UIT DE PROVINCIE FlinkeLOOPJONGEN Vanaf heden zal bij Uw winkelier elke fles met sluiting moeten worden ingeleverd. een kroonkurk of een aluminium dop. VERDUISTEREN van hedenavond 20.30 uur tot morgenochtend 6.51 uur De maan komt op te 23.35 uur en gaat onder morgen te 14.56 uur. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 16 t.m. 22 Aug. kwa men er in ons land 601 gevallen van be smettelijke ziekten voor, waarvan 5 in Zeeland, nl. 1 geval van roodvonk in St. A.nnaland en Goes en 3 gevallen van diphtherie, nl. 1 in Groeds en 2 in Nieuw- vliet. WALCHEREN GEVONDEN VOORWERPEN. DOMBURG. Gevonden: Portemonnalc met rits sluiting on portemonnaie met drukknopsluiting, te bevragen bij den gemeente-veldwachter; jasje en boodschappent^sch, te bevr. gemeente-secre tarie; vulpotlood bij J. Coomarfs. Schuitvlotsfr. C 28; zilveren armbandje bij K Roelse. Weve rstraat E 44; zilveren ringetje bij H van Oos ten, Schelpweg E 151. ZEEUWSCH-VLAANDEREN DE RADIO-CENTRALES TE BRESKENS EN HOOFDPLAAT. •BRESKENS. In' verband met de defini tieve overname der Radio-Centrales te Breskens en Hoofdplaat, door het Rijk, ontstaan in het 'beheer hiervan belangrijke wijzigingen. Met ingang van 1 September is den heer H. J. Aaibers, eervol ontslag verleend, als beheerder der Rijks Radio Centrale te Breskens en Hoofdplaat, met gelyktjjdige benoeming bij den Technischen Dienst te Goes. Ruim 9 jaar heeft de heer Aaibers de Radio Centrale te Breskens verzorgd. Met "ingang van dienzelfden datum is in' zgn plaats, de heer C. J. de Nooyer, voor heen chef-monteur bij de Fa. Schippers en Nauta te Oostburg, benoemd. Van 1934 1939 verzorgde de toekomstige beheerder de Centrale te Hoofdplaat. Van 1 September af is het kantoor der Rijks Radio Centrale verplaatst naar Vo gelenzang 19. ZOMERAVONDOONCEPT. AXEL. Daartoe uitgenoodigd door de plaatselijke V-V.V., gaf de harmonie „De Volhardjing" van Zaamslag alhier Zaterdag avond een welgeslaagd concert op de kiosk op het Marktplein. Hiervoor bestond veel belangstelling. NIEUWE BURGEMEESTER VAN ASSEN. t De rijkscommissaris voor het bezette Ne- derlandsche gebied heeft den burgemeester van Zuidwolde Harm Boelens, onder gelijk tijdig eervol ontslag uit deze functie, be noemd tot burgemeester van Assen. BIJ HET ZWEMIVIEN VERDRONKEN. Te Wouw is de 35-jarige metselaar A. de Bakker uit deze plaats, bij het zwemmen in -een ven nabjj de Wouwsche Plantage, verdronken. De 31-jarige H. Munsters is te Greven- bicht bij het zwemmen in de Maas onwel geworden en "verdronken. Munsters was gehuwd ert vader van één' kind. De 23-jarige L. B. Stegers te Arnhem is bij het zwemmen in den Rijn verdronken. De jongeman, die wel kon zwemmen, is vermoedelijk door een kramp bevangen. De 21-jarige timmerman W. J. van Kuik uit Tiel is bij het zwemmen in de Waal eensklaps in de diepte verdwenen en ver dronken. 1 Aan den walkant van het Merwedekanaal achter de Markthaven te Utrecht werden de kleeren gevonden van den 17-jarigen scholier A. E. T. M. De jongen was gaan zwemmen en is waarschijnlijk daar ter plaatse verdronken. De politie heeft langen tijd gedregddoch men heeft het lichaam niet kunnen ophalen. Wel werd even voorbij de plaats, waar men gedregd had, het ontzielde lichaam gevonden van dpn 27-jarigen hulpkok M. U. van Z. Deze was daar gaan zwemmen met het bovenvermelde droevige gevolg. De Rotterdamsche rivierpolitie heeft vanmorgen het ljjk opgehaald van den 39- jarigen C. J. van Werkhoven, die bij het zwemmen in het Zuiddiep is verdronken. Bij het baden in de Waal, onder de ge meente Beuningen, is de 18-jarige W. F. Phoelick, spoelster op de kunstzijdefabriek, en wonende te Nijmegen, verdronken. KINDJE IN SLOOT VERDRONKEN. De ruim anderhalf jarige A. Laban te Rotterdam, is in de sloot, welke loopt langs den zandbak bij dé Museumlaan te Rotter dam, verdronken. Het kind had onder toe zicht van de moeder in de bak gespeeld. Plotseling miste de moeder het kind en na naarstig zoeken is het tien minuten later in dezen sloot ^drijvende gevonden. DWARS DOOR NEDERLAND OP ROLSCHAATSEN. Elf honderd km. legden zij af, dwars door Nederland trokken zij, van stad tot stad, van dorp tot dorp. En dat op een paar- gewone rolschaatsen. Een mooie en zeldzame prestatie verrichtten daarmede de ijshockeyspelers L. Benjamins en N. J. Moolenjjzer, die Zaterdag na 24 dagen rol len in hun woonplaats Amsterdam terug keerden. Vrijwel ongeoefend begonnen zij aan hun tocht door eigen land. Moolenijzer had, in tegenstelling met zgn vriend, zelfs nog maar zeer zelden op dit soort schaatsen gestaan. En toch ging alles op „rolletjes". Een sportieve vacantie beleefden zij, één waarin zij bovendien in alle opzichten ge noten van ons mooie land, waarvan zij tien provinciën Zeeland kon niet „meegeno men" worden doorkruisten. Een keurig bijgehouden dagboek be wees, dat vrijwel alle groote plaatsen zijn aangedaan, benevens tal van dorpen. Steeds lieten de twee rolschaatsers, die de beste wegen uitzochten van Leeu warden naar Groningen moesten zij echter loopen, omdat 't plaveisel te slecht was... op een postkantoor, in hun hotel of bij een andere gelegenheid een stempel in him boek zetten. RECHTSZAKEN rOMTIEBLCHTER TH MIDDELBURG. Overtredingen van de Devlezenverordening. Smokkelen van gorden munten op groote scli&al. Tijdens dc zitting van den Middelburgschen Pclitierechter. mr. Poi-theine, Donderdag, wer den de zaken tegen een vijftiental overtreders van do Devlezenverordening behandeld. In den winter 19401941 floreerde de handel in gouden munten die ingeleverd moesten wor den. over geheel Nederland. Het aantal ver dachten uit Zeeland is maar een klein gedeelte van^de velen, die bü hun frauduleuze handelin gen* tegen de lamp zijn geloopen, doch hun praktijken namen een grooton omvang aan en verschillende der delicten zijn van vrij ernstigen aard. De gouden munten, niet alleen Nederland- sche gouden tientjes en vijfjes, maar ook Engel- sche ponden cn Amerikaansche twintig-dollar stukken, werden bij twee en drie tegelijk overal opgekocht tegen éen prijs, varieerend van 35 tot 39 door Heden, die daartoe in staat werden gesteld.door kapitaalkrachtige personen, die op- hun beurt de muntstukken naar België uit voerden, De winsten, die gemaakt werden wa ren niet heel groot en bedroegen meestal 0.50 A 1 per gouden munt. Zij, die zich met dezen ongeoorloofden handel inlieten, waren veelal door de tijdsomstandigheden In een financieel moeilijke positie geraakt en trachten op deze verkeerde wijze hun inkomen eenigszins op peil te houden. In de morgen-zitting behandelde de Poltie- rechter enkele der minder belangrijke zaken, terwijl des middags de omvangrijke zaken aan de orde kwamen. Als eerste verdachte kwam voor de 32-jarige landbouwer en koopman in zaai- en pootgoed A. L. L. uit Oostkapelle. Deze verd die voor de uitoefening van zijn beroep geregeld marktep bezoekt, vernam daar veel over den handel in gouden munten er daar het hem toescheen, dat hij met dezen handél zonder veel moeite een aar dig winstje zou kunnen maken, kocht hij er een honderd. Geld had hij op dat oogenblik niet bij zich, doch den volgenden dag betaalde hij een gedeelte van de koopsom, waarna hem de geld stukken werden overhandigd. Den dag daarop zou de rest- van het geld betaald worden. Den zelfden dag echter werd verd. L. reeds aange houden. De officier van justitie, mr. Van Empel, zeide in zijn requisitoir, dat L. zijn grootste straf' reeds te pakken had door de inbeslagname van de gouden tientjes, welker verbeurdverklaring hij eiscljte, benevens oplegging van een geld boete van 300 subs. 50 dg. De vertegenwoordiger van het Deviezeninsti- tuiit, mr. Duystee, vereenigde zich met dezen eisch. De raadsman van L., mr. Van der Weel, was van oordeel, dat op de dagvaarding van zijn, cliënt geen veroordeeling kon volgen. Hierin leest men nl., dat L. zich schuldig gemaakt zou hebben aan uitlokking van eén overtreding van de Devlezenverordening, hegaan door .T. de-B., die aan L. de munten verkocht zou hebben, toen deze hem 38.50 per stuk bood. In het proces verbaal evenwel blijkt niets van deze uitlokking. L. heeft met B slechts een overeenkomst van koop en verkoop gesloten. Pleiter concludeerde tot ontslag van rechtsvervolging of vrijspraak. De officier gaf toe dat deconstructie van de dagvaarding eenigszins verwrongen was, doch persisteerde bij zijn requisitoir. De Politierechter achte de ln de dagvaarding ten laste gelegde uitlokking niet bewezen eti sprak L. vrij. De 45-jarige garagehouder J. S. uit Middel burg kocht van een onbekende 42 gouden tientjes en verkocht deze weer aan J. K. Daar dit niet één van de ernstigste gevallen was. requireerde de officier slechts f 200 subs. 2 mnd., bü welken eisch mr. Duystee zich aansloot. S. werd ver oordeeld tot 150 subs. 1 maand. J. J.. 44 jaar, pakhuisknecht te Middelburg, kocht eb verkocht als tusschenpersoon tusschen C. den H. en A. de N. een honderdtal gouden munten. Voor de extra-verdiensten, verkregen uit dit intermediairschap. kocht deze verd. een klok. De officier eischte .een zelfde straf als .tegen den vorigen verd. en ook bü dezen eisch sloot de vertegenwoordiger van het Deviezen- instituut zich aan Het vonnis luidde 150 subs. 1 maand. De 46-jarige Middelburgsche reiziger G. E. verkocht 70 gouden munten aan'A. J. N. en 70 aar. A. L. en aan F. L, Deze- munten had hü overal en van iedereen gekocht. „Hoe kwam u er eigenlük toe de munten te koopen?" vroeg de Politierechter, „Iedereen deed het en .de menschen drongen ze me op", luidde het antwoord. „Ik ben er ineevlogen", vervolgde E. De Politierechter was het hier niet mee eens en gaf het woord aan den officier, die. daar het hier een ernstiger zaak betrof, 750 subs. 3 mnd. eischte, waarmede mr. Duystee zich ver eenigde. werd veroordeeld tot 500 subs. 2 Middelburg bü verstek veroordeeld was tot '750 subs. 3 mnd.. de officier had 1000 subs. 3 mnd. geëischt, wegens het verkoopen van 323 gouden munten aan A. JL.. en 100 aan J. de B„" werd de zitting tot 's middags 2 uur geschorscht. Een aantal zaken, die onderling met elkaar verband hielden, werd toen behandeld. Als ge tuige trad hierbü op de commies-verificateur van 's Ruks belastingen te Rotterdam, de heer Lap. Op het verdaehtebankje namen plaats de 48- iariae beurtschipper A. J. N. te Tlontenisse en de 36-.1arige kunstmesthandelaar H. J. E. de M. te Hulst. De eerstgenoemde verd. was door get. aan gehouden bü het veer Perkpolder—Hansweert en .op verd. had de heer Lap aangetroffen een zakje met gouden munten, terwijl in een buis van de frames van de fietsen van N. en zün dochter zich ook een groot aantal geldstukken bevonden. Deze werden in beslag genomen. Zü waren bestemd om naar Belgie uitgevoerd te worden door De M., die reeds een 3000 munten, waarvan ongeveer de helft sovereigns en de andere helft tientjes, over de grens had ge smokkeld. De Politierechter achtte dit een zeer ernstige zaak. Op groote schaal is men bezig geweest overal gouden munten op te koopen, om die dan met wel niet heel hooge winsten, weer te ver koopen en uit te voeren. N. heeft daarbij zün dochter, zonder dat het meisje het zelf wist, mee laten doen aan het gesmokkel. Dit vond de Politierechter een groot schandaal. De officier van justitie achtte de uitlokking, die De M ten laste was gelegd, behalve de uit voer. niet bewezen, doch de uitvoer wel en hü eischte, daar De M. de man van het geld wad, een gevangenisstraf voor den tüd van 6 maan den tegen hem en tegen N.. die. hoewel zelf ook geld in de zaak gestoken te hebben, doch meer onder' De M. stond', 4 maanden. Mr. Duystee zeide, dat dit één van de ernstig ste zaken was, en dat de overtreders zwaar dienden te worden gestraft. Hij was evenwel van meening, dat voor beide verd. eenzelfde strafmaat kon gelden en stelde voor ook N. tot 6 maanden te veroordeelen, Mr. Dieleman. verdediger van De M„ was het met den officier van justitie niet eens. dat N. de minst schuldige was. De M. had volgens plei ter alleen maar voor geldschieter gespeeld, ter- wül N. hot en her munten kocht, en dan had De M nog de munten naar België uitgevoerd. Een gevangenisstraf van 6 maanden vond pleiter veel te zwaar. Hü achtte een flinke geldboete op zijn plaats. De verdediger van N.. mr. Kuipers, was hel wel met den officier eens. dat De M. hier de hoofdschuldige was en dat N. een minder zware straf verdiende dan De M. De raadsman vond. dat zijn cliënt reeds voldoende gestraft was met de finarcieele strop, die hij zich op den hals gehaald heeft en bepleitte oplegging van een lage boete. De M. werd door den Politierechter tot 4 mnd. en N. tot 2 mnd, veroordeeld. De zitting van den Politierechter werd hierna geschorscht en voor eenigen tüd werd de zitting vair den Economischen rechter geopend voor de behandeling van de zaak tegen J. C. S.. 42 jaar, schipper tè Yerseke. Deze verd. werd korten tijd geleden veroordeeld wegens verbo.den uit vier van viscn en in verband hiermede diende deze zaak. die invoer van 13.000 guiden aan bankbiljetten betreft. Verd. had van anderen een lading vlsch met 2ün scheepje naar Ant werpen gébracht en de koopsom daarvoor werd ham daar overhandigd. Weer in Nederland te rug gaf hü het geld af aan zijn opdrachtgever, die hem een bedrag gaf als loon en een bedrag als waarborg, indien er den volgenden keer eens iets scheef mocht gaan. Met al dit geld op zak werd S. aangehouden; het geld werd natuurlü'k in beslag genomen. De officier eischte 14 dagen gevangenis met verbeurdverklaring van het in beslag- genomen geld, bij welken eisch mr. Duystee zich aansloot. Mr. Van Deinse, de raadsman van verd., be gon met clementie te vragen en sprak daarna de meening uit dat een gedeelte van het in be slag genomen geld en wél dat gedeelte van de waarborg, niet verbeurd verklaard zou kunnen worden. Op grond van verschillende onzeker heden ln de dagvaarding waspleiter ook van oordeel, dat S. hierop niet veroordeeld zou kun nen worden en ontslag van rechtsvervolging of vrijspraak zou moeten volgen. De Politierechter veroordeelde S. tót 14 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van het gelds bedrag. dat S. als loon had ontvangen. De zitting van den Politierechter werd weer geocend en de zaait tegen den 35-jarigen com- .miscionnair Martens werd behandeld. Deze ver kocht gouden munten, die hü hier en daar bU twee en drie tegelijk had opgekocht aan N. en De M. De officier eischte f 2000 subs. 5 mnd. Mr. Duystee was van meening, dat hier een hooge boete op zün plaat^. was. Mr. Kuipers vond de geldboete heel hoog en bepleitte clementie. Uitsoraak: 1200 subs. 4 mnd. De 60-.iarige reiziger C. G. V. te Goes en zün buurman A. J. B., 35 jaar. scharrelden eveneens hier en daar goxtden munten op. B. stond in relatie met N. en de munten vloeiden dan ook af nnar Zeeuwsch-Vlaanderen en verder naar België. De eerstgenoemde verd. had tevens aan P. L. den weg gewezen, hoe aan goudgeld te kernen en had hiervoor een belooning ontvangen. De officier eischte tegen belde verdachten 1000 subs. 2 mnd., waarmede mr. Duystee zich vereenigde. Mr. Kuipers, voor V. en B» pleitend, voerde verzachtende omstandigheden aan en bepleitte lagere boete. De Politierechter veroordeelde B. tot 750 subs. 2 mnd. en V. tot 600 subs. 6 weken. Als laatste verd, kwam voor de 30-jarige vlas- hnndelaar F. de K. te Koewacht, die voor eigen rekening en in commissie gouden munten naar België smokkelde. Den chauffeur van den auto. waarmee gesmokkeld werd. P L. S., 29 jaar, te Terneuzon. gaf De K. het goudgeld, met de opdracht het ergens in den auto te verstoppen, zoodat De K. niet fist waar het zat. Als zij goed en wel over de grens waren vroeg hjj het terug. De officier vond deze methode van smokkelen zeer strafbaar en eischte 3 mnd. gevangenis straf. Mr. Duystee kan zich met dezen eisch conformeeren. Mr. Dieleman bepleitte oplegging van een geldboete. De Politierechter veroordeelde De K. tot 2 mnd. gevangenisstraf. De chauffeur, die De K. geholpen had, werd conform den eisch en bij verstek veroordeeld tot drie maanden gevange nisstraf met verbeurdverklaring -van zün auto. De thans behandelde zaken betreffende over tredingen van de Devlezenverordening zullen door andere gevolgd worden. De handel in gou den munten was zeer uitgebreid en velen, hetzij in het klein, hetzij in het groot, zün er bü betrokken. HITTE EN STOF. Na- een winter, zoo streng als in geen 150 jaar is voorgekomen, rukt nu het Duitsche leger en zijn bondgenooten steeds verder in de Sovjet Unie op. Hevige gevechten worden geleverd in een verzengende hitte. Niettegenstaande hitte en stof wordt de eene overwinning na de andere be vochten en het zijn ook Nederlandsche mannen die op de slagvelden in het Oosten lauweren oogsten. Nederlandsche mannen trotseeren deze outberingen en veroveren daarmede voor ons Lnd een eervolle plaats in het nieuwe Europa dat geboreh wordt. Een nieuw Nederland in een nieuw Europa. Lar.dgenoot het is waard, dat u zich daarvoor inzet. De toekomst van óns land en volk ligt in de handen van onze Oostfront strijders. Terwille van deze toekomst- Meldt U aan bü het Vrywilligerslegioen: „Nederland", Koninginnegracht 22, te 's-Gravenhage. Officieele Mededeelingen. Prov. Publ. v. h. Dep. v. Landbouw en VisstheriJ. REGISTRATIE DER IN 1942 GEBOREN VEULENS. De Landbouw Crisis Organisatie voor Zeeland mnakt bekend dat in de weck van 31 Aug. t.m. 5 öept: 1942 onder meer een telling zal worden gehouden van het aantal stuks rundvee, varkens en schapen. De bedrijven zullen in verband hiermede door teller* worden bezocht. Deze personen zullen aan de hou ders van in 1942 geboren veulens blanco formulieren uitreiken, onder medcdeeling dat de houders van deze veulens verplicht zijn om van elk een nauwkeurig sig nalement-opname te maken, tot welk doel de uitge reikte formulieren kunnen worden benut. Houders van bovenbedoelde veulens zijn verplicht de door hen ingevulde formulieren te teeltenen en voor Vrijdag 11 September 1942 ln te leveren bij de PI. Vertegenwoordigers onder wiens rayon zU res sorteeren. Het niet invullen van deze signalement-opname Is strafbaar en kan voor de betrokkenen tot groote moeilijkheden leiden. HOOMNLEVERING 1942. De secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherü maakt bekend, dat aan ge bruikers van grasland, die met. of niet ten volle aan hun verplichtingen tot het scheuren van grasland hebben voldaan, eer. extra-aanslag zal worden opge legd hoven de verplichting tot inlevering van hooi. welke voor alle gebruikers van grasland zal gelden en waarvan de hoeveelheden binnenkort door het be drijfschap voor hooi, stroo en ruwvoeder zullen worden bekendgemaakt. Deze extra-aanslag zal bedragen 5000 kg. per hectare grasland, welke niet is gescheurd niettegenstaande daartoe de verplichting bestond. Het bovenstaande diene tevens als waarschuwing voor diegenen, aan wie voor den volgenden oogst een scheurverpliehting zal worden opgelegd. Bij niet-na- koming van deze scheurverpliehting zullen ook het volgend jaar soortgelijke maatregelen als de boven genoemde zijn te verwachten. VERVAARDIGING VAN COSMETICA. De directeur van het rijksbureau voor chemische producten maakt, fy overleg met- de directeuren van het rijksbureau voor aardolSepoducten en van het centraal' bureau voor margarine, vetten en oliën, be kend, dat het ttoopen van natriumsulfaat, natrium bicarbonaat, sel de soude. waseen. stearine* vaseline, witte oliën (vaseline- en pajrafflne-ollën) voor de ver vaardiging van cosmetische producten nog slechts ge oorloofd zal zijn op een, voor zoover betreft natrium sulfaat, natriumbicarbonaat, sel de soude en gewassen door den directeur van het rijksbureau voor chemi sche producten, voor vaseline en witte oliën (vaseline- en parafflne-oliSn) door den directeur van het rijks bureau voor aardolieproducten en voor stearine en op basis daarvan vervaardigde grondstoffen, door den directeur van het centraal bureau voor margarine, Vetten en oliën, afgegeven koopver gunning. Alle voor 1 September 1942 door een der hier boven genoemde directeuren voor genoemd doel ver leende dispensatiee en alle door anderen dan de bovengenoemde directeuren afgegeven koopvergunnin gen, b.v. de door het rijksbureau voor genees- en 1 verbandmiddelen aan de cosmetische fabrieken ver strekte toewijzingen van aardolieproducten, zijn hier mede ingetrokken. Tot het verkrijgen van inlichtingen omtrent de voorwaarden, waaronder ln het vervolg nog koop- vergunningeh Voor de cosmetische industrie kunnen worden verleend, worden de. betrokken ondernemingen verwezen naar het secretariaat van de vakgroep cos metische industrie. Alexanderstraat 6, 's-Gravenhage. Telefoon 1160S7. A ARDAPPELBONN EN-INLEVERING, ,.44b" der aardappelkaarten. welke bonnen gedurende do week van 30 Aug. 1942 tot er. met 5 Sept. 1942 elk recht geven op het koopen van 1 kilogram aard appelen, op aparte opplakvellen moeten worden Inge leverd. waarbij men er rekening mede dient te hou den, dat drie bonnen „44b" één rantsoen vormen. SCHEERZEEPBONNEN. JNLEVERINQ. De secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en schoepvaart maakt bekend, dat detaillisten de door hen ontvangen bonnen ,.U" van de textielkaart DA, welke bonnen tot en met 31 Aug. 1942 recht geven op het koopen van scheer zeep. tot en met 9 Sept. 1942 bü hun grossiers kun nen inleveren. Grossiers kunnen deze bonnen tot en met 11 Sept. 1942 eiken Vrijdag Inleveren bij de plaatselijke dis tributiedienster.. Ten einde hierbü het verelschie mi nimum of veelvoud van 10O stuks te bereiken. Is het toegestaan de nieuw aan te wijzen bon voor scheer zeep ter aanvulling bü te plakken. IDENTITEITSKAARTEN VOOR PAARDEN. Het bedrijfschap voor vee en vleesch maakt het volgende bekend, dat krachtens de paardenverorde- ning 1942 voor elk paard, ouder dan 3 maanden, een identiteitskaart, waarop het signalement van het betrokken paard nauwkeurig Is Somschreven, aanwezig moet zijn. Deze Identiteitskaart wordt door den vocd- selcommissaris der provincie waarin de eigenaar (hou der) van het paard woonachtig ls. uitgereikt. Indien men op Sept. 1942 nog niet ln het bezit ls van een dergelijke kaart, dient men alsnog een aanvrage hier toe bij den plaatselijken bureauhouder ln te dienen. Het nummer van de Identiteitskaart moet ln de ko lom „geboren of op het bedrijf aangevoerd ander vee dan rundvee" van het veeboekje worden Ingevuld. Bij verkoop, verhuur of uitlenen van een paard dient de identiteitskaart overhandigd te worden asn den nieuwen (houder) eigenaar bij verkoop, verhuur of uitleenen van een concours-, fok-, renpaard of harddraver, dan wel bü verhuur of ultleener. van een gebrulks- of stamboekpaard, vindt dus recht- streeksche overhandiging aan den kooper (houder) plaats, terwül oU verkoop van een gebrulks- of stam boekpaard aan het vee- en vleeschaankoopbureau de kaart op de markt aan den secretaris der toewlj- zlng'scommissie ter hand gesteld wordL De nieuwe (houder) eigenaar dient ten aanzien van de In schrijving van het nummer der identiteitskaart In zijn veeboekje op bovenomschreven wüze te handelen, terwijl de oude houder/eigenaar van de aflevering ln de kolom „gestorven of van het bedrijr afgevoerd ander vee dan rundvee" aanteekenlhg houdt. Voorts moet van elke ontvangst respectlcvelük afle vering van een paard, ouder dan 3 maanden, binnen 3 x 24 uur. schriftelijk bericht worden gezonden aan den betrokken plaatseltjken bureauhouder. Belde laatste bepalingen gelden niet, indien het paard wordt verhuurd voor een periode van niet meer dan 7 dagen, terwijl dan de identiteitskaart evenmin behoeft te worden overhandigd. BU sterfte of slachting van een paard moet de eigenaar de identiteitskaart bin nen 3 x 24 uur bij den betrokken plaatselüken bu reauhouder inleveren, waarbij door hem een verkla ring van den destructor, welke het dier heeft afge haald. of het slachtbewUs dient te worden overgelegd, terwijl hiervan tevens aanteekening in de kolom „ge storven of van het bedrijf afgevoerd ander vee dan rundvee" gemaakt moet worden. Een ieder is verplicht een hem verstrekte Identi teitskaart op eersre aanvrage te vertoonen of tegen ontvangstbewijs af te geven aan een daartoe bevoegd ambtenaar. Zooais reeds bekend ls. mogen paarden van 1 jaar en ouder niet zonder vergunning verhan deld worden. Zij dier.en voor zoover het stamboek en gebruïkspaarden betreft, aan het vee- cn vleesch aankoopbureau" aangeboden te worden, terwijl de overige categorieën alleen met een door den provin cialen voedsel commissaris uitgereikte aankoopvergun ning verhandeld mogen worden. Ingevolge de paardenvordering 3942 zullen ook de paarden van 4 .tot en met 12 maanden onder deze bepalingen vallen. Deze categorie ls echter niet aan maximumprijzen onderhevig en kan dus bulten het vee- en vleeschaankoopbureau om worden verhandeld. Echter moet wel steeds bU een paard van 4 tot en met 12 maanden een Identiteitskaart aanwezig zün. Indien door of namens het bedrijfschap voor vee en vleesch aanbiedingen ten onderzoek en/of Inleve ring van paarden ouder dan 3 meander, wordt ver langd. wordt bü inlevering een bedrag vergoed, hetwelk voor elk paard wordtvastgesteld door een daartoe bevoegde taxatie-commissie aan de hand van 't huidige maximumprijzenschema voor paarden. Ten slotte vestigt het bedrijfschap voor vee en vleesch er de aandacht op, dat het gebruik van paarden ouder dan 3 maanden op den weg binnen een langs de Belgische grens jreleger. grondstrook van 3000 ra. breedte zonder Identiteitskaart verboden Is. De geleider van een paard ouder dan drie maan den. moet dus in deze grensstrook te allen tijde ter plaatse op verlangen van de daartoe bevoegde amb tenaren de bij het paard behoorende identiteitskaart kunnen toonen. Overtredingen van bovenstaande be palingen worden tuchtrechtelijk gestrafL INVENTARISATIE TU1NBOUWGEWASSEN. De Nederlandsche' Groenten- en Fruitcentrale maakt bekend, dat eerstdaags een Inventarisatie van den tuinbouw, met name van de te velde staande winter gewassen plaats vindt, zulks naar den toestand op 1 September 3942. Daartoe wordt in het tijdvak van 31 Aug. tot 14 September aan eiken teler van war- moezerljge-.vassen door de landbouw-crisis-organlsatie. binnen welker werkgebied het bedrijf van den teler is gelegen, een drledcelige groene kaart uitgrelkt. De «ler is verplicht de daarop voorkomende staten naar waarheid in te vullen er. te onderteckenen en vervolgens uiterlijk 4 dagen na ontvangst terug te zenden naar de landbouw-crisis-organisatie, welke hem de kaart heeft uitgereikt. Niet nakoming, van deze verplichting zal streng worden gestraft met boete en mogelijk schrapping als georganiseerde. Wel licht ten overvloede wordt er op gewezen, dat sis veiling slechts mag worden ingevuld de veiling of een der veilingen, waarover de teler vroeger ver klaard heeft zijn producten te zullen veilen. Voorts wordti medegedeeld, dat indien gewassen worden geteeld in door- of tusscljenteelt, ra.a.w. zijn uitgezet op grootere afstanden dan gebruikelijk bij volveldsche teelt, de teler verplicht is een zoodanige oppervlakte in te vullen, waarop deze ln door- óf tusschenteélt geteelde gewassen bü normale volveld sche teelt zouden kunnen staan. De Heet en Mevrouw GIJZELS—CAMMENGA geven met' blijdschap kennis van de geboorte van hun Dochter JUSTINE. Sint Laurens. B 24, 1 September 1942. Bij vernieuwing schonk God ons oudervreugd in de ge boorte van onzen Zoon PIETER MARINUS. P. WALRAVEN. M. C. WALRAVEN— BUYZE. Middelburg, 1 Sept. 1942. Stationsstraat 15. Ondertrouwd HANS VISCH en ANS HEYBOER. Huwelijksvoltrekking door den •WelEerw. Heer Ds. J. J. H. Visch, in de Ned. Herv. Kerk te Varsseveld, op 1 Oct. a.s. te 11 uur 's morgens. !Mi«W 28 Aug. 1942. Toekofnstig adres: Dam 2, Middetlburg. Getrouwd: J. W. G. LEEFLANG en J. MARINISSEN, die, mede namens wederz\jd- sche Ouders, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling vóór en bij hun huwelijk ondervonden. Vlissingen, 28 Augustus 1942. Spuistraat 24 boven. gevraagd. Fa. A. J. WITTE ZONEN Steenenbeer Vlissingen. Inplaats van kaarten. Ondertrouwd JOHAN ROOZE en SUZAN BAL. •Goes, 31 Augustus 1942. Zaagmolenstraat 79. Zuidvlietstraat 94. De huwelijksvoltrekking zal plaats hebben op Maandag 28 September a.s., des v.m. 9.30 uur, in de Parochiekerk van de H. Maria Magdalena te Goes. Toekomstig adres: Molen straat 105 ARoosendaal. S Zaterdag ,5 September D.V. hopen onze geliefde Ouders en Behuwdouders AARNOUD W. CEVAAL -k en JOHANNA FRANCKE, hun 25-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Dat zij nog lang ge- spaard mogen bleven, is de wensch van hun dank- bare Kinderen en Behuwd- kind. JOH. J. CEVAAL. N. J. CEVAAL— KODDE. E. C. CEVAAL. Js. CEVAAL en Verloofde. 't Hof „Voorzorg", Grrjpskerke. Hartelijk dank aan allen, die blijken van belangstelling gaven bij ons 25 jarig huwe lijksfeest. P. C. H. PEETERS. H. PEETERS— GEENSEN. CORRY. Middelburg, Seisweg 146. TH. C. F E R W E R D A gedipl. muziekleeraar, Zuidsingel 80> Middelburg, heeft zijn piano-, kerkorgel-, harmonium- en theorielessen HERVAT. Dames en Heren! De Bieihandelaren en Limonade Fa brikanten, in Zeeland maken U het vol gende bekend Dus wanneer U een bierfles of limo- nadefles inlevert, moet deze voorzien zijn van Wij hebben reeds meer U per adver tentie dit bekend gemaakt, doch zon der' resultaat. Volgens uitdrukkelijk voorschrift zal nu, wanneer bij de fles geen kroonkurk of aluminium dop aanwezig is, 2 cent van het statiegeld worden ingehouden, dus inplaats van 10 cent krijgt U dan maar 8 cent ver goed. Ook komt het voor, dat van de beugels de gummi-ringen ontbreken daar zal voortaan 1 cent voor afge trokken worden. Wanneer U een limonadefles voor olie of melk enz. gebruikt, wordt daar in geen geval statie voor terug be taald. Helpt Uw leveranciers door deze moeilijke tijden heen en zorgt dat Uw winkelier niet, door nalatigheid van U, van zijn winst het grootste deel moet missen. ■anuamnum UISTE17T NAAR DE UIT2ENDING VAN HET^e DEEL VAN HET ST6RK. DRAMATISCHS LUISTERSPEL IN 4 DEELEN Dl ZWARTE BJUVDEl lOKT OP WOENSDAG 2 SEPTEMBER 19.55-20.15 UUR Hliy.1 De over hel geheefe land verspreide ver zekerde objecten van 100.000 deelnemers. De scherpe selectie, die deelname in ge vaarlijke zone's uitsluit, ,\r De lage voorschotpremie, bijvoorbeeld f. 0.40 voor inboedels p. hallj. p. f. 1000.-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 3