UIT DE PROVINCIE 2 employé,s ENGELMAN. f62.50 el landje van Kadzand VERDUISTEREN van hedenavond 21.16 tot morgenochtend 6.15 De maan komt morgen te 5.30 op en gaat te 20.49 onder. DE AUTOBUSDIENSTEN. De autobusdiensten gullen op 11, 12, 13, 14 en 15 Augustus a.s. des voormiddags ge heel of grootendeels niet worden uitge voerd. Het publiek wordt verzocht op deze dagen.zoo min mogelijk van de overgeble ven diensten gebruik te maken. Abonne menthouders zullen den voorrang hebben. ZUID-BEVELAND CONCEPT. NIEUWDORP. Het muziekkorps O.N. D.A. alhier, gaf Vrijdagavond haar twee de concert in dit seizoen op het Dorps plein, onder leiding van den directeur, den heer A. Goedegebure. Er was veel belangstelling. VERMJST RIJWIEL GEVONDEN. KLOE7TINGE. Het b.j de schuur van den heer Buysrogge aan de 's-Gravenpolder- sche weg van den heer M. Tramper te 's-Gravenpolder ontvreemde rijwiel is in de buurt van den 's H. Abtskerkschen zand weg gevonden. Het rijwiel was onbescha digd, qr, was alleen een poging gedaan het van de7 banden te ontdoen. ABRAHAM REMIJNSE f OUDELANDE. Zondagmorgen is alhier na een kortstondige ziekte, op 75-jarigen leeftijd overleden, de heer Abraham Re- mijnse. De overledene werd in 1910 be noemd tot ontvanger en ambtenaar van den burgerlijken stand der gemeente Oudelande en als zoodanig,'op zyn verzoek, op 1 Au gustus 1942 eervol ontslag verleend. Hij had zitting in de, besturen van vele verèenigingen.-Thans was hij o.a. nog sinds 1909 voorzitter der kolenvereeniging no tabel der N.H. kerk sinds 1916 penning meester van een slagershond in Zuid-Beve land penningmeester der wijkverpleging enz. Voorljpen was hij o.a. bestuurslid der plaatselijke afdeeling van „Het Groene Kruis" en secretaris van de coöp. Kunst- mestvereeniging enz. In deze gemeente en omgeving was hij een zeer gezien en algemeen geacht per soon. ZEEUWSCH-VLAANDEREN De burgemeestersmstallatle te Waterlandkerkje. WATERLANDKERKJE. De ingezetenen van Waterlandkerkje hebben de installatie van hun nieuwen burgemeester niet maar zoo zonder meer laten voorbijgaan. Inte gendeel, voor de geheele gemeente was het een echte feestdag. Met een drietal fraai versierde open rijtuigen, voorafge gaan door de muziek, werden burgemees ter en mevrouw Verbrugge en de familie leden van huis gehaald, waar aan mevrouw Verbnigge door eenige lieve kinderen fraaie bloemen werden aangeboden. «Door een haag van schoolkinderen betrad de nieuwe burgemeester het gemeentehuis, waar mevrouw Verbrugge wederom bloem stukken werden aangeboden. In de raadzaal had zich intusschen een groot gezelschap vefeenigd, waarby we o.a. opmerkten, de heer Goossens, be stuursraad van Zeeland en waarnemend commissaris der provincie, de Ortskom- mandant van Oostburg, de' burgemeesters van Oostburg, Breskens, Aardenburg, IJzendijke, Schoondrjke en Retranchement, de kringleider van de N.S.B. voor Zeeuwsch Vlaanderen, de heer Stoet2er, de gemeente-geneesheer dr. Buskop en vele anderen. Nadat wethouder Buijck deze bijzondere zitting had geopend, las de waarnemend secretaris, burgemeester Rösevelt van Schoondijke, eenige ingekoyien stukken voor, o.a. een bericht van verhindering van den commissaris der ^tovincie en van den Beaufttagte van den Rijkscommissaris, welke laatste daarbij de hoop uitsprak dat de samenwerking met den burgemeester vertrouwensvol, kameraadschappelijk en tot zegen van deze gemeente en Nederland zal mogen strekkeii. Na. het voorlezen van het benoemingsbèslult, volgde de installa- rede van wethouder Buijck en de rede van den burgemeester, ifi ons vorig nummer reeds vermeld. De heer Stoetzer, daarna het woord ver krijgende, zeide o.a. als gizagdrager van de eenige politieke beweging in ons land heel graag naar deze installatie te zijn ge komen. Ook voor de Nat. Soc. Beweging is er verheuging over deze benoeming. Welis waar behoort burgemeester \ferbrugge niet tot de N.S.B., doch gij als bo%, aldus spr., zijt het beste in staat deze gemeente te leiden. De heer Stoetzer wees vérder op de positie van de boeren onder het vorige democratische bewindstelsel en de groote verbeteringen die er sindsdien toor de boeren zijn gekomen. In dit verband^wees spr. ook op de beteelcenis van den Land stand. Vervolgens sprak de heer Goossens, bestuursraad van Zeeland, die een woord van hartelyke gelukwensch tot den nieu wen burgemeester richtte, daarbij wijzend op de groote veraytwoordelijkheid, welke de uit9efening van het burgemeestersambt medebrengt. Spr. bracht in herinnering dat de vader van den burgemeester gedurende 25 jaren het wethouderschap der gemeente op zeer eervolle 'wijze heeft bekleed en besloot zijn korte toespraak met den wensch, dat het burgemeesterschap van den heer Verbrugge tot zegen der gemeen te moge strekken. Burgemeester Leenhouts van Retran chement wenschte, nan^ens de vercenlging van burgemeesters, secretarissen en ont vangers, den heer Verbrugge geluk met zijn benoeming, een benoeming die in deze gemeente zoo gewaardeerd wordt. Dat is heel veel waard, aldus spr. doch aan den andèrsp kant geeft dat veel verplichtingen. Spr. raadt den burgemeester aanN op krachtige wijze te regeeren, daarbij echter terdege rekening houdend met den geest van de bevolking. Namens de vereeniging zegt spr. alle mogelijke medewerking en steun toe. Vervolgens sprak burgemeester F. A. van Rosevelt als waarnemend secre taris van Waterlandkerkje als zijn over tuiging uit, dat de heer Verbnigge voor zijn gemeentenaren een burgervader zal zijn. De woorden bij deze installatie ge sproken zijn geen holle phrasen en, aldus spr. ik ben er van overtuigd, dat de ambtenaren U ten volle zullen steunen. Het woord werd daarna nog gevoerd door ds. G. vart Yperen, Herv. predikant en door den heer P. A. Vermeulen, hoofd der o.l.-school, terwijl tot slot de heer C. de Nood de vreugde der ingezetenen vertolkte en de opperwachtmeester der marechaussee de gelukwenschen der brigade Oostburg overbracht. Na deze officieele plechtigheid recipieer den burgemeester en mevrouw Verbrugge, waarby zeer velen kwamen gelukwenschen. Intusschen werden in de gemeente volks spelen gehouden, opgeluisterd door muziek, welke volksspelen later door de burgemees ter met zijn genoodigden werden bezocht. Er .heerschtc daar een echt feestelijke stemming en er is braaf gelachen om de sportieve strijd die er werd geleverd, niet alleen door de jeugd, doch ook door de ouderen. Tot slot van den dag vereenigden de genoodigden zich aan een ouderwetsche koffiemaaltijd. DE DISTRIBUTIEKRING OOSTBURG HEEFT EEN NIEUWE HUISVESTING. Een groote verbetering. OOSTBURG. Dank zij de medewerking van de familie Dieleman, dié haar huis voor dit doel heeft ontruimd, zijn de kan toren van den distributiekring Oostburg thans overgeplaatst naar het %ibbele pand aan de Markt no. 4, hetgeen een groote verbetering genoemd mag worden. Hoewel het nu verlaten pand geruimen tijd zeer goed heeft voldaan, nam de uit breiding van den distributiedienst den laatsten tijd zoo'n omvang, dat er steeds meer personeel noodig was (thans ruim 40 personen), en niet alleen de ruimte, doch ook de indeeling van dit pand niet meer aan de gestelde .eischen kon vol doen. In gezelschap van den leider van den distributiekring, den heer C. Koster, heb ben wy de nieuwe kantoren bezichtigd en de groote bedrijvigheid, die daar den ge- heelen-dag heerscht, gadegeslagen. Het eerste wat opvalt, zijn de ruime vertrekken, geschilderd en behangen in lichte kleuren, terwijl overal het dag licht volop kan binnendringen, wat het interieur een zeer prettig aanzien geeft. Een groote verbetering is het, dat dé administratie geheel gescheiden is van den loketdienst en beide diensten in een apart pand zijn ondergebracht, welke panden echter met elkaar in verbinding staan. In het administratiegebouw heeft de leider thans een ruim werkvertrek ge kregen, evenals zijn assistente. In dit laatste kantoor worden alle opplakvellen verzorgd en dit is tevens het vertrek waar alle agenten yan géheel Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen op geregelde tijden bijeenkomen. In hetzelfde pand heeft de kassier van l\et waardemateriaal met zijn assistente een ruim, rustig vertrek betrokken. Wij mochten een kykje nemen in de kluis, waarin een groote waarde aan distributie bescheiden was geborgen. Dat deze kluis goed is verzekerd, laat zich begrijpen. In hetzelfde gebouw heeft ook de plaatsver vangend leider zijn kantoor. De loketdienst. Heerscht er in deze afdeeling een wel- dadigê rust, dit verander 2, zoodra men het aangrenzend pand betreedt. Daar toch bevinden zich de loketdiensten, ge scheiden in twee afdeelingen. De eené af deeling, waar twee dames resideeren, is hoofdzakelijk bestemd voor de na-ifit rei kingen, waarvoor twee loketten aanwezig zijn. Aan de andere zijde zijn drie loket ten, bestemd voor de behandeling van rantsoenbonnen, textiel, brandstoffen enz. Wij troffen daar een 7-tal dames en hee- ren aan, die over gebrek aan werk zeker niet te klagen hebben. Bedde kantoren zijn gelegen aan de BIJ REDDINGSPOGING VERDRONKEN. Zaterdag in den namiddag is op de Oos- terschelde de 30-jarige vlsscher A. Franken uit Bergen op Zoom.by een poging om een jongen te redden, verdronken. Franken waa met eenige personen, on der wie de 9-jarige Hemming, met één motorsloep uitgevaren naar een der wier- visscherijen. Even voor aankomst aldaar sloeg de giek over, waardoor Hemming een klap kreeg en te water geraakte. Franken sprong direct gekleed te water en kon den jongen grijpen en boven water houden. Vermoedelijk echter tengevolge van kramp moest hij den drenkeling weer los laten, waarop hy zelf in de diepte ver dween. De jongen werd spoedig'door een te hulp gekomen vi'sscher, zekeren Verkappen uit Tholen, aan boord gehaald, doch Franken zag men niet meer. Ook dreggen Zaterdag en Zondag bleef zonder resultaat Franken wds gehuwd en laat een vrouw en een kind achter. DE FRCITOOGIT. (Van onzen Haagschen redacteur.) Naar men ons van bevoegde zydé mee deelt, laat de fruitoogst zien gunstig aan zien. Hierbij dient echter bedacht te wor den, dat thans zeer veel fruit noodig is voor de jamfabricage. De vraag naar jam is veel grooter dan vroeger het geval was, waartoe het gebrek aan andere bo terhambelegsels en het boter-tekort mee werken. De jamproductie op de basis van het huidige rantsoen van 4% 5 ons per periode van vier weken is belang- ryk toegenomen en zal misschien in de toekomst nog vergroot worden, indien de suikerpositie zulks toelaat. Dat niet overal in den lande bepaalde fruitsoorten te verkrijgen zijn, vindt zyn oorzaak in de vervoersmoeilijkheden en den -noodzakelijk snellen afzet in verband met de bederfkansen. Ten aanzien van roode bessen, aardbeien en kersen hebben we een zeker yst ongunstig jaar gehad en groote hoeveelheden hiervan zyn ii. de normale consumptie gebracht. Naar den toestand vin het oogenblik kan straks ook een Iroede pruimen- en perenoogst verwacht worden, ofschoon natuurlijk met het oog op de weersomstandigheden, die ons dit jaar reeds ia zoo menig opzich parten gespeeld hebben, voorspellingen altijd ge vaarlijk ayn. De appeloogst zal waarschijn lijk iets minder zijn. straatzijde, waarby groote ramen zorg dragen dat er volop licht naar binnen valt. De toegang tot de loketdiensten is langs de achterzijde, waar ook de wacht-, kamer is gelegen. Hoewel deze wachtka mer zoo comfortabel mogelijk is inge richt, wordt daarvan door het publiek hoegenaamd geen gebruik gemaakt, wat wel is te betreuren. Nu blyft het wach tende, publiek steeds maar in de gang staan, angstig dat een ander voor zal gaan. Als daar nog eens een regeling voor kan worden getroffen, zou dat ze ker aanbeveling verdienen. Men verzocht ons er nog eens uitdruk kelijk op te wijzen, dat alleen voor de ad ministratie de ingang is «an #de voor zijde, Markt 4. De periodieke bonuitreikingen vinden echter niet plaats in" dit gebouw, doch daarvoor blyift disponibel het lokaal van den heer De Pauw aan de overzyde, waar men een flinke ruimte heeft en waar het "publiek, dank zy de welwillende mede werking van den heer De Pauw, rustig kan zitten wachten. PA ARDENTAXATIE MARKT. IJZENDIJKE. Op de Vrijdag alhier ge houden paardentaxatiemarkt waren 24 paarden aangevoerd. De kwaliteit was be hoorlijk. De belangstelling van de zyde van het putjliek was. vry groot. DE DUIKBOOTOORLOG GAAT VOORT. De duikboot-oorlog tegen de Britsch- Amerikaansche ravitailleeringsscheepvaart wordt zonder onderbreking voortgezet, zoo verneemt het D.N.B. van militaire zyde. Wederom heeft het Amerikaansche minis terie van marine het verlies van drie koop vaarders moeten toegeven. Alle drie deze schepen hadden waardevolle gröfldstoffen, o.m. rubber en chroomerts voor de Ameri kaan* che bewapeningsindustrie aan boord. Het 5200 ton groote vrachtschip „Maldo- nado" uit Uruguay is volgens berichten uit Montevideo den eersten Augustus in de nabijheid *'an de Bermuda-eilanden tot zin ken gebracht. Tot nu toe is slechts één der vier reddingbooten, die 13 ^er 49 leden van de bemanning aan boord had, door een Amerikaansch oorlogsschip opgepikt. De „Maldonado" is het vroegere Italiaansche schip „Fausto" dat door de regeering van Uruguay in beslag is genomen. HET CONVOOI IN DE NOORDELIJKE IJSZEE. Van Duitsche militaire zijde wordt ver nomen Na de reeds gepubliceerde namen van de schepen van het in de Noordelijke IJszee vernietigde convooi is het opper-, bevel der weermacht thans in staat aan de hand van verklaringen van overleven den de namen der overige schepen die tot zinken zyn gebracht, bekend te maken. Het zijn de Amerikaansche vrachtschepen „Ironclad" (5685 brt), „William Hooper" (6800 brt.) en „Washington" (5564 brt.). De Britsche vrachtschepen „Bolton Castle" (5200 brt.), het Noorsche vrachtschip „Troubador (5808 brt.), de Sovjet-Russi sche tankboot „Donbass" (7925 brt.), het Amerikaansche vrachtschip „Peter Kerr" (6476 brt.); het Amerikaansche vracht schip „Benjamin Harrison" (7500 brt.), 't Britsche vrachtschip „Ocean Freedom" (6800 brt.) en de Ajnerikaansche vracht schepen „Fairfield City" (5686 brt.), „Elchard Bland" (8000 brt* en „Sam Chase" (3000 bit.). ITALIAANSCH WEERMACHTBERICHT Êet Italiaansche weermachtbericht van Zondag luidt als volgt Gisteren zyn aan het Egyptische front verkenningsacties ondernomen en met ar tillerie geschoten van weerszijden. Twee toestellen werden neergeschote'n door het afweergeschut van onze groote landeenhe- den. De luchtmacht der spil herhaalde haar aanvallen op vyandelijke troepenconcentra ties en strijdmiddelen en schoot tijdens ge- veqhten twee Curtiss-machinas neer. Tegen Malta werden eveneens de operaties voort gezet van de Italiaansche en Duitsche luchtformaties, die verscheidene ntalen mi litaire installaties van La Valctta, La Ve- nezia en Micabba bombardeerden en de R. A.F. het verlies van twee Spitfires berok kenden. Onze duikbooten, brachten op den Atlantischen Oceaan twee schepen en een tankboot, met een globalen inhoud van 24.800 ton, tot zinken. De duikbooten, die deze schepen in den grond boorden, staan onder bevel van den corvettenkapitein Oarlo Tecia di Cossata en lt. ter zee Fran cesco d' Alessandro. In totaal hebben de oorlogsschepen en koopvaarders, die in den grond geboord zyn op den Atlantischen Oceaan, de Middellandsche Zee en de Zwar te Zee door onze duikbooten en die stellig en met name eën voor een geïdentificeerd zyn, een inhoud van meer dan een millioen ton. Dit totaal is n.l. gestegen tot 1.018.971 ton. EINDEUOOZE COUjONNES. In elndelooze colonnes trekken de gevangen bolsje wisten Nilt het Don-gebied door de steppen. Even eindeloos zijn de colonnes van het Duitsche leger en zijn bondgenooten die ten strijde trekken tegen de resten van de Stalin-legers. Sinds het Duitsche of fensief Is begonnen vluchten de Sovjets en worden steeds meer gebieden bevrUd van den geesel, dien men bolsjewisme noemt. Van dezen geesel moet Europa bevrijd worden em het ls de plicht van lederen beschaafden Euro peaan zich voor dit doel In te zetten. Er zü'n reeds duizenden Nederlanders die dit begrepen hebben. ZSJ strijden in de gelederen van ons legioen. En gU landgenoot, waarop wacht gij? Aarzelt niet langer. Strijdt mede voor de toekomst van ons land en volk. Meldt U aan bU het vrijwilligerslegioen Ne derland. Koninginnegracht 22 te 's-Gravenhage. MARKTBERICHTEN Veilingsvereeniglng „Zuid-Beveland". GOES, 8 Augustus. Appels: Beauty of Bath, Perzikr. zomerappels, Yellow Transp.. alle 15— 35. Duch. d'Oldenburg 12—30,' Early Victoria 12 20, Roode Astrakan 1017, Zomeraagt 1017, Kroet- en Valappels 510, alles per 100 kg. Peren: Ronde Heerenpeer 10—22. Bergamotten 10—15. N.H. Suikerpeer 10—15. Oomskinderen- peer 10—35. Précoae de Trevoux 10—35. Kroet- en Valpeien 5, alles per 100 kg. Pruimen: Beve landers, Kauwelijnen. Myralolanen, Okkelanen, Princepruimen, Sierpruimen. Tollenaars. Wijn- krozen, alle 12—22. BI. Abrikoosprulmen, Early Laxton, Ontarioprulmen, Perzikpruimen._ Wash, pruimen, Witte wijnpruimen, alle 1235. Czar- pruimen, Eng. krozen, Eldensche krozen, alle 12—27. Pruimen- (val) 5 per 100 kg.. Meloenen 25. Black Berrv 50, Frambozen 4050. Tomaten 18. alles per 100 kg: Perziken 2—7 per 100 stuks. Velllngsver. KapelleBiezelinge en Omgeving. KAPEIiLE, 7 Augustus'. Groote veiling: Roode bessen 18—22.50, frambozen 35. zure kroetappe- len 8. Kleine veiling: Prolific 24—30, roode bes sen 1822.50, frambozen 4050, bramen 50, Boysonsbramen 1, Japgnscbe wijnbessen 1; blau we druiven 80, perziken 2430, kersen groep IV •A 25, B 20, C 10pruimengroep I A kw. 35, B 28. C 12, groep II A ld. 27. B 22. C 12. groep III A id., A en B 22. C 12, valpruimeft 12, dun sel pruimen 5: appelen: groep II IA 35. A 25, B 15, groep IV A 20, B 12 groep V A 17. B 10. valappelen 10—12; peren: groep II IA 35, A 25, B 10. kroetperen 5. bosselderij 3 per bos, stam- boonen 1218. stokboonen 1620, pootuien 4. stekkomkommers 8. -«avoye kool ,5. kroten 5. meirapen 6.50, tomaten 818, peen zonder lof 5.30. alles per kg: kropsla 2, perziken 2—17. bloemkool 4.40S, komkommers 5.50—13.50, al les par 100 stuks: preiplanten 59, andijvieplan- ten 16—26 per 10O stuks. Officieele Mededeelingen. AFLEVERINGSVERBOD GEBRUIKTE MACHINES. De Secretarissen-Generaal van de Departementen van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Landbouw en Visscherlj maken, onder verwijzing naar de ln do Staatscourant van 7 Auffrstus J942 opgenomen be schikking getauilkte machines 1942, welke voor schriften bevaHoetreffendg het koopen, te koop aan bieden, te koop jjragen, vferkoopen, afleveren en ver voeren van gebruikte machines, alsmede een opgave- pllcht van niet meer in gebruik zijnde machines, be kend, dat onder „machines" worden verstaan: a. electromotoren en generatoren met een vermogen groo ter dan 1 kw., alsmede transformatoren met een verinogen grooter dan 1 k.v.a.. b. landbouwwerktuigen, zijnde machines, wgrktui»en, apparaten voor den land bouw. den tuinbouw of de veehouderij, geheel of ge deeltelijk van metaal, c. alle overige van metaal vervaardigde werktuigen, welke in bedrijf mechanisch arbeidsvermogen opnemen of afgeven, voor zoover HJ zwaarder zijn dan 100 kg. Anet uitzondering van I. diamantmachines. 2 machines, genoemd onder het hoofd „sectie grafische Industrie", ln de tabel behoo- rende bij de „beschikking verwerkende industrieën 1940 no. 2", 3. machine» voor tractie en vervoer langs den weg, 4. machines, welke vallen onder het besluit „reservemateriaal V.V.C.". Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar de „toelichtende circulaire gebruikte machines", welke de Rijksbureaus aan de bij hen ingeschrevenen toe zenden en tevens op aanvrage verkrijgbaar ls bij de rljksbureaux en bij de kamers van koophandel en fabrlelyn. Met nadruk wordt er op gewezen, dat op de ma chines, welke vallen onder de beschikking gebruikte machines 1942, de ijzer en staalbeschikking no. 9 niet van toepassing is; het verkoopen en afleveren van gebruikte machines aan een schrothandelaar mag niet geschieden zonder vtrgunning van den directeur van bet bureau voor de metalen-verwerkende industrie. Wouwstraat 174, 's Gravenbage. MOTORBRANDSTOF VOOR HET DORSCHEN. Het Rijksbureau voor de voedselvoorziening ln oor logstijd maakt bekend, dat de schaarechte aan vloei bare motorbrandstoffen het onmogelijk maakt om, zooals het vorige Jaar gebeurd is. gelegenheid te geven tot het aanvragen van vloeibare motorbrandstof voor het dorschen aan diegenen, die zelf over motoren en garnituren beschikken. De Provinciale/Voedselcommlssarlssen hebben de taak om voor hun provincies een dorschpla'n te ont werpen, waarin met behulp van de beschikbare omge bouwde generatormotoren, alsmede van de electromo toren, de oogst kan wotden afgedorsebt. Iedere be langhebbende dient zich voor het afdorschen van zijn oogst in verbinding te stellen met den provincialen voedselcommissarls, of met de door dezen aangewezen Instanties, óm te vernemen, op welke wijze zijn oogst zal worden afgedorscht. OPGAVEPLICHT HANDELAREN IN GEBRUIKTE MACHINES. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Seheepvaart maakt bekend, dat leder, die zich als hoofd-, neven- of bijbedrljf bezig houdt met hét verhandelen van gebruikte machines, verplicht ls voor 22 Augustus 1942 van alle op 7 Augustus 1942 bU hem voorradige gebruikte machines op daartoe bestemde formulieren, welke op aanvraag verkrijgbaar zijn bQ de kamers van koophandel en fabrieken, opgave te doen aan het bureau voor de metalen-verwerkende industrie „Rlouwstraat 174, 's Gravenhage. Bij niet voldoen aan de bepalingen van de beschik king gebruikte machines 1942 stelt men zich bloot aan een strafrechtelijke vervolgiDg op grond van het eco nomisch sanctlebesluit 1941. De „toelichtende circu laire gebruikte machines", bij de kamers van koop handel en fabrieken verkrijgbaar, verschaft nadere bijzonderheden. Met groote blijdschap g-even wij kennis van de geboorte van onze Dochter MAGDA. P. KOOLWIJK. B. KOOLWIJK—DE BREE. Vlissingen, 9 Augustus 1942. Glacisstraat 113. Tijdelijk adres Kraamkliniek Oosfkapelle. Woensdag 12 Aug. ho- pen onze geliefde Ou- ders F. HOOGSTRATEN en A. VAN PIENBROEK, hunne 45-jarige Echt- vereeniging te herden ken. Hunne dankbare Kin deren, Kleinkinderen en Verloofden. Goes, 10 Aug. 1942. Ondertrouwd: KORNELIA MJNDERHOUD en ABRAHAM ROELSE. Westkapelle, 7 Augustus 1942. Kloosterstraat A 70. Zuidstraat A 12. Huwelijksvoltrekking op nader te bepalen datum. Het huwelijk van WIM LEIJNSE en TILLY SLAATS, zal inplaats van op 25 Au gustus plaats vinden of) Dinsdag 11 Augustus om half drie, in de Oostkerk te Mid delburg. Gelegenheid totfelicïteeren van half zes tot zes uur, ge bouw C.J.M.V., Singelstraat, Middelburg. Toekomstig adres Penninghoeksingel 89, Mid delburg. Door de omstandigheden kan het ontvanguur by het huwelijk van ADRIAANUS JOSEPH KAMERMAN S en MARIA VAN SCHIJNDEL tot onze spijt niet doorgaan- Noordstraat 13, Oost-Souburg. Wegens omstandigheden is het huwelyk van M. VAN AARTSEN en C. WAKKEE bepaald op Woensdag 12 Au gustus a.s. Klein-Vlaanderen 107, Middelburg. Voor de zeer vele blyken van belangstelling by ons hu welyk ondervonden, zeggen wij hartelijk dank. C. DEKKER. C. C. DEKKER-BRANDES. Achtersingel 73, Middelburg. Door omstandigheden zal het huwelijk van C. VROEGOPen J. P. VAN DEN DRIEST vol trokken worden op Woensdag 12 Aug. om 2.30 uur. Receptie Jacob Catsstraat 8 Middelburg van 4.30 tot 6 uur. Te koop by inschrijving contant: DE OPPERVRUCHTEN in 13 boomgaarden: 1. Voor den Heer J. A. TRIMPE BURGER, groeiende in verschillende boomgaarden onder Kloetinge, w.o. achter Aarnoutse, te Kapelle, 's-Gra venpolder en Nisse (Postkan toor). 2. Voor den Heer M. TRIM PE BURGER, groeiende in: a. den Achtersten boomgaard te Kloetinge; 2. den boomgaard by A. J. Blok in Zwake. Notities en inlichtingen om trent reserves enz. te verkrij gen ten kantore van Notaris VAN DISSEL te Goes. Inschryvingen van aangeslo tenen E worden ingewacht tot en met 15 Augustus 1942 ten kantore van den Notaris. De Ryksinspecteur van het Verkeer te Middelburg deelt mede, dat op 11, 12, 13, 14 en 15 Augustus de autobusdien sten op Walcheren en Zuid- Beveland des voormiddags ge heel of grootendeels niet zul len worden uitgevoerd. Het publiek wordt verzocht op bovengenoemde dagen -zoo min mogelyk met de overge bleven diensten te reizen. Zy, die irt het bezit zyn van een abonnement genieten voor rang de ondernemers heb ben de bevoegdheid zoo noo dig de reizigers te weigeren. Voor verdere byzonderhe- den wordt verwezen naar de advertenties der betrokken ondernemers. De Rijksinspecteur van het f Verkeer, 'ir. P. A. C. DU PUI. Op last van hoogerhand worden de diensten 21, 22, 23, 27, 28 en 29 van Autobus dienst Rilland-r-Goes op 11, 12, 13, 14 en 15 Aug. niet ge reden. De Ondernemer, L. LEENDERTSE, Hansweert. Het Contröle Districtskan toor van Centraal Beheer, is met ingang van heden ver. plaatst van Koudekerksche- weg O. 78, Vlissingen, naar Lange Kerkstraat 16, Goes, telefoon 2313. Op Kantoor te Goes kunnen worden geplaatst: (manl. of vrl.) in het bezit van diploma Mulo of H.B.S.,, kennis van mach. schrijven gewenst. Leeftyd niet ouder dan 22 jaar. Brieven met volledige inlichtingen, alsmede opgave van het verlangde sala ris in te zenden onder no. A 480 aan het bureau v. dit blad. Goes. Wegens tijdelijke afwezig heid, verzoekt ondergeteeken- de allen, die door zyne tus- schenkomst een molest-verze- kering hebben gesloten, zich yoor premie-betaling! schade aangiften" enz. te wenden tot zijn Zoon, den Heer M. J. W. MEIJER, te Serooskerke, Oost- kapelsche weg A 183. Deze zal daartoe iederen Za terdag van half 2 tot half 3 aanwezig zijn Bellamypark 21 te Vlissingen. M. MEIJER. Tandheelkundige Inrichting Gevestigd 1872. Rotterdam, Bergen op Zoom, Goes, Middelburg. Spreekuren te Middelburg GORTSTRAAT 42, iederen Woensdag van 12.304 Geheele gebitten Correspondentie-adres: Ant- werpsehe straatweg 431, Ber gen op Eoom, Telef. 728. .door L. Bootsgezel. Ingen. 1.50, geb. 2.25. Uitgave E. BOOM—BLIEK Kon. Boekh., Breskens. By inschryving te koop, contant, van den Heer M. A. GEELHOED te 's-Heer Arendskerke de appels en peren, wassende in den boom gaard te Dijkzicht. Inschry- vingsbiljetten vóór of op 15 Augustus. Kaatsebal... ik rang je r Hij ziet er bést uit... dot zegt iedereen! Loot dat blijven. Moeder: geé/ hem regelmatig een bordje c Maar dan de béste die U kunt krijgen met een hc voedingswaarde en van prima grondstofferr ber Dat is Mazon-gort: kwaliteit èn voedingswaarde v Uw bonnen! Verpakt in ^dubbele zakken ..dus v langer houdbaar. Onthoud bovendien deze aanwijzing: Gewaar Mazon-gort droog, koe! en mwizenvrij, liefst in wasschen katoenen zakken; regelmatig keeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 3