UIT DE PROVINCIE VERDUISTEREN:. van hedenavond 19.57 tot morgenochtend 7.15 De maan komt morgen te 13.57 op en gaat ts 23.11 onder. JAARWEDDEN GED. STATEN. Bij besluit van den waarnemend com missaris dfer provincie is de jaarwedde van de leden van Ged.' Staten bestuurs raden met ingang van 1 Januari 1942, vastgesteld op 4000. JAARWEDDEN PROVINCIALE AMBTENAREN. In de verordening tot regeling van de bezoldiging van ambtenaren in dienst der provincie is een wijziging aangebracht in dien zin dat ambtenaren voor 't bezit van den graad van doctor in de rechts- en (of) staatswetenschappen en van den graad van meester in de rechten alsme de voor het bezit van het Mercurius-di- ploma e.d. een jaarlijksche toelage zullen genieten van resp. 200.en 50. ZUID-BEVELAND CONCERT. KWADENDAMME. Zondagavond gaf 't muziekgezelschap „Con Affenzióne" alhier een welgeslaagd concert. Er bestond veel belangstelling. ZEEUWSCH-VLAANDEREN CONCERT. IJZENDIJKE. Zondagavond gaf de mu ziekvereniging: „Oefening kweekt Kunst" uit Schoondijke, onder de bekwame lei ding van haren directeur den heer A. Lu- teijn, een concert op de kiosk alhier. Er was eein talryk publiek op de been. De diverse nummers werden uitstekend ten gehoore gebracht, ondanks het feit, dat twee der beste krachten wegens ziekte verhinderd waren. ZOMERAVONDCONCERT. AXEL. Zaterdagavond gaf het muziek gezelschap van het naburige Koewacht, daartoe uitgenoodigd door de plaatselijke V.V.V een concert op het Marktplein. De belangstelling hiervoor was groot en het uitgevoerde programma door de grensbe woners viel goed in den smaak. AARDAPPELS KAPPEN IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. AXEL. Men is in deze streek nog druk doende met versterking van de winterpro visie. Na den drukken raaptijd van gra nen, is thans het aardappels kappen aan de beurt gekomen en de belangstelling hiervoor blijkt niet minder groot te- zyn dan voor het rapen van tarwe, gerst, rog ge, enz. Zoo ziet men dagelijks zeer velen de polders intrekken naar de landerijen, die voor het kappen van aardappels zijn vrijgegeven. Evenals bij het rapen ziet men hierbij ook veel menschen van aller lei leeftyd, beroep en stand in actie. Deze variatie is ook weder een teeken tes tijds, want aardappels kappen is heusch niet ieders werk en vooral op warme dagen zeer vermoeiend. Vroeger toch geschiedde dit alleen door de landarbeidende bevol king; thans neemt ieder, die tijd en gele genheid heeft, eraan deel. Alle lasten er aan verbonden neemt men op den koop toe; immers, de belooning is ruim vol doende, wanneer men na een vermoeien- den dag, 's avonds huiswaarts kan keeren met een baaltje gekapte aardappels. SCHOUWEN EN DUIVELAND P. G. DE VOS OVERLEDEN. Te Zierikzee is op 76-jarigen leeftyd overleden de heer P. G. de Vos, oud-ar chivaris dier gemeente. Over dezen ver dienstelijken vorschor schrijft de N.R.Ct.: Met hem verdwijnt de laatste der Zeeuwsche archivarissen, die zonder een wetcnschappèlijke opleiding te hebben ge noten, door veelzydige kennis van hun geboortestad als geroepen waren om dit ambt te bekleeden. De Kruyter van Goes, Adriaanse van Hulst, Hollestelle van Tholen en thans De Vos van Zierikzee zij vertegenwoordigen een generatie van archivarissen, waaraan alwie zich bezig houdt met de geschiedenis van Zeeland steeds met dankbaarheid en erkentelijk heid zal terugdenken. Geen van l^en heeft zooveel in het licht gegeven als de archivaris van Zierikzee, die, hoewel reeds in 1892 met de zorg voor het gemeente-archief belast, eerst in 1920 officieel tot archivaris werd be noemd. Ettelijke honderden feuilletons over de geschiedenis van zijn geboortestad en -eiland in de Zierikzeesche Nieuwsbode" leggen van zijn bijzondere kennis getui genis af. Men behoeft maar een studie als Zierikzee voor honderd jaar (1922) te le zen, om te ervaren hoezeer de geschiede nis van Schouwens hoofdstad in haar ar chivaris gestalte had gekregen. Daarvan getuigen ook de (anoniem verschenen) Gids voor Zierikzee en de eilanden Schou wen en Duiveland (1896). Een blik op het ontstaan van de verdere ontwikkeling van Zierikzee (Oudheidkundig Jaarboek, 1921), de lotgevallen van Zierikzee, Schou wen en Duiveland in 1813 en 1814, in het Historisch Gedenkboek 1813, en vele an dere publicaties van historischen aard. In samenwerking met anderen schreef hij de genealogieën van de Zierikzeesche fa milies Van der Hucht, Teelinck en De Huybert, terwijl zijn zoo bescheiden aan gekondigde Kleine bijdrage tot de kennis van de naaste voorouders en families van Jacob Cats (De Nederlandsche Leeuw, 1919) tal van nieuwe gegevens behelst over het voorgeslacht en de bloedver wanten van den Zeeuwschen volksdichter. De naam van De Vos zal echter vooral blijven voortleven door zyn standaard werk over De vroedschap van Zierikzee (1931). Hierin zijn van de tweede helft der 16e eeuw tot 1795 ongeveer 340 vroed schapsleden of raden vermeld, elk met zijn voor- en nageslacht. Hoofdredacteur: J. C. Visser. Vllsstngeu; Algemeen redacteur: M. Geerse, Middelburg; Stadsnieuws: C. de Voogd. Vllsslngen en J. P. Ph. Doorenbos, Middelburg: Gewestelijk nieuws; U. van Benthem, Goes en R. F. H. L. Sondag, Oostburg: Haagscb redacteur: C. KnlJff; Advertentlechefvoor Mid delburg C. P. BuUs, voor Vllsslngen S. RUkeboer. LANDBOUW EN VEETEELT AANKOOP VAN JONG VEE IN FRIESLAND. (Onder leiding van ir. R. C. Anema, rijks- veeteeltconsulent in Overijssel, heeft de Bond van Coöp. Zuivelfabrieken in Over ijssel ongeveer 700 pinken aangekocht in Friesland. De prijs bedraagt gemiddeld on geveer 325 per stuk, zoodat met den aan koop ongeveer 250.000 is gemoeid. De aangekochte dieren, meerendeels afkomstig uit de beste stallen in Friesland, hebben hun weg in de Overijsselsche weiden reeds gevonden. De bedoeling van den aankoop is de Overijsselsche veestapel te versterken en te verjongen. RIJKSCOMMISSIE VOOR RASSENLLJST LANDBOUWGEWASSEN. De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherij heeft in gesteld een rijkscommissie voor de samen stelling. der rassenlrjst voor landbouwge wassen. Deze commissie, welke gevestigd is te Wageningen, bestaat uit den directeur van het instituut voor veredeling van .land bouwgewassen, verbonden uan de land- bouwhoogeschool, den directeur van het centraal instituut voor landbouwkundig onderzoek te Wageningen en den directeur van. het instituut voor rassenonderzoek van landbouwgewassen te Wageningen. Het organlseeren van sportwedstrijden. De secretaris-generaal van het departe ment van opvoeding, wetenschap en kui tuurbescherming heeft ten aanzien van het organiseeren van sportwedstrijden e.d. het volgende bepaald: Het organiseeren of doen organiseeren van, alsmede het verleenen van eenige me dewerking in welken Vorm ook aan een wedstrijd, feest, demonstratie of an dere gebeurtenis op het gebied van de sport is, zonder toestemming van de, voor den betrokken tak van sport aangewezen leidende sportorganisatie, verboden voor: le Particulieren, 2e. Commissies en comité's, 3e. Commercieele instellingen en on dernemingen. Degenen, die in stryd met het boven genoemde handelen, wordt voor bepaalden of onbepaalden tijd de bevoegdheid tot het organiseeren van een wedstrijd, feest, demonstratie of andere gebeurtenis op het gebied van de sport, alsook tot het beoefe nen en (of) instrueeren van een bepaalden, dan wel van eiken tak van sport, ontzegd. Bovendien heeft de secretaris-generaal ten aanzien van de sportbeoefening in ver- eenigingen nog het volgende bepaald: Deze beschikking verstaat onder „ver- eeniging welke zich met de sportbeoefe ning wenseht bezig te houden": een ver- eeniging, waarvan de uitsluitende dan wel de voornaamste taak is, haar leden in de gelegenheid te stellen, zich aan lichame- lyke beoefening of sport in het algemeen te wijden. Sportbeoefening in vereenigingen is uit sluitend geoorloofd, indien de vereeniging welke zich daarmede wenseht bezig te houden, is aangesloten bij een of meerdere, als zoodanig door den secretaris-generaal van hêt departement van opvoeding, we tenschap en kuituurbescherming voor eiken tak van sport afzonderlijk aangewezen, lei dende sportorganisatie (s). NED. HEIDEMAATSCHAPPIJ. De Nederlandsche Heidemaatschappij, welke dit'jaar hare algemeene vergadering te Arnhem houdt op 23 October a.s., telde op 1 Juni 1.1. 147 begunstigers en 6337 ge wone leden. By de hoofdafdeeling ruilver kaveling waren 149 leden en begunstigers aangesloten, bij de hoofdafdeeling fruitteelt 2358. In 1941 werden 2145 ontginningswer ken uitgevoerd voor landbouwers en 2363 werken voor grondeigenaars, gemeenten en vereenigingen. Bij de Maatschappij was in 1941 in beheerv en exploitatie 22851 h.a. bouwland, grasland'en tuingrond en 18173 ha. bosch en griend. In opdracht van het bureau Aardappelverbouw heeft de Maat schappij groote oppervlakten weiland doen scheuren en met aardappelen bepoot. On danks den langen en buitengewoon stren gen winter bleek het mogelijk nog 5800 ha. tijdig in gereedheid te brengen. De gevechten op Madagascar. Van bevoegde zijde te Londen wordt ver klaard, dat de landingsoperaties op Madagascar onder leiding stonden van ge neraal Sir William Platt, welke eveneens een actieve rol heeft gespeeld gedurende de campagne in Abessinië. Uit door den opperbevelhebber der Brit- sche strijdkrachten in Oost-Afrika ver strekte bijzonderheden blijkt, dat Engelsche colonnes in weerwil van den door hen ondervonden weerstand steeds verder naar het binnenste gedeelte van het eiland op rukken. De colonne, die in het uiterste Zuiden opereert met als vertrekpunt Mo- rondova heeft Vrijdag het gebied van Maraho bereikt, waar dc gevechten worden voortgezet. Naar het schijnt hebben de Britsche troepen op den weg van Majunga naar Tananariva de omgeving van de groote rivierhaven Betsiboka, op 200 km. van Majunga, bereikt, waar de verdedigers op hardnekkige wijze weerstand bieden. An- derzyds zou de opmarsch naar het Zuiden der Britsche troepen, die langr de west kust opereeren, Zondag gedurende den geheelen dag zyn opgehouden tengevolge van het feit, dat alle bruggen opgeblazen waren. .Desniettegenstaande zouden zy 's avonds tot op minder dan 30 km. Am- baja zyn genaderd. Ook schijnt het, dat zij in den loop van Zondag de stad Vohe- mar aan de Noordoostkust hebben bezet. Naar officieel te Vichy wordt mede gedeeld, hébben de Engelschen den aan val op Majunga met meer dan veertig schepen ondernomen en een groote hoe veelheid materiaal aan land gebracht. Na tegenstand tot het uiterste door Fransche troepen en Inboorlingen, moest Maevatanane Zondag opgegeven worden en is het in handen van de Engelschen ge vallen. DOOR TRAM OVERREDE^. De 72-jarige A. van der E. werd," toen hy onvoorzichtig den weg overstak, op den hoek van de Josef Israelslaan en de Boor- laan te Den Haag, aangereden door een tramrytuig. De man is aan zijn verwon dingen overleden. KOENRAAD VAN OEN ARBEIDSDIENST U zuil hem de volgende degeo to deze krant van verschalende zijden feerert kenneo Mussert sprak over de volksgezondheid. In de Zaterdag gehouden middagverga dering van den tweeden landdag van het medisch front te Utrecht, heeft de leider der nationaal-socialistische beweging der Nederlanden, Mussert, een rede gehouden over de volksgezondheid. Aan deze rede, die de installatie inleidde van de leden van den „raad voor de volksgezondheid der Nr S.B.", liet de leider een uitvoerig overzicht voorafgaan over de huidige situatie op het terrein der binnen- en buitenlandsche poli tiek. Daarin zeide hij o.m. dat het diepte punt waarin ons volk zich bevindt, alleen nog verergerd zou kunnen worden door een geallieerde landing en de daaruit voortko mende verwoestingen of door bombarde menten van onze steden. Ik weet één ding, aldus Mussert, dat Hitier geen Napoleon is. Op het moment dat ik zou denken, dat hg het wel was, zou ik geen lust meer hebben een pas te verzetten. Maar Adolf Hitler is de Germaansche Führer, die inderdaad Europa zal kunnen opbouwen en die van ons niet verlangt dat wij tweede-rangs- Duitschers worden, maar wel dat wij goede Nederlanders zijn, die de saamhoorigheid der Germaansche volkeren zullen beleven, terwille van het groote geheel. Vervolgens schetste Mussert in groote lijnen het werk, dat op het gebied van de volksgezondheid zal moeten worden ge daan. Er zullen zes groote arbeidsgemeen schappen zijn landstand,arbeidsfront, volkszorg, overheidsdienaren, cultuur en opvoeding en onderwijs. De volkszorg laat zich ónderscheiden in de volksgezondheid in engeren zin en in het werk van den Nederlandschen Volksdienst. Zij omvat allen die werken voor de gezond heid van het volk en voor sociale verbete ringen in de toestanden doktoren, ver pleegsters, apothekers en alle sociale wer kers en werksters. Het doel is, de sociale toestanden van het volk omhoog te bren gen. Dit is een opbouwwerk voor jaren of tientallen jaren, dat grootere vormen zal aannemen naarmate de revolutie zich door zet. Geleidelijk aan zal dan ook de over tuiging veld winnen, dat het volk daarmede gediend Wordt. Er is in ons land op het gebied van de volksgezondheid veel gepresteerd en wij hebben daarvoor groote achting en waar deering. Er kèn dus veel bedorven worden en daarom zal de verdere opbouw met groote zorgvuldigheid moeten geschieden. Bovendien heeft men onder democratisch regiem gewerkt met groote moeilijkheden. De krachten waren versnipperd en er werd van de overheid weinig steun ontvangen. Wie vroeger durfde spreken over rassen kwesties was meteen onmogelijk en het probleem van de voortplanting van minder waardigen kon hoogstens theoretisch wor den behandeld, alles terwille van de vrij heid, gelijkheid en broederschap. Mussert besprak vervolgens de volksge zondheid in verband met den nieuwen tijd, die onder de meest ongunstige omstandig heden begint. Niet de zieken en zwakken en ouden van dagen, maar de sterke jonge kerels vallen met tienduizenden en hon derdduizenden. Voorts worden de mate- rieele omstandigheden steeds moeilijker, omdat alles er op moet worden gezet den oorlog te winnen. Wij moeten dus roeien met de riemen die wy hebben. Wij dienen uit te gaan van de voedselportie die ons gegeven wordt. „Wist u", zoo vroeg Mus sert zijn toehoorders, „dat de verpleegden in de krankzinnigen-gestichten grootere rantsoenen hebben dan de werkende men schen? Als die rantsoenen gelijk gemaakt worden dan 'geloof ik dat we toch aan onze plicht tegenover het volk volledig hebben voldaan. In 'hetzelfde verband noemde spr. het een schandaal, dat verpleegsters, die de gevaarlijkste gevallen van open t.b.c. hebben te behandelen, geen extra-rantsoe nen krijgen. Laten wij onze gedachten .concentreeren op dit ééne hoe zorgen wij dat wij de jeugd van Nederland, als toekomst van ons volk, zoo onbeschadigd mogelijk door dezen tyd heensleepen? Ten aanzien van de kleeding merkte Mussert op, de noodzakelijkheid niet in te zien, waarom meisjes fietstochten moeten maken en tennis moeten gaan spelen in zoogenaamde „shorts" die met een oud- Nederlandsch woord feitelyk „zwembroek" moet worden genoemd. Er zal scherper toezicht moeten komen op de zwem- en zonnebaden, die een heil zame werking kunnen hebben, maar die hier en daar ernstige, vooral geestelijke sChadè toebrengen aan de volksgezondheid. Voor de woning-politiek en de huwelijks- zorg Is het van beteekenis dat vroege hu welijken en groote gezinnen worden bevor derd. Buitenechtelijke geboorten moeten niet worden aangemoedigd omdat de ge zonde huwelijkspolitiek daardoor wordt ge schaad. Het is noodig de aandacht te ge ven aan de bescherming van de meisjes van 15 tot 18 jaar, de ouders moeten ver staan dat de teugels strakker dienen te worden aangehaald. De sociale zorg voor moeder en kind zal door den Volksdienst worden behartigd, in samenwerking met de N.S.V.O. Mussert drukte tenslotte aan zijn toe hoorders op het hart dat er in oorlogstijd GEMENGD NIEUWS BRANDSTOFFENKNOEIERIJEN TE WILLEMSTAD. In Willemstad is men knoeierijen met brandstoffen op het spoor gekomen, waar voor de gemeentesecretaris L. J. C. M., alsmede de wethouder C. D., tijdens het plegen van het misdrijf loco-burgemeester, zijn gearresteerd, meldt de TeL De wethouder vroeg als president-kerk voogd van de Ned. Herv. gemeente te Willemstad door bemiddeling van den ge meentesecretaris, die secretaris-penning meester van het kerkbestuur was, brand stoffen aan voor de verwarming van de kerk. Toegewezen werden 90 brandstoff en- eenheden, hoewel de kerk voorzien is van *n centrale verwarming met ollesysteem. De gemeente-secretaris gei de kolenbon- nen aan den leverancier, die er „niets op geleverd heeft, aldus heeft de secretaris bij het verhoor verklaard. Voor den afge- loopen winter kreeg men opnieuw 54 een heden. De helft hiervan zou de secretaris hebben gekregen, de andere helft was weer spoorloos verdwenen. In ieder geval kwam er geen steenkool in de kerk. Toen deze zaak door de kolencommissle ontdekt was, leverde het verdere onder zoek verrassende resultaten op. Zoo waren er ook kolen aangevraagd en gekregen voor het waterschap „De. Ruigen Hil", waarvan de wethouder C. D. dijkgraaf is. Er is echter geen lokaal van dit waterschap mee verwarmd. Bovèhdien zouden de brandstofeenheden voor het Vleeschkeu- ringsbedrijf verdonkeremaand zijn en an dere gemeente-instellingen ontvingen min der kolen dan waren toegewézen. Het sur plus zou weer naar den wethouder en den secretaris zijn verdwenen. De voorraad, dien zij op deze wyze verkregen, was zoo groot; dat dezer dagen nog 214 mud brand stoffen in beslag genomen konden wor den n.l. Ill mud bij den secretaris en 130 mud bij den wethouder. Vermoed wordt, dat er nog meer personen in dit complot betrokken zijn. De gearresteerde wethouder was voor heen lid der Prov. Staten en bekleedde functies in eenige organisaties öp christe lijk gebied. GESLACHTE SCHAPEN IN KINDERWAGEN. Ambtenaren van den C.C.C.D. hebben in samenwerking met de gemeente-politie te Eemnes een clandestiene slagerij ontdekt. Twee personen, zekere H. v. d. B. uit Eem nes en J. E. uit Laren (N.-H.) waren toen juist bezig twee pasgeslachte schapen in een kinderwagen te pakken om deze zoo naar de gemeente Laren te vervoeren. Het vleesch werd in beslag genomen, terwijl proces-verbaal werd opgemaakt. De schapen wérden geslacht in een minder zindelijke huiskamer, terwgl elk behoorlijk slachtgereedschap ontbrak. Alles werd met een gewoon mes gedaan. MOTORRIJWIELEN TE DUUR VERKOCHT. Een kapper te Utrecht had indertyd voor geldbelegging een aantal nleuw< en twee- dehandsch motorrijwielen en carriers ge kocht. Dezer dagen achtte de kapper het tijdstip gekomen om zijn bezit van de hand te doen. omdat hij hierdoor een niet onbe langrijk sommetje kon verdienen. Hij ver kocht de motoren aan verschillende lieden tegen een prijs van 1700 gulden per stuk. De recherche kreeg de lucht van een en ander en greep den kapper bij den kraag mitsgaders de koopers van de motorrijwie len en carriers. De man werd in arrest gesteld, doch werd later weer vrijgelaten, terwijl tegen de koopers, acht in getal, proces verbaal werd opgemïakt terzake van het koopen en verkoopen van banden zonder vergunning, terwyi deze banden bovendien niet waren opgegeven bij het rijksbureau voor rubber. Verder werden deze lieden geverbaliseerd terzake van overtreding van de prijsbeheerschingsbe- palingen. De verhandelde motoren zijn in beslag genomen. SLUIKHANDEL IN TABAK. De recherche te Eindhoven arresteerde mej. A. M„ kantoorbediende bij de tabaks- grossierderij V. B., die op aandringen van een reiziger dier firma een belangrijk aan tal toewijzingen voor tabaksartikelen ont vreemdde. De reiziger was door den economischen rechter tot een hooge geldboete veroor deeld, die hy trachtte te voldoen met de gelden, welke hg voor de toewijzingen ont ving. In Helmond, waar #3elangrijke hoeveel heden rookartikelen in den sluikhandel ge bracht werden, liep de zaak in de gaten. Verdacht van bij deze zaak betrokken te zijn werden nog gearresteerd zekere J. V. uit Gemert en de echtgenoote van zekeren H. te Valkenswaard. RECHTSZAKEN ONDERWIJZER SLOEG EEN KIND. De Zutfensche rechtbank kreeg een niet alle- daagsch geval te behandelen. Voor haar ver scheen een 32-jarige onderwijzer. J. J.-.H. uit 'a Heerenberg. werkzaam aan een R.K. school te Zieuwent. gemeente Lichtenvoorde, wien ten •laste was gelegd een 7-jarigen leerling. B. J. A Papenborg te hebben mishandeld. Op 8 April hnd hil den Jongen gevraagd- voor het bord tc komen tijdens de les. Hij wenschte den knaap op de knieën te zetten voor de klas. hetgeen hij wel meer deed wanneer hü een leerling wenschte te straffen. De jongen wilde niet komen en toen hij hem uit de bank wilde halen, verzette de knaap zich daartegen. Vervolgens" zou de onderwijzer hem toen een draai om de ooren hebben gege ven. Verdachte gaf toe wel eens meer te slaan wanneer de kinderen hem treiterden. Zoo heeft hij eens met een stok geslagen, welke daarbij ln tweeën brak. De officier van justitie meende dat dezen onderwijzer eens geleerd moet worden de han den thuis te houden. Hij vorderde 14 dagen ge vangenisstraf. twee gevaren zijn je toename van de t.b.c. en de toename van de venerische ziekten. Beide moeten zoo krachtdadig mogelijk worden bestreden. De leider ging vervolgens over tot de In stallatie van de leden van den raad van de volksgezondheid. Tot leden zgn benoemd dr. Bruyning, di recteur-generaal van de volksgezondheid, dr. Croin, leider van de artsenkamer, dr. Kool, medisch adv. van de ryksarbeids- bureaux, dr. van Roon, hoofd van de me dische afd. van den Ned. Volksdienst, dr. Siestrop van den nationalen jeugdstorm, Nachenius, van de Nederl. S.S en verder de artsen van 't Hoek, v. d. Upwich cn Har- denberg. BURGERLIJKE STAND GOES: Geboren: Charles Janis, z. v, Charles van den Berg en Maria Suzanna de Die. Wilhelm Pieter. z. v. Jan Hendrik Tissing en Jannetje de Hamer. Overleden: Johannes Anton Dirk Kesselaar, 11 maanden. Hubregt Pieter Adrlaan de Pree, 56 jaren, echtgenoot van Catharina Elisabeth Lan- kester. VEEP.E. Getrouwd: Willem Goosena, j.m. 26 J. en Louise Sophia de Bree, J.d. 22 Jaar. VROUWENPOLDER. Van 6 t/m 12 September. Geboren: Abraham, zoon van Abraham Wattel en van Lelntje Tatenhove. Overleden: Maria Metiers, 62 Jaar, vrouw van Abraham de Nood. OOSTKAPELLE, Van 6—12 Sept. Geboren: John, zoon van Johan Pieter Swint en Grietje Huiszoon; Cornells Johannes Anthqpius, zoon van Simon Johannes Dogge en Sebastiana An- thonia van Dijk: Jenneke, dochter van Arend Klip en Louisa Marie Vader; Jakob Pieter. zoon van Piet de Nooyer en Francina Provoost; He lena Anna. dochter van Pieter Marinus van Doorn en Aaltje van Nieuwenhuizen: Geertruida Catharina Josephina, dochter van Abraham van Poelje en Catharina Johanna de Graaf. Ondertro'uwdMarcus Jacob Marcusse, 36 J. Jm en Jacomina Maria Maljaars, 24 j. jd. BESLUITEN, BENOEMINGEN ENZ. Bij. besluit van den secretaris-generaal van het departement van justitie is benoemd tot substituut-officier van justitie bü de arrondis- scments-rechtbank te Assen, mr. P. van Empel, thans ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kantongerechten in het arrondissement Middelburg. AFLOOP VERKOOPINGEN Ten overstaan V3n den notaris Mazijk te Sluis werd te Waterlandkerkje In de herberg van den heer L. Versprillj aldaar, dc in 193S nieuw ge bouwde ambtswoning van den burgemeester verkocht. De geschatte prijs was 8300. Onder de vele aanwezigen waren er twee, die genoem de woning voor dien prijs wilden hebben, nl. de heeren A. Plasschaert, landbouwer te Sluis en J. de Nood te Waterlandkerkje. Bij loting werd de woning toegewezen aan J. Me Nood. Officleele Mededeelingen. ZEEPBONN EN INLEVERING. Zooals bekend, dienen detaillisten de door hen ontvangen zeepbonnen gedurende de vierde week van den geldigheidsduur en de eerste week na af loop van den geldigheidsduur bU de plaatselijke dlstributledlensten ln te leveren." De secretaris-generaal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat genoemde bonnen echter bij wijze van uitzon dering gedurende do periode van 14 tot en met 18 September 1942 evenoens ter Inwisseling zullen kun nen worden aangeboden. NON PERRO METALEN VOOR UITVOERING DUITSCHE ORDERS- De directie van het rijksbureau voor non-ferro metalen maakt bekend, dat alle „Metalldeckungs bescheide", welke gedateerd zijn op 31 Maart 1942 of eerder, per 30 September 1942 komen te ver vallen. Na dezeD datum kunnen op de2e „Metall- deckungsbescheide" ln den regel geen koopvergun- nlngen of „Beschoffungsbestatlgungen" meer wor den afgegeven. Op „Metalldeckungsbescheide" van 31 Maart 1942 en eerder kunnen verwerkingsver gunningen nog slecllts dan wprden afgegeven, in dien op het betrokken „Metalldeckungsbescheid" of reeds een koopvergunning of „Beschaffungsbestktl- gung" voor deze partij is afgegeven of indien het materiaal reeds voorradig ls. „Beschaffungsbestatlgungen" kunnen op deze „Metalldeckungsbescheide" slechts tot 30 Septem ber 1942 worden aangevraagd. Voordien aange vraagde ..Beschaffungsbealktigungen" behouden ook n& dezen datum hun geldigheid. Houders van In gevolge deze regeling vervallen zUnde „Metall deckungsbescheide", die voor het uitvoeren van een Duitsche opdracht nog non-ferro motalen moeten aanschalfen. moeten zich met hun Duitschen op drachtgever in verbinding stellen er. een nieuwe ma- terlaaldekkir.g aanvragen! zgn. „NaChtkontingentle- rung"). Deze nieuwe contlngentstoewtjzlng („Me- tallschein" c.q. „-ketallübertragungsschein") moet wederom op de bekende wijze bU de Zentralauftrags- stelle worden ingediend. Men moet er rekening mede houden, dat de „Metalldeckungsbescheide". uitge schreven op l April 1042 of later, per 31 Decem ber 1942 zullen vervallen. Voor het overige wordt verwezen naar de aanvullingsclrculalre no. 300a, welke binnenkort verschönt. VERPLICHTING TOT DIRECTE INONTVANGSTNAME. AANWIJZING VAN DEN VOORZITTER DER HOOFDGROEP INDUSTRIE AAN DE LEDEN. Zooals bekend elschen d Nederlandsche spoor wegen. dat op Zaterdag aangekomen wagons reeds op dien zelfden dag door de vervoerders worden ge lost. Voorde vervoerders brengt dit echter moei lijkheden met zich mede, daar het blijkt, dat vele ondernemingen des Zaterdags zijn gesloten. Dit legt den vervoerders de verplichting op de goederen het zij ln de magazijnen op te slaan, heizü onder ver» beuring van het verschuldigde staangeld ln dc wa gons te laten staan. Hieraan zijn groote nadeelen verbonden, vooral in verband met diefstallen, welke bU het vervoer worden gepleegd. Bovendien brengt ook het nutteloos rijden naar ondernemingen, wel ke des Zaterdags en eventueel ook andere dagen blijken te zijn gesloten, extra slijtage en extra brandstofverbruik mede. In verband hiermede bepaal ik. op grond van art. 15 van bet derde uitvoeringsbesluit organisatie be- driJfsleveo 1941 en na overleg met den secretaris generaal van hei departement van Handel. Nij verheid en Scheepvaart, dat de aan U geadresseerde goederen, welke uit wagons worden gelost, steeds dienzelfden dag, dus ook des Zaterdags, In ont vangst dienen te worden genomen. F. 3. TWIJNSTRA. Tot blijdschap van mijn.ouders werd ik heden geboren CHARLES JANNIS. Zoon van C. v. d. BERG. M. v. d. BERG—DE DIE. Goes 11 September 1942. Hotel Tivoli. Tijdelyk St. Joanna. Getrouwd HENK KASTELEIN en JOOSKE PAAP. Arnhem, 15 September 1942. De Heer en Mevrouw KASTELEIN—PA AP betuigen, mede namens hun "ivederzijdsche familie, hun har- teiyken dank voor de vele blij ken van belangstelling by hun huwelijk ondervonden. Zaterdag 19 Sept. hopen 4; D.V. onze geliefde Ouders C. v. NIEUWENHUYZEN en M. P. VAN NIEUWEN- J HUYZEN—VAN SORGE, g hun 25-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. g X COR en STIEN. ADRIE en SUUS. X KOO. g SUUS. Gelegenheid tot Jfelicitee- g ren Donderdag- en Zater- dagmiddag van 24 uur. Middelburg, L. Giststr. 24.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 3