AKKERTJE De hoeve Het Zwarte paard. Waar komen dje vandaan? Waarschijnlijk kou gevat; be gin ze direct te verdrijven met AKKERTJES. Pijn ls onnoodig zoolang er AKKERTJES zijn. i.'semn Pe Nederlandsche Pijnstiller STADSNIEUWS Vlissingen. STRENG OPTREDEN TEGEN OVERTREDERS VAN VERDUISTERINGSVOORSCHRIFTEN. Naar de burgemeester in een publicatie mededeelt, zal thans een intensieve en scherpe controle worden uitgeoefend op het naleven der verduisteringsvoorschrif ten. Overtreders zullen van heden af niet a:leen een proces-verbaal krijgen, hetgeen 150 boete of 4 weken hechtenis tenge volge kan hebben, doch bovendien zal de toevoer van de lichtvoorziening voor drie dagen worden afgesloten. AANVANG LESSEN. De leerlingen die de tijdelijke school in Koudekerke bezoeken, moeten zich melden in de oude openbare school tegenover het gemeentehuis aldaar en wel Maandag a.s. om 9 uur de leerlingen der 5e, 6e en 7e klasse en Dinsdag a.s. om 9 uur de leer lingen der le, 2e, 3e en 4e klasse. STADSNIEUWS Middelburg VERMISSINGEN. By de politie werd aangifte gedaan van vermissing van een kort damesjasje dat aan een fiets was blijven hangen en van een tweetal houten platen van een bouw onderneming in de buurt van de Arnebrug. TENTOONSTELLING VAN DEN LANDSTAND. Gisteren, tijdens de Middelburgsche Markt, hield de Nederlandsche Landstand in Zeeland een tentoonstelling op den Dam. Deze tentoonstelling, bestaande uit een aantal losse wanden, die gemakkelijk in elkaar gezet kunnen worden, en waaraan groote foto's en oyerzichtsteekeningen hin gen, vulde de hoek bij de Graanbeurs ge heel en trok met de vroolyke bloemenver siering de aandacht van de voorbijgangers. De foto's gaven beelden weer uit het leven van den landbouwer en de zijnen, terwijl de c-verzichtsteekeningen de inwendige orga nisatie van den Nederlandschen Land stand verduidelijkten. Van deskundigen één van het kan toor in Den Haag en één van het kantoor in Zeeland konden belangstellenden alle m.ogelijke inlichtingen krijgen, van welke gelegenheid druk gebruik werd gemaakt. Van de zijde van den Landstand werd ons medegedeeld, dat deze tentoonstelling al leszins geslaagd mocht heeten. STADSNIEUWS Goes. DE ZWARTE HANDEL. In den loop dezer week vermeldden wij heel wa,t processen-verbaal tegen per sonen die zich, in kleiner of grooter om vang, aan „zwarten handel" schuldig maakten. Hieruit blijkt mede de activi teit der Goesche politie, al zijn de die naars van Hermandad daarbij ook een enkele maal door Vrouwe Fortuna ge holpen. uit laatste was b.v het geval bij de overtreding der textielbeschikking waar over wij Woensdag 1.1. berichtten. Toen wilde één der Goesche politiemannen, zonder eenige gedachten aan zwarten handel, een café binnenstappen maar vorid de deur gesloten. De agent, die dit verdacht vond, riep een collega óm ook eens aan den achterkant te gaan kijken, en toen waren verderen maatregelen al niet meer noodig, want dadelijk daarop tuimelde een stuk laken uit het café naar buiten. Binnen was men bang ge worden en had men zich van het cor pus delicti willen ontdoen. Maar uit den aard der zaak baatte dit niet meer, de politie kwam binnen en maakte daar, ge lijk wy reeds meldden, tegen J. P. van W. proces-verbaal' op wegens overtre ding der textielbeschikking. Wat den handed in distributiebeschei den aangaat vernamen wy nader ,dat het hier in de eerste plaats een handeltje in kolenbonnen betreft. Deze bonnen waren door de werkvrouw M. K. uit Kloetinge bij de familie F. alhier ontvreemd en werden door haar voor 3.50 per bon verhandeld. Naar wij meldden, werd te vens tegen de verschillende koopers pro ces-verbaal opgemaakt. Onder hen noemden wij ook U. M. de B., die nog meer op zyn geweten had en shag ver- kocht k 2.50 per half ons. Ongeveer vierhonderd halve onsjes, die hij ook ^weer uit den zwarten handel betrok, moeten zoo door hem verhandeld zijn. ROODE KRUIS-ONDERSCHEIDINGEN De afdeeling Zuid-Beveland West van het Ned. Roode Kruis heeft in de Vak school voor meisjes allen bijeengeroepen die gedurende de oorlogsdagen en daarna Steun verleenden bij de verzorging der gewonden. Dokter Snoep, die de leiding had van deze bijeenkomst, sprak tot de opgeroepenen woorden van hulde en dank voor hetgeen zij in die dagen hadden ge presteerd, en reikte hun namens het Roo de Kruis zilveren en bronzen kruisen, be nevens een bijbehoorende oorkonde uit. OPSPORING VAN PRIJSOVERTREDINGEN. (Van onzen Haagschen redacteur). Het apparaat van de afdeeling Opspo ring van den Dienst van den Gemachtig de voor de Prijzen breidt zich geleidelijk uit. Dit behoeft niet te verwonderen, want voor een effectieve bestrijding van de ve- lerlei prijsontduikingen, welke zeer vaak uitmonden in den sluikhandel, zijn natuur lijk de bekwaamste politieambtenaren nóódig. De heer A. J. Stienstra, commis saris van de rijkspolitie ezv hoofd van ge noemde afdeeling Opsporing, heeft op de persconferentie waaromtrent wij naar aanleiding van het betoog van mr, Schok ker, reeds het een en ander hebben mede gedeeld, uitvoerig en plastisch over zyn werk verteld. Totdusver zijn bjj de afdeeling ongeveer 200 politieambtenaren gedetacheerd, die de interlocale contróle uitoefenen, en welk corps in-de komende weken nog met een 90-tal nieuwe, goede krachten zal worden uitgebreid. Vanzelfsprekend most dit eigen centrale corps op het gebied der bestrijding van prijsovertredingen e.d. heel wat werk verzetten en het kan cfit ook doch het zwaartepunt van het prijgtoezicht ligt bij de plaatselijke politie, dat is de gemeentepolitie en de mare chaussee. Hst hoofd der plaatselijke po litie' blijft verantwoordelijk voor de con tróle in zijn gemeente met de grootte van dit vei-antwoordelijkheidsbesef staat en valt de prijsbeheersching Gelukkig werkt een groot deel der politie voor 100 procent mee en deze stille, harde, werkers verdienen den dank van het Nederland sche volk. In verband met de toenemende eischen, welke aan de slagvaardigheid van het prijsbeheersehingsapparaat worden, ge steld. is zoo sterk mogelijke concentratie noodzakelyk, teneinde de opsporing van prysoyejtredingen zoo snel-en doeltreffend mogelijk te doen werken. Aan deze con centratie. van controlerende en opsporen de organen wordt reeds gewerkt. Onder leiding van den Gevolmachtigde voor de reorganisatie van de Nederlandsche poli tie wordt thans hét economisch apparaat van de politie aangepast aan de eischen van dezen tijd, gepaard gaande met een nauwere samenbinding van de prijscon trole afdeelingen der rijksbureaux en de afdeeling van den heer Stienstra. Zoo wordt dezer dagen de prijscontröledienst van het Rijksbureau Voedselvoorziening in Oorlogstijd (R.V.O.) -opgenomen in het eigen opsporingsapparaat van den Ge machtigde voor de Prijzen, Pryzencontróle. Over de resultaten van den opsporings- arbeid heeft de heer Stienstra na deze technische inleiding wel een uur lang ge sproken en wij kunnen thans slechts en kele grepen doen uit de bonte reeks van gevallen, welke hij voor zijn toehoorders deed herleven. Voorop stelde hij, dat zyn afdeeling in haar primaire taak, het ver krijgbaar houden tegen de officieele prij zen van de gedistribueerde levensmidde len, vrijwel geslaagd is. Overigens her haalde hrj, wat mr. Schokker reeds in eem ander verband had betoogd, dat nl. de medewerking van het pubiiek onmisbaar blijft. Beangst voor strafbaarheid be hoeft men niet te zijn wie meewerkt aan het opruimen van ergerlijke prijs- knoeiers en zich vrijwillig, vertrouwelijk tot de politie wendt, kan steeds op een discrete behandeling rekenen. Anderzijds zij men gewaarschuwd tegen pseudo-poli- tieambtenaren en vrage in geval van con trole steeds naar oen legitimatie. Een grooté strijd wordt nog steeds op het terrein van de groenten gevoerd. Er zijn talrijke venters in de groote steden, die 20 tot 40 per dag weten te ver dienen. Het publiek wil koopen en zal bij schaarschte ook te duur koopen, doch laat men niettemin in voorkomende ge vallen de politie vertrouwelijk inlichten over de betaalde prijzen. Een euvel van den laatsten tijd zijn de 'prrjsovertredende groen ten veilingen. In vele gevallen zijn de bestuurders dezer veilingen onmiddel lijk geïnteresseerd, omdat zij ook telers zyn. Vaak wordt er druk op de keur meesters uitgeoefend, die in de positie van ondergeschiktheid al niet veel anders kunnen doen dan aan den drang toegeven. De veilingen hebben dan ook den laatsten tijd de bijzondere belangstelling, van de afdeeling Opsporing, verzekerde de heer Stienstra. Dure plezierbooten. In het vacantieseizoe'n is ook de aan dacht gevallen op 'de huur- en verkoop prijzen van pleizierbooten. Echter niet alleen hierbij, maar ook bij utiliteitsvaar tuigen wordt schromelijke prijsopdrijving gepleegd. Zeil- en sleepbooten gaan van 5000 tot 40.000, dus véél te duur, in andere handen over. In enkele gevallen zijn aldus verhandelde vaartuigen in be slag genomen. Contróle is ook uitgeoefend op de prijzen tegen welke zeiljachten werden verhuurd. Aandacht is ook besteed aan de prijzen in den kionjpenhandel. In Brabant zyn groots partijen in beslag genomen. De slagers staan den laatsten tijd eveneens in het midden van de belang stelling. Aanzienlijke resultaten zyn be haald. Dat het kwaad hier diep gewor teld zit, blijkt wel uit het feit, dat zich onder de overtreders zelfs bestuurders van de vakgroep bevinden Voor deze overtredingen zijn reeds harde straffen uitgedeeld en deze zullen inderdaad in de toekomst zeker niet geringer worden. Met de eieren, aldus de heer Stienstra, is het een lijdensgeschiedenis. Alleen al bij een zaak, die in Meppel aan het rol len is gekomen, zijn 20 verdachten betrok ken. Er werden 170.000 eieren in beslag genomen. Bij de rookartikelen loopt het aantal in beslag genomen partijen terug. Het verdwijnen van de in den sluikhandel voorhanden partyen, welke tenslotte maar één keer opgerookt kunnen worden en tevens de distributie, hebben het aantal transacties op deze markt aanzienlijk doen dalen. Omvangrijke knoeierijen met zuivel zijn aan het licht gekomen. Zoo liet de direc teur van een zuivelfabriek te Sommels- dijk de boter vervalschen eh de verkregen hoogere opbrengst aan boter werd een ruilobject, waarvoor de wijnhandelaar, de manufacturier e.a. zeker gevoelig bleken. SHAMPOO. Een artikel, waarmede groote winsten worden gemaakt in den laatsten tijd, is shampoo. Het aanbod was groot genoeg, maar wat men voor zijn geld krijgt, is rommel. In Zeeland zijn 200.000 pak jes in 'beslag genomen, in Nijmegen 54.000. In totaal is reeds een half mil- lioen in het bezit van den Opsporings dienst. Contröles worden verder gehou den op kermissen en in pensions, hotels en restaurants. Bijzondere aandacht heb ben nog knoeierijen in de schoenenbran che, de prijzen van Landbouwgereed schappen, die van visch en van brand hout. Over de kruideniers kan gunstiger ge sproken worden. Zij hebben hun zaken over het algemeen tamelijk goed in orde. Uitzonderingen bevestigen, als gewoon lijk, den regel. De prijsaanduiding is nogal eens het zwakke punt, vooral ln do provincie Utrecht. Bonlooze koeken ontsnappen eveneensniet aan de aan dacht. Wat Zuid-Holland betreft, kan wel gezegd worden, dat" deze contróle permanent is. Deze koeken, die vaak uit frauduleus meel zijn gemaakt of van meel, dat aan de broodfabricage is ont trokken, worden altijd tegen exorbitant hooge prijzen verkocht. Talrijke proces sen-verbaal zyn het gevolg geweest. Eén stap verder en we zitten in den elandestienen handel. In Oversctiie werd een party van 300 rijwielen in beslag ge nomen. In Amsterdam 700 stofzuigers. Ook andere zaken, waarvan, men nauwe lijks verwacht zou hebben, dat die ook al een object voor sluikhandel zouden vormen, worden in groote partijen in be slag genomen. Zoo bv. 7000 brilmontu ren,1 300 polshorloges, duizenden haar kammen, 39.000 tuben solutie. De prfls voor gouden horloges was bv. 870. terwyl voor goedkoope verchroomde horloges „slechts" 54.werd ge vraagd. In Maastricht tenslotte werd ge tracht een partij emaillewaren van infe rieure kwaliteit, groot 100.000 stuks, te verhandelen. Over de broodgewicht-contróle een apart artikeltje. Het bevel tot het binden van gevangenen. Te Berlijn heeft men den indruk, dat met de publicatie van het Reuterbericht betreffende de intrekking van het by Dieppebuitgemaakte Engelsche bevel tot het binden van gevangenen deze kwestie afgehandeld is. Intusschen vestigt men er de aandacht op, dat het Engelsche bevel practisch geen beteekenis had, daar de En- gelschen geen gevangenen konden maken. Toch is het bevel teekenend voor de ver warring bij het Engelsche commando, dat voor de tweede maal hooge militaire in stanties, n.l. brigade- en divisiestaven moest desavoueeren, zoo zegt men te Ber lijn. LOONREGELING ENZ. IN BIERHANDEL TE VERWACHTEN. Het college van rijksbemiddelaars is voornemens een regeling van loonen en andere arbeidsvoorwaarden in den bier- handel en de mineraalwaterindustrie bin dend"1 vast te stellen. Het concept der regeling ligt tot 10 September a.s. ter visie by de districts hoofden der arbeidsinspectie en bij het college, van ryltsbemiddelaars, te 's Gra- venhage. Bij laatstgenoemd college kunnen tevens bezwaarschriften tegen bedoeld ver zoek worden ingediend. Wacht niet af tot het spook van vita mine F-gebrek Uw huid alle frischheid ontrooft. Te rechter tijd heeft de weten schap de mogelijkheid gevondep, om ruime hoeveelheden vitamine F aan schoonheïdscrémes toe tc voegen. Dobbelman's Castella Crèmes zijn nu meer dan ooit de aangewezen schoon heïdscrémes cn behoeden Uw -teint voor de funeste gevolgen van vitamine- F-gebrek BESLUITEN, BENOEMINGEN ENZ. Voor het apotbekers-adsistent-cxamen slaagde te Amsterdam mej, M, S. P. Ponte te Vlissingen. Tot de le klasse der Handelsschool te Middelburg werden nog toegelaten: H. Goergen, H. de Lange, J. de Lange, B. Leynse. L. van Moolcnbrock, allen te Middelburg en S. Wisse t© Nieuw- en Sint Joosland. f Geslaagd voor het machinisten-diploma C, le gedeelte, de heer H. A. Ponse te Middelburg. TAMELIJK LEVENDIGE HANDEL OP DE BEURS. Reeds spoedig na opening bleek Donderdag, dat er vrij veel vraag in de markt was. Daar hier tegenover slechts een gering aanbod stond, kon aan de grootere vraag alleen tegen hoogere koer sen worden voldaan. Dit bleek vooral het geval te zijn voor Indische fondsen. Binnenlandsche in- dustrieelen hadden een kalmer verloop, met uit zondering van Philips, waarvoor eveneens vrij goede vraag bestond, waaraan tegen oploopende koersen kon worden voldaan. Het was wederom de suikerhoek, waarvoor de grootste belangstel ling blcelc te bestaan. H.VA. werd hier ingezet op 377, hetgeen receds ongeveer 10 punten hooger was dan het slot van Woensdag. Onder le'vendige belangstelling steeg het fonds Verder tot 386 387. Het fonds overtrof hiermede den door olies bereikten koers,welke laatste fonds niet boven de 385 uitkwam. Tabakken bleken eveneens vrij goed gevraagd te zijn. In den rubberhoek werd, Amsterdam rubber tegen geleidelijk stijgende koersen uit de markt genomen. De opening kwam op 233. waarna een verdere stijging kon intreden tot 23614. Het fonds bleef vrijwel den geheelen beursduur op dezen koers hangen. Scheepvaart- waarden trokken zeer weinig belangstelling. Binnenlandsche industrieeleö trokken met uit zondering van PhllipB veel minder belangstelling dan Indische waarden. Op de beleggingsmarkt bestond iets minder belangstelling dan do vorige dagen, de stemming was prijshoudend. Nederland .Obl. 1941 100.— 4 10014—100 6/16. Nederland Obl. 1941 100— 3% 9814—98%. Ba- taafsche Petroleum Mij. Obl. 4% 108103, Idem Obl. 3% 98%98 15/16; A Amsterdamsche Bank 141%—140%; A Incassobank 141%—140%; A Rot- terd. Bankver. 149%149; Nederland 2e lng. 1940 4 100%; Nederland met bel. fac. 1940 4 100%100%Nederland k 1000.-: 1937 3 93%— 93V94 1/16: Nederland k 1000.— 1938 3%) 3 96%—96%-%Ind ie k 1000.— 1937 S 8S%—88%; Indië k f 1000 1937 A 3 86%—S6 13/16: A Ko loniale Bank 139%,143. A Ned. Indische Han delsbank 92—94%; C Ned. Handel.-Mij. 1000.—) 130133; A Algemecne Kunstzijde Unie 166167- 165- A Van Berkel's Patent'143—142-143%; C Calvè Delft 140%—140%-140; A Fokkervliegt. Fabr 279—280; A Lever Bros Unilever 218% 219%-218; A Ned. Ford Aut. Mij. 310: A Philips' Gloeil. Fabr. Gèm. Bez. 345'/2353-359-14 Idem Pref! W.A. 183%—184; A Dordtsche Pet.r. Ind. Mij 339—338%A Kon. Petroleum Mij. 382% -385-383: C Amsterdam Rubber 230-232-237; A Bandar Rubber Mij 154%159%A Deli Batavia Rubber Mij. 157—169-157: C Oostkust k f 500.— 100—104; A „Serbadjadi" Sum.-Rubber 9697%; A Sumatra Rubber Cult. 167%171; A Ver. Ind. Cult Ondern. 151—151; A Holland—Amerika lijn 163%—163% -164%A Java—China—Japan lijn 150152-150A Kon. Ned. Stoomb. Mij. 202 205%; A Ned. Scheepvaart Unie 195196-197%: A Rotterdamse})#: Lloyii '169%174; A Stv. Mij. Ne derland 165—170; A Handelsver. Amsterdam 366 377-386" A Javasche Cultuur Mij 172-174-176; A Ned. Ind. Suiker Unie 174178-175%. FEUILLETON door N.K. 5) De trein kwam binnen en ze kregen het beiden druk. De vriendin van Eva zat achterin en ze snelde weg om haar te be groeten. Maarten zag niets van Nora Brak man, maar plotseling zei een stem achter hem „Ben jij De Roever?" Ze was uit een eerste-klas coupé gestapt. „Jawel. Goeden morgen, juffrouw Brak man", groette hy, terwyl hij zijn pet af- n'am. Nora was een lang meisje met over vloedig bruin haar en groote donkere oogen. In alles een schitterende jonge dame en volgens de mode gekleed. „Ik veronderstel dat je de oude brik hebt meegebracht'" merkte z<^ op, zonder hem een hand te geven. „Ik heb twee koffers en er zyn ook een paar kleeren- kisten. Je kunt ze zelf wel naar de brik brengen, nietwaar? Het is niet noödig om de kruiers te bevoordeel en". Hier ontstond onmiddellijk een kleine, moeilijkheid. De voorman van een boerde rij verwacht niet om dergelijke werkjes te doen, maar Maarten was niet van zins om zich daar boos over te maken, en hij droeg de twee kleerenkisten dus naar het wagen tje, om daarna de koffers van het perron te halen. De controleur had ze reeds buiten het hek gëplaatst en zag Maarten verrast aan. „De oude Kees zal zoo terug zyn, meneer De Roever", zei hy. „Laat u die dingen maar staan". „Ik kan ze evengoed zelf meenemen", antwoordde Maarten. Er stond een kruiwagen in de nabijheid en hy laadde er de twee koffers op en duwde alles snel voort. Eva, die naar hem toekwam, vertrok haar gezicht. Zij ge-: voelde instinctief wat er gebeurd was en voelde zich onaangenaam getroffen. Een oogenblik later stond Evi." van aangezicht tot aangezicht tegenover Nora Brakman. „Hoe maakt u het, juffrouw Brakman?" zei ze glimlachend. „Ik ben benieuwd of u zich mij nog herinnert?" Nora beschouwde de versleten oude serge mantel en de eigengemaakte hoed met on verholen plezier. ,,Ik geloof van niet", zei ze. „Ik ben Eva Schepers, de dochter van den dominee. Dit is myn vriendin, Else Kluit". Nora nam Else.op, die in een groot Am sterdamsche zaak werkte en slecht gekleed was, daar ze weinig verdiende, en keerde zich zonder een woord van haar af. „Ik hoop, dat je niets vergeten hebt. De Roever", zei ze. „Neen, dank je, ik heb geen hulp noodig". Ze besteeg het wagen tje en scheen van plan te zijn hem duidelijk te laten merken dat ze hem uitsluitend als •haar bediende zag. Maarten was genoeg man om te glimlachen en twijfelde er niet aan, dat ze in den loop van een of twee dagen haar fout zou inzien. Maar de auto van Eva was vlakbij en Eva haastte zich om op een keurige en vriendelijke wijze het evenwicht te herstellen. „Dag Maarten I" riep ze hem toe. „Va^er wil eens met je praten. Kim je eens ko men thee drinken?" „Heel graag". „Wat denk je van morgen?" „Ja Ik kom om vier aa.a". Nora keek boos toe. Het plattelands meisje gaf haar een lesje in goede manie ren De auto vertrok "et eerst, lyid rate lend en snorkend, en het paard draafde er langzaam achter aan. „Is dat het beste op het gebied van paar den dat de boerderij te bieden heeft?" vroeg Nora, terwijl ze de gebrekkige oude merrie minachtend bezag. „Ja zeker,' juffrouw Nora. De oude Cora is al vijftien jaar op de boerderij en ze is een beste werkster", antwoordde Maarten. „Zooals de baas zei, ze verdient haar leven evengoed als elk beest op da boerderij". „Die sentimenteele praatjes laten me koud merkte Nora op. „Je deed beter het dier zonder uitstel te verkoopen. Je kunt er vijftig gulden voor krijgen en dan kan ik een paard koopen waarmee ik me niet behoef te schamen om me te vertoo- nen". (Wordt vervolgd.) BURGERLIJKE STAND VLISSINGEN. Van 27 Augustus—3 September. Ondertrouwd: W Izeboud, 36 j. en A. M. de Voogd, 30 j. G. Broere, 26 j. en P. Nieuwenhuijze Getrouwd: W. A, E. G. de Meurichy, 27 J. en M. J. P van Gerven, 27 j. J. W. G. Leeflang, 28 j. en J. Marlnissen, 26 j. J. J. Meulmeester, 26 j. en K. Broerse. 25 j. B. W. Veldhuis. 27 j. en J. de Nooijer 23 J. M. Ardowijn. 22 j. en E. M. Steutel, 22 j. GOES. Geboren Jobannis, z. van Willem Adriaan van Baaien en Pieternella van de Vrle, wonende te Helnkenszand; Geert Andreas Arend. z. van Albert Venema en Izabella Lockefeir; Anna Gczlna, d. van Anna Geertruida Hölzel en Frederik Willem Roosdorp. Ondertrouwd Cntharlna Gerarda van Kalmthout, 26 j. en Petrus Johannes Schctters, 28 J.; Marinus van de Velde, 26 J. en Geertruida R1jn.*23 J,Jan Vermeulen, 29 j. cn Maria Johanna Kooien, 20 J. Getrouwd Jacobus Cornelia Sandee, 27 J. en Pieter nella Adriana Sturm, 24 j.; Petrus Johannes Bernar- dus van Vredegem, 25 j. en Johanna Alüda Capello, 23 J. WESTKAPELLE. Van 23—29 Aug. Onder trouwd: J. Kaland, 27 j. en M. Minderhoud, 27 j.; L. de Wite. 29 j. en P. de Witte, 34 1; J. Westerbeeke, 26 j. en M, Huiszoon, 26 j.; J. C. Arnoys, JUp j. en M. J. Minderhoud, 26 j. Getrouwd: L/C. J. Kooiman, 27 j. en S. J. Janse, 26 j. SPORT Voetbal OOSTBURG TREKT ZICH UIT DE COMPETITIE TERUG. Nadat het voetbalterrein van Oostburg. door btJ- zondere omstandigheden niet beschikbaar was voor het spelen van wedstrijden, was het bestuur er ln geslaagd een ander veld te verkrijgen. Thans blükt dat ook op dit terrein niet gespeeld kan worden. Het gevolg daarvan ls, dat de vereenl- ging Oostburg" zich gedwongen ziet, zich uit de voetbalcompetitie terug te trekken. RADIOPROGRAMMA ZATERDAG 5 SEPTEMBER. HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Ber. 7.15 Populair begin. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 Ber. en progr.-uittreksel. 8.15 Brandende kwesties, 8.30 Goeden Morgen Weenen. 9.15 Voor de huis vrouw. 9.30 Bioscooporgelsoli. 10.00 Ernstige mu ziek. 11.00 Voor de jeugd. 11.20 Viool en piano. 12.01 Frans Wouters en zijn orkest. 12.30 Zang, koor en orkest. 12.40 Almanak. 12,45 Ber, 13.00 Ensemble Willy Kok eri gram. 14.00 Louis Bouwmeester-herdenking. 14,20 Na gedanen ar beidmuziek en vrooljjkheld. 15.45 Gram. 16.00 Godsdienstige lezing en gewijde muziek. 16.30 Vierhandige pianovoordr. 16,50 Pro Musica. 17.15 Ber. 17.30 Orgelspel. 18.00 De N.S.B. ant woordt. 18.15 Theo Uden Masman cn zijn dans- orkest. 18.45 Ber. 18.55 BNO: De wereldmeening uit den Aether geplukt. 19.05 Als ik 't voor 't zeggen had. 19.20 Herbert Ernst Groh zingt, 19.30 Onder Moeder's Parapluie. gevar. progr. Van 20.15 af alleen .voor de radio-centrales met lijnverbinding. 20.15 Filmpraatje. 20.30 Amuse mentsorkest, solist en dameskoor en accordeon- soli. 21.30 Francisco Canaro en zijn Argentljnsch orkest. 21.45 Ber. 22.00 Klanken uit het Zuiden. 22.15 Barnabas von Geczy en zijn orkest en Peter Kreuder. piano. 23.00—24.00 Mooie melodieën. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hil versum I. 8.15 Klassieke gram. 8.40 Viool en piano. 9.10 Requiem, W. A. Mozart. 10.00 Mor genwijding. 10.15 Operafragmenten. 10.30 Lichte muziek. 12.00 Zang met piano en gram. 12.30 Strijkkwartet. 12.45 Ber. 13.00 Tuinbouwrepcr- tage. 13.15 Bizetprogr. 13.40 Wij kijken de na tuur in! 14.00 Groninger Orkestvereen. en solist, 15.30 Tijdschriftenschouw. 15.45 Orgel. 16.30 Tn en om dien bijenstal. 16.45 Lichte gram. 17.00 Voor de binnenschippers. 17,15 Ber. 17-.30 Mu ziekcorps Duitsche weermacht. 18.15 Het kwar tier van den arbeid. 18.30 Symphonie-orkest. 19.00 Groeten aan Nederlandsche zeelieden. 19.30 Ber. 19,40 BNO: Groningsch praatje. 19.50 Spie gel van den dag. 20.00 Utrechtsch Stedelijk Or kest en gram. (Van 20.15 af alleen voor radio- centrales met lijnverbinding). 21.45 Ber. 22.00 BNO: Militair overzicht. 22.10 Avondwijding. 22.15—24.00 Zie Hilversum I. Officleele Mededeelingen. GEMEENTE VLISSINGEN. AANVANG LESSEN TIJDELIJKE SCHOOL TE KOUDEKERKE. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de leerlingen, die do tijdelijke school in de gemeente Koude kerke bezoeken, zich moeten aanmelden in de oude openbare school, tegenover het gemeente huis aldaar en wel op: Maandag 7 September a.s., des vm. 9 uur de leerlingen der 5e, 6e en 7e klasse en op Dinsdag 8 September a.6. des vm. 9 uur dc leerlingen der le, 2e, 3e en 4e klasse. Vlissingen, 4 September 1942. De Burgemeester vnd., VAN WOELDEREN. De Gemeente-Secretaris, F. BISSCHOP. NA-UITREIKING BONKAARTEN 10e PERIODE, De Burgemeester van Vlissingen maakt be kend, dat de na-uitreiking van bonkaarten voor de 10e periode voor personen, die verhinderd zjjn geweest deze bonkaarten af te halen, zal plaats vinden op Maandag 7 September 1942 in het uitreikingslokaal van den Distributiedienst, Brouwenaarstraat 6. Vlissingen, 4 September 1942. De Burgemeester vnd., VAN WOELDEREN. VERDUISTERING. De Burgemeester, plaatselijk Luchtbescher mingsleider te Vlissingen, maakt op grond van de artikelen 7 en 8 van de Luchtbeschermings verordening (No. 13/1942) .het volgende bekend; Aangezien gebleken is, dat nog steeds onvol doende verduisterd wordt, zal een intensieve en scherpe ccntrölc worden uitgeoefend cp het na1* leven der verduisteringsvoorschriften. Bij constateering van overtredingen zal van beden af naast het opmaken van proces-verbaal hetgeen een strafoplegging van 150 gulden boete of 4 weken hechtenis tengevolge kan heb ben onmiddellijk worden overgegaan tot hef afsnijden van den toevoer van de lichtvoorziening voor een tijdvak van drie dagen, Vlissingen, 3 September 1042. De Burgemeester, plaatselijk Lüchtbeschermingsleider, VAN WOELDEREN. DISTRIBUTIEKRING 's HEER ARENDSKERKE. NA-UITREIKING BONKAARTEN. De Leider van den distributiedienst 's-Heer Arendskerke maakt bekend, dat de na-uitreiking van bonkaarten .10e periode, toeslagkaarten bii- zenderen arbeid, aardappelkaarten en tabak-, si garetten- en versnaperingenkaarten als volgt zal worden gehouden: Maandag 7 September 1942. 's-Heer« Arendskerke, Vereen, gebouw 9.30 12.00 uur. Niéuwdorp, J. de Laat 14.3016.30 uur. 's Heer Abtskerke, gem. huis 10.0012.00 uur. 's-Gravenpolder, distrib. lokaal, 14.00—15.30 uur. Dinsdag 8 September 1942. .Ovezande. distrib. lokaal 10 00—12.00 uur. Borssele, Schlkker, 14.0015.30 uur. Kwadendamme, Verbeek, 10.0011,30 uur. Hoedekenskerke. gem. buis, 14.0015.30 uur. Woensdag 9 September 1942. Wolfaartsdijk distrib. lokaal. 10.00—12.00 uur. KattendUke, consistorie, 14 3015.30 uur. Ellewoutsdijk, gem. huis. 10.3011.30 uur. Oudelande, gem. huis 13.0014.00 uur. Baarland, v. Doorn, 14,3015.30 uur. Donderdag 10 September 1942. Heinkenszand. distrib. lokaal. 9.3012.00 uur. 's-Heercnhoek distrib. lokaal 14.00—15.30 uur. Schore. distrib. lokaal, 10.0011.00 uur. Wemeldinge. distrib. lokaal 13,3015.30 uur. Vrijdag 11 September 1942. Nisse, gem. huis, 10.00—11.30 uur. Driewegen, gem huis, 13.3014.30 uur. Kapellc. distrib. lokaal. 10.0012.30 uur. Kloetinge. genv herberg, 14.30'16,30 uur. De houders van K-inlegvellen dienen op het eerste halfuur der zitting te komen. Daarna de houders van L-inlegvellen. 's-Heer Arendskerke. 4 September 1942. Do Leider voorn., M. VAN OOSTEN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 2