettelijke ziekten voor. 2 gevallen van malaria te Middelburg, 4 gevallen van diphtherie te 's Heer Arendskerke, 2 te Terneuzen en 1 in Vlissingen en Goes, yoorts 1 geval van roodvonk te Middelburg, Kapellc en Seroos- kerke <W.). WALCHEREN VERGADERING POLDERBESTUUR WALCHEREN. Het Polderbestuur van Walcheren kwam Zaterdagmorgen in algemeene vergade ring bijeen. De vergadering werd onmiddellijk na de opening door den voorzitter, den heer H. F. Landsheer, geschorst voor het onder zoek van de geloofsbrieven der herbe noemde commissarissen, de heeren J. C. Blaupot ten Cate, P. Cevaal, A. P. Kos ter. P. Melis, L. Minderhoud en P. de Vis ser, welke brieven in orde werden bevon den. De nQtulen der zitting van 25 April 1942 werden goedgekeurd. De polder krijgt schilderijen. De voorzitter deelde mede, dat d« heer M. C. van der Minne aan den Polder Walcheren een viertal schilderyen van den schilder A. van. Dijk uit Veere, ten ge schenke had gegeven, hetgeen zeer op prijs wordt gesteld. Voorts deelde de voorzitter mede, dat de heer ir. J. F. Sprenger benoemd was tot ingenieur bij. den polder. Polderrekening 1941. De polderrekening 1941 werd vastge steld en goedgekeurd voor de gewone in komsten en uitgaven op resp. 438.203.76 en 417.477.22, met een batig slot van 20.726.54 voor de buitengewone in komsten op 100.737.50 en uitgaven op 187.808.61, dus met een kwaad slot van 87.071.11. De rekening voor den Dienst der We gen sloot voor de gewone inkomsten en uitgaven met een batig slot van 15.568.73 (inkomsten 20.973.04 en uit gaven 5.404.31) en voor de. buitengewone met een kwaad slot van 811.31 (inkom sten 13.003.50 en uitgaven ƒ13.814.81). Verkoop van gronden. Het voorstel van het dagelijksch be stuur tot heffing van hst dijkgeschot in 1943 werd goedgekeurd met algemeene stemmen evenals d-s voorstellen tot ver koop van den zgkant van den Vrouwen- polderschenweg aan de gemeente Seroos- kerke, welke gemeente een bocht in dien weg iets wil verflauwen, en tot verkoop van grond in het; Gat van Ponse aan de gemeente Middelburg, welke gemeente van plan is de bestrating aldaar te ver beteren. De voorstellen tot verlenging van pacht van grond in pacht bij de heeren A. Mesu Jzn. en C. de Visser, beiden te Vrouwenpolder, werden ook zonder hoof delijke stemming goedgekeurd. Het dagelijksch bestuur vroeg hierna machtiging tot het afdoen van dergelijke verlengingszaken, welke machtiging werd verleend. Pensioensgrondslagen. Het voorstel tot herziening van de pen sioensgrondslagen op 3000 voor den griffier en op ƒ5250 voor den ingenieur werd met algemeene stemmen goedge keurd. Nadat tot leden van het stembureau 1943 waren benoemd de heeren H. F. Lantsheer, L. Simonse, A. P. Koster en P. Melis, vroeg de voorzitter voor het da gelijksch bestuur machtiging tot het op nemen van kasgeld tot 2000. De mach tiging werd verleend. Tot leden van de financieele commissie werden benoemd de heeren J. G. Blaupot ten Cate en K. J. van Loo. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring. GEMENGD NIEUWS MELK- EN :'DEPRANTSOENEN VERDUISTERD. De 65-jarige G. W. te Helmond, direc teur van het plaatselijk kantoor der B. B. A., heeft zich aan een ergerlijk geval van verduistering van melk- en zeeprantsoenen schuldig gemaakt ten nadeele van de in dienst zijde chauffeurs. Van het distribu tiekantoor ontving hij voor deze chauf feurs rantsoenbonnen melk en extra rant soenen zeep voor vuilen arbeid. Hij behield deze bonnen echter voor zichzelf. Deze ergerlijke practyk heeft de directeur zoo wel in 1941 als in 1942 toegepast, waar door hij eenige honderden liters melk en een beduidende hoeveelheid zeep aan de rechthebbenden onthield. Ten huize van W. werd een party op de zeepbonnen gekochte zeep in beslag genomen, alsmede 175 rant soenbonnen melk. W. is gearresteerd. BIJ KEURING VAN EEN REKSTOK DEN HALS GEBROKEN. Ds vrachtrijder De G. uit Oss, die voor zijn kinderen een rekstok had vervaar digd, wilde het speeltuig eerst eens op zyn deugdeiykheid toetsen, met het ge volg dat hy omlaag tuimelde en eenige halswervels brak. In uiterst zorgwekken- den toestand is de man naar het St. An- naziekenhuis overgebracht. SIAMEESCHE TWEELING IN KROATIË Een 31-jarige boerin te Agram (Kroa tië) heeft enkele dagen geleden een twee ling ter wereld gebracht, die aan de voor- zyde met elkander vergroeid waren. We gens de gecompliceerde bevalling konden de zuigelingen niet in leven worden ge- houden. Interessant zgn de resultaten van het onderzoek, want de tweelingen hadden twee volkomen normaal ontwikkelde hoof den, vier voeten en vier handen, waren 55 cm. lang en by geen van beiden konden abnormale on twi kkelingsverschijnselen worden waargenomen. De vergroeide li chaampjes hadden een gemeenschappeiyk hart en een gemeenschappelijke lever, alle overige organen waren voltallig aanwezig. DE DAG VAN DEN JEUGDSTORM. Op vele plaatsen wapperde Zaterdag van officieele gr bouwen het rood-wit-blauw, elders zag men van particuliere woningen of van partij-gebouwen de prinsenvlag dit was de dag van den Nationalen Jeugd storm, welks achtste verjaardag werd her dacht. Gemeenüjk hecht men aan zoo'n dag een achtste verjaardag geen al te groots beteekenis. Maar in dit geval is het anders en het is een eis«~i van voor lichting, op dit feit bijzonder de aandacht te vestigen. Daarvoor is te meer aanleiding, nu vooral in de laatste weken de jeugd in het schijn- werperlicht der publieke belangstelling is geplaatst. Het groote jeugdcongres te Weenen heeft het aanzijn geschonken aan een Europee- sche jeugdfederatie, waarin onder de be zielende leiding van Duitschland en Italië de Europeesche jeugd werd ingeschakeld in de organisatie van het nieuwe geordende Europa. In deze federatie is ook Nederlr- 1 verte genwoordigd, de hoofdstormer, C. van Geelkerken, tevens plaatsvervangend lei der van de Nationaal Soci.-.listische Bewe ging der Nederlanden was persoonlek te Weenen, om er de medewerking van den Nationalen Jeugdstorm te onderstreepen en met zijn handteekening te bekrachtigen. Zoo staat dus de Nationale Jeugdstorm tezamen iet de volgens de opvattingen van het nieuwe Europa georganiseerde jeugd van de andere Europeesche landen aangetreden om zich v. or dit nieuwe Eu ropa mede in te zetten. Weenen was het trefpunt van de Euro peesche jeu d, hun getuigenis werd er ge sproken, hun lied werd er gezongen, van uit Weenen is de roep dezer jeugd over Europa gegaan. Een roep, welke door den Nationalen Jeugdstorm werd overgeno men en onder de jeugd van dit land verder zal worden gedragen. De in den Nationalen Jeugdstorm ver- eenigde jongeren zijn gegrepen door de idealen van het nieuwe Europa. Hun jong idealisme klinkt in hun lied, het spreekt uit hun houding. Daarmede treden zij voor de jeugd, welke nog buiten de rijen der stormers staat. Acht jaren lang heeft de Nationale Jeugdstorm vaak onder zeer moeilijke omstandigheden zijn jonge idealen uitge dragen. Thans klinkt het woord met groo- ter élan, nu ook de Jeugdstorm zijn aandeel in het opbouwwerk heeft renomen van het onder Duitschlands leidin^r op stapel ge zette nieuwe Europa. Onder het vaandel van de Germaanscha verbroedering mar cheert de Nationale Jeugdstorm thans het negende jaar van zijn bestaan binnen. Op de bezielende idealen welke de Jeugdstorm tot de zijne maakte, heeft hoofdstormer Van Geelkerken nadrukkelijk de aandacht gevestigd. Zij zijn onder woorden gebracht in de kerngedachten der N.S.B. en voor de Jeugdstorm samengevat in deze woor den in Godsvertrouwen alles voor het vaderland. De jeugd roept de jeugd geve het antwoord. ALS HET WINTER WORDT. En dit duurt zoolang niet meer. Vooral aan het Oostfront is het nog een kwestie van enkele weken en dan valt weer de eerste sneeuw en gaan onze dappere. Oostfrontstrijders een nieuwe moeilijke periode in hun strijd tegen het duivel- sche bolsjewisme tegemoet. Landgenoot, in die periode zal een pakket uit het vaderland hun dubbel welkom zijn. Het spreekt vanzelf, dat wij ons extra inspannen zoo snel mogelijk en zoo veel mogelijk pakketten, nog voor den winter te verzenden. Hierbij kunt u ons helpen door uw bijdrage, want, naast veel moeite, kost het veel geld de pakketten zoo samen te stellen dat onze man nen aan net Oostfront zooveel mogelijk ontvan gen wat zU noodig hebben. Mogen deze dappere kerels op U rekenen? Stort dan vandaag nog een flink bedrag op girorekening 4 3 <2 1 0 0 t.n. Verzorgingsfonds Vrijwilligerslegioen ..Nederland", Koninginnen- gracht 22. te 's-Gravenhage. KRANSLEGGING OP DEN GREBBEBERG. Op. het Heldenkerkhof op de Grebbeberg heeft o.m. in tegenwoordigheid van den commandant der W.A., mr. A. J. Zondervan een kranslegging plaats gehad. Aan deze plechtigheid namen contingenten stormers en stormsters deel van streken uit 't ge west Nedersticht, met 'n muziekgroep, een vaandelwacht en een Rotterdamse!» spreek koor enzangschaar. Stafleider Quispel hield een rede. Hg herinnerde aan het feit, hoe acht jaar ge leden de jeugdstorm werd opgericht. Als een klein groepje streden zij voort, ge hoond, bes ot, veracht, gehaat en zij stre- misten. Al zijn wy trotsch op die jongens den een strijd waartoe velen den moed en' meisjes, die zich bewust hebben ingezet voor de grootheid van het Nederlandsche volk, tevens en vooral hebben we met eer bied te herdenken, diegenen die hun leven gaven in den strijd, die het Nederlandsche volk moest wakker schudden uit zijn zelf genoegzaamheid. Spr. ..eide dat deze oorlog ons volk is opgedrongen door volksmislei- ders, die ons volk in oorlog brachten met het Duitsche broedervolk. Terwijl men de arm strekte ten groet voor de offers, die gebracht werden voor de vrgmaking van de jeugd, had de krans legging plaats. Wij beseffen, ging spr. daarna voort, dat dit zwijgende heldenkerkhof een antwoord verlangt, dat wg samenvatten In de belofte Nooit meer oorlog, nooit meer strijd tusschen het Nederlandsche en Duitsche broedervolk. In de belofte te strijden om een Neder landsche jeugd, die nog die karaktereigen schappen in zich heeft om een goed Neder lander te zijn. In de belofte te strijden voor een eensgezinde vrije Nederlandsche volksge meenschap. De grondslag: „In Godsver trouwen alles voor het vaderland", heeft dezen strijd geheiligd. Tenslotte werden de 34 gevallen stor mers die in den strijd tegen het bolsjewis me vielen, herdacht. DE VIERING TE AMSTERDAM. Ook tè Amsterdam heeft de jeugdstorm het 8-jarig bestaan op feestelijke wijze herdacht. Vrgdag werd e«n besloten bij eenkomst in Bellevue gehouden, waarna Zaterdag de viering werd voortgezet op het Amstelv-eld. Nadat de radiorede van den hoofdstormer was beluisterd, hield opperhopman #en korte toespraak. Ver volgens werden dertien hoornvaantjes en een tweetal eeredraagteekens voor bgzon- derè prestaties uitgereikt. Hierna ontvin gen de ouders van 8 Amsterdamsche stormers, die aan het Oostfront gesneu veld zgn, een herinneringsplaquette. De bg eenkomst werd besloten met het zingen van het zesde couplet van het Wilhelmus. Zondagmorgen werden in het Wester- gast de Nederlandsche en Duitsche ge wonden alsmede de overige zieken be zocht en onthaald. Op het Museumplein werd des middags een bijeenkomst gehouden, waar na een begroetingswoord van opperhopman Zil ver, de wethouder van onderwijs, dr. J. Smit, die den burgemeester vertegenwoor digde, een toespraak tot de jeugd hield. Namens den gevolmachtigde van den Rijkscommissaris voor de stad Amster dam voerde Pressereferent Bojes het woord. Nadat de zesde strophe van het Wil helmus gezongen was defileerden de ven dels langs den gemachtige van den leider, districtsleider De Ruiter en burgemeester Miiller van Rotterdam. Tot slot werd nog een marsch door een gedeelte der stad gemaakt. 'S HEERENH0EK. Advertenties en Abonnementen worden aangenomen door C. J. MENHEERE. KERK- EN SCH00LNIEUWS DS. J. A. SWART f Na een langdurige ongesteldheid, die hem reeds tot het aanvragen van emeritaat genoopt had, is Vrijdagmiddag te Schoondijke overleden ds. J. A. Swart, predikant bö de Ned. Herv. Gem. aldaar HIJ bereikte öeD leeftijd van 55 Jaar. Ds. Swart werd In 1887 geboren en In 1914 candl- daat in Zuid-Holland om 1 Nov. van dat Jaar te Veldhoven zijn ambt te aanvaarden. Vandaar vertrok hU in 1917 naar Yborst-De Wijk, welke standplaats in 1921 met Dokkura verwisseld werd. In 1927 werd de overledene predikant te Kimswerd en in 1934 te Nieuwe Schar.s. 5 Dec. 1937 deed bij zijn Intrede In zijn tegenwoordige gemeente. Met ds gwart is een zeer markante persoon lijkheid heengegaan. Uiterst eenvoudig als hij was, keerde hij zich tegen alles, wat naar per soonlijke verheerlijking helde. Met zijn voorbeel dig karakter en zijn goede hart, gaf hij zich ge heel aan zijn gemeente voor wie hij in den waren zin des woords een herder en leeraar was. Hij richtte te Schoondijke clubs op voor jonge meisjes, oudere meisjes en bejaarde dames, waardoor hij een hechten band tusschen kerk en vereenigingsleven wist te leggen. Ds Swart, die tot de vrijzinnige richting in de Ned. Hen-, kerk behoorde, heeft zich voorts be wogen op 't terrein der geheelonthouding. Hij had van 3 September j.l, ziekteverlof, en zou 1 No vember met emeritaat gaan. Hedenavond 7 uur zal in de Ned. Herv. kerk te Schoondijke een korte rouwdienst worden ge itouden. Woensdagmiddag vindt de crematie plaats op Westerveld. NED. HERV. KERK. Beroepen te Neerbosch-Hees J. C. H. Jörg te SL Johannesga. Beroepen te Wesepe H. Mlskotte te Woldendorp (Gron.) Benoemd tot bulppred. te Rotterdam-Delftshaven A. v. Es. cand. en hulppred. te Blokzijl. Aangenomen naar Wltmarsum R. K. v. Apeldoorn, cand. te Makkum. Beroepen te Alblasserdam (toez.) J. v. d. Velden te NUega-Elahuizcn. Beroepen te Steggerda (toez.) H. Nobel te Reitsum. Aangenomen naar Wierden (als hulppred.) B. Eysln- ga, cand. te Zeist. Bedankt voor Bleslcensgraaf J. R. Cuperus te Doornspijk. GEREF. KERK. Benoemd tot hulppred. te Cubaard A. Douma, cand. te Britsum. Benoemd tot hulppred. te Heemse L. Blljdorp, cand. en hulppred. te Schiedam. Aangenomen ben. tot hulppred. te Zwolle L. v. d. Zwaag cand. te Groningen die bedankte voor Buiten post en voor 's-Gravenhage-Loosduinen. Beroepen te Hoogkerk K. G. Jansma, cand. te Bclsward. Beroepen te Oldebroek (vac. B. G. C. Steen beek) H, A. Leenmans Jr. te Ede. GEBEF. KERKEN. Eenoemd als hulppred. te Breukelen A. J. de Bakker, cand. te RotterdamWest. DS. A. C. HEJ. Naar wij vernemen is ds. A. C. HeU. Geref. predikant te Koudekerke, door ongesteldheid verhinderd zijn dienstwerk te verrichten. De kerkeraad heeft de classis Middelburg bereids om liefdebeurten verzocht. DR. G. TJALMA. Vrijdag 2 Oct. a.s. viert dr. G. Tjalma, Ned. Herv. predikant te Veen (N. Br.) zUn gouden ambtsjubileum. Hij bracht al zijn dienstjaren door in dezelfde ge meente. Gerrit Tjalma werd 18 Maart 1866 te Delfstrahul- zen (Fr.) geboren. HU bezocht de lagere school te Sloten en de Fransche school te Balk. om vervolgens de gymnasia te Zetten en te Assen te bezoeken. Aan de Leïdsche universiteit studeerde hij theologie en In 1892 werd hij candidaat In Groningen om 2 Oct. van dat Jaar door ds. F. Oberman van Leiden te Veen in ztJn eerste en eenige gemeente te worden bevestigd, waaraan hij zich verbond sprekende over 1 Cor. 1:23. Hoewel dr. Tjalma meer dan tien maal een beroep naar elders ontving is hU zijn eerste gemeente trouw gebleven. In haar midden promoveerde hU 28 Mei 1896 tot doctor in de theologie op een proefschrift ge titeld: ..Philips van Marnix, Heer van St. Aldegonde". De jubilaris is in Noord-Brabant al meer op den voorgrond getreden. HU is sinds tal van jaren voor zitter van het Prov. kerkbestuur, maakt deel uit van de commissie van voordracht voor de benoeming van kerkelijke hoogleeraren, idem van het college van kerkvisitatoren in de prov. Noord-Brabant en Limburg terwijl hij scriba is van den ring Heusden en lid van de Algemeene synode der Ned. Herv. kerk. LOOP DER BEVOLKING KRABBENDIJKE. IngekomenJ. Schrauwen B 58, arbeider, vun Roosendaal Nispen. M. R. A. Verlinde. A 375i, zonder beroep, van Middelburg. L. Geensen, A 375i. winkelbediende, van Middel burg. T. van de Vlag, A 395, agent van politie, van 's-Gravenhage. L. J. Paauwe. E 26, werkman van Yerseke. P. A. Hofman, A 9Sa, zonder be roep, van Moerkapelle. C. H. Lobbezoo, A 375a. onderwijzeres, van Bergen op Zoom. Vertrokken: F. Hoogesteger. A 238, zonder be roep, naar Valburg. A. H. Martijnse, A 143, boekhouder, naar Zaamslag. J. A. Hollebrandse, schipper, naar St. Philipsland. H. K. Kamerling B 121, zonder beroep, naar St. Philipsland. St. J. A. Hollebrandse, zonder beroep, naar St. Phi lipsland. E. D. M. Hollebrandse, B 121. zonder beroep, naar St. Philipsland. L. Weststrate, A 399. landarbeider, naar Rflland-Bath. M. Lob bezoo. A 399, zonder beroep, naar Rilland-Batn. J C Weststrate. A 399, zonder beroep, naar Ru- 1 and-Bath. D. E. Sinke, A 192, bakker naar Yerseke J. Wielhouwer, A 286. zonder beroep, nqar Rotterdam. E. Jansens, dienstbode, B lOo, 's-Heer Arendskeike. 's HEERENHOEK. Ingekomen: T. de Rubber, zonder beroep, van Goes naar Werrilaan 20; M. C P. Duijvestijn, zonder beroep, van Bergen (NJH.) naar Werrilaan 12. Vertrokken: N. F. Bremer, zonder beroep, van Molendijk 28 naar Kampen; C. van den Berge, veldarbeider, van Vleugelhofweg 3 naar Wol- faartsdijk; Ma. de Wintere dienstbode, van Burg. Timansweg 15 naar 's Heer Arendskerke; P. Vermue, leerl. ziekenverpleger, van Rukebuurt 18 naar 's-Hertogenbosch. Officieele Mededeelingen. VERPLICHTE AANSLUITING VAN KRUISBOOGSCHUTTERSGEZELSCHAPPEN. Bij den „Bond van Kruisboogschuttersgezelschappen In Nederland". Het Departement van Opvoeding. Wetenschap en Kuituurbescherming maakt bekend dat Krulsboogschut- tersgezelschappen, welke tot dusverre niet waren aan gesloten bU den „Bond van Kruisboogschuttersgezel schappen in Nederland" (Secretaris A. J. M. v. d. Put,"Groeseindslraat 29. Tilburg), binnen 20 dagen na deze publicatie tot aansluiting bij deze organisatie dienen over te gaan en voor 20 October a.s. moeten berichten aan de afdeellng Lichamelijke Opvoeding en Sport van het Departement van Opvoeding. Weten- schap en Kultuurbescherming. Jan van Naussaustraat 50 te 's Gravenhage of de aansluiting heeft plaats gevonden. Landbouw en VIsscherU. AFGELEVERD GRAS EN KLAVERS AAN DROGERIJEN. Telers, die gras en klavers oogst 1942 aan de dro gerijen hebben afgeleverd moeten dit ten spoedigste schriftelijk opgeven aan het kantoor van den P.V.C., Afd. Hooi, Stroo en Ruwvoeder, te Goes. Opgegeven moet worden: a. verkochte oppervlakte In H.A. b. soort (gras, lucerne of klaver); c. of de geheele opbrengst, danwel slechts de le of 2e snede is verkocht. VEERUILING. De VoedselcommIssarl8 voor Zeeland maakt bekend dat de mogelükheid geopend wordt om: a. Voor houders van goede vrouwelüke fokrunderen die nog een leveringsplicht 1942 te voldoen hebben, deze runderen via de daarvoor aangewezen com missie af te zetten in mindering op den ieverlngs- plicht. De lokker kan dan profiteeren van een extra prijs. b. Voor veehouders die minder goede dieren bezitten hun fokvee op hooger peil te brengen. ZU betalen een redelUke prijs voor een goed fokdier doch de leveringsplicht van den verkooper wordt slechts gedeeltelijk overgenomen. Belanghebbenden kunnen de voorwaarden ter Inzage krijgen op de Districts kantoren of deze aanvragen te Goes. STROOREGELING OOGST 1942. De toewijzingen stroo, ingevolge de Indertijd door veehouders ingevulde en bij de Pi. Vertegenwoordigers ingediende aanvraagformulieren model A, zUn thans verzonden, behalve de aankoopvergunningen tot het betrekken van stroo van een teler-leverancier. De regeling voor laatstgenoemde afleveringen is nog niet gereed. Binnenkort hopen wij ook deze aankoopver gunningen te kunnen versturen. Regeling voor telers. Telers van stroogewassen weten nu hoeveel stroo zU uit eigen oogst 1942 mogen gebruiken. Er is aan hen volgens de vastgestelde normen, stroo toegewezen voor he*, vee en voor Inkuiling van aardappelen, voeder bieten en paardenpeen. Voor het afdekken en inkuilen van andere landbouwproducten kan zoonoodig nog een aanvullende toewijzing stroo uit eigen oogst worden aangevraagd. Telers, die voldoende stroo gewassen hebben verbouwd, komen niet voor een aankoopvergunning In aanmerking. De telers worden er In hun eigen belang J gev/ezen dat zij beslist niet meer stroo mogen 6-- bruiken dan hun is toegewezen. Hierop zal n.l. een strenge controle worden uitgeoefend. Al het stroo,, dat. na aftrek van de toewijzing voor eigen gebruik en de eventueel op geleldebiljetten afgeleverde of af te leveren hoeveelheden stroo aan een veehouder, overschiet moet zoo spoedig mogelijk worden afgeleverd aan den sïroohandelaar tol wiens rayon de teler behoort, De lijsten van de toegewezen rayons liggen bij de PI. Vertegenwoordigers ter inzage. Bij twijfel omtrent de U toegewezen stroohandelaar gelieve U zich eerst om inlichtingen te wenden tot Uw Pi. Vert. Als maatstaf dient, dat men behoort af te leveren aan den handelaar van het rayon waarin de bedrijfsgebouwen zijn gelegen. Regeling voor nlet-telers. De niet-telers hebben (behoudens zij, die hun stroo willen betrekken van een teler-(leverancier) hun aan koopvergunning eveneens ontvangen, doch enkel voor het vee. Voor het Inkuilen van landbouwproducten kunnen zij aankoopvergunningen stroo aanvragen bö hun Pi. Vertegenwoordiger. Overigens moeten alle aanvragen om aankoopvergunningen voor het vee. alsmede toewijzingen uit eigen oogst worden aange vraagd ten kantore van den P.V.C. te Goes. In plaats van kaarten. De Heer en Mevrouw H. CRIJNEN— OESTERREICHER geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon ANTONIUS ANDREAS JAOOBUS. Goes, 25 September 1942. Groote Kade 42. Tgdelgk: St. Joanna Zieken huis, Goes. Getrou wd D. WALRAVE en K. A. STEKETEE, die, mede namens wederzijd- sche familie, hartelijk dank zeggen voor de belangstelling vóór en bg hun huwelijk ont vangen. Vlissingen, 28 Sept. 1942, Glacisstraat 43. Hartelijk dank voor de vele blgken van belangstelling, ons betoond op 19 dezer. FAMILIE VOGEL. Jacob Catsstr. 33, Middelburg. met sinaasappelsap versterkend vitaminehou dend preparaat. Dêvltran bevat de vitaminen D3, B en C. Prijs per flacon 1.50. DROGISTERIJ in het Huis met de Roode Pilaren, Middelburg. ONZE KLEINTJES Brieven of adres Bureau van dit Blad 10 cent extra. LAAT THANS UW SCHOORSTEENEN VEGEN EN NAZIEN snii!liiTnilllllIlliTinillini!llllllllllllfllllllllllimiinilllinmillllinnilig U KUNT DAARMEDE IN DE TOEKOMST f BRANDSCHADE VOORKOMEN. Onderlinge Brandwaarborg Maatschappg voor Zeeland van 1829, j= in samenwerking met Algemeene Zeeuwsche Verzekering Mg. N.V., Middelburg. H Schiedamsche Singel 89 ROTTERDAM C, jgenten te Amsterdam agenten te Amsterdam Kerkstraat 21, Hoofdweg 15, Mr. H L. HOEFFELMAN Makelaar C. J. NYENHUIS Willemstraat 93, Mrs. KOELEMAN LODDER. AFD. K - POSTBUS 4051 - AMSTERDAM ZSST Schriftelijke lessen: ^5 Succes gegarandeerd. Vraagt prospectus en proefles. VOOR HET WEGHALEN. Bouwwerk Seheldestraat Vlissingen. Gevraagd Niet beneden 16 jaar. Banketbakkery Firma R. A. PAPEGAAIJ, Londensche Kaai 54, Middelburg. Er zijn menschen die meenen, dat er In 't geheel geen drukwerk vervaardigd raag worden! Die meening is echter verkeerd. Kom eens met ons praten. Wij doen alles wat mogelijk is om drukwerkvèr- bruikers tevreden te stellen. Fa. G. W. DEN BOER Londenscliekaai 29, Middelburg ENGELSCH of DUITSCH..I 2.- p.m. MIDDENSTANDSDIPLOMA I 2.85 p. m. NEDERL. TAAL EN CORRESP.f 1.55 p. m. BOEKHOUDEN HANDELSRI 1.05 p. m. NEDERLANDSCH TALEN INSTITUUT - R'DAM (Het Instituut met ruim 1000 cursl(ten) BON «lp brief zenden. Gratis les van

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 3