Ondragelijke zenuwpijnen. Na weer een gezonde, opgewekte vrouw. Mevrouw P. H. te B. schrijft, d d. l-5-'40: „Ik ben blij, dat ik Uw advertentie heb gelezen, want ik leed aan ontzet tende zenuwpijnen. Ik kon geen enkele nacht slapen! Tot mijn groote vreugde hebben mij de Ovailtjes buitengewoon goed geholpen. Ik ben nu weer een gezonde, opgewekte vrouw." Bij rheumatiek, ischias, spit,verkoudheid, griep,zenuwen hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van het Trineral Agentuur. Deze hebben geen schade lijken Invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trineral Agentuur, Nassaukade, 373, Amsterdam. STADSNIEUWS Vlissingen. HERSTELDIENST VLISSINGEN. De Hersteldienst Vlissingen maakt gedu peerden van het jongste bombardement, er nogmaals op attent, dat voor schade boven de 100.speciale materiaalstaten moeten worden ingevuld, welke verkrijgbaar zijn by genoemden Hersteldienst, Sottegemstraat 50, alhier. STADSNIEUWS Goes. CONCERT „EUPHONIA". De harmonie „Euphonia" zal Vrijdag wederom een concert geven van 89.30 u. Het programma vermeldt deze keer uit sluitend marschen en ouvertures. TERREINKNECHT SPORTVELDEN. De heer K. W. de Nooyer alhier, is aan gesteld als terreinknecht van de Goesche sportvereenigingen. AFSCHEID J. KORSTANJE. In de dezer dagen gehouden vergade ring van de Coöp. Voorschotvereeniging en Spaax-bank te Goes, nam de voorzitter, de heer H. J. Molhoek, afscheid van den controleur, den heer J. Korstanje, die deze functie wegens gezondheidsredenen moet neerleggen. De heer Molhoek wees er op, dat de heer J. Korstanje niet minder dan acht enveertig jaar aan de vereeniging: ver bonden was; vijf jaar als commissaris en drie-en-veertig jaar als controleur. Het spyt de vereeniging dat de heer Korstanje heengaat; h\j deed zich kennen als een be kwaam, deugdelijk, accuraat en beschei den mensch. Hij bracht hem dank voor zijn velen arbeid en uitstekende adviezen en voegde er aan toe, dat de vereeniging hem binnenkoi-t nog op andere wijze hoopt te huldigen. De heer Korstanje betuigde zijn dank voor deze woorden en zeide eveneens spijt van dit afscheid te hebben. De vele jaren, dat hjj met bestuur en commissarissen mocht samenwerken, zullen ëen dankbare herinnering voor hem blijven. Die kunnen voor vrouwen ge paard gaan met pijnen, die echter met AKKERTJES da- delyk kunnen worden gestild. Neen, AKKERTJE De Nederlandsche PQ'nstillei KERK-EN SCHOOLNIEUWS Chr. Geref. Kerk. Aangenomen naar Wormerveer J. van Dalen, cand. te Assen, gie bedankte voor Emmen-Com- pascuum-Valthermond, 's-Gravenhage-Oost en Rozenburg. DS. A. E. V. HOOGENRAAD. f In den ouderdom van 58 jaar is na een lang durige ongesteldheid overleden ös. A. E. V. Hoo- gentaad, predikant der Ned. Herv. gemeente te loon in het ambt werd bevestigd. In 1916 nam hö een beroep aan naar Boxtel, waarna hij 10 No vember 1929 zijn intrede deed te Waarde. Ds. Hoogenraad was quaestor van de classis Goes. BESLUITEN, BENOEMINGEN ENZ. De heer P. de Lijser, te Cadzand is'benoemd tot sluiswachter bij het waterschap „Het Vrije van Sluis" ter voorziening in de vacature, ont staan door het aan den heer C. van den Heuvel op zijn verzoek verleende eervol ontslag wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leef tijd. Tc Utrecht slaagde voor de Gezellegraad van het Dameskappcrsvak mej. M. A. Hollaers te yiisslngen. Bij de gehouden examens van de Eerste Ned. Modevakschool Ver. slaagde voor costumière mej. Jacoba Leendertse cn mej. Woutrina Knop, beiden te Kamperland. TOT HET BITTERE EINDE. De strijd in het Oosten tegen den aartsvijand van de beschaafde Ëuropeesche volkeren zal door de Düitsche weermacht en haar bondgenooten tot het bittere einde uitgevochten worden. Tot het bittere einde, tot het bolsjewisme volkomen vernietigd is. Alleen dan zal het mogelijk zijn een nieuw Europa te bouwen. Landgenoot, he» zou oneervol zijn onze mannen aan het Oostfront alleen dezen strijd tot het bit tere einde te laten uitvechten. Maakt U gereed uw aandeel te leveren. Be wijst dat ook gij pal staat voor een betere toe komst van ons land en volk. Meldt u aan bij het Vrijwilligerslegioen Nederland Koninginnegracht 22 te 's-Gravenhagc. Hoofdredacteur: J. C. Visser, Vlissingen; Algemeen redacteur: M. Goersc, Middelburg; stadsnieuws: C. de Voogd, Vlissingen en 3. P. Pb. Doorenbos, Middelburg; Gewestelijk nieuws; H. van Benthem, Goes en R. F. H. L. Sondag, Oostburg; Haagsch redacteur: O. KnUff; Advertentiechef: voor Mid delburg O. P. Butjs, voor Vlissingen 8. RUkeboer. Arbeidsvoorwaarden in hotel-, café- en restaurantbedrijf enz. Blijkens de staatscourant van Dinsdag heeft het college van rijksbemiddelaars een regeling van loonen en andere arbeidsvoor waarden vastgesteld voor werknemers in het hotel-, restaurant-, café-restaurant-, café en cafetariabedrijf. Ter vaststelling van het loon der werk- nemex*s zullen de ondernemingen in dit be drijf, met uitzondering van cafetaria's, door het college van rrjksbemiddelaars in drie klassen worden ingedeeld. In de bijlagen van de regeling zijn de loonen vermeld, die voor iedere functie in iedere klasse gelden. Voor café-restaurant- kellners en café-kellners, die bedienings- geld ontvangen, is bepaald, dat zy in ieder geval ook een vast loon genieten, dat hoo- ger wordt naarmate huy wekelijksche om zet geringer is. Verder is voorgeschreven dat, indien op tronc gewerkt wordt, de in rekening ge brachte bedieningsgelden in een kas wor den gestort, om op vaste tijden onder de desbetreffende werknemers worden ver deeld. In verband hiermede zijn in de rege ling bepalingen opgenomen betreffende het beheer en de verdeeling van dezen tronc. Voor het geval, dat in een onderneming geen tronc bestaat, doch niettemin door den werkgever bedieningsgeld m ontvangst wordt genomen, zijn eveneens bepalingen opgenomen. Bèhalve loon in geld zullen sommige werknemers bepaalde emolumenten, na melijk broodkost, vollen kóst of vollen kost en inwoning genieten. De regeling geeft een omschrijving hiervan en bepaalt, dat deze emolumenten mogen worden ver- Vangen door een in de regeling vermeld bedrag in geld omgekeerd mag het loon in geld met een zoodanig bedrag worden verminderd, indien deze emolumenten wor den verschaft aan werknemers, die volgens de bepalingen der regeling geen recht daar op hebben. Het is den werkgever verboden, voor het in dienstnemen of het in dienst houden van een werknemer eenige betaling aan te nemen. De normale arbeidsduur is vastgesteld op maximaal 120 uur per 2 weken. Ingeval overwerk moet worden verricht, wordt hier voor een extra-vergoeding betaald. De werknemers hebben recht op een we- keliikschen onafgebroken rusttijd van ten minste 30 uur en op kleinere dagelijksche rusttijden. Verder moeten zij wekelijks in de gelegenheid worden gesteld, een kerk dienst bij te wonen. De kosten van aanschaffing en onder houd der uniformkleeding zijn voor reke ning van den werkgever, die van aanschaf fing en onderhoud der beroepskleeding- voor rekening van den werknemer. Aan werknemers, die op 1 April van eenig jaar ten minste 16 maanden in dienst zijn, wordt 8 dagen vacantie gegeven. Aan hen, die korter in dienst zijn, wordt voor elke maand dienst dag vacantie gege ven. Over deze vacantie wordt het loon doorbetaald, vermeerderd met een vacantie- toelage. Voorts zijn bepalingen opgenomen be treffende het zgn. mastiek maken, door betaling van het loon bij ziekte en bij zgn. kort verzuim, risico voor schade en betref fende leerlingen en de invoering van een leerlingboekje. Aan dr. ir. A. H. W. Hacke te 's-Graven- hage is de bevoegdheid verleend, "te dispen seeren van bepalingen der regeling of van haar bijlagen. De regeling gaat in op 1 October 1942, met uitzondering van de bepalingen betref fende het leerlingboekje, die ingaan op een nader to bepalen tijdstip. De overheid en de sport. CAUSERIE VAN PROF. VAN DAM OP HET CONGRES VAN SPORTJOURNALISTEN. Een dertigtal vooraanstaande sportjour nalisten is te Valkenburg 'bijeen gekomen om te luisteren naar causerieën van auto- i*iteiten op het gebied van sport en licha melijke opvoeding en om daarna van ge dachten te wisselen. Als eerste spreker trad op prof. dr. J. van Dam, secretaris-generaal van het departement van onderwijs, wetenschap en kuituurbescherming. Uit den aard der zaak zag prof. Van Dam de sport, die onder zijn departement ressorteei't, vooral van de regeeringszijde. Hij wees op het verband, dat moet be staan tusschen de overheid en de sport. Uit hoofde van drie redenen motiveerde de secretaris-generaal het ingrijpen van den staat in 'de sport: 1. De sport vereenlgt vele menschcn tot een gemeenschappelijk doel en is dus politiek. 2. De lichamelijke en dus ook de gees telijke schoonheid van een volk is slechts mogelijk door een. intensieve sportbeoefe ning. 3. De nationale sport representatie van Nederland in het nieuwe Europa is volks belang en dus staatsbelang. Dieper ingaande op het eerste punt zet te prof. Van Dam nog uiteen, dat sport verbonden moet zijn, niet met de politiek van allen dag, niet met de partijpolitiek, zooals ook heden .ten dage nog veel voor komt, doch met oé politiek van de groote lijn. Nationaal moet de sportpolitiek- zrjn in den waren zin des woords en de poli tiek constellatie van vroeger moet ver uit de sport verwijderd worden. Een belang rijke stap op dezen weg is reeds afgelegd door de unificatie van de sportbónden, hetgeen tevens een voornamen stap be- teekent in de richting van de volksche eenheid. Ten aanzien van de lichamelijke weer baarheid van ons volk is het ingrypen van de overheid in de sport noodzakelijk en voor de hand liggend. Vooral financieel kan de regeering in dezen veel werk ver richten door het beschikbaar stellen van subsidies voor het aanleggen van sport terreinen, sintelbanen, zwembaden en het oprichten van een sportschool, waar sport leiders worden geschoold. Dat Nederland zich in Europa een nieu we en belangrijke plaats moet verwerven is evidont en dat daarby de internationale sportrepresentatie een belangrijke rol kan spelen, is eveneens duidelyk. Hierbij zal dus de staat te letten hebben op de individueele sportprestaties der kam pioenen. In dit verband herinnerde prof. Yan Dam - nog aan zjjn onderhoud met den rijkssportführer Von Tschammer und De Japansche landing op eilanden in Alfoerenzee. ER VOCHTEN KLEINE NbDERLANDSCHE EENHEDEN. Omtrent de op 30 Juli ondernomen lan ding van Japansche marinestrydkrachten op de eilanden Kai, Aroe en Tenimber in de Alfoerenzee zijn thans nadere bijzonderhe den bekend geworden, vqjgens, welke de Nederlandsche militaire autoriteiten na het verlies van de voornaamste Nederlandsche eilanden vrij kleine eenheden, die naar Australië waren uitgeweken,' naar deze eilanaien hebben gezonden, waar zij belang rijke punten bezetten. Op alle drie de eilanden bevonden zich radiostations, die verbinding met Australië mogelij Jt maakten. Marinevliegtuigen steunden die Japansche landingsoperaties, die bijna zonder wrflving ten uitvoer wer den gelegd. Allereerst werd de Kei-eilan dengroep bezet. Denzeifden dag landden de Japanners in Dobbo op Aroe, waar zij even eens een radiostation bezetten en gevange nen maakten.. Tot gevechten kwam het bij de bezetting van Saumlakkis op Tenimber, waar die inheemsche soldaten onder bevel van vier Nederlandsche officieren in het eerst feilen tegenstand boden. Hier kwam hét na de bezetting van het eiland tot een eigenaardig incident. Twee kleine koopvaar ders onder Australische vlag voeren zonder erg de haven Saomlakki binnen en tracht ten troepenversterkingen aan land te zet ten. De onderneming mislukte echter vol komen. Op de schepen bevonden zich onge veer 1000 Indonesiërs, die in Melbourne en Port Darwin waren opgeleid. ITALIAANSCH WEERMACHTBERICHT Het communiqué van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: Aan het Egyptische front werd een le vendig vijandelijk artillerievuur met goed gevolg door onze artillerie beantwoord. Eenige aanvallen van vijandelijke pantser wagens werden onmiddellijk afgeslagen. By een nachtelijken aanval van drie vij andelijke bommenwerpei'S in de streek van Mersa Matroel) werden twee dier vliegtui gen door het luchtdoelgeschut neerge haald. Twee Curtiss-toestellen werden in een gevecht met Duitsche jagers vernield, een derde door het afweergeschut van een groote legenafdeeling neergeschoten. Vliegtuigen der spilmogendheden vleien de lucht- en vlootbases van Malta aan. Op een grooten koopvaarder, die zwaar beschadigd in een sleep voer, werden op nieuw treffers geplaatst. Te Rome werd Maandag even na 17 uur luchtalarm gemaakt, daar een vlieg tuig van niet-herkende nationaliteit in de veiligheidszone der stad was gekomen. De jagers, die onmiddellyk opstegen, consta teerden, dat het een Fransch vliegtuig was. Eén onzer duïkbooten, staande onder bevel van den fregatkapitein Giovanni Bruno, heeft op den Atlantischen Oceaan het gewapende Engelsche motorschip Me- don, het Amerikaansche s.s. California en een derden, eveneens gewapenden koop vaarder, tezamen 18.885 ton, getorpedeerd en tot zinken gebracht en een ander mo torschip van 10.000 ton getroffen. GEHEIMZINNIGE MOORDEN IN BRAZILIAANSCHE HOOFDSTAD. Dezer dagen is in een grot nabij Rio de Janeiro het lijk gevonden van den Argentijnschen militair-attaché in Brazi lië, luit.-koL Gay. Hij bleek door twee revolverschoten te zyn gedood. Zijn auto stond op 500 m. afstand van de grot. Op het lrjk vond men een portefeuille met een aanzienlijk bedrag aan geld, zoodat roof dus niet* de beweegreden tot de daad was.-'Kort na den moord werd de politie door een onbekende per teléfoon op de hoogte gesteld. Den dader heeft men ech ter niet kunnen opsporen. Nog geheimzinniger wordt deze mis daad doordat Zaterdag op het strand van Rio de lijken van de echtgenoote en het 12-jarige dochtertje vary den Argentijn schen luchtvaartattaché Sola zijn gevon den. Sola zelf was Woensdag naar Buenos Aires vertrokken. Oolf hier tast mén vol komen in het duister. MEXICO EN DE OORLOG. Volgens een bericht uit Mexico h'eeft de Mexicaansehe regeering bekend gemaakt, dat Mexicaansehe soldaten zyn gelegerd op de Revilla- Gigedo-eilanden in den Stillen Oceaan. Deze -maatregel is genomen, aldus het communiqué, om een eventueelen Ja- panschen coup de main te voorkomen. INZAMELING VAN OUD MATERIAAL IN ENGELAND. Hfet Engelsche volk is opnieuw opge- roepefa tot het bijeengaren en inzamelen van oud papier, lompen en oude metalen, zoo meldt de'Britsche nieuwsdienst. „Veel is reeds volbracht, maar er moet nog meer gepresteerd worden", zoo heeft sir James Marchand, een deskundige voor de ver werking van oud materiaal, verklaard in een desbetreffenden oproep. Hij wees er op dat men in eigen huis bijeen kan brengen, wat anders de Britsche matro zen, „alleen door opofferend optreden", moeten halen. Marchand zeide, dat de in zameling van oud materiaal ook na den oorlog moet worden voortgezet, aangezien ook dan nog goederenschaarscht" te ver wachten is. DE RADIO IN ZWEDEN. Volgens de jongste gegevens, vastgelegd in het verslag van de Zweedsche P.T.T. over 1941, zal binnenkort vergunning no. 1,600.000 voor het houden van een radio toestel worden uitgegeven. D.w.z. dat op ongeveer iedere 4 Zweden een radiotoe stel voorkomt Aangezien de luisterver gunning den luisteraar 10 kronen per jaar kost, ontvangt de staat thans dus 16 mil- lioen kronen per jaar uit deze bron. Osten, waarbij o.m. de oprichting van een Europeeschen sportbond ter sprake kwam. Dit alles is nog toekomstmuziek, doch spreker was er van verzekerd, dat Neder land in die Ëuropeesche sportgemeenschap de plaats zal innemen, die het toekomt. FINANCIEN De rijkspostspaarbank in 1941. In het jaarvei-slag van de rijkspost spaarbank over 1941 wordt verklaard, dat de verschillende by de inleggers werkzame, in den algemeenen toestand wortelende factoren, die in samenwerking van den aanvang van Mei 1940 af een ongekend nadeelig saldo van inleg en terugbetaling hadden veroorzaakt, in 1941 nog hebben doorgewerkt. Deze hebben echter langza merhand aan intensiteit ingeboekt, blij kende uit een aanmerkelijk minder on gunstige uitkomst. Leverde 1940 een nega tief saldo op van 161.400.000. Over 1941 was dit 48.500.000 terwijl in 1940 de inleg 130.800.000 en de terugbetaling 300.200.000 bedroeg, waren de resp. cij fers hiervoor over 1941 119.800.000 en 168.300.000. Hoewél er weinig regelmaat in den loop der maandcijfers van de terugbetalingen gedui-ende 1941 valt op te merken, een verschijnsel, dat ook in normale jaren op valt, is er toch een onmiskenbare daling in den loop van het verslagjaar. Aanvan gende met een totaal van 20.800.000 over Januari en eindigende met 9.500.000 over December. Ook het jaartotaal der inleggingen is echter aanzien'ijk beneden het normale der laatste lustige jaren ge bleven. Begonnen met 8.000.000 over Ja nuari besluit het jaar met 12.200.000 over December. Verheugend is, dat de gunstige tendenz zich over de eerste maan den van 1942 voortzet, zoodat de ver wachting niet ongegrond lijkt, dat de rijks postspaarbank een tijd van toenemende in- leggelden tegemoetgaafe. Het aantal han delingen is by dat van 1940 aanmerkelijk achtei^gebleven. Vergeleken met het tot nog toe drukste jaar 1938, dat is meer dan 5.000.000 inleggingèn en terugbetalingen bracht, is het met in totaal 2.363.302 handelingen tot minder dan de helft gedaald. Niettemin is het aantal in leggingen per maand gemiddeld aan zienlijk grooter dan het gemiddelde in de maanden MeiDecember 1940 en kan men er een stijgende lijn in onderkennen; het omgekeerde valt op te merken bij het aantal terugbetalingen. De vijkspostspaai*- bank heeft ook in het verslagjaar zonder eenig bezwaar - voor een xuim voldoende liquiditeit kunnen zorgen, om. aan alle aanvragen om terugbetaling vlot te kun nen voldoen. Aan het cijfer materiaal wordt nog het Volgende ontleend het aantal inleggingen beliep 989.210 (v. j. 1.450.578) verminde ring 461.368 met een totaal bedrag van 119.804.684 (v. j. 130.795.325) verminde ring 10.990.640. Het aantal terugbetalingen beliep 1.374.092 (v. j. 2.712.960) verminde ring 1.338.868 ten bedrage van 168.339.397 (v. j. 300.243.855) vermindering 131.904.458. Het totaal saldo tegoed was ultimo 1941 497.339.370 (v. j. 515.844.037) ver mindering 36.504.666. Het gemiddeld saldo per boekje bedroeg 290.13 (v. j. 221.16) vermindering 12.03. Het gemid deld saldo per 100Ó zielen bedroeg 53.215.09 (v. j. 57.806.70) vermindering 4.591.61 het gemiddeld bedrag der in leggingen was 121.11 (v.j. 90.17) ver meerdering 30.94. Het gemiddelde be drag der terugbetalingen beliep' 122.72 (v. j. 110.92) vermeerdex-ing 11.80. Het aantal uitgegeven boekjes was 71.866 (85.789) vermindering 13.923. Het aantal afbetaalde boekjec bedroeg ll£238 (146.643) vermindering 34.405. Het aantal boekjes einde 1941 in omloop was 2.292.108 (2.332.480) vermindering 40.372. Aan rente werd bijgeschreven 12.040.294 15.096.258), zoodat het saldo tegoed, zooals reeds vermeld, bedroeg 497.339.370 515.844.037). de kwaliteits-tandpasta KALME HANDEL OP DE BEURS. De handel op de effectenbeurs te Amsterdam was gisteren over het geheel genomen van kal- men aard. Waar enkele specialiteiten echter een flinke beweging veroorzaakten, kreeg de' markt daardoor tot op zekere, hoogte toch een voorko men van activiteit. De stemming was vast. Op bijna alle afdeelingen werd op een hooger kQers- peil gehandeld en onder beurstijd liepen de no teeringen onder de noodige schommelingen toch weer naar boven. Evenals eergisteren werd de aandacht in de eerste plaats getrokken door uni- levers die van de opening af een drukke affaire te zien gaven en de opwaartsqhe koersbeweging onverminderd vportzette. De Phllipsaandeelen waren kalm, een paar'punten hooger. Vervolgens •waren het olies, die de noodige beweging ver oorzaakten. De scheepvaart afdeeling hoewel kalm, gaf voor scheepvaartunies, vaarten en Ja- panlyncn toch behoorlijke affaire te aanschou wen. Op de rubbermarkt waren Amsterdam rub bers tets hoogers en de minder courante soorten waren goed prijshoudend. In tabakken ging maar heel weinig om. De suikerrubriek gaf voor HVA's bij matige affaire een verbetering van eenige procenten te zien. De belegglngsmarkt was kalm. De Nederlandsche staatspapieren wa ren goed prijshoudend, weinig veranderd. Nederland obl. 1941 100 4 100%—100%: Ne derland Obl. 1911 100.— 3% 99%—100; Bataaf- sche Petroleum Mij. Obl. 4% 103%—103%; Idem Obl. 3% 9999%; A Amsterdamsche Bank 143 143%; A Incassobank 141%—141; A Rotterd. Bankver. 149V2Nederland le lng 1940 4 101%—101%: Nederland 2e lng 1940 4 100%—100% Nederland met bel. fac. 1940 4'101%—100%;'Ne derland k f 1000.— 1937 3 95%—95%-%: Neder land k 1000.— 1938 (3%) 3 98%—98%-%: Indië k f 1000— 1937 3 88%—88%Indië k f 1000— 1937 A 3 87—87; A Koloniale Bank 132%—135; A Ned. Indische. Handelsbank 88%89; C Ned. Handel.-Mij 1000.) 129%—129%; A Algemeene Kunstzijde Unie 156%156%-57; A Van Berkel's Patent 137%—138%-39%; C Calvé Delft 132%— 135%-38; A Fokkervliegt. Fabr. 283—285; A Le ver Bros Unilever 198%205%-08%; A Ned. Ford Aut. Mij. 312—315;'A Philips' Gloell. Fabr. Gom. Bez. 344%—346-53%Idem Pref. W.A. 130% —182; A Dordtsche Petr. Ind. Mij. 340—345: A Kon. Petroleum Mij. 386%—390-94: C Amsterdam Rubber 217%—220-21; A Bandar Rubber Mij. 145 '146; A Deli Batavia Rubber Mij. 141C Oostkust k 500.100A „Sorbadjadi" Sum.-Rubber 90%—90%A Sumatra Rubber Cult. 163: A Ver. Ind. Cult. Ondern. 128% A Holland—Amerika lijn 167%—167%-69%A Ja vaChinaJapan lijn 153%154-56%; A Kon. Nod. Stoomb. Mij 212%—2)5; A Ned. Scheep vaart Unie 203%—203%-06: A Rotterdamsche Lloyd 180181%A S!v. Mij. Nederland 178%— 179 A Handelsver. Amsterdam 329-333-37: A .T- - Cultuur MO. 161—162; A Ned. Ind. Sui- het Lu c 163 )C8%. pïreiwUle. 9e2?",°' ma9eenir- lube Prodenll Uw ,'lcoopen n. i verpak produelI s willekeuri9® ledigeI onlvangs! van vooral tube roei dop. fM ;r»ro9si;aneeo^-udUnvooral. ÏRO»«ï! N.V. PRODENTA.! BURGERLIJKE STAND 0 GOES. Geboren: Maripus Hermanus, z. v. An- thon Koole en Cornelia Janna Klaassen, wonen de te Borssele, MARKTBERICHTEN GOES. 18 Augustus. Appels: Codlin Keswick, Earlv Victoria, The Queen, 1220, Duch d' Ol denburg 1222, James Greve 20—50. Zigeunerin nen 15—35, Zoete St. Jansappel3 10—17, Kroet- en valappels 5—10. Peren: André, d' Esportes. Goudballen, N.H. Suikerpeer, Wittebroodspeer 10—15, Ronde Heerenpeer, Maria Louise 10—22, Ciaps Favorite, Precose de Trevoux 1035, Jut ten 1545, IC roet- en valperen 5, Pruihien: Kou- wolijnen, Princeprulmen 11.50. Ponds Seedling 11.5021. Bolle de Louvain, Czarpruimen, Elden- sche blauwe. Golden Japan, Reine Victoria, Ute- lety 11.50—25. Dubbele Boere witte, Kerkesprui- men OntariopruLmen, Perzikpruimen, Wash, pruimen. Witte Wijnpruimen 11.50—33, Bonte Abrikoospruimen 11 50—35. Diversen: Black Ber- rv 50. BI druiven 70. Moerbeien 50. Tomaten 16, Meloenen' 20—50. Alles per 100 kg. Perziken 2—16. Per 100 stuks. ROTTERDAMSCHE VEEMARKT. ROTTERDAM 18 Augustus. Ter veemarkt warden aangevoerd: 2195 dieren waaronder 53 paarden, 277 veulens, 116 schapen, 1053 runderen, 162 nuchtere kalveren, 173 graskalveren, 90 big gen en 281 bokken en geiten. Prijzen per stuk: melkkoeien 710. 595, 490, kalfkoeien 715, 595. 490; varekoeien 490. 39o, 335; SS«0. 860/ 285; pinken 310. 230, 190; gras kalveren 210, 165. 80. Aanvoer graskalveren als vorige week met levendigen handel en prijshoudend. Melk- en kalfkoeien aanvoer iets kleiner met stuggen nan- del en constante prijzen. Vare koeien aanvoer gewoon met kalmen handel en prijzen iets hoo ger. Vaarzen en pinken aanvoer matig met tame- lijken handel. Prijzen vaarzen iets hooger, pinken als vorige week. RADIOPROGRAMMA DONDERDAG 20 AUGUSTUS. HILVERSUM I. 415 5 M. 6.45 Graui. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Ber. 7 15 Orkesten In den ochtendstond. 7.4o Ochtend- g'.mn. 8.00 Ber. en programma-uittreksel. 8.15 Marsch en lied. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Ochtendrhythme.. 10.30 Concertgebouw-orkest. 11 00 Radio-Vacantieschool. 11.20 Viool en piano. 11*54 Zang met piano. 12.00 Ensemble Willy Kok. 12^40 Almanak. 12.45 Ber. 13.00 Het groote Om roeporkest en solist. 14.00 Symphonisch middag concert. 15.00 Zang met piano en pianosoli. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Zondag 26 van den Heidel- bergschen Catechismus en gewilde muziek, lb.40 Gerard van Krevelen en zijn orkest en soliste. 17.30 Strijkorkest. 18.00 Een vraaggesprek over de tennissport met T. Hughan. 18.15 De wereld- meening uit vreemde kranten. 19.05 Brandende kwesties, causerie, 19.20 Piano. 19.50 Symphonie- concert. (Van 20.15 af alleen voor de radio-cen trales met lijnverbinding) 20.40 Het ZePPanmi" kwartct en gram. 21.40 Gram. 21.45 Ber. 22.00 Piano. 22.15 Musette-orkesten spelen. 23.W—24.1* Luchtige avondklanken. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hil versum I. 8.15 Balletmuziek door Symphonie- orkesten. 9.10 Strijkkwartet. 9.42 Orgel. 10.00 Morgenwijd. 10.15 Fragmenten uit Ital Opera s. 10 40 Vobr de vrouw. 11.00 Orkest Timm en gram. 12.00 Het Harmonie-orkest. 12.4o Ber. 13.00 Tweegesprek over het leven van den boer in dé prov. Groningen. 13.15 Orkest. 18.45 Voor dracht. 14 00 Theo Uden Masman en zijn dans- orkeat. 14.30 Orgel. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Piano. 16.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 16-4o Kinderkoor van den Ned Omroep. 17.15 Ber. 17.30 Gevar. programma. 18.30 Reeks „Arbeids dienst". 18.45 Musette. 19.00 Hier WA, 1015 Hier WA 19.15 Marschmuziek. 19.30 Ber. 1940, Wat Nederland schrijft. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 Amus.-oikest en soliste. Als intermez zo. „Wij trekken er op uit". (Van 20.15 af alleen voor radio-centrales met lünverbinding) 21.00 Gram. 21.15 Avondlied. 2145 Ber 22.00 MHItair overzicht. 2210 AVondwijding. 22.15—24.00 Zie Hilversum I. Officleele Mededeelingen. GEMEENTE GOES. AANVRAGEN PETROLEUM VOOR VERLICHTING. De Leider van den Distributiedienst Goes maakt bekend; dat Hoofden van gezinnen, die voor verlichting van hun woning uitsluitend op het gebruik van petroleum zijn aangewezen, zich op Donderdag 20 Augustus op den distributiedienst Ravelijn 2a kunnen vervoegen voor het invullen van een aanvraagformulier, dat voor de invulling van bedoeld formulier niet in aanmerking komen personen, die op ka mers, in een ponsion of in een hotel wonen. Ten behoev.e vtyi deze personen moet de aanvraag eventueel geschieden door het hoofd van het ge zin. waarbij zij wonen. daf toekenning van petroleum niet zal kunnen plaats hebben. Indien belanghebbenden op an- dero wijze In de verlichting van hun woning kun nen voorzien b.v. door aansluiting op het gas- of clectriciteitsnet. door gebruik van wind kracht, of van een brongas- of butaangasinstal latie. Goes, 19, Augustus 1942. De Leider voorn. M. A. L. HUBREGTSE.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 2