PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT MAANDAG 3 AUG. 1942 Ononderbroken achtervolging van den vijand. Verplichting tot aanmelding uitgebreid. ABONNEMENTSPRIJS 19 ct. per week of 2.42 per kwartaal Franco per post 2.63 per kwartaal Afzonderlijke nummers 5 cent AD VERTENTIEPRIJS Per m.m. 14 cent, min. per adv. 2.30. Bij abonnement speciale prijs. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 15 regels 65 ct-, iedere regel meer 13 ct., dienstai-nvr. en dienstaanb. resp. 55 en 11 ct. Kabouters (alleen op Vrij dag): 1—5 woorden 30 ct., elk woord meer 6 ct., bij vooruitbetaling. Brie ven of adres Bur.v.d.Bl." 10 ct. meer. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSCHE. VLISSINGSCHE, GOESCHE EN BRESKENSCHE COURANT UITGAVE DER FIRMA'S F. VAN DE VELDE JR. EN G. W. DEN BOER POSTREKENING 359300, PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT. MIDDELBURG DIT NUMMER BESTAAT UIT 185ste JAARGANG BLADZIJDEN NUMMER 180 DIRECTIE: F. VAN DE VELDE, F. B. DEN BOER HOOFDREDACTEUR: J. C. VISSER, VLISSINGEN De BUREAUX van de Provinciale Zeeuwsche Courant zijn gevestigd te: VLISSINGEN: Redactie en Admini stratie Walstr. 58-60, te). 10 (2 lijnen) Redactie na kantoortijd telefoon 578 MIDDELBURG: Londensche Kaal 29 Redactie telefoon 3521, na kantoortijd telef. 3454. Administratie telef. 3541. GOES: Red. en Admlnlstr. Turfkade 15. tel. 2863, na kantoortijd tel. 2475 SOUBURG: Kanaalstraat 45. tel. 234 OOSTBURG: Redactie en Admini stratie Breedestraat 45, telefoon 103 BRESKENS: Dorpsstraat 35. tel. 21 Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend In het Zuidelijke deel van het Ooste lijke front rukken snelle formaties en in- fanterie-divisies in een ononderbroken achtervolgeng' van den vijand op in de richting van de Koepan en breken het hier en daar nog taaie verzet van de vijande lijke achterhoeden. Talrijke ingesloten groepen werden vernietigd. Formaties van de luchtmacht steunden de aanvallen van het leger en richtten bovendien onophoudelijke aanvallen op de achterwaartsche verbindingen der bolsje wisten. In de groote bocht van den Don ver overden Duitsche en Italiaaesche troepen een bolsjewistisch bruggehoofd. Sterke •formaties vliegtuigen voor den strijd op korten afstand mengden zich met succes in deze gevechten. Bij nachtelijke aanvallen op het scheep vaart- en veerbootverkeer werden vijtf Wolgaschepen door bomtreffers tot zin ken gebracht, vyf andere, alsmede een veerboot, werden beschadigd. Van 23 Juli tot 1 Augustus vernietigde een pantser corps in het gebied ten Noordwesten van Kalatsj 482 meerendeels zware en zeer zware tanks. Tem Noorden van Rzjef vielen de bol- sjewisten ook Zaterdag herhaaldelijk aan. Zij werden in verbitterde gevechten, deels in een tegenaanval met zware, bloedige verliezen afgeslagen. In de Finsche Golf beschadigden ge vechtsvliegtuigen twee bolsjewistische vrachtschepen door bomtreffers. In de periode van 21 tot 31 Juli verloor de bolsjewistische luchtmacht 815 vlieg tuigen, hiervan werden 641 ip luchtge vechten, 66 door de luchtdoelartillerie en 11 door formaties van het leger vernie tigd, terwijl de rest op den grond werden vernield. In dezelfde periode gingen aan het Oostelijke front 61 eigen vliegtuigen verloren. In Egypte vielen Duitsche gevechts vliegtuigen in den nacht van 31 Juli op 1 Augustus het vliegveld Heliopolis bij Cairo aan. Verscheidene hangars werden in brand geworpen en zeven op den grond staande vliegtuigen vernietigd. Epn aantal Britsche vliegtuigen heeft Zaterdag in den loop van den middag op groote hoogte storingsvluchten onderno men boven het West-Duitsche gebied. Door bommen op woonwijken in enkele steden ontstonden verliezen onder de bur gerbevolking en schade aan gebouwen. Twee vliegtuigen werden in luchtgevech ten neergeschoten. In dén strijd tegen Groot-Brittannië be stookte de luchtmacht Zaterdagnacht zonder eigen verliezen voor den oorlog belangrijke installaties in Norwich met brisant- en brandbommen. In den nacht van 31 Juli op 1 Augustus werd ten Noorden van Zeebrugge bij een gevecht tusschen Duitsche "patrouillevaartuigen en "Éngelsche motortorpedobooten een EngeJ- sche motortorpedoboot tot zinken ge bracht en een andere in brand geschoten. In den nacht van 1 op 2 Augustus ont stond voor de Fransche kust een gevecht tusschen Duitsche patrouillevaartuigen, Éngelsche motortorpedobooten en motor- kanonneerbooten. Hierbij werden twee Én gelsche motortorpedobooten waarschijnlijk vernietigd. Op andere booten werden treffers waargenomen. De eigen strijd krachten bleven onbeschadigd. DE ACHTERVOLGINGSGEVECHTEN IN HET GEBIED VAN KOEBAN. Tijdens de achtervolgingsgevechteri in het gebied van Koeban, zijn, naar het D.N.B. verneemt, Snelle troepen van het Duitsche leger opnieuw op enkele plaat sen over de spoorlijn Krasnodar-Stalin grad getrokken en hebben zij de stad Pjestsjankopoekaja genomen. Aldus heb ben zij de groots "spoorlijn naar de Kau- kasus over een breedte Van meer dan 75 kilometer in handen gekregen. Van militaire zijd wordt gemeld In de groote bocht van den Don hebben de Duitsche troepen tijdens den afweer van vijandelijke tegenaanvallen 48 bosjewisti- sch pantserwagens vernietigd. Partserwagens rollen aan voor den aanval op Rostow. De strijd vanuit de nuizen ligt den bolsjewisten bijzonder. Reeds bij de eerste huizen der stad moesten de binnenrukkende Duftsche troepen een sterken vijandelijken tegenstand breken Atlantie-Holland-PK Knödler-Pax Holland n» Duitsche vliegtuigen boven Engeland. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht belangrijke militaire inrichtingen in Midden-Engeland met bri sant- en brandbommen bestookt. Duitsche luchtaanvallen op Norwich en Huil. Naar het opperbevel van de weermacht mededeelt, werd de aanval van Duitsche gevechtsvliegtuigen op voor den oorlog belangrijke installaties in de stad Norwich in verschèidene golven ondernomen. Tal rijke brisant- en duizenden brandbommen werden op de dicht bij het centrum der stad gelegen fabrieken neergeworpen, waardoor ebn groot aantal uitgestrekte branden, o.a. ook in het stadsgebied zelf, werden veroorzaakt. De in den strijd ge worpen Duitsche gevechtsvliegtuigen keer- den zonder verliezen op hun bases terug. Vrijdagnacht was de belangrijke Britsche industrie- en havenstad Huil het doel van een aanval van Duitsche gevechtsvliegtui gen, die brisant- en brandbommen van al lerlei kaliber, op de militaire inrichtingen der stad lieten neerkomen. Er werden uit gestrekte branden geconstateerd. BRITSCHE STORINGSVLUCHTEN. Zaterdag hebben vrij kleine formaties Britsche jagers de militaire installaties in de bezette gebieden in het Westen trachten aan te vallen. Zij werden echter tot om- keeren gedwongen, voordat bommen waren geworpen. Bij de in den loop van Zaterdagmiddag ondernomen storingsvluchten van afzon derlijke Britsche bommenwerpers boven Noordwest en Zuidwest Duitschland, welke hoegenaamd geen succes sorteerde, is het aantal neergeschoten Britsche bommen werpers tot drie gestegen. •BRITSCHE VLIEGTUIG VER LIEZEN. De Britsche berichtendienst heeft de ver liezen gepubliceérd van de R.A.F. geduren de de afgeloopen Week. Toegegeven wordt, dat het Britsche luchtwapen in die week boven het Europëesche vasteland 137 ma chines heeft verloren, in het midden-Oosten 23. Voor de maand Juli wórdt een verlies van 432 vliegtuigen toegegeVen. ENGELSCH VLIEGTUIG NABIJ CASABLANCA NEERGESCHOTEN. Naar officieel wordt medegedeeld, is Yrydagmiddag een Britsch vliegtuig door Fransche kustluchtdoelartillerie neerge schoten boven de Fransche territoriale wa teren in de nabijheid van Casablanca. Het toestel, dat zeer dicht naby de Marokkaan- sche kust werd waargenomen, viel in de nabijheid van Mazagan in zee. Men geloof!, dat de bemanning kon worden gered. De roep om een tweede front. Naar de Britsche berichtendienst meldt, is op een appèl van Sovjetsportlieden een tot de Britsche sportwereld gerichte reso lutie aangenomen, waarin de onmiddellijke vorming vap een tweede front wordt ge- eischt. De Amerikaansche correspondent van de Daily Telegraph meld? aan zijn blad, dat in bevoegde kringen in de Amerikaansche hoofdstad men van meening is, dat het probleem van een tweede front niet kan worden opgelost, zoolang Groot-Brittannië en de Ver. Staten niet besluiten een ge- meenschappelijken opperbevelhebber te be noemen. Wordt in Groot-Brittannië en de Ver. Staten het huidige systeem gehand haafd, zoo merkt de New-York Times op, dan kan een grootsch opgezet offensief niets anders opleveren dan de conclusie, dat het van het begin af slecht is voorbe reid én het eindresultaat zal niets anders zyn dan een improvisatie en geknoei. Tot dusver hebben de bondgenooten in zoo verre geheel en al versaagd, tiaar zij nooit vermetele operaties als bijv. de verorvering van Kreta door de Duitschers hebben on dernomen. Ook de slag op den Atlantischen Oceaan dreigt men te verliezen, omdat men niet bijtijds deze geheele onderneming goed heeft voorbereid. DE JAVAANSCHE SULTANS. Aan vier sultans op Java, die van Solo en Djokjaincluis, zal volgens een besluit van de Japansche militaire autoriteiten, het bestuursrecht over hun gebieden terug gegeven worden. ITALIAANSCH WEERMACHTBERICHT Het Italiaansche weermachtbericht nd. 796 luidt als volgt Aan het front in Egypte activiteit van verlcsnningstroepen. Onze vliegtuigforma ties hebben succesvolle aanvallen onder nomen op het vijandelijke achterland en vooral op de vliegvelden Boerg el Arab, Aboekir en El Amiriya. In het gebied van deze doelen die herhaaldelijk getroffen werden, werden omvangrijke branden en hevige ontploffingen waargenomen. Duit sche jagers schoten in luchtgevechten 2 vijandelijke vliegtuigen neer. Een derde vliegtuig werd door de luchtdoelartillerie van de vesting Tobro-sk getroffen en stortte neer. Formaties van onze lucht macht hebben Micabba met bommen be stookt. Een met talrijke vliegtuigen on dernomen vijandelijke aanval op de haven van Navarrino (Griekenland) richtte geen schade aan. MOEDER VAN GEËMIGREERDE GROOTHERTOGIN GESTORVEN. Naar de Éngelsche nieuwsdienst uit New York meldt, is de moeder van de geëmi greerde groothertogin van Luxemburg op 81-jarigen leeftijd gestorven. Het is gevaarlijk op het strand. Het bureau van* den weermachtbevel hebber in Nederland deelt mede Dezer dagen heeft zich een noodlottig ongeval voorgedaan. In stryd met het verbod is een Nederlander het strand op gegaan, waar hij in aanraking kwam met een aldaar naergelegden mijn en door de ontploffing terstond gedood *werd. In dit verbond wijst de weermachtbe velhebber in Nederland er nog eens op, dat het betreden van het strand en de duinen, zooals zulks overal door borden is kenbaar gemaakt, algemeen verboden is, en dat de schildwachten opdracht heb ben, bij overtredingen gebruik te maken van de wapens. Wie ondanks het bestaan de verbod een militair terrein betreedt, loopt bovendien, zooals bovenstaand voor beeld leert, gevaar, in een der talrijk aangelegde mijnvelden te geraken en zyn leven op het spel te zetten. Vestlglngsbesluit afgekondigd. Het verordeningenblad bevat een be sluit van den secretaris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken betreffende het recht van vestiging (ves- tigingsbesluit). Het bepaalt voor wien en onder welke omstandigheden het recht van vestiging in of verhuizing binnen een gemeente kan worden beperkt. Overtreding wordt gestraft met een hechtenis van ten hoogste twee maanden of met een geldboete van ten hoogste driehonderd gulden. By veroordeeling wegens verboden ves tiging c.q. verhuizing, kan de rechter te vens beyelen, dat de veroordeelde met zijn gezin binnen en door den rechter te bepalen termijn de gemeente metterwoon verlate c.q. zich uit de woning verwij- dere. Hij, die aan dit bevel niet voldoet, wordt gestraft met een gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. Dit besluit is 1 Augustus 1942 in wer king getreden. Heffing accijns op geslacht rundvee geschorst. De Staatscourant heeft dezer dagen het bericht gebracht, dat de secretaris-gene raal van het departement van financiën besloten heeft tot tijdelijke schorsing van de heffing van dên accijns op geslacht rundvee. Dit besluit, dat voor onbepaalden tijd is getroffen, beteekent een tegemoetko ming van de overheid jegens de rundvee houders, daar deze met den huidigen te lagen .prijs van het slachtvee niet meer uitkomen. Om te vermijden dat de verhooging van den vleeschprijs op den consument zou drukken, is thans als tegemoetko ming voor den te lagen prijs de schor sing van de accynsheffing op geslacht gekomen. Teeroliën verboden als motor brandstof voor kookdoeleinden. Men verzoekt ons nogmaals de aan dacht te vestigen op het sinds 9 Juli 1940 geldende verbod teeroliën (carbolineum, creosootolie e.d.) al dan niet vermengd met andere brandstof, voor stookdoelein- <len te gebruiken, tenzij men daartoe een schriftelijke vergunning heeft ontvangen van den directeur van de sectie teer van het rijksbureau voor chemische producten.- Ter voorkoming van misverstand wordt er nog eens nadrukkelijk op gewezen, dat dit verbod ook van kracht is voor het gebruiken van teeroliën als motorbrand stof. Wehrmachtbonnen niet meer geldig. Volgens een verordening van den rijks commissaris voor het bezette Nederland- sche gebied zijn de in omloop zijnde weer- machtbonnen voor levensmiddelen met in gang van 1 Aug. 1942 niet meer geldig. Zij mogen dus na dit tijdstip voor den in koop van levensmiddelen en voor het nut tigen van spijzen niet meer worden ge bruikt. Wie losse weermachtbonnen die den opdruk dragen „Deutsche Wehrmacht marke Niederlande" uitgeeft of in ont vangst neemt, is strafbaar. Een uitzondering bestaat slechts voor de nieuwe, roode bon voor gebak, die den den opdruk dragen „Deutsche Wehrmacht- machtmarke Niederlande 25 gr. kuchen", die bij genoemde verordening wordt inge voerd. Evenzoo blijven de groene levensmidde lenkaarten der Duitsche weermacht in Ne derland verder geldig. DE AMERIKAANSCHE SCHEEPSVERLIEZEN. Van de in de maand Juli door de Duit sche marine tot zinken gebrachte 98 ge allieerde koopvaardijschepen heeft de Amerikaansche admiraliteit tot RU toe het verlies van 78 schepen toegegeven, naar Efe uit Washington meldt. Nederlandsche protesten in Pretoria. Te Pretoria is het voor het Nederland sche consulaat tot protestbetoogingen ge komen van Nederlandsche vrouwen, zoo wordt uit Kaapstad gemeld. De Nederland sche vrouwen hebben geprotesteerd tegen het feit, dat Nederlanders, die geweigerd hebben voor Engeland te vechten, door de regeering Smuts gearresteerd zijn om ver volgens naar Engeland te worden gede porteerd. Een lid van het gezantschap der uitgeweken Nederlandsche regeering ver klaarde, dat de Nederlandsche gezant in Zuid-Afrika niets zou kunnen doen om het lot der gearresteerde mannen te verzach ten. De Nederlandsche vrouwen hebben thans besloten een verzoekschrift te rich ten tot de kerkelijke autoriteiten in Zuid- Afrika om haar zaak te ondersteunen. 250 Nederlandsche vrijwilligers rijn Donderdag naar het Oostelijk front vertrokken. In den Dierentuin te 's Gravenhage vond een afscheidsplechtigheld plaats. Vóór hun vertrek werden de manschappen toegesproken door den leider der N.S.B* Ir. A A. Mussert, luitenant-generaal Seyffardt en SS Gruppenführer Rauter. Een overzicht tijdens het spelen van het volkslied Stapf-Borrius-Pax Holland n» Het Zaterdag verschenen verordenings blad bevat den verordening van den Ryks- commissaris voor het bezette Nederland sche gebied, houdende uitbreiding der ver plichting tot aanmelding (aanmeldings verordening). Hierbij wordt in artikel 1 bepaald, dat de houders van ondernemingen, welke dienen tot het bij wyze van bedrijf of in het algemeen belang verstrekken van huis vesting aan reizigers en vreemdelingen, dan tot verblijf van herstellenden (bijv. hotels, herbergen, pensions, liefdadige in stellingen, herstellingsoorden, jeugdherber gen, tehuizen voor dakloozen), particuliere personen, die geregeld kamers verhuren, alsmede de bestuurders van kloosters, or detehuizen, retraitehuizen en tehuizen van kerkelijke genootschappen, verplicht zijn de personen, wien huisvesting wordt ver strekt, op een door den secretaris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken voorgeschreven aanmeldingsformu lier bij het plaatselijk hoofd van politie aan te meldèn. Voor iedere persoon dient een afzonder lijk aanmeldingsformulier te worden ge bruikt. Slechts kinderen beneden 15 jaren kunnen met een ouder op een gemeen schappelijk formulier worden aangemeld, waarbij slechts van de persoonlijke ge gevens van den ouder opgave dient te ge schieden en van de onder diefls ge leide zich bevindende kinderen beneden 15 jaren slechts het aantal behoeft te wordep opgegeven. De aanmeldingsformulieren dienen zes uren na aankomst van den aan te melden persoon, by personen evenwel, die vóór 22 uur aankomen, in ieder geval uiterlijk te 23 uur, en bij personen die na 22 uur aankomen, uiterlijk des voormiddags te 7 uur bij het plaatselijk hoofd van politie te worden ingeleverd. Particuliere personen en openbare of par ticuliere inrichtingen, welke niet bij wijze van bedrijf of geregeld een persoon boven 15 jaren, al of niet tegen vergoeding, langer da., vier en twintig uren te hunnent huisvesting verstrekken, dienen in elk bij zonder geval binnen vier en twintig uren na aankomst van denzelve een schrifte lijke aangifte bij het plaatselijk hoofd van politie in te leveren. De persoon, die huisvesting verstrekt, en degene, wiep huisvesting wor^t ver strekt. zijn beiden voor de inlevering der aanmelding op gelijke wijze verantwoor delijk. De verplichting op grond van het vo rige lid geldt niet, wanneer de in een par ticulier huishouden opgenomen persoon tot den hem opnemenden persoon staat in de rechte linie dan wel in de zijlinie tot en met den derden van bloed- of aanverwant schap. De houders van de genoemde huisves tingsgelegenheden zijn verplicht een vreem delingenregister te voeren. De bestuurders van ziekenhuizen, kli nieken, inrichtingen voor kraamverpleging, sanatoria en dergelijke inrichtingen in ge val van verhindering hun vertegenwoordi gers zijn verplicht, aan het plaatselijk hoofd van politie op verzoek een volledige lijst der in de inrichting £er behandeling op genomen personen benevens derzelver per soonlijke bescheiden ter inzage over te leggen. Personen, die opgenomen worden met schot-, steek- of slagverwondingen, dan wel in een anderen op een anderen op een strafbare handeling duidenden toestand, moeten door alle inrichtingen, onder op gave van den aard der verwonding, on verwijld, in het betreffende geval eerst te lefonisch, by het plaatselijk hoofd van po litie worden aangemeld. De houders van ondernemingen van de in art. 1 genoemde soorten en de particu liere personen, die gerégeld kamers ver huren moeten, voor zoover dit nog niet is geschied, hun bedrijf resp. hun werkzaam heid, binnep een week na het in werking treden dezer verordening bij het plaatselijk hoofd van politie aanmelden. De houders van nieuw te openen ondernemingen moeten van den aanvang van deze werk zaamheid ten minste twee wéken te voren bij 't plaatselijk hoofd van politie aangif te doen. Bij de aanmelding moeten de ligging van het huis, waarin het huisvestingsbedryf zich bevindt, alsmede de localiteiten, welke door het huisvestingsbedryf worden ge bruikt nauwkeurig worden aangeduid. De opening of voortzetting van het be drijf zonder een verklaring van aanmelding is verboden. Handelingen in strijd met de bepalingen van deze verordening worden gestraft met hechtenis van ten hoogste zes maanden en met geldboete van ten hoogste duizend gulden of met een dezer straffen. De bepalingen van deze verordening zijn niet van toepassing op de leden van de Duitsche weermacht, van de „Waffen SS" en op het overige personeel daarvan, op de leden der Duitsche politie en van het per soneel van de bureaux van het Duitsche rijk of van de nationaal-socialistische Duitsche arbeiderspartij in 't bezette Ne derlandsche gebied, wanneer dezen in uni form zijn gekleed of een behoorlijk legiti matiebewijs, voorzien van een fipto, bij zich dragen. Deze verordening is 1 Augustus in wer king getreden. SCHADELOOSSTELLING VOOR INGELEVERDE RIJWIELEN. Officieel wordt het volgende bekend ge maakt De schadeloosstelling voor een in geleverd rywiel, dat niet teruggege ven wordt of waarvoor geen ander rywiel wordt verstrekt-, bedraagt 50. Behalve deze schadeloosstelling krijgen personen, die door het inleveren hun eeni- ge rywiel verloren hóbbn, zonder daarvoor een ander rijwil in de plaats te krijgen, een formulier voor de aanschaffing van een nieuw rijwiel, voor zoover zij het volgende kunnen aantoonen 1. Dat zij voor de uitoefening van hun beroep onvoorwaardelijk een rijwiel noo- dig hebben. 2. Dat zij op andere wijze niet kan een rijwiel weten te komen. Wie een dergelijk formulier ontvangt en houder van een vetkaart is, wordt op verzoek bij de aanschaffing van het nieu we rijwiel vrijgesteld van de betaling van het verschil tusschen de uitbetaalde scha- deloosstlling en den prrjs van een eenvou dig heerenrijwiel. Schadeloosstelling, aansch^ffingsformu- lieren en bonnen zullen worcfen uitbetaald en uitgereikt door den burgemeester, ln wiens gemeente de inlevering is geschied. De beslissingen van de burgemeesters over vfzoeken tot het verstrekken vAn een aanschaffingsformulier en tot het uitreiken van een bon zijn bindend. De burgemeesters zullen padere inlich tingen over de uitvoering van deze maat regelen bekend maken. Men wordt verzocht, voordien geen verzoeken tot schadeloosstelling in te dienen. ADVERTENTIES VOOR GEBRUIKTE GOEDEREN. De secretaris-generaal van het depar tement van volksvoorlichting heeft be paald, dat, in verband met de beschik king van den secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart, betreffende de Oprijzen van gebruikte goederen, vanaf Zaterdag 8 Augustus alle advertenties, waarin goe deren te koop worden aangeboden, den prijs dier te koop aangeboden goederen per artikel, den naam alsmede y het Sadres van den aanbieder moeten bevatten. Deze bepaling geldt zoowel voor nieuwe als gebruikte goederen van. edken aard. Uitgezonderd zijn hiervan advertenties van bekende firma's, die uitsluitend nieu we artikelen te koop aanbieden. Voorts zijn hiervan uitgezonderd de ad vertenties waarin goederen,» waarvooreen afzonderlijke prijsregeling geldt of wordt getroffen of goederen, welke een verza mel- of kunstwaarde bezitten, te koop worden aangeboden. In herinnering wordt gebracht, dat ge bruikte goederen mogen worden verkocht tegen ten hoogste den prijs, die, in aan merking genomen den toestand, waarin het goed verkeert, in een redelijke ver houding staat tot den op het moment van den verkoop toelaatbaren prijs voor het zelfde of soortgelijke goed. De voor gebruikte goederen berekende prijs mag echter in geen geval meer dan 75 pet. bedragen van den in vorenstaande zinsnede bedoelden prijs. NIEUWE BURGEMEESTERS. Het rijkscommissariaat maakt bekend De commissaris-generaal voor bestuur en justitie heeft de volgende personen tot burgemeester benoemdJ. A. Eekhof, plaatsvervangend burgemeester te Hilver sum, tot burgemeester van Denekamp, en S. H. L. Woldringh, landbouwer te Olde- kerk, tot burgemeester van Oldekerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1942 | | pagina 1