HEROPENT VHMNMDIGEI KOFFIESURROG Waarborgen voor levensvatbaarheid der landbouwbedrijven. Slepersknechts JACHT ONDERWIJZER „ONS VOORDEEL" IRISLAAN35 Geen overdracht of splitsing zonder vergunning der grondkamer. In het Verordeningenblad is een wijzi ging verschenen van het besluit nr. 219/ 1940, houdende regelen met betrekking tot' het vervreemden van landbouwgron den. Deze wijziging bestaat uit de volgende punten 1) Niet alleen voor een eigendomswis seling is toestemming v-sreischt, doch ook bij vestiging, wijziging of overdracht van de rechten op den grond. De rechten op den grond zijn het recht van erfpacht, opstal, beklemming, vrucht-' gebruik of eenig ander gebruiks- of be- woningsrecht. 2) Niet alleen bij verkoopen, schenkin gen of bij veilingen moet het besluit wor den toegepast, doch ook bij een aantal andere belangrijke rechtshandelingen, waarbij de eigendom of een zakelijk recht verkregen wordt. Tot deze rechtshandelingen, die dus zonder toestemming van de grondkamer geen rechtskracht hebben, behooren a) Scheiding van een nalatenschap en van iedere andere onverdeeldheid, onver schillig of het bijv. gaat om een familie- - rechtelijke of maatschapprjrechtelyfce on verdeeldheid. Dergelijke scheidingen moe ten bovendien, wanneer in de boedelbe schrijving landbouwgronden of een zake lijk recht voorkomen, in een notarfeele akte worden vastgelegd, waarop dan de notaris de toestemming van de grondka mer most zien te verkrijgen. b) Boedelverdelingen in den zin van art. 1167 van het burgerlijk wetboek, wanneer daarin landbouwgronden of een zakelijk recht worden verstrekt. c) Iedere testamentaire bepaling, waar door landbouwgrond of een zakelijk recht wordt gesplitst. In dit geval kan de toe stemming ook na het openvallen der na latenschap worden aangevraagd. De belangrijkste uitbreiding isde be paling, waarbij het besluit van toepassing wordt verklaard op splitsingen van grond naar aanleiding van een erfenis en wel door een testamentaire bepaling of door een scheiding van een nalatenschap.. Hier mqet, evenals bij alle andere scheidingen, de grondkamer nagaan, o'f de algemeene of bijzonders landbouwbelangen zich te gen splitsing verzetten of niet en of bij een scheiding of bij opdracht tot een splitsing de belangen van de landgebrui- kers, die genegen en in staat zijn het land zelf te exploiteeren, op de juiste wijze zijn behartigd. Zoodoende is aan de ongebreidelde splitsing van landbouwgrond, die, zooals de ervaring heeft geleerd, leidt tot de vernietiging van een gezond; hoerendom en tot de vorming van zeer kleine boeren bedrijven, weLke geen levensvatbaarheid hebben, onmogelijk gemaakt. De grondkamers hebben bij de uitvoe-.. ring van dit besluit weer een nieuwe be langrijke taak gekregen. Het is vanzelf sprekend, dat de grondkamers daarbij zeer nauw zullen samenwerken met de bevoegde organen van den Nederland- schen Landstand. Bij de vraag of in een uitzonderingsge val een splitsing kan worden toegelaten, moeten «116 mogelijke gezichtspunten in aanmerking worden genomen. In de eer ste plaats moet worden vastgesteld of de splitsing de levensvatbaarheid van het bedrijf niet teniet doet* en of de gesplit ste stukken nog een voldoende bestaans mogelijkheid bieden aan een boerengezin. Voorts moet ook rekening worden gehou den met alle ideëele gezichtspunten en oyerwegingen, voortvloeiende uit de histo rische ontwikkeling. De ingevoerde uitbreiding van de ver plichting tot verkrijging van toestemming bij de vervreemding van landbouwgron den beteekent niet de invoering van een bijzonder erfrecht voor boerenhofsteden. Het erfrecht der leden van de boeren families is in zijn wetteüjken omvang niet gewijzigd. Slechts de verwezenlijking van de aanspraak der erfgenamen door splitsing van het land is principieel uit gesloten. Deze verordening zal bijdragen tot ver dieping van het begrip voor de bijzon dere rechten en plichten, die voortvloeien uit den eigendom van landbouwgronden. De eigendom van den grond moet in de eerste plaats in boerenhanden komen, want slechts in deze handen wordt- hij het beste dienstbaar gemaakt aan het algemeen belang en slechts in deze han den is hg in vollen omvang bescherming waard. Keuringen voor Waffen SS en vrijwilligerslegioen „Nederland". Het SS-Ersatzkommando deelt ons mede, dat vrijwilligers voor de Waffen- SS eri het legioen zich op onderstaande data bij de genoemde adressen kunnen vervoegen teneinde gekeurd te worden: 22.Ö.42, 10 uur, Amersfoort, dienstge bouw, Kapelweg. 23.9.42, 10 uur, Den Haag, Café Den Hout. Bezuidenhoutsche weg. Tijdens de keuringen voor de Waffen SS en het legioen kunnen zich ook die genen melden,, die tot de Germaansche SS Nederland (Nederlandsche SS) wil len toetreden. ALG. NED. INVALIDENBOND OPGERICHT. Te Rotterdam is een gecombineerde vergadering gehouden van de drie be staande ve-reenigingen van invaliden in Nederland, den bond van invaliden te Amsterdam, den neutralen bond van lichamelijk gebrekkigen te Rotterdam en de Ned. vsreeniging van lichamelijk ge brekkigen te Rotterdam. Besloten werd tot een fusie, waardoor is opgericht de Alg. Ned. Invalidenbond (A.N.I.B.) De belangrijkste taak van den A.N.I.B. zal zijn het ijveren voor opne ming der invaliden in het arbeidsproces. STIJGENDE CRIMINALITEIT IN BRABANT. Tijdens de zitting van de Bossche recht bank heeift de officier van justitie, mr. Dubois, de aandacht gevestigd op de in Brabant voortdurend stijgende criminali teit en erop gewezen, def er dit jaar te Den Bosch 13.000 strafzaken aanhangig zijn gemaakt. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. 1000 No. 10419. 1 400 No. 13925. 11233, 15416. 15456, 21994 200 No. 17838, 18081. 100 No. 3345. 4361. 6323, 6540, 16593. 17515. 17739. 1S115. DAMMEN REDACTEUR J. A. VAN DIXHOORN, Laan van KanaSn 60, Beverwijk. De volgende partystand, ontleend aan de partij Keiler—Ligtnart, bieden wij onze lezers ditmaal ter oplossing aan. ||p' 46 47 48 49 50 Stand In cijfers Zwart 14 schijven op 2, 4, 6 10. 12, 15, 17—19, 22 en 25. Wit 14 schijven op 26, 2S. 29, 32—34, 36. 39— 42, 45, 47 en 49. Als steeds Wit speelt «n wint. Oplossingen worden gaarne ingewacht v o or of op 12 September a.s. bij de Redactie der Prov. Zeeuw- sche Crt. onder motto Damrubriek, Oplossing eindspel Dukel. Dit in onze rubriek van 14 Juli Jl. verschenen eindspel had den volgenden stand Zwart schijf op 27. Dam op 18. Wit 3 dammen op 3, 6 en 35. De ontleding verloopt aldus 6—1 18—22 (A); 3—12 22—11 (B)1—7 11x2: 12—S 2x13 en 35 x 8 <A) 18—4 3—12 4—22 35—44 22 x 50 en 1—6. Op (B) 22—6 of 22—28 volgt steeds 35«4 ge volgd door 16. Een verrassend eindspel, waarbij het bezatten der Strategische punten onmiddellijk In het oog springt. Goed» oplossingen ontvingen we van de heeren W. B. te Middelburg. A. C. en H. M. S.. beiden te Goes en J. N. de V. te Dordrecht. Financieel-economlsch overzicht WIJZIGING IN TECHNIEK VAN DEN BEURSHANDEL. Recdc eerder is melding gemaakt van een ommekeer in de beursstemming, die veroorzaakt werd door de geruchten, vol gens welke er overheidsmaatregelen op komst zouden zijn met het uiteindelijk doel om aan de hausse op de fondsenmarkt een einde te maken. In Duitschland is men reeds geruimen tyd geleden overgegaan tot een gedwongen inlevering van fondsen, die sedert het begin van den oorlog zrjn ge kocht, voor zoover zij een bepaald bedrag te boven gaan. De overheidsmaatregelen 'zijn echter nog niet afgekomen en wij zullen ons wel ont houden om ons in gissingen te begeven wat betreft den aard daarvan. Intusschen Is er wel een ingrijpende ver andering gekomen in de techniek van den beurshandel, doordat het beursbestuur er toe over is gegaan om een scherpe koers controle in te stellen. Het gevolg daarvan is geweest, dat er op het oogenblik niet meer van een vrijen handel kan worden gesproken. Zooals uit het woord kan wor den afgeleid is het doel van deze controle eveneens om koersafwijkingen (althans die naar boven toe) binnen zekere perken te houden. Toch moet men deze contröle niet verwarren met de overheidsmaatregelen, die sinds eenigen tijd Worden verwacht en waarop wij hierboven doelden. Hoogstens zal die koerscontróle later daarop kunnen aansluiten en misschien heeft men er ook in te zien een hulpmiddel, dat dienst kan doen, zoolang niet op andere wijze tegon de beurshausse kan worden opgetreden.* De koerscoritröle wordt op deze wijze doorgevoerd, dat er op de beurs niet meer in z.g. open hoeken kan' worden gehan deld. Alle orders moeten tot kwart over twee aan den hoekman worden opgegeven en deze bepaalt dan een koers, waartegen een zoo groot mogelijk deel van de orders kan worden uitgevoerd zonder dat er groote koersstijgingen voorkomen. DS* be treffende koersen worden dan doorgegeven aan de Noteeringscommissie die dan be slist of de noteeringen kunnen doorgaan. Wij merkten reeds op, dat getracht wordt een zoo groot mogelijk deel van de op drachten uit te voeren. Maar op het oogen blik is de vraag weer zoo dringend gewor den dat in vele gevallen slechts een klein deel van de kooporders kan worden uit gevoerd. Slechts indien men de vrijheid wil hebben om aanzienlijke hoogere koersen te noteeren zou er meer aanbod komen. Doch nu men ongeveer gebonden is aan de hand having van het tegenwoordige niveau, wordt de handel als het ware bevroren en het is de laatste dagen dan ook in toene mende mate voorgekomen, dat er in het geheel geen koersen tot stand konden ko men, zedfs in de meest verhandelde fond sen. Men moet echter uit het verschijnsel, dat er op het Oogenblik weer veel kooplust be staat niet afleiden, dat de koersdaling van verleden week al weer ongedaan is ge maakt. Integendeel heeft deze op Vrijdag van de vorige week verdere vorderingen gemaakt, zoodat bijv. aandeelen Konink lijke. die nog kort geleden de koers van 400 hadden overschreden tot beneden 300 inzakten. Daarop heeft men ook toen de contröle reeds was ingesteld de eerste dagen nog eenige koersstijging toegestaan, met het gevolg, dat er wel eenig herstei kon intreden, doch later heeft men Stren ger de hand gehouden aan het gedwongen handhaven van het koerspeil en toen de vraag weer geleidelijk toenam kon hieraan niet meer ten volle worden voldaan. Vanzelfsprekend wordt reeds hier en daar de vraag gesteld of deze controle maatregelen van trjdelijken aard zullen zijn, of dat zij nog langen tijd zullen moeten worden gehandhaafd. Met zekerheid valt daarop natuurlijk geen antwoord te geven, doch wij hebben wel den indruk, dat men tijdens den oorlog de koers'vorming niet zoo spoedig weer geheel vrij zal laten, al is het thans toegepaste systeem voor wijzi ging vatbaar. Het valt natuurlijk te be treuren, dat de Amsterdam sche beurs tot een soort administratief lichaam is gewor den. Men kan hier tegenover stellen, dat in oorlogstijd maatregelen noodig kunnen blijken, waartoe men in normalen tijd zeker niet 'zou zijn overgegaan. Nu ter vermij ding van inflatie van prijzen en waarden een scherpe contröle op de goederenmarkt moet worden uitgeoefend, is het verklaar baar, dat men het terrein waar deze con trole tot nu toe niet bestond, niet geheel vrjj han laten. Wij hebben reeds vroeger meermalen gewaarschuwd tegen de sprongsgewijze koersstijging ter beurze, juist omdat deze onvermijdelijk maatrege len moesten uitlokken. KERK- EN SCH00LNIEUWS EERSTE JEUODAPPEL TE GOES. Zondagavond werd In de Groote Kerk bet eerste Jeugdappèi gehouden, onder leiding van ds. Korevaar. Spr. begon zijn toespraak met op- te merken, dat hij met de gemeente een gesprek wilde voeren doch dat hö dat nog liever onder vier oogen deed, omdat de toehoorder dan zelf zou kunnen opponeeren, wat spr. nu uit zan naam zou doen. Als onderwerp was gekozen .Regeert God de wereld V' De kerk laat het vraagteeken weg, en poneert dit als een onom- stootelijke realiteit. Deed zU dit niet, was zU haar opdracht vergeter!. Alleen God regeert, géén mensch. Dit houdt niet In. dat alles, wat menscheD doen. Gods wil is, al laat Ha menschen vaak zeer ver afdwalen van Zan wegen. Er zy geen geloof in een blind noodlot, dat boven God zou uitgaan. Maar hoe kennen wy God, zal Iemand vragen. De kerk, wier dienaar ik ben, aldus spr. antwoordt hier op ,,Door zUn schepping, onderhouding en regeering. Vervolgens door ZUn Heilig Woord, ons ln den BUbel geschonken", in het centrum van ZUn Woord staat ChrIstU3, God en mensch in één persoon vereenigd. De boodschap der kerk moet dus Christocentrlsch zUn. God is Heilige liefde'. Er is geen plaats voor een vraagteeken, alhoewel zoowel onkerkeiyken als kerkelUken dit vraagteeken vaak zetten. Dit is heel natuurlük wanneer wU be denken, dat zelfs de discipelen twijfelden aan Chris tus: en twUfelen aan Christus is tevens twUfelen aan God. Deze tyd geeft veel aanleiding tot twijfel en ver twijfeling, alhoewel vele bultenkerkeiyken hunkeren naar een houvast. Naar den mensch gesproken Is er zoo weinig evenwicht tusschen zonde en bestraffing. Het onrecht wat geleden wordt, schreit vaak ten hemel. Men zou geneigd zUn uit te roepen ,.A!s er een rechtvaardig, liefdevol God is, waarom liat hU dit wereldleed voortduren?'*. Een aanklacht tegen God wijst echter op een verlangen naar God. In dit verband wees spr. op Job. Een gebiedende eisch Is geen beredeneering der dingen, doch geloof. Geloof Is echter een waagstuk, een sprong ln het duister. Wanneer we vla het „God regeert de wereld" kun nen komen tot God regeert mUn leven, is dit een evengroot waagstuk, wat wt) aandurven. Doch dit beteelcent tevens niet „ik heb God gevonden", maar God heeft mij gevonden" als een liefhebbend ver gevend Vader. Het kerkkoor onder leiding van den heer A. Kou- scrnalcer respondeerde met het canonisch zingen der eerste twee verzen van gezang 96 „Een vaste burg Is onze God" en wat daar verder op volgt. Zondagavond 4 October wordt een tweede appél ge houden ln de Groote Kerk. Spreker ds. Odé „Waar om gelooven wy in Christus?" NED. IIERV. KERK. Viertal te Groningen (vac. dr. H. van Oyen) G. C. H. Bos te Wageningen. C. M. van Endt te Amstelveen, dr. H. v. d. Loos, evang, pred. te Assen en Th. Vos te Meppel. Beroepen te Groningen (vac J. C E. van Her werden; dr. W. Aalders te Koudum; te U'rk (tcez.) A. Pieterman, cand. en hulppred. te Ommen. Aangenomen naar Oegstgeest (toez.) A. P. v. d. Haas, cand. te Oegstgeest. Aangenomen naar Vinkenveen D. J. v. d. Graaf te Schoonhoven. Bedankt voor Brakel J. W, v. d. Linden te Kootwijk (Geld.) GEREF. KERKEN. Benoemd tot hulppred. te Buitenpost J. v. d. Zwaag. cand. te Groningen. Aangenomen naar Wagenborgen W. B. den Brave, te Twijzelerhelde. CHB. GEREF. KERK. Beroepen te Arnhem S. van der Molen te Rotterdam-C. BURGERLIJKE STAND MIDDELBURG. Geboren: Pieter, zoon van C. Jobse en M. den Hollander. Leendert Jacobus Adrianus, zoon van L. J. A. Hoogenbocm en J. Bakker. Henriëtte Marijke, dochter van R. J. Zimmerman en J. L. van Hoeve. Harinus Adria nus, zoon van J, C. Alleman en C. Sinke. Ondertrouwd: L. C, Gutteling, 30 j, en H. Milot, 28 j. M. A. Breel, 28 j„ wonende te St. Laurens en J. Huljsman, 26 j. J. J. den Toonder. 25 j. en J. van der Heijde, 25 j. W. Helbers, 'i J. en W. Friesema. 30 j. C. f, Vermeulen. 2 j. en C. A. de Ronde, 24 j. J. Provoost, 24 j. en J. de Rijke, 20 wonende te Arnemuiden. J. C. van Eek, 22 j., wonende te Vlissingen en L. L. Akkenaar, 23 j. J. P. F. de Jong, 23 j., wo nende te Tilburg en J. de Trolje. 24 J P. F. van Hooijdonk, 25 j. en E. Pouwelse, 23 j. Getrouwd: L. A Koetam&n. 28 j. en J. S. Hol- lebrandse,. 27 j. A. Willeboordse. 24 j. en A J. Slimmen, 23 j. I D. A. H. Kastelein, 28 j.' en J. J. G. Paap, 21 j. C. A. Peene, 22 j. en J. M. Buijs, 21 j. L. Barentsen. 25 j. en C. de Voogd, 23 j. Overleden: S. Janse, 83 j„ wed. van G. Lou- werse. J. P. Sinke. 70 j.. vrouw van M. van Flierenburg. M. E. S. Labruijere. 6 ra., dochter van L. Labruijere en L. Adriaanse. H J. Baale, 93 j., wed. van A. van Riel (te Beek). C. de Visser. 84 j„ vrouw van J. Paauwe. C. J. Wolf, 69 j„ Vrouw van A. Remijn. J. J. C. Petïet, 33 j. (te Breda). M. de Back, 77 j., wed. van P. Knuijt (te Etten en Leur). GOES. Gebo»en: Adriaan Pieter, zoon van Josefus van Hese en Jacoba Margarethg van Waarde. Ondertrouwd: Jan Frede.rik van der Sluis, 21 j. en Maria Catharing Sinke, 21 j. DOMBURG. Geboren: Johannes Eduard Wil lem. zoon van Frans George Hendrik Nicolaï en Emilia de Vos. Ondertrouwd: Gerrit Cornells But, 32 j. en Zoetje Fröberg, 24 j. TERSEKE. Ondertrouwd: Jan Bol. 26 j en Adriana Janna Geertruida Meeuse. 23 j. Geboren: Susanna Johanna Neëltje. dochter van Martinus Verhoog en Johanna Janse te Vlissingen. Overleden: Katharina Wijnand, 68 j„ wed. van Leendert van Loo.- VERDUISTEREN Van hedenavond 19.43 tot morgenochtend 7.24 De maan^gaat morgen te 4.27 onder en komt te 18757 op. BESLUITEN, BENOEMINGEN ENZ. Benoemd tot gezworene van het waterschap „De vrije-polders onder Tholen" J. E. van Gor- sel te Tholen; tot dijkgraaf van het „Verdron ken poldertje ten Zuidoosten van Philippine P B Goethals en tot plaatsvervanger van den dijkgraaf E. Perdaen. beiden te Sas van Gent. Officieeie Mededeelingen. TOEWIJZINGEN VOOR GEBAK OP „KUCHENMARKEN". Het RUksbureau voor dg Voedselvoorziening in oor- logstUd maakt bekend, dat van 1 October 1942 af aan bakkers en banketbakkers geen extra-hoeveelhcden bo ter en suiker meer zullen worden beschikbaar gesteld voor de bereiding van producten, welke worden ver kocht tegen afgifte van „Kuchenmarken", afkomstig van tot de Dultsche weermacht behoorende personen of van beheerders van weermacht-canUnes. PEULVRUCHTEN TOEWIJZINGEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visschery maakt bekend, dat, ln afwij king van hetgeen destijds terzake ls gepubliceerd, toe- wUzlglngen voor peulvruchten, welke la 1941 zUu uitgereikt, met opnieuw zullen worden geldig ver klaard, zoodat het geen zin heeft, dat handelaren, die dergelijke toewyzingen ln hun bezit hebben, deze ter verlenging of ter vervanging door nieuwe toewyzingen naar het-Centraal Distributiekantoor opzenden of by den plaatselUken distrlbutledienst aanbieden. Zy die nen deze toewijzingen echter zorgvuldig te bewaren ter verantwoording van hun voorraad. GELDIGHEIDSDUUR PEULVRUCHTENTOEWIJZINGEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visschery maakt bekend, dat de geldig heidsduur der toewyzingen voor peulvruchten, welke een vervaldatum hebben, gelegen in het ttjdvak van 15 Augustus tot en met 15 October 1942, ls verlengd tot en met 15 October 1942. OPGAVE VEESTAPEL. De Plv. Provinciaal Voedselcommissaris voor Zee land brengt hiermede ter keSDïs van de georganiseer- den bU de L.C.O. v. Zeeland, dat zij voor de periode van 4—31 October 1942 !u de week van 21—26 Sep tember a.s. by de Pi. Vertegenwoordigers opgave moeten doen van den veestapeL naar den toestand op 20 September a.s. 's avonds re uur. De blanco re- gistratiekaarten dienen ten kantore van den Plaatse lijk Vertegenwoordiger te worde# ingevuld. Uitsluitend schapen- en geitenhouders dienen even eens opgave te doen. Houders van fokzeugen moeten het aantai stamhoek- en niet stamboekzeugen op geven. Het vecboekje, volledig ln inkt bijgewerkt, dient bU-de registratie te worden overgelegd. Ondanks het feit, dat de bonnen voor de periode reeds zUn uitgereikt. zUn de georganiseerden ver plicht toch opgave van den veestapel te doen, daar in deze periode een verscherpte controle op de registratie zal plaats hebben. OPHEFFING AFLEVERINGSVERBOD INDUSTRIE EN' FURORE. De Plv. Prov. Voedselcommlssarïs voor Zeeland te Goes deelt mede, dat poofgoed van de rassen Furore en Industrie, sorteering 45 mm. opwaarts, klasse A, B, C en N thans weer voor het binnenland mag worden verhandeld en afgeleverd, althans voor zoover dit poot goed niet voor export aan de B.E.A. H ls verkocht. De plv. Prov. Voedselcommissaris voor Zeeland maakt het volgende bekend Voor de verkoop van door de N.A.K. goedgekeurde winterzaaigranen en ïynzaad zyn de navolgende maximumprijzen vastge steld (in guldens per 100 kg.). Van teler naar handelaar Vap teler Onge-. Geschoond naar teler schoond en geplom- (verbrui- beerd kersprljs) Wintertarwe le nabouw 15.50 17.75 19.25 2e en oud.nabouw - 15.- 17-25. 18.75 Winterrogge le nabouw - 14.90 - 17.18.50 2e en oud.nabouw - 14.40 - 16.50 18. Wlntergerst le nabouw - 14.20 - 16.17.50 2e en oud.nabouw - 13.70 - 15.50 17. Lijnzaad (wltbloel) lc nabouw - 24.50 - 30.— a X 2e nabouw - 21.25 - 28.— t» X Oudere nabouw - 19.50 - 24.— X Lijnzaad (Blauwbloel) le nabouw - 26.10 - 32.X 2e nabouw - 22.6-5 - 28.— X Oudere nabouw - 21.10 - 26.- X (X. Deze pryzen worden nog nader bekend gemaakt). VERKOOP ONGEKEURD ZAAIZAAD. De verkoop van ongekeurd zaaizaad is dit Jaar geheel verboden. Zoowel van teler naar handelaar als van teler naar teler. Alle ongekeurde partyen moeten geleverd worden aan het Aan- en Verkoopbureau van Akkerbouwproducten voor Zeeland. VERKOOP BOER TOT BOER. Door de N.A.K. goedgekeurd zaalzaad mag weder om van boer tot boer worden verhandeld. Door den teler leverancier moet» echter thans een byzondere heffing worden betaald, ten bedrage van 0.75 per 100 kg. geplombeerd zaad. Deze heffing moet worden betaald aan den P.B.H. (Districtssecre taris). Aan den verkoop van boer tot boer zyn derhalve thans de navolgende voorwaarden verbonden. L Voor de af te leveren hoeveelheid een bestelbon inleveren by P.B.H. 2. De hoeveelheid moet definitief geplombeerd zyn. Plombeeringsverklaring meebrengen. *3. De bijzondere heffing" moet worden betaald. Slechts wanneer aan deze drie voorwaarden ls vol daan, wordt een Z.T. geleideblljet ultgerelkL 1902 1942 Op 25 September a.s. ho- pen onze geliefde Ouders LEENDERT VAN KOEVERINGE en MAGDALENA DE BEL, den dag te herdenken waarop zij 40 jaar geleden •j. in het huwelijk traden. Hun dankbare Kinderen. Souburg, 21 Sept. 1942. De Deckerestraat 13. Adres op 25 Sept. S Hotel „De Schelde", Bergen op Zoom. Groothandel in Parfumerieën en Toiletartikelen, vraagt Ver tegenwoordiger, jong en ijve rig, voor een gedeelte van Zee land en Brabant, met vast sa laris en provisie. Goede refe renties. Brieven met opgave van werkkring, leeftijd, opleiding, enz., te richten onder no. 3995, aan het bureau van dit blad te Middelburg. Net ARBEIDERS- of BUR- GERWOONHUIS.JE te koop gevraagd te Vlissingen of om streken. Br. lett. P. L„ bureau Pr. Zeeuwsche Crt., Vlissingen. 4 EERSTE HYPOTHECAIRE OBLIG ATIELEENIN G ten laste der Stoomvaart Maatschappij „ZEELAND" Koninklijke Nederlandsche Postvaart N.V. gevestigd te VLJSSINGEN. Het rapport over het jaar 1941 inzake bovengenoemde obligatieleening is overeenkom stig art. 9 der Trustacte ten kantore van ondergeteekende Trustee, Tesselschadestraat 12, Amsterdam W-, verkrijgbaar. Trust- Administratie maatschappij „Interland" N.V. Gevraagd goed met paarden kunnende omgaan. Goed loon. Aanmel ding 's avonds na 6 uur bij J. LEYNSE, Breeweg 70, Middel burg. HEBT U ZIEK HAAR of zit het niet meer naar Uw zin, vraagt eens raad by Malson QUAGHEBEUR TELEFOON 41, OOSTBÜBG. De Burgemeester van KA- PELLE brengt ter kennis van belanghebbenden, dat op grond van het bevel van den Weer machtsbevelhebber in Neder land het weermachtsjachtge bied op Zuid-Beveland is uit gebreid. Door dit bevel is het geheele gebied der gemeente Kapelle in beslag genomen. Door de Duitsche Weermacht wordt hiervoor geen vergoe ding gegeven. Jachtbezitters kunnen hun vordering ais „be- zettingsschade" indienen by den Algemeen Gemachtigde voor de oorlogs- en defensie- schade, afdeeling bezettings- schade, Raamweg 32, 's-Gra- venhage. De wnd. Burgemeester van Kapelle, J. VAN WINGEN. Het Bestuur van de School met den Bijbel te Sint Laurens vraagt per 1 October a.s. voor 10 maanden een bij voorkeur Ned. Herv. Sollicitaties vóór 26 Septem ber aan het Hoofd der School G. F. WEEDA, Noordweg 105, St Laurens. De reddingsboeihet alom bekende merk der N.V. Koffie Hag Maatschap- pij, is - evenals in vroeger jaren voor haar beroemde cof- feïne-vrije koffie - de waarborg voor de uitmuntende kwaliteit van HAG-koffiesurrogaat. t Is heter en't kost niets méér. R.K. Coöperatie Vlissingen. den winkel in Kruidenierswaren en aanverwante artikelen in het perceel Beleefd aanbevelend. HET BESTUUR. Te huur gevraagd PAARDEN MET LUCHTBAN- D.ENWAGENS, ook enkele Paarden met Voerlieden. Goede prijzen. Kan naar keuze gereden worden in werken Middelburg, Vlissingen, Oost- kapelle. Aanmelding 's avonds na 6 uur by J. LEYNSE, Breeweg 70, Middelburg. Heer zoekt per 1 October te GOES gemeubileerde ZIT- EN SLAAPKAMER MET PENSION. Br. onder no 90, Firma BOS, Boekhandel, Zwijndrecht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 3