PROVIHCIALE ZEEUWSCHE COURANT VRIJDAG 21 AUG. 1942 De vernietiging van de Britsche landings troepen bij Dieppe. ABONNEMENTSPRIJS 19 ct. per week of 2.42 per kwartaal Franco per poat 2.63 per kwartaal Afzonderlijke nummers 6 cent ADVERTENTIEPRIJS Per m.m. 14 cent, min. per adv. 2.30. Bij abonnement speciale prijs. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 16 regels 65 ct. Iedere regel meer 18 ct., dienstaanvr. en dlenstaanb. resp. 55 en 11 ct Kabouters (alleen op Vrij dag): 15 woorden 30 ct., elk woord meer 6 ct., bij vooruitbetaling. „Brie ven of adres Bur.v.d.Bl." 10 ct. meer. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE EN BRESKENSCHE COURANT UITGAVE DER FIRMA'S F. VAN DE VELDE JR. EN G. W. DEN BOER POSTREKENING 35*300. PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT. MIDDELBURG DIT NUMMER BESTAAT UIT 185ste JAARGANG BLADZIJDEN NUMMER 196 DIRECTIE: F. VAN DE VELDE, F. B. DEN BOER HOOFDREDACTEUR: J. C. VISSER, VL1SSINGEN De BUREAUX van de Provinciale Zeeuwsche Courant zijn gevestigd te: VLJSSINGEN: Redactie en Admini stratie Walstr. 58-60, UL 10 (2 lijnen) Redactie na kantoortijd telefoon 678 MIDDELBURG: Londensche Kaai 29 Redactie telefoon 3521, na kantoortijd telef. 3454. Administratie telef. 354L GOES: Red. en Admtnlstr. Turfkade 15, tel. 2863, na kantoortijd tel. 2475 SOUBURG: Kanaalstraat 45, tel. 234 OÓSTBURG: Redactie en Admini stratie Breedestraat 45, telefoon 102 BRESKENS: Dorpsstraat 85, tel. 21 Groote verliezen der vijandelijke vioot en luchtmacht. Omtrent de vernietiging der Britsche landingstroepen bij Dieppe deelt het op perbevel van de weermacht nog het vol gende mede: In de ochtendschemering van 19 Augus tus tegen zes uur bemerkten de Duitsche posten aan de Kanaalkust bij Dieppe, dat op zee een Duitsch convooi met den vij and in gevechtscontact geraakt was. Dit niet ongewone beeld kreeg bij het aan breken van den dag een bijzonder ken merk doordat een verrassend groote hoe veelheid Britsche vliegtuigen in scheer- vlucht naar de kust vlogen en Dieppe alsmede het terrein aan weerskanten van de stad met bommen aanvielen. In golven kwamen de jagers opzetten. Terwijl de gealarmeerde Duitsche troe pen hun stellingen bij de kanonnen en in de loopgraven bezetten, sloegen van zee uit de granaten der Britsche kruisers en tor pedojagers op stad, haven en strand. Onder bescherming van een kunstmatig nevelgordijn doken op zee vlak voor de haven stormbooten en talrijke landings vaartuigen van den vijand op, die ter stond onder vuur genomen werden. Dit is het uur, waarop de Duitsche soldaten gewacht hebben. Ondanks het lange wachten zijn zij voorbereid. De lan dingsbooten worden onder vuur genomen door afweergeschut en artillerie. De Engelschen slaagden er in de kust met infanterie en pantserwagens te be reiken. Op vijf plaatsen in Dieppe zelf alsmede ten Oosten en ten Westen van de stad had de vijand geprobeerd te lan den, doch slechts op twee plaatsen kon hij vasten voet krijgen met pantserwagens en infanterie. Op de Noordelijke hoogte staat een stuk afweergeschut, dat het geheele strand beheerscht. Aan de frontzijde be neemt een huizenblok den vijand het uit zicht. De aan land gebrachte Engelsche pantserwagens kunnen de stad niet bin nen dringen. Overal wordt hun den weg versperd door pantsermuren. Zonder sys teem rijden z\j langs het strand heen en weer, lossen een schot en yerdwijnen. De soldaten aan het pantserafweergeschut liggen op den loer. In weerwil van de vijandelijke kanonskogels en bommen schoot een Duitsch afweerkanon alleen al met enkele schoten 4 pantserwagens kapot. Het lot van alle aan land ge brachte pantserwagens is hetzelfde. Duitsche afdeelingen maken zich voor tien tegenaanval gereed. Versterkingen en afweergeschut worden aangevoerd. Nog voor zij ingrijpen, is de tegenstander ver slagen. Zwaar en verbitterd was het ge vecht Verbitterde strijd om een batterij stelling. Er ontwikkelde zich een verbitterde strijd om een Duitsche batterijstelling. Het is ten slotte onmogelijk het geschut te gebruiken, maar ondanks de plaatse lijke overmacht van den vijajid weken de kanonniers niet van hun plaats. In harden strijd op korten afstand verdedig- den zij hun stelling. De aanvallende Ca- nadeezen werden tenslotte overweldigd en met behulp van de Duitsche infanterie in de pan gehakt. De tegenaanval van de plaatselijke Duitsche strijdkrachten leidde tot «en volledig succes. Oude in den strijd be proefde soldaten toonen hun kunnen op nieuw en nieuwe soldaten uit het vader land doorstaan waardig en dapper de vuurproef. 0 De Duitsche infanteristen drongen tot - de kust door en braken het verzet van den vijand nog voor dat de gealarmeerde reserves in den strijd konden ingrijpen. Alles wat van de Britten en hun vreemde hulptroepen niet gevallen of gevangen ge nomen was nam overhaast de vlucht op de overgebleven landingsvaartuigen. Strand en zee zijn tot op grooten afstand bedekt met brandende vaartuigen, drij vende planken en uniformen, resten van booten, reddingsgordels, gasmaskers en andere uitrustingsstukken. Voor de draad versperringen, waar de Britten niet door heen konden komen, staan in lange rijen de zware machinegeweren van den vijand alsmede andere wapenen en munitie. Langs den weg van Dieppe landwaarts trekt een lange colonne Canadeezen en Engelschen. Ongeveer 1500 man, officie ren en manschappen, zijn op weg naar de gevangenschap. Het zijn groote gestalten, die, met stof overdekt en strijdensmoede, den bitteren weg gaan. De welvoorbereide afweermaatregelen, de kracht van den nieuwen Westwall aan het Kanaal en de onberispelijke dapper heid van de Duitsche soldaten hebben deze, evenals alle toekomstige pogingen van dien aard snel doen mislukken. Toen wil van Dieppe uit landinwaarts reden, zaten de soldaten aan den kant van den weg. Veldkeukens waren komen aanrij den en het vertraagde middagmaal werd genuttigd. Op de velden waren de Fran- sche boeren aan het werk...... 28 VAN DE 30 PANTSERWAGENS BUITEN GEVECHT GESTELD. Van militaire zijde verneemt t D.N.B.: De Engelschen konden bij hun mislukte landingspoging 30 pantserwagens aan land brengen, waAronder ook Ameirikaan- sche. Het extrabericht van Woensdag meldde, dat 28 pantserwagens buiten ge vecht waren gesteld. Uit deze cijlfers blij ken de aware verliezen, die de Engel schen aan het waardevolle pantsermate riaal hebben geleden. Bovendien toont de vernietiging van 28 pantserwagens aan, dat de landingsactie geenszins een ver rassing voor het Duitsdie commando be- teekende. De Duiteche afweer was elk oogenblik intact. De Britsche onderne ming moest daardoor in korten tijd in eenstorten. DE ENGELSCHE BEDOELINGEN BIJ DE LANDINGSPOGING. De militaire correspondent van het D. N.B. schrijft: Inzake de bedoelingen van den vijand by de uitvoering der invasie poging in het gebied van Dieppe is sinds Woensdagavond te Berlijn een volledig overzicht beschikbaar. De volgende on dubbelzinnige bewgzen staven de opvat ting, dat bij Dieppe sprake was van een lang te voren voorbereide Britsch-Ame- rikaansche invasiepoging.. 1. Voor deze actie was door de Brit sche en Amerikaansche leiding een geheel leger op de been gebracht, dat de invasie in drie golven moest uitvoeren. 2. Het optreden van zeer aanzienlijke strijdkrachten van de marine en van de luchtmacht. 3. De op de gevangen genomen officie ren bevonden bevelen en het buitgemaakte kaartmateriaal, dat niet alleen de foto grafische schetsen van het gebied van Dieppe omvat, doch ook het geheele Noord-Fransche kustgebied met inbegrip van Parijs. In den grootdyitschen generalen staf schudt men het hoofd over het dilettan tisme van het plan en- over de uitvoering van de vijandelijke actie. Rubberzolen en zwartgemaakte gezichten, die ook hierbij weer gebruikt werden, worden te Berlijn gekenmerkt als de gebruikelijke requi- sieten van Britsche invasiepogingen. In kringen van militaire deskundigen ge looft men niet, dat een der verantwoor delijke militairen van de tegenpartij deze onderneming gesanctioneerd kan hebben, doch meent men dat hier veeleer sprake is van een actie geboren uit den nood van den politieken toestand. In ieder ge val, zoo vervolgt men in genoemde Ber- lijnsche kringen, is hét resultaat voor de Londensche en Washingtonsche militairen zoo verpletterend, dat het niet zonder ge volgen zal blijven. In kringen van militaire deskundigen werd gisteren vernomen, dat reeds een uur na het begin van de invasiepoging de actie van den vgand als volkomen mislukt beschouwd kon worden. De vij and is ook tot dit inzicht gekomen, want reeds na zeven uur in den ochtend zgn Britsche oorlogsschepen, heftig om JÉfch heen vurend, opgestoomd tot vlak by den sector van de kust, waar de invasiepoging had plaats gevonden, om in ieder geval nog de resten van de eerste invasiedivisie aan boord te nemen en te redden. Deze manoeuvre is echter niet gelukt. Het op- merkeUjkste is echter, dat de Duitsche kustwacht zonder eenige versterking de vgandelgke invasiedivisie heeft vernietigd. HET DUITSCHE WEERMACHTBERICHT. Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: „Zooals in een extra bericht medege deeld, is Woensdag een landing van Engel sche, Amerikaansche, Canadeesche en Gaullistische troepen over een breedte van 25 kilometer tegen de Fransche kanaal- kust by Dieppe, uitgevoerd onder bescher ming van sterke vloot- en luchtstrijd krachten en met steun van pantserwagens, door,de by de kustbescherming ingedeelde Duitsche strijdkrachten met zware bloedi ge verliezen voor den vijand afgeslagen. Zonder dat het noodig was reserves van het hoogere commando te requireeren, werden de op 300 tot 400 landingsbooten aan land gebrachte vijandelijke troepen in een strgd van dichtbij vernietigd of in zee geworpen. Alle aan land gebrachte pantserwagens, ten getale van 2S, werden vernietigd. Tot dusverre zijn 1500 gevangenen, onder wie 60 Canadeesche officieren, geteld. De vg- and verloor talrijke dooden, terwijl de Duitsche verliezen aan dooden en gewon? den slechts 400 bedragen. Alle steunpun ten, batterijstellingen en radiostations aan de kust werden door de bezetting behouden. Het gros der vijandelijke strgdkrachten, dat op zee op 35 transportschepen, beschermd door talrijke kruisers torpedojagers en be wakingsvaartuigen gereed gehouden werd ter voortzetting van de landing, moest on verrichter zake, maar na sterke verliezen te hebben geleden door artillerievuur en luchtaanvallen in zgn havens van vertrek terugkeeren en werd tot de ontscheping toe voortdurend door de luchtmacht ach tervolgd. De vijandelijke transportvloot ver loor door artillerievuur S torpedoja gers, 2 torpedobooten en 2 transport schepen. De luchtmacht bracht 1 tor. pedojager, 1 motortorpedoboot, 1 be wakingsvaartuig en 5 transportsche pen met een gezamenlijken inhoud van 13.000 ton, waaronder 2 speciale vaar tuigen, tot zinken. Zij beschadigde 4 kruisers, 4 torpedojagers, 4 motortor- pedobooten, 1 sleepboot, i stormlan- dingsboot en 5 transportschepen met een gezameniyken inhoud van 15.000 ton. By het bombardement op de vluch tende Britsche zees try dkrach ten wer den kaden en docks in de haven van Portsmouth alsmede andere voor de oorlogvoering belangrijke doelen aan de Znidkust van Engeland zwaar be schadigd. Hierby verloor de Duitsche luchtmacht 18 vliegtuigen. Een deel der bemanningen werd gered. In lucht gevechten schoten Duitsche jagers en luchtdoelartillerie 112 vijandelijke vliegtuigen omlaag 17 Duitsche jacht vliegtuigen gingen verloren Eenige vllegtuigbestuurder9 die op zee in nood verkeerden, werden gered Plaatsvervangend rijksbestuurder van Hongarije gesneuveld. De zoon van den rijksbestuurder van Hongarye, Stephan von Horthy, is naar te Boedapest bekend wordt aan het Oostfront gesneuveld. Na de ontvangst van dit be richt, dat gisterochtend in Boedapest bin nenkwam, zijn de feestelijkheden naar aan leiding van den Hongaarschen nationalen feestdag, die gisteren gevierd zou worden afgelast. Stephan von Horthy was plaatsvervan ger van den Hongaarschen ryksbestuurder. Hg was de oudste zoon van admiraal Hor thy. Hij was in 1904 geboren. Hg was in genieur en bekleedde tot zyn benoeming als plaatsvervangend ryksbestuurder het ambt van president der staatsspoorwegen. Hg was een uitstekend vlieger. Op 1 Mei van dit jaar heeft hij zich vrijwillig voor den dienst a~n het front gemeld. Aan het hoofd van zgn eskader jachtvliegtuigen on derscheidde hg zich herhaaldelgk. Het bericht van zgn sneuvelen, door den Hongaarschen omroep bekend gemaakt, verbreidde zich snel door het geheele land en wekte een diepe bewogenheid, daar Stephan von Horthy zeeV populair was. NATIONALE ROUW IN HONGARIJE. De Hongaarsche regeering heeft een bui tengewonen ministerraad gehouden en voor den duur van acht dagen een vol komen nationalen rouw' afgekondigd. Willkie naar de Sovjet-Unie en het Nabije Oosten. Uit Washington meldt de Britsche be richtendienst, dat Wendell Willkie Donder dag heeft medegedeeld, dat hg „over enkele weken" een reis zal maken naar de Sovjet- Unie en het Nabije Oosten. Willkie hoopt Stalin te ontmoeten. Will kie heeft verklaard, dat hg zekere op drachten van president Roosevelt zal uit voeren. Hij heeft echter geweigerd den aard dezer opdrachten nader te bespreken. „Ik ben van meening", zoo zeide Willkie, ,.c -t Amerika thans en in de toekomst nauw met deze landen zal samenwerken. Ik wil mij met die landen en hun leiders vertrouwd maken." Wendell Willkie heeft Donderdag bespre kingen gevoerd met Cordell Huil en den Sovjet-ambassadeur te Washington, Litwi- nof. Te 's Gravenhage werd Dinsdagmiddag in het gebouw van den Nederlandschen Landstand de afdeeling Landvrouwen geïnstalleerd door den Boerenleider. Mevrouw Zwiers Luth, die tot Land vrouwenleidster werd benoemd, tijdens haar rede VNP-Landstand- Warburg-Pax Holland ra In den nacht van 18 op 19 Aug. ont moetten de vgandelgke landingsstrgd- krachten bij verrassing lichte Duitsche zeestrijdkrachten. Deze brachten terstond een geheel met troepen bezette landings boot en twee groote snelle kanonneer- booten tot zinken. Zij bescliadigden bo vendien een flottieljsleider en verschei dene motortorpedobooten door beschie ting met artillerie. Vier vgandelijke vlieg tuigen werden neergeschoten. Een eigen duikbootjager is daarbg gezonken. Ove rigens zijn aan Duitsche zijde geen ver liezen geleden. Alle formaties der Duit sche weermacht die aan den afweer der vgandelgke landing hebben deelgenomen, hebben zich voortreffelgk gedragen. In den Kaukasus wonnen de aanvals- operaties opnieuw aan terrein. De lucht macht bracht aan de kust van de Zwarte Zee drie transportschepen tot zinken. Tus- schen Wolga en Don werd ten Zuiden van Stalingrad in felle gevechten een sinds geruimen tijd zwaar versterkte stelling- groep van den vgand stormenderhand ge nomen. De vgand verloor hierby op 18 en 19 Aug. 3301 gevangenen, 52 pant serwagens, 56 stukken" geschut, 90 ma chinegeweren en granaatwerpers alsmede 66 vlammenwerpers. De luchtmacht bestookte spoorwegcom plexen en verkeersmiddelen in het achter- waartsche gebied van den vgand. By een eigen aanvalsonderneming in het gebied ten Noorden van Orel werden sinds 11 Aug. 14.000 gevangen gemaakt en '00 pantser wagens en 200 stukken geschut vernietigd of buitgemaakt. Ten Oosten van Wjasma en by Rzef mislukten ook Woensdag aan vallen van den vgand als gevolg van het taaie verzet der Duitsche troepen. In den Noordelgken sector van het front werden verscheidene vijandelgke aanvallen ten deele in tegenaanvallen afgeslagen. De vij and verloor Woensdag bovendien .in het Posten 104 vliegtuigen. Pontverkeer onder vijandelijk vuur. De tocht over de rivier begint De tro* die de pontons met de motorboot verbindt, staat strak gespannen Transatlantic-Recla-SS-PK Körhisser-Pax Holland m Portsmouth gebombardeerd. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben in den loop van den nacht opnieuw de Brit sche oorlogshaven Portsmouth gebombar deerd en met voltreffers zware branden veroorzaakt in het gebied van werven en havens. Sovjet-vliegtuigen boven Duitsch gebied. Sovjet bommenwerpers hebben, naar aan het D.N.B. gemeld wordt, in den afgeloo- pen nacht storingsvluchten ondernomen, die o.m. zich uitstrekten tot Oost-Pruisen, Posen, Opper-Silezië en het gebied van het gouvernement generaal. Op eenige plaatsen in het gouvernement generaal werden bri santbommen neergeworpen, waardoor vol gens de tot dusver ontvangen berichten, slechts geringe schade werd veroorzaakt. Het optreden van het Finsche luchtwapen. Omtrent het optreden van de Finsche luchtstrgdkrachten sedert het begin van dezen oorlog, heeft het Finsche hoofdkwar tier gisteren een samenvattend bericht uit gegeven, volgens hetwelk na de succesvolle luchtgevechten der laatste dagen het aan tal vijandelgke toestellen, dat door het Fin sche luchtwapen is neergeschoten 1035 be draagt. Daarbg komen nog ongeveer 50 veroverde of met stelligheid vernielde vliegtuigen. De Finsche luchtmacht heeft bovendien met succes doelen te land en ter zee van den vijand aangevallen, zooals de Sovjet- Russische spoorwegen, die aanzienlgke verliezen leden, een kanonneerboot, 6 duik- booten en 4 torpedobooten, die tot zinken werden gebracht en andere schepen, die beschadigd werden, terwgl waarnemings- en versperringsballons vernield zgn. Nieuwe onlusten in Britsch-indië. De Britsche berichtendienst maakt in een bericht uit Bombay melding van nieu we bloedige onlusten in het bestuursgebied van Madras. .In het officieele Britsche communiqué wordt medegedeeld, dat de Indische bevolking bg een démonstratie voor de congrespartg te Akividoe in het Westelgke district van Godavani in bloedi ge botsing met de politie is gekomen. Het is de menigte daarbg gelukt de gevangenen te bevrijden uit de gevangenis, die in brand werd gestoken. Ook bezette zij de regee- ringsbureaux. Soortgelijke berichten ko men uit Tiroevandani. Te Palacote zgn op geslagen goederen ter waarde van honderd duizend roepie vernield. Te Brimavaran heeft de politie op de demonstranten ge schoten. Uit Cawnpore wordt melding ge maakt van de eerste lgfstraf onder de nieuwe bepalingen. De beschuldigde is we gens „beschadiging van regeeringseigen- dom" veroordeeld tot twintig zweepslagen en twee jaren tuchthuis. Het Duitsche offensief in het Zuiden. De A.N.P.-correspondent te Berlgn meldt: Voor vertegenwoordigers van de buiten? landsche pers heeft kolonel dr. Kühn, de commandant van een regiment pantserar tillerie, dat aan den opmarsch naar Mai kop heeft deelgenomen, het een en ander over het verloop van den strijd verteld. Het betreffende regiment is, nadat op 18 Juli het sein tot den opmarsch was gegeven, van Tagarog in niet te stuiten tempo en zonder een oogenblik rust naar Maikop op gerukt, waarbij belangrijke steden als Rostof en Armawir werden overwonnen. Kolonel Kühn schilderde de enorme moei- ïykheden die de tanks hadden te overwin nen, niet alleen de door de bolsjewisten aangelegde mgnenvelden en tankvallen, doch ook de groote hitte, die de tempera tuur van het koelwater der pantserwa gens tot 120 graden deed stggen en het op sommige plaatsen vier meter hoog onkruid, waarin de pantserwagens geheel verzon ken. Desondanks is in ongelooflijk korten tijd 830 km. al strgdend afgelegd. Het adembenemende tempo vereischte de uiter ste krachtsinspanning doch toen men een maal Maikop, het doel voor oogen had, was men, ondanks de buitengewone vermoeid heid gereed en werd de stad in weerwil van den krachtigen tegenstand stormen derhand veroverd. In de stad zelf is naar kolonel Kühn verklaarde, niets verwoest. De tot de volkskozakken behoorende bevol king, die spr. b.v.' in het centrale deel der Sovjet-Unie had aangetroffen, en die on der het bolsjewistische regime van een ware terreur te lgden blee.': te hebben ge had, bereidde den Puitschen troepen een hartelijke ontvangst. DE NIEUWE BONNEN. Voor de volgende week zyn de gebruike- Igke rantsoenen brood, beschuit, vleesch en aardappelen verkrggbaar op de bon nen 43. Van de tabakskaart voor mannen en de sigarettenkaart voor vrouwen is eveneens bonnummer 43 geldig verklaard. Opslag van vleesch. In het voedselvoorzieningsblad is opge nomen een verordening van het bedrgf- schap voor vee en vleesch op den opslag van vleesch. Volgens deze verordening is een ieder, die de beschikking heeft over een koel- of vriesruimte, geschikt voor 't in opslag houden van vleesch, vleeschwa- ren of slachtafvallen, en daartoe opdracht van het bedrijfschap heeft ontvangen, ver plicht op verzoek van een in deze opdracht te vermelden autoriteit opslag van in be slag genomen vleesch, vleeschwaren of slachtafvallen toe te staan en te allen tgde ruimte daarvoor beschikbaar te stellen, te gen de algemeen gebruikelgke voorwaar den. De verordening is gisteren in werking getreden. B.D.M.-MEISJES ALS VRIJWILLIGE HELPSTERS OP VELERLEI GEBIED. De Duitsche jeugd beschouwt het als haar hoogsten plicht om in den oorlog door haar persoonlgken inzet overal te helpen, waar haar krachten het toelaten. Sinds maanden zijn in Duitschland jon gens en meisjes in belangrijke mate inge schakeld, voornamelgk om de boeren te helpen bg hun zorg voor de voedselvoor-, ziening van het Duitsche volk. Het groot ste gedeelte der meisjes is tot hulp der boerinnen op de boerderij in de huishou ding en gedurende den oogsttgd, in kinder bewaarplaatsen, te werk gesteld. Ook de meisjes van de Befehlsstelle Nie- derlande hebben in de vacantie blgmoedig aan dit werk deelgenomen. Eenige weken geleden zgn 110 meisjes naar de hiervoor ingerichte kampen, die in Westfalen en in de gouw Moesselland lig gen, vertrokken. Alle meisjes voelen zich in Duitschland en onder de andere arbeids verhoudingen op hun gemak en zy zgn een flinke hulp voor de boerinnen. Maar ook in Nederland zelf verrichten leidsters en meisjes van den B.D.M. bgzon- dere diensten. Zg zgn voor den duur van hun vacantie in de verschillende inrichtin gen van de N.S.V. in kleuterbewaarplaat sen, klinieken en ontspanningsoorden voor moeders te werk gesteld. Naast dit werk werden vormingskampen voor adspirantleidsters van meisjes georga niseerd. die in de Kreisschule der N.S.D.A. P. te Hoensbroek, in de boerênschool Rgs en in Westfalen gehouden worden. In Westfalen namen behalve de Duitsche meisjes nog stormsters en meeuwkes van den nationalen jeugdstorm hieraan deel. In alle kampen werden naast het vor mingswerk de examens voor het Leistungs- abzeichen gehouden. In de kreisschule der N.S.D.A.P. te Hoensbroek werden muzikaal aangelegde meisjes voor een 14-daagsche opleidings cursus voor speel-schaararbeid samenge bracht. Ten besluite van deze dagen zullen de meisjes in het eind van deze maand op ta melijk groote schaal bezoeken brengen aan hospitalen. ITALIAANSCH WEERMACHTBERICHT. Het communiqué van het Italiaansdie hoofdkwartier luidt: In den Noordelijken sector van het Egyptische front trachtte de vijand een verrassingsmanoevre uit te voeren, die echter onmiddellgk vcrgdeld werd. Met achterlating van èenige dooden moest de vgand zich terugtrekken. Bg levendige luchtgevechten werden 8 Britsche vliegtui gen door Italiaansche en Duitsche jagers neergeschoten. Een onzer vliegtuigen is niet op zgn basis teruggekeerd. Hef- eiland Malta is herhaaldelgk door bommenwerpers der spilmogendheden aan gevallen. Duitsche jagers hebben bg lucht gevechten een Beaufighter en 6 Spitfires neergeschoten. 27STE TSJOENKINEESCHE LEGERCORPS VERNIETIGD, Volgens een bericht van Domei uit Ta- Joean, is aan de grens tusschen de provin cies Sjansi en Honan in het Zuiden van de bergketen van Taihang, 't 27ste Tsjoengki- neesche legercorps volkomen vernietigd. De groote wapenvoorraden vielen daarbg den Japanners in handen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 1