mam Goes. STADSNIEUWS Middelburg DOOR MOLENWIEKEN GETROFFEN. Gisteren werd de 40-jarig:e molenaars knecht L. de W. wonende aan den Se- geei-sweg op den omgang van den molen aan den Ouden Vlissingschen weg ge- troiffen door een der wieken. Hij viel tegen de balustrade aan, waarvan enkele planken braken. Met een lichte hersen schudding en een geblesseerde linkerarm is de man ter observatie in het gasthuis opgenomen. PRIJSOPDRIJVING. Tegen twee winkeliers is proces-verbaal opgemaakt wegens prijsopdrijving. Het betrof hier te duur verkoopen van bor stels die zij voor 4.50 inkochten en voor 7.20 verkochten. EEN JUBILEUM IN GEMEENTEDIENST. Op 1 Augustus was het 2o jaar geleden dat de heer P. C. Muller, bode ten ge meentehuize in dienst der gemeente trad. Van 1 Augustus 1917 tot 31 December 1922 was hij agent van politie, en van 1 Januari 1923 af gemeentebode. Op den dag van het jubileum was de heer Muller met verlof, doch toen hij gis termorgen weer in dienst kwam, werd hij voor den aanvang der werkzaamheden in de kamer van den secretaris, in tegen woordigheid van het personeel der secre tarie en van het kantoor.van den ontvan ger door den secretaris met dit jubileum geluk gewenscht, terwijl hij later door den burgemeester in diens kamer werd gecom plimenteerd. Van de zijde der gemeente ontving de jubilaris de gebruikelijke gra tificatie onder enveloppe en van de Amb tenaren van de genoemde takken van ge meentedienst een bedrag in couvert om er na overleg met zijn echtgenoote een blij vend aandenken voor te koopen. Voor de bewijzen van waardeering en belangstelling, die den heer Muller thuis in ontvangst h£d te nemen, zij een bloem stuk van den burgemeester vermeld. KONIJNENTENTOONSTELLING TE BREDA. Op de groote nationale jongdierendag te Breda, op 1 en 2 Augustus, behaalde onderstaande konijnenfokkers de volgen de prijzen Vlaamsche reuzen, J. Heij- sen, pred, B. M. Haartsen, V-G., P. Joos- se, G., H. Haartsen, 2 x G., J. Reijnierse, 2 x 2e G., P. Janse, G en B., J. C. Vo gelenzang, V.G., J. van Heijsen, B. met Lotharingers J. Bonne, 1 Z.G. met eere- prijs en 3e V.G. met groot Chincilla Jos. Boone, B. met Weenexs J. van Bo ven, 2 x Gi, L. Jacobse, G„ H, Marijs, G., .A. A. Clement 3e Z.G. en V.G., R. v. d. Berg, 1 x 2e G., 1 x 5e G. en 4 x V.G., J. Nijholt, V.G., M. v. d. Weel, 2 x V.G., J. Rouw, 12e G.-j- en 1 x V.G., P. J. den Hollander, le G-f, 1 G. met Rijnlanders:. H. Marijs, 1 tl. met eereprijs, B. de Nooij- er, 2e V.G. met Havanna's: P. J. den Hollander, le G.-f- en 2e G. met eerepr. met Alaska's R. v. d. Berg, 3e B., J. Nijholt, le B. met zilvervos B. de Nooyer; B., J. Nijholt mèt %>oltjes 2% V.G. en le G. met eereprijs. Alle inzendei-s zyn lid van „Nut en Sport" te" Middelburg. STADSNIEUWS Vlissingen. VEELBELOVENDE KJÏAPEN. Een politie-agent betrapte gisteren een drietal jongens van 9, 10 en 11 jaar, toen zij bezig waren zich met een sleutel toe gang te verschaffen tot een leegstaande woning in de Clij verst raat. De jongens werden aangehouden en naar het bureau van politie overgebracht. Op hen werd een dertigtal sleutels aan getroffen, welke zij, naar zij verklaarden, van kasten in de door hen bezocht© hui zen hadden alfgenomsn. Het behoeft geen betoog, dat de knapen een geduchte re- primade hebben ontvangen. Zij werden aan de inmiddels ontboden ouders terug gegeven. GEVpNDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissingen maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden zijn gedeponeerd: een blikken bus met 12 sleu tels en 1 paar kinderklompjes en dat inlichtin gen zijn te bekomen omtrent: een zwart leeren portemonnaie-Zönder inhoud bij J. Maas, Noord zeestraat 9, en kinderbril met gedeeltelijk don ker garnituur bij M. Snoep, Bonedijkestraat 92, een zwart glacé rechter dameshandsehoen bij Soetemetjer. Hendrikstraat 14. een blauw kin derbroekje bij De NooiJer. Ridderspoorlaan 15, twee vleeschbonnen bij Mevr. Smit. Steenhuis- straat 17. een bonte kanarievogel bij F. Loo- metjer. Irislaan 2, een blauw zwempakje met on derbroekje bü Everaars. Bellamypark 34. een kist met sla bij P. Roedoe. Achter de Kerk 1, een doublé damesbroche bij A. Wiischut, Koude- kerkscheweg 51 en een bruine damesportemon- naie met eenig geld en distributiebonnen bü J. N. Verboom, Noocdstraat 70. STADSNIEUWS TE DURE BORSTEL;? Proces verbaal is opgemaakt tegen den winkelier C. van B.. die een tandenborstel voor 1.75 verkocht. Vermoedelijk is hier sprake van prijsopdrijving. MINDERJARIGE OP STAP. Een minderjarig meisje uit Koewacht, dat zonder toestemming van haar ouders hier ter stede vertoefde, is door de politie aangehouden en op transport naar haar woonplaats gesteld. HEBT \J LOGÊ'S? Ieder die logé's krijgt, moet daarvan dadelijk aangifte doen op het politie bureau. DOOR ELECTRISCHEN STROOM OM HET LEVEN GEKOMEN. De 22-jarige dienstbode A. P. van den B. te Schoonhoven, werd in den kelder van de woning van dr. Antelink, waar zij in betrekking was, bewusteloos aangetrof fen. Vermoedelijk was zij bij het schoon maken van den kelder in aanraking ge komen met een onder stroom staande looplamp, waardoor zij den stroom door het lichaam kreeg. Toepassing van kunst matige ademhaling Vermocht de levens geesten niet te doen terugkeeren. Castella Schoonheidszeep is ook bij uitstek een batyyzeep. De zachte, koesterende werking van 't roomige Castella-schuim berust op het overvloedig toe passen van de mildste olijf en palm-oliën. Een product van het goede huis Dobbelman, dat reeds eêfi halve eeuw ge leden het begrip palmoliezeep introduceerde! SCHOONHEIDSZEEP "Buitenlandsche journalisten bezichtigen versterkingswerken aan Kanaaikust. Naar het D.N.B. van militaire zijde verneemt, heeft- een aantal buitenland sche. jornalisten op uitnoodiging van het opperbevel der weermacht de verster kingswerken en verdedigingsinstallaties aan de kust van het Kanaal bezichtigd. De talrijke batterijen vèrdragend geschut in ondei'komens van meerdere verdiepin gen hoog, de technisch op de meest vol maakte wijze uitgeruste steunpunten en de ontelbare bases van zeer sterke for maties jacht- én" gevechtsvliegtuigen met hun betonnen startbanen en omvangrijke beveiligingsinstallatieis tegen vijandelijke valscherm troepen, maken een sterken in druk. Oefeningen van Duitsche legqrfor- maties tezamen met eenheden van mari ne en luchtmacht versterken dit beeld van de Europeesche gereedheid tot af weer. vDe oefeningen bewezpn, dat de zon der voorbeeld in de geschiedenis zijnde Eurojftesche kustwal voortdurend en sterk tot'afweer gereed is. Uit de berich ten van journalisten van neutrale landen zal de wereld vernemen, in welke mate Europa voorbereid is op een invasie en welk een risico iédere poging, zou betee- kenen op deze niet te overwinnen muur van versterkingen los te stormen. Singapore, symbool der strategische misrekening. Thans is Singapore de sterkste zee- en luchtvesting van gehseel het Brit- sche rijk en - indien Engeland zelf ooit zou worden bezet, zouden wij ons hoofd kwartier naar Singapore kunnen over* bréngen, om vandaar uit met een zeer goede kans op de overwinning onzen strijd voort te zetten Aldus schreef Everybody's Weekly van 16 Maart 1940, op een tijdstip, dat En geland nog de droom van het empire droomde, hoewel de wereld reed9 den adem inhield voor den slag, die op dezen droom een bitter ontwaken zou doen volgen. Singapore, twee jaar geleden nog be schouwd als de laatste toevlucht der im periale macht, thans een voor eiken Brit onbereikbare illusie, is het symbool ge worden van de grootste misrekening, ooit in eenig strategisch systeem gemaakt. Matelooze zelfvoldaanheid spreekt nog uit de hierboven aangehaalde woorden van het Londensche weekblad. Zelfvoldaan en zelfverzekerd en prat op de macht, die hek voorgaf te bezitten dat 'was nog het Engeland van 1940 hetzelfde En geland, dat nu, twee jaar later, berooid en gehavend, zich nog slechts met Ameri- kaanschen steun overeind houdt. Dit is de tragiek van het Britsche rijk. Maar die tragiek heeft een keerzijde de ironie immers, de mogelijkheden, in Maart 1940 door Everybody's Weekly in vollen ernst geopperd, hebben thans, na twee jaar, een ironische bijsmaak gekregen. Dat hoo- vaardij voor den val komt, is een oude wijsheid. Maar in het lot, dat de Engelsche macht te Singapore trof, kan men moei lijk de ironische speling van het lot ont kennen. Singapore, zoo schrijft Everybody's Weekly en zoo meenden het toen, in 1940 ook allen in Engeland, wier woord gezag had, zou ook in den felsten strijd onbe dwingbaar blijken. Was het niet de sterk ste zee- en luchtvesting ter wereld Zoo verlustigde men zich in het geweld, dat in de forten, in le arsenalen, op de vlieg velden en in de oorlogsschepen van Singa pore lag opgehoopt en...... daarby zag men volkomen de mogelijkheid over het hoofd, dat een landingsleger, in den rug der vesting, op de „doode wal" van Koeala Tengganoe aan wal was gebracht, al dat geweld krachteloos zou kunnen maken. Dat was het zout der ironie in de bittere spijs, die Engeland te Singapore te slikken kreeg. WINTERHULP NEDERLAND LOTERIJ 1942 BETEEKENT: 1 PRIJS OP 3 LOTEN. VERPAKKINGSMOEILIJK- HEDEN IN OORLOGSTIJD. REGENERATIE-METHODE EN VERVANGINGSMIDDELEN. De vervaardiging van voldoende ver pakkingsmateriaal is van groote beteeke- nis voor een vlot- verloop van het econo misch leven, daar de verzending var^ de meeste verbruiksartikelen zonder verpak king ondenkbaar is. dan wel ernstige stag natie zou onderwinden. Men denke bijv. aan jam, pasta's, dranken, suiker, meel en aan tallooze andere producten. Wanneer men weet, dat de meeste ver pakkingsmiddelen worden vervaardigd uit hout, papier, tin. yzer, aluminium, glas, zink, blik, aardewerk, stx'oo, kurk, vezel stoffen, carton, celwol, rubber enz. en dat al deze grondstoffen niet of niet meer in voldoende mate aanwezig, zijn, spreekt het vanzelf, dat de moeilijkheden, die daaruit vpor de verpakkingsindustrie voortvloeien, van niet' te onderschatten beteekenis zijn. Men heeft moeten zoeken naar vervan gingsmiddelen, doch de vervaardiging daarvan is ook als gevolg van de schaarschte aan materiaal, aan bepei'kin- gen gehouden. Men zal dan ook zijn toe vlucht moeten nemen tot bezuiniging. Deze kan eenerzijds door de verpakking'gebrui kende industrie worden toegepast (door te eLschen, dat gebruikte verpakkingen aan den leverancier worden teruggestuurd), anderzijds door het publiek worden be vorderd, door gebruikte verpakkingen in te leveren bij den winkelier by aankoop van een nieuw artikel. Voorts is het mogelijk door inzameling van oude materialen, zooals blik, lompen, papier enz. aan de Nederlandsche industrie grondstoffen te verschaffen voor.de ver vaardiging van nieuwe artikelen. Het is dus gewenscht zoo zuinig mogelijk met de be schikbare verpakkingen om te gaan ^n niets weg te gooien, dat wellicht voor het gebruik of vervaardiging van nieuwe ver pakking. dienst kan doen. Het spreekt van zelf, dat er van verpakkingsoverdaad, veelal toegepast uit overwegingen van re clame geen sprake meer zal kunnen zijn, terwijl er verpakkingsmateriaal is bijv. kistwerk, glas, dat vaker dan eenmaal ge bezigd kan worden. Ook het publiek kan aan de bezuiniging meewerken door bij het doen .van bood schappen, gebruikte zakjes, blikjes, potten en flesschen mee te nemen, waardoor den winkelier de noodzaak om het gekochte artikel in te pakken, wordt bespaard. In vele gevallen zal de klant zich overigens ermee tevreden moeten stellen het ge kochte onverpakt mee te nemen. WAT DE OVERHEID DOET. Ook van overheidswege wordt het be- zuinigingssti'even aangemoedigd. In de eerste plaats is er een ophaaldienst voor oude materialen /sn afvalstoffen ingesteld, waardoor regelmatig in iedere plaats leege blikken, oud papier, gebroken glas, e.d. aan de deur worden opgehaald. Bovendien heeft de overheid verboden uitgevaardigd ten aanzien van het gebruik van verpak- kingsmatei'iaal door fabrikanten van be paalde artikelen. Zoo mag blik voor con serven slechts voor enkele met name ge noemde doeléinden worden gebruikt. Verf mag niet meer in blik worden verpakt. Daarvoor mag thans alleen plaatijzer wor den aangewend. Het gebruik van carton, papier en cellophaan is aan beperkende voorschriften onderworpen, en dat van jute is eveneens sterk beperkt. Daarnaast heeft de overheid maatrege len getroffen, die hek-publiek bij het koo pen van sommige verpakte artikelenmin of meer dwingen de leege. gebruikte ver pakking in te leveren, zooals tuben voor tandpasta, voor scheercrême, jampotten met deksels, enz. DE REGENERATIE. Bij de oplossing van het verpakkings probleem speelt voorts de regeneratie d.i. het maken van nieuw uit oijd een groote rol. Oud papier, oud blik, glas scherven, oud rubber en lompen kunnen alle door de Nedei'landsche industrie wor den geregenereerd. Zoo ook kroonkurken en ledige tubes, aan do regeneratie waarvan eenige fabrieken werken. Uit oud blik worden nieuwe bussen, doosjes en deksels gemaakt. Glasschexwen worden door de glasfabrieken gewasschen en* in den smelt oven gedaan om er. nieuwe potten en flesschen van te maken. Uit mbberafval wordt nieuw rubber vervaardigd. VERVANGING. Bij de vervanging staat men weer voor nieuwe problemen. Aanvankelijk gebruikte men voor vele uit hout vervaardigde ver- pakklngsvormen carton, doch de grond stof fenpositie van de cartonindustrie is in middels minder rooskleurig geworden, zoo dat men bijv. den laatsten tijd voor som mige doeleinden overgaat tot het. gebruik van teenen manden. Voor elk artikel dient de verpakking aan bepaalde eischen te voldoen, zoodat men vervanging van het eene verpakkingsmatériaal door het an- dei*e niet zonder meer kan toepassen. Het is biiv. zeer moeilijk steenkolen in teenen manden te vervoeren, omdat daardoor gruis verloren zou gaan. Voor het ver voer van cokes daarentegen zou men van dezen venakkingsvorm wel gebruik kun nen maken. Ook de verpakking van groen ten en fruit in manden zou overweging verdienen. In den laatsten tijd heeft men de op richting van z.g. „retourcentrales" voor ledige emballage onder het oog gezien. Dit zijn centrales,, waar alle ledige emballage (dus niet alleen kisten) kan worden inge leverd en waar ze gesorteerd wordt om te worden geretourneerd aan de verpakking gebruikende industrie. Ter bestudeering der mogelijkheden is een deparjenjentale commissie van des kundigen ingesteld, doch 'het welslagen is voor een belangrijk deel afhankelijk van de medewerking van het publiek. RADIOSTATION VAN MONTEVIDEO DOOR BOMINSLAG VERNIELD. Naar „de Engelsche berichtendienst uit Montevideo (Uruguay) meldt is het ra diostation CXA2 door een bominslag ver nield. De gehéele zenderinstallatie en een groot deel der gebouwen werd ver nield. Menschenlevens zijn er niet te be- treuren. Van de daders ontbreekt elk spoor. Daar de zender op de Engelsche en de Amerikaansche zwarte ljjst stond, ligt het vermoeden voor de hand, dat' de daders aanhangers der Engelsch-Ameri- kaansche kringen zijn. Alles vergeten, behalve zijn pakje J. G., dèt vergeet professor nooit. J. G. Shag voor pijp en sigaret: de genotvolste belegging van Uw rookerskaart. J.G. NOG STEEDS DE BESTE I N.V. Tabaksfabriek REI3T NIET OP ZATERDAGMIDDAG. In verband met de overstelpende drukte, die de spoorwegen door de tienduizenden vacantiegangers te ver werken krygt, wordt van bevoegde zijde op het volgende gewezen: Den vacantiegangers wordt in hun eigen belang verzocht, zoo weinig mogelijk gebruik te maken van den i Zaterdagmiddag om te reizen, daar de treinen dan overbelast zyn. Dit adviés klemt te meer voor reizigers naar de Veluwe, die gebruik zouden willen maken van do aansluiting uit Amersfoort richting Apeldoorn te 15.04 (trein no. 1841) en richting Zwolle te 15.00 (trein. no. 1509). Adn hen, die absoluut Zaterdags middags moeten reizen, wordt aan geraden van de speciale „sejzoen- treinen" gebruik te maken, die, in verband met de vacantiespreiding, reeds vanaf 4 Juli indien*t gesteld zyn. Voor de andere reizigers verdient het aanbeveling te trachten Zater dagsmiddags vóór 12 uur de plaats van bestemming te bereiken, of te reizen na 19 uur. Zondags worde by voorkeur tüsschen 6 en 10 uur of tusschen 13 en 17 uur gereisd. Éch ter niet na 19 uur. Bussen r\jdcn er, zooals bekend, Zondags niet. Het eerste Jeugdkamp in Nederland geopend. Op het kasteel te Hoensbroek is het eerste jeugdkamp in Nederland, dat op initiatief van den Ned. Volksdienst tot stand is gekomen, gèopehd. Hieraan had men een eenigszins feestelijk karakter gegeven. Dit eerste jeugdkamp van den N.V.D.. dat in de zgn. .fconomiegebouwen van het mooie kasteel is ondergebracht en waar voor de N.V.D. zich veel moeite heeft gegeven, wordt thans door 225 jongens, waaronder leiders en leidsters begrepen zijn, uit Amsterdam, Den Haag, Rotter dam en Zeeland bewoond, om er een prettige vacantie door te brengen. Het was niet zoo eenvoudig om die kin deren, wier leeftijd varieert van 8 tot 14 jaar, daar onder te brengen, aangezien veel werk moe3t woixlen verzet, voordat de beschikbaar gefetelde niimten tot prettige en frissehe vertrékken waren ingericht. Dank zij aller hulp en mede werking en niet het minst van de W.A. van Hoensbroek en Brunssum, die zich speciaal met de reiniging van sommige ruimten belastte, is iYien erin geslaagd de verblijfplaatsen in het kasteel volko men het karakter van een zomerkamp te geven, waar de jeugd mede door een goede verzorging van den N.V.D. kracht en sterkte kan opdoeoifdie zij behoeft. Men heeft het zich als een aangename plicht opgelegd de belangstelling van de stadsjeugd vooral gaande te maken voor hetgeen op het land en in de natuur leeft, haar vertrouwd te, maken met het boerenbedrijf, dat zij op het kasteel zoo van nabij kan leeren. Teneinde de jongens een even aangena me als nuttige vacantie te verzekeren heeft de kampleiding uitstapjes naar de mooie pikjes in de omgeving van Hoens broek en voor bezoek aan boerderij en korenveld georganiseerd. In vier wéken zullen de meer dan 200 jongens hier tyijven. Zij zijn ingedeeld in groepen, van elk KS^jongens, aan wier hoofd een leider of leidster staat. Voor mediscjx toezicht is door den N.V.D. ge zorgd. Daarmede is dr. .Winters uit Kerk- rade-Bleijerheide belast. Onder de leid sters bevinden zich nog twee verpleeg sters. Het spreekt vanzelf, dat de jongens alle gelegenheid krijgen om aan sport en spel te doen, anders zou het geen vacan tie zijn. De ochtend wordt metgymnas tiek ingezet. FINANCIEN N.V. ZEEUWSCHE HYPOTHEEKBANK TE MIDDELBURG. In de gisteren gehouden Algemeene ver gadering van aandeelhouders, der N.V. Zeeuwsche Hypotheekbank werden de ba lans en de vei'lies- en winstrekening over het afgeloopen boekjaar goedgekeurd en werd het dividend vastgesteld op 5 De totale reserve bedraagt thans 866.757,95. Als commissaris werd herkozen de heer 'H. Worst "te 's-Hertogenbosch. GEVOLMACHTIGDE VOOR ALLE PHILIPS-ONDER NEMINGEN BENOEMD. Daar de tegenwoordige commissaris en beheerder der N.V. Philips gloeilampen fabriek, resp. dr. Bormann en Otto Ju lius Merkel de hun opgedragen taak heb ben vervuld, heeft de rijksmaarschalk van het Groot Duitsche Ryk dr. ing. Lud- wig Nolte tot gevolmachtigde voor alle Philips-ondernemingen benoemd. VASTE STEMMING OP DE BEURS. De vaste stemming, die de laagste dagen op do effectenbeurs Ron worden waargenomen, bleef gisteren onverminderd aanhouden. Boven dien was de handel van tamèüjk levendigen aard. Onmiddellijk gingen de koersen naar bo ven toe en was de vraag, die zich openbaarde grooter dan het aanbod en in een minimum van tijd kwamen de toonaangevende aandeden bijna algemeen uit boven de hoogste prijzen van eer gisteren. Later op den middag trad weliswaar een kleine reacte in, maar de stemming bleef tot het einde toe goed. In olies ging het vrij levendig toe, waarbij de koers na op 365 te zijn ingezet, regelrecht een kleine achttal punten naar boven ging. Daarna volgde een lichte te rugslag. Ook de scheepvaartaandeelen trokken goede belangstelling. De Philipsaandeelen be wogen zich tusschen dezelfde grenzen als Dins dag. waarbij zij op ongeveer het hoogste punt bleven en hetzelfde kon worden gezegd van Uni levers. Aku's waren wat hooger. Tabakken wa ren op kalme wijze gevraagd. Op de suikermarkt v/as weinig te doen. In de rubberrubriek liepen Amsterdam rubbers op. Do beleggingsafdoeling was kalm. De Nederlandsche staatspapieren wa ren niet veel veranderd, maar toch aan den tragen kant. Nederlhnd Obl. 1941 100 4 100%: Nederland Obl. 1941 100 3% 99%—100; Bataafsche Petro leum Mij. Obl. 4ft 102%; Idem Obl. 3ft 98ft; A Amsterdamsche Bank 144%A Incassobank 142ft; Nederland le Ing 1940 4 102%; Nederland 2e Ing 1940 4 100ft: Nederland, met bel. fac. 1910 4 102; Nederland k 3000 1937 3 94%—ftNe derland A 1000 1938 (3ft) 3 97%—%; Indië k 1000 1937 3 88%; Indi4 A 1000 1937 A 3 87%; A Koloniale Bank 133; A Ned. Indische Handels bank 89; C Ned. Handel MÜ- (f 1000) 128%: A Algemeene Kunstzijde Unie 156)4—57ft A Van Berkel's Patent 139ft—40ftC Calvé Delft 129% 28%; A Fokkétvüegt. Fabr. 269; A Lever Bros Unilever 19194; A Ned. Ford Aut. Mij. 300: A Philip's Gloeil. Fabr. Gem. Bez. 344ft39; Idem Pref. W.A. 181ft; A Dordtsche Petr. Ind. Mij. 323%; A Kon. Petroleum Mij. 364—72ft; C Amsterdam Rubber 21820ft; A Bandar Rub ber Mü. 145ft; WDeli-Batavia Rubber Mij. 140; A „Serbadjadi" Sum.-Rubber 90 ft: A Ver. Ind. Cult. Ondern. 127; A Holland—Amerika lijn 165ft—69% A JavaChinaJapan, lijn 14640; A Kon. Ned. Stoomb; Mij. 209—14; A Nederl. Scheepvaart Unie 204%198; A Rotterda.msclie Lloyd 168%A Stv. Mij. Nederland 168%A I-Ian- delsver. Amsterdam 32430; A Javasche Culfuur Mij. 155; A Ned. Ind. Suiker Unie 162; C Deli MIJ. a 1000 91ft—90ft. SPORT Waterpolo. DE SCHELDE—SCHELDESTROOM 2—3. Scheldestroom kampioen. In een zeer spahnenden wedstrijd is Schelde- stroom er in geslaagd De Schelde met 32 te slaan en zoo beslag te leggen op het waterpolo- kampioenschap der eerste dfdeeling, In de eerste helft waren beide ploegen goed aan'elkaar gewaagd, doch na de rust was Bres- kens iets sterker, zoodat de overwinning uiteïn- delük terecht kwam bij de ploeg die er het meeste recht op had. De Schelde-spelers hadden blijkbaar meer last van hun zenuwen dan De Meester en zijn man nen. Zelfs toen de thuisclub, de leiding had genomen, bleven de Bressiaanders doorspelen alsof zü zelf gescoord hadden. Dit eerste doel punt ontstond uit een hookworp veroorzaakt door den uitgezwommen doelman Van Melle. P. Acke plaatste den bal naar Van Oppen, die geen moeite had den bal in het leege doel te plaatsen. Lang had de thuisclub echter geen pleizier van dezen voorsprong. Zwaar hinderen van A. Acke had een vrijen worp direct op doel tot gevolg, die Thomas Cambier onhoudbaar in schoot Een nieuwe aanval van Scheldestroo n werd besloten met een vr'ü zwak schot \an Carels. Doelman Gulden had blijkbaar last van de zon, aithans hij greep mis en de bal verdween in het doel. Na dé rost zette De Schelde er direct alles op om haar achterstand in te halen, doch de achterhoede van Breskens bleef de situatie meester. Een vrije worp wordt door Carels zuiver op de hand van Thomas Cambier ge plaatst, die ineens inschiet en -hiermede prac- tisch den wedstrijd beslist. Een halve minuut voor het einde krijgt Van Oppen een gewonerf vrijen worp te nemen. Hü plaatst dezen naar den vrij liggenden P. Acke, die den stand op 23 brengt. Schaken^ .SCHAAKTOERNOOI TE LEEUWARDEN. De afgebroken partij dr. MulderCortlever werd zonder verder te spelen door dr. Mulder gewonnen gegeven. In de vierde ronde verloor ir. Van Steenis van drs. Stumpers. De Groot tegen Van Scheltïnga 01. Cortlever tegen Van der Hoek ftft-. Kramer tegen dr. Mulder ftft. De stand na de vierde ronde is: Corlever 3ft, Van Scheltïnga 3ft, De Groot 2ft, drs. Stum pers 2ft, Van der Hoek 2, ir. Van Steenis 1, dr. Mulder ft en Kramer ft. - MARKTBERICHTEN VEILINGSVEREEXIGING „ZUID-BEVELAND". GOES 5 Augustus. Andijvie 7,50, Augurken 7— 17, Dubb. Princesseboone» 18, Wagcnaai'sboonen 1215, Gele boonen 1215. Stamsnüboonen 15. Kroten_ 5, Ramenas 9, Doperwten 12, Tuinboo- nen 7,50, Roode kool 45, Savove kool 4-5, Rabarber 5. Sjalotten 12. Spitskool 4, Alles per 100 kg. Bloemkool 4.40—14, Kropsla 1.20—2, Komkommers 5,50—13,50, per-400 stuks RADIOPROGRAMMA VRIJDAG 7 AUGUSTUS. ÖILVERSUM I. 415.5 M. 6.15 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Ber. 7.15 Lichte Ochtendklanken. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 Ber. en gesproken programma-uittreksel. 8.15 Componisten «lirigeereh eigen werken. 9.15 Voor de huisvronw. 9.20 Kamermuziek. 10.00 Zonnige klanken. 11.00 Vacantie Kleuterklas. 11.20 Ensemble J. Lancé. 12.00 Luisterspel. 12.15 Gerard van Krevelen en zün orkest en soliste. 12.40 Almanak. 12.45 Ber. 13.00 Salonorkes? en gram. 14.00 Groninger Orkestvereen .en solist en gram. 16.00 Bübellezing. 16.20 Zang.,met piano en gram. 16.50 Strijkkwartet. 17.15 Ber. 17.30 De Knutselklas. 17.45 Viool en piano. 18 20 Gram, J8.30 Neerlands stem van het Oostfront. 1*8.45 Ber^ 18.55 BNO: Binnenl. zakelijk praatje. 19.05 De vermolmde Bolsjewiek, luisterspel. 19.30 Front en vaderland, 20.15 Vrijdagavondcabaret. 21.00 Gram. 21.25 Wekelijkach sportpraatje. 21,45 Ber. 22.00 Crigoras Dinicu en zijn Rocmeensch ork. (gr,) Vanaf 22.15 Alleen voor de Radio- Centrales die over een lijnverbinding beschik ken. 22.15 Gram. 22.4524.00 Orkesten treden aan (gr.) HILVERSUM II. 301.5 M. 6 45—S. 15 Zie Hil versum I. 8.15 Melodisten en soliste (opn.) 8.55 Amusementeork. en solist (opn.) 9.35 Klassieke muziek (gr.) 10.00 Morgenwijding. 10.15 Piano- voqrdr. 10.40 Causerie. 11.00 Zang met piano en gram. 1145 Strijkkwartet (gr.) 12.00 Otto Hen driks en zijn orkest. 12.45 Ber. .13.00 Technische voorlichting. 13.15 Tusschen de' bedrüven, gevj progr. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Ensemble Jon- ny Ombach. 16.15 Omroepork. 17.00-,Als je ver re reizen doet17.15 Ber. 17.30 Ensemble Willy Kok. 18.15 Op bezoek bij dc klompenma kers van Ruinerwolde. 18.30 Musette-órkest en soliste. 19.00 Melodisten. 19.30 Ber. 19.40 B.N.O.: De Jbrdaner vertelt over speciale nooden. 19.50 Spiegel van den dag 20.00 Eng. uitz. (Voor de Radio-Centrales: Zigeunerleben. Brahms (gr.). 20.15 Piano.* 20.50 Zang met piano (gr.) 21.00 Luisterspel. 21.30 Hiindelprogr. (gr.) 21.45 Ber. 22.00 B.N.O,Leidende staatslieden schrijven. 22.10 AvondwUding. 22.15—24.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur: J. C. Visser, Vlissingen; Algemeen redacteur: M. Geerse, Middelburg; Stadsnieuws: C. de Voogd, Vltssingen en J. P. Pb. Doorenboa, Middelburg; Gewestelijk nieuws; H. van Benthem, Goes en R. F. H. L Sondag, Oostburg; Hoagscb redacteur: C. KnUff; Advertentiechef: voor Mid delburg C. P. BuUs. voor Vlissingen S. RUkeboer. Officieeie Mededeelingen. De Wnd. Directeur van het Distributiekan toor Kring Sint Laurens maakt bekend, dat hij eiken Donderdag van 11.— uur tot 12.uur spreekuur houdt. Sint Laurens. 5 Augustus 1942. De Wnd, Directeur voorn., L. A. TORENVLIET.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 2