De hoeve Het Zwarte paard. STADSNIEUWS Vlissingen NACHTWANDELAARS. Zaterdagnacht om circa één uur trof een politiepatrouille in de Scheldestraat twee mannen aan die blijkbaar niet op de klok hadden gekeken en vermoedelijk nog een luchtje wilden, scheppen. Dat men thans niet meer tusschen 24 en 4 uur in de open lucht mag verblijven, mag toch algemeen bekend worden verondersteld. De politie heeft bet hardleersche tweetal dit doen door ervaren door hen aan te houden. Bovendien, werd proces-verbaal ter zake van overtreding van dit verbod tegen hen opgemaakt. LAFFE BALDADIGHEID. Reddingsboeien en ander materiaal ter redding van drenkelingen moeten het nog al eens ontgelden, althans maar al te vaak moet de politie deze treurige erva ring opdoen. In den afgeloopen nacht vond zij een reddingsboei drijvende in het water aan de Rozengracht, welke afkomstig bleek van de houten brug tusschen Ridderspoor- laan en Arbei&straaL De politie heeft dit reddingsmiddel op de daarvoor bestemde plaats teruggebracht. Dat men toch bedenke en dit vooral zijn kinderen voorhoude, dat'reddingsmateriaal niet bestemd is om er baldadigheid mee uit te halen. DIERENKWELLING. Nu het aantal auto's zeer is geslonken en dientengevolge voor het vervoer van goederen meer en meer paarden wohden ingeschakeld, blijkt dat niet alle voerlieden deskundig zijn om met deze dieren om te gaan. Dat een en ander niet .aan het speu rend oog yan de politie ontgaat, is Zater dagmorgen gebleken. Een agent van poli tie Z8g n.l. dat de huid van een paard, ge spannen voor een zandwagen, met wonden was bedekt. Hij deed het dier uitspan nen. waarna bleek dat het minstens twee groote wonden, resp. ter hoogte vhn het draagkussen en in den hals had. Den voer man werd het verder arbeid doen ver richten door het paard verboden eh. te vens werd hem opgedragen het dier naar den stal te brengen en het onder behan deling van een veearts te stellen. Tegen den eigenaar van het dier is pro- ces-verbaal opgemaakt. VERMISSING VAN EEN DISTRIBUTIEKAART. Id de afgeloopen wëek kwam een inge zetene tot de onaangename ontdekking dat een levensmiddelenkaart welke kort te voren bij den distributiedienst was afge haald, aan de distributiebescheiden ont brak. Het gevolg van een en ander is dat het aantal rantsoenen van het betrokken gezin gedurende een maand met één ver minderd wordt. Eerst eenige dagen later nadat het huis met bezem was gekeerd en het vermiste stuk niet was teruggevonden, volgde aan gifte bij de politie. Deze ste't thans een onderzoek in. STADSNIEUWS Middelburg PORTEMONNAIE VERMIST. Een inwoonster dézer gemeente deed bij de politie aangifte van verduistering van een portemonnaie met wat klein geld uit haar kléeren, die in de Gemeentelijke zweminrichting aan den Havendijk in een kleedhokjè lagen. UIT HET POLITIERAPPORT. Tegen verschillende personen werd pro ces-verbaal opgemaakt wegens verkeers overtredingen. J. J. reed 's avonds od zon fiets, zonder dat zijn roode achterlicht af geschermd was. P. J. liet zijn rijwiel onbeheerd buiten staan. J. C. D. bereed op de fiets een straat in verboden richting. L. B. had geen wit achterspatbord aan zijn rgwiel. Tusschen 24 uur en 4 uur Werd op den openbaren weg aangetroffen J. P. S., die daarvoor bekeurd werd, J. F. T. de G. kon geen persoonsbewijs toonen en kreeg derhalve een proces-ver baal. STADSNIEUWS Goes ONVERZORGDE RIJWIELEN. Nu de dagen gaan korten blijkt, dat v.elen hun rijwiel onvoldoende verzorgd hebben en het met de verlichting niet in orde is. De politie grijpt dan onverbidde lijk in en maakt proces-verbaal op. Dit ondervonden A. de V. te Kloetinge, J. de B., te Den Haag en G. M. en P. W., beid den te 's-Heer Arendskerke, die allen een bekeuring kregen, omdat het achterlicht van hun rijwiel niet dn orde was. NIET VOLDOENDE VERDUISTERD. - Tegen H. de J. werd proces-verbaal op gemaakt wegens het onvoldoende verduis teren van zijn woning, UITKEERINGEN WINTERHULP, In aansluiting op een annonce in ons vorig blad. wjjzen wij er op, dat zg, die het komende seizoen in aanmerking wil len komen voor uitkeeringen van „Win terhulp", hiervan op Dinsdag of Woens dag a.s. aangifte moeten doen op het stadhuis. BURGERLIJKE STAND YBRSEKE. Ondertrouwd: Cornells Róelof Chrlstiaanse, 24 j. en Geertruidn Biersteker, 23 j. Overleden: Jacabus van Oosten, 68 j., man van Cornelia van den Boomgaard. 's HEERENHOEK, Geboren: Cornells Johan nes, zoon van M. Rentmeester en M. A. de Jong; Cornell», zoon van B. Koen» en P. de Vos: Mar- garotha Cornelia Maria, dochter van J. F, Stokx en J. Capello, Getrouwd: Th. II. J..Stevens, 23 j. cn T. M, de Kubber, 20 j„ wonende te Goes. Overleden: Aug. van Zunderen, 77 j.; C. Vcr- niue.,8IJ j,; J. Smit, 68 j, Hoofdredacteur: J. C. Visser, Vlleelnscn; Algemeen redacteur: M. Geerse, Middelburg; Stadsnieuws: C. de Voogd, Vlissingen en 3. P. Ph. Doorenbos, Middelburg: Gewestelijk nieuws; H. van Benthem, Goes en R. F. H. L. Sondag, Oostburg; Haagsch rsdaeteur: C. Knüff; Advertcntleehefvoor Mid delburg C. P. BuUs. voor Vlissingen 8. RUUeboer. Intrede cand. Van Voorst Vader te Sint Laurens. Gisteren heeft de hulpprediker, cand. R. C. A. van Voorst Vader zijn intrede ge daan bij de Ned. Herv. Gemeente te Sint Laurens. In den morgei.dienst werd de nieuw be noemd hulpprediker bevestigd door ds. G. J. H. Gijmink van Nieuw en Si. Joosland. Ds. Gijmink las voor Jeremia I. vs 1014 en 1719 en uit den tweeden brief van Paulus aan Timotheus hoofdstuk I vs 314. Tot tekst had de bevestiger gekozen 2 Timotheus 1 vs 68. Ds. Gijmink zeide,- dat hét niet eenvou dig is om profeet te zijn..Dat heeft Jeremia ervaren. Gód had hem geroepen. Hij is ge hoorzaam geweest en is Gods boodschap gaan brengen. Een lijd van veel moeite, strijd en Igden begon voor Jeremia. Het volk schuwde Gods boodschappen.. Het is ook niet gemakkelijk dominee te zijn. Dat thans Timotheus ondervonden. Het is heel wat anders hulpdiensten te verrichten, dan geregeld werk te'doen. Ds, Gijmink behandelde vervolgens Pa- - lus irief in gevangenschap geschreven aan Timotheus. Voor het laatst richt Paulus zich tot zijn vriend en medewerker Timo theus, om raad te geven. Hij denkt niet zoozeer aan zich zelf, maar richt zijn ge dachten tot de menschen die bezig zijn het evangelie van Christus uit te dragen over de aarde. Daarom kan hij rustig en blij in het heden staan. Paulus de oudere, geeft een aansporing aan den jongere, Timotheus.Christendom is geen privé-aangelegenheid. H. die vrede gevonden heeft, weet het ook uit te dragen in de wereld. Kracht, liefde, bezonnenheid, zelfbeheersching moeten uitgaan. Schaam U.niet voor het getuigenis van den Heer. Doe dit ook niet met het oog op de wereld lijke omstandigheden Blijf Christus trouw, ook ?ls het lijden komt. Het lijden is slechts tijdelijk. Paulus mag dit schrijven, omdat het geen leege woorden waren. Noch voor Christus noch voor Paulus moet Timotheus- zich schamen. Veeleer moet hij voortgaan op het pad waarop zij gingen. Hij moet het risico loopen van een mogelijk lijden om Christus wil. Wie om der wille van Chris tus' evangelie lijdt, moge weten, dat de groote lastdrager helpt te dragen. Wees bereid te lijden in de kracht van God. Tenslotte gaat de tekst, 'zeide ds. Gij mink, ov-sr in lofprijzing. Het slot wgst op den héerlgken achtergrond. Het f.nreekt van God, die in Cliritus zijn verzoenende hand heeft uitgestrekt naar deze verloren aarde en over Hem, die op Golgotha ver zoening deed voor onze zonden Na de bevestiging zong de gemeente den nVïuwrn hulpprediker staande toe Psalm lèl 4. In den i-.iddagdienst deed de hulppredi ker zijn intrede. Hij las Handelingen 12, de eerste zes verzen en uit den brief van Pau lus aan de Efeziërs, hoofdstuk 6 vs 1018. Zijn tekst was Handelingen 12 5 „Pe trus dan werd in de gevangenis bewaard; maar van de gemeénte werd een gedurig gebed tot God voor'hem gedaan". „Hier sta ik dan", zeide de hulpprediker, „voor de eerste maal voor U als hulppre- diker en .tijdelijk predikant. D.e omstandig heden waaronder ik hier kom zijn verre van gemakkelijk. De vorige predikant was de stuwkracht voor de gemeente. U mist Uw predikant, maar y kunt zich niet in denken hoe Uw dominee U mist; Vooral nu. op den dag d&t hij jarig is. Vanmid dag zal ook hij wel met zijn gedachten heel dicht bij U zijn. Het werk mag evenwel niet stilstaan. Gij moogt niet tobben over het waarom. God zelf heeft Uw herder en leeraar van U weggehaald. Hg wil ook dat Zijn werk wordt voortgezet. Daarom heeft Hfj mg hierheen geroepen. Zoo sta ik dan voor U in het besef, dat het niet gemakkelijk is Uw eigen predikant te vervangen. Ik ben nog jong en onervaren •in het werk dat mg jvaeht. Ik ben er den consulent daarom zoo dankbaar voor, dat hij er vanmorgen op gewezen heeft, dat God zelf zijn dienaren roept. God schenkt mij in Uw midden een schoone taak om ïr.et blijdschap te vervullet. Gij voelt U misschien nietig en trooste loos bjj het zien- hoe de Iterk van Jezus Christus als door een opkomende vloed overstroomd dreigt te worden. Toch be hoeft gij niet bedrukt, klein en zwak te zijn. Jezus Christus heeft de geheele wapen rusting Gods ter beschRking gesteld. Roept niet Paulus op, deze geheele wapenrusting aan te trekken Dan i ehoeft gö niet bang te zijn. Als de kerk van Jezus Chri ,tus oorlog voert, dan bidt zij. Het is een schoone taak, dat ik U mag oproepen tot den geestelijken krijg tot voortdurend gebed. We lezen »van Petrus, dat hij gevangen is genomen. Slechts de hand van God kan hem redden. Op een anders plaats was de gemeente van Jeruzalem tezamen gekomen in gemeenschappelijken nood. Toch was er „Geen nood, manriie, je vrouw tje zal je daar gauw genoeg van afhelpen, want ik heb natuurlijk AKKERTJES in huis. Mgn moeder zei al - „wie AKKERTJES heeft, rustig leeft." Begin er nu dadelijk een paar te nemen en je zult on dervinden, wat AKKERTJES waard zgn Je pgnen kunnen al veel minder zgn, nog voor je op je kantoor bent gekomen. AKKERTJ ES brengen die ver lichting heel spoedig tot stand. Neem'n. De Nederhno'sche Pijnstiller contact. Van de gemeente ging een aan houdend -geSed op tot -od. Biddend .nader den zij tot God en biddend naderden zrj tot elkander, ^etrus'en de gemeente van Jeru zalem. Zoo zien we dat de gemeente van Jeru zalem het goede voorbeeld heeft gegeven aan deze gemeente, Daarom roep ik U op voortdurend te bidden. Van wie hebben we dit geleerd Van Jezus Christus zelf. Want daarboven is Je zus die' ter rechterhand Gods zit, die ook vopr ons bidt. Iedere bede, die van de aarde wordt opgezonden naar den hemel, vangt Hij op en brengt Hij voor de voeten van God. Wij bidden daarom in .Jezus naam. i Zoo zullen wij bidden alsof Jezus zelf bad. Weest daarom trouw in Uw voorbede, volgt, het goede voorbeeld van de gemeente van Jeruzalem. Wat 'is dart* de kracht van het gelped Vier 'dingen worden anders als voor iemand .een voorbede wordt gedaan 'hij voelt zich niet eenzaam meer, dan heeft hij een gees telijk gezelschap bg zich van medestrijders en medebidders; als iemand wordt vastge houden wordt hij door gebed opgetild bo ven de krachten, die hem probeeren neer te drukken; voor menschen, voor wie in hun eenzaamheid gebeden wordt, is er gebeds- verhooring; voor menschen die'een zwaren strgd hebben te strijden zijn de gebeden \vaarborg voor hun overwinning. Welk een macjit heeft God in onze han den gelegd oifi Jezus den grooten voorbid der te volgen. Ik roep allen op de geheele wapenrusting aan te trekken om den strijd te voeren Van het gebed, voor Uw predi kant en voor allen die zeer in het bijzon der Gods erbarmen behoeven. Van den uit slag durven we zeker zijn." Aan het eind van den dienst werd de hulpprediker toegesproken door ouderling Davidse, die ook een woord van dank richt te tot den consulent ds. Gijmink. KERK- EN SCH001NIEUWS NKD, HERV. KERK. v Beroepen to Haren (Gron.) (2e pred. plaats) R. Bijl te Emmer-Compascuum. Beroepen te Harich J. C. H. Jörg te St. Jo- hannesga. Bedankt voor Harich S. Julius, Sind. en hulp- pred. te Dieren. GEREF. KERKEN. A an genomen^ naar Nijmegen W. van Dijk te Oudewater. Aangenomen de benoeming tot hulppred. te HomrjkLippenhenuizen R. Kooistra, cand. te Veenhuizen, die bedankte voor 'Zevenhuizen (Gron.) en voor Nieuwe-Schans. Benoemd tot hulppred. te Leeuwarden H, vhn Koningsveld, cand. aldaar. CHR. GEREF. KERK. Beroepen te 's-GravenhageOost D. Blesma te Drogeham. MET EMERITAAT. Naar wij vernemen is ds. H. C. Binee, predi kant bij de Ghr. Gerof. gemeente van Zaandam, voornemens op de vergadering van de classis Amsterdam, 7 October a.s., zgn emeritaat saan- vrage in te d tanen, zulks In verband met het bereiken van den 70-Jarigeii leeftijd. Ds. JSinee werd 26 Maart 1873 te Gouda gebo ren en kwam eerst op gevorderden leeftijd tot het predikambt. Hij studeerde aan de thecl. school te Apeldoorn, werd in 1907 predikant te Zaandam en vertrok vandaar in 1912 naar Gro ningen. In 1917 werd hij predikant te Murmer- woude en in 1927 verbond hij zich voor de tweede maal aan de gemeente van Zaandam, waar hij zich op verschillend gebied beweegt. Ds. Binee Vier eeuwen Nederlandsch muziekleven. TENTOONSTELLING TE AMSTERDAM GEOPEND. In het Rijksmuseum te Amsterdam heeft prof. dr. T. Goedewaagen Zaterdagmiddag de tentoonstelling „Vier eeuwen Neder landsch muziekleven" geopend, welke al daar is georganiseerd door het departement van Volksvoorlichting en Kunsten en den Nederiandschen omroep. De directeur- generaal van den omroep sprak een kort welkomstwoord, waarna de conservator van het Haagsche gemeentemuseum, de heer Dick Balfoart een overzicht heeft ge* geven van de expositie. In zijn redevoering, waarmede hij de tentoonstelling opende, heeft prof. Goede waagen er op gewezen, dat het notenschrift en het speeltuig slechts leven als zij ge bruikt worden. Zonder de muziek worden zij doode dingen. Maar zij kunnen nog beteekènis krijgen als n.l. de onderzoekende en beschouwende mensch zich over al deze dingen heenbuigt en er sentimenteel of wgsgeerig bij wordt, als de historicus hen gaat bekijken, in wien trouwens steeds iets van den sprookjes dichter moet leven, wil hij een goed. histo ricus zijn. Is niet alle historie uit de mythe ontstami en leeft niet in de meest objec tieve geschiedschrijving iets van den kin derdroom van de mythe voort? Zoo worden de uode handschriften, mu ziekboeken, instrumenten en programma's de wel niet hoorbare, maar toch zichtbare getuigen, -de niet meer zingende, doch sterk sprekende teeltenen van den langen weg der muziek, die. het menschdom heeft afgelegd om te worden, wat het is. Zoo leggen de hier tentoongestelde voor werpen getuigenis af, dat ook de Neder- landsche mensch in zijn muziek, dat wat hij is met moeite en na lang probeeren gewor den is, dat ook hij het kind is van zgn ver léden, dat. voortzingt op het rhytme van vroeger .eeuwen en een melodie herhaalt en varieert, die het verleden heeft v(oor ge zongen. Ik geloofd, dat een grondthema alle Ne- «derlandsche muziek heeft beheerscht en zal 'beheerschen. De Nederlantfsche musicus heeft de taak dit thema te ontdekken, het in zich te laten doorblinken en het naar persoon en tijdgeest te varieeren. Het is voor den Nederlander als muziekschep- pend en muziekminnend mensch noodig, zich van dien achtergrond bewust te wor den, en niet alleen met '"-et gehoor, maar ook niet het oog en door middel van de studie der historie de lijnen der geschiede nis na ,te speuren. ROEKELOOS SPEL MET EEN GRANAAT. Te Tegelen vondeji 3 jonge mannen in het Belfeldsche Broek een granaat, welke nog niet ontploft bleek. Zij sprongen daar mede zeer roekeloos om en probeerden het projectiel met een lucifer tot ontploffing te brengen. De gevolgen waren ontzettend. Het projectiel sprong met eert geweldigen knal uiteen en de drie jonge mannen wer den alle zwaar gewond. Zij werden, nadat geneeskundige assistentie was gearriveerd, naar het ziekenhuis te Tegelen overge bracht. Twee van hen zgn terstond na aan komst daar overleden, de derde jongen verkeert in levensgevaar. NIEUWS. UIT DE IMKERSWERELD. T-9 Amersfoort werden van imkerzijde sedert eenige wegen onderhandelingen ge voerd met het centraal bureau voor de prijsbeheersching te Den Haag om, nu d-s zgn. naakte bijenvolken dezer dagen aan de markt-' zullen komen, direct en in den 'vervolge alle prijzen voor bijenvolken' doo? het bureau voor de prijsbeheersching te doen vaststellen omdat gebleken is, dat daarvoor zeer abnormale prijzen wor den gevraagd. Een Imkergilde. Naar wij vernemen bestaan er plannen de zes In Nederland bestaande vereeni- gingen van bijenhouders en bonden tot een -geheel te- vereenigen onder den naam van het „Imkersgilde". De statuten daar voor zijn reeds ontworpen. Het imkers- gilde wordt dan ondergebracht bij den Nederiandschen Landstand. BESLUITEN. BENOEMINGEN ENZ. Met ingang van 1 October a.s. Is tot sluis- meester te Wemeldinge benoemd, de heer C. Bc.uterse, nulpsluismeester te Vreeswijk. zulks in plaats van den sluismeester C. de Schipper, die den dienst wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd --verlaat. legt dus zijn arbeid neer in dezelfde gemeente waar hU dien ook aanving. GIFTEN EN LEG ATEN. Ten bate van het rusthuis der Geref. kerk van Middelburg werd onder letters N. N. een gift van 500 ontvangen. FEUILLETON door N.K. 13) „Neen, juffrouw. Dat korf niet. Jacob Brakman is zoo goed voor Jan en mij ge weest. dat we niet durfden", was het ant woord. „Hij is zoo edelmoedig, dat hg zich verplicht zou hebben gevoeld om ons te hel pen en dat zou niet goed geweest zijn. Daarom vertelden- we ,er niemand iets van, opdat het hem niet langs een omweg ter oore zou komen". Eva glimlachte en kuste haar. „Je. bent een dapper vrouwtjp geweest en het is een schande dat je daar nu voor moet lgden", zei zij. „Maar wat moeten we nu doen? Laat me een oogenblik naden ken". Eva zou het liefst onmiddellijk naar Nora zgn gegaan, maar ze voelde instinc tief dat zij de laatste was naar wie Nora Brakman zou luisteren. Het zou de zaak alleen maar bemoeilijken. Maar Maarten Ja, Maarten zou iets kunnen doen. Zij moest met hem gaan praten en zijn hulp winnen, Intusschen had ze thee gezet en stond erop dat juffrouw Trever en haar echtge noot ze zouden drinken. Daarop overwoog ze dat het voor alles noodig was om den winkel geheel op orde te brengen en. zoo doende elke aanleiding tot ontevredenheid weg te nemen. Plet gesprek had een langen tijd geduurd en* toen de winkel gesloten werd gingen zij alle drié aan den arbeid. Eva deed vele voorstellen om de oplos sing te vergemakkelijken. Hier kon een weinig ruimte worden uitgespaard en el ders wat meer. De winkel was overvol, want het was geen stadsch magazijn waar voor elke soort artikel een speciale af dee ling bestaat en voldoende ruimte is. Tegen acht uur waren zij gereed en vertrok Eva naar Maarten, Zij trof hem bg het afwas- schen 'van zijn vaatwerk, terwijl Hector'lui naast den haard lag. Het was een onaan zienlijk huisje, maar Maartep had er een prettig tehuis van gemaakt. „Maarten, we 'zitten in groote moeilijk heden. Juffrouw Brakman heeft den ouden Trever en zgn vrouw opgezegd, en ze zijn heelemaal in de war", vertelde Eva hem. „Waarom heeft, juffrouw Nora dat ge daan?" Hij vroeg Eva om te gaan zitten en hem alles te vertellen en hij -luisterde met toe nemende verontwaardiging; Maarten kon het moeilijker begrijpen dan Eva, omdat Nora hem een geheel andere zijde van haar karakter had getoond. Maar hij liet zich daardoor niet op een dwaalspoor brengen. Dit was louter gekwetste trots. Misschien was er ook een verlangen om opzien te baren in het spel. Toen hij over de eenzame dochter in Amerika hoorde, fronste hjj de wenkbrau wen. Trever en zijn vrouw hadden niets overgespaard en zij konden niet op een nieuwe betrekking hopen. „Je had hem moeten zien, Maarten", riep Eva uit. „Wij wg moeten probeeren of we hem "kunnen helpen. Wat denk jij te doen?" „Denken? Ik ben niet /an,plan om te denken Nog nooit had Eva hem boos gezien en de woede in zijn oogen deed haar schrikken. Hij greep een pet en Hector sprong over eind. „Zal ik met je meegaan, Maarten?" vroeg Eva, bang dat hy zich in moeilijk heden steken zou. „Neen, ik zal alleen gaan", sprak hij kortaf. Hij liep zonder verdere woorden haastig het huisje uit en begaf zich naar de boer derij want hij was van plan om zonder uitstel met Nora te "gaan spreken. Hij zou op dit onderhoud staan, al moest het hem zijn betrekking kosten. Hector, die Maarten's doel scheen te ra den, rende, vooruit en than3 hoorde Maar ten hem opgewonden blaffen.' Er stond een heldere maan en spoedig zag h|j de nieuwe"- merrie van Nora, die gezadeld, maar zonder ruiter, naar haar stal draafde. Hij riep het paard bij den naam en had het spoedig bij den teugel. „Wat is er aan-de hand,- Coba?" vroeg hij. „Waar is je baas?" De merrie baadde in het zweet i en beef de een zeker teeken dat het geschrokken was. Maarten keek beklemd om zich heen. (Wordt vervolgd.l Het grootste project begint met een potlood. Daarom kiest de constructeur het bestel Eberhard Faber .VAN DYKE*. 19 hardtegraden. Ook voor U dus Eberhard Faber .VAN DYKE" potlooden en radeergummi. Imp. Parker Service; Beurs, Damrak, A'dan* GEMENGD NIEUWS HOOGE BOETEN VOOR SLUIKHANDELAARS. Wegens het verkoopen van een groote partij toiletzeep zonder bon is de grossier B. .Albada Jelgersma te Breda door den economischen rechter veroordeel^ tot een geldboete van 9000 of 4 maanden hech tenis. De kantoorbediende W. Hoekstra die de partij zeep via een tusschenpersóon had gekocht en die voorts van den thans reeds zijn straf uitzittenden Eysman esn 16 cou pons stof had gekocht zonder bon, wérd veroordeeld tot een boete van 1000 met verbeurdverklaring van het in beslag" ge- nomene. De handelsreiziger J. C. van Loenhout uit Breda die als tusschenpersoon had ge fungeerd bij den verkoop van. dé toiletzeep, werd veroordeeld tot ëen boete 'van 200 of 2 maanden hechtenis. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Te Tegelen is de 18-jarige Z. Heeren, uit Tegelen, bg het baden in de Maas verdron ken. Na drie kwartier werd het lijk opge haald. MEISJE OVERREDEN EN GEDOOD. Een 9-jarig meisje ,te Groningen ge raakte in de Boteringestraat, dicht bij de ouderlijke woning, gedurende het touwtje springen onder een vrachtwagen. Het meisje kreeg een der wielen over het hoofd en was op slag dood. Den voerman treft geen schuld. LAAT KINDEREN NIET MET LUCIFERS SPELEN. Hoe gevaarlijk het spelen met lucifers door kinderen is. bleek te Breda, toen aan den Nijverheidssingel 'n daar gelegen vat spiritus tot ontploffing geraakte, waarbij twee kinderen werden gewond. Drie kinderen waren in de nabijheid van het vat aan het spelen. Zrj gebruikten daarbij lucifers en een der kinderen kwam op de ongelukkige Idee een vlammetje 'bij het vat te houden. Het vat sprong met een knal uiteen. De negenjarige A. van G. kreeg ernstige verwondingen. Ook de ze venjarige J. de L. liep verwondingen op. PSEUDO-CONTROLEURS NEMEN THEE IN BESLAG. Twee personen uit Enschede,, van wie de eerste als kommies is ontslagen en de tweede is geschorst, hebben te Terwispel bij Hesrenveen ten onrechte een partij thee in beslag genomen.' Het tweetal, dat met andere kommiezen indertijd contact met smokkelaars had gehad, kreeg be zoek .van eenige sluikhandelaars uit En schede, die mededeelden, dat zij in Ter wispel bij een kruidenier 100 pond thee wisten te zitten. Die partij zou men goed koop in bezit kunnen krijgen, wanneer de ontslagen en gescherschte ambtenaren zich al3 crisis-ambtenaren zouden uitge ven, waarbij de een zoo noodig nog ge bruik .zou kunnen maken van de nog in zijn bezit zijnde ^aanstelling. Inderdaad werd de thee in beslag genomen, maar, het bedrog kwam spoedig uit. waarop bei den ter beschikking van de justitie te Lceuwardéin werden geste'd. RADIOPROGRAMMA DINSDAG IS SEPTEMBER. HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Gram. 7.30 Ber. 7.40 Frissche och- tendklanjten. 8.30 Ber. 8.40 Rari nantes in gur- gite vasto. 8.50 Friesche liederen. 9.00 Orgel. 9.30 Spiegel van den dag. 9.40 Concertgebouw orkest. 10.00 Ensemble Willy Kok "en solist. 10.30 U kent bon, maar kent U hen ook? 10,45 Ensemble Willy Kok en solist. 11.15 Orgel. 11.45 Piano. 12.00 Almanak.' 12.05 Muziekcorps van do Duitsche Weermacht.-12.45 Ber. 13.00 Viool, plano en zang met piano. 14.00 Residentie-Orkest. 14.40 Lezing/ 15.00 Utrechtsch Sted; Orchest. 16.00 Amsterdamsch Kamermuziekgezelschap. 16.35 Gimengd koor. 16.45 Ber. 17.00 Orkest Gregor Serban. 17,30 Muzikaal programma, 18.00 Land- mans Lust. 18.30 Zang met piano'. 19.00 Negr- lands stem van het Oostfront. 19.15 Walsjes. 19.30 Ber. 19.40 Gesproken binncnlandsch overzicht. 19.50 Symphonie-orkest. Van 20.15 af alleen voor radio-centrales met lijnverbinding. 20.15 Solis ten. Melodisten en Gemengd koor en het groote Omroeporkest. 21.30 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 21.45 Ber. 22.00 Noörsche, Hongaar- sche en Spaansche dansen. 22.4524.00 Geliefde klanken. HILVERSUM II. 301.5 M. 7.15-^7.40 Zie Hil versum I. 7.40 Ochtendgymnastiek. 7.50 Sympho nie-orkest. 8.00 Politiek wcekpraatje. S.15 Phi'h. orkest van Borldn. 8,30 Ber. 8.40 Symphonio- Orkest. 9.00 Het Wiener Bohème Otkest. 9,15 Voor de huisvrouw. 9.20 Trio's spelen en zingen. 10.00 Godsd. uitzending. 10.30 Sy.mphonieconcert. 11.00. Vrouwenmozaïek. 11.20 Kamerorkest. 11.80 Piano. 12.05 Zang met piano. 12.15 Uit Neerlands Gouwen. 12.30 Programma-overzicht. 12.85 Berl. Philh. orkest. 12.45 Ber. 13.00 Wat doit" do di rectie van den landbouw? 13.15 Mozartprogram- ma, 14.00 Godsd. -uitzending. 14.30 Klanken van allo kanten. 15.30 Zonnestralen in ziekenzalen. 16,00 Sylvestre Trio. 16.45 Ber. 17.00 Gekweekt of in 't wild, de bodem is mild. 17.30 Theo Udcn Masman en zijn dansorkest. 18.00 Orgel en zung. 18.30 Ber. 18.40 Spiegel van den dag. .18 5(1 BNO: Zocuwsch praatje. 19.00 Deoiamatoriuni. 20.00 Engelsche uitzending. (Voor dc radio-centrales: Maria Traversa, v^ool met orkest). Van 20.15 af alleen voor radio-centrales met lijnverbinding. 20.15 Bach-Beethoven-Brahms. 21.45 Ber. 22.00 Militair overzicht. 22.10 Avondwijding. 22.20— 24.00 Zie Hilversum I,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 2