De hoeve Het Zwarte paard. STADSNIEUWS Middelburg WAAR IS DIE KAAS De firma Van de H. hier ter stede heeft bij de politie aangifte gedaan van vermis sing van een Edammer kaas. Vermoedelgk is deze ontvreemd van een sleeperswagen. BEKEURINGEN. Een bestuurder van' een vrachtauto, ze kere J. W. G., werd bekeurd, omdat hij zijn wagen op de Turfkaai aan den linker kant van den weg had geparkeerd. De wielrijder J. W. okreeg een prces- verbaal-wegens het berijden van een straat in verboden richting. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen den wielrijder P. M. F., die in de linker bocht niet genoeg rechts hield en de bocht dus te klein maakte. J. de M. kon geen persoonsbewijs toonen en werd derhalve bekeurd en M. C. v. d. H. kreeg een bekeuring omdat hy als wiel rijder een paard geleidde. STADSNIEUWS Vlissingen DE GEMEENTELIJKE AVOND SCHOLEN. Naar wij vernemen zullen ds lessen aan de Avondschool voor Nijvérheidsonderwjjs Zaterdagmiddag a.s. kwart voor één aan vangen in de Ambachtsschool te Middel burg. De gemeentelijke handelsavondschool begint op denzelfden dag en hetzelfde uur in het Gymnasium te Middelburg. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissingen maakt be kend. dat aan ïtJn bureau 3ls gevonden zijn gede poneerd: een bril en een portemonnaie met inhoud en dat inlichtingen zijn te bekomen omtrent: een gebreid wollen jasje met roode knoopjes bij Lous. Schclde- straat 6S; een zadeldekje bij A. Kokelaar. Leliën- laan 4; een armbandje met steentje bij Woltering. Kerkstraat 5; een ring met vier sleutels, w.o. lips- sleutel bij J. W. v. d. LetJé, Walstraat 43; een wit kindersokje bij Schot, Bonedljkestraat 18; een zilveren armbandje bij Weug. Margrïatenlaan 46; een zak met vischgereedschap bU C. D. v. Noppen, Verkuil Quak- kelaarstraat 173; een hond, reu, bij Peskens, Schutt- vaartgracht 65 en een boek en parapiuie bij kantoor P.Z.JJ.M. STADSNIEUWS Goes ONGELUKKIGE ZIJSPRONG. Toen gistermorgen .de paardenhandelaar S. van H. met een paard en wagen over de Beestenmarkt langs de Garage Krijger reed, schrok het paard van een stapel zak ken en maakte onverwachts een zijsprong, waardoor het op den stoeprand terecht kwam. Hetongeluk wilde, dat op dien stoeprand juist eenige kinderen van de Chr. bewaarschool, die op het plein aan het spelen waren, hadden plaatsgenomen. De gevolgen bleken vrij ernstig voor twee der kleinen. De 5-jarige H. van S. liep een ge broken beentje op en van den 5-jarigen P. A. P. werd het middelvingertje van het rechterhandje zoo zwaar gekwetst, dat dit geamputeerd moest worden. Voorts kreeg de 5-jarige W. de W. verschillende lichtere verwondingen. Het was een geluk, dat de bestuurder, dien volgens ooggetuigen geen schuld treft, het paard na dien zijsprong in toom wist te houden anders zouden de ge volgen voor vel$ der kleinen nog heel wat ernstiger geweest zijn. UIT HET POLITIERAPPORT. Wegens het zich bevinden op het gras der plantsoenen werd proces-verbaal opge maakt tegen A. K., te Waarde, J. L. te Krabbendgke en J. S. en I. A. V. te Goes. C. M. van H. te Kloetinge kreeg een tweetal bekeuringen, omdat hij op zgn rij wiel, dat daarvoor niet ingericht was, een tweeden persoon vervoerde en omdat hij voorts zijn persoonsbewijs niet bij zich had, Ook J. A. C. L. bleek bg controle zijn persoonsbewijs niet te kunnen toonen en werd deswege geverbaliseerd. Tenslotte werd nog proces-verbaal op gemaakt tegen J. W. te Wemeldinge, die een rijwiel zonder bel bereed. POLITIE—P.TT. Het politie-elftal speelde tegen een elftal van de P.T.T. en won den niet al te zwaren kamp met 3—0. KERK- EN SCH00LNIEUWS fMED. HERV. KERK. Beroepen te Kortgene (toez.) W. A. Versteeg cand. en hulpprediker te Katwijk aan Zee. Beroepen te Terneuzen (2e pred.) J. A. Peters, te Willemstad. Aangenomen naar Enkhuizen (vac. wijlen J. Visser Kzn.) S. S. M. Aertsen te Ransdorp Bedankt voor Wezep (Geld.) J. J. Poot' te Ameide en Tienhoven. Aangenomen naar Enschedé (als hulppred.) G. A. Waardenburg, cand, te Utrecht. GEREF. KJ5RKEN. Aangenomen naar Emmen (2e pred. plaats) W. J. Wynia, cand. en hulppred. aldaar Aangenomen naar Harlingen (als hulppred G. Haaksma Jr., cand. te Amsterdam—Z. Aangenomen naar Nieuw-Beels II. C. Bultink, Cand. en hulppred. te Assen. Benoemd tot hulppred. te 's-Gravenhage-West W. H. de Boer. cand. te Kampen. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP. Aangenomen naar Blokzijl H. J. Franken, prap. te Amsterdam. GEREF. KERKEN IN H. V. Beroepen tc 'Leiden-NoordwUk B. A. Venemans te Harkema-Opeinde. AFSCHEID EN INTREDE. Cand. P. Holst, hulpprediker btl de Ned. Herv. gemeente van Boskoop, is voornemens Zondag 4 October a.s. zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. gemeente van St. Philipsland, na tevoren te zijn bevestigd door ds. J. Fokkema van Delft. DB. K. SIKTSMA. f In den ouderdom van 45 jaar Is overleden dr. K. Sietsma, predikant bij de Geref. kerk van Amsterdam-Zuid. Dr. Kornelis Sietsma werd 25 Augustus 1896 te Nijega (Fr.) geboren. Hij ontving zijn opleiding aan de Theol. Hoogeschool te Kampen, waar hij in 1924 candidaat werd om 23 November van dat Jaar te Schonndijke (Z. VI.) door ds. W. Moene van de Lier, in zijn eerste gemeente te worden bevestigd. In 1928 vertrok hö naar Ejndhoven, In zijn Brabantsehen tijd trad dr. Sietsma op den voorgrond. Hij kreeg verschillen de groote stadsberoepen en was o.m. lid van de Generale Synode der Geref. kerken van Middel burg 1933. In laatstgenoemd jaar promoveerde hij onder prof. dr. V. Hepp aan de Vrije Univer siteit tot doctor in de theologie. .20 Mei 1934 deed hij intrede te Amsterdam- Zirtd. Meerdere geschriften hebben van zijn hand het licht gezien. I? Castella Schoonheidszeep is ook bij uitstek een babyzeep. De zachte, koesterende werking Jl van 't roomige Castella-schuim I berust op het overvloedig toe- ff I passen van de mildste oljjf en p palm-oliën. Een product van |g het goede huis Dobbelman. ff dat reeds een halve eeuw ge- J leden het begrip palmoliezeep §f Toestand in Brltsch-Indië uiterst ernstig. Volgens den Britschen berichtendienst heeft de Britsch-Indische minister van bin- nenlandsche zaken, sir Reginald Maxwell, in de wetgevende vergadering te New- Delhi verklaard, dat de toestand in Britsch Indië Werkelijk uiterst ernstig is. De on lusten slaan van de groote steden naar het omliggende gebied over. In deze streken staat het treinverkeer voor een groot deel stil. Bengalen is geruimen tijbijna geheel van het Nöorden van Indië afgesloten ge weest. Max Well vestigde de aandacht op de zijns inziens zeer opvallende omstan digheid, dat de aanslagen op spoorwegen in ver van elkaar liggende streker. vrijwel óp hetzelfde oogenblilc waren begonnen. ONDOELTREFFENDE ENGELSCHE VLUCHTEN NAAR BEZETTE GEBIEDEN. De ook in September tot dusver door de Britsche luchtmacht ondernomen vluchten naar de bezette gebieden in het Westen hebben geen positief resultaat voor den vijand opgeleverd. De aan de kust van het Kanaal gestationeerde Duitsche jachteska- ders verdedigden met bijzonder succes het luchtruim en schoten sinds het begin van de maand September in totaal 93 Engel- sche machines omlaag. Daar er aan Duit- sche zijde in hetzelfde tijdvak slechts 22 vliegtuigen verloren gingen, wordt hier mede opnieuw de superioriteit van de Duitsche vliegers aangetoond. Aan het Egyptische front werden sinds 1 September 109 vijandelgke vliegtuigen bij slechts twintig eigen verliezen veraie- tigd. Aan het front van de Noordelijke IJszee schoten Duitsche jagers binnen drie dagen tijds 43 vijandelijke vliegtuigen omlaag, .bijna uitsluitend de types Hurricane, Cur- tiss en Cobra. EIKENLOOF MET ZWAARDEN EN BRILJANTEN. De Führer heeft de hoogste Duitsche onderscheiding voor dapperheid, het eikenloof met de zwaarden en briljanten bij het ridderkruis van het ijzeren kruis, toegekend aan lsten luitenant Herman Graf als vijfden officier der Duitsche weermacht. Graf heeft met 172 overwinningen in ue lucht van de jachtvli-egers van alle tgden en landen het grootste aantal vlieg tuigen neergeschoten. Hij is thans esca drillekapitein in het jachteskader van majoor Gollob, die met 150 overwinnin gen eveneens drager van deze hoogste onderscheiding is. FEUILLETON door N.K. 15) „Hij haat me zeker ook, net als jjj, is het niet?" mompelde zrj. „Ik haat u niet, juf/rouw Nora", sprak Maarten kortaf. „De moeilijkheid is nu hoe ik u naar huis moet krijgen? Ik zal Hector bij u moeten laten, terwij' ik juffrouw Janna ga halen. We tullen Coba meebren gen dan kunt u rijden". „Juffrouw Jar.na heb ik niet noodig riep Nora uit. „Als je me een beetje helpt, kan ik wel naar huifj loopen en we zullen dadelijk beginnen". Nora kwam weer op de been, waarbg Maarten haar maar kort behoefde te helpen. t<n nadat ze even had stilgestaan, greep ze Jfcijn arm en begon niet zoo slecht te loopen. Maar toen zr de wand van de groeve bereikt had, deinsde 'zrj terug daar kon zei niet tegen op. „Kun je me dragén?" vroeg ze. Maarten verklaarde dat hij haar naar boven kon dragen, indien hij dit op zgn eigen manier doen kon. „Ik 'moet u op mijn schouders legger om mgn handen vrij te horden, zoodat ik alles kan vastpakken om/' ie aan op te trekken". Het was een reuzen taak én alleen een man van de structuur van Maarten kon De raad voor de volksgezondheid Op den tweeden landdag van het me disch front, die jl. Zaterdag in het N.V.- huis te Utrecht gehouden is, is door den. leider der N.S.B. ingesteld de raad voor de volksgezondheid. Deze raad voor de volksgezondheid is een raad van advies^ van het hoofd van de afdeeling volksge-" zondheid van 't hoofdkwartier der N.S.B., dr. Koenraad Keyer, en als zoodanig, in direct ook een raad van advies op het gebied der volksgezondheid van den lei der der N.S.B. zelve. In dezen raad kunnen vanzelfsprekend slechts leden der N.S.B. worden benoemd. Twee groepen van leden zijn daarin te onderscheiden. De eerste groep omvat die loden der N.S.B., die een belangrijke sleutelpositie in den staat, in het open bare leven of in de beweging op het ge bied der volksgezondheid bekleeden. Als zoodanig, derhalve ambtshalye, zijn be noemd de directeur-generaal van de volksgezondheid, dr. F. O. Bruyningde president der Nederlandsche artsenkamer, arts C. C. A. Croin de president der Ne derlandsche apothekerskamer, apotheker J. Stam het hoofd van den geneeskundi gen dienst van het rijksarbeidsbureau arts J. Th. Koch het hoofd van de af deeling volksgezondheid van den N.V.D.. arts J. van Roón het hoofd van don ge neeskundigen dienst van den nationalen jeugdstorm, dr. Siestrop. De tweede groep omvat die leden, die op grond van hun deskundigheid op een bepaald gebied van de volksgezondheid als zoodanig zijn benoemd. In deze kwa liteit zijn Zaterdag benoemd dr. E. G, van 't Hoog, privaat-docent in de voe dingsleer aan de universiteit te Amster dam, om van advies te dienen in de vraagstukken der voedingsleer arts H. van der Upwich, om advies te dienen in de vraagstukken der rheumatische ziek ten de heer Nachenius, hoofd van de af deeling vorming der Nederlandsche S.S., om van advies te dienen in de vraag stukken van bevolkingspolitiek, ras- en erfelgkhoidsleerdr. Hardenberg, neuro loog psychiater te Amsterdam, om van ad vies te dienen in vraagstukken betreffen de de geestelijke volksgezondheid. De di recteur-generaal der volksgerondheid, dr. F. O. Bruyning, die tevens tuberculose- specialist is, zal adviseeren op het gebied van de tuberculosebestrijding in ons land. Op de persconferentie van Dinsdag heeft dr. Van der Pas van het medisch front een toelichLing gegeven, op de in stelling van dezen raad voor de volksge zondheid. De thans opgerichte raad voor de volks gezondheid nu is niet gedacht als een raad, Welke in de plaats moet komen van den gezondheidsraad, doch als een ad viesraad voor den leider der N.S.B, Hg is dus een Instantie der beweging en heeft ook dezelfde taak als de beweging op het gebied der volksgezondheid, nl. de stuwende motor te zijn op het gebied der volksgezondheid. Samenvattend kunnen de desiderata t.a. v. den gezondheidsraad en den raad voor de volksgezondheid als volgt geformuleerd worden 1. Een gezondheidsraad in den staats- sector, die moet tetrugkeeren tot den oor- spronkelijken opzet van de gezondheids wet van 1901, d.w.z. a. niet alleen advi- seerend, maar ook leidend b. een klein college van eventuesl bezoldigde deskun digen c. opheffen van het antagonisme tusschen den uieuwen gezondheidsraad en de inspectie der volksgezondheid. 2. Een raad voor de volksgezondheid ln den bev egingsseetor, die de voortdurende motör moet zgn bij alle vraagstukken, die zich op het gebied der volksgezondheid voordoen. 3. Een samenwerking tusschen den raad voor de volksgezondheid in den bewe gingssector en den gezondheidsraad in den staatssector, in dien zin, dat de im pulsen, die van den raad voor de volks gezondheid uitgaan, opgevangen worden door den gezondheidsraad en hier worden uitgewerkt en tot daad gemaakt, voor zoover zij liggen op het terrein van den staat. NALATIGE VEEHOUDER VERPLICHT TOT EXTRA VEELEVERING. Op grond van zijn buitengewone be voegdheden op het gebied van de voedsel voorziening heeft de secretaris-generaal van .het departement van landbouw en vissclïerg aan een aantal veehouders in eenige provincies een extra-aanslag in de verplichte veelevering opgelegd, daar zij melk hadden achtergehouden en deze daar door niet aan de regelmatige melkvoor- ziening hadden ten goede doen komen. Thans heeft de secretaris-generaal aan een veehouder in Sneek een extra-inleve ringsplicht opgelegd, die een aanmerkelgk deel van diens veestapel betreft. Zij, die den regelmatigen gang van zaken bij (Te voedselvoorziening verstoren, onder vinden hiervan de onaangename gevolgen. zoo iets probeeren. Maarten had geen' an dere steun dan een paar verspreide struik jes en de zandige helling. Tweemaal vielen zij bijna hals over kop neer. Tenslotte waggelde g echter naar den rand en zonk, hijgend en uitgeput, neer. Zij zat naast hem en streelde zgn haar, wat hij op dat moment nauwelijks merkte. „Je bent een prachtige man fluisterde zg. „Ik geloof niet, dat er iemand zoo be staat die dit zou kunnen doen. Ik wilde zoo graag, dat je iets om mij gaf, Maarten". Hij kreeg r.u den adem terug. „Kom, nu zal ik u naar huis brengen", zei hij geprikkeld. „U bent heelemaal in de war" „Neen, wachtIk wil nog iets zeggen". Zij zat nog steeds op den grond en hij stond over haar heen gebogen. „Ik moet het je zeggen Waarom kunnen wij niet gelukkig zijn? De farm zou van jou wor den en je kunt er mee doen wat je wilt. Ik ik wil alleen maar dat je een beetje van me houdt Maarten voelde zich koud worden, alsof hij hevigschrok. Hij was een eenvoudig man en dat zoo iets mogeiyk was, had hij nog nooit kunnen bedenken. Maar Nora was totaal vergeten, dat ze de eigenares vans „Het Zwarte Paard" was. Zij had alle trots opgegeven, want zijn daad had iets in haar wakker geroepen, dat nog sterker was dan haar gdelheid, en zij barstte los in een stroom van brandende woorden, waarover Maarten zich schaamde. Maar hg verloor het hoofd niet. OP AANDEELENMARKT UITSLUITEND VRAAG EN GEEN AANBOD. In de wijze van noteering op de aandeelen- markt was ook gisteren .geen verandering geko men, zoodat daar alleen op de obligatiein^rkt van handel kon worden gesproken, terwijl men wat de aandeelen betreft voorloopig alleen aan gewezen was op advieskoersen, waaruit men de stemming kon opmaken. Voor gisteren was er in zooverre van eenig verschil sprake, dat het be kend werd, dat alleen koersstijgingen goedge keurd zouden worden voor zoover deze niet meer dan anderhalf van de honderd zouden bedragen. Al met al biedt de beurs onder deze omstandigheden een zeer ongewoon beeld. Het Is daarom te hopen dat ten spoedigste de maat regelen, welke de autoriteiten ter beteugeling van de hausse op de aandeelenmarkt willen namen, afgekondigd zullen worden, teneinde <ie effectenbeurs in staat te stellen haar functie op een behoorlijke wijze te kunnen vervullen en niet op een wijze zooals thans, welke het aan zien der beurs slechts kan schaden. He omzet ten op de aandeelenmarkt zijn bovendien de laatste dagen zeer sterk ingekrompen. Gisteren bleek wederom dat er uitsluitend sprake was van vraag, waartegenover nagenoeg geen aanbod bleek tc bestaan, De advieskoersen welke men kon vernemen bewogen zich ongeveer op de Maandagmiddag door de hoekliedon voorgeel el- de koersen, welke echter voor de moeste fond sen, daar zij te groote koersstijgingen aanga ven, door het beursbestuur werden geweigerd, zoodat slechts voor enkele fondsen een officieels noteering tot stand kon komen. Op de beleg- gingsmarkt was de stemming prijshoudend. Bij het bekendmaken van de officieele koersen bleek tenslotte, dat van de actieve fondsen al- leer. AKU, Van Berkel. Philips en Serbadjadi- rubber het tot een noteering hadden kunnen brengen. Voor de overige groepen, zooals olies, schepen en suikerwaarden konden geen officieele koersen worden vastgesteld. Voor Philips valt een koersstijging van 4Va ia vergelijking met de notering van Zaterdag jl. vast te stellen, Nederland Obi. J941 100 4 10Ó%—100',4Ne derland Obl. 1941 100 3% 98)^—981,4Bataaf- schr Petroleum Mü. Obl. 4% 1024102 15/16; Idem Obl. 314 98%—98 11/16: A Amsterdamsche Bank 138%: A Incassobank 136—137% A Rotterd. Bankver. 145%144%; C Meelfabr. Ned. Bak kerij 275: A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 326: A Ver. Papiérfabr. Van Gelder Zn. 154; A Wil tonFeüenoord 178%; Nederland le lng 1940 4 1GH4101%Nederland 2e lng 1940 4 100%— IOO 7/16; Nederland met hel. fac. 1940 4 101%— 101%; Nederland a 1000 1937 3 941/,—94-94%; Nederland k 1CO0 1938 (3%) 3 96%—96%-% Indië a 1000 1937 3 88%—88%Indië k 10GO 1937 A 3 86—8515/16; A Ned. Indische Handels bank 87%; C Ned. Handel-Mü. 1000) 126%— 128%; A Algemeene Kunstzijde Unie 1G2%— 160%; A Van Berkel's Patent 142%—139%; A Fokkervliegt Fabr. 258—250; A Ned. Ford Aut. Mij. 299%; A Philips' Gioell. Fabr. Gcfm. Bez. 305%: Idem Pref. W.A. 177 A „Serbad- jadi" Sum.-Rubber 8889; A Ver. Ind. Cult. Ondern. 131%. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. 15 September, Ter veemarkt werden aangevoerd 2377 dieren, waaronder 73 paarden, 143 veulens, 152 schapen, 1250 runde ren. 291 nuchtere kalveren, 178 graskalvejen, 73 biggen en 217 bokken en geiten. Prijzen per stuk: Melkkoeien 715. 600 500: kalfkoeien 720. 600, 500: varekoeïcn 500. 400. 340; vaarzen 480. 360, 235; pinken 310, 230, 190; gras- kalveren 210. 165, 80. De aanvoer van graskalvcren wns korter, met flauwen handel en onveranderde prijzen; meik en kalfkoeien aanvoer als vorige week, -stugge handel, de prijzen van vorige week vertoonden neiging tot dalen: vaarzen en pinken aanvoer klein, slechte handel met Prijzen als vorige week. RADIOPROGRAMMA DONDERDAG 17 SEPTEMBER. HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Lichte gram. 7.30 Ber. 7.40 Vroo- lijke ochtendklanken. 8.30 Ber. 8.40 E.M. 8.50 Morgenliederen (opn.) 9.00 Afwisselend morgen- conc. (gr. pl.). 9.30 Spiegel van den dag (opn.). 9.40 Afwisselend morgenconc. (gr. pl.). 10.00 Carlo Carcassola en zijn ork. en solisten. 10.30 Rondom de bijen, luisterspel. 10.45 Carlo Car cassola en zijn ork. en solisten. 11.15 Solisten- conc. 12.00 Almanak. 12.05 Piet van Dijk en -zijn ork. 12,45 Ber. 13.00 Zang en piano. 13.45 Om roep, Symphonie Ork. (opn.). 14.00 Viool en piano 14.40 Groninger Orkestver. en solisten, ca, 16.35 Zang en piano (opn.). 16.45 Ber. 17.00 Amuse, mentsork. en solist. -17.45 Gevraagde platen. 18.00 Twee piano's. 18.45 Omroep-Symph. Ork. (opn.) 19.00 Brandende kwestie's. causerie. 19.15 Marsch- muziek (gr. pl. -en opn.) 19.30 Ber. 19.40 BNO: De wcreldmeening uit vreemde kranten. 19.50 Twee Duitsche grootmeesters in de muziek, cau serie. Van 20.15 af voor de radio-centrales met lijnverbinding. 20.15 Zang me£_Piano en het Zep- parionikwartet. 21.25 Solokwartet, koor van de Ned. Bachver. en het Omroepork. (opn.) 21.45 Ber. 22 00 Berlijnsch Philharm. ork. (gr. pl.) 22.15'Solistenparade (gr. pl.). 23.0024.00 Operet- tenfragmenten (gr. pl.) HILVERSUM II. 301.5 M. 7.15—7.40 Zie Hilver sum I. 7.40 Ochtendgym. 7.50 BNO: Gcspr. bin- nenl. overz. (herhaling). 8.00 Bedrijfsreportage over Utrechts boerenwerk >en -leven. 18.15 Lich te gram. 8.30 Ber. 8.40 Piano. 9.00 Lichte gram, 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Salonork.. een volksmuziekkwartet en een jeugdkoor (opn.) lfl.00 Gcdsd. uitz. 10.30 Cello en piano. 11.00 Gesprekken tusschen man en vrouw. 11.20 Ber lijnsch O'kest (gr* pl.) 11.30 Ensemble Willy Kok en solist. 12.15 Mimi Thoma en Peter Igel- hof (gr. pl.) 12.30 Progr.-overz. 12.35 Die Akkor- deon-Babies (gr. pl.) 12.45 Ber. 13.00 Tn en om den bijenstal, 13.15 Zang. piano, en gram. 14.0C Godsö. uitz. 14,30 Gerard- van Krevelen en zijn ork en orgel. 15.30 Hier is de Koffergram. 16.00 Melodisten. 16.45 Ber. 17.00 Omroepkinderkoor. 17.30 Zang en piano. 18.00 Milaan in het verschiet, actueele sportreportage, 18.15 Polka variatie (gr. ol.) 18.30 Ber 18.40 Spiegel van den dag. 18.50 ÈNO: Wat Nederland schrijft. 19.00 Walsency- clus B (gr. pl.). 19.15 Bonte reis door Neder land. volksmuziekconc. Van 20.15 af voor de Ra dio-Centrales met lijnverbinding. 20.45 Muziek uit de bioscoop (gr. pl.) 21.45 Ber. 22,00 BNO: Militair overzicht. 22.10 Avond wijding. 22.20— 24.00 Hilversum I. „Luistejf goed, juffrouw Nora", merkte hij vastbeslotèn op. „U bent wat ontdaan en het is het beste dat u zich door mg naar huis laat brengen. Geef mij uw hand, dan zal Ik u omhoog helpen Zij gehoorzaamde gewillig, maar de tocht naar huis, die een vol kwartier duurde, was een vreemde ervaring. Nora huilde hulpeloos en was te zwak en ont hutst om voort te gaan zonder zich geheel aan hem vast te klampen. Zelfs toen zij binnenshuis kwamen, zette zij deze om arming voort. Juffrouw Janna zette koffie en pro beerde vriendelgke en kalmeerendc dingen te zeggen. .,Laat mg u naar uw kamer helpen, juf frouw Nora", drong zg aan. „Hoe eerder u in bed ligt, hoe beter". Maarten trachtte te ontsnappen, maar verwekte daarmee eia storm van hyste risch gehuil. „Waarom zeg je niets tegen mg?" huilde Nora. „Je zegt geen woord geen enkel woord „Ik heb al een heeleboel woorden gezegd en ik ben niet van plan om hierover te spreken als u in zoo'n opgewonden toe stand verkeert", antwoordde hg tamelijk ernstig. „U bent daar nu niet in de goede stemming voor „Stemming Nora was nu buiten zich zelf en wist nauwelijks meer wat zg zei. „Jij spreekt over „stemmingen", terwijl ik het over trouwen heb. (Wordt vervolgd.) KOENRAAD VAN DEN ARBEIDSDIENST Hoofdredacteur: J. C. Visser, Vlissingen; "Algemeen redacteur: M. Geerse, Middelburg; Stadsnieuw»: C. de Voogd, Vlissingen en J. P. Ph. Doorenbos, Middelburg: Gewestelijk nieuws; H. van Benthem, Goes en R. P H. L. Sondag, Oostburg: Haagach redacteur: C. KntJff; Advertcntlcchefvoor Mid delburg C. P. ButJs, voor Vlissingen S. Rbkeboer. Officieele Mededeelingen. GEMEENTE VLISSINGEN. AANVANG LESSEN AVONDSCHOOL VOOR NIJVERHEIDSONDERWIJS. De Burgemeosteer van Vlissingen brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de lessen aan de Avondschool voor Nijverheid «onderwijs (Di recteur de heer G. Wagenvoorde) aanvangen op Zaterdag 19 September a.s., des namiddags 12.45 uur in de Ambachtsschool te Middelburg (Mo lenwater). Vlissingen, 16 September 1942. De Burgemeester vnd., W. P. EDELMAN, L B. De "Gemeente-Secretaris, F. BISSCHOP. AANVANG LESSEN GEMEENTELIJK^ HANDELSAVONDSCHOOL. Dc Burgemeester van Vlissingen brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de lessen aan dc Gemeentelijke Handelsavondschool (wnd. Di recteur de heer 1. Sinke) aanvangen op Zater dag 19 September a.s., des namiddags 12.45 nur iu hét Gymnasium, Latijnsche Schoolstraat te Middelburg. Vlissingen. 16 September 1942. De Burgemeester vnd/, W. P.. EDELMAN, L.B. De Gemeente-Secretaris, F, BISSCHOP. GEMEENTE MIDDELBURG. EXTRA BRANDSTOFFEN VOOR DE BEREIDING VAN MAALTIJDEN VOOIl KOSTGANGERS IN GEZINNEN, WELKE EEN DZ-KAART ONTVINGEN. De wnd. Directeur van den Distributiedienst te Middelburg maakt bekend, dat aan gezinnen welke meer dan drie kostgangers hebben opge nomen en in het bezit zijn van een brandstof- fenkaart DZ voor kookdoeleinden (dus niet op gas of electrisch kunnen koken) zich tot mijn kantoor (afd. brandstoffen) kunnen wenden tot het verkrijgen van inlichtingen op welke voor waarden men ln aanmerking komt voor extra brandstoffen te verkrijgen. Middelburg. 16 September 1942. De wnd. Directeur voorn., L. A. BOUMAN. GEMEENTE GOES. UITREIKING VAN BONKAARTEN VOEDINGSMIDDELEN 11e PERIODE AARDAPPELKAARTEN TOESLAGKAABTEN ZWARE EN ZfcEB ZWARE ARBEID. De Leider van den Distributiedienst Goes maakt bekend, dat in het tijdvak van 17 Septem ber t/m 2 October 19-42 uitreiking van bovenge noemde kaarten zal paats hebben en wel op de datum, aangegeven op de voedingsmiddelenkaart K 107 en L 107 van het „Hoofd" van het gezin of samenwoning. De uitreiking heeft wederom plaats in het Beursgebouw aan de Groote Markt en wel des morgens tusschen 9 uur en 12.30 uur en des middags tusschen 13.30 uur en 15 uur. De in Goes geregistreerde uit Vlissingen ko mende vluchtelingen kunnen op dezelfde tijden hun bescheiden in ontvangst nemen. Aan den uitreikingsambtenaar moet bij het af halen der bescheiden worden aangeboden; a. Alle stamkaarten met de daarbij correspon- deerende inlegvellen. b. Een volledig ingevuld en onderteekend aard appelformulier M D. 22303. Wanneer afhaling der bescheiden niet geschiedt op de gestelden datum heeft een na-uitrelking plaats en wel. In de eerste week van geldigheid der nieuwe bonnen. Personen beneden den leef tijd van 18 jaar komen in geen enkel geval in aanmerking om distributiebescheiden in ont vangst te nemen. Honden worden niet tot het uitreikingslokaal toegelaten. Zelfvetzorgers voor brood, en vleesch. melk veehouders en aai dappeltelers zijn afzonderlijk opgeroepen tegen een aparten uitreikingsdag. Dientengevolge is het hun verboden de beschei den in ontvangst te nemen tijdens de gewone uitreikingsdagen. De aandacht wordt er voorts op gevestigd, dat men onmiddellijk bij dt uitreiking der beschei den dient te controleeren of men -de bescheiden waarop men recht heeft, heeft ontvangen, aan gezien latere reclames niet in behandeling kun nen worden genomen. A Bonkaarten Voedingsmiddelen. Om in het bezit van nieuwe bonkaarten te wor den gesteld, moeten de in gebruik zijnde bon kaarten worden getoond. B Bonkaarten voor Aardappelen. Bij de uitreiking van aardappelkaarten moeten de formulieren M.D. 22303 duidelijk ingevuld en onderteekend worden ingeleverd. C. Toeslag zware en zeer zware arbeid. Aan diegenen die zware of zeer zware arbeid verrichten in de Gemeente Goes worden toeslag- kaarten uitgereikt. a. Voor de in Goes arbeidenden, die tevens in Goes wonen, gedurende alle uitreikingsdagen van 17 September t./m 2 October 1942. b. Voor de in Goes arbeidenden, maar huiten Goes wonenden op Vrijdag 2 October 1942. Land- en Tuinbouwers dienen hun teeltvergun ning mede te brengen. Voor de Vlissingsche geëvacueerden, die in Vlissingen arbeiden geldt dat zij de toeslagkaar- ter. bij hun eigen Distributiedienst te Vlissingen moeten bekomen. Goes. 16 September 1942. De Leider voorn.. M. A. L. HUBREGTSE. GEMEENTE WESTKAPELLE. De Burgemeester van Westkapelle maakt be kend, dat op 17. 18 en 19 September a.s. formu lieren MD 223-03 kunnen worden afgehaald. Deze formulieren zijn bestemd voor het ver krijgen van aardappelkaarten. die zullen wor den uitgereikt bü de bonkaarten 11e periode. Ten overvloede wordt nog medegedeeld, dat zelfvm-zorgers. dus zij die aardappelen verbou wen, niet voor aardappelen in aanmerking ko men. De Burgameester vnd., M. TUITEN. GEMEENTE KRUININGEN ONTEIGENING IN HET BELANG DER VOLKSHUISVESTING. De Burgemeester van Krulningen maakt be kend, dat van 21 September tot en nu-t 20 Octo ber a.s. ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage zal liggen een uitgewerkt bij besluit van hem voorloopig goedgekeurd plan van ontèigpning ten name der gemeente in het belang der volkshuisvesting, met uitvoerige .kaarten en grondteekeningen en verdere be scheiden. Belanghebbenden kunnen 'uiterlijk veertien dagen na verloop van den termijn van neder- leggiug hun bezwaren schriftelijk aan hem op geven. Kruiningen. 15 September 1942. De Burgemeester vnd., B. C. DE MUL.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 2