Ne^ AKKERTJE Goes. STADSNIEUWS Middelburg HET LEVEN GAAT VOORT. Wanneer hedenavond het Middelburgsch Muziekkorps zvjn Molenwaterconcert geeft, dan zal men daarin mogelijk niet meer zien dan een voldoen aan een contractu- eele verplichting. Per seizoen moeten er zooveel concerten worden gegeven en daar aan valt dus niet te tomen. En toch is dit niet juist. Den laatsten tijd zijn er onder den in druk van bepaalde voor Middelburg en voor geheel Walcheren onprettige gebeur tenissen stemmen opgegaan om nu achter de concertenreeks op het Molenwater maar een punt te zetten De ware animo is er niet, zoomin bij de hoorders als hij de muzikanten. Een stemming die wij kunnen begrijpen en toen- Middelburg de vorige week van muziek verstoken bleef, hebben wg zulks volledig kunnen billijken. Maar thans ligt het geval anders. Wij moeten ons hoeden voor en elkander waar- jschuwen tegen sentimentaliteit, welke in strjjd is met de waardigheid en met het zelfrespect, dat van een ieder onzer wordt verwacht. Het is zoo verleidelijk, om nu, terwijl het in zaken wellicht tegenloopt, en er zooveel terneerdrukkende ervaringen z\jn gebeurtenissen, waarvan de indruk ons fel treft de handen in den schoot te leggen. Maar daarmede bewijzen wij niemand een dienst en ons zelf den aller- slechtsten. Hoe men ook ingesteld is tegenover de gebeurtenissen en in hoeverre men er ook persoonlijk bij betrokken moge zijn, één ding staat onomstootelijk vast: het leven gaat door, voor een ieder. Een tijd als deze vraagt en voor een stad als Mid delburg moge dat zeer in het bijzonder gelden samenbundeling van krachten en groeiende eensgezindheid. Er moet een toekomst gebouwd worden- en hoe zwart die toekomst ook een oogenblik moge schijnen, zg is er toch en ieder die bewust leeft, heeft tot taak er zijn kracht en zijn energie aan te geven. Ook in het kleine en oogerschgniglc on- belangrgke. Er zijn stemmen opgegaan, om de Mo lenwaterconcerten nu maar af te lasten. Wg achten deze opvatting onjuist en wij zrjn dankbaar, dat het bestuur van het Middelburgsch Muziekcorps besloten heeft het concert van hedenavond te doen door gaan, niet slechts om te voldoen aan een contractueele verplichting, maar tevens om te voldoen aan een moreele verplichting tegenover de burgers. Want zoo levert het corps juist doordat het programma dit maal een ietwat ander karakter heeft ge- kregen een waardevolle bijdrage tot het herstel van meer normale verhoudingen. Het leven gaat voort. Dat is eisch van zelfrespect. VERKEERSOVERTREDING. Gisteren werd een bestuurder van een motorrijtuig die op de Stationsbrug een ander motorrijtuig wilde passeeren, be keurd. v>.0 ONDERLINGE •«M» r VERZEKERING MAATSCHAPPU* BEVESTIGD TC 'S-tRAVTVHiOt BESTUUR I l. C. r. r. TAN HEIDE* TUCKER, A. A. 6. atSCKER, NR. I. I. HONTIJH, LU GR08EH. I. L EVUk Bij gedwongen evacuatie wordt voor een bedrag van 1000.verzekerd gehouden aan het tijdelij ke evacuatie-adres, mits- dit adres aan den verte genwoordiger is opgege ven. STADSNIEUWS Vlissingen. WATERVOORZIENING. Daar het gewenscht is, afgescheiden van hetgeen door het waterleidingbedrijf kan worden geleverd, de beschikking te verkre gen en te behouden ovèr zooveel mogelijk water van zoo goed mogeiyke hoedanigheid, heeft de burgemeester dezer gemeente be volen binnen S dagen de regenbakken en pompen zoo noodig in orde te laten ma ken, te laten reinigen en voor gebruik gereed te maken en te houden. STADSNIEUWS „TUINBOUW EN PLANTKUNDE". De afdeeling Goes van de Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkun de, maakte, onder leiding van haar voor zitter den heer Goudzwaard, een excursie langs de Goesche plantsoenen bij het sta tion, langs de wallen, de Ravelijns en den Vogelzangweg. Hoewel het weer voor bloe men en planten de achterliggende weken niet al te gunstig was, bleek alles er nog goed by te staan en was nog een keur van bloemen te bewonderen. Ook de Canna's (Indisch bloemriet), doen het mooi bjj de Geref. kerk aan den Westsingel. De heer Goudzwaard, die tevens opzichter der Goe sche plantsoenen is, wees op de aangebrach te veranderingen en uitbreidingen en deelde daarby over vaak zeldzame bloemsoorten tal van bijzonderheden me*" Steeds meer vrouwen en meisjes zien haar teint ernstig bedreigd door vita mine F-gebrek! Juist dit vitamine, dat uit vetten aan het organisme moet worden toegevoegd, is onmisbaar voor de frischheid en de veerkracht van de huid! Wacht niet, tot ook Uw teint de onmis kenbare teekenen van vitamine F-nood begint te toonen. Voer Uw huid de noo- dige vitaminen toe: pas Dobbelman's Castella Crèmes toe. De schoonheids- crèmes met het hooge gehalte aan vitamine F VITAMINEFCRÊMES Weer zoo'n goed S0< product V 1 Hoofdredacteur i J. C. VUser, Vliislngen; Algemeen redacteur: M. Geerie, Middelburg; 8tadBnleuws: C. de Voogd, VllBBlngen en J. P. Ph. Doorenboa, Middelburg; Gewestelijk nieuwe; H. van Bentham, Goes en R. F. H. L. Sondag, Oost burg: Haagech redacteur: C. Knljff; Advertentiechef: voor Mid delburg C. P. Butje, voor Vlleelngen 8. RUkeboer. EEN DOODE EN EEN GEWONDE BIJ KETELONTPLOFFING. In de fabriek van Werkspoor aan de Oostenburgermiddenstraat te Amsterdam is een werkstuk dat zich in een verzinkbak bevond, waarschyniyk ten gevolge van gas- vorming, uit elkaar gesprongen. Een 57-jarige arbeider werd daarby aan het hoofd getroffen, waardoor hij een sche delbreuk kreeg en vrijwel op slag dood was. Een andere, 30-jarige arbeider, kreeg brandwonden aan den rug en een der beenem ONGEANIMEERDE STEMMING OP DE BEURS. Van de vaste stemming, die zich de laatste dagen op de effectenbeurs te Amsterdam open baarde, was gisteren niets meer overgebleven, integendeel had de markt een gedeprimeerd voorkomen. Het koerspeil was lager en globaal genomen kon worden geconstateerd, dat do win sten, welke Woensdag werden gemaakt, giste ren grootendeels of geheel verloren gingen. De handel was daarbij merkbaar Ingekrompen, Olïes waren wat de kcersbeweging betreft, teekenend voor de geheele markt. Na een lagere opening op 392, of vijf punten beneden het langste peil van eergisteren, kon wel een flinke verbetering worden opgemerkt en trad een herstel in tot 397, maar daarna ging het weer snel bergafwaarts en later op den middag werd gehandeld eenlge punten beneden het aanvangspunt, In de overige rubrieken was het koersverloop vrijwel geheel hetzelfde. Van de industrleelen werden Unilevers geregeld in een open hoek verhandeld. De Phl- lips-a&ndeelen, die van 355 waren opgeioopen tot 358, zagen zich nadien weer een zestal pun ten ontgaan. Op de scheepvaartmarkt werden Unies nog betrekkelijk druk verhandeld. De ver schillende soorten cultuuraandeelen waren aan vankelijk prijshoudend, maar konden, zich onder invloed van de algemeene beursstemming niet handhaven. HVA's. werden later een tiental pun ten lager afgedaan.'De habakken waren In door snee zoo goed als onveranderd, hoewel de slot- Srvzen toch iets lager waren dan eergisteren. p de rubberafdeeling bewogen AmBterdam- rubbers zich tusschen ongeveer*"dezelfde grens als eergisterert. De belegglngsmarkt was kalm. De Nederlandsche staatspapieren waren prijshou dend en niet veel veranderd. Nederland Obl. 1941 100 4 100%—100V2Ne derland Obl. 1941 100 399%—100; Bataafsche Petroleum Mij. Oligat. 4% 103%—103%Idem Obl. 3% 88%—99%: A Amsterdamsche Bank 143%—14378A Incassobank 141%—141%; Neder land le Ing 1940 4 101%—101%: Nederland 2e Ing 1940 4 100%—100%; Nederland met bel. fac. 1940 4 101%—101%: Nederland h f 1000 1937 3 94%—94%-%; Nederland A 1000 1938 (3%) 8 98%98%-%ïndië A 1000 1937 3 88%—88%; Indlë 1000 1937 A 3 86%—S67/8; A Koloniale Bank 138—135; A Ned.-Indische Handelsbank 89%—90: C Ned. Handel-Mij. 1000) 130%— 131%; A Algem. Kunstzijde Unie 156%156-%s A Van Berkel's Patent 140—138%-39V4C Calvé Delft 139%—139%-36%: A Fokkervliegt. FaDr. 288%—283; A Lever Bros Unilever 211%—210- 04; A Ned. Ford Aut. Mij. 318-319-%; A Philips' Gloei!. Fabr. Ccm. Bez. 360-359-51; Idem Pref. W.A. 182—181: A Dordtsche Petr. Ind. Mij. 351 —347; A Kon. Petroleum MO, 399%—397-86 C Amsterdam Rubber 226%228-20; A Bandar Rubber Mij. 148—148: A Deli-Batavia Rubber Mij. 150%—150%-49: C Oostkust h f 500 104; A ..Serbadjadi" Sum. Rubber 166%—166; AVer. Ind. Cult. Ondern. 132—139%-86; A Holland— Amerika Lijn 173%—172-66: A Java—China- Japan lijn 160%161-56; A Kon.' Ned. Stoomb. Mij. 219—218%-10; A Ned. Scheepvaart Uhie 209%—208-02; A Rotterdamsche Lloyd 182%— 177%; A Stv. Mij. Nederland 179%—175%; A Handelsver. Amsterdam 849353-40; A Javasche Cultuur MO. 165—162; A Ned. Ind. Suiker Unie 171—169. BURGERLIJKE STAND GOES. Getrouwd Dirk Schultemaker, 25 J. en Stof- felina Adrlana Joosee, 26 j. Ondertrouwd Petrus Johannes Bernardus van Vre- degero, 25 J. en Johanna Alijda Capello. 23 J. MARKTBERICHTEN GOES. 20 Aug. Veilingsver. Zuld-Beveland. Appels: Codltn Keswick. Early Victoria. 1220: Duch d'Olden- burg 12—22; Johannes Greve 2050; Mancks Codlin, Zigeunerinnen 1535; Zoete St. Jansappels 10—17; Kroet- en valappelen 5—10. Peren Br. Glffard, Goud- ballen, N. H. Suikerpeer. Poure Madam. Ronde Sui kerperen 1015; Ronde Heerenpeer, Maria Louise 10 22: Clapps Fa fa»! te, Precose de Trevoux 1035; Kroet- en valperen 5. Pruimen Kouwelljnen, Prlnce- pruimen 11, Tonneboers 15, Bello de Louvaln, Bur- bankpruimen, Czarpruimon, Eng. Krozen, Golden Ja pan. Reine Victoria, Reine cl. Vtoletta, Utelety 11.50' 25; Ditrlch Uhlhom, Ponds Seadllng, Purple Pers- hore 11.60—21; Conté Abrlkoosprulmcn. Dubb. Boe- rewltte. Kirkesprulmen. Ontarlopmtmen, Perzikprul- men, Reine Claude d'Altén, Washpruimen, Witte wijn pruimen 11.5033, Meloenen 20. Diversen: Black Berry 4050; BI. druiven 70; alles per 100 kg Perziken 2 16 per 100 stiiks. Velllngever. ..KapelleBlezellnge en Omgeving". KAPELLE, 20 Augustus. Kleine Velling Fram bozen 50, Bramen 50, Abrikozen 1025. Pruimen Groep I A 35. B 27. C 11.50; Oroep II A 25; Pruimen fabriek 11.50: Rnode kool 4.20, Witte kool 2.80. 8a- vooye kool 4.20, Blauwe druiven 70. Staraboonen 13 16, Augurken 3—10, alles per 100 kg. Hoofdbedrijfschap voor tuinbouwproducten ingesteld. BEDRIJFSSCHAPPEN VOOR GROENTEN, FRUIT ENZ. De secretaris-generaal van het departe ment *van landbouw en visscherg heeft vol gens mededeeling in de Ned. Staatscourant van Donderdag, met Ingang van 15 Augustus ingesteld: 1. Het hoofdbedryfschap voor tuinbouw producten; 2. het bedrijfschap voor groenten en fruit: 3. het bedryfschap voor - sierteeltprdduc- ten; 4. het bedrijfschap voor tuinbouwzaden. Als gebied der voedselvoorziening, waat- voor het hoofdbedryfschap voor tuinbouw producten is ingesteld, wordt aangewezen: 1. a. de teelt en de afzet van groenten en fruit, waaronder o.m. begrepen "kgn vroege aardappelen; b. de handel in en de in- en uitvoer van de onder 1. genoemde producten, de al of niet be- of verwerkte soortgelgke buiten- landsche producten, met inbegrip van zuid vruchten, zoomede specerijen, met uitzon dering van vroege aardappelen; i c. de be- en verwerking van de onder b. genoemde producten, zoomede de afzet van, de handel in en de in- en uitvoer van de door deze be- of verwerking verkregen producten en soortgelijke buitenlandsche producten; d. de verdere be- en verwerking van de door de onder c. genoemde be- en verwer king verkregen producten, zoomede de af zet van, de handel in, de in- en uitvoer van door deze verdere be- en verwerking verkregen producten en soortgeiyke bui tenlandsche producten; 2. a. de teelt en de afzet van, de handel in, de in- en uitvoer van en de be- en verwerking van bioemkweekerg- en boom- kweekergproducten, zoomede van bollen en knollen van bloemgewassen; b. de afzet van, de handel ii^ en de in- en uitvoer van de door de onder a ge noemde be- en verwerking verkregen pro ducten en soortgeiyke buitenlandsche pro ducten; 3. de teelt en afzet van, de handel in, de in- en uitvoer en de be- en verwerking van tuinbouw- en sierteeltzaden, zoomede de afzet van, de handel in en de in- en uitvoer van de door genoemde be- en ver werking verkregen producten en soortge- ïyke buitenlandsche producten. Als gebieden der voedselvoorziening, waarvoor genoemde bedrijfschappen zgn ingesteld, worden aangewezen voor; 1. het bedrijfschap voor groenten en fruit, het onder 1. omschreven gebied: 2. het bedrijfschap voor sierteeltproduc ten, het onder 2. bmschreven gebied; 3. het bedrijfschap voor tuinbouwzaden, het onder 3. omschreven gebied; Voorts wordt by het hoofdbedryfschap en de bedrijfschappen ingesteld een aan- en verkoopbureau van tuinbouw- en sier teeltproducten. Het ^hoofdbedrijfschap of het bedrijf schap voor groenten %en fruit kunnen bepaalde werkzaamheden tot uitvoering van hun verordeningen eb besluiten opdragen aan dê veilingen, werkzaam op het gebied yan het bedrijfschap voor groenten en fruit, met dien verstande echter, dat deze opdrachten in het alge meen gegeven zullen worden met bemid deling van het centraal bureau van de tuin bouwveilingen lh Nederland. Het centraal bureau en voornoemde veilingen zijn ver plicht hun medewShking tot uitvoering te verleenen. Vanwege het centraal bureau wordt aan elke veiling een persoon aangewezen, die voor en onder het voorgaande lid genoem de uitvoering tegenover fiet centraal bu reau verantwoordelijk is. De aanwijzing van dezen persoon behoeft de goedkeuring van het hoofdbedrijfschap. Aan het hoofdbedrijfschap en de bedrijf schappen wordt verordenende bevoegdheid, als bedoeld in artikel 153 van de grondwet, verleend. De bedryfschappen kunnen, voor zoover door het hoofdbedrijfschap niet anders is bepaald, omtrent alle onderwerpen op het voor hen aangewezen gebied van de hun gegeven verordenende bevoegdheid ge bruik maken; Het hoofdbedrijfschap kan de verprdenin- gen en besluiten van de bedrgfschappen wijzigen en vernietigen. De rechten en verplichtingen van de Ne derlandsche Groenten- en Fruitcentrale en de Nederlandsche Sierteeltcentrale gaan op een nader door voornoemden secretaris generaal te bepalen tijdstip, en op een door hem aan te geven wijze, welk tijdstip en welke wgze voor ieder der genoemde cen- tralen en voor de verschillende rechten en verplichtingen verschillend kunnen wor den vastgesteld, over op het hoofdbedryf schap, de bedrgfschappen of het aan- en verkoopbureau. Hangende de totstandkoming eener re geling ter zake van niet-nakoming van door het hoofdbedrijfschap en de bedrgf schappen uitgevaardigde regelen, wordt namens de organisaties tuchtrecht uitge oefend op de wijze, als is bepaald in par. 4 van het crisis-organisatiebesluit 1933. Tenslotte bevat de Staatscourant regle menten, regelende de samenstelling, inrich ting en bevoegdheid van het hoofdbedrijf schap en de bedrijfschappen, en het regle ment voor het aan- en verkoopbureau van tuinbouw- en sierteeltproducten. SPORT De op Zaterdag a.fl. te Middelburg door de Zwem- verecnlglng „Luctor et Emergo" te organiseeren zwemwedstrijden gaan wegens bijzondere omstandig heden niet door. Doordat hierdoor de competitie In de war dreigde to loopen heelt de Techn. Commissie alle moeite ge daan de competitienummers alsnog elders te doen verzwemmen. Hierin la zij geslaagd, dank zij de Wel willende medewerking van het bestuur van de zwem- vereenlglng ,.8cheldeatroom" te Broskens. Het compe- tltleprogramma wordt thans Zaterdagmiddag in het bad aldaar verzwommen en daar dit het laatste ge deelte Ia zal dus de kampioen bekend worden. De S.Z. en P.C. „De Bruinvlsch" uit Sas van Gent staat echter reeds zoo ln punten voor, dat er een wonder zou moeten gebeuren wanneer het kampioenschap haar nog zou ontgaan. Voor het door „de Zeehond" uit Vlissingen uit geschreven nummer 600 m. vrije zwemwijze zijn niet minder dan 40 Inschrijvingen binngengekomen. Na afloop van deze zwemwedstrijden zal het op 11 Juli afgebroken Scheldestroom-polotournool verder af gewerkt worden. Om den len en 2en' prijs spelen ..Scheldestroom" en ..De Zeehond", terwijl om den 3en en 4en prüs ,,De Brulnvisch" en „de Schelde" de strijd zullen aanbinden. Veelvuldige klacht van vrou wen en meisjes en met reden. Doch een vraag; Waaróm die nare hoofdpyn verduren als er AKKERTJES zgn die U daar direct van afhelpen AKKER TJES zyn vrienden in den nood. De Nederlandsche Pijnstiller RECHTSZAKEN WEER GROOT DISTRIBUTIEPROCES VOOR HET DUITSCHE OBERGERICHT. Te Utrecht behandelt het Dullsche Obergerlcht thans een proces tegen 48 Nederlanders, die zich schuldig hebben gemaakt aan sabotage en ernstige overtreding van de dlstrlbutievoorschrilten en ecouomlsche oor- logs wetten. Van deze 48 personen waren er 21 werkzaam bij den distributiedienst -te Amsterdam. De verdachten hebben in het ti]dperk. van Augustus 1941 tot Maart 1912 een niet meer te controleeren aantal levensmid delenkaarten en andere distributiebescheiden verduis terd en/of verkocht. Het moeten groote getallen ge weest zijn. De hoofdschuldige In dit proces zijn de verdachten Burger en Landman, die met den ver dachte C. Kuipers de onregelmatigheden op groote schaal hebben gepleegd. De verdachte Kuipers ont breekt in de rij verdachten, aangezien hij voortvluch tig is. De verdachten, die bij den gemeentelijken distri butiedienst te Amsterdam waren te werk gesteld en zich nu voor het Obergericht hebben te verantwoorden zijn H. Burger, Reisig, Koehoorn, Darthuyzen, Co lenbrander, Keizer. De Haan. Dannenburg, Jongman, Bos, v. d. Wal, De Vries, Landman, Sanders de Vlser, Koot, De Vetter, Dekker, Schools, Hamel, Calavon. Deze personen waren belast met de uitgifte van bon boekjes, Inlegvellen e.d. Velen hunner hebben de stamkaarten van familieleden, vrienden en kennissen verzameld en daarvoor herhaaldelijk bontoewljzlngen weten te bemachtigen. Hierbij werd gebruik gemaakt van een speciale methode, zoodat het langen tüd on opgemerkt kon blijven. Voornamelijk bestond deze methode in het niet plaatsen van bepaalde kentee- kenen op de stamkaarten waar zulks verelscht was. Zü vervalschten HJsten, knorden met nummers en later ontstond een groot complot, dat zich over de verschillende distributiebureaux heeft verspreid. Het Obergericht is begonnen met een appèl nomi naal en heeft Donderdagmorgen den hoofdverdachte Burger verhoord. Ook een broer van dezen ver dachte moet terecht staan. Een Jaar lang heeft H. Burger bü den gemeentelijken distributiedienst te Am sterdam gewerkt, zonder zich aan een strafbaar feit to hebben schuldig gemaakt. Maar vanaf Augustus 1941 is hij met'de frauds begonnen. Verdachte heeft om te beginnen 40 bonboekjes verkocht voor 400. Het waren boekjes voo£ vleesch en broodbonnen met een geldigheidsduur van een half Jaar. Toen verdachte naar een ander kantoor werd overgeplaatst, werd de fraude hier voortgezet. Eerst zonder medeweten van een collega, die aan dezelfde tafel zat als vrdachte, maar later ook hier weer ln overleg met anderen. Toen heeft verdachte Burger j 2000 verdiend. Bü een derde plan werden boterkaarten e.d. verduisterd en verkocht en is er ook geknoeid met de inlegvellen. Een en ander was ook na overleg geschied, terwül de ambtenaren gedurig onderling contact zochten om te voorkomen, dat de zaak zou vastloopen. De pre sident heeft den verdachte B. een uitvoerig verhoor afgenomen, en verdachte bekende de hem. te laste ge legde feiten. De president heeft daarop de behandeling van deze zaak geschorst tot volgende week. M. RADIOPROGRAMMA ZATEBDAG 22 AUGUSTUS. HILVERSUM I. 6,45 Gram. 6.50 Ochtendgymn, 7.00 Ber. 7.15 Merschmuziek. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 B«r. en programma-uittreksel. 8.15 Brandende kttesties, causerie. 8.30 Solisten. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.30 Operette-Aria's en -Duetten. 10.00 Ernstige muziek, jl.00 Voor zieke kinderen. 11.20 Debussy- programma. 12.00 Klaas van Beek en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 Ber, 13.00 Ensemble Willy Kok en gram. 14.00 Causerie. 14.20 Na gedanen arbeidmuziek en vroolijkheid. 15.45 Orkest. 16.00 Bijbellezing en gewijde muziek. 16.30 Zang met piano en het Hollandsch Kamermuziek - ensemble. 17.15 Ber. 17.30 Orgel. 18.00 De N.S.B. antwoordt. 18.15 Marschmuziek. 18.30 Otto Hen driks en zijn orkest. 18.45 Ber. 18.55 De wereld- meening uit den aether geplukt. 19.05 Als ik 't voor 't zeggen had. 19.20 Gevarieerd programma. (Om 20.15 Filmpraatje). Van 20.15 af alleen voor radio-centrales met lijnverbinding. 21.15 Albert Vossen, accordeon en zijn solisten en Heinz Rühmann. 21.45 Ber. 22.00 Wiener Bohème Orkest. 22.15 In Zaterdagsche stemming. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45—S.15 Zie Hil versum I. 8.15 Gram. 8.34 Missa solemnis. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Philharm. orkest. 10.30 Lichte muziek. 12.00 Piano. 12.45 Ber. 13.00 Tuinbouw. 13.15 Populaire orkestmuziek. 13.40 Wij kijken de natuur in! 124.00 Zang, vlooi en piano. 15.10 Symphonie-orkest. 15.30 Tijdschrif- tenschouw. 15.45 Bertus v. Dinteren en zijn or kest 16.30 In en om den bijenstal. 16.45 Hans Jungherr en zijn accordeon-ensemble. 17.00 Voor de binnenschippers. 17.15 Ber. 17.30 Gerard van Krevelen en zijn orkest en solist. 18.15 Het kwar tier van den arbeid. 18.30 Omroeporkest. (Om 19.00 Groeten aan Nederl. zeelieden). 19.30 Ber. 19.40 Groningsch praatje. 39.50 Spiegel van den dag. 20.00 Groninger Orkest Vereeniglng en so list. (Vart 20.15 af alleen voor radio-centrales mét lijnverbinding). 20.50 Zang en piano. 21.00 Gram. 21.15 Groninger Orkest Ver. 21.45 Ber. 22.00 Militair overzicht. 22.10 Avondw«ding. 22.15 —24.00 Zie Hilversum I. Officieele Mededeelingen. GEMEENTE VLISSINGEN. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend, dat in liet tijdvak van 24 Augustus tot en met 5 September 1S42 de uitreiking zal plaats vinden van de volgende nieuwe- bonkaarten: 1. Bonkaarten 10e periode (6 September—3 Oc tober); 2. Aardappelkaarten 10e periode. „.3"„ Tabaks-. Sigaretten- en Versnaperlngskaarten (6 September26 December). Voor de in ontvangstname van hovengenoemde nieuwe bonkaarten moet de distributie-stamkaart worden overgelegd en den zevenden bon van het bij iedere stamkaart bchoorende Inlegvel worden Inge leverd. Om aardappelkaarten te kunnen verkrijgen moet een inlichtingenformulier MD 32 worden Inge leverd. naar waarjieid ingevuld en persoonlijk on derteekend door het gezinshoofd. Zonder deze for mulieren MD 32 worden geen aardappelkaarten verstrekt. De inlegvellen van. personen, die geboren zijn vóór of op 7 September 1942 van de jaren 1921, 1928 of 1938 moeten voor de uitreiking worden geruild te gen andere inlegvellen in Kamer I. Loket 4. van het Distributiekantoor. Brouwenaarstraat 4. Aan personen beneden de 18 jaren worden geen kaarten ter hand gesteld. Het publiek wordt aan geraden zich vóór de verwijdering uit het uitrei kingslokaal te overtuigen van de aanwezigheid van alle vereischte kaarten. Om dit te kunnen contro leeren is in hef uitrelkingslokaal een mededeellngen- bord opgehangen. Ten aanzien van de nieuwe tabaks-, sigaretten- en versnaperlngskaarten wordt het publiek er aan herinnerd, dat ieder bij deze uitreiking vrij ln zijn keuze is om te bepalen, welke soort kaart gewenscht wordt, behoudens de beperkingen, die bij tabaks en slgarettcnkaarten voor leeftijd en geslacht gel den. Het doet derhalve thans niet ter 2ake, of men bij de vorige uitreikingen een tabaks-, sigaretten-, een versnaperingen- of geen dezer kaarten ontvan gen heeft. Voor tabakskaarten kunnen uitsluitend mannelijke personen In aanmerking komen, die op 6 September 1942 tenminste 18 jaren oud zijn, voor sigarettenkaarten uitsluitend vrouwelijke personen, dié op 6 September 1942 tenminste 25 laren Oud zijn en voor een versnaperingenkaart al degenen, die geen tabaks- of slgarettenkaart wenschen te ont vangen of die op grond van hun leeftijd niet voor deze kaarten in aanmerking komen. Alle personen, die tijdelijk elders vertoeven, kun nen hun bonkaarten desgewenscht afhalen in de ge meente van tijdelijke vestiging. De bijzondere aan dacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat te Vlissingen zgn. stadskaarten zullen worden uitgereikt, welker bonnen (alleen aardappelen, bo ter en melk) in het gchccle land geldig zijn, ook op het platteland. Degenen, die stadskaarten wenschen, en deze niet in de gemeente van tijdelijke vestiging kunnen verkrijgen, kunnen zich "ber aangeteekend schrijven tot den Distributiedienst te Vlissingen wenden, onder gelijktijdige toezending van de ver eischte stamkaarten met inlegvellen. Alle bovengenoemde bonkaarten moeten worden afgehaald op de data, welke hlcroifder staan aan gegeven. Personen, die niet in de gelegenheid zijn om op den voor hen vastgestelden datum te ver schijnen. kunnen hun bonkaarten afhalen op Zater- dig 5 of Maandag 7 September 1942 Deze data luldea als volgt: Maandag 24 Augustus 1 t/m 1500; Dinsdag 25 Augustus 1501 t/m 2500; Woensdag 26 Augustus 2501 t/m 5000; Donderdag 27 Augustus 5001 t/m 7000; Vrijdag 28 Augustus 700! t/ro 9000; Zoterdag 29 Augustus 9001 t/m I0q00; Maandag 31 Augustus 10001 t/m 12000; Dinsdag 1 September 12001 t/m 14000; Woensdag 2 September 14001 t/m 17000; Donderdag 3 September 17001 ,tlm 19000; Vrijdag 4 September 1900! t/m 22000; Zaterdag 5 September 22001 en hooger. De uitreiking vindt plaats in het pand Brou wenaarstraat 6, op de volgende kantooruren: des morgens van 912 uur en des middags van 1,30 3,30 uur. Vlissingen, 21 Augustus 1942. De Burgemeester voorn., VAN WOELDEREN. UITREIKING TOKSLAGKAARTEN VOOR BIJZONDEBEN ARBEID. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend, dat in het tijdvak van 24 Augustus tot tn met 5 September 1942 de uitreiking zal plaats vinden van de nieuwe toeslagkaarten voor bijzonderen arbeid (zwaren. zeer zwnren of langduricen arbeid) voor de 10e perode (6 September—3 October) Deze kaarten worden uitgereikt aan hen, die bij de vorige uitreiking eveneens een toeslagkaart voor zwaren of zeer zwaren arbeid hebben ontvangen en die "nog steeds denzelfden arbeid verrichten. De Inlevering van een verklaring van voorgeschreven model kan worden verlangd. Alle stamkaarten van belanghebbenden moeten worden overgelegd. Het afhalen der toeslagkaarten moet geschieden naar dezelfde volgorde der starakaartnummers als aangegeven in de publicatie over de uitreiking van dc diverse nieuwe bonkaarten De afgifte der toeslagkaarten kan alleen geschie den aan personen, die In de gemeente Vlissingen hun werkzaamheden verrichten. De toeslagkaarten kunnen worden afgehaald in het pand Brouwenaarstraat 6. des morgens van 9 12 uur en des middags van 1.303 30 uur. Vlissingen, 21 Augustus 1942. Dc Burgemeester voorn., VAN WOELDEREN. GEMEENTE MIDDELBURG. UITREIKING BONKAARTEN VOEDINGS MIDDELEN 10e PERIODE, TABAK-, SIGABETTEN- OF VERSNAPERINGEN. KAARTEN EN AARDAPPELKAARTEN. De wnd. Directeur van den Distributiedienst te Middelburg maakt bekend, dat de uitreiking van bovenstaande bescheiden zal geschieden ln het tijdvak van 24 Augustus tot en met 4 Sep tember a.s. De distributiestamkaartcn met bijbehoorende inlegvellen van alle gezinsleden dienen te wor den overgelegd, terwijl voor het verkrijgen van aardappelkaarten een ingevuld en door het „Hoofd" van het gezin onderteekend formulier MD 32 moet worden overgelegd. Mannelijke personen geboren vóór 7 Septem ber 1924 dienen tijdens de uitreiking op te geven of zij een Tabaks- dan wel een Versnaperingen- kaart wenschen te ontvangen, terwijl vrouwelij ke personen geboren vóór 7 September 1917 die nen op te geven of zij een Sigaretten- dan wel een Versnaperingenkaart. wenschen te ontvangen. De uitreiking geschiedt volgens beginletter geslachtsnaam van het Hoofd van het gezin en Is als volgt geregeld: Maandag 24 Augustus 1942 A of C. Dinsdag 25 Augustus 1942 B, Woensdag 26 Augustus 1942 B. Donderdag 27 Augustus 1942 D, E. F. Vrijdag 28 Augustus 1942 G. H. Zaterdag 29 Augustus 1942 I of J. Maandag 31 Augustus 1942 K, L, O, Dinsdag 1 September 1942 M, N, P. Woensdag 2 September 1942 Q. R. S. Donderdag 3 September 1942 T, U, V. Vrijdag 4 September 1942 W. X. Y, Z. Men raadplege ook den op de bonkaart 9« periode vermelden datum. Do uit Vlissingen tUdelUk alhier verblijvende personen moeten het bewijs van inschrijving in het tijdelijk verblijfsregister der afdeeling be volking ,van de gemeente-secretarie Middelburg medebrengen en hehoOren op letter te komen overeenkomstig bovenstaande regeling. De uitreiking zal plants vinden In de Bogard- zaal. Ingang poort zijde Bogardzaal. Deze zaal "zal geopend zijn van 9.30—12 30 en van 14—16 uur; op Zaterdag 29 Augustus van 9.30—12 uur. Aan personen beneden de 18 jaar zullen geen bonkaarten worden ter hand gesteld. Het Is noodzakelijk dat de bonkaarten door het pu bliek worden afgehaald op de voor,hen vastge stelde tijdstippen. Aan personen, die niet op. tijd verschijnen, zullen de bonkaarten eerst worden verstrekt na afloop van de normale uitreiking; hiervan kan niet worden afgeweken. Middelburg, 22 Augustus 1942. De wnd. Directeur vnd„ L. A. BOUMAN. TOESLAGKAARTEN VOOR ZWAREN EN ZEER ZWAREN ARBEID. In aansluiting aan het hierbovenstaande wordt bekend gemaakt, dat de uitgifte van toeslag kaarten voor zwaren cn zeer zwsren arbeid aan hen die hiervoor in aanmerking komen, op de zelfde data zal fcaats vinden, doch dat men zich hiervoor op den Distributiedienst, Zuldslngel, moet vervoegen, nadat men de gewone bon kaarten heeft afgehaald in de Bogardzaal. Men is verplicht het formulier bij de laatste uitrei king overhandigd, volledig Ingevuld en onder teekend door den werkgever, mede te brengen^ Middelburg, 22 Augustus 1942. De wnd. Dlrectedr vtid., L. A, BOUMAN. WATERVOORZIENING. De Burgemeester der gemeente Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat het gewenscht is afgescheiden van hetgeen door het Water leidingbedrijf kan worden geleverd de be schikking te verkrijgen en te behouden over zooveel mogelijk water van een zoo goed moge lijke hoedanigheid, beveelt de Ingezetenen om binnen 8 dagen hnn regen bakken cn pompen zoo noodig ln orde te laten maken, te laten reinigen en voor gebrnik gereed te maken en te honden. Bij de uitvoering van deze lastgeving kan des gewenscht overleg worden gepleegd met den dienst van Gemeentewerken, Bellamypark no. 3. Vlissingen, 20 Augustus 1942. De Burgemeester vnd., VAN WOELDEREN. GEMEENTE WESTKAPELLE. De Burgemeester van Westkapel le maakt be kend. dat in het tijdvak van 24 t/m 31 Augustus e.k de navolgende nieuwe distributiebescheiden zullen worden uitgereikt: Bonkaarten 10e pe riode, aardappelkaarten (alleen aan hen die een inlichtingenformulier MD 32 overleggen) en tabaks-, sigaretten- en versnaperingenkaarten. De uitreiking zal op de navolgende dagen en uren plaats hebben. Voor Nlet-zelfverzorgers op Maandag 24 Augustus van 9 tot 12 uur voor de wijken A en B en op Maandag 24 Augustus van 1.30 tot 5 uur voor de wijken C. D en.E. Zelf verzorgers: op Dinsdag 25 Augustus van 9 tot 12 uur voor wijk A van 1 t/m 85: op Dins dag 25 Augustus van 1.30 tot 5 uur voor wijk A van 86 tl 180. Donderdag 27 Augustus van 3 tot 12 uur voor wijk A rest en wijk B t/m 59: Donderdag 27 Augustus van 1.30 tot 5 uur voor wijk B van 60 t'm 150. Vrijdag 28 Augustus van 9 tot 12 uur voor wijk B rest en wijk C t/m 60a; Vrijdag 28 Aug. van 1.30 tot 5 uur voor wijk C rest en wUk D t/m 40. Maandag 31 Augustus van 9 tot 12 uur voor wijle D van 41 t/m 100: Maandag 31 Augustus van 1.30 tot 5 uur voor wijk D rest en wijk E geheel. In verband met bovenstaande wordt het pu bliek er op attent gemaakt dat op de dagen van de uifreUing, dus op 24252728 en 31 Aug. het distributiekantoor voor loopende zaken ge sloten zal zijn. De nlet-zelfverzorgers. die fn aanmerking ko men voor toeslagkaarten voor zwaren arbeid, worden er met r.adruk op gewezen dat hun stamkaarten direct na de uitreiking, bU den Agent moeten worden Ingeleverd. De Burgemeester vnd„ M. TUITEN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 2