PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT SL=^Gestaat_üit 1 ESKfS DINSDAG 8 SEPT. 1942HOOFDREDACTEUR: J. C. VISSER, VLISSINGEN WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSCHE. VLISSINGSCHE, GOESCHE EN BRESKENSCHE COURANT UITGAVE DER FIRMA'S F. VAN DE VELDE IB. EN G. W. DEN EOEB POSTREKENING 359300, PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT. MIDDELBURG ABONNEMENTSPRIJS 19 ct. per week of 2.42 per kwartaal Franco per post f 2.63 per kwartaal Afzonderlijke numbers 5 cent ADVERTENTIEPRIJS Per m.m. 14 cent, min. per adv. ƒ2.30. Bij abonnement speciale prijs. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 15 regels 65 ct., iedere regel meer 13 ct., dienstaanvr. en dienstaanb. resp. 55 en 11 ct. Kabouters (alleen op Vrij dag): 1—5 woorden 30 ct., elk woord sneer 6 ct., bij vooruitbetaling. „Brie ven of adres Bur.v.d.Bl." 10 ct. meer. Opnieuw Duitsche terreinwinst bij Stalingrad. Bolsjewistische ontlastingsaanvallen bloedig afgeslagen. De BUREAUX van de Provinciale Zceuwscle Courant zijn gevestigd te: VLISSINGEN: Redactie en Admini stratie Walstr. 58-60, tel. 10 (2 lijnen) Redactie na kantoortijd telefoon 578 MIDDELBURG: Londenache Kaal 29 Redactie telefoon 3521, na kantoortijd telef. 3454, Administratie telef. 3541. GOES: Red. en Administr. Turfkade 15, tel. 2863. na kantoortijd tel. 2475 SOUBURG: Kanaalstraat 45, tel. 234 OOSTBURG: Redactie en Admini stratie Breedestraat 45, telefoon 102 BRESKENS: Dorpsstraat 35. tel. 21 Sovjet-pantserwagenkerkhof ten Westen van Woronesj. Onmiddellijk na de hevige gevechten, die in zware verliezen voor de sovjets eindigden, gaat de bevolking, die aan den opbouw wil deelnemen, den oogst binnenhalen Hoffmann-Stapf-PK Plncornelly-Pax Holland ra Het opperbevel der Duitsche weermacht deelde Maandag mede Zooals in een extra bericht is medege deeld, is de land- en zeevesting Noworos- sisk, de laatste oorlogshaven van belang, die nog overgebleven was voor de bolsje wistische Zwarte Zeevloot, gevallen. Wur- tembergsche, Badensche, Frankische en Hessische divisies hebben, met medewer king van formaties Roemeensche caval- lerie, in dagenlang durende zware ves-' tinggevechten onder de moeilijkste ter reinomstandigheden dit trotsche wapen succes bevochten. De buit is nog niet te overzien. In den slag om Stalingrad hebben Duitsche en Roemeensche troepen in zware gevechten opnieuw terrein gewon nen. De vijand hernieuwde met gebruik making van sterke infanterie- en gepant serde formaties zijn hevige ontlastings aanvallen uit Noordelijke richting op de Duitsche grendelstelling. Alle aanvallen werden bloedig afgeslagen en 108 vijan delijke pantserwagens vernield. Pantser wagens en gemotoriseerde infanteriedi visies, gesteund door afdeelingen vlieg tuigen en .luchtdoelgeschut hadden hierin een beslissend aandeel. De luchtmacht deed overdag en des nachts aanvallen op de stad. Bovendien werden in den loop van den nacht vliegvelden ten Oosten van de Wolga gebombardeerd. Ten Noordwesten van Medyn zijn her haalde vijandelijke aanvallen, deels in te genaanval, afgeslagen. Bij nachtelijk bom aanvallen werden vliegveldinstallaties ten Noordwesten van Moskou en de vijande lijke aanvoer effectief getroffen. Ten Zuiden van het Hmenmeer misluk ten plaatselijke Sovjetac-nvallen. Ten Zui den van het Ladogameer werden even eens verscheidene vijandelijke aanvallen met zware verliezen voor den vijand af geslagen. Bij een tegenaanval werden vij andelijke strijdkrachten ingesloten en ver nietigd. De bolsjewisten verloren hierbij ruim 1200 man aan dooden. Op het La dogameer werden door bomtreffers een bewakingsvaartuig en een sleepboot tot zinken gebracht, een ander bewakings vaartuig en 3 sleepbooten beschadigd. - In den centralen sector van het front in Egypte werd een vijandelijke aanval afgeslagen. Gevechtsvliegtuigen en Stu ka's opereerden ook gisteren met goede DU1TSCHLAND OVERWINT OP ALLE FRONTEN. EXTRA BERICHT. ZEVENTIEN SCHEPEN TOT ZINKEN GEBRACHT. Hoofdkwartier van den Fiihrer, 7 Sept. (D.N.B.). Het opperbevel der weermacht deelt mede: Duitsche duikbooten hebben aan de Oostkust van Amerika, op den Atlan- tischen oceaan en voor de Westkust van Afrika in zware gevechten 17 in convooi of alleen varende schepen met een gezamenlyken inhoud van 108.000 ton tot zinken gebracht. Oproep van Goering fot gas- en stroombesparing. De Duitsche bladen publiceeren een op roep van rijksmaarschalk Goering als ge volmachtigde voor het vierjarenplan, waarin h\j de autoriteiten, bedrijven en huishoudens verzoekt, elk onnut verbruik van gas en electrischen stroom te vérmij- den. daar dit voor de bewapening en daar mede voor de overwinning van belang is. In de landen van onze vijanden, zoo ver klaarde de rijksmaarschalk hierbij o.a., wordt overal een actie gevoerd tot be sparing van gas en stroom, waarbij streng wordt opgetreden. Ik vertrouw op onze vrijwillige medewerking. De oproep tot inzicht en hulpvaardigheid van het Duitsche volk zal ook hier voldoende zijn. Rede van Roosevelt. In een praatje bij het haardvuur heeft Roosevelt Maandagavond, naar de Brit sche berichtendienst meldt, gezegd, dat de oorlog den Ver. Staten in 1943 bijna 100 millard dollar zal kosten. - Na gewezen te hebben op de nederla gen, welke de Sovjets lijden, verklaarde Roosevelt „In de Middellandsche Zee en in het Midden-Oosten zijn wy ons van het gevaar bewust, wij zijn echter hoopvol wat betreft den afloop. Ons doel op h-et Europeesche operatiegebied is het offen sief tegen Duitschland". Roosevelt gaf voorts zijn luisteraars de verzekering, dat zoowel in de Ver. Sta ten als ook in Groot-Brittannië de voor bereidingen hiervoor werden getroffen. De macht van Duitschland moet op de slagvelden in Europa gebroken worden. Het Amerikaansche volk kan ervan over tuigd zijn, dat geen van de „vier groote "oorlogstooneelen" veronachtzaamd wordt. „Zekere belangrijke militaire besluiten" zijn genomen, welke betrekking hebben op het begin van het offensief. Inzake zijn boodschap aan het Congres over de stabilisatie van de kosten van levensonderhoud zeide Roosevelt, dat een onmiddellijke actie noodzakelijk was om „een ernstige binnenlandsche economische crisis" te voorkomen. ZWEEDSCHE DUIKBOOT GEZONKEN. De Zweedsche duikboot „Sjoe Borren" is in de scheren van Soedermanland door een Zweedsch koopvaardijschip geramd en zoo zwaar beschadigd, dat zij zonk. Een lid der bemanning wordt vermist. uitwerking tegen Britsche artilleriestel lingen, concentraties van tanks en auto's en tegen een vliegveld aan de Arabische Golf. Duitsche jagers schoten in luchtge vechten 15 vijandelijke vliegtuigen neer. Een 16e vliegtuig werd boven de wateren ten Zuiden van Korfoe neergeschoten. Na enkele vruchtedooze, overdag on dernomen storingsvluchten deden afdee lingen der Britsche luchtmacht in den af- geloopen nacht een aanval op West- Duitschland. De burgerbevolking leed verliezen. In woonwijken van verscheidene plaatsen, vooral van Duisburg, ontston den materieele schade en schade aan ge bouwen. Volgens de tot dusverre ontvan gen berichten werden 11 der aanvallende vliegtuigen neergeschoten. Zeven andere vliegtuigen verloor de vijand bij vluchten naar het bezette gebied in het Westen. Lichte Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben gisteren overdag voor den oorlog belangrijke doelen in Zuid- en Midden- Engeland en havenwerken aan de Noord oostkust van Engeland met zware bom men bestookt. Des nachts bombardeerden gevechtsvliegtuigen werven in Sunder land. Talrijke ontploffingen werden waar genomen. Zooals in een extra bericht is medege deeld hebben Duitsche duikbooten aan de Oostkust van Amerika, op den Atlanti- schen Oceaan en voor de Westkust van Afrika in zware gevechten 17 in convooi of alleen varende schepen met een geza- menlijken inhoud van 108,000 ton tot zin ken gebracht. DE VERLIEZEN VAN HET ROODE LEGER. Het opperbevel van de weermacht deelt mede In de zware gevechten aan het Ooste lijke front werden in den tijd van 1 Mei tot 31 Augustus 1942 vooral in den Zui delijken sector door de oprukkende Duit sche troepen 56 divisies en 39 brigades van het roode leger verslagen. Bijzonder krachtig was het optreden van de bol sjewistische pantserbrigades, die ter on dersteuning van de infanterie wanhopig probeerden de oprukkende Duitsche aan vallers tegen te houden. De bolsjewieken verloren bij deze gevechten duizenden pantserwagens. Nederlandsche vrijwilligers bij de Waffen SS. Op de revolver-schietbaan. De (commandeur neemt zelf het toezicht op zich. Dat de SS-man het nauwkeurig doet, toont ons zijn gelaatsuitdrukking SS PK Fritz-Staof-Pax Holland m Luchtgevechten boven de Fransche kust. Zondagmiddag verscheen een gemengde afdeeling Britsche vliegtuigen boven de Noord-Fransche kust. Duitsche Focke- Wulfjagers dwongen de Engelschen tot luchtgevechten, welke zich tot boven het Kanaal op groote hoogte uitstrekten. Zes Britsche toestellen werden neergehaald. Op 250 km. ten Westen va i Brest werd een zevende toestel door een Duitschen verkenner neergeschoten. De weinige En- gelsche bommen richtten slechts geringe materieele schade aan. ITALIAANSCH WEERMACHTBERICHT. Het 833ste communique van het Italiaan- sche hoofdkwartier van Maandag luidt: „In de centrale zone van het Egyptische front is gisteren een gevecht geleverd, waarbij den vijand gevoelige verliezen wer den toegebracht. In luchtgevechten werden 15 vliegtuigen neergehaald door Duitsche jagers, en 2 door luchtdoelbatterrjen van het landleger. Een ander vliegtuig, dat door het afweergeschut van Tobroek werd getroffen, viel bij Bardia in zee. Drie vij andelijke bommenwerpers werden vernield boven het eiland Sira (Cycladen). In het centrale bekken der Middelland sche zee stortten bij een aanval op een van onze convooien 4 Engelsche torpedovlieg tuigen in zee tengevolge van de snelle re actie van ons escorte. Een vijandelijke duik boot, die door onze oorlogsschepen werd getroffen, kapseisde en zonk met den neus naar beneden. INWONERSTAL PROVINCIE NOORD BRABANT. Op 31 December 1941 telde de provincie Ncord-Brabant in totaal 1.068.755 zielen, waarvan 539.318 mannen en'529.437 vrou wen. WERKZAAMHEID DER PRIJSBEHEERSCHING. (Van onzen Haagschen redacteur). Uit de berichten betreffende straffen, opgelegd aan met de prijzen knoeiende handelaren, blijkt telkens weer dat der gelijke lieden op weinig consideratie be hoeven te rekenen. De prijsbeheersching en tuchtrechtspraak werken nu ruim an derhalf jaar en het aantal behandelde zaken is enorm toegenomen. In Maart 1941 bedroeg het totaal 446, in Juni was het reeds gestegen tot 2006, in Maart van dit jaar 5569 en in Juni jl. 6347. Het hoofd van de afdeeling Prijsbe heersching van den Dienst van den Ge machtigde voor de Prijzen, mr. J. A. N. Pott, heeft na mr. Schokker en den heer Stienstra over het laatste gedeelte van het werk verteld. Het tuchtrecht van het Prijsbeheerschingsbesluit is bestuursstraf- recht, hetgeen een actieve houding tegen over het wettelijk voorschrift beteekent. Dit is direct al het grroote principieele onderscheid met de „gewone" rechtspraak zooals wij die hier te lande tot voor kort vrfjwel uitsluitend kenden, waarbij de rechterlijke macht lijdelijk is. Het be stuursapparaat, aldus mr. Pott, acht zich nu niet alleen verantwoordelijk voor een goede toepassing, maar bovendien hier voor, dat het doel hetwelk, de wetgever zich heeft gesteld, onder alle omstandig heden wordt bereikt. De prijsbeheersching is dus een verlengstuk van de prtjswet- geving en het spreekt wel van zelf, dat deze vorm van rechtspraak in organisa- torisch-hierarchiek verband moet optre den Men kan vier soorten verdachten on derscheiden, nl. degenen die te goeder trouw te veel verdienen, juridisch gezegd, die kunnen aantoonen, -dat zij de overtre ding niet hebben kunnen vermijden, ver der zij die gebrek aan discipline vertoo- nen, dus tijdelijk onwillig zijn dan de in normalen tijd bonafide zakenman, die nu van de tijdsomstandigheden wil profitee- ren en in de vierde plaats de zwarte han delaar. Voor elk der vier bestaat een ander strafrecept. de twee laatsten worden uiteraard het scherpst aangepakt. Eigenlijk is er nog een vijfde categorie, zei mr. Pott, en wei de fabrikanten van en handelaars in allerlei waardelooze vervangingsmiddelen. Ter illustratie van deze bewering werden de aanwezige jour nalisten in de gelegenheid gesteld, een pijpje te vullen met een tabakssurrogaat, dat onder de benaming „edelsortie" wordt verhandeld tegen den prijs van 2.50 per kg. Het bleek bij onderzoek opveegsel uit een Apeïdoornsch bosch te zijn. vermengd met hoog-aromatische bestanddeelen als fijngestampte kiezelsteentjes en dergelij- ken afval en kan, volgens de verklaring van den fabrikant, tevens dienst doen als matrasvullingZes pijprookende pers mannen slaagden er in binnen enkele mi nuten de atmosfeer in het vrij mime zaal tje zoo te bezwangeren met deze edel sortie, dat de proefneming in het belang van de gezondheid van alle aanwezigen niet verder kon worden voortgezet Bij de strafoplegging wordt afgeweken van de klassieke methode, dat hij het zwaarst gestraft wordt, die de grootste schuld heeft en in moreel opzicht het zwaarste vergrijp heeft begaan. Natuur lijk staan deze elementen ook bij de prijs- berechting op den voorgrond, maar even zwaar weegt en moet wegen de factor, of de overtreding al dan niet begaan is op een voor de volkshuishouding vitaal punt. Het kan dus gemakkelijk voorko men," dat iemand, die minder schuldig is dan een ander, toch veel zwaarder wordt gestraft, omdat hij nu eenmaal werkzaam is op een terrein, waarop geen enkele inbreuk kan worden geduld. Het spreekt vanzelf, dat in zulk een geval de per soonlijke en gezinsomstandigheden, bene vens de kapitaalkracht of de liquiditeit van den delinquent, op den achtergrond geraken. Een veel voorkomend misverstand, vooral bij advocaten, is, dat in dergelijke gevallen nauwkeurig de winst zou moeten worden uitgerekend, om tot een rationee- le boete-oplegging te kunnen geraken. Dit is dus onjuist. Het uitrekenen van de winst, welke inderdaad ln vele gevallen geschiedt, heeft geen andere bedoeling dan dat de straf in het algemeen .nimmer geringer mag wezen dan de onrechtmatig verkregen winst. De typische positie van het prijsberech- tingsapparaat als uitoefende het bestuurs- strafrecht, tegenover de wettelijke voor schriften, brengt uiteraard mede een groote ongevoeligheid voor allerlei chi canes, welke te berde kunnen worden ge bracht. De keerzijde is echter, dat de prijsberechting daarnaast haar tijd niet verdoet met handelingen, die, hoezeer in strijd met het voorschrift, toch geen in breuk maken op het doel, hetwelk de dienst zich gesteld heeft. Het begrip prijsopdrijving kent de prijsberechting niet meer als wettelijk be grip. Dr. Pott wees hier met nadruk op, omdat men het nog veel gebruikt en me nigeen het daarbij zelfs verkoppelt aan de theorie der vervangingswaarde, welke voor de prijsberechting uit den aard der zaak in geen enkel opzicht aanvaard baar is. De samenwerking met accountants van goede reputatie bij de verdediging is tot- dusver zeer gelukkig geweest. Bij de ad vocaten komt het nog wel eens voor. dat zij te formalistisch zijn en de rechtsgel digheid der voorschriften in twijfel trek ken, waarbij zij dan wei eens vergeten, op de zaak zelf ln te gaan. Pogingen, in verschillende bedrijven gedaan, om de aansprakelijkheid door middel van contracten, op het personeel af te wentelen, zoo waarschuwde mr. Pott tenslotte nog, zyn volkomen zinloos. Het hoofd van een onderneming is en blijft voor de prijsberechting aansprakelijk. De schoenen worden goedkooper OOK DE SANDALEN VALLEN ONDER DEZE REGELING. Tot nu toe heerschten er vrij zonderlinge toestanden op prijzengebied in den schoe- nenhandel. Zoo kon het gebeuren, dat een luxe schoentje, dat voor 25 was inge kocht voor 70 werd geëtaleerd en ook verkocht. Maar ook op het terrein van het minder modieuze schoeisel kwamen misstanden voor, welke energieke bestrij ding behoefden. Weliswaar bestond het voorschrift, dat de winkeliers in geld op eenzelfde paar schoenen niet meer moch ten verdienen dan vóór 9 Mei 1940, maar in de praktijk kwam daar niet veel van terecht, daar de steeds wisselende model len en kwaliteiten een vergelijking uiterst moeilijk maakten. Wel werd tegen enkele prijsknoeiers, die het heel bar maakten, streng opgetreden, maar velen, die in* wer kelijkheid te hooge prijzen vroegen, bleven buiten schot. De nieuwe regeling, welke in de staats courant van 7 Septembber 1942 gepubli ceerd is, zal er ongetwijfeld toe'leiden, dat de prijzen voor schoeisel lager worden. In deze regeling worden de marges vastge steld, welke de winkeliers berekenen mo gen, zoodat thans aan de hand van de inkoopfacturen op eenvoudige wijze de prijzen gecontroleerd kunnen worden. In deze regeling zijn alle soorten schoeisel begrepen, behalve klompen, waarvoor reeds vroeger prijzen zijn vastgesteld. 'Indien het thaps voorkomt, dat voor een eenvoudig paar schoenen, sandalen of pantoffels een te hoogen prijs gevraagd wordt, kan snel en afdoende worden inge grepen om aan deze ongewenschte prak tijken een einde te maken. Groentenveiling op het matje. j 10.000 BOETE. De groenten- en fruitveiling Zwyndrecht en omstreken heeft in den loop van het vorig jaar tot tweemaal toe getracht de van overheidswege voorgeschreven maxi mum veilingprijzen te ontduiken. Zij be riep zich daarbij op de eigendunkelijke interpretaties van circulaires der groen ten- en fruitcentrale. Het merkwaardige hierbij was wel, dat de conclusies, welke uit de rondschrijvens werden getrokken, althans in het voordeel van de bij de vei ling aangesloten tuinders waren. Bij den aanvoer van spinazie ging het veilingbe- stuur ervan uit, dat de officieele prijzen bedoeld waren voor glasspinazie. De spi nazie van den kouden grond zou dus „vrij" zijn en hoogere prijzen mogen op brengen. Bij de aardbeien paste het beter dit om te keeren. De glasaardbeien zou den vrij zyn e.i dus duurder geveild, mogen worden en slechts voor die van den kouden grond grold de officieele prijs. Er werden dan ook prijzen varieerend van 52 tot 65 cent gemaakt, terwijl aan den groothan del hoogstens 50 cent per kg. berekend mocht worden. Het onderscheid van „glas" en „kouden grond" kennen de voorschriften echter in het geheel niet, zoodat hier van een op zettelijke ontduiking gesproken kan wor den. By de behandeling van deze zaak in hooger beroep werd evenwel opgemerkt, dat juist van een veilingvereniging ver wacht mag worden, dat zij de voorschrif ten op behoorlijke wijze nakomt en niet tracht zich er aan te onttrekken. De Zwijndrechtsche veiling is dan ook tot een boete van 10.000 veroordeeld. Verlenging textielvergunningen. De geldigheidsduur van die speciale ver gunningen, leveringvergunningen voor tex tielproducten en kousenmachtigingen, waarvan de vervaldatum is gelegd in de periode van 6 September 1942 t'm 13 Sep tember 1942, worden verlengd t/m 24 Sep tember 1942 Deze verlenging geschiedt automatisch, zoodat men zich hiervoor niet meer tot de distributiediensten hoeft te wenden. BRITSCHE VLOOT NAAR DERDE PLAATS VERDRONGEN. Volgens een door het opperbevel van de Duitsche weermacht opgestelde balans der sterkte van de Britsche vloot na drie oorlogsjaren heeft de Britsche vloot van het uitbreken van den oorlog af tot eind Aug. 1942 precies een derde van haar aan tal slagschepen, meer dan de helft van haar vjiegkampschepen, bijna een derde van haar kruisers, meer dan een derde van haar torpedojagers en veel meer dan de helf" van haar duikbooten verloren. Ook de vlootafdeelingen der dominions werden grootendeels vernietigd. Zoo zijn er van het Australische eskader nog slechts een of twee kruisers en een paar torpedojagers overgebleven. Ook 't Brit sche eskader in de Aziatische wateren dat ter verdediging van Singapore eai In- dië uit eenige zware eenheden was samen gesteld, is vernietigd. Door deze verliezen heeft de Britsche vloot haar eerste plaats in de rij der zee mogendheden moeten afstaan en is zij naar de derde plaats verdrongen. UITREIKING NIEUWE BONKAARTEN. De distributiediensten der gemeenten, waar men in het bevolkingsregister is op genomen, zullen op nader te bepalen tijd stippen gedurende het tijdvak van 14 September tot en met 3 October 1942, tegen óverlegging van de distributiestam kaart en tegen in ontvangstneming van een bon van het inlegvel, bonkaarten „voe- digsmiddelen 11e periode", alsmede nieu we aardappelkaarten uitreiken. Evenals voor de vorige periode zal ook ditmaal onderscheid worden gemaakt tusschen stad- en landkaarten. De diensten zullen uitreiken aan hou ders van een inlegvel KI of LI een bon kaart K108 ®en tevens aardappelkaarten N108aanhouders van een inlegvel K2 of L2 een bonkaart K208 en drie aardap pelkaarten N108aan houders van een inlegvel K3 of L3 een bonkaart K308 en twee aardappelkaarten N108 aan hou ders van een inlegvel K4 of L4 een bon kaart K408 en een aardappelkaart N108. Houders van L-inlegvellen ontvangen bovendien een toeslagkaart voor aardap pelen N208. In een aantal gemeenten dient men ter verkrijging van een aardappelkaart een formulier MD 32 in te vullen de plaatse lijke distributiediensten zullen hierover nadere mededeelingen doen. Van zelfverzorgers voor aardappelen, brood en vleesch zullen onderscheidenlijk de verschuldigde aardappel-, brood- of vleeschkaarten worden ingehouden. Wat de melkveehouders betreft, zullen van de bonkaarten K108 en K208 onder scheidenlijk de reservebonnen 1-57 tot en met 1-60 en 2-57 tot en met 2-60 verwij derd worden, terwijl van kinderen van melkveehouders de melkbonnen worden ingehouden. Zij, die geboren zijn tusschen 6 Septem ber en 5 October van dc jaren 1921, 1928 en 1938, dienen alvorens hun bonkaarten in ontvangst te nemen, hun inlegvellen te ruilen. Men dient bij de uitreiking na te gaan of op de distributiestamkaarten de af- kruising der vakjes op de juiste wijze heeft plaats gevondenbij de uitreiking van een bonkaart „voedingsmiddelen 11e periode 1942" K108, 208, 308 of 408 moet het vakje K14 worden afgekruist. Bij de uitreiking van één of meer aardappel kaarten het vakje L14. Termijn inlevering eieren verlengd. De termijn waarin 't verplicht te leveren aantal eieren moet worden geleverd door de houders van pluimvee, die geen voeder- f toewijzing ontvangen, is thans, naar het rijksbureau voor de voedselvoorziening me dedeelt, verlengd tot 20 September 1942. De termijn was aanvankelijk gesteld op 31 Augustus 1942. Uitreiking versnaperingen- en rookerskaarten. AAN PATIËNTEN IN ZIEKENHUIZEN E.D. Patiënten in ziekenhuizen en andere bij- zondere instellingen, aan wie als regel de nieuwe distributiebescheiden eerst bij hun ontslag uit de inrichting door de distribu tiediensten ter hand worden gesteld, zul len in den vervolge de nieuw uitgereikte versnaringen onderscheidenlijk tabaks- of sigarettenkaart reeds tijdens hun ver blijf aldaar ontvangen. Deze kaarten worden door- (je distribu tiediensten, onder afkruising van een bon van het inlegvel van de distributiestam kaart, aan de administratie van het zie kenhuis uitgereikt, die de kaart dan aan den patiënt, ter hand stelt. Deze regeling geldt ook, indien de patiënt in een andere gemeente woont, dan waar het ziekenhuis ls gevestigd. Wanneer men zich na ontslag uit het ziekenhuis tot den distributiedienst wendt ter verkrijging der overige nieuw uitge reikte distributiebescheiden, zal, indien de desbetreffende bon van het inlegvel is af gekruist, dientengevolge geen versnaperin gen,- tabaks- of sigarettenkaart meer uit gereikt worden. In verband met het bovenstaande wordt er nogmaals op gewezen, dat personen, die in een ziekenhuis worden opgenomen ver plicht zijn al hun distributiebescheiden voor voedingsmiddelen bij de administratie van het ziekenhuis in te leveren. Deze ver plichting geldt dus niet voor de versna- peringenkaart én de tabaks- of sigaretten kaart. Een ieder wordt in zijn eigen belang aangeraden deze bepaling na te leven, aan gezien bij niet voldoen aan de verplichting tot inlevering de distributiediensten ter ge legenheid van de eerste uitreiking van bon kaarten voor voedingsmiddelen na het ontslag uit. het ziekenhuis, de bonnen, wel ke niet bij de administratie daarvan zijn ingeleverd, van de nieuw uitgereikte bon kaarten zullen kunnen inhouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 1