Goes Van alle pijn in de leden verlost. De hoeve Het Zwarte paard. Rillerig Huiverig Laat AKKERTJES zorgen dat 't Kou-tje geen Kou wordt. Neem ze dadelijk want een kou kan gevaarlijk worden. fce», „AKKERTJE 09 Nec/ertandsche Pijnstiller STADSNIEUWS Vlissingen DIEFSTAL Gisteravond tegen het middernachtelijk uur werd een politie-beambte gewaar schuwd door twee vrouwen die in een woning in de Walstraat alhier verbleven. By de komst aan Hün woning hadden zij bemerkt dat het licht volop brandde en dat de voordeur openstond. Zij durfden niet naar binnen te gaan, 'daar zij vrees den dat onbevoegden in huis zouden zijn. De politiebeambte heeft zich daarop naar de woning begeven, waar hij echter nie mand aantrof. Daar een en ander over- .hoop was gehaald en een portemonnaie met eenig gold wordt vermist, wordt aan diestal 'gedacht. Aan de politie thans de taak om, zoo mogelijk, dit raadsel tot oplossing te brengen. STADSNIEUWS Middelburg HERBOUWDE WINKEL GEOPEND. De Lange Delft krijgt langzamerhand haar karakter van winkelstraat terug. Za terdag Opende de firma De Nijs daar den winkel van haar herbouwde land. De win kel heeft breede, langs een portiek, dat door een dubbele deur afgesloten kan wor den, loopende étalages, is zelf niet groot, maar practisch ingericht. De groote ver scheidenheid aan artikelen heeft op boor den en in kasten een plaats gevonden. De ter gelegenheid van de opening in gekomen bloemstukken gaven het -in terieur een vroolijk aanzien. D-D D. doet de (enk bed*-. tea ea doodt de aeJctekic- mea, loodat de buid ticb kan hemelleo Flacons A 75 et, t. 1-50 ea 230. STADSNIEUWS DENK OM VERDUISTEREN Wij maakten de achterliggende dagen mededeeling van een drietal processen-ver baal wegens onvoldoende verduisteren. In deze gevallen werd tevens het licht der betrokkenen voor drie dagen afgesneden. Men denke derhalve aan de woorden van Vader Cats een schip op 't zand is een baken in zeg KERK- EN SCH00LN1EUWS NED. HKRV. KERK. Benoemd tot hulppred, te Amsterdam (voor wijk 15) C. M. Graafstal, cand. te Amsterdam. Bedankt voor Hei- en Boeicop J. W. v. d. Linden te Kootwijk. GERKF. KERKEN. Benoemd tot hulppred. tc Harlingen G. Haaks- ma, cand. te Amsterdam. Drietal te Hoogkerk W. den Brave te Twijze- lerheide, W. Loopstra te Hijken en H. van Rhijn te Rhoden. BAPT. GEMEENTEN. Eeroepen te Noordbergum Jac. de Jong te 's-Gravenhage. VEEHOUDERS ONTTROKKEN MELK AAN HAAR BESTEMMING. WEDEROM HOOGE BOETEN OPGELEGD. Nog steeds zjjn er veehouders, die zich niet storen aan de wettelijke bepalingen, die op het gebied van de melkaflevering be- staan. Zonder zich te bekommeren om de ernstige schade, die zij aan de voedselvoor ziening van ons volk toebrengen, leveren zij in strijd met de voorschriften de door hen gewonnen melk af aan slijters of rechtstreeks aan consumenten. Daar een doeltreffende melkvoorziening van ons volk vereischt, dat deze melk aan melk- verwerkende of standaardisatie-bedrijven wordt afgeleverd, zyn de melkveehouders hiertoe verplicht. Bij overtreding hebben zy zich voor den tuchtrechter te verant woorden en de boeten, die den laatsten tijd worden opgelegd, zyn niet gering. Veehouders te Amsterdam en Juliana- dorp (gem. Den Helder), die bovenver melde bepalingen overtraden, zagen zich dezer dagen door den tuchtrechter te Alk maar een boete van 1000 opgelegd. De zelfde boete zal moeten worden opgebracht door een veehouder te Sijbrandahuis (gem. Dantumadeel), die voor den tuchtrechter te Leeuwarden moest verschijnen, daar hij volle melk rechtstreeks aan consumenten had afgeleverd, eonder distributiebeschei den in te nemen. Dezelfde tuchtrechter veroordeelde een veehouder te Sneek tot een geldboete van 1500, daar <Jeze een groote hoeveelheid volle melk aan een melktapper had afge leverd, eveneens zonder distributiebeschei den in te nemen. De hoofdambtenaar voor de tuchtrecht spraak was in beroep gekomen van een uitspraak van den tuchtrechter te Zwolle, die een landbouwer te Denekamp tot 1000 boete veroordeeld had. De man had niet alle door hem gewonnen melk, voor zoover daarvoor bestemd, afgeleverd aan een melkverwerkend of standaardisatiebedryf en bovendien volle melk verkocht zonder distributiebescheiden daarvoor in ont vangst te nemen. Het centraal college voor de tuchtrecht spraak achtte een.hoogere boete noodzake lijk dan in eerstep aanleg was opgelegd, daar c n belangrijke hoeveelheid melk aan haar wettelijke bestemming was onttrok ken. De man werd derhalve veroordeeld tot een geldboete van 2000. VERLENGING GELDIGHEIDSDUUR GOEDKEURING VAN HENGSTEN. Ete secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherij heeft het volgende bepaald De geldigheidsduur van goedkeuringen, die in het najaar 1942 en in 1943 zouden afloopen, kan voor zoover het betreft goedkeuringen van hengsten, die gedu rende twee achtereenvolgende jaren en van hengsten, die, ingevolge art. 8 van het Paardenbesluit 1939, voor drie of vier jaren zijn goedgekeurd door' de stam- boekvereenigingen met één jaar worden verlengd. De stamboekvereenigingen zijn bevoegd om, met machtiging van den inspecteur van het veeteeltwezen, een verlenging te weigeren, indien de kwaliteit der afstam melingen van den betrokken hengst of een andere bijzondere omstandigheid ver lenging ongewenscht maakt.* Nu kan ik weer werken De Heer M. V. te T. schrijft, dd. 20-1 -'40: „Ik wil U mededeelen, dat de Ovaaltjes mij goede diensten hebben bewezen; dé gezwollen gewrichten zijn nu weer geheel normaal. Het verheugt mij, dat ik mijn bed verlaten en weer werken kan. Ik had vreeselijke pijn in de leden. Zoo gauw ik weer iets voel, zal ik direct weer Ovaaltjes nemen, want zij werken snel en afdoende." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoudheid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van het Trineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maagen darmen. Neem direct de proef Origineele verpakking van 20 ta bletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trinoral Agentschap, Nassau kade 373, Amsterdam. WILD-WEST AVONTUUR IN AMSTERDAM. Arrestant tweemaal te water en tenslotte ontsnapt. Een spannende klopjacht welke zelfs den meest verwenden genieter van wild west films zou hebben doen watertanden, heeft te Amsterdam de eilanden op stel ten gezet. Reeds enkele dagen geleden waren ma- rechaussee's aan een huis op het mariniers plein geweest om daar één der bewoners te halen, den 19-jarigen F. B., die nog een gevangenisstraf' van één jaar moest ondergaan. Hrj was toen echter over het dak ontvlucht en daarom vervoegden zich den volgenden middag opnieuw twee.poli- tie-beambten ditmaal van de geméente- politie aan hetzelfde adres. Een jonge man deed de deur open en op de vraag of hij F. B. was, antwoordde, hij ontkennend en zeide, E. B, te heeten. Nog wECren de politiemannen doende, den naam te con troleeren toen het jongmensch plotseling de trap afholde en de straat op rende. Daarmede begon de eerste achtervolgings race, welke haar einde vond in een ga rage aan de Kattjenburgerkade, waar de vluchteling zich in een kast verstopt had. Intusschen had zich een dichte menigte ter plaatse verzameld, die, toen de recher cheurs met den arrestant naar buiten ■kwamen, aan alle zijden opdrongen, zoo zelfs, dat de arrestant van den wal werd afgeduwd en in de Kattenburgervaart viel. Daar scheen hij eerst goed in zijn element te zijn en met snelle slagen wist hij, on danks twee pistoolschoten, spoedig den overkant te bereiken, waar hij op een terrein van Blaauwhoedenveem-Vriesse- veem in een daar staande heistelling klom, daar ontdeed hij zich van enkele kleeding- stukken en juist toen de rechercheur eveneens te land den overkant had bereikt, sprong de vluchteling weer te wa ter, een nabijgelegen roeibootje "maakte hij los en nu begon de achtervolging over het water, want ook de rechercheur had bin nen enkele oogenblikken een bootje be machtigd, zienderoogen won hij terrein op. den vluchteling en deze - moest dan ook na korten tijd de superioriteit van zijn tegenstander erkennen. Gewillig voldeed hij aan de sommatie in het andere bootje over te stappen en reeds meende men het einde van het avontuur bereikt te hebben, toen de arrestant nabij een brug plotseling uit het bootje sprong, op de z.g. remming en vandaar binnen enkele seconden op de brug stond. Daar wachtte hem nieuwen tegenslag, want de tweede rechercheur Het nut van verduistering. Verduisteringoch, hoevelen verstaan dit woord verkeerd. Een verzuchting, die door vele propagandisten op, luchtbescher- mingsgebied en in het bijzonder door con- troleerende ambtenaren ontelbare malen is geslaakt. Verduistering, een zeer impopulaire ma terie van. den beginne af, dat het gemeen goed onder de bevolking is geworden. Wie herinnert zich niet de talrijke verduiste ringsoefeningen in de jaren 1938 en 1939, welke door een groot deel van het publiek als een spelletje werden beschouwd, waar aan men mopperend meedeed. In zijn hart overtuigd, dat het toch onzin was. Het is helaas gebleken geen onzin te zijn. Hoeve len onttrokken zich bij deze oefeningen niet aan het treffen van verduisteringsmaatre gelen, door eenvoudigweg tijdens de oefe ningsperiode in het donker te gaan zitten of in schouwburgen en bioscopen zyn ver- duisteringsverplichting te vergeten. Men werd echter op dit gebied klaar wakker in de Meidagen 1940. Er ontstond een run op papierwinkels e.d. om het noo- dige verduisteringsmateriaal aan te schaf fen. Nadat men zich met veel moeite van het een en ander had voorzien, toog men aan den arbeid, doch omdat men niet had willen luisteren naar de reeds herhaaldelijk gegeven aanwijzingen, werd het een ge modder van belang. Er zijn zelfs nu nog zeer veel menschen, die gebrekkig hun ver duistering doorvoeren. Eiken avond worste len zy met papierstr'ooken, -punaises, enz. en worden in het donker bloempotten en ander huisornamenten aan vernietiging blootgesteld. Om van'huiselijke ruzies maar niet te spreken, wanneer een lid van het gezin met ongeschoeide voeten op „ont snapte" punaises heeft gestapt. Nog steeds geldt in deze de raad „Brengt de verduistering zoodoende aan, dat met enkele handgrepen het geheel in enkele oogenblikken voor elkaar is". Dan vermijdt men moeite, ruzie, en gemopper als voren omschreven. Wilt u een handlei ding? Er zij dan nog* eens gewezen op de uitgave van de rijksinspectie luchtbescher ming „aanwijzingen ten behoeve van dé zelfbescherming (voorbeelden van llchtaf- scherming)", verkrijgbaar b\j de Neder- landsche Vereeniging voor luchtbescher ming en hare organen, voor slechts 5 cent per stuk. De verplichting, in de verduisterings verordening opgelegd, Is overduidelijk, nl. men mag van buiten niet zien, dat binnen licht brandt. De reden waarom dit voorschrift is ge geven en nu komen we op het eigenlijke onderwerp van dit artikel zal een ieder begrijpen, die in kan zien, dat er een groot gevaar schuilt in een niet goed verduisterde woning. Het gevaar is niet het opdoen van een proces verbaal, doch het feit, dat de woning uit de lucht zichtbaar is en daar door een gevaaraantrekkend object vormt. Waar licht is, is leven. Welk effect lichtschijnsels, hoe klein ook, op grooten afstand hebben, wordt zoo dui delijk gedemonstreerd op een maquette op de luchtbeschermingstentoonstelling, wel ke in verschillende plaatsen in ons land wordt gehouden. U kunt het ook zoo goed constateeren, wanneer u bijv. 's avonds per trein door open landstreken reist en men op grooten afstand heeft verzuimd een raam geheel of gedeeltelijk te verduisteren. Het minste lichtschijnsel in den donke ren nacht is en blflft een aanwijzinghier wonen menschen. Wanneer men hiervan overtuigd is, zul len de verduisteringsvoorschriften punc tueel worden toegepast. Moge vorenstaande ertoe bijdragen na alles wat reeds op dit gebied is gepro pageerdeen stootje in de)goede richting te geven en de Nederlanders te overtui gen van het nut van verduisteren. VACANTIE VOOR WERKNEMERS IN BETON-INDUSTRIE. Blijkens de Staatscourant van 14 dezer heeft het college van rijksbemiddelaars bepaald, dat de werknemers in de beton- industrie, »oor wie oorspronkelijk een va- cantie van 4 dagen per jaar gold, met ingang van 1943 6 dagen vacantie per jaar zullen gemeten. Deze beschikking gaat in op 15 Sep tember 1942. stond hem reeds op te wachten. Ook hier mengde het publiek zich echter in den strijd en tfachtte den arrestant te ontzet ten. De politieman kwam te vallen, waar door F, B. vrij kwam en tegelijk het pistool afging, dat de rechercheur in zijn hand had. Twee jongens, resp. 12 en 14 jaar oud, kregen het schot in een der beenen, terwijl een 12-jarig meisje een schamschot aan een dybeen bekwam. De twee eerstgenoemden werden naar het binnengasthuis vervoerd. Daarmede was het avontuur voorloopig ten einde, want de vluchteling wist in de ontstane ver warring te ontkomen. Gewone tandpasta's doen door gaans maar half werk. Zij vormen schuimbellen, die te groot zijn. om in de zeer kleine holten van het gebit te kunnen dringen. Kies den veiligen weg en poets met Castella tandpasta. De eenige tandpasta, die Perldon bevat, waardoor schuim- belletjes worden gevormd, klein genoeg, om in schier onzichtbare holten en groeven door te dringen. POETS MET SPORT Voetbal. BOOSENDAALSCHE 2c-KLASSERS NAAR 2o-KLASSE D? De Roosend aal sche 2e klassers. R.B.C en Alli ance hebben volgens het Dbld. v. ZI{1. en N.B. tot het bestuur van'den N.V.B. het verzoek ge richt hen te willen overplaatsen naar de 2e klas se D, dit in verband met de talrijke reismoeilijk- heden. die zich in de pas begonnen competitie zulien voordoen. .De afgevaardigde van den N.V.B., district IV, de heer Dietvorst. heeft het verzoek van de Roo- sendaalsche clubs ondersteund en het hoofdbe stuur verzocht voorloopig voor den tijd van 1 jaar qverschrijvjng te verleenen. TERNEÜZEN—DE ZEEUWEN 1—6. De thuisclub stelde zeer teleur in dezen wed strijd, ofschoon de cijferuitslag wel wat geflat teerd is, gezien de krachtsverhouding in hot veld. Het spel van De Zeeuwen was echter beter en productiever voor doel. Nadat de bezoekers een 2—0 voorsprong behaald hadden, maakte Terneuzen vlak voor de rust een tegenpunt, het geen later ook het eenige bleek. In de tweede helft was Terneuzen aanvankelijk meer ln den aanval, doch het verwachte doelpunt kwam juist aan den anderen kant. De Zeeuwen brachten den stand op 31 en kwamen daarna geleid el Uk meer in den aanval Nog driemaal werd gedoelpunt en daardoor de einduitslag op 1—6 gebracht. 3e klasse M. De Zeeuwen II—Vlissingen II afgel Goes II—R.C.S. o_3 3e klasse N. Oom BoysAardenburg 42 SluiskilBiervliet 11 SchoondUkeTerneuzen 20 SLUISKIL—BIERVLIET 10—1. De voorhoede van Sluiskil bleek Zondagmid dag bijzonder op schot tegen het bezoekende Biervliet. Nadat na ongeveer 15 minuten spelen de thuisclub de leiding had genomen, bleek het groote overwicht van de gastheeren, die nog voor de rust den stand tot 4—0 opvoerden. In de tweede helft had het spel van Biervliet weinig meer te beteekenen. Sluiskil voerde den stand geleidelijk op tot 10-0. Een minuut of 10 voor het einde wist Biervliet althans door een tegen punt de eer te redden. CORN BOTSAABDENBUBG 4—2. Het was een vrij goede wedstrijd, die door de thuisclub buiten verwachting met 4—2 gewon nen is. Over het algemeen viel Aardenburg wel wat tegen, gezien de prestaties van het vorig seizoen; vooral de achterhoede was niet zoo zeker en daarvan wist de voorhoede van de Corn Boys te profiteeren. SPORTWEDSTRIJDEN TE ZÜIDZANDE. Teneinde de dagen, waarop in normale tijden ln deze gemeente kermis wordt gehouden, niet onopgemerkt te doen voorbijgaan, organiseerde de Zuidzandsche Sportvereeniglng op Zaterdag 12 en Zondag 13 dezer verschillende wedstrijden. Zaterdagmiddag werd begonnen met een aantal athletiek-nummers. uitsluitend voor leden der Zuidzandsche Sportvereeniglng, welke nog slechts enkele weken athletiek beoefend. Niettemin bleek, dat er enkele goede krachten in de veree- ging zitten. De uitslagen luiden: Hoogspringen meisjes; 1. J. Risseeuw. 1.20 m.; 2. G. de Luser, 1.15 m - Hoogspringen dames: 1. M. van Lare 1 15 m 2. S. Leenhouts, 1.05 m. Hoogspringen Jongens: 1. Joh. van Houte, 1.26 m.: 2. A. de Groote. 1.20 «n Hoogspringen heeren: 1. H. Hubregtsé en L A" ®noeren en A- le Grand,* Vèrspringen meisjes: 1. J. Risseeuw, 3.76 m:: FEUILLETON door N.K. 14) „Waar is juffrouw Nora?" vroeg hij. „Zij ging ongeveer een half uur geleden rijden. O, is dat Coba? Als er maar geen ongeluk gebeurd is Maarten gaf de merrie aan juffrouw Janna over en vroeg haar het dier af te wrijven omdat het anders kou zou vatten. „Ik zal probeeren of Hector haar kan opsporen", zei hij. Aanvankelijk liep Hector wat onzeker rond, maar later vatte hij de reuk en snelde naar de weiden langs de rivier en daar overheen naar Maarten werd hevig ongerust. Nora ken de het landschap niet goed, en wat mis schien nog erger was, ook haar merrie was er vreemd. Zij zouden gemakkelijk onge lukken kunnen maken, en waarschijnlijk had zij zonder het te weten op een verlaten zandgroeve aangestuurd. Spoedig bereikte hrj den rand van de groeve, waar Hector opgewonden stond te blaffen. Maarten keek omlaag en zag Nora in het bleeke maanlicht liggen, twaalf meter diep, roerloos als een doode. Hij kon gissen wat er gebeurd was de merrie was doorgeloopen tot aan het uiter ste randje van de groeve en daar plotseling blijven stilstaan, waardoor haar berijdster over haar kop naar beneden geworpen was. Gelukkig liep deze zijde van de groeve glooiend af, anders zou er geen enkele hoop meer zijn, haar levend terug te vinden. Hij daalde tastend een twijfelachtig voet pad af, dat hij als schooljongen dikwijls had gebruikt en bereikte haar spoedig. „Juffrouw Nora Zij opende de oogen en zag hem naast haar knielen. „Jij Maarten Haar stem was niet meer dan een gefluister. „Ik wist „Spreek maar niet", zei hij vriendelijk. „Ik moet u naar huis zien te brengen". „Ik wist dat jij alleen komen zou jij alleen hijgde ze. „Het is mijn verdiende loon. Ik wil zoo graag Haar stem yerstierf, want zij was buiten bewustzijn geraakt. HOOFDSTUK IX. „Waarom kunnen w\j niet gelukkig zyn?" Maarten schrok zeer hevig. De bewuste loosheid van Nora was zoo diep, dat hy zich aanvankelijk afvfoeg of er niet iets ernsti- gers was gebeurd. Dichter dan op een paar kilometer afstand was er geen hulp te krij gen, maar hij herinnerde zich, dat er er gens op den bodem van de groeve een kom met brak water moest liggen. Deze kom vond hij, terwijl hij de zorg voor Nora aan Hector overliet en hij vulde een blik, dat hij ergens had opgeraapt, met water. Hij keerde naar Nora terug, nam een zakdoek uit de zak van haar rijcostuum doopte deze in het water en bette er haar gelaat en handen mee. Zij kwam spoedig tot zichzelve, maar scheen zeer flauw en Maarten vroeg zich af, hoe hij haar naar huis moest krijgen. Misschien was Eva nog in zijn huis, al was het waarschijnlijker, dat ze naar de pasto rie was gegaan, die te ver af lag om haar te'halen. Juffrouw Janna was op de boer derij, maar zou weinig beteekenen als Nora naar boven gebracht moest worden, „Ik voel me nu heel goed", zei het meis je zwak. „Ik weet niet, wat er gebeurde. Ik geloof, dat ik erg geschrokken ben". „Weet u zeker, dat u niet ernstig gewond bent? Geen gebroken arm of been?" „Neen, ik rolde om en om langs de helling van de kuil en ik vrees dat ik flink gekneusd zal zijn, maar het is het is niet zoo ernstig". Zij zweeg een oogenblik. „Ik denk, dat ik zoo schrok van de gedachte, dat ik zoo alleen was op deze .verschrikkelijke plaats. Ik had een dwaas gevoel dat ik hier zou moeten verhongeren", ging ze langzaam voort. „Ik kon aan niemand anders dan aan jou dén ken. Niemand anders zou zoo knap zyn om me te vinden". „Daar hoef je niet erg „knap" voor te zijn", zei Maarten. „Ik zag Coba alleen naar huis draven, en Hector wees me den weg hierheen". Nora strekte haar hand uit om den hond te streelen'maar het anders zoo goedige dier deinsde angstig terug. (Wordt vervolgd.) 2. G. de LUser, 3.42 m. Vèrspringen dames: 1. H. van Lare, 3.58 m.; 2. S. Leenhouts. 3.50 m. Vèrspringen jongens: 1. A. Versluys, 4.55 m.; 2. Joh. van Houte. 4.50 m. Vèrspringen heeren: 1. A. Snoeren. 5.06 m.; 2. J. Dubois, 4.78 m. 100 meter meisjes: 1. J. Risseeuw, 17 sec.; 2. T. de Hullu. 17.4 sec. 100 meter dames: 1. S. Leenhouts, 17.6 sec.; 2. M. le Grand. 17.7 sec. 100 meter jongens: 1. A. Veraluys, 15 sec.; 2. Joh. van Houte. 15.2 sec. 100 meter heeren: 1. W. de Kramer, 13.9 sec.; 2 L Basting, 14.8 sec. 200 meter meisjes: 1. J. Risseeuw, 35.3 sec.; 2. G de LUser, 36 sec. 20Ó meter dames: 1. J. v. d. Voorde. 37 sec. 2. S. Leenhouts. 38.6 sec. 1500 meter jongens: 1. G. Bokelaar, 5 min. 29.8 sec.; 2. J. de Neve, 5 min. 32.4 sec.; 3. A. Versluys, 5 min. 45.2 scc. 1500 .meter heeren: 1. J. Snoeren. 5 min. 14.7 sec.2. L. Basting, 5 min. 16.4 sec.3. A. le Grand. Des avonds werd een vriendschappelijke korf balwedstrijd gespeeld tusschen de 1ste twaalf tallen van de Zuidzandsche Sportvereeniging en de Aardenburgsche Korfbal Club. In een zeer vlug gespeelden wedstrUd won de Z.S.V. met 30. Zondag werd het programma voortgezet met een voetbalwedstrUd tusschen 2 veteranen-elf tallen. Tenslotte volgde een vrlendschappelüke wedstrijd tusschen de eerste elftallen van de Z.S.V en de voetbalvereniging Cadzand. De rust ging in met 2—0 in het voordeel van Zuidzande. Na de thee was de wedstrijd nogaj eenzUdig. Zuidzande voerde de score op tot 5—0. Doordat de links-back van Zuidzande tenslotte in eigen doel trapte was de eindstand 15. Er was een flinke belangstelling. De Zuidzandsche Sportvereeniging kan met voldoening op de door haar georganiseerde wed strijden terugzien. VASTE STEMMING OP DE AANDEELENMARKT. Voor den handel op de aandeelenmarkt gold wderom dezelfde beperkende bepaling, welke Vrüdag jl- door het beursbestuur werd inge voerd. hetgeen voor den handel zelf beteekent, dat deze naar buiten practisch niet blükt, daar voor alle transacties de door de commissie voor de noteering goedgekeurde koersen, opgegeven door de hoeklieden, geldt. De eerste advieskocr- sen gaven meerendeels in vergelijking met Za terdag jl. stijgingen te zien. Daar deze koersen voor het grootste deel biedkoersen waren, viel daaruit op te maken, dat de vraag sterk de over hand had. Voor olies noemde men een advies- koers van 330 (vorige koers 315). HVA werd 10 punten hooger geadviseerd, tot 355. Amsterdam rubber werd 3 punten hooger geadviseerd op 200. terwijl tabakken voor Deli-Batavia op 155, vori ge koers 152, voor Deli Mij. op 195 (vorige koers 191) en voor Senembab op 153 (vorige Koers 150) geadviseerd werden. Van Scheepvaarlwaarden noemde men voor Scheepvaart Unie een koer3 van 185 (vorige koers 178). Binnenlandsche in- dustrieelen waren voor Philips op 315 14 punten hooger, voor AKU en Van Berkel 1 en 2 punten hcoger, terwijl voor Unilever, waarvoor Zaterdag jl. geen officieele noteering werd vastgesteld, in verband met de te groote vraag, een advieskoers werd opgegeven van 190, tegen het slot van Vrij dag jl. 167. Bij het verdere verloop bleek op sommige af- deelingen verdere vraag, op andere afdeelingen daarentegen eenig aanbod aan de markt te ko men. Op de beleggingsmarkt werd de stemming vaster na een onregelmatig begin. De commissie voor de noteering bleek later de meeste door de hoeklieden voorgestelde notee ringen niet goed te keuren, waardoor o.m. voor olies, scheepvaartwaarden, suikerfondsen en en kele binnenlandsche leidende industrieele waar den zooals Philips. Calvé en Unilever geen offi cieele noteeringen voor Maandag werden vastge steld. Het betreft hierbij die fondsen, waarvoor de voorgestelde noteeringen in vergelijking met de officieele noteeringen van Zaterdag Jl. stij gingen te zien gaven. Nederland Obl. 1941 100 4 100%Nederland Obi 1941 100. 3% 93%: Bataafsche Petroleum Mij.' Obl. 4% 102%: Idem Obl. 3'/, 98%; A Incas- sohank 136; A Rotterd. Bankver. 145%: A Twent- sche Bank 148%; Nederland le Ink 1940 4 1011*; Nederland 2e Ing 1910 4 100%: Nederland met bel. fac 1940 4 1013/9; Nederland k 1000 1937 3 94%—Nederland k f 1000 1938 (3%) 3 96%— Indlë k f 1000 1937 3 88%Indlë k f 1000 1937 A 3 86; C Ned. Handel-MU. 1000) 126'/2A Algem. Kunstzijde Unie 362%; A Van Berkel's Patent 142%; A Fokkervliegt. Fabr. 250; A Ned. Ford Aut. Mij. 295; C Amsterdam Rubber 200; A ,,Ser- badjadi" Sum.-Ru.bber 88; A Ver, Ind. Cult. Ondern. 131%. RADIOPROGRAMMA WOENSDAG 16 SEPTEMBER. HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Volksliedjes. 7.30 Ber. 7.40 Oeh- tendmelodiek. 8.30 Ber. 8.40 Halfweg. 8.60 Gro ninger Orkest Vereen. 9.00 Solo- en koorzang. 9.30 Spiegel van den dag. 9.40 Solo- en koorzang. 10.00 Solistehplaatjes. 10.30 Vraaggesprek „Het Millioenenlijntje". 10,45 Gerard van Krevelen en zön orkest en solist. 11.30 Cello en piano. 12.00 Almanak. 12.05 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.45 Ber. 13.00 Amusementsorkest en solist. 14.00 Halfweg, gevar. progr. 15.00 Een eeuw mode, luisterspe'. 15.20 Halfweg, gevar. progr. 16.00 Zang, cello en clavecimbel. 16.30 Kamermuziek. 16.45 Ber. 17.00 Orgel. 17.30 Op zoek naar de ziel van den visscher. reportage. 18.00 Ensemble Wil ly Kok en solist. 18.15 Orkest Grigoras Dinicu. 18.30 Ensemble Willy Kok en solist. 19.00 Wat niet in de krant staat, causerie 19.15 Beniamino Gigli zingt. 19.30 Ber. 19.40 Zakelijk praatje over den landbouw. 19.55 Luisterspel: „De zwarte handel lokt". Van 20.15 alleen voor de radio centrales met lijnverbinding. 20.15 Omroep- S> mphonie-orkest en solist. 20.45 Groote Neder- landsche vocalisten, causerie met muzik. illustra tie. 21.25 Piano. 21.45 Ber. 22.00 Weenen op z'n best. 23.00 Frauenliebe urid -Leben. 23.30—24.00 Dansmuziek, HILVERSUM'II. 301.5 M. 7.15—7.40 Zie Hil versum I. 7.40 Ochtendgymn. 7.50 Sportnieuws. 8.00 Voor de rijpere jeugd van het platteland. 8.40 Orkestconcert. 9.00 Viool- en pianosoli. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.30 Een lied, een lach. 10.00 Godsd. uitzending. 10.30 Piano. 11.00 Voor de kleuters. 11 20 Symphonie-orkest. 11.30 Ensemble Joan Lancé en gram. 12.30 Programma-overzicht. 12.35 Symphonie-orkest. 12.45 Ber. 13.00 Land bouw-reportage. 13,15 Orkest van de Nederland- sche Kameropera en solist. 14.00 Godsd. uitzen ding. 14.30 Kamermuziek tentoonstelling „Vier Eeuwen Nederiandsch Muziekleven". 15.15 Piano en orkest. 15.30 Voor de vrouw. 15.45 Piano. 16.00 Revida-sextet. 16.45 Ber. 17.00 Voor de jeugd. 18.30 Ber. 18.40 Spiegel van-den dag. 18.50 BNO: Brabantsch praatje. 19.00 Musette-orkest van Erich Schneidewind. 19.15 WU Socialisten. 19.30 Vreugde en arbeid, gevar. progr, (Van 20.15 af alleen voor radio-centrales met lijnverbinding). 20.30 Luchtig pionaspel. 20.55 Vreugde en arbeid, gevar. progr. 21.45 Ber. 22.00 Politiek praatje. 22,10 Avondwijding. 22.1024.00 Zie Hilversum I. Officieele Mededeelingen. VLISSINGEN. AFHALEN AARDAPPELFOKMULIEREN MD 32. De Burgemeester van Vlissingen maakt be kend, dat de nieuwe aardappelkaarten voor de 11e periode (4 Oct,31 Oct.) alleen mogen wor den uitgereikt aan gezinnen, die op den dag der uitreiking over minder dan 25 Kg. per gezins lid de beschikking hebben. Inwonend personeel wordt in dit verband als gezinslid beschouwd. De gezinshoofden en alleenwonenden, die over minder dan 25 K.g. aardappelen beschikken, kunnen op Woensdag 16 en Donderdug 17 Sep tember in het uitreikingslokual Brouwenaar- straat 6 een inliclitingenforninlier afhalen. De uitreiking der aardappelkaarten zal tegelijk geschieden met de uitgifte van de nieuwe bon kaarten voor de 11e periode, welke aanvangt op 21 September a.s. Hét inlichtingenformulicr moet pas bij het af- hnlen dezer nieuwo bonkaarten worden ingele verd. Vlissingen, 15 September 1942 De Burgemeester vnd., W. P. EDELMAN, L.B. MIDDELBURG. De Burgemeester van Middelburg brengt ter openbare tennis, dat. de gemeentelijke zwemin richting aan den Noordelijken Havendijlc met in gang van Donderdag 1 October 19-12 gesloten zal zUn. Middelburg. 14 September 1942, De Burgemeester voornoemd, A. M. CORNELISSKN, lo. B. M. VAN DER VEUR, Secretaris.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 2